Magnetarion Varázsakadémia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Magnetarion Varázsakadémia....Ahol a varázslat újjászületik....
 
KezdőlapKezdőlap  Mindenttudó  Diákjaink  Tanáraink  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Hirdetések!


Játékok jelölése:

KM-es játék : vörös

Krónikás játék: sárga

Tanórák: kék

Mini játékok: zöld

Privát játékok: lila

IT játék: narancssárga



Házpontok
házpontok


Khimeras
140
Auctoritas
155

Favoritus
155


 

 195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar

Go down 
+6
Daniel Cards
Melody Moonlight
Dragneel Darman
Tiara Prince
Helen Green
Krónikás
10 posters
SzerzőÜzenet
Krónikás

Krónikás


Csatlakozás dátuma : 2023. Dec. 14.
36
Hozzászólások száma : 52

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték:
Health point (maximum):
Képesség: :
Csokibéka rang:
Inventory:

195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar Empty
TémanyitásTárgy: 195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar   195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar Icon_minitime2024-02-18, 21:23

A fárasztó este után viszonylag későn ébredt mindenki. De nem is baj, hiszen nem volt sok tennivaló. Igazság szerint, ahogy Tao is mesélte tegnap, Újév előestéjén semmit nem szabad csinálni. Ezért volt a sok feladat. Még kenyeret sem szabad szelni, mert az vágás.
Így gyakorlatilag semmittevéssel telt a nap. Legfeljebb flörtöléssel. Hu bácsi ebből kivonta magát, de a Mandarin mindenkivel, akinek két füle volt.

Este pedig következett a lakoma. Hála mindenki segítségének bőségesen megvacsorázhattatok és még maradt is a következő napokra. Jó hangulatban és teli hassal búcsúzott a Yin Víz Nyúl éve és következett a Yang Fa Sárkányé, melyről Hu bácsi olyan sok jót remélt a tanórán.
A legtöbben kipihenten ébredtetek, kivéve, aki utoljára ír, mert őt egy hatalmas durranás ébreszti.
Ahogy Huék kifejtik az addigra ébren lévőknek, ez fontos hagyomány.  A Rossz szellemeket elűzik és arra a tűz, a zajok és a piros szín a legalkalmasabb. Ebből az alkalomból kapott és mindenki frissen varrt piros ruhákat.
(Az új ruha adományozása szintén hagyomány).
Normális esetben a fiatalok pénzzel teli borítékokat kapnának, de a társaság nem menne sokra kínai varázspénzzel (leszámítva Taot, aki tényleg azt is kapott), így inkább tárgyak kerültek a piros borítékokba. Ez meglátszott a méretükön is. Helen örténelemkönyve be sem fért a borítékba, ő utasításokat kapott, hogy melyik polcon találta. Kína királyi és császári dinasztiái voltak leírva benne. Melody, aki rendszerint a legaktívabb volt az órákon a Kínai Jóslócsontokról és az Asztrológiáról kapott könyvet. Lara a sárkányokról kapott egy igen részletes leírást beleértve a tenyésztésüket. Daniel természetesen egy szakácskönyvvel lett gazdagabb, míg Darman a könnyű alvást segítő gyakorlatok kiterjedt katalógusát kapta. És végül ot volt Tia, aki térképeket kapott. Vegyesen voltak városok és túraútvonalak szerte a világról, hogy bárhova is vezesse a sors egyedül is tudja, hogy merre kell menni.

Jelen esetben az Erdőbe kelett menni. Volt egy tisztás, ahol még egy ilyen érintetlen erdőben is megengedett volt a durrogtatás. Számos piknikezőt és oroszlányjelmezbe öltözött táncost láttatok az odavezető úton. Ez szintén a hagyomány része és ennek is a rossz szellemek elűzése a feladata.

Ami már nem része semmiféle hagyománynak, bár talán nem lep meg titeket, hogy a tisztáshoz közeledve egy csapatnyi embert láttok meg, akik közeledtekre integetni kezdenek.
- Hahoooo! Segítség! Itt vagyunk!
Meglepetésetekre angolul szólnak, bár erős orosz akcentussal, így mind értitek, hogy mit beszélnek. Talán mondani sem kell, hogy nem helyiek.


A hozzászólást Krónikás összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2024-02-20, 09:20-kor.
Vissza az elejére Go down
Helen Green
Mirakulum residentus
Mirakulum residentus
Helen Green

Rímhányó Mágus
A legjobb locsolóvers közönségszavazat
Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 24.
28
Hozzászólások száma : 1232

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 8
Health point (maximum): 30
Képesség: : Levegő mágia Levegő mágia
Csokibéka rang: 9. szint Békatitán 9. szint Békatitán
Inventory:

195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar Empty
TémanyitásTárgy: Re: 195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar   195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar Icon_minitime2024-02-18, 21:49

Hiába mentem el előző este korábban pihenni, nem igen jött álom a szememre. Valamikor hajnalban elbóbiskoltam, de hogy mikor, azt nem tudom. Felriadok. 
- Basszus!! Elaludtam! Úgy tűnik, lehet lemaradtam valamiről. - kiáltom, majd kapkodva felöltözök, majd a nappaliba csörtetek, ahol szinte senkit nem találok. - Hát erről tényleg lemaradtam. De vajon még mindenki más alszik még, vagy elmentek nélkülem? 


ESTI LAKOMA

Túl sok finomság került az asztalra, mi szem szájnak ingere. Sosem ünnepeltem sehol se ennyire jól az új évet, mint itt. Sőt, életem legjobb újéve, és nem mellesleg a Sárkány évébe léptünk bele. Remélem megtaláljuk a fennmaradó sárkányokat, mert nem igen jutottunk még el odáig. Hamar elköszönök mindenkitől, hogy másnap kipohent legyek, így elköszönve felmegyek a szobámba aludni. 

ÚJ ÉV ELSŐ NAPJA

Kipihenve ébredek fel. Megmosom az arcomat, majd indulok le, amikor a Hu család hatalmas durrogásba kezd, majd magyarázatot ad arra, hogy ez hagyomány, ami mellé kapunk egy új ruhát is, amit szinte magamra is öltök. Kissé meglepődtem, hogy történelemkönyvet kapok, aminek csak az utasítása áll benne a helyét illetően. Megkeresem a megfelelő polcot, és a megfelelő könyvet. 
- Na hol is van? - bogarászom az ujjaimmal a könyveket, amikor megakad a kezem a nekem szánt könyvnek: Kína királyi és császári dinasztiái. - Hűha, köszönöm szépen. 
Így a könyvemmel együtt felindultam a szobámba, amit gondosan elhelyeztem, hogy a hazamenetelkor itt ne hagyjam, majd lementem a társaság többi tagjához. 
- Jól értem, hogy egy erdőbe kell mennünk? Ugyanoda, ahol a Qilint megtaláltuk? Vagy ez másik hely lenne? - kérdezem. - Ahha, szóval egy olyan helyre, ahol megengedett a durrogás, ami igazából tiltott? Itt valami különleges dolog lehet. 
Az erdő felé menve egy csapatnyi embert veszek észre, akik elkezdenek integetni, így visszaintek nekik. 
- Helló. - mosolyodom el. De ez furcsa, angol beszéd, orosz akcentussal? Mi a fene? Így óvatosan közelítek feléjük. A pálcámat nem szándékozom elővenni, hátha véletlenül muglik lennének, és cseszhetjük az egészet. A biztonság kedvéért a kezemet pálca közelben hagyom. - Mi történt? 







******************************************************
Bukarest mellett született, születésének estéjén viharban, és szakadó hóesésben történt, ami emlékeztette a kis városkát egy évszázadokkal ezelőtt született, később igen sokra vivő varázsló születésének.Születésekor fel sem sírt, annál jobban mosolygott, ami kicsit megrémisztette a szüleit, de a boldogságuk gyorsan elfeledtette velük. Rossz kedvében, aki esetleg rossz szándékkal közelít felé, akaratán kívül egy taszító lökést küld ellene, akit kedvel, az illető érzékeli azt.
Vissza az elejére Go down
Krónikás

Krónikás


Csatlakozás dátuma : 2023. Dec. 14.
36
Hozzászólások száma : 52

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték:
Health point (maximum):
Képesség: :
Csokibéka rang:
Inventory:

195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar Empty
TémanyitásTárgy: Re: 195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar   195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar Icon_minitime2024-02-20, 09:13

A csapat Helen hangjára felderül és lelkesebben kezd integetni. Közelebb érve már jobban megnézhetitek magatoknak a társaságot. Kissé gorilla alkatú emberek, akik feltehetően pálca nélkül is kiütnek bárkit. Mellettük a földön hátizsákjaik pihennek Úgy tűnt, hogy hosszú túrára készültek.
- De jó, hogy valaki erre járt - sóhajtott egyikük. - Egy gonosz némber elvállalta, hogy az idegenvezetőnk lesz, de csak fogta a pénzt és itt hagyott minket az erdő közepén. Se előre, se hátra. Pedig meg kell találnunk a...mit is kell megtalálni?
Hátrafordul és ekkor vesztek észre egy utolsó alakot. Ő magasabb és vékonyabb. Egy sziklán ülve olvas egy könyvet. Kék szemeivel és sűrű hullámos szőke hajával még akár jóképű is lenne, ha nem lenne nevetségesen vastag szemüveg az orrán. Ahogy felétek fordul a látszer le is csúszik az orrára, ezért idegesen kap utána, hogy megigazítsa.
- Me..megint elfelejtette Viktor? - Kérdezte döbbenten. - A Fa Sárkányt keressük. A..a..a kutatásaim szerint itt kell laknia valahol és..és...és a Fa Sárkány éve van, szóval most a legalkalmasabb.
Letette a könyvét, felállt majd leporolta magát. A mozgását látva világossá vált, hogy miért kell ennyi verőember mellé. A férfi nem mozgott valami magabiztosan. Úgy tűnt, mintha tartana valamitől.
- Ö..ör..örvendek. Professor Woland - nyújt kezet felétek.
Az ő övében már kiszúrhattok egy varázspálcát.
Vissza az elejére Go down
Tiara Prince
Magister
Magister
Tiara Prince

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2019. May. 20.
18
Hozzászólások száma : 1461

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D12 + 8
Health point (maximum): 32
Képesség: : Elmemágia Elmemágia
Csokibéka rang: 9. szint Békatitán 9. szint Békatitán
Inventory:

195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar Empty
TémanyitásTárgy: Re: 195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar   195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar Icon_minitime2024-02-20, 09:44

A felderítés gond nélkül zajlott. A városban élénk volt az élet, de bárba nem akartam menni. Ott könnyen feltűnést keltettem volna. Így inkább egy mozit választottam célpontnak. A vadászathoz leginkább valami jó horror illenék, hiszen baromi jó szórakozás eltalálni azt a pillanatot a harapásra, amikor épp 50 ember sikít fel egyszerre. Szépen elfedi a hangokat.  
Nincs szerencsém. Egy ultra nyálas romantikus film közepébe sikerült beesnem. Azonnal kiszúrtam az egyik sor tetején egy srácot. Egyedül volt. Mellé szegődtem hát. Nem kellett nagy csábító erőt bevetnem hogy megtudjam, épp elhagyta a barátnője. Mire vége lett a filmnek, a srác boldogabb volt, mint valaha, én pedig jóllaktam. Remek üzlet volt azt hiszem. Kár, hogy ő ebből semmire sem emlékszik. 

Az Újév előestéje csendesen telt. Végül nem vittem el Wangot aznap vadászni, mert mint minden más, ez is tilos volt. 
A vacsora isteni jó volt, főleg miután A Mandarin adott egy kis fűszerkeveréket, hogy azzal îzesítsek. Nem akarom tudni mi van benne. De sokkal finomabb lett tőle bármire is tettem belőle, legyen az sós, vagy édes. 

Másnap korán ébredtem. Meglepő módon kipihentnek éreztem magam. 
A szobámban egy vérvörös kaftánszerű köpeny pihent ajándék gyanánt, amit magamra is vettem. Könnyű, mégis meleg érzete volt. Darman édesen pihent mellettem. Egy mosollyal puha csókot adtam az arcára. Sokkal több ilyen éjszakára lenne szükségünk. 
- Ha visszamegyünk első dolgom lesz megnézni az állítólagos lakásomat. - fogadom meg halkan, majd lemegyek a lépcsőn. 
Odalent újabb meglepetés várt. Egy csomó térkép, a világ minden tájáról. 
- Óh. Ez rendkívül hasznos ajándék. - köszöntem meg szépen, és tényleg örültem is neki.
Mint kiderült  máris kipróbálhattam van e erre a vidékre térkép, mert kirándulni indultunk. Az erdőbe ráadásul. 

Indulás előtt felszaladtam és lecseréltem a gyönyörű új ruhámat a megszokott taláromra. Szerettem ebben indulni, mert rengeted rejtett zsebe volt, könnyítő bűbájokkal ellátva. Tichy ajándéka volt ez, kb. az első kaland után. A térképeket szépen elteszem az egyik ilyen zsebbe, és keszen is állok az indulásra. 

Ahogy egy kis tosztásra érünk érdekes alakokba botlunk. Még az oroszlánjelmezes alakok mellett is furcsák, akik mint megtudtam, táncukkal a gonoszt igyekeznek elűzni.
Ezek itt inkább túristáknak tűnnek.

El is mondják, hogy a túravezető lelépett a pénzükkel, és itt hagyta őket.

- Szép napot! Ha jól értem a Fa Sárkányt akarják megtalálni? - kérdezem összevont szemöldökkel. - Úgy értik, hogy egy fából készült sárkányszobrot? Vagy egy sárkányra emlékeztető fát keresnek? - kérdem, remélve, hogy nem egy tényleges általam nem ismert sárkányt akarnak lencse, vagy éppen pálcavégre kapni.







******************************************************
Anglia egyik legsötétebb aranyvérű családjának utolsó  leszármazottja. Nagyszülei nevelték. Gyerekkora óta Tiát sötét varázslatokra tanították, és brutális büntetéseket kapott.  Nagyapja a halálfalók megmaradt csoportjához tartozott, gyakran vitte Tiát is ebbe a régi társaságba, különösen, amikor rájött, hogy vámpír öröksége miatt gyorsabban regenerálódik a szervezete az átlagosnál. 
Nemrégiben mindkét nagyszülőjét elveszítette, ezzel ő lett a Prince vagyon és birtok egyedüli örököse. Vámpír öröksége egyenlőre csupán kifinomultabb érzékszervi és gyorsabb regenerálódó képességén látszik, de hamarosan választás elé kerül, elfogadja e örökségét? Amíg vámpír képessége egyre jobban fejlődik, a lány varázsolni nem képes, mivel kiszámíthatatlan varázsereje miatt pálcáját elkobozták.
Társaival jól kijön, jó humorú, szereti a csínyeket, de mindig figyel a biztonságra. Szívesen segít bárkinek, aki megkéri rá. Ugyanakkor hajlamos a komorságra.
Vissza az elejére Go down
Dragneel Darman
Magister
Magister
Dragneel Darman

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 29.
31
Hozzászólások száma : 1254

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D12 + 8
Health point (maximum): 32
Képesség: : Térmágia Térmágia
Csokibéka rang: 8. szint Béka Nagymester 8. szint Béka Nagymester
Inventory:

195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar Empty
TémanyitásTárgy: Re: 195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar   195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar Icon_minitime2024-02-20, 17:42

Az idő csendesen telt, meditálással, beszélgetésekkel, olvasással.
Az este falaztam Tiának mikor kiment a városba vadászni. 
Nem is tudtam mikor ért haza én aludtam már.
Kipihenten ébredtem egy ajándékkal meglepve. Nem a lánytól kaphattam mert piros borítékba volt. Alvást elősegítő megoldásokról szóló könyv volt.
- Köszönöm az ajándékot. - mondtam mikor kimentem a szobámból a többiekhez.
Később kirándulni mentünk így annak megfelelően szabadidősbe, túra ruhába öltöztem. Pálcát és "túlélő" felszerelésem magamnál tartottam.
A helyszín egy kisebb liget féleség volt ahol lehet szórakozni ami úgymond furcsa mert máshol tiltott dolognak minősül ez a fajta.
A csapat akit itt találtunk kicsit sem volt furcsa. Komolyan majdnem egy bohóc csapatnak néztem őket. Nem is tudom miért.
Talán az erőemberek miatt.
Furcsa akcentussal szólaltak meg de azon a nyelvem amit én is beszélek.
Ez felgyújtotta nálam a " Hé figyelj oda, főleg a kezükre." lámpát a fejemben.
A kezükre nem igazán kellett figyelnem, mert ezekről inkább az rítt le, hogy izomból ütnek és nem pálcával suhogtatnak.
Egy furcsa storyt adtak elő, hogy az idegenvezetőjük lelépet. 
* Ez nekem gyanús! * gondoltam magamban.
De szerencsére Helen is így gondolta és a pálcája környékén tartotta a kezét.
Tiat nem féltettem ilyen téren. Hiába tiszta izomból vannak. A lány biztos így is erősebb, főleg hogy jól is van lakva hozzá.
A főni is megjelenik mögöttük, furcsa figura. De ő már varázsló, mert sikerül kiszúrnom a pálcát nála.
Tia tette fel a kérdést számára, ami az én fejemben is mozgolódott.
Erre nem terveztem most rá kontrázni. Inkább vártam és a válaszától függően tereztem kérdezgetni tovább.
Ám közben figyeltem is....







