Egy légy repül el a sátor bejárata előtt ülő Sophie feje felett. Pontosan be a sátor konyhájába sütögető Daniel orra elé. Miután sikerült felkeltenie a fiú érdeklődését de lecsapnia vagy elhessegetnie nem a légy az asztalhoz repül. Hogy ott át alakuljon egy levéllé.
Mely nem más mint a hírén neves rivalló.
Önmagát kibontja és neki esik kimérten de elég hidege a levél tartamát felsorolni a fiúnak.
 
Mr. Cards.  Nem tudtam, hogy önnek ilyen gyatra képességei vannak növénytanból!  A kapor amit hozott nekem, nem hogy nem jó minőségű de teljesen használhatatlan. Fogalmam sincs, hogy ezt hogy nem vette észre. Ezért 3 pontot levonok a házától és 2 büntető munkára büntetem önt.
Első az, hogy elszalad de ízibe a boltba s saját költségén vesz újat, második hogy ír nekem egy beszámolót a kaporról.
Így hátha megtanulja, majd a minőségi követelményt.

 
A levél ezután spontán felgyullad füst és hő nélkül. Se hamut se semmit nem hagyva maga után....

Eközben Sophie összegyűjtötte a bátorságot s kibontotta a borítékot melyben csak pár sor állt alig kiolvasható remegő kézírással.

Kedves kislány,
Köszönöm, a minap esti kellemes társaságod. Jó szolgálatot tettél egy öregasszonynak az utolsó idejében. Így hát én is segítek neked még pár szóval.
Halld hát szavam, bármi furának is tűnik számodra azon változások melyeket megtapasztalsz. De nem vagy hallhatatlan, se vámpír. Ember vagy! Ezt mindig tartsd magad előtt
Nem utolsó sorban, gratulálok az új teljes értékű pozíciódhoz. Légy méltó és figyeld társaid, tartsd őket a jó úton és ne félj a tréfáktól sem azért....