******************************************************
Előtörténet:
Már igen fiatal korában megmutatkozott a varázs ereje. Az évek alatt az ereje csak nőt. 10 éves korában egy verekedésbe került, amibe megütötték és megverték őt. Ekkor elvesztette a nyugalmát és a közelben lévő fémkukát összelapította és kigyújtotta a kezeit, aminek hála a többiek otthagyták őt. A tűz nem égette meg őt mert tudat alatt irányította azt. Azóta félik és csúfolják őt s így kapta a Salamandra becenevet.
Mint a többi fiatalnál nem képes uralni a varázserejét és ösztönösen használja azt tudat alatt. A szülei ezért döntöttek a Magnetarion mellett, mert a tanári karról jót hallani. Így bíznak benne, hogy a gyerekük képes lesz megzabolázni a varázserejét az iskola tanítása alapján.
Vissza az elejére Go down
Krónikás

Krónikás


Csatlakozás dátuma : 2023. Dec. 14.
36
Hozzászólások száma : 52

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték:
Health point (maximum):
Képesség: :
Csokibéka rang:
Inventory:

195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar Empty
TémanyitásTárgy: Re: 195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar   195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar Icon_minitime2024-02-20, 18:02

Tia kérdésére Woland Professzor megrázza a fejét.
- Nem nem kisasszony. A kutatásaim szerint egy igazi sárkányról van szó. Egy titkos völgyben él a fajtársaival, de a nevéhez híven, nehéz eljutni oda. Egy Li Jing nevű hölgyet béreltem fel a feladattal, de meglopott. Képzelje csak el, egy egész csapat testőr vigyáz rám, de ő így is meglop és magamra hagy. Szörnyű!
Az ő hangjában nyoma sincs akcentusnak, nem hiába ő a professzor.
Darmannak nagyon ismerős a Li Jing név. Mintha már olvasta volna valahol. Dobjon egy Luckyt.
A többi gyanakvó is dobhat Luckyt csak írják le, hogy mit akar megvizsgálni jobban. A Professzort, a testőröket, vagy a táskákat. Az elmemágus a fejükbe is benézhet.
De így első ránézésre sem az arcuk sem a testbeszédük nem azt mutatja, hogy át akarnának verni titeket. Talán tényleg csak egy rászedett és eltévedt kutatócsapat.
Vissza az elejére Go down
Helen Green
Mirakulum residentus
Mirakulum residentus
Helen Green

Rímhányó Mágus
A legjobb locsolóvers közönségszavazat
Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 24.
28
Hozzászólások száma : 1232

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 8
Health point (maximum): 30
Képesség: : Levegő mágia Levegő mágia
Csokibéka rang: 9. szint Békatitán 9. szint Békatitán
Inventory:

195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar Empty
TémanyitásTárgy: Re: 195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar   195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar Icon_minitime2024-02-20, 19:24

*Úgy tűnik, eléggé erős varázslat kell ahhoz, hoy szükség esetén kiüssük őket. De úgy tűnik, eddig pánikra nincs gondunk. Még.* Gondolom magamba, miközbe végignézek a csapaton. 
- Milyen nőről beszél? - kérdezem kissé gyanakvóan, majd a szemem az utolsó alakra csúszik, aki kissé másabbnak, műveltebbnek néz ki ezektől, akik előttünk állnak. Mire észbekapnék, már már szinte előttünk áll meg, megvillantva egy varázspálcát. *Akkor is veszélyes lehet ránknézve*
Szerencsémre Darmannak is gyanús az alak, ahogy észreveszem, ő is biztonságba helyezi a kezét. Ám a kérdésemre szinte meg is kapom a választ szerencsére. 
- Nem gondolja, hogy utólag kellett volna fizetni? - kérdezem. - Számomra leginkább ez lenne a leglogikusabb. 
Végignézek a fickón, aki nem igen tűnik túl butának, de valahogy mégis szánom a jóhiszeműsége és naivitása végett.







******************************************************
Bukarest mellett született, születésének estéjén viharban, és szakadó hóesésben történt, ami emlékeztette a kis városkát egy évszázadokkal ezelőtt született, később igen sokra vivő varázsló születésének.Születésekor fel sem sírt, annál jobban mosolygott, ami kicsit megrémisztette a szüleit, de a boldogságuk gyorsan elfeledtette velük. Rossz kedvében, aki esetleg rossz szándékkal közelít felé, akaratán kívül egy taszító lökést küld ellene, akit kedvel, az illető érzékeli azt.
Vissza az elejére Go down
Melody Moonlight
Magica discipulus
Magica discipulus
Melody Moonlight


Csatlakozás dátuma : 2023. Dec. 01.
15
Hozzászólások száma : 154

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D6 + 2
Health point (maximum): 22
Képesség: : Animágia Animágia
Csokibéka rang: 1. szint Békagyűjtő 1. szint Békagyűjtő
Inventory:

195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar Empty
TémanyitásTárgy: Re: 195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar   195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar Icon_minitime2024-02-20, 21:13

Miután Tao bemutatott a Mandarinnak, a szobák felé indultam. Igazából nem tudtam pontosan, hogy hol is vannak, de mivel mindenki oly annyira nagy munkákba látott, inkább találomra elindultam felfedezni a Hu házat. Következtetéssel arra jutottam, hogy a szobák fent vannak;az emeleten. A lépcsőn felérve próbáltam olyan szobát keresni, ahol nem láttam semmilyen személyes tárgyat. Egyik szobából a másikba tévedtem, ami üres volt. Vagyis volt benne egy üres ágy, azonban tágas kis hely volt. Ez lehetett Lara régi szobája. A cuccaimat az ágy mellé óvatosan letettem, majd nyitottam egy ablakot a friss levegő érdekében. Egyáltalán nem éreztem magam fáradtnak, azonban pihenés képpen leültem az ágy szélére, miközben felmértem a körülöttem lévő környezetet. Nem emlékszem arra, hogy hogyan vagy mikor, de sikerült álomba szenderülnöm. Bántam, hogy végül nem tudtam segíteni a nagy sütés-főzésben, és résztvenni a többiek beszélgetéseiben. Reggel kissé zavarodottan nyitottam ki a szemem, és kellett pár másodperc míg rájöttem, hogy hol is vagyok. Az ablak egész éjszaka nyitva maradt, így első dolgom az volt, hogy azt gyorsan becsuktam. Amikor vissza néztem az ágyra, a végén egy piros ruhát pillantottam meg, rajta egy nagyobb méretű borítékkal. Igazából a kedvem az egyből megjött, és a ruhát magamra kaptam. Meglepően rajtam is nagyon jól állt, így tetszett. Az ágy szélére vissza ültem, és a borítékhoz nyúltam. Kínai jóslócsontokról és az asztrológiáról szóló könyvet kaptam, és nem bírtam ki, hogy ne lapozzak bele. Óvatosan, az ujjaim hegyével érintettem a lapok szélét, miközben éreztem azt a tipikus könyv illatot. Alig vártam, hogy minden egyes betűt összeolvashassak. Az ajtón kilépve Tiát pillantottam meg, aki ruhát cserélt, így gondoltam, hogy nekem sem kéne egésznap abban a gyönyörű piros ruhában lennem, így sarkon fordultam, és a táskámból elővettem kettő ruhadarabot, amiket fel is vettem. Egy fekete trapéz nadrágot, hozzá pedig egy bő, fehér színű pulcsit, amelyen fekete csíkok voltak. A hajamat gyorsan felgumiztam, és elől kettő tincset kihagytam. A piros ruhát gondosan összetűrtem, és a könyvem mellé helyeztem. Az ajtón kilépve már senkit nem láttam, így gyorsan leszaladtam a lépcsőn, ügyelve arra, hogy ne guruljak. Hu bácsihoz;akit az este folyamán nem volt lehetőségem látni, és Taohoz vettem az irányom. - Nagyon szépen köszönöm az ajándékokat, igazán tetszenek! - mondtam, s mosolyogtam mindkettőjükre. Az utunk az erdőbe vezetett, így egy vastagtalpú, fehér színű cipőt vettem fel, és abban szaladtam a többiek után. Az út során néhány piknikező embert pillanthattunk meg, és nekem is kedvem támadt csatlakozni hozzájuk, azonban a figyelmem más is megragadta. Egy kiáltozó csapat, akik valamilyen okból kifolyólag segítségért kiáltoztak. Helen kedves hangon visszaköszönt nekik, és lelkesebben integettek felénk. Amikor közelebb értünk egymáshoz, meglepően mértem fel a helyzetet, hogy ők nem szokványos emberek, vagy inkább ezek. Amikor az egyik erőberő elmesélte, hogy mi is történt velük, szívesen ajánlottam volna fel, hogy leszünk mi az idegenvezetői, de sajnos én egyáltalán nem lettem volna a hasznukra. Látszólag Helennek illetve Darmannak gyanúsak voltak a megismert kis lények, de egyet tudtam velük érteni. Azonban bármilyen bizonyíték nélkül kissé fura lett volna őket letámadni szinte a semmiért, így kedvem támadt előhozni a kutató személyiségem, és megnézni a táskájukat.

Dobok luckyt a táskák megvizsgálásához

Melody Moonlight carried out 1 launched of one Lucky :
9

Majd Tiára néztem. - Nemrégiben te térképet kaptál ajándékba, nem de? Talán nem véletlen...ha bebizonyosodik, hogy ezek a valamik vagy valakik nem veszélyesek számunkra, akkor talán mégiscsak lehetnénk az idegenvezetőik a térkép segítségével! - vetettem fel az ötletet Tiának.
Vissza az elejére Go down
Daniel Cards
Mirakulum discipulus
Mirakulum discipulus
Daniel Cards

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2020. Nov. 14.
18
Hozzászólások száma : 481

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 6
Health point (maximum): 28
Képesség: : Vízmágia Vízmágia
Csokibéka rang: 6. szint Békamániás 6. szint Békamániás
Inventory:

195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar Empty
TémanyitásTárgy: Re: 195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar   195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar Icon_minitime2024-02-20, 22:59

A készülődések után eléggé jó kedvel voltam el estig, hiszen a kis versen Taoval nagyon jól esett. Én kissé tovább maradtam fenn mint a többiek, kicsit egy könyvet olvasgattam,pont a vörös pókliliom jelentősségéről, és ezzel is aludtam el olyan éjfél 1 körül. 

Erre egy durranásra ébredek,amit gyorsan el is magyaráznak,hogy hagyomány, és kapok is pirost is. Nemtudom mennyire illik rám, még soha sem nagyon viseltem pirosat. De azért felveszem, hozzá még a jogart is egy kicsit előveszem, ha már piros akkor menjünk rá, és persze a híres piros borítíkot is meglátom, és egy ázsia kuzinokkal foglalkozó szakácskönyvel gazdagodik a gyüjteményem. 

Na ennél tökéletesebb ajándékot kívánni se tudtam volna. 


Mondom ki nagyrészt magamnak meg az üres levegőnek körülöttem ahogyan elrakom az új könyvemet. Ekkor észreveszek egy másik csomagot is, ezen nincsen már csak piros fonál. És kinyitva a régebbi karperecemmel találom magamat szembe, és egy könyvel a lándzsák használatáról. Gondolom ez lenne a szüleim ajándéka, praktikus. Mint mindig. Körbe nézek,van-e mellette levél, vagy valamire láthatatlan tintával írva. De nem, semi. 

Ahogyan megyek a többiekkel egy kicsit megakad az oroszlán jelmezeseken a figyelmem, de nem sokáig marad meg ott, mivel egy másik csoportot veszek észre ahol egyenesen gyanú fog el a professzorral kapcsolatban. *Nem szimpatikus nekem.. És nem csak a mondatok elején természetes megakadni? Kicsit... Erőltetettnek érződik.*  Gondolom magamban ahogyan azért rá mosolygok. 

Üdvözlet professzor. Nagyon érdekes a kutatásai, és eléggé nagy szerencsétlenség,hogy ennyire megcsalták magát. Én Daniel vagyok, és nemtudom,hogy valaki tudná-e,hogy ezen hogyan tudnánk segíteni, vagy,hogy éppen merre lenne ennek a sárkánynak a lelőhelye. 


Azzal a társaimhoz kérdően fordulok vissza, azzal a szemeim átfutnak a testőrökön,és persze igyekszek már most analizálni a helyzetet. 

Lucky a testőrök elemzésére
Daniel Cards carried out 1 launched of one Lucky :
17







******************************************************
A szülei nagyházakból származtak, akik megpróbáltak neutrálisak maradni a háborúban, sokat kísérleteztek, és a családi könyvtáraik rengeteg könyvet tartalmaztak, amikben sok sok fajta mágia tanításait őrizték. Használtak sötét, elementáris, szürke és hasonló varázslatokat is. Amikor Daniel 8 éves lett neki is elkezdték tanítani ezeket. Daniel úgy hiszi, hogy az egyensúly a legfontosabb dolog, hogy nem szabad csak egy részt használni, emiatt a hite miatt sokan gúnyolták amikor kicsi volt. Tizenkét évesen felfedezte a különleges tehetségét, ez a tehetség a rúnamágiában és magukban a rúnákban rejlett, és most reméli, hogy bepótolhatja mindazt, amiből gyerekként kimaradt. Daniel titokzatos és komoly, nehezen bízik meg valakiben, de ha valakit sikerül be engednie akkor kedves és megértő, de az ellenségeihez kegyetlen is tud lenni. Nagyon fontos neki az igazságos büntetés kiosztása, rengeteg "maszkot" visel, hogy elrejtse az igazi énjét.
Vissza az elejére Go down
Wang Blackthorn
Mirakulum discipulus
Mirakulum discipulus
Wang Blackthorn

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2022. Nov. 15.
32
Hozzászólások száma : 879

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 6
Health point (maximum): 28
Képesség: : Gravitációs mágia Gravitációs mágia
Csokibéka rang: 8. szint Béka Nagymester 8. szint Béka Nagymester
Inventory:

195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar Empty
TémanyitásTárgy: Re: 195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar   195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar Icon_minitime2024-02-21, 09:13

Nem akartam arra gondolni, hogy mennyivel nyugodtabb most a vendégség, hogy Lisa otthon maradt. De tényleg jobb volt. Lara szeretett szurkálódni, mint amikor felvette anya ruháját büntetésből, hogy fogadtam a vendégeket. De nála ez inkább egy izgalmas játék volt, mint vita. Vele tudtam nyugodtan az ünnepekre koncentrálni.
És micsoda ünnep volt. Az újév előesti lakoma után kezdődött meg hivatalosan az újév. Hivatalosan az eleje a Tavaszünnep a vége meg a Lampionünnep. Előbbi első napján pirosba öltözött egész Kína. Az nagyon sok piros.
Jómagam is kaptam vadiúj piros ruhákat, ahogy a hagyományhoz illik. Igyekeztem a lehető legtöbbet magamon is tartani, bár a túrázáshoz strapabíróbb holmik kellettek.
Nem gondoltam, hogy el tudunk úgy menni az erdőbe, hogy ne történjen valami fura, és nem is tudtunk. Alig értük el a tisztást, ahol engedélyezett a tüzijáték, már meg is láttunk egy segítségért kiáltozó csapatot. Mit ne mondjak, fura egy társaság volt. Pár gorilla meg egy rendkívül ide nem illő tudós. Láthatóan Melodyt kivéve mindenki gyanúsnak ítélte őket.
"Aranyos lány, de egyszer el lesz rabolva így. Apropó, nekem el kellene rabolni Larát. Megígértem."
Rá akartam jönni, hogy mi a bajuk Woland professzorral. Bár tényleg furcsa volt a meséje, de nem akartam bizonyíték nélkül elítélni valakit, csak mert fura. Én meg Tao is furák voltak.
"De ott volt Isztambul, ahol mindenki, aki gyanúsnak tűnt, tényleg gonosz is volt."
Wang Blackthorn carried out 1 launched of one Lucky :
12
- Hát nem tudom. Ha annyira titkos az a völgy lehet rajta sincs a térképeken. Nem igaz? - Tűnődtem.







******************************************************
- Mondhatnék most bármit, de az sokkal szórakoztatóbb, ha te ismersz meg


A hozzászólást Wang Blackthorn összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2024-02-21, 10:27-kor.
Vissza az elejére Go down
Hu Jiang
Tanár
Hu Jiang


Csatlakozás dátuma : 2023. Aug. 29.
83
Hozzászólások száma : 58

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: 2D12+16
Health point (maximum): 30
Képesség: :
Csokibéka rang:
Inventory:

195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar Empty
TémanyitásTárgy: Re: 195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar   195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar Icon_minitime2024-02-21, 09:32

Óriási szerencsénk volt. Nemcsak engedték, hogy a hegyen ünnepeljünk, de rengeteg táncossal is találkoztunk. Gaming oroszlántánca minden újévi ünnepség éke.
"Kár, hogy ő meg Tao nem ismerik jobban egymást."
Kezdett megterhelő lenni számomra a túra ezért leültem pihenni és nézni a táncosokat. Hiába, ez már a fiatalok sportja volt.
De ahogy ott ültem, igyekeztem kinyitni az elmém az ómenek felé, hogy azért tudjam milyen bajba kerülnek a gyerekek. Tudtam nincs esély rá, hogy ne kerüljenek bajba.

Dobok két Lucky kockát, amik szabadon felhasználhatóak lesznek a kaland során.

Hu Jiang carried out 1 launched of one Lucky :
12
és
Hu Jiang carried out 1 launched of one Lucky :
9
Vissza az elejére Go down
Hu Tao

Hu Tao


Csatlakozás dátuma : 2023. Oct. 26.
32
Hozzászólások száma : 237

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D6 + 2
Health point (maximum): 22
Képesség: : Tűzmágia Tűzmágia
Csokibéka rang: 2. szint Békakutató 2. szint Békakutató
Inventory:

195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar Empty
TémanyitásTárgy: Re: 195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar   195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar Icon_minitime2024-02-21, 09:59

Egy akkora durranással indítottam a Sárkány Évét, hogy tuti lettek új kuncsaftjaink. Hihi.
Szerettem ezt a napot. Táncok, robbanások, pénz és jó kaják. Nem lehet nem szeretni.
Sajnos Nagyapa hamar kidőlt a Mandarin meg a koporsóját tesztelte, de így is elég jó kis csapat gyűlt össze.
Helen kiszúrt egy turista csapatot, akiknek segítségre volt szükségük. Közelebb érve láttuk, hogy ezek bizony nem turisták, hanem kutatók. Legalábbis az egyikük. A többi legfeljebb azt kutathatta, hogy merre van a vécé.
A kutató meséjét nem tudtam hova tenni. Zavart, hogy egy jöttment olyasmit tudott erről a helyről, amit én nem. Piszkosul kíváncsi voltam arra a kutatásra. És hát...a többieknek is furcsák voltak ezek a fazonok. De nem feltétlenül akartam ezt mutatni. Azok a gorillák össze tudták volna hajtani a ruháimat úgy, hogy még rajtam vannak.
- Az eltévedés az erdőben csak egy dolog - jelentettem ki. - Arra tudok ajánlani egyet fizet kettőt kap kupont koporsókra. De az idegenvezető is akkor szabadon van. Ha egy csaló, akkor el kell kapni, különben mást is ugyanígy átverhet. Igaz?
Megerősítésért a többiekhez fordultam, de a szemem sarkából ezt a Woland fickót néztem. Hátha elárulja magát, hogy kamu a sztori.

Hu Tao carried out 1 launched of one Lucky :
12
Vissza az elejére Go down
Krónikás

Krónikás


Csatlakozás dátuma : 2023. Dec. 14.
36
Hozzászólások száma : 52

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték:
Health point (maximum):
Képesség: :
Csokibéka rang:
Inventory:

195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar Empty
TémanyitásTárgy: Re: 195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar   195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar Icon_minitime2024-02-21, 20:56

Woland Professzor zavartan helyezgeti át egyik lábáról a másikra a testsúlyát. Nehéz eldönteni, hogy pisilni szeretne menni, vagy inkább haza. De semmiképp se a tisztáson.

MELODY

Krónikás carried out 1 launched of one Lucky :
5

A táskákba lopva belenézve először csak egy csokibéka tűnik fel. A kis jószág. szeretné élvezni a szabadságot, de talán egy gyomrot se vetne meg új lakhelynek. Mivel Melody sokat élt a vadonban így könnyen feltűnik neki, hogy valóban túrázáshoz alkalmas holmikat pakoltak el, bár nem tűnnek profinak, mert az élelmet alá a kötelet meg túlbecsülték.


DANIEL

Krónikás carried out 1 launched of one Lucky :
19

A testőrök...hát na. Átlagos testőrök. Az nyilvánvaló, hogy zsoldosok, hiszen az egyetemi tanár nem tradicionálisan az a foglalkozás, amelyhez testőrszolgálat jár. Feszültnek tűnnek mert megrekedted egy ismeretlen helyen, de ennyi.


WANG

Krónikás carried out 1 launched of one Lucky :
16

Teljesen nyilvánvaló, hogy a többieknek mi  a baja Wolanddal. Egy igazi művelt tudósember, ráadásul a vicces szemüveg ellenére is jóképű. Bizonyára irigyek. Bár öltözhetett volna jobban az alkalomhoz. Inkább menő az öltözete, mint funckionális, de azért azt kiadta az esze, hogy nem öltönyben kell jönni. Mert hát mégiscsak egy professzor.

TAO

Krónikás carried out 1 launched of one Lucky :
17

Woland testbeszéde nem mutatja jelét, hogy hazudna. Minden bizonnyal tényleg felbéreltek valakit, azt a bizonyos Li Jinget, és ő tényleg magukra hagyta őket itt. Mi több, tényleg nem tudják az utat.


A Professzor egyre nyugtalanabb. Nem élvezi a helyzetet.
- Igen, tökéletesen igaza van kisasszony - bólint Helen felvetésére. - Utólag én is belátom, hogy elég lett volna a felét odaadni előre. De igazán nem is a pénzt sajnálom. Inkább az szomorít el, hogy rászedet és és és sorsunkra hagyott. Kérem, ha tudják az utat tovább, segítsenek. Kell itt lennie egy vízesésnek, ami egy teknős alakú szikla mellett folyik el. Amögött lesz egy barlang.
Vissza az elejére Go down
Tiara Prince
Magister
Magister
Tiara Prince

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2019. May. 20.
18
Hozzászólások száma : 1461

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D12 + 8
Health point (maximum): 32
Képesség: : Elmemágia Elmemágia
Csokibéka rang: 9. szint Békatitán 9. szint Békatitán
Inventory:

195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar Empty
TémanyitásTárgy: Re: 195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar   195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar Icon_minitime2024-02-21, 21:37

Végignézek a díszes kompánián, és úgy döntök, egyenlőre nincs miért aggódni. Furák ugyan, de nem tűnnek különösebben veszélyesnek. 
-Óh, tényleg. Köszi Melody! - kiáltok fel, amikor Melody emlékeztet a nemrég kapott térképekre. 
- Na lássuk csak! - halászom elő a kupacot. 
-Ez nem, ez, sem, ez sem, eeezzz.... Ezaz! Megvan!

- Vízesés, teknős szikla! Igen. Mindkettő itt van, északnak kell mennünk! - jelentem ki határozottan, majd előveszem a pálcámat. 
- Tájolj! - ejtem ki a varázsigét, és élvezem az érzést, ahogy érzem az erőt áramlani a pálcába. 
A pálca húzását követem, míg nem érzem, hogy a megfelelő irányba állok. 
-Arra kell menni! Arra van észak! 
Es amig megyünk esetleg mesélhetne erről a fasárkányról professzor úr!







******************************************************
Anglia egyik legsötétebb aranyvérű családjának utolsó  leszármazottja. Nagyszülei nevelték. Gyerekkora óta Tiát sötét varázslatokra tanították, és brutális büntetéseket kapott.  Nagyapja a halálfalók megmaradt csoportjához tartozott, gyakran vitte Tiát is ebbe a régi társaságba, különösen, amikor rájött, hogy vámpír öröksége miatt gyorsabban regenerálódik a szervezete az átlagosnál. 
Nemrégiben mindkét nagyszülőjét elveszítette, ezzel ő lett a Prince vagyon és birtok egyedüli örököse. Vámpír öröksége egyenlőre csupán kifinomultabb érzékszervi és gyorsabb regenerálódó képességén látszik, de hamarosan választás elé kerül, elfogadja e örökségét? Amíg vámpír képessége egyre jobban fejlődik, a lány varázsolni nem képes, mivel kiszámíthatatlan varázsereje miatt pálcáját elkobozták.
Társaival jól kijön, jó humorú, szereti a csínyeket, de mindig figyel a biztonságra. Szívesen segít bárkinek, aki megkéri rá. Ugyanakkor hajlamos a komorságra.
Vissza az elejére Go down
Melody Moonlight
Magica discipulus
Magica discipulus
Melody Moonlight


Csatlakozás dátuma : 2023. Dec. 01.
15
Hozzászólások száma : 154

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D6 + 2
Health point (maximum): 22
Képesség: : Animágia Animágia
Csokibéka rang: 1. szint Békagyűjtő 1. szint Békagyűjtő
Inventory:

195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar Empty
TémanyitásTárgy: Re: 195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar   195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar Icon_minitime2024-02-21, 21:41

Amíg a többiek kérdéseket dobáltak fel a nemrég megismert csapat számára, addig lehetőségem
akadt a táskájukat megvizsgálni. Próbáltam nem felhívni magamra a figyelmet, és lassabban megközelíteni a táskák tartalmát. * Ejjhaa, igencsak figyelmetlenek * - gondoltam, és azt hittem hogy lefogok bukni, és hogy utána velem fognak Angry Birdseset játszani. Gondolataim közben sikerült a táskákat kinyitnom. Azt hittem lesz arra utaló jel, hogy csalók, vagy veszélyesek, és akkor a többiek gyanúja igazolódott volna be, azonban kevés ételen, és sok kötélen kívül semmi mást nem pakoltak be.
* Hát... amatőrök, mit ne mondjak * - gondoltam magamban, és nagyobb léptekkel tértem vissza a többiek társaságába,
majd Tao mellé léptem. - A táskákban semmi nincs, csak pár alap felszerelés a túrázáshoz - mondtam a többieknek olyan hangerővel, hogy csak ők hallják. - Szerintem tényleg csak bajba keveredett túristák állnak velünk szemben! - mondtam el a véleményem, s 
Tia után fordulok, azaz észak felé. Igazából élveztem, hogy segíthetünk az eltévedt csapatnak, és hogy újabb kalandban lehet részem.
Vissza az elejére Go down
Krónikás

Krónikás


Csatlakozás dátuma : 2023. Dec. 14.
36
Hozzászólások száma : 52

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték:
Health point (maximum):
Képesség: :
Csokibéka rang:
Inventory:

195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar Empty
TémanyitásTárgy: Re: 195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar   195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar Icon_minitime2024-02-22, 09:46

Ahogy a csapat elindult Woland professzor is levetkőzte a nyugtalanságát. Sőt egészen kivirult. Lelkesen magyarázta a kutatásainak eredményét. Imádta, amit csinált.
- Sokan, amikor meghallják, hogy Fa Sárkány arra gondolnak, hogy egy fából lévő sárkány. Persze lehet nő rajta fa, de őszintén. Senki se gondolja, hogy a Víz Sárkány teljes egészéből vízből van. Nem, nem. A Fa Sárkány a fáknak parancsol. A természetet irányítja. Nem tudom ismerik-e a vízesésen felúszó aranyhalak legendáját? A Sárkánykapu hegyen egy vízesésen kell felúsznia az aranyhalaknak, ha el akarják érni a forrását. A legtöbbnek nem sikerül, de a legenda szerint aki megugorja, az sárkánnyá változik. Minden forrás ezt tekinti a Fa Sárkány eredetének. Az istenek, akiket a legenda felelőssé tesz a vízesés létéért feltehetően a már emlegetett Víz Sárkány volt. Nem akarta, hogy túl könnyen jussanak az egyszerűbb lelkek isteni hatalomhoz. Az egyetemek rektorai is sokszor így tekintenek a tanároknak.
Eközben a menet persze halad. Bár lassabban, mint számíttok rá. Ahogy közeledtek a titkos barlang feltételezett helyéhez az aljnövényzet egyre sűrűsödik. Mintha a természet maga akarná meggátolni, hogy elérjétek a célotokat.
Ráadásul mintha figyelne titeket valaki. Vagy talán valami. A fák között néha egy pillanatra el-el kaptok egy világító szempárt. És mintha nevetést is hallanátok. De talán csak a képzeletek játszik feletek. Lehet csak tűzlepkéket láttok megint és madarakat hallotok.
Mindenesetre nem árt sietni, mert lehet esni fog. Gyülekeznek a felhők, de mivel elég magasan vagytok nem fölöttetek, hanem előttetek.

Vissza az elejére Go down
Hu Tao

Hu Tao


Csatlakozás dátuma : 2023. Oct. 26.
32
Hozzászólások száma : 237

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D6 + 2
Health point (maximum): 22
Képesség: : Tűzmágia Tűzmágia
Csokibéka rang: 2. szint Békakutató 2. szint Békakutató
Inventory:

195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar Empty
TémanyitásTárgy: Re: 195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar   195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar Icon_minitime2024-02-22, 13:39

Nem tetszett, ahogy  Woland a Víz Sárkányról beszélt. Én nem találkoztam vele, de a többiek beszámolója alapján tök jó fej. Ezt meg is akartam mondani az orosznak, de mintha szájzárat kaptam volna. Képtelen voltam szóba hozni a témát.
- Ez nagyon izgalmas téma, professzor - nyögtem ki végül. Tényleg izgi téma volt, csak a stílusa volt olyan namindegy.
Az út nehézkes volt. Nem is érettem, miért van ennyi növény. Az évnek ebben a szakaszában nem kellett volna lennie.
"Ez biztos mágikus eredetű. Talán attól ered, aki nevet rajtunk?"
Hu Tao carried out 1 launched of one Lucky :
15
A fák közé pislogva próbáltam kivenni, hogy ki figyel. Teljesen biztos voltam benne, hogy a fák közül valami visszanéz ránk. Nagyon furcsa egybeesés lenne, ha a szempár, a nevetés, meg a megőrült növényzet három különböző valami lenne.
- Psszt, Melody - súgtam oda a lánynak. - Valaki vagy valami játszadozik velünk. Ti is halljátok a hangokat, ugye?
Vissza az elejére Go down
Wang Blackthorn
Mirakulum discipulus
Mirakulum discipulus
Wang Blackthorn

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2022. Nov. 15.
32
Hozzászólások száma : 879

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 6
Health point (maximum): 28
Képesség: : Gravitációs mágia Gravitációs mágia
Csokibéka rang: 8. szint Béka Nagymester 8. szint Béka Nagymester
Inventory:

195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar Empty
TémanyitásTárgy: Re: 195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar   195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar Icon_minitime2024-02-22, 14:24

Túra közben arra gondoltam, hogy milyen óriási szerencsénk van. Ha Erdélyben indultunk volna erre a túrára, már a csontjainkig átfagytunk volna. De itt most kellemes volt az idő. És velem volt Lara is. Néha néha csak azért megszorítottam az ujjait, hogy érezhessem az érintését magamon. Teljesen megbolondultam. De jó érzés volt.
Az már kevésbé, hogy milyen nehéz volt a túra. Az univerzum nem akarta, hogy találkozzunk a Fa Sárkánnyal.
Woland Professzort hallgatva még az a képtelen ötlet is eszembe jutott, hogy maga a Fa Sárkány gátol minket. De vajon miért? Rajtunk a Sárkányos Rend medálja.
"Talán Wolandban nem bíznak? De miért? Fura figura, de nem tűnik gyanúsnak. Melody is az mondta, hogy tényleg csak túristák. Valamit nem veszünk észre?"
Tűnődve néztem az útitársainkat.

Wang Blackthorn carried out 1 launched of one Lucky :
17

Mintha csak rajtam akarna nevetni a természet halk dallamos kacagást hallottam a fák közül. De ahogy odakaptam a szem csak egy villanást láttam. Lehetett simán egy szempár, de sok minden más is.
Hátrébb léptem Lara mellé.
- Itt az ideje, hogy megmutassa mit tud, kisasszony. Számítok rád, hogy megmented az életem, ha megtámad minket az, ami figyel a fák közül.







******************************************************
- Mondhatnék most bármit, de az sokkal szórakoztatóbb, ha te ismersz meg
Vissza az elejére Go down
Melody Moonlight
Magica discipulus
Magica discipulus
Melody Moonlight


Csatlakozás dátuma : 2023. Dec. 01.
15
Hozzászólások száma : 154

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D6 + 2
Health point (maximum): 22
Képesség: : Animágia Animágia
Csokibéka rang: 1. szint Békagyűjtő 1. szint Békagyűjtő
Inventory:

195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar Empty
TémanyitásTárgy: Re: 195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar   195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar Icon_minitime2024-02-22, 14:50

Ahogy elindultunk azon az úton, amelyet a térkép mutatott, a professzor is igencsak feloldódott;és nem beszélt dadogva.
Figyelmesen figyeltem arra, amit mondott nekünk. - Húhaa, ez nagyon kis izgalmas, és érdekes történet,
ön mit gondol-miért nem akarta hogy oly könnyen jussanak az egyszerűbb lelkek Isteni hatalomhoz? Egyáltalán ön hisz ebben? Vagy honnan tud erről? Ez is olyan szájról-szájra terjedt mondatokból maradt fent? Miért keresik a Fa sárkányt? 
Mióta kutat-és milyen kutatásai vannak még a Fa sárkányról? - hirtelen sok kérdés jutott eszembe, amiket gondolkodás nélkül feltettem Woland professzor számára. Nem gyorsan, azonban haladtunk a célunk felé, miközben az aljnövényzet
átalakult, s a növények sűrűbben nőttek, mintha valami vagy valaki direkt akarta volna az utat eltakarni előlünk. 
Picit körbenéztem, hogy máshol is ilyen-e a talaj, amikor a fák között egy világító szempárt pillantottam meg, amelyhez egy furcsán ijesztő nevetés is társult. Nem tudtam volna a többieknek ezt megfogalmazni, még ha szerettem volna is, azonban Tao is látta illetve hallotta. - Igen, én is hallom, és most hogy mondod, örülök hogy nem csak hallucinálok.
válaszoltam Taonak, s néztem a többiekre hogy ők is hallották-vagy látták-e ezt a valamit vagy valakit. - Csak nem a csaló idegenvezető? - jutott eszembe, hogy talán élvezi, hogy rosszat tesz nekünk. Előre nézve gyülekező felhőket láttam meg, és más helyzetben biztos bele futottam volna, de inkább csak sétáltam Tao mellett továbbra is.
Vissza az elejére Go down
Daniel Cards
Mirakulum discipulus
Mirakulum discipulus
Daniel Cards

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2020. Nov. 14.
18
Hozzászólások száma : 481

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 6
Health point (maximum): 28
Képesség: : Vízmágia Vízmágia
Csokibéka rang: 6. szint Békamániás 6. szint Békamániás
Inventory:

195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar Empty
TémanyitásTárgy: Re: 195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar   195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar Icon_minitime2024-02-22, 19:12

Nemtudtam semi különöset felvenni az izomosztaggal kapcsolatban, viszont alapból se nagyon szívlelem az idegeneket teát lehet csak a paranoi beszél a fejemben,viszont én még mindig nem teljesen bízok meg bennük. És amikor Wolandról beszélnek,egy kicsit erősebben kezdem markolni a jogart, nemtudtam mit jelent a főpapjának lenni,de még így is kicsit frusztrált egy picit ahogyan beszélnek róla. Viszont tettem azt ami szokásom idegenekkel szemben, tettettem magamat. 

Lehet,hogy egyedül vagyok ezzel,de ha a legenda tényleg igaz, akkor nemtudom annyira hibáztatni Wolandot. Hiszen a hatalom rossz kezekben,vagy csak nem rá illő kezekben is nagy katasztrófához vezethet.Nem kell minden embernek akkora hatalom véleményem szerint. Viszont eléggé érdekes tanulmányai vannak,annyit meg kell mondanom. 

 Hallok valamit ami nevetésnek hangzik és szinte azonnal körbenézek,hogy mégis mi az Isten nyila volt az. Legalább a mentális stabilitásomat nem kell megkérdőjeleznem amikor hallom,hogy a többiek is hallották.De a tekintetem azért vissza-vissza vándorol a nagy díszmenetre akiket a csapat éppen kísér

Daniel Cards carried out 1 launched of one Lucky :
9

Na még ilyet... Prof,Wang, Tao, Nem tudnak véletlen valami olyan lényekről amik szeretnek ilyen trükköket játszani az embereken, esetleg mitológiából vagy hasonló dolgokból? 







******************************************************
A szülei nagyházakból származtak, akik megpróbáltak neutrálisak maradni a háborúban, sokat kísérleteztek, és a családi könyvtáraik rengeteg könyvet tartalmaztak, amikben sok sok fajta mágia tanításait őrizték. Használtak sötét, elementáris, szürke és hasonló varázslatokat is. Amikor Daniel 8 éves lett neki is elkezdték tanítani ezeket. Daniel úgy hiszi, hogy az egyensúly a legfontosabb dolog, hogy nem szabad csak egy részt használni, emiatt a hite miatt sokan gúnyolták amikor kicsi volt. Tizenkét évesen felfedezte a különleges tehetségét, ez a tehetség a rúnamágiában és magukban a rúnákban rejlett, és most reméli, hogy bepótolhatja mindazt, amiből gyerekként kimaradt. Daniel titokzatos és komoly, nehezen bízik meg valakiben, de ha valakit sikerül be engednie akkor kedves és megértő, de az ellenségeihez kegyetlen is tud lenni. Nagyon fontos neki az igazságos büntetés kiosztása, rengeteg "maszkot" visel, hogy elrejtse az igazi énjét.
Vissza az elejére Go down
Dragneel Darman
Magister
Magister
Dragneel Darman

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 29.
31
Hozzászólások száma : 1254

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D12 + 8
Health point (maximum): 32
Képesség: : Térmágia Térmágia
Csokibéka rang: 8. szint Béka Nagymester 8. szint Béka Nagymester
Inventory:

195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar Empty
TémanyitásTárgy: Re: 195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar   195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar Icon_minitime2024-02-23, 17:50

A többiek csekkolják a külföldieket miközben én jobbára csak nézelődök. Túl soknak érzem azt, hogy mindannyian neki álljunk “kutakodni” és vizsgálódni.
A többiek nem igazán találnak semmi kivetnivalót. Bár Melody véleményét osztom. Buták voltak szép szóval, hogy több a kötél és kevesebb a kaja.
Nem igazán sokat túráztam, de azt tudom nagyon jól, hogy a kötél életet ment. Viszont kaja nélkül cseszhetjük... Így én pont fordítva pakoltam volna valószínűleg.
A fejem fogtam mikor Tia háztársam szavára beáll segíteni és előveszi a kapott térképeket.
* Basszus... *
Ez butaság volt. Nem hinném, hogy nekünk ugranak de bármikor simán ellophatják.
De ha már beálltak segítőnek és “túravezetőnek” akkor mentem én is velük.
A történet amit a prof. Mesélt érdekesnek találtam.
Minden népcsoportnak megvan a maguk mendemondái. De a Kínaiaknak ez mindig érdekesebb volt.
* Lehet köze van a Sárkány királynak a legendához de lehet valami leszármazottja tett valamit... Ki tudja. * gondolom magamban séta közben.
A növényzet egyre sűrűsödik. Ami furcsa mert valamilyen varázslatot érzek benne. Nem olyan mint a miénk, hanem valami természetesebbet. Ősibbet.
Furcsa hangok és szempárokat vélek felfedezni a körülöttünk lévő erdőből.
Ahogy nézem a többiek is észre vették és próbálnak ki ki a maga módján tájékozódni, hogy mi is a helyzet.
- Remélem, hamar meglesz a kívánt helyszín. Mert nem sok kedvem van elázni és esőben mászkálni egy erdőben. Ahol mintha nem is látnának szívesen. - szólalok meg.
Meg akartam már törni a csendet.
- Professzor! - szólok előre.
- Ezt a legendát honnan szedte össze? És ha szabad kérdeznem miért is érdekli annyira ez a Sárkány? - kérdezem.
Mert érzem, hogy valami van a háttérben amiről nem szólt még a fáma. Ember csak úgy magától nem indul kutatni. Valamit akar vele.
Mint a sok mugli filmben. A gonosz szeretne megtalálni valami tárgyat amivel halhatatlan esz, esetleg eligázhatja a világot...stb
Itt is valami ilyesmit tudok elképzelni. Csak ne tudom még rámondani a proff.-ra, hogy gonosz. Mert eddig a légynek se ártott.







******************************************************
Előtörténet:
Már igen fiatal korában megmutatkozott a varázs ereje. Az évek alatt az ereje csak nőt. 10 éves korában egy verekedésbe került, amibe megütötték és megverték őt. Ekkor elvesztette a nyugalmát és a közelben lévő fémkukát összelapította és kigyújtotta a kezeit, aminek hála a többiek otthagyták őt. A tűz nem égette meg őt mert tudat alatt irányította azt. Azóta félik és csúfolják őt s így kapta a Salamandra becenevet.
Mint a többi fiatalnál nem képes uralni a varázserejét és ösztönösen használja azt tudat alatt. A szülei ezért döntöttek a Magnetarion mellett, mert a tanári karról jót hallani. Így bíznak benne, hogy a gyerekük képes lesz megzabolázni a varázserejét az iskola tanítása alapján.
Vissza az elejére Go down
Krónikás

Krónikás


Csatlakozás dátuma : 2023. Dec. 14.
36
Hozzászólások száma : 52

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték:
Health point (maximum):
Képesség: :
Csokibéka rang:
Inventory:

195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar Empty
TémanyitásTárgy: Re: 195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar   195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar Icon_minitime2024-02-23, 19:34

Nem árt talán sietnetek, mert a köd sűrűsödik. Ugyan korán indultatok, de a nap már átfordult az égen. Így most a hátatok mögül jön a fény.

TAO

Krónikás carried out 1 launched of one Lucky :
2

A kis mókamester nem volt elég gyors. Tao nem csak a szemeit látta meg, hanem az egész nőt. Li Jinget személyesen. És azt is azonnal megérthette, hogy miért volt ismerős neki a név.  Őszközép ünnepen ő maga adott egy könyvet Darmannak egy Huli Jingről. A nőnek a fák között kilenc bolyhos rókafarka volt. Dobjon egy Luckyt. Ha páratlan, akkor lény elragadja, mielőtt felfedhetné a titkát.

WANG

Krónikás carried out 1 launched of one Lucky :
12

Valami nincs rendben Woland professzorral, ez teljesen biztos. Nehéz szavakba önteni, de valami nem normális benne. De a fiú akárhogy mereszti a szemeit. nem jön rá. Egy biztos. Útitársatok nem az, akinek mondja magát.

DANIEL

Krónikás carried out 1 launched of one Lucky :
16

A társaság kezd fáradni, de ez csak természetes a hegyi túránál. De amúgy nem viselkedik gyanúsan senki.
Ha Tao nem dobta meg a Luckyt, akkor viszont kevesebben vagytok.

WOLAND

Az egyre sűrűsödő ködtől mintha nyugtalanabb lenne.
- A Legenda azt hiszem közismert errefelé - magyarázta lelkesen, bár némileg frusztráltan. Biztos a köd miatt.
- Már ami az aranyhalas részt illeti. A Fa Sárkány...nos nem untatnám magukat vele, de sok mindenre magyarázatot adna, már ami a hely történelmét illeti. És hogy mit készülök tenni, az egyszerű. A legtöbb mindent leírok róla. Sokat segíthet abban, hogy megértsük ezt a helyet. Illetve a sárkányokat. Azoknak ismert az eredete a legfelsőbb akadémiai körökben. De van sok sárkányhoz hasonlatos lény tisztázatlan eredettel.


Ahogy romlanak a látási viszonyok egyre nehezebb tájékozódni. Tao másra dob, de a többiektől is kérnék Luckyt. Ha holnap délig nem jön össze 40 pontnyi Lucky, akkor eltévedted és azon a tisztáson köttök ki, ahol összetalálkoztatok Wolanddal.
Vissza az elejére Go down
Hu Tao

Hu Tao


Csatlakozás dátuma : 2023. Oct. 26.
32
Hozzászólások száma : 237

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D6 + 2
Health point (maximum): 22
Képesség: : Tűzmágia Tűzmágia
Csokibéka rang: 2. szint Békakutató 2. szint Békakutató
Inventory:

195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar Empty
TémanyitásTárgy: Re: 195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar   195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar Icon_minitime2024-02-23, 20:08

Örültem, hogy Melody is látja.
- Nem, nem haluzol. Vagy ha igen, akkor mind a ketten. És szerintem is köze lehet az idegenvezetőhöz.
Tovább meresztettem a szemeim és akkor meg is láttam. Egy másodpercen múlt, de elkaptam a bundáját. Igen, bundáját. Merthogy bolyhos farkai voltak.
"Aiyah, ez így fájdalmas lesz."
Egy Huli Jing figyelt minket nevetve a fák közül. Átkoztam magam, hogy nem jöttem rá hamarabb. A Li Jing nem is egy olyan ravasz név. Mintha azzal is csak játszana velünk. "Nesze, itt vagyok. Kapjatok el!"

Hu Tao carried out 1 launched of one Lucky :
3

Már nyitottam is volna a szám, hogy szóljak a többieknek, amikor a szemeim sarkából megláttam valamit. Vagyis inkább valaminek a hiányát. Már nem láttam a nőt és túl későn jöttem rá, hogy ez mit jelent.
Egy puha, illatos de meglepően erős kéz tapadt a számra reflexből rándult volna oda a kezem, hogy lefejtse, de a karjaimat is lefogta.
Bármennyire is kedveltem Melodyt most megpróbáltam hátbarúgni, hátha akkor észreveszi, hogy mi történik, de ezzel csak annyit értem el, hogy lerúgtam magamról a cipőimet. A Huli Jing ugyanúgy húzott be magával a fák közé.
- Mmgmmfmmmgg!
Próbáltam mindent. Csípni, rúgni, harapni, de erősebb volt nálam. Reménykedtem benne, hogy nem fog azonnal megenni. A Huli Jing nem éppen arról híres, hogy az embereket támogatja. Azt se tudtam, hogy kinek az oldalán áll. Bár ahogyan elrabolt volt egy olyan rossz érzésem, hogy nem az enyémen. Kétségbeesetten sikítottam bele a tenyerébe, de a többiek egyre csak távolodtak.
Vissza az elejére Go down
Tiara Prince
Magister
Magister
Tiara Prince

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2019. May. 20.
18
Hozzászólások száma : 1461

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D12 + 8
Health point (maximum): 32
Képesség: : Elmemágia Elmemágia
Csokibéka rang: 9. szint Békatitán 9. szint Békatitán
Inventory:

195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar Empty
TémanyitásTárgy: Re: 195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar   195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar Icon_minitime2024-02-24, 08:22

Egyre furábbnak érzem a kis kirándulásunkat. Ahogy haladunk próbálok belenézni a mi kis professzorunk gondolataiba, és kifürkészni, mit is akar tőlünk pontosan.
(A gondolatolvasásra...)
Tiara Prince carried out 1 launched of one Lucky :
8

Zajt hallok mellőlünk, és érzékelek valamit, ami nem emberi. Láthatóan a többiek is érzik ugyanezt, és csupán egyvalakit nrm zavar. A mi drága professzorunkat. 

Megállok, és körbenézek. Mintha tompa sikoltást hallanék, majd ahogy lépek párat belebotlok valamibe. 

-Álljatok meg! Ez a valami elvitte Tao-t! - emelem fel a cipőt, ami nemrég még Tao lábán díszelgett. 
Előveszem a pálcámat, amit nemrégiben szereztem vissza, és a professzorra mutatok vele. 
- Szerintem maga többet tud erről, mint mi! Azt ajánlom, beszéljen a lényegről! - mondom. A pálca a bennem felgyülemlett haragtól megremeg, és apró szikrákat bocsát ki magából.







******************************************************
Anglia egyik legsötétebb aranyvérű családjának utolsó  leszármazottja. Nagyszülei nevelték. Gyerekkora óta Tiát sötét varázslatokra tanították, és brutális büntetéseket kapott.  Nagyapja a halálfalók megmaradt csoportjához tartozott, gyakran vitte Tiát is ebbe a régi társaságba, különösen, amikor rájött, hogy vámpír öröksége miatt gyorsabban regenerálódik a szervezete az átlagosnál. 
Nemrégiben mindkét nagyszülőjét elveszítette, ezzel ő lett a Prince vagyon és birtok egyedüli örököse. Vámpír öröksége egyenlőre csupán kifinomultabb érzékszervi és gyorsabb regenerálódó képességén látszik, de hamarosan választás elé kerül, elfogadja e örökségét? Amíg vámpír képessége egyre jobban fejlődik, a lány varázsolni nem képes, mivel kiszámíthatatlan varázsereje miatt pálcáját elkobozták.
Társaival jól kijön, jó humorú, szereti a csínyeket, de mindig figyel a biztonságra. Szívesen segít bárkinek, aki megkéri rá. Ugyanakkor hajlamos a komorságra.
Vissza az elejére Go down
Melody Moonlight
Magica discipulus
Magica discipulus
Melody Moonlight


Csatlakozás dátuma : 2023. Dec. 01.
15
Hozzászólások száma : 154

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D6 + 2
Health point (maximum): 22
Képesség: : Animágia Animágia
Csokibéka rang: 1. szint Békagyűjtő 1. szint Békagyűjtő
Inventory:

195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar Empty
TémanyitásTárgy: Re: 195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar   195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar Icon_minitime2024-02-24, 10:26

Ahogy sétáltunk tovább, az idő is múlt. Kicsit olyan érzésem volt, mintha az idő fel lenne gyorsítva.
A köd egyre inkább sűrűbbé vált, és a nap már a hátunk mögött volt. Kényelmetlenül éreztem magam, így mindig hátra-hátra fordultam, nem-e követ minket valami vagy valaki, de a látási viszonyok miatt szinte semmit nem láttam.

Dobok Luckyt

Melody Moonlight carried out 1 launched of one Lucky :
18


Miközben haladtunk kisebb hangokra lettem figyelmes, azonban nem voltam benne biztos, hogy azokat más is hallotta, vagy szimplán csak magamnak beszéltem be. Fordultam volna Tao felé, akit hirtelen nem láttam magam mellett.
Hátrább néztem, hátha más mellé toppant, amikor Tia szólalt meg kissé idegesen. A felemelt cipőre pillantottam, amikor rájöttem, hogy talán Tao hangját hallottam. * Ilyenkor bezzeg nem nézek hátra * - okoltam magam az miatt, hogy Tao eltűnt, vagy elrabolták; végülis ha elrabolták, gyakorlatilag el is tűnt. 
Tia hirtelen a professzort támadta le, és pár másodperc kellett, amíg megértettem miért is. Olyan érzésem volt, mintha összeállt volna a kép, de egyben mégsem. Jó volt játszani a gondolattal. Érdekes, hogy sem a professzor, sem egyik másikuk sem futott az "idegenvezető" után, és hogy a piknikező emberek helyett pont minket szólított meg, és mondta el panaszuk. Ha a története ez részében igazat is mondott, valahol valamit mi nem vettünk észre. Kétlem, hogy azok után amit elmesélt, ne zavarná az, hogy valaki mégiscsak meglopta őket, csak azért, mert lett új "idegenvezetőjük". Egyáltalán miért bíznak bennünk? Vagy túl naívak, vagy túl okosak. Talán mégsem amatőrök, és tudták előre, hogy valamelyikünk pont bele fog nézni a táskájukba. Az elején én sem gyanakodtam rájuk, de jobb vigyázni velük. Kíváncsian vártam mit fog válaszolni a professzor Tia mondatára.
Vissza az elejére Go down
Krónikás

Krónikás


Csatlakozás dátuma : 2023. Dec. 14.
36
Hozzászólások száma : 52

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték:
Health point (maximum):
Képesség: :
Csokibéka rang:
Inventory:

195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar Empty
TémanyitásTárgy: Re: 195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar   195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar Icon_minitime2024-02-24, 12:05

Ahogy hirtelen megálltok a sűrű ködben elvesztitek az esélyét, hogy megtaláljátok az utat. Melody nagyjából látja, hogy merre kell menni, de ő is csak nagyjából.

Krónikás carried out 1 launched of one Lucky :
15

Tia könnyen bejut Woland fejébe, akadály nélkül. Azt látja, amit a professzor is mondott. A hegyre jöttek megtalálni a Fa Sárkányt, előre fizettek egy idegenvezetőnek, de ő lelépett. Bár lát némi neheztelést azokra akik hátráltatták meg azokra, akik iskolás korában bántották, de semmi igazán negatívat.
- Miért? - Néz a lányra döbbenten. - Mivel érdemeltem ki ezt az ellensségeskedést?
A kezébe temeti az arcát és hangosan szipogni kezd.

.......

Ahogy figyelitek a magába roskadt Wolandot hátulról megvilágítja a napfény és már Lucky dobás nélkül észreveszitek, hogy mi az, ami nincs rendben vele. Wang nem jött rá, de így már ordítóan látszik. A férfinak nincs árnyéka.
És a szipogás is inkább hallatszik nevetésnek. Ahogy leveszi az arca elől a kezeit nyoma sincs könnyeknek.
- Erről? Igazán leszükíthetted volna, te ostoba kis fruska. Könyvtárakat lehetne megtölteni azzal, amiket én tudok, de neked fogalmad sincs. A lényeg pedig - mutat körbe az előhúzott pálcájával. - Hogy csődöt mondtatok, mint navigátorok. Pedig elég egyszerű dolgot kértem. Nálad van a térkép. Kell egy túsz, aki engedelmességre kényszerít. A többiekre nincs szükség. Öljétek meg a maradékot - int fejével a többiek felé.
Azok zavartan néztek a főnökükre, míg Viktor megszólalt.
- A gyerekeket, Doktor úr? De....
- igen, a gyerekeket, te barom. Egyszerű, megmutatom. Avada Kedavra!
A varázspálcájából zöld fénysugár süvít elő, mire Viktor holtan esik össze.
- Egy kis ösztönzés. Jó hírem van, uraim. A bérüket már csak háromfelé kell osztani.

Woland egy elegáns körívet ír le a pálcájával, amitől kék lángok csapnak fel körülötte, elzárva őt a harctól. A pálcájával int egyet, mire egy csésze kezd el lebegni előtte. a táskájából kivesz egy termoszt, meg egy könyvet. A termoszból teletölti a csészét teával, majd kinyitja a könyvet és olvasni kezd. A szeme sarkából figyeli a testőröket, akik megrettenve a demonstrációtól pálcát rántanak és a diákokra szegezik.

Testőrök D9+4 30 HP


1. Testőr


Tiára szegezi először a pálcáját, hiszen mióta buktak le. Bár őt nem akarja feltétlenül megölni, de elkapni őt is el kell.
- Petrificus Totalus
Krónikás carried out 1 launched of one D9 :
195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar 8_13
+4
+2

Aztán megsuhintja a pálcáját Melody felé is.
- Petrificus Totalus
Krónikás carried out 1 launched of one D9 :
195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar 316
+4
+2

2. Testőr


Ő elsőnek Darmanra céloz. Rajta is látszik, hogy nem meggyőződésből, hanem inkább félelemből.
- Flipendo!
Krónikás carried out 1 launched of one D9 :
195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar 714
+4
+2

És küld egy átkot Daniel felé is:
- Rictusempra
Krónikás carried out 1 launched of one D9 :
195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar 217
+4
+2
3. Testőr

És végül de nem utolsó sorban. Helen és Wang is megkapja a maga támadásait. Hölgyeké az elsőbbség.
- Rictusempra!
Krónikás carried out 1 launched of one D9 :
195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar 217
+4
+2
Aztán Wangnak:
- Piroinitió!
Krónikás carried out 1 launched of one D9 :
195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar 217
+4
+2

Mindenki cselekedhet kétszer. Rajta!


A hozzászólást Krónikás összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2024-02-26, 13:50-kor.
Vissza az elejére Go down
Dragneel Darman
Magister
Magister
Dragneel Darman

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 29.
31
Hozzászólások száma : 1254

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D12 + 8
Health point (maximum): 32
Képesség: : Térmágia Térmágia
Csokibéka rang: 8. szint Béka Nagymester 8. szint Béka Nagymester
Inventory:

195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar Empty
TémanyitásTárgy: Re: 195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar   195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar Icon_minitime2024-02-25, 13:21

A professzor válaszol a kérdésemre.
* Hmmm... Jegyzetelni, megörökíteni a jövőnek és a világnak. Ezt csinálják a tudósok és a professzorok. * gondolom magamban.
Majd elgondolkodok azon, hogy a mi tanáraink is ilyenek e. De ezt vhogy kötve hiszem. Ez a prof nem oktató, vhogy nem tudom elképzelni róla.
Bár kíváncsi lennék rá, hogy már eddig miről írt.
A gondolataimból Tia szavai rángatnak ki.
* Eltűnt Tao! * lesek körbe gyorsan. S tényleg hiányzik.
* Meg kell találnunk. Nincs kedvem temetni azt akinek engem kellene... Sőt már kifizettem a hamvasztásom árát. Kérem vissza!!!! * jutnak eszembe a képtelennél képtelenebb elképzelések.
A gondolatokat tűz ropogó hangja zavarja meg.
A prof tűzet gyújt maga körül ami mintha védené őt. A testőrei közül egy a földön a többi ránk veti magát.
( Darman 30/30 D9+8 )
A 2. testőr esik nekem egy Flipendoval.
Emelem a pálcám, hogy egy  Protegoval védekezzek és emeljek.
(Védekezés a 2. Testőr 13-as támadása ellen. )
Dragneel Darman carried out 1 launched of one D9 :
195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar 117
+8
A védelmi varázslatot úgy emeltem ahogy a tankönyvben meg volt írva. Sőt komolyan mondom még MC tanárnő öröm könnyet is ejtene, amiért olyan szépen sikerült minden. majd kapnék egy hatalmas taslit mert minden szép volt és jó, de erősnek nem volt mondható. Így az ellenség varázslata meggyengülve de áthatolt rajta és a vállamon kapott telibe.
A találat nem volt erős, de hála neki hátra estem. Mivel ebbe volt már gyakorlatom így az estét gurulássá alakítottam. Aminek a végén féltérdelő pozícióba álltam meg.
( Darman 30/26 D9+8 )
- Te protein zabáló, izom agyú... Te fehérjén élő... - kezdek bele a sértegetésbe.
- Egyél Csigát! - mozdítom a pálcám és mindent beleadok a varázslatba.
Dragneel Darman carried out 1 launched of one D9 :
195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar 217
+8+2







******************************************************
Előtörténet:
Már igen fiatal korában megmutatkozott a varázs ereje. Az évek alatt az ereje csak nőt. 10 éves korában egy verekedésbe került, amibe megütötték és megverték őt. Ekkor elvesztette a nyugalmát és a közelben lévő fémkukát összelapította és kigyújtotta a kezeit, aminek hála a többiek otthagyták őt. A tűz nem égette meg őt mert tudat alatt irányította azt. Azóta félik és csúfolják őt s így kapta a Salamandra becenevet.
Mint a többi fiatalnál nem képes uralni a varázserejét és ösztönösen használja azt tudat alatt. A szülei ezért döntöttek a Magnetarion mellett, mert a tanári karról jót hallani. Így bíznak benne, hogy a gyerekük képes lesz megzabolázni a varázserejét az iskola tanítása alapján.
Vissza az elejére Go down
Tiara Prince
Magister
Magister
Tiara Prince

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2019. May. 20.
18
Hozzászólások száma : 1461

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D12 + 8
Health point (maximum): 32
Képesség: : Elmemágia Elmemágia
Csokibéka rang: 9. szint Békatitán 9. szint Békatitán
Inventory:

195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar Empty
TémanyitásTárgy: Re: 195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar   195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar Icon_minitime2024-02-25, 15:34

A professzor nem véletlenü volt gyanús nekem. Bár a fejében nem láttam semmi terhetőt, annyira tapasztalt már vagyok, hogy felismerem az okklumencia jeleit. 
Aztán végül fel is fedi magát előttünk, mi több, parancsoat ad a többiek likvidálásra.

- Nem eszik azt olyan forrón, Doktor! - jelentem ki, majd a felém száguldó átok elől próbálok ellépni. 

Védekezés: D9+8 HP: 30

Tiara Prince carried out 1 launched of one D9 :
195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar 217
+8

Nem vagyok elég gyors, és az átok elééri a karomat. (-4HP)

Nem igazán foglalkozom vele, inkább a visszatámadásra koncentrálok, illetve arra, hogy férkőzhetnék be a főnök által idézett körbe.

Egy carbunkululs átkot suhintok a támadóm felé, aki éppen Melodyra koncentrál.

Támadás: D9+8+2 (Vámpír voltom miatt gyengébb az átok)

Tiara Prince carried out 1 launched of one D9 :
195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar 714
+8+2







******************************************************
Anglia egyik legsötétebb aranyvérű családjának utolsó  leszármazottja. Nagyszülei nevelték. Gyerekkora óta Tiát sötét varázslatokra tanították, és brutális büntetéseket kapott.  Nagyapja a halálfalók megmaradt csoportjához tartozott, gyakran vitte Tiát is ebbe a régi társaságba, különösen, amikor rájött, hogy vámpír öröksége miatt gyorsabban regenerálódik a szervezete az átlagosnál. 
Nemrégiben mindkét nagyszülőjét elveszítette, ezzel ő lett a Prince vagyon és birtok egyedüli örököse. Vámpír öröksége egyenlőre csupán kifinomultabb érzékszervi és gyorsabb regenerálódó képességén látszik, de hamarosan választás elé kerül, elfogadja e örökségét? Amíg vámpír képessége egyre jobban fejlődik, a lány varázsolni nem képes, mivel kiszámíthatatlan varázsereje miatt pálcáját elkobozták.
Társaival jól kijön, jó humorú, szereti a csínyeket, de mindig figyel a biztonságra. Szívesen segít bárkinek, aki megkéri rá. Ugyanakkor hajlamos a komorságra.
Vissza az elejére Go down
Wang Blackthorn
Mirakulum discipulus
Mirakulum discipulus
Wang Blackthorn

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2022. Nov. 15.
32
Hozzászólások száma : 879

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 6
Health point (maximum): 28
Képesség: : Gravitációs mágia Gravitációs mágia
Csokibéka rang: 8. szint Béka Nagymester 8. szint Béka Nagymester
Inventory:

195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar Empty
TémanyitásTárgy: Re: 195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar   195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar Icon_minitime2024-02-26, 13:22

Nem tetszett a professzor. Nehéz volt megfogalmazni, de valahogy volt valami benne, ami nem stimmelt. Talán az aurája? Mindenestre biztos voltam benne, hogy átver minket. Csak bizonyítani nem tudtam.
- Ez titkol valamit - súgtam hátra. - Te is érzed, Tao?....Tao?!
Forgott a fejem jobbra-balra, de nem láttam sehol. Szinte éreztem tudatosan, ahogy elönt hullámokban a pánik.
"A francba! Elkapta az az izé a fák között. Nem lett volna szabad idejönni. Főleg nem ilyen gyanús alakokkal."
A félelmet felváltotta a düh. A harag a buta gorillák és a nyavalygó professzor ellen, aki...
"Ez az a szemét Tia álmából!"
Ahogy megláttam, hogy nincs árnyéka már biztos voltam, hogy őt le kell dobni a hegyről. És az is világos lett, hogy mi nem tetszett benne eddig.
- Azt hiszem ezek nem véletlenül voltak a hegyen hagyva! Wolandnak nincs árnyéka. Ő nem egy erre járó kutató!
Nemsokára le is hullott róla a képzeletbeli álarc, bár az még engem is meglepett, amilyen hideg vérrel bosszulta meg, hogy egyik gorillájában felébredt a lelkiismeret. Láttam már gonosz átkokat a kalandok során, de a gyilkos átok most tette tiszteletét először.
A bestia ösztönei azt súgták, hogy végezzek az ellenséggel, mielőtt Woland ellenünk tudja fordítani a pálcáját. Norina nem dícsérne meg, de a pokolba is. Tia és én meghaltunk a suli védelmében. Jön nekünk eggyel. El is indultam a férfi felé, de a felcsapó lángok az utamat állták. Dühösen vicsorogva hátráltam. A zsigereimben éreztem, hogy halálosabb, még a rendes tűznél is. Próbáltam kitalálni, hogy mivel törhetnék át a tűzfalon, de akkor egy másfajta tűz ért el.
(-8 HP)
Haragosan szisszentem fel. A vámpír bennem bosszút akart. Nem is vesződtem a pálcámmal. Csak kinyújtottam a kezem a támadóm felé. Egyszerűbb lett volna ledobni a hegyről, de azt még nem tudtam megoldani. Ehelyett felemeltem olyan magasra, amilyenre tudtam, aztán kikapcsoltam a gravitációs mágiámat.

Támadás a 3. Testőr ellen képesség használatta.

Wang Blackthorn carried out 1 launched of one D9 :
195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar 117
+6
+5

Nem vártam meg, hogy talpra álljon. Már rohantam is kimeresztett karmokkal oda, ahol a földet érése volt várható.

Támadás a 3. Testőr ellen

Wang Blackthorn carried out 1 launched of one D9 :
195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar 714
+6
Wang Blackthorn carried out 1 launched of one Vámpír :
195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar Vampir11







******************************************************
- Mondhatnék most bármit, de az sokkal szórakoztatóbb, ha te ismersz meg
Vissza az elejére Go down
Helen Green
Mirakulum residentus
Mirakulum residentus
Helen Green

Rímhányó Mágus
A legjobb locsolóvers közönségszavazat
Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 24.
28
Hozzászólások száma : 1232

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 8
Health point (maximum): 30
Képesség: : Levegő mágia Levegő mágia
Csokibéka rang: 9. szint Békatitán 9. szint Békatitán
Inventory:

195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar Empty
TémanyitásTárgy: Re: 195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar   195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar Icon_minitime2024-02-26, 18:59

30 HP-VAL KEZDEM A HSZ-T 

A társaság egyre jobban gyűlik és gyűlik. Megnyugszok, hogy nem csak én tartom őket gyanúsnak. Ekkor az élükön álló professzortól megkapom a választ. 
- És gondolja, hogy az, amit maga keres, biztosan ott van? Ezt miből veszi biztosra? A kalauzuktól, vagy van biztos forrása a teóriájának? - bombázom továbbra is a kérdéseimmel. 
Ekkor Melodynak támad egy ötlete Tia térképével kapcsolatban, így az utóbbi hasznát is veszi neki, majd a társaság megindul. Gyanúra adok okot, ezért kissé lemaradok a társaságtól, figyelve, hogy nehogy hátba támadjanak minket. De ígyis sikerül szem elől téveszteni Taot, hiszen a lányt valami vagy valaki elrabolta, kihasználva a ködöt.
Ekkor jön a fekete leves és a testőrök ránk támadnak, és sikeresen  a 3. testőr nekem támad.

VÉDEKEZÉS A 3. TESTŐR ELLEN:
Helen Green carried out 1 launched of one D9 :
195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar 6_213
+8


Elégedetten vigyorgok. 
*Remélem most örülnétek annak, ha kicsit megbolygatnátok a dolgokat, ugye?* Kérdezem a Daeváktól. 
~Még szép, Szöszi~

AHRIMAN MEDÁL HASZNÁLATA A 3. TESTŐRREL SZEMBEN:
Helen Green carried out 1 launched of one D12 :
195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar 612

Szokás szerint a Daevák cserben hagytak.
*Így nem leszünk jóban, az biztos.* Cseszem le a medál lakóit, Majd végigmérem a terepet. 

30HP-val fejezem be a hsz-t
+1-el növelem az Ahriman medált. 







******************************************************
Bukarest mellett született, születésének estéjén viharban, és szakadó hóesésben történt, ami emlékeztette a kis városkát egy évszázadokkal ezelőtt született, később igen sokra vivő varázsló születésének.Születésekor fel sem sírt, annál jobban mosolygott, ami kicsit megrémisztette a szüleit, de a boldogságuk gyorsan elfeledtette velük. Rossz kedvében, aki esetleg rossz szándékkal közelít felé, akaratán kívül egy taszító lökést küld ellene, akit kedvel, az illető érzékeli azt.
Vissza az elejére Go down
Melody Moonlight
Magica discipulus
Magica discipulus
Melody Moonlight


Csatlakozás dátuma : 2023. Dec. 01.
15
Hozzászólások száma : 154

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D6 + 2
Health point (maximum): 22
Képesség: : Animágia Animágia
Csokibéka rang: 1. szint Békagyűjtő 1. szint Békagyűjtő
Inventory:

195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar Empty
TémanyitásTárgy: Re: 195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar   195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar Icon_minitime2024-02-26, 19:39

Amikor Woland professzor látszólag sírni kezdett, átfutott az a gondolat, hogy mi van ha mégsincs semmi köze Tao elrablásához. * Áhh túl sok véletlen lenne egyszerre * - gondoltam magamban, majd visszatértem előző álláspontomhoz, hogy igenis közük van hozzá. A reakcióm csupán annyi volt, hogy pislogás nélkül néztem tovább a professzort, amikor a nap fénye átjárta a testét, miközben továbbra is csak a szipogást lehetett hallani. Kezeit levéve az arcáról láttam meg, hogy ez nem is sírás, hanem nevetés volt, amelyet nem tudtam mire vélni. Woland az egyik testőre felé fordult, miközben kiadta nekik a parancsot. A professzor pálcáját Viktorra emelte, a kisebb értetlenkedése miatt, s a pálcából hirtelen zöld színű fénysugár tört elő, melynek hatására a célzott személy holtan esett össze. Woland olyan volt, mintha ember ölésben igencsak tapasztalt lenne, mindenféle bűntudat nélkül. Ezek után pálcáját ismét használatba vette, és maga köré egy kört rajzolt, és hirtelen azt hittem, hogy teleportálni fog, amikor kék lángok csaptak fel Woland körül. Gondoltam hogy ez számára amolyan védőpajzsként szolgál, és miután a lángok teljes mértékben elkerítették a professzort a társaságunkból, nyugodt szívvel állt neki teázgatni, miközben belépett a betűk birodalmába, egy könyvet szorongatva.
A testőrei sem tétováztak, Tia volt az első testőr célpontja, a második pedig én. Valahogy éreztem, hogy én leszek az, így a reflexeim is velem tartottak s nem hagytak cserben; legalábbis először úgy gondoltam, hogy sikerült a varázslat elől ellépnem, azonban mégis eltalált.
HP 20/12
Igazából nem volt időm azzal a kisebb fájdalommal foglalkoznom, mert láttam hogy Tia pálcáját az egyik testőr felé emeli, így gondoltam én is vissza támadok, így az ellenfélnek nem marad sok ereje.

Támadás az 1. Testőr ellen
- Flipendo!
Melody Moonlight carried out 1 launched of one D6 :
195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar 410
+2

Támadás az 1. Testőr ellen
- Flipendo! -
Melody Moonlight carried out 1 launched of one D6 :
195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar 111
+2
Vissza az elejére Go down
Daniel Cards
Mirakulum discipulus
Mirakulum discipulus
Daniel Cards

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2020. Nov. 14.
18
Hozzászólások száma : 481

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 6
Health point (maximum): 28
Képesség: : Vízmágia Vízmágia
Csokibéka rang: 6. szint Békamániás 6. szint Békamániás
Inventory:

195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar Empty
TémanyitásTárgy: Re: 195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar   195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar Icon_minitime2024-02-26, 20:31

28 HPVAL KEZDEM A HSZT 

Nagyon kezdtek harangozni a fejemben, erre pedig Tao el is tűnt de nagyon gyorsan. Alig dolgoztam fel, mire már egy főbenjáró is elhangzik és az eggyik testőr holtan esik össze, és a tűzkör megjelenik a fenés Doktor körül. * Tudtam,hogy hamis volt a szentségit...*  Gondolom magamban ahogyan küldenek rám is egy átkot, viszont inkább engedem hagy kapjon el. 

-8 HP 
20 HP maradt 


Hisztérikusan kezdek el nevetni a varázslattól és egy ugyanakkora mosolyal nézek vissza a testőrre. 

Na azért nem oda Buda! Brahium Ermando! 


Támadás 2. Testőr ellen MIRAKULUM VARÁZSLATTAL 
Daniel Cards carried out 1 launched of one D9 :
195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar 714
 

+6 
+4 
-4 a következő védekezéshez 


A varázslatot a pálcát tartó kezére igyekszem célozni,hogy jól elkapjam remélhetőleg. Azzal pedig egy másik felé is küldök egy varázslatot, had kapja ott ahol nem sántul meg. 

Everte Statum! 


Támadás 3. Testőr ellen Magica varázslattal
Daniel Cards carried out 1 launched of one D9 :
195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar 117
 
+6 
+2

20HP MARADT -4 a következő védekezéshez







******************************************************
A szülei nagyházakból származtak, akik megpróbáltak neutrálisak maradni a háborúban, sokat kísérleteztek, és a családi könyvtáraik rengeteg könyvet tartalmaztak, amikben sok sok fajta mágia tanításait őrizték. Használtak sötét, elementáris, szürke és hasonló varázslatokat is. Amikor Daniel 8 éves lett neki is elkezdték tanítani ezeket. Daniel úgy hiszi, hogy az egyensúly a legfontosabb dolog, hogy nem szabad csak egy részt használni, emiatt a hite miatt sokan gúnyolták amikor kicsi volt. Tizenkét évesen felfedezte a különleges tehetségét, ez a tehetség a rúnamágiában és magukban a rúnákban rejlett, és most reméli, hogy bepótolhatja mindazt, amiből gyerekként kimaradt. Daniel titokzatos és komoly, nehezen bízik meg valakiben, de ha valakit sikerül be engednie akkor kedves és megértő, de az ellenségeihez kegyetlen is tud lenni. Nagyon fontos neki az igazságos büntetés kiosztása, rengeteg "maszkot" visel, hogy elrejtse az igazi énjét.
Vissza az elejére Go down
Krónikás

Krónikás


Csatlakozás dátuma : 2023. Dec. 14.
36
Hozzászólások száma : 52

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték:
Health point (maximum):
Képesség: :
Csokibéka rang:
Inventory:

195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar Empty
TémanyitásTárgy: Re: 195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar   195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar Icon_minitime2024-02-26, 21:24

Wolandot, ha úgy hívják egyáltalán, nem zavarja különösebben, hogy testőrei az életükért küzdenek. Legfeljebb az bosszantja, hogy nem elég sikeresek. De aggodalom, vagy részvét egy mákszemnyi se.

1. Testőr


Valahogy a felé süvítő sugárból érzi, hogy hiába a gyengülés ez bizony erős lesz. Meg is próbálja egy pajzsbűbájjal semlegesíteni a Tia felől érkező támadást.

Védekezés Tia támadása ellen

Krónikás carried out 1 launched of one D9 :
195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar 8_13
+4

Majdnem fel is fogja teljesen, csak pár kelés nő az arcán, de nem túl fájdalmasak.
(-3 HP)

Körbenéz a társaságon és úgy látja, hogy Danielt minél előbb likvidálni kell azok után, hogy mit lőtt a társára.
- Flipendo


Támadás Daniel ellen

Krónikás carried out 1 launched of one D9 :
195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar 217
+4
+2

Viszont így már nem tud védekezni Melody támadása ellen, ami - 9 HP neki. A varázslat belöki a tűzkörbe, de őt nem égeti meg.

2. Testőr

Átfut az agyán, hogy rossz oldalra álltak, vagy legalábbis kevés pénzt kértek. De megadni nem merte magát, mert ott volt mögötte Woland. Védekezett hát.

Védekezés Daniel támadása ellen

Krónikás carried out 1 launched of one D9 :
195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar 714
+4

(-6 HP)
Érezte, ahogy a csontok eltűnnek a kezéből. Dühösen suhintaná meg a fiú felé a pálcáját, de akkor érkezik Darman reakciója és inkább felhúz egy újabb pajzsbűbájt.

Védekezés Darman támadása ellen

Krónikás carried out 1 launched of one D9 :
195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar 8_13
+4

A pajzs teljesen elnyeli az átkot, amit Woland mintha elégedett hümmögéssel nyugtázna. De betalál a hátrahúzható bőrfelületbe Daniel átka, amit...szintén elégedett hümmögéssel nyugtáz.
(- 9 HP)


3. Testőr


Elégedett vigyor terül el az arcán, ahogy látja betalálni a Wangra küldött átkot. Az már kevésbé tetszik neki, hogy Helent nem találta el. És azt mégkevésbé, hogy a levegőbe emelkedik. Próbálna kapaszkodót találni, de csak a lángokat éri a keze, azok meg nem tartják meg. Nagyot reccsenve adták meg magukat a bokái.
(- 12 HP)

Ahogy látja a megvadult Wangot érezni, az nem segít neki megnyugodni. Riadtan tartja ki maga elé a kezeit, hogy legalább ne létfontosságú szerveket érjenek a karmok.

Védekezés Wang vámpír támadása ellen

Krónikás carried out 1 launched of one D9 :
195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar 8_13
+4

nem sokat ér vele, viszont a tűzfalból kinyúl két lángcsáp és útját állja a fiúnak. Hálásan néz Wolandra, aki a fejével Darman felé int. A testőr bólint és lő.
- Tarantallegra!

Támadás Darman ellen

Krónikás carried out 1 launched of one D9 :
195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar 217
+4
+2

Jelenlegi állás


1. Testőr 30/18 HP
2. Testőr 30/15 HP
3. Testőr 30/18 HP
Vissza az elejére Go down
Dragneel Darman
Magister
Magister
Dragneel Darman

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 29.
31
Hozzászólások száma : 1254

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D12 + 8
Health point (maximum): 32
Képesség: : Térmágia Térmágia
Csokibéka rang: 8. szint Béka Nagymester 8. szint Béka Nagymester
Inventory:

195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar Empty
TémanyitásTárgy: Re: 195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar   195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar Icon_minitime2024-02-27, 18:02

( Darman 30/26 D9+8 )
Nem sok időm volt örülni vagy éppen a célpontommal foglalkozni.
Éppen kifújni tudtam magam. Még mindig meg vagyok lepődve, hogy ismét így alakult a helyzet. Pedig számíthattam volna rá. Mindig ez lesz, még akkor is ha másban reménykedek.
Sok időm nem volt semmilyen gondolkodásra. Szinre reflex szerűen emeltem a pálcámat és intéztem egy Protego-t magam elé.
( Védekezés a 3. Testőr támadása ellen. )
Dragneel Darman carried out 1 launched of one D9 :
195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar 415
+8
A reflexeim igazán jól működtek. A védelmem erős volt és ártalmatlanította a nekem szánt varázslatot.
- Ez közel volt... - fújom ki a levegőt.
- Mire jó ez? - kérdezem.
- Önök nem akarnak harcolni, gyilkolni. Mi sem akarunk harcolni. Adják meg magukat. Jobb lesz mindenki lelkiismerete. - szónoklok.
Ami jobban aggaszt a professzor nyugodt hozzá állása a dolgokhoz. Igaz nehéz megállapítani. De a helyzet semennyire sem aggasztja.
A tűzkör meg úgy védi, hogy esélyünk sincs ellene...még.
Nem maradt túl sok időm agyalni. Minél hamarabb be kell ezt fejezni és elindulni Tao után.
- Levicorpus! - suhintom a pálcámat a 3. Testőrre.
Ha már ő vett célba, akkor ő is kapja az ajándékom.
(MIRAKULUM - discipulus varázslat)
Dragneel Darman carried out 1 launched of one D9 :
195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar 415
+8+4







******************************************************
Előtörténet:
Már igen fiatal korában megmutatkozott a varázs ereje. Az évek alatt az ereje csak nőt. 10 éves korában egy verekedésbe került, amibe megütötték és megverték őt. Ekkor elvesztette a nyugalmát és a közelben lévő fémkukát összelapította és kigyújtotta a kezeit, aminek hála a többiek otthagyták őt. A tűz nem égette meg őt mert tudat alatt irányította azt. Azóta félik és csúfolják őt s így kapta a Salamandra becenevet.
Mint a többi fiatalnál nem képes uralni a varázserejét és ösztönösen használja azt tudat alatt. A szülei ezért döntöttek a Magnetarion mellett, mert a tanári karról jót hallani. Így bíznak benne, hogy a gyerekük képes lesz megzabolázni a varázserejét az iskola tanítása alapján.
Vissza az elejére Go down
Tiara Prince
Magister
Magister
Tiara Prince

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2019. May. 20.
18
Hozzászólások száma : 1461

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D12 + 8
Health point (maximum): 32
Képesség: : Elmemágia Elmemágia
Csokibéka rang: 9. szint Békatitán 9. szint Békatitán
Inventory:

195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar Empty
TémanyitásTárgy: Re: 195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar   195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar Icon_minitime2024-02-28, 06:41

Az átkom eléri a velem szemben álló ferfit, de csupám néhány kelés okoz rajta. Meglepetésre nem rám támad, talán annyira gyengének tart, akivel nem is érdemes szórakozni. 
Van egy pillanatnyi időm felmérni a terepet. A professzor a tűzgyűrű mögött figyeli a küzdelmet. Valamiért az fut át a gondolataimon, hogy nem igazán fog beleszólni ebbe az egészbe. Mintha megfigyelő lenne. Felméri az erőnket. Ezek meg itt a feláldozható emberei. Biztosan van neki több is. Eddig jutok a gondolataimbam, amikor mintegy meghazudtolva az elméletemet a professzor kinyúl a tűzkörből, és segít az egyik gyalogjának. Nem gondolom hogy szeretetből vagy féltêsből, sokkal inkább élvezni akarja még a küzdelmet. 
*Jól érzi magát, doktor úr? Hát csak figyelje, hog intèzi el egy csapat gyerek a pribékjeit. De ne vonjon le messzemenő következtetéseket. Nem ők az eddigi legerősebb ellenfeleink.* - üzenem gondolatban a profnak, mellé egy képet mellékelve Cazadorról. Azt nem kell tudnia, hogy ketten haltunk meg azon a napon. 

Nem különösebben érdekel megkapta e az üzenetet. Csupán pillanatok teltek el a küzdelemből a kis elmebeli látogatásom során. 

Visszatérve az ellenfeleinkhez, az előző férfi veszem célba a pálcámmal. Ha már Wang lebukott vámpírként, én nem akarok. Arról már az ellenfeleink valószínűleg tudnak, hogy van egy vámpîr a csapatban, de nem hinném hogy be tudnák azonosîtani. Nem kell tudniuk, hogy az az egy valójában kettő. 

- Levicorpus! - kiáltom és próbálom minél magasabbra emelni a meglepődött férfit.
 
Támadás 1. : D9+8 

Tiara Prince carried out 1 launched of one D9 :
195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar 714
+8+2

Majd néhány pillanat múlva kimondom az ellenátkot is. 

- Liberacorpus!

Tiara Prince carried out 1 launched of one D9 :
195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar 217
+8+2

HP: 30/26







******************************************************
Anglia egyik legsötétebb aranyvérű családjának utolsó  leszármazottja. Nagyszülei nevelték. Gyerekkora óta Tiát sötét varázslatokra tanították, és brutális büntetéseket kapott.  Nagyapja a halálfalók megmaradt csoportjához tartozott, gyakran vitte Tiát is ebbe a régi társaságba, különösen, amikor rájött, hogy vámpír öröksége miatt gyorsabban regenerálódik a szervezete az átlagosnál. 
Nemrégiben mindkét nagyszülőjét elveszítette, ezzel ő lett a Prince vagyon és birtok egyedüli örököse. Vámpír öröksége egyenlőre csupán kifinomultabb érzékszervi és gyorsabb regenerálódó képességén látszik, de hamarosan választás elé kerül, elfogadja e örökségét? Amíg vámpír képessége egyre jobban fejlődik, a lány varázsolni nem képes, mivel kiszámíthatatlan varázsereje miatt pálcáját elkobozták.
Társaival jól kijön, jó humorú, szereti a csínyeket, de mindig figyel a biztonságra. Szívesen segít bárkinek, aki megkéri rá. Ugyanakkor hajlamos a komorságra.
Vissza az elejére Go down
Daniel Cards
Mirakulum discipulus
Mirakulum discipulus
Daniel Cards

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2020. Nov. 14.
18
Hozzászólások száma : 481

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 6
Health point (maximum): 28
Képesség: : Vízmágia Vízmágia
Csokibéka rang: 6. szint Békamániás 6. szint Békamániás
Inventory:

195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar Empty
TémanyitásTárgy: Re: 195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar   195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar Icon_minitime2024-02-28, 19:42

20 HPVAL KEZDEM A HSZT

A kezdetben robbanóan indultam az ellenfelem ellen,pedig nem is robbantgattam mint régebben. Ellenfelem láthatóan meglepődött,hogy mennyit kapott, örültem is egy kicsit, viszont láthatóan kapom is vissza a karmától a jussomat mert jön egy varázslat utánnam, gondolok arra,hogy engem ezt is bekapjam, de a gyakorolt reflex nyer a végén és egy pajzs bűbájjal próbálkozok inkább

Védekezés az I. Testőr Támadása ellen 
Daniel Cards carried out 1 launched of one D9 :
195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar 714
 
+6 
-4


Hiába dobálóztam erősebb igékkel még így is sikeresen eltérítettem a támadást egy pajzsbűbájjal, ami még jobban sikerült mint gondoltam volna. Tehát egy újabb varázslattal támadok is vissza. 

Na,na kedves táncpartnerem, olyan varázs a te szádba nem való.Pofix 


Támadás 2. Testőr ellen Mirakulum nebulus varázslattal 
Daniel Cards carried out 1 launched of one D9 :
195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar 415
 

+6 
+4 
-4 a kövi védekezésre


Egy kis mosolyal mondom ki a varázslatot, nem gyilkosságra megyek tehát egy kicsit élvezem ezt a gyakorlatot és ezt látom a legokosabb útnak,hiszen ha a száj padlásához van ragasztva a nyelve akkor kötve hiszem,hogy ezek képesek a nonverbális mágiára.

20HPVAL ZÁROM A HSZT  Smile







******************************************************
A szülei nagyházakból származtak, akik megpróbáltak neutrálisak maradni a háborúban, sokat kísérleteztek, és a családi könyvtáraik rengeteg könyvet tartalmaztak, amikben sok sok fajta mágia tanításait őrizték. Használtak sötét, elementáris, szürke és hasonló varázslatokat is. Amikor Daniel 8 éves lett neki is elkezdték tanítani ezeket. Daniel úgy hiszi, hogy az egyensúly a legfontosabb dolog, hogy nem szabad csak egy részt használni, emiatt a hite miatt sokan gúnyolták amikor kicsi volt. Tizenkét évesen felfedezte a különleges tehetségét, ez a tehetség a rúnamágiában és magukban a rúnákban rejlett, és most reméli, hogy bepótolhatja mindazt, amiből gyerekként kimaradt. Daniel titokzatos és komoly, nehezen bízik meg valakiben, de ha valakit sikerül be engednie akkor kedves és megértő, de az ellenségeihez kegyetlen is tud lenni. Nagyon fontos neki az igazságos büntetés kiosztása, rengeteg "maszkot" visel, hogy elrejtse az igazi énjét.
Vissza az elejére Go down
Wang Blackthorn
Mirakulum discipulus
Mirakulum discipulus
Wang Blackthorn

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2022. Nov. 15.
32
Hozzászólások száma : 879

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 6
Health point (maximum): 28
Képesség: : Gravitációs mágia Gravitációs mágia
Csokibéka rang: 8. szint Béka Nagymester 8. szint Béka Nagymester
Inventory:

195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar Empty
TémanyitásTárgy: Re: 195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar   195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar Icon_minitime2024-02-28, 20:56

Dühösen szisszenek fel, ahogy a lángok az utamat állják. Inkább hátrébb lépek, nehogy pörkölt mágus legyen belőlem. Ahogy futok az életemért először a 2. Testőr kerül az utamba. Nem hülyéskedek se vámpír képességgel, se pálcával, egyszerűen csak fellököm, hogy tünjön el az utamból.

Támadás a 2. Testőr ellen

Wang Blackthorn carried out 1 launched of one D9 :
195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar 316
+6

Majd tovább haladok, de megint az utamba kerülnek.
- Tűnj már el!

Támadás az 1. Testőr ellen

Wang Blackthorn carried out 1 launched of one D9 :
195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar 714
+6

Nem akartam tüzet. Nem akartam égni. Az átváltozás hozott magával egyfajta zsigeri félelmet a tűztől. És a közös órák Tiával arra nem tértek ki, hogy ezt hogyan lehet leküzdeni. Szinte látták a szemeim, hogy körbenyaldosnak azok a kék lángok, még ha tudtam is, hogy ez ostobaság. De szinte éreztem a tüzet és menekülni akarta. El, csak nem tudtam merre van az az el.
Taora gondoltam és Hu bácsira. Ők is petárdákat robbantgatnak ilyenkor, hogy elriasszák a rossz ómeneket.
"Ha engem így riaszt a tűz, akkor mit árul el ez rólam?"







******************************************************
- Mondhatnék most bármit, de az sokkal szórakoztatóbb, ha te ismersz meg
Vissza az elejére Go down
Krónikás

Krónikás


Csatlakozás dátuma : 2023. Dec. 14.
36
Hozzászólások száma : 52

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték:
Health point (maximum):
Képesség: :
Csokibéka rang:
Inventory:

195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar Empty
TémanyitásTárgy: Re: 195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar   195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar Icon_minitime2024-02-28, 21:14

Woland nem adja különösebb jelét, hogy zavarta volna, hogy Tia gondolatokat küldött felé Cazadorrol. Éppenhogy csak megrándul a szája széle felfelé. Darman felvetésére, viszont halkan kuncogni kezd.
- A tudomány nem a lelkiismeretről szól, hanem az ismeretről. Ti most adatokat szolgáltattok nekem.

1. Testőr

Ezúttal ő is megtapasztalja, amit társa is, hogy milyen a levegőbe emelkedni. Ahogy a lábainál fogva felemelkedik, nagy termetét meghazudtolóan lányok sikolyt hallat.

Védekezés Tia támadása ellen

Krónikás carried out 1 launched of one D9 :
195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar 117
+4
(-9 HP)
Utána koppan egy nagyot, ahogy egy fa elhajló törzsének ütődik. Ezt követi egy nagyobb ordítás, amikor a varázslat kikapcsol.

Védekezés Tia második támadása ellen

Krónikás carried out 1 launched of one D9 :
195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar 6_213
+4
(-2 HP)


Az érkezés meglepően puha volt, de azért fájt. Kicsit szédülten áll nem figyelve a rémülten közeledő Wangra, aki úgy söpri félre, mintha csak egy csalánbokor lenne.
(- 13 HP)
Elterül a földön, de felkelni már nem fog.

2. Testőr

Ijedten kap a torkához, ahogy Daniel varázslata aktiválódik, majd a kezével is benyúl, hátha sikerül kimentenie a nyelvét.

Védekezés Daniel támadása ellen

Krónikás carried out 1 launched of one D9 :
195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar 316
+4
(- 7 HP)
De ezzel leginkább csak azt éri el, hogy vérezni kezd a szájpadlása. És nem lesz szabad keze, amikor Wang fellöki. Azért próbál talpon maradni, amennyire tud.

Védekezés Wang támadása ellen

Krónikás carried out 1 launched of one D9 :
195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar 316
+4
(-2 HP)
Térdre esik, de tartja magát. Már alig él, szóval megadón feltartja a kezeit remélve, hogy a megbízója irgalmas lesz.

3. Testőr

Már másodjára repül levegőbe és most se tetszik neki jobban. Szédül, hányinger kerülgeti.

Védekezés Darman támadása ellen

Krónikás carried out 1 launched of one D9 :
195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar 913
+4
(-3 HP)


Ki is dobja a meglehetősen sovány reggelijét, de sikerül megkapaszkodni egy faágban és stabilizálnia magát. Onnan lő vissza Darmanra remélve, hogy távol tudja tartani magát.
- Flipendo!

Támadás Darman ellen

Krónikás carried out 1 launched of one D9 :
195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar 514
+4

- Doktor úr, miféle diákok ezek?

A Doktor becsapta a könyvét és egy elegáns pálcamozdulattal eltüntette a teáscsészét meg a szemüvegét. Egy kicsit gondolkodott, majd a tűzkört is eltüntette. Az égésnyomok ott maradtak a földön, de csak ennyi.
- Hát az biztos, hogy nálatok jobban küzdenek, te ütődött. Őket kellett volna felbérelni, hogy titeket nyírjanak ki.
Benyúlt a ruhája elé és elővett egy vidáman csörgő erszényt. Egy kicsit méregeti a súlyát a kezében, majd ledobja elétek.
- Ezt az adatokért cserébe. Nem ezért jöttem a hegyre, de még hasznos lehet. Sőt, kedves leszek és én is adok nektek hasznos adatot.
Azzal Danielre emeli a pálcáját.
- Ha jól értettem, a fiatalúr szeret táncolni. Tarantallegra!

Támadás Daniel ellen

Krónikás carried out 1 launched of one D12 :
195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar 416
Krónikás carried out 1 launched of one D12 :
195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar 1210
+14

A harc vége:
1. Testőr 0 HP
2. Testőr 6 HP
3. Testőr 15 HP
Vissza az elejére Go down
Daniel Cards
Mirakulum discipulus
Mirakulum discipulus
Daniel Cards

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2020. Nov. 14.
18
Hozzászólások száma : 481

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 6
Health point (maximum): 28
Képesség: : Vízmágia Vízmágia
Csokibéka rang: 6. szint Békamániás 6. szint Békamániás
Inventory:

195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar Empty
TémanyitásTárgy: Re: 195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar   195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar Icon_minitime2024-02-29, 20:06

20 HPVAL KEZDEM A HSZT

Egy kicsit grimaszolok ahogyan megpróbálja az eggyik testőre a varázslatom által a száj padlására  ragasztott nyelvét kézzel leszedni onnan. 

Na azt nem ajánlanááá.. és sikeresen el is kezdett vérezni... 


Sóhajjal nyugtázom,hogy szegényem sajna pont azt csinálta amit nem kellett volna, de legalább rájött,hogy már itt az ideje feladni. Amikor a doktor elkezd adatokról beszélni már sejtem,hogy itt lessz még egy utolsó szó, és persze egy varázslat formájában jön is, pont felém. Úgy döntök nem nyúlok víz mágiához és inkább már egyenesen kettő pajzsot húzok fel a varázslat ellen.

Védekezés a Doktor ellen
Daniel Cards carried out 1 launched of one D9 :
195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar 913
 
+6 
-4 

Daniel Cards carried out 1 launched of one D9 :
195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar 117
 
+6

18 a védekezés 
30 volt a támadás. (Ouch) 
12 a különbség tehát ez -12 HP 


Az első pajzs olyan jóra sikeredett,hogy még lehet sikeresen is kivédte volna a varázslatot, de persze ennek a krapeknak az ereje nem éppen szarral gurigázott tehát kicsit nehezen de áthatolt a bűbájon, a második pajzson meg már beütött a fáradtság az erősebb varázslatok dobálása miadt, tehát azon még inkább átment és szépen el is kapott. Habár szerintem a pajtárs kicsit túl tölthette a varázslatot mert ahogyan a becsapódástól hátra estem szinte breakdanceltem meilőtt leállt a varázs, és mivel nem vagyok a leghajlékonyabb ezért szépen ki is ficsamlottak a bokáim miatta,nemtudom, hogy az eggyik kicsit túlságosan is csúszott de annyi biztos, hogy az érzéstől ordítani volt kedvem, de inkább csak befogtam.A buksimat is erősen bevágtam, tehát aztán tényleg táncolt körülöttem a világ a végére erőst, hogy csak a fejemet fogtam. 

Na basszuuskulcsok..... 


A maradék mondandómat inkább elharaptam egészében ahelyett hogy kinyögtem volna és csak a fejemben kongattam egy pár kicsit sem kedves nevezőt doktor úrról.Majd a fejemet fogtam egy kézzel és a pálcámba kapaszkodtam erősen a másikkal, mit maradt önvédelmi eszközöm.

8HP maradt
Vissza az elejére Go down
Helen Green
Mirakulum residentus
Mirakulum residentus
Helen Green

Rímhányó Mágus
A legjobb locsolóvers közönségszavazat
Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 24.
28
Hozzászólások száma : 1232

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 8
Health point (maximum): 30
Képesség: : Levegő mágia Levegő mágia
Csokibéka rang: 9. szint Békatitán 9. szint Békatitán
Inventory:

195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar Empty
TémanyitásTárgy: Re: 195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar   195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar Icon_minitime2024-03-01, 14:21

Elégedett mosollyal nyugtázom le azt, hogy sérült mégiscsak. Hallom, a Doktor kicsit mérges a testőrje kérdésére, és mérgesen válaszol arra, hogy inkább minket kellett volna felbérelnie a szerencsétlenek helyett. Kissé kétségbeesem, amikor látom, Daniel kissé kezd kiesni a ringből, így odasietek hozzá, és elé állok. (ez 1 akció volt) Mérgesen az orvos felé nézek, majd a pálcámat meglendítem a 3. testőr ellen. 

TÁMADÁS A 3. TESTŐR ELLEN: 
- Macipussz! - kiáltom. (Ez egy Mirakulum Residentus varázslat, 6. szint) 
Helen Green carried out 1 launched of one D9 :
195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar 913
+8+4

- Minden rendben van, Daniel? - kérdezem a fiút. - Jobb lenne, ha inkább most hátrébb húzódnál, nem kellene azért kiesned közülünk, jó?

Közben végignézek a társaságon, és a dokin. Vajon miért ennyire fontos neki az a sárkány? Talán a hatalomvágy? 
- Csak nem maga tette el láb alól a megbízójukat? - kérdezem tőle gúnyosan. - Mit ér el vele, ha megtalálja, amit keres? 
Vajon mit fog tenni a Doki, ha meghalnak a testőrei? Szembeszáll egy eléggé felfegyverkezett gyerekkel, akikkel akár egy intéssel is végezhetne? Vagy lelép innen, hátrahagyva mindent?







******************************************************
Bukarest mellett született, születésének estéjén viharban, és szakadó hóesésben történt, ami emlékeztette a kis városkát egy évszázadokkal ezelőtt született, később igen sokra vivő varázsló születésének.Születésekor fel sem sírt, annál jobban mosolygott, ami kicsit megrémisztette a szüleit, de a boldogságuk gyorsan elfeledtette velük. Rossz kedvében, aki esetleg rossz szándékkal közelít felé, akaratán kívül egy taszító lökést küld ellene, akit kedvel, az illető érzékeli azt.
Vissza az elejére Go down
Dragneel Darman
Magister
Magister
Dragneel Darman

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 29.
31
Hozzászólások száma : 1254

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D12 + 8
Health point (maximum): 32
Képesség: : Térmágia Térmágia
Csokibéka rang: 8. szint Béka Nagymester 8. szint Béka Nagymester
Inventory:

195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar Empty
TémanyitásTárgy: Re: 195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar   195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar Icon_minitime2024-03-01, 17:26

Egy laza csukló mozdulattal emelem fel a pálcám és idézek egy Protego-t.
( Darman 30/26 D9+8 )
Dragneel Darman carried out 1 launched of one D9 :
195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar 514
+8-4
A varázslat éppen olyan erős volt amit küldött rám az ellenfelem amit még képes volt a védelmi varázslatom felfogni.
- Ez közel volt. - jegyzem meg.
S már emelném felfelé a pálcám, hogy vissza támadjak. Amikor a professzor megmozdul.
Olyan erőket mozgat meg egy jóformán alap varázslattal, hogy kis híján földbe gyökerezik a lábam.
Daniel a célpontja aki rendesen védekezik is. De a sebzés egy jó részét kapja.
Ami miatt eléggé leharcolt lesz.
* Rá vigyázni kell most. * döntöm el. 
Majd jön a monológ.
* Ha megfigyel akkor nem hívom fel magamra a figyelmet. Nem fedem fel a képességem és tudásom. * így inkább figyelek.
Úgy érzem a harcnak vége. Már csak a kérdés, hogy meg kell e harcolnunk a proffal vagy sem.
De inkább mennék Tao után. Van egy olyan rossz érzésem, hogy a proffnak semmi köze társunk elrablásához.
* Akkor mégis ki lehetett az?  * teszem fel a kérdést magamnak.
- Egy szóra, ha szabad! - szólalok fel végül.
- Ha már jegyzetelt, elmondaná mik kerültek leírásra? Csak hogy javítani tudjunk a későbbi újra találkozás alkalmára. Természetesen. -







******************************************************
Előtörténet:
Már igen fiatal korában megmutatkozott a varázs ereje. Az évek alatt az ereje csak nőt. 10 éves korában egy verekedésbe került, amibe megütötték és megverték őt. Ekkor elvesztette a nyugalmát és a közelben lévő fémkukát összelapította és kigyújtotta a kezeit, aminek hála a többiek otthagyták őt. A tűz nem égette meg őt mert tudat alatt irányította azt. Azóta félik és csúfolják őt s így kapta a Salamandra becenevet.
Mint a többi fiatalnál nem képes uralni a varázserejét és ösztönösen használja azt tudat alatt. A szülei ezért döntöttek a Magnetarion mellett, mert a tanári karról jót hallani. Így bíznak benne, hogy a gyerekük képes lesz megzabolázni a varázserejét az iskola tanítása alapján.


A hozzászólást Dragneel Darman összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2024-03-01, 17:46-kor.
Vissza az elejére Go down
Tiara Prince
Magister
Magister
Tiara Prince

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2019. May. 20.
18
Hozzászólások száma : 1461

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D12 + 8
Health point (maximum): 32
Képesség: : Elmemágia Elmemágia
Csokibéka rang: 9. szint Békatitán 9. szint Békatitán
Inventory:

195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar Empty
TémanyitásTárgy: Re: 195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar   195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar Icon_minitime2024-03-01, 17:31

Az ellenfelünket szerencsésen likvidáltuk. 
- Jók voltatok! - vigyorgok a közelembe lévőkre. Eközben a Doki erődemonstrációba kezd. 

Figyelem, ahogy Danielre támad, aki szépen védekezik. 

- Szép volt Doki! Látom elbír néhány kamasszal. Valószínűleg ezért lett maga ezeknek a vezetője. Remélem sikerül jelentést tennie a főnökének. 

És most ha már sikeresen elvégezte, amiért jött, mit gondol? Átmentünk a vizsgán? 

Miközben magamon próbálom tartani a Professzor figyelmét, igyekszem a többieknek gondolatban üzenni. 

*Hagyjátok skacok! Nem fog támadni. És nekünk most elő kell keríteni Tao-t. Arra koncentráljunk. Ez nekünk valljuk be, még nagyon nagy falat lenne. *

- Amúgy ha már kíserleti nyulaknak használt bennünket, elképzelhető lenne, hogy visszaszolgáltassa a társunkat? Vagy esetleg nyújthatna némi támpontot az elrablójával kapcsolatban? - kérdezem teljesen nyugodt, udvarias hangon, mintha csak cseverésznék a Professzorral.







******************************************************
Anglia egyik legsötétebb aranyvérű családjának utolsó  leszármazottja. Nagyszülei nevelték. Gyerekkora óta Tiát sötét varázslatokra tanították, és brutális büntetéseket kapott.  Nagyapja a halálfalók megmaradt csoportjához tartozott, gyakran vitte Tiát is ebbe a régi társaságba, különösen, amikor rájött, hogy vámpír öröksége miatt gyorsabban regenerálódik a szervezete az átlagosnál. 
Nemrégiben mindkét nagyszülőjét elveszítette, ezzel ő lett a Prince vagyon és birtok egyedüli örököse. Vámpír öröksége egyenlőre csupán kifinomultabb érzékszervi és gyorsabb regenerálódó képességén látszik, de hamarosan választás elé kerül, elfogadja e örökségét? Amíg vámpír képessége egyre jobban fejlődik, a lány varázsolni nem képes, mivel kiszámíthatatlan varázsereje miatt pálcáját elkobozták.
Társaival jól kijön, jó humorú, szereti a csínyeket, de mindig figyel a biztonságra. Szívesen segít bárkinek, aki megkéri rá. Ugyanakkor hajlamos a komorságra.
Vissza az elejére Go down
Wang Blackthorn
Mirakulum discipulus
Mirakulum discipulus
Wang Blackthorn

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2022. Nov. 15.
32
Hozzászólások száma : 879

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 6
Health point (maximum): 28
Képesség: : Gravitációs mágia Gravitációs mágia
Csokibéka rang: 8. szint Béka Nagymester 8. szint Béka Nagymester
Inventory:

195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar Empty
TémanyitásTárgy: Re: 195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar   195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar Icon_minitime2024-03-01, 21:34

Ahogy kialudt a tűz abbahagytam a kényszeres menekülést. Komoran néztem a fellökött testőrre, akit a saját kezeimmel öltem meg.
"Még csak nem is varázslattal. A kezeimmel."
Szomorúan néztem Tiára. Arra gondoltam, hogy biztos szigorú tanórákkal hálálja meg a visszaesést. Nem lesz így semmi a vadászatból. Pedig fejlődni akartam. Biztonságban akartam tudni Larát magam mellett.
Ekkor a Doktor ellőtt egy varázslatot Daniel felé és én akkor is elsápadtam volna. Egy egyszerű bűbájjal darabokra törte a dupla protegot is. Nem is értettem a többieknek hogy maradt kedve pimasz hangvételben faggatni ezt az.....embert? Nem volt vámpír illata. De mégis, az árnyék...
Szinte megbabonázva néztem a földön a helyet, ahol az árnyékának kellene lennie. Akkor vettem észre két dolgot. Egyrészt, hogy kezdett sötétedni. A másik, hogy a köd tovább sűrűsödött.
- Sietnünk kellene!







******************************************************
- Mondhatnék most bármit, de az sokkal szórakoztatóbb, ha te ismersz meg
Vissza az elejére Go down
Krónikás

Krónikás


Csatlakozás dátuma : 2023. Dec. 14.
36
Hozzászólások száma : 52

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték:
Health point (maximum):
Képesség: :
Csokibéka rang:
Inventory:

195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar Empty
TémanyitásTárgy: Re: 195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar   195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar Icon_minitime2024-03-01, 21:48

A Doktor kifürkészhetetlen tekintettel jár-kel köztetek. Érdeklődve figyeli, ahogy Helen kilő egy varázslatot a fán lógó testőrre.

Krónikás carried out 1 launched of one D9 :
195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar 8_13
+4

(-9 HP)

A találat lelöki a fáról rá a kövevkre. Szerencséjére nem zuhan le, de elég jól beüti a fejét, hogy elájuljon. A jelek szerint Helen kérdése jobban bosszantotta a Doktort, mint az, amit a beosztottjával tette.
- Hát kezdésnek ha megkapom amit akarok, akkor az ilyen felesleges kérdéseket feltevő nyomorult kis emberek meghalnak! - Vágja rá vicsorogva, majd vesz egy nagy levegőt és nyugodtabban folytatja.
- Én nem szoktam csak úgy csinálni dolgokat. Amit én teszek, az a terveimet viszi előre vagy így vagy úgy. A végső céljaimat nem kell ismerniük. Szerintem fel se fognák. Elég annyi, hogy ha megkapom amit akarok, nekem nagyon jó lesz, maguknak meg nagyon nem. Ami pedig a fizetséget illeti...
Tiához fordult és olyan széles mosolyt villantott, ami nem jelezhet előre mást, mint pokoli kínokat.
- Attól tartok tévedésben van, kisasszony. Ez már maga az ellenszolgáltatás. Azt akartam, hogy mind meghaljanak, csak előtte kíváncsi voltam mennyire megbízható kísérőket kaptam a pénzemért. De mint ahogy látták, hasznavehetetlenek. És amíg maguk nem azok, a többségüket életben hagyom. Ha továbbra is az akar maradni fiatalúr...
Fordult Darmanhoz talán először a vele való találkozás óta őszinte mosollyal.
- Gondolkozzon el azon, hogy ki az az Ekrizdis. Az mindenképp izgalmas eredményeket fog szülni. Megnyugodhatnak, találkozunk még. Ha olyasmibe ütik bele az orrukat, amibe nem kellene, én figyelni fogok. Do svidaniya!
Azzal megfordult és tett pár lépést. Aztán egyszer csak megállt és visszafordult a csapat felé.
- Óh, most jut eszembe. Nincs szükség ennyi kísérleti alanyra. Avada Kedavra!

A semmiből egy róka ugrott ki a fák közül, majd tompa puffanással ért földet, ahogy a zöld sugár eltalálta.Újabb és újabb állatok ugrottak elő, megzavarva a Doktort, akit egyre kevésbé láttatok a sűrűsödő ködben. Csak reménykedni tudtok, hogy a néha-néha felvillanó zöld fények nem találnak el senkit, akit ismertek. Lassan már az orrotokig se láttok.

És akkor szépen egyessével megtapasztalja mindenki, hogy mi történt Taoval. Ugyanúgy megragad két meglepően erős kar és a fák közé rángat. A növényzet mintha utat engedne a fogvatartónak. Egy kis tisztásra vonszol titeket, ahol egy róka szobor áll. A zsákmányát a szobor felé löki, majd indul a következő diákért. A kifaragott róka megelevenedik, amint elég kerül valaki és egészben lenyeli. Hasonló érzés a gyomrában lenni, mint amikor egy zsupszkulcs repít el, de mégis kicsit más.

(Bár talán nem úgy tűnik, de küldetés sikeresen teljesítve. Senki se bukta el a feladatát.)
Vissza az elejére Go down
Administrator
Admin
Admin
Administrator


Csatlakozás dátuma : 2019. Jan. 14.
Hozzászólások száma : 781

195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar Empty
TémanyitásTárgy: Re: 195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar   195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar Icon_minitime2024-03-03, 08:42

Játékban részt vett karakterek:
Helen Green :5+2+2+2=11KP
Tiara Prince :5+2+2+2+2+2=15KP
Dragneel Darman :5+2+2+2+2=13KP
Melody Moonlight :5+2+2+2+2=13KP
Daniel Cards :5+2+2+2+2=13KP
Wang Blackthorn :5+2+2+2+2=13KP
Hu Tao :5+2+2=9KP
 
Házpontok:
Auctoritas: 15pont
Favoritus: 15pont
Khimeras: 5pont
 
Minden résztvevő dobhat egy csokibékát!
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar Empty
TémanyitásTárgy: Re: 195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar   195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» 131. Egy elfeledett relikvia második szín
» 194. A Sárkány éve - Főzetek, Fodrászok és Fesztiválok

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Magnetarion Varázsakadémia :: JÁTÉKTÉR :: Iskolán kívüli helyszínek :: Kína :: Sárga Sárkány Hegység :: Erdő-
Ugrás: