Magnetarion Varázsakadémia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Magnetarion Varázsakadémia....Ahol a varázslat újjászületik....
 
KezdőlapKezdőlap  Mindenttudó  Diákjaink  Tanáraink  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Hirdetések!


Játékok jelölése:

KM-es játék : vörös

Krónikás játék: sárga

Tanórák: kék

Mini játékok: zöld

Privát játékok: lila

IT játék: narancssárga



Házpontok
házpontok


Khimeras
150
Auctoritas
170

Favoritus
160

Twitter

 

 131. Egy elfeledett relikvia második szín

Go down 
+5
Wang Blackthorn
Lara Lestrange
Tiara Prince
Dragneel Darman
Garrgantis Valacar
9 posters
Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3  Next
SzerzőÜzenet
Garrgantis Valacar
Admin
Admin
Garrgantis Valacar


Csatlakozás dátuma : 2022. May. 25.
59
Hozzászólások száma : 59

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: 2D12+16
Health point (maximum): 50
Képesség: : Átváltozások, idézések
Csokibéka rang:
Inventory:

131. Egy elfeledett relikvia második szín Empty
TémanyitásTárgy: 131. Egy elfeledett relikvia második szín   131. Egy elfeledett relikvia második szín Icon_minitime2023-03-17, 20:27

Két órával korábban


Nem akarja felhívni magára a figyelmet. A hagyományos öltözékét, most egyszerű utcai viseletre cserélte. Meredten bámulja maga előtt a kandallót, ami pár óra múlva, a munkája végét jelenti számára, hogy aztán hazamehessen a gyerekeihez.
Nyílik az ajtó és egy hórihorgas férfi lép be rajta.
-Ne var ne yok?
Birkaç saat sonra buradalar. Umarım bir kesinti olmaz
A másik elgondolkozva méregeti a társát.
- Yapabileceklerini düşünüyor musun? Sonuçta onlar sadece çocuk
A férfi szelíden elmosolyodik és leveszi a pillantását a hideg kandallóról, majd barátjára pillant.
- Çocuklar genellikle yetişkinlerden daha güçlüdür. Sadece bunu bilmiyorlar. Bunu asla unutma dostum!


Most


Ahogy a társaság kilép a tűzből, egy olcsó bérlakásban találják magukat. Egy bérlakásban, ahol hasonló kandalló áll, mint amiből kiléptek. Ahogy szétszéledtek a szobában, és körülnéztek, idegen nyelvű újságok címlapjait pillanthatjátok meg. A szoba hideg. Szemmel láthatóan jó ideje nem lakják. Pár macskakajás konzerv egy kopott konyhabútor és néhány szebb napokat látott konyhai berendezés árulkodik arról, hogy itt éltek valamikor. Másfelől egy dohányzóasztalon kívül semmilyen bútor nincs a lakásban. A dohányzóasztalon egy kis ládika hever. Ha felnyitjátok a fedelét pár számotokra ismeretlen bankjegyet találhattok megközelítőleg 2500 értékben. A legtöbb 100-as Egy kopaszodó férfi néz rátok róla és az áll rajta Yuz Türk Lirasi
Vissza az elejére Go down
Dragneel Darman
Magister
Magister
Dragneel Darman

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 29.
31
Hozzászólások száma : 1265

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D12 + 8
Health point (maximum): 32
Képesség: : Térmágia Térmágia
Csokibéka rang: 8. szint Béka Nagymester 8. szint Béka Nagymester
Inventory:

131. Egy elfeledett relikvia második szín Empty
TémanyitásTárgy: Re: 131. Egy elfeledett relikvia második szín   131. Egy elfeledett relikvia második szín Icon_minitime2023-03-18, 19:57

A növényház egyik székén ülve vártam, hogy az utunkat megnyíljon.
Ahogy a kandallóban felgyullad a tűz s a prof átmegy rajta követem őt.
Ruházatomat muglisra szabtam. Budapesti tankirándulásunk alkalmával volt lehetőségem jól szemügyre venni az öltözködésüket.
Kapucnis fekete felső és egy fekete farmernadrágot viselek. Meg egy műbőrkabátot viselek.
 
Ahogy az úti célunkon kilépek a kandallóból kissé meglepődők.
Egy lakásba találom magam s nem egy házban. A méreteiből inkább valami mugli panelra hasonlít. Nagybátyám lakik egy ilyenbe s az egyik nyáron voltam nála vagy egy hetet.
- Ez kissé fura. nem igen szokott ilyen lakásba kandalló lenni. – jegyzem meg.
A hely eléggé lepusztult. Ha valaki bázisként használja jó ideje nem léphetet be. A macska kaja szaga elviselhetetlenné büdösödött. Így gyorsan keresek egy kukát a konyhába.
Sajnos a konyha sincs sokkal jobb állapotban, de legalább egy fedett kuka rendelkezésre áll. Pálcámat előkapva gyors ide lebegtetem a dobozokat majd vissza fedem a szemetest.
Ahogy körbe járom a helyet, ami nem igazán nagy. Egy konyha nappali meg egy fürdőszobaféle. Alvószoba nincs, ami furcsa, de a nappali mérete adná a lehetőséget. Ami még furcsább, hogy bútorként csak egy dohányzó asztal található. Azon is egy kis dobozkával.
A dobozka ahogy nézem nem míves, nem giccses. Egy egyszerű talán a legolcsóbb összetákolt darab.
- Finite incantate. – mutatok rá a pálcámmal s mondom ki a varázsszót.
Remélem ezzel bármilyen rajta elhelyezett csapda bűbájt, átkot sikerül semlegesítenem.
De így is a pálcám hegyével emelem meg a doboz tetőt. ami szerencsére ne robban és társai.
A doboz belseje meglepetésemre pénzt rejt. A pénznemet nem ismerem így biztos vagyok benne az ország pénzneme lesz, amibe tartózkodunk.
Még elszórva újságpapírokat látok, de mind olyan nyelven, amit nem tudok elolvasni.
De azért összeszedem őket és átlapozgatom őket.
Miközben az újságokat szedem összefelé elgondolkodok a macskakaján.
* Mivel más kajamaradékot vagy papírdobozt nem találtam. az itt élő mágus lehet azon élt? Vagyis ha kiönti magának majd macskává változik megeszi s vissza változik kvázi letudja a kajálást. Ezt meg kell kérdeznem majd valakitől lehetséges e? *







******************************************************
Előtörténet:
Már igen fiatal korában megmutatkozott a varázs ereje. Az évek alatt az ereje csak nőt. 10 éves korában egy verekedésbe került, amibe megütötték és megverték őt. Ekkor elvesztette a nyugalmát és a közelben lévő fémkukát összelapította és kigyújtotta a kezeit, aminek hála a többiek otthagyták őt. A tűz nem égette meg őt mert tudat alatt irányította azt. Azóta félik és csúfolják őt s így kapta a Salamandra becenevet.
Mint a többi fiatalnál nem képes uralni a varázserejét és ösztönösen használja azt tudat alatt. A szülei ezért döntöttek a Magnetarion mellett, mert a tanári karról jót hallani. Így bíznak benne, hogy a gyerekük képes lesz megzabolázni a varázserejét az iskola tanítása alapján.
Vissza az elejére Go down
Tiara Prince
Magister
Magister
Tiara Prince

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2019. May. 20.
18
Hozzászólások száma : 1472

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D12 + 8
Health point (maximum): 32
Képesség: : Elmemágia Elmemágia
Csokibéka rang: 9. szint Békatitán 9. szint Békatitán
Inventory:

131. Egy elfeledett relikvia második szín Empty
TémanyitásTárgy: Re: 131. Egy elfeledett relikvia második szín   131. Egy elfeledett relikvia második szín Icon_minitime2023-03-19, 09:15

Szinte tánclépésben közlekedve megyek vissza az üvegházhoz. A pálcámat egy pillanatra sem engedem el. A bizsergető érzés, ami a rengeteg használat során megszokottá válik most újra végigfut a karomon. 
Amint megnyílik a kapu, Darman után én is átlépek rajta. Egy mugli házban találjuk magunkat, ami totál üres. 
Engem azonban más érdekel. 
-Ide nézz, ide nézz, ide nézz! - kiáltom boldogan a pálcámat Darman előtt lengetve, amiből világító szikrák hullnak szana szét. 
-Visszakaptam! Végre nem vagyok kvibli. Visszakaptam a varázslatot! - osztom meg az örömömet a társammal. 
- Revelio! - kiáltom az első bűbájt ami eszembe jut. De nem történik semmi. Majdnem kétségbe esek, amikor eszembe jut, hogy a bűbájt még nem tanultuk, vagyis le van korlátozva.
- Lumos! - próbálkozok újra, mire egy fény kezd pislákolni a pálcám hegyén. - Hát igen! Nem a legjobb, de majd alakul. - mondom bizonytalanul. 
- Mit találtál? - kérdezem, mert láttam hogy Darman valami ládikát talált. - Pénz? Mutasd csak? - Türk? - olvasom a nevet a kopaszodó pasi alatt. - Szerintem Törökországban lehetünk valahol. Méghozzá egy mugli helyen. Még jo hogy nem talárban jöttem. - mutatom hosszított kabátomat, amelynek azert pont annyi rejtett belső zsebe van, mint ha talár lenne. 
-Nos mihez kezdünk? Ez eddig nem túl sok információ. Hacsak nem tudsz törökül. - mutatok az újságokra. 
Szerintem várjunk. Valami összekötő csak előkerül, aki elmondja merre van az előre. 
-Addig is... - egy huncut mosollyal Darmanhoz lépek, majd átkarolva az oldalát megcsikizem. Aztán szorosabban átölelem és egy játékos puszit adok a szájára.







******************************************************
Anglia egyik legsötétebb aranyvérű családjának utolsó  leszármazottja. Nagyszülei nevelték. Gyerekkora óta Tiát sötét varázslatokra tanították, és brutális büntetéseket kapott.  Nagyapja a halálfalók megmaradt csoportjához tartozott, gyakran vitte Tiát is ebbe a régi társaságba, különösen, amikor rájött, hogy vámpír öröksége miatt gyorsabban regenerálódik a szervezete az átlagosnál. 
Nemrégiben mindkét nagyszülőjét elveszítette, ezzel ő lett a Prince vagyon és birtok egyedüli örököse. Vámpír öröksége egyenlőre csupán kifinomultabb érzékszervi és gyorsabb regenerálódó képességén látszik, de hamarosan választás elé kerül, elfogadja e örökségét? Amíg vámpír képessége egyre jobban fejlődik, a lány varázsolni nem képes, mivel kiszámíthatatlan varázsereje miatt pálcáját elkobozták.
Társaival jól kijön, jó humorú, szereti a csínyeket, de mindig figyel a biztonságra. Szívesen segít bárkinek, aki megkéri rá. Ugyanakkor hajlamos a komorságra.
Vissza az elejére Go down
Lara Lestrange
Mirakulum nebulus
Mirakulum nebulus
Lara Lestrange

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2022. May. 29.
16
Hozzászólások száma : 408

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 4
Health point (maximum): 26
Képesség: : Vízmágia Vízmágia
Csokibéka rang: 1. szint Békagyűjtő 1. szint Békagyűjtő
Inventory:

131. Egy elfeledett relikvia második szín Empty
TémanyitásTárgy: Re: 131. Egy elfeledett relikvia második szín   131. Egy elfeledett relikvia második szín Icon_minitime2023-03-19, 11:53

Darman és Tia után én is beléptem a tűzbe. Utálom ezt a fajta utazási módot főleg hosszú út esetén. Mindig attól tartok hogy valahol máshol találom magam, és az felettéb kínos lenne. Általában a telóm sem szokott nálam lenni, ellentétben a mostani alkalommal amikor egy megmagyarázhatatlan érzés miatt beraktam a fekete kistáskámba. 
    Egy romos, elpusztult panelházban találtuk magunkat megérkezéskor.
~Miert van itt kandalló?
Amíg Tia a pálcájával van elfoglalva én körbejárom a helységet. Nem néz ki túl jól. És egy talarítás is ráférne a helyre.
Aztán én is odamegyek a ládikához.
-Mi ez??? Pénz... Add ide egy picit
~Yuz türk Lirasi... Mintha már hallottam volna róla
Gyorsan beírom ezt a telefonomba, valamint megnézem google mapsen hogy hol vagyunk
-Na szóval, Pontosan Isztambulban vagyunk és ez török pénz kb 2400 vagy 2500 értékben.
Vissza az elejére Go down
Wang Blackthorn
Mirakulum discipulus
Mirakulum discipulus
Wang Blackthorn

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2022. Nov. 15.
32
Hozzászólások száma : 895

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 6
Health point (maximum): 28
Képesség: : Gravitációs mágia Gravitációs mágia
Csokibéka rang: 8. szint Béka Nagymester 8. szint Béka Nagymester
Inventory:

131. Egy elfeledett relikvia második szín Empty
TémanyitásTárgy: Re: 131. Egy elfeledett relikvia második szín   131. Egy elfeledett relikvia második szín Icon_minitime2023-03-19, 18:41

Belépünk a tűzbe és elindulunk Isztambul felé. Magamban jót nevetek, mert apa tanított törökül is. Itt legalább tuti hasznos leszek.
Az első dolog amit látok Törökországból, az egy lepusztult lakás. Szerencsére egy láda pénz is jár hozzá.
- A Yüz az könnyű, az a száz. Az árvaházban egy csomóan nézték a Szulejmánt, aminek Csodás Évszázad vagy mi volt az eredeti címe. Abban Muhtesem Yüzyil. A Yüzyil az évszázad. Na akkor arkadaşlarim, nereye gidiyoruz?
Keresek egy ablakot és kinézek, hogy úgy körülbelül be tudjam lőni, hogy hol vagyunk. Látom-e a Boszporuszt vagy a Hagia Sophiát, és ha igen, akkor nerede?







******************************************************
- Mondhatnék most bármit, de az sokkal szórakoztatóbb, ha te ismersz meg
Vissza az elejére Go down
Alric Maggot
Mirakulum nebulus
Mirakulum nebulus
Alric Maggot

TÖKKIRÁLY
Advent királya/királynője
A adventi kvíz helyezettjei

Csatlakozás dátuma : 2022. Mar. 17.
32
Hozzászólások száma : 401

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 4
Health point (maximum): 26
Képesség: : Tűzmágia Tűzmágia
Csokibéka rang: 3. szint Békafürkésző 3. szint Békafürkésző
Inventory:

131. Egy elfeledett relikvia második szín Empty
TémanyitásTárgy: Re: 131. Egy elfeledett relikvia második szín   131. Egy elfeledett relikvia második szín Icon_minitime2023-03-19, 19:15

Miután kilép a házból, egy koszos kis bérlakás képe fogadja.
Gyanakodva végigméri a helyszínt. Nem épp erre számított. Nem épp ilyenre. Követi társait, akik épp a helyszínt próbálják feltérképezni. Pillantása Wangra siklik, aki nekiáll valamit törökül hablatyolni. 
-Érthetően cimbora! Érthetően!
Azzal az ablakhoz megy hogy kinézzen.
Itt is sötét van, vagyis nagyjából egy időzónában lehetnek. A távolban valamilyen kupolás épület látható.
Alattuk az utca kihalt, viszont elég furcsa az elrendezése. Fejcsóválva nézi az érdekes jelenséget, amit otthon sosem tapasztalt. -Ez de fura!
Fordul vissza a társaihoz, de a mondandóját félbehagyja, mert hangokat hall odakintről.
Odasomfordál Lara és a többiek mellé.
-Készüljetek! Itt lesz valami!







******************************************************
Utálta az embereket. Gyermekként semmi olyan élménye nem volt, amit a kortársai átéltek. A szeretetteljes környezetet, a béke fogalmát. Amikor a halál ott liheg a nyakában egy bűnöző képében, vagy amikor csalókat kell lebuktatni, vagy épp amikor egy horgon tekergő kukac szerepét játssza egy pecabot végén. A neve is gyalázza, amit egyben utál és imád. Maggot… Kukac. Ezt a mentora ajándékozta neki a hatodik születésnapján. Kedves…
Vissza az elejére Go down
Garrgantis Valacar
Admin
Admin
Garrgantis Valacar


Csatlakozás dátuma : 2022. May. 25.
59
Hozzászólások száma : 59

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: 2D12+16
Health point (maximum): 50
Képesség: : Átváltozások, idézések
Csokibéka rang:
Inventory:

131. Egy elfeledett relikvia második szín Empty
TémanyitásTárgy: Re: 131. Egy elfeledett relikvia második szín   131. Egy elfeledett relikvia második szín Icon_minitime2023-03-19, 19:19

Kis várakozás után nyílik az ajtó és belép rajta egy férfi.
- Hoş geldin! Ben de seni bekliyordum! Umarım kolay bir yolculuk geçirmişsindir.
Garrgantis professzor a diákokra pillant, majd előre lép.
- Herşey iyiydi. Şömine için teşekkürler. Öğrencilerim en iyi eğitimi aldılar, hayal kırıklığına uğratmıyoruz.
A másik kis mosolyt ereszt meg a professzor felé, és üdvözlésképp kezet nyújt.
- Ben Onan'ım! Emir beni gönderdi. Kutsal emanetin koordinatları bu kağıtta.
Garrgantis professzor viszonozza az üdvözlést, majd diákjai arcára pillant. Egy mosoly kíséretében a szájára, majd a fülére mutat. A másik férfi elgondolkozik, majd elvigyorodik és pálcáját a torkának szegezi
- Çevirmen!
A pálca végéből fény villan. –Bocsássatok meg, kicsit szétszórt vagyok. Üdvözöllek titeket! -Onan vagyok!  Egy ereklyét kell eljuttatnotok az iskolátokba. Itt nincs biztonságban. Én leszek az állandó kísérőtök és egyben kalauzotok. A hely adatait egy cetlin átadtam a professzornak, mostantól ő a titokgazda. Itt a profra néz. Mégis arra kérlek effendim, még ne nyisd ki. Nem biztonságos. Induljunk a védett helyre! Most azonnal! Mielőbb letudjuk, annál hamarabb mehetek haza a gyerekeimhez. Egy hónapja nem láttam őket! Teszi hozzá mint egy magyarázatként.


Ahogy leértek az épület lépcsőjén, egy ékszerbolt hátsó helységében találjátok magatokat. A ház elé kiérve, egy keskeny utcácskában találjátok magatokat az épület, amiben voltatok, nem fedi az emeleten uralkodó sivárságot. A földszinten levő bolt takaros, szebbnél szebb ékszerek találhatók a kirakatában


Az utca túloldalán robogók parkolnak, az utcán felezősávok helyett megannyi narancs- fehér csíkos bója jelzi az út közepét.


-Itt balra megyünk! Mutat a helyes irány felé a férfi. A kihalt utcán haladva elkalandozik a tekintetetek. Megannyi bolt és étterem mellett haladtok el. Menet közben egy férfi szobra is kibontakozik a sötétben de csak a mustafa szó elolvasására van időtök. – Várjatok csak! Torpan meg a férfi. - Valami nincs rendben! Zöld fény villan, egy árnyék suhan...- Vigyázz! A férfi nekiugrik Darmannak és nem mozdul többet. Halk pukkanás jelzi, hogy valaki hopponált. És mintha egy kis fémes koppanás is hallatszott volna.
A professzor előveszi a bőrkabátból a kis papírt és Darmanhoz fordul. -Ezt most átadom neked, őrizd meg kérlek. Lehajol Onan mellé. Kezét a nyaka oldalához érinti, majd lehorgasztja a fejét. –Meghalt! Jegyzi meg közönyösen.
Felnéz a diákjaira. -Onnan jött a támadó! Mutat a közeli kis utca felé. Azzal el is indul a vélt irányba. Ahogy vizsgálódik, a földön egy kis karkötőt pillant meg. Lehajol érte, és amint megérinti egy pukkanás kíséretében eltűnik. A karkötő zsupszkulcs volt A diákok egyedül maradtak az útkereszteződés közepén.
Vissza az elejére Go down
Daniel Cards
Mirakulum discipulus
Mirakulum discipulus
Daniel Cards

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2020. Nov. 14.
18
Hozzászólások száma : 485

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 6
Health point (maximum): 28
Képesség: : Vízmágia Vízmágia
Csokibéka rang: 6. szint Békamániás 6. szint Békamániás
Inventory:

131. Egy elfeledett relikvia második szín Empty
TémanyitásTárgy: Re: 131. Egy elfeledett relikvia második szín   131. Egy elfeledett relikvia második szín Icon_minitime2023-03-19, 21:16

A többieket követve lépek ki a tűzből és velük együtt várok,ez az eddigi küldetésekhez képest rosszabbnak érződik mint megszokott.A többieket követem ahogyan megyünk az ember után,sietni kíván,hogy haza térhessen a gyerekeihez.Azonban ahogyan befordolunk egy zöld fény villan és hopponálás hangzik,és minden porcikám pontosan érzi,hogy az ember soha nem tér már haza,amit a professzor úr igazol is.És egy cetlit hagy Darmannak,majd arra a helyre rohan ahonnan támadtak,és eltűnik,gondolom zsupszkulcs.Egyedül maradtunk,a pálcám már a kezemben is,készenlétben.El kezdek hallkan beszélni. 

-Innen azonnal el kell takarodni,ez a hely láthatólag nem biztonságos,mindenki készítse elő magát,Tia kérlek figyelj,hogy nem-e látsz akármit még a sötétben,nekünk nincsen olyan jó látásunk mint neked,és itt lehet felhívjuk magunkra a figyelmet ha világítunk. Majd valahogyan el kell jutni oda ahova a cetli írja,addig is próbáljunk vagy ideiglenesen itt maradni ameddig Darman megtudja merre kell menni vagy már most indulni mielőtt vagy valaki ebben a helyzetben lát minket vagy más lesz. 


Azzal az utca azon részét kezdem figyelni pálca rejtve de készen ahonnan a fény irányzott.







******************************************************
A szülei nagyházakból származtak, akik megpróbáltak neutrálisak maradni a háborúban, sokat kísérleteztek, és a családi könyvtáraik rengeteg könyvet tartalmaztak, amikben sok sok fajta mágia tanításait őrizték. Használtak sötét, elementáris, szürke és hasonló varázslatokat is. Amikor Daniel 8 éves lett neki is elkezdték tanítani ezeket. Daniel úgy hiszi, hogy az egyensúly a legfontosabb dolog, hogy nem szabad csak egy részt használni, emiatt a hite miatt sokan gúnyolták amikor kicsi volt. Tizenkét évesen felfedezte a különleges tehetségét, ez a tehetség a rúnamágiában és magukban a rúnákban rejlett, és most reméli, hogy bepótolhatja mindazt, amiből gyerekként kimaradt. Daniel titokzatos és komoly, nehezen bízik meg valakiben, de ha valakit sikerül be engednie akkor kedves és megértő, de az ellenségeihez kegyetlen is tud lenni. Nagyon fontos neki az igazságos büntetés kiosztása, rengeteg "maszkot" visel, hogy elrejtse az igazi énjét.
Vissza az elejére Go down
Wang Blackthorn
Mirakulum discipulus
Mirakulum discipulus
Wang Blackthorn

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2022. Nov. 15.
32
Hozzászólások száma : 895

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 6
Health point (maximum): 28
Képesség: : Gravitációs mágia Gravitációs mágia
Csokibéka rang: 8. szint Béka Nagymester 8. szint Béka Nagymester
Inventory:

131. Egy elfeledett relikvia második szín Empty
TémanyitásTárgy: Re: 131. Egy elfeledett relikvia második szín   131. Egy elfeledett relikvia második szín Icon_minitime2023-03-19, 21:42

Ahogy várjuk, hogy történjen valami, Alricnak magyarázok türelmesen.
- Az arkadaşlarim at azt jelenti, hogy barátaim. Ebből az arkadaş a barát. A lar/ler a többes szám jele, az m meg birtokos. Az i csak ilyen kötőhangzó. A ner az ilyen helyhatározó cucc. A nerede a hol, a nereye a hová, a nereden meg a honnan. A gidiyor a menni, az uz meg a többes szám első személy ragja. Szóval az egész az, hogy "barátaim, hova megyünk?"

Mire ezt végigmondtam, megjelenik Garrgantis és egy török fickó, aki rögtön beszélni kezd.
"Lassabban, haver. Évek óta nem kellett megszólalnom törüköl. Sokat felejtettem. Csak biraz konuşabilirim"
Szerencsére a fickó, Onan, előtt valami fordító varázslatot. Érdekes volt nem latin alapú igéket hallani. Már megérte. Persze ha nem förmedünk meg a  küldetés alatt.
A csipet csapat el is indult, remélhetőleg egy kebabos felé. Amikor elszabadult a pokol. Egy zöld villanástól Onan a földre esett és már nem kelt fel onnan.
Éppen kérdezni akartam Garrgantist, hogy innen hogyan tovább, amikor felkapott egy zsupszkulcsot, és eltünt.
" Hogy a sípszóba."
Eszembe jutott, hogy a magyar ölni szó is török eredetű, de nem ez volt a legjobb alkalom az ilyesmi kitárgyalására. Átkaroltam a hozzám legközelebb álló embert, azt se figyeltem kik voltak, és bevetődtem egy sarok mögé, hogy védve legyünk.
- Menjünk vissza a lakásba - súgtam a többieknek a káoszon keresztül. - Ha ezek ellövik nonverbálisan a halálos átkot, akkor jóval erősebbek, mint mi vagyunk. Bent legalább csak az ajtóból támadhatnak, nem bárhonnan. Nagyobb biztonságban leszünk, amíg kitalálunk valamit. Sőt, hülye vagyok. A lakást titokgazda védi. Nem találnak meg ott minket.







******************************************************
- Mondhatnék most bármit, de az sokkal szórakoztatóbb, ha te ismersz meg
Vissza az elejére Go down
Dragneel Darman
Magister
Magister
Dragneel Darman

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 29.
31
Hozzászólások száma : 1265

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D12 + 8
Health point (maximum): 32
Képesség: : Térmágia Térmágia
Csokibéka rang: 8. szint Béka Nagymester 8. szint Béka Nagymester
Inventory:

131. Egy elfeledett relikvia második szín Empty
TémanyitásTárgy: Re: 131. Egy elfeledett relikvia második szín   131. Egy elfeledett relikvia második szín Icon_minitime2023-03-20, 18:49

A helyzet érdekessé válik. Utánam Tia jön ki a tűzből. Míg körül nézek ő meg csak egy valamit fog.
Majd úgy jön oda hozzám.
- Naaaaa! Visszakaptad? – kérdezem a nyilvánvalót. Bár reménykedek benne, hogy igen s nem visszalopta.
Bár mit számít ez igazából.  A pálca őt választotta hozzá tartozik. Így nála a helye még ha nem is használja, ha úgy van.
A gyors puszi melyet tőle kapok tovább tart, mint amire ő számított mert utána kaptam s magamhoz rántottam őt.
De mivel kalandon vagyunk így nem a legjobb időpont enyelegni…. sajnos.
Mikor Lara megszólal, hogy a mobilján utána néz a dolgoknak felkapom a fejem.
- Hogy min nézel utána? – kérdezem meghökkenve.
- Én eddig úgy tudtam, hogy a mugli cuccok nem működnek a varázslók kezében. Csak azok, amiket valamilyen módon elvarázsoltak. ezek szerint ez egy olyan mobil? – kérdezem a lánytól.
- Jó gazdagok lehettek! Kőgazdagok úgy gondolom. Hiszen egy ilyen elvarázsolt készülék nem 2 ft 20 fillért. S az, hogy te, mint kvázi egy játékot kezeled s igazából neked is van nem csak a szüleidnek mutatják, hogy milyen burzsulyok vagytok. – fejezem be a beszédemet.
Ezt követően az események magukkal ragadnak. Megjelenik a bácsi ki először törökül majd általunk is ismert nyelven beszél tovább.
Valami ereklyéről hadoválnak, de mivel velünk van a prof megengedem magamnak, hogy társam kezét szorítva sétáljunk, vagyis siessünk utánuk miközben fejem jobbra balra kapkodva Nézem az utcákat, a tereket, a falakat…
Ám ekkor megtörténik az, ami mindig is szokott a filmekben, de úgy tűnik a valóságban is.
Zöld villanás, néma csendet követően, majd a prof eltűnik úgy ahogy Jorg is jóformán a Piramasnál.
Minden olyan hirtelen történt, hogy az érzelmek és a gondolatok még nem igazán értek utol a jelenemet, amibe vagyok. Így nem kezdek hisztérikázni vagy félni.
Ám a többiek jobbak nálam. Daniel kapcsol s mondja, hogy menjünk le a nyílt térről.
Wang magával rántja, ha jól látom Alricot bár ezt nem tudom megmondani biztosra, csak szemem sarkából látom a történést.
Majd taglalja a fedezék mögül, hogy menjünk vissza a házba.
Ami nem lenne rossz, de nem tudnám megmondani, hogy hol is van az a vissza. Plusz érzem, hogy a ház védelme aktív ezáltal nem tudok vissza hopponálni oda.
- Oda szerintem vissza már nem tudunk menni. Szerintem a ház védelme ezt is megoldja. Így nincs más hátra, mint előre szerintem. – mondom majd előveszem a papírcetlit melyet a prof bízott rám eltűnése előtt.
Nagyon bízok benne, hogy nem látta azt a filmet, amibe hasonló dolog történt s a segítséget nyújtó papírcetlin csak annyi állt akkor, hogy ezt beszoptátok…
Így ennek a filmnek a tudatában félve nyitom szét az összegyűrt s kicsit nedves papírt mely a tenyeremről az izzadságot igen gyorsan gyűjti.

De szerencsémre a papíron az áll, hogy:

„Ahmet Szultán park, azon belül egy kör közepén lesz a zsupszkulcs.”
 
- Nem tudom, hogy ti hogy vagytok vele, de én nem tudom, hogy merre menjünk. Mi legyen szerintetek? – kérdezem miközben agyam legalább 110%-al kattog, hogy mi legyen.
- Lara!!!!! Lesd meg a bulyzsuly mobilodba, hogy merre menjünk. mielőtt itt halunk meg.







******************************************************
Előtörténet:
Már igen fiatal korában megmutatkozott a varázs ereje. Az évek alatt az ereje csak nőt. 10 éves korában egy verekedésbe került, amibe megütötték és megverték őt. Ekkor elvesztette a nyugalmát és a közelben lévő fémkukát összelapította és kigyújtotta a kezeit, aminek hála a többiek otthagyták őt. A tűz nem égette meg őt mert tudat alatt irányította azt. Azóta félik és csúfolják őt s így kapta a Salamandra becenevet.
Mint a többi fiatalnál nem képes uralni a varázserejét és ösztönösen használja azt tudat alatt. A szülei ezért döntöttek a Magnetarion mellett, mert a tanári karról jót hallani. Így bíznak benne, hogy a gyerekük képes lesz megzabolázni a varázserejét az iskola tanítása alapján.
Vissza az elejére Go down
Lara Lestrange
Mirakulum nebulus
Mirakulum nebulus
Lara Lestrange

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2022. May. 29.
16
Hozzászólások száma : 408

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 4
Health point (maximum): 26
Képesség: : Vízmágia Vízmágia
Csokibéka rang: 1. szint Békagyűjtő 1. szint Békagyűjtő
Inventory:

131. Egy elfeledett relikvia második szín Empty
TémanyitásTárgy: Re: 131. Egy elfeledett relikvia második szín   131. Egy elfeledett relikvia második szín Icon_minitime2023-03-20, 19:33

Utánam Alric lép ki a tűzből. Miután kinézett az ablakon, nemtudom mit láthatott meg de lehervadt az arcáról a mosoly és kijelentette hogy itt készül valami
~Áhhh mind1, biztos csak paranoiás. Végül is még sosem jártunk itt
Azert ezen elkezdenék agyalni és idegességemben a telómmal szórakozok, mire Darman enyhe fáziskéséssel számon kér hogy min nézek utána.
- A telefonomon igen. És igen ez egy olyan teló.
Kicsit kínosan érint ez a társalgás és már akarnék picit odébb lépni és fontoskodóan nézelődni amikor Darman folytatja.
Úgy készültem h gyorsan válaszolok és terelem a témát de ezt a tervemet hamar elengedtem miután meghallom társam beszédét.
-Megbocsáss, de ezt mégis hogy értsem?!- kérdezem meglepődöttem
-Mégis mit ártottam én neked?! Mire jó ez a hangnem? Ez csak egy egyszerű tárgy. Mit kell ezen ennyire túldrámázni?
-Én nem ítélnélek el téged attól h milyen cuccok vannak rajtad vagy nálad. De hogyhamár ilyen szókimondóak vagyunk akkor megjegyezném, hogy a mugli világba nem célszerű Drakula köpenyében mászkálni. Kriptaszökevénynek vagy Halloweeni dekorációnak tűnsz.- az utolsó mondatot szarkasztikusan és lenézőem mondom
A következő pillanatokban felgyorsulnak az események. Bejön egy török pasas akivel kimentünk a házból egyenesen egy kereszteződésbe, ahol egy átok hatására Onan meghal.
- Egyetértek! Rohadt gyorsan húzzunk el innen.
Meg hogy a házba vissza menni... Lehetetlen
-Neem.. A házba tuti nem jutunk vissza!
Aztán Darman szól hogy keressem ki az uticélunkat. Még mindig kicsit haragszok Darmanra, de ez az idő nem alkalmas hisztire.
-Máris! Jólvan oké, felfogtam mi történik
Gyorsan beütöm a térképbe a célt. 
-Oké! Innen három utca jobbra! Csak az a gond hogy ez nyílt tér tehát könnyű célpontok vagyunk.
-de menjünk
Vissza az elejére Go down
Alric Maggot
Mirakulum nebulus
Mirakulum nebulus
Alric Maggot

TÖKKIRÁLY
Advent királya/királynője
A adventi kvíz helyezettjei

Csatlakozás dátuma : 2022. Mar. 17.
32
Hozzászólások száma : 401

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 4
Health point (maximum): 26
Képesség: : Tűzmágia Tűzmágia
Csokibéka rang: 3. szint Békafürkésző 3. szint Békafürkésző
Inventory:

131. Egy elfeledett relikvia második szín Empty
TémanyitásTárgy: Re: 131. Egy elfeledett relikvia második szín   131. Egy elfeledett relikvia második szín Icon_minitime2023-03-20, 21:09

Ahogy a többieket figyeli, léptek zaja szűrődik fel lentről. Előkapja a pálcáját, az ajtóra szegezi, majd úgy várja be az új jövevényt. A férfi, ugyan nem érti mit beszél, de alapvetően szimpatikus. Miután lefordítja a mondandóját, már minden egyértelmű lesz. 
-Akkor induljunk! Teszi hozzá, inkább csak magának. Ahogy leérnek az utcára, megint megakad a tekintete az utca közepén elhelyezett fém póznákon. 
-Errefelé nem ismerik a felezővonalat?
Ahogy haladnak tovább, az események nem várt fordulatot vesznek. Ománt, vagy Onant, vagy akárkit halálos találat éri. Legnagyobb meglepetésére, a mellette álló Wang a karjánál fogva, fedezékbe rántja.
Miután, magához tér az első sokkból, lepillant a karjára, amit még mindig szorongat.
-Oké én hősöm, most már elengedhetsz! Szól oda poénkodva. 
Odasomfordál a prof mellé, hogy jobban szemügyre vegye a hullát.
- Hát te már nem mész haza a gyerekeidhez pajtás... Furcsa érzés keríti hatalmába. Mintha még figyelné valaki. Ugyan a támadó már dehopponált, de mégis...Miután a prof nyomozósdija is balul sül el, és magukra maradnak, végképp elszakad a cérna. Hogy a ragya cifrázza ki ezeket! Nem tudták volna megoldani, hogy ne egy félnótást küldjenek, hanem egy sereget? Ha már ilyen értékes a szajré?
Tekintetével Larát keresi, majd gyorsan odasiet mellé és elkezdi nézni, ahogy a telefonján varázsol.
Haga Sophia. Az itt van lent az öböl túloldalán. Át kell kelnünk egy hídon. És ha hidat keresünk akkor az a víznél lesz.  Az egyik fura faburkoatos Chilai feliratos ház falán észrevesz egy házszámot-Kücük Bebek cd. 62 Nézd csak! Közelebb húzódik a lányhoz, hogy jobban lássa a kijelzőt. Nagyíts kicsit! Nem tudom hogyan kell. Valahol erre vagyunk. Írd be amit mondtam! Arra van a víz! Mutat a szélben ringatózó hajók vitorlaárbócainak fényére. -Ahogy mondtad is, jobbra kell tovább mennünk! Ügyes vagy!
Ezen a kis utcán kell lecsorognunk és elérünk a partra. Ott legalább csak egyfelől támadhatnak.
Készenállunk?







******************************************************
Utálta az embereket. Gyermekként semmi olyan élménye nem volt, amit a kortársai átéltek. A szeretetteljes környezetet, a béke fogalmát. Amikor a halál ott liheg a nyakában egy bűnöző képében, vagy amikor csalókat kell lebuktatni, vagy épp amikor egy horgon tekergő kukac szerepét játssza egy pecabot végén. A neve is gyalázza, amit egyben utál és imád. Maggot… Kukac. Ezt a mentora ajándékozta neki a hatodik születésnapján. Kedves…
Vissza az elejére Go down
Wang Blackthorn
Mirakulum discipulus
Mirakulum discipulus
Wang Blackthorn

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2022. Nov. 15.
32
Hozzászólások száma : 895

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 6
Health point (maximum): 28
Képesség: : Gravitációs mágia Gravitációs mágia
Csokibéka rang: 8. szint Béka Nagymester 8. szint Béka Nagymester
Inventory:

131. Egy elfeledett relikvia második szín Empty
TémanyitásTárgy: Re: 131. Egy elfeledett relikvia második szín   131. Egy elfeledett relikvia második szín Icon_minitime2023-03-21, 09:26

Úgy tűnik át kell küzdenünk magunkat a városon. Fényes nappal, helyismeret nélkül. Fantasztikus.
- Szerintem egyikünk se áll készen, Alric. De muszáj ennek ellenére megpróbálnunk, szóval induljunk. De ne egymás után egyenes vonalban, mert akkor könnyebb lesz lelőni minket. Ha mindannyian szlalomozunk az autók, villanyoszlopok meg szemetesek között, akkor talán kisebb az esélye, hogy eltalál valami. Ha meglátnak járókelők, akkor lehet hülyének néznek minket, de én inkább lennék nevetséges, mint halott.

Felelem és igyekszek nem gondolni arra, hogy mennyire kiszolgáltatottak vagyunk most. Bezzeg ha kitanultam volna már a gravitációs mágiát, akkor hozzávághatnék egy autót a támadókhoz.







******************************************************
- Mondhatnék most bármit, de az sokkal szórakoztatóbb, ha te ismersz meg
Vissza az elejére Go down
Tiara Prince
Magister
Magister
Tiara Prince

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2019. May. 20.
18
Hozzászólások száma : 1472

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D12 + 8
Health point (maximum): 32
Képesség: : Elmemágia Elmemágia
Csokibéka rang: 9. szint Békatitán 9. szint Békatitán
Inventory:

131. Egy elfeledett relikvia második szín Empty
TémanyitásTárgy: Re: 131. Egy elfeledett relikvia második szín   131. Egy elfeledett relikvia második szín Icon_minitime2023-03-21, 10:41

Amint kiérünk a városba újdonsült vezetőnket szinte azonnal likvidálják. A legkevésbé sem hat meg a dolog. Viszont meglepő dolgot fedeztem fel. Általában a halál beálltát megelőzően leáll a szív, de apró kis életjeleket azért még fel lehet fedezni. Néhány agyi funkció, idegrángás még lehetséges. De a gyilkos átok azonnal öl. Mintha a másodperc töredéke alatt egyszerre állna le minden életfunkció. 
A pasi bevégeztével villámgyorsan Darman válik a titokgazdává, ami egyáltalán nem tetszik. De mielőtt kifejezném nemtetszésemet a professzor lehajol valamiért, és egy szempillantás alatt eltűnik. 
- Na faxa! Azért ennél többet vártam egy ekkora szaktekintélytől. - jegyzem meg szarkasztikusan. - Ami a lopakodást illeti, szerintem felesleges. Ez előre eltervezett, gyors támadás volt. Az utána következő hoppanálás szerint, az elkövető egyedül volt, és le is lépett. Ha cikkcakkban lopakodva indulunk el ennyien a kikötő irányába a minimum, hogy feltűnést keltünk. Inkább természeletes kellene viselkednünk.
 
Ebben a pillanatban azonban a távolból halk pukkanásokat hallok. 
- Futás! - adom ki a parancsot a többieknek, és azonnal a kis utcácska felé mutatok, amit Alric is említett. 
- A másik irányból jönnek! 6 pukkanást számoltam. Hatan vannak. Gondolom erősítésért ment a másik - folytatom, már futás közben. - Van egy gondolatom. Ha erre követnek bennünket, amikor kiérünk az utca végére előnyben leszünk. Beszoríthatjuk őket. A cetlit meg égesd el! - kiáltom oda Darmannak.







******************************************************
Anglia egyik legsötétebb aranyvérű családjának utolsó  leszármazottja. Nagyszülei nevelték. Gyerekkora óta Tiát sötét varázslatokra tanították, és brutális büntetéseket kapott.  Nagyapja a halálfalók megmaradt csoportjához tartozott, gyakran vitte Tiát is ebbe a régi társaságba, különösen, amikor rájött, hogy vámpír öröksége miatt gyorsabban regenerálódik a szervezete az átlagosnál. 
Nemrégiben mindkét nagyszülőjét elveszítette, ezzel ő lett a Prince vagyon és birtok egyedüli örököse. Vámpír öröksége egyenlőre csupán kifinomultabb érzékszervi és gyorsabb regenerálódó képességén látszik, de hamarosan választás elé kerül, elfogadja e örökségét? Amíg vámpír képessége egyre jobban fejlődik, a lány varázsolni nem képes, mivel kiszámíthatatlan varázsereje miatt pálcáját elkobozták.
Társaival jól kijön, jó humorú, szereti a csínyeket, de mindig figyel a biztonságra. Szívesen segít bárkinek, aki megkéri rá. Ugyanakkor hajlamos a komorságra.
Vissza az elejére Go down
Wang Blackthorn
Mirakulum discipulus
Mirakulum discipulus
Wang Blackthorn

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2022. Nov. 15.
32
Hozzászólások száma : 895

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 6
Health point (maximum): 28
Képesség: : Gravitációs mágia Gravitációs mágia
Csokibéka rang: 8. szint Béka Nagymester 8. szint Béka Nagymester
Inventory:

131. Egy elfeledett relikvia második szín Empty
TémanyitásTárgy: Re: 131. Egy elfeledett relikvia második szín   131. Egy elfeledett relikvia második szín Icon_minitime2023-03-21, 11:00

Tia szerint feleslegesen félünk, de mire kimondta, már ránk is támad egy sereg.
- Marha nagy előnyünk lesz hat felnőtt varázsló ellen!
Válaszolom, ahogy egyre nő bennem az idegbaj. Még szerencse hogy Törökországban vagyunk, ahol sok a tea.
- Mindegy, legyen így. Én követlek és próbálok nem meghalni. Most úgy sincs időnk vitatkozni. Előhúztam a pálcámat és vigyázva, hogy a hátam takarásban legyen, rohanni kezdtem az utca vége felé.

21 HP







******************************************************
- Mondhatnék most bármit, de az sokkal szórakoztatóbb, ha te ismersz meg
Vissza az elejére Go down
Daniel Cards
Mirakulum discipulus
Mirakulum discipulus
Daniel Cards

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2020. Nov. 14.
18
Hozzászólások száma : 485

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 6
Health point (maximum): 28
Képesség: : Vízmágia Vízmágia
Csokibéka rang: 6. szint Békamániás 6. szint Békamániás
Inventory:

131. Egy elfeledett relikvia második szín Empty
TémanyitásTárgy: Re: 131. Egy elfeledett relikvia második szín   131. Egy elfeledett relikvia második szín Icon_minitime2023-03-21, 11:22

A többiek igyekeznek minket előrébb jutattni én addig csak figyelek majd hirtelen én is meghallom a pukkanásokat és Tia már paracsolja is mindenkinek a futást. Na de nem is kell kétszer mondani már rohanok is. Még gyorsan egy átkot küldök a mögöttünk lévő szobor talapzatára. Annak reményében, hogy az majd le lassítja a támadókat

-Reducto! 


Daniel Cards carried out 1 launched of one Lucky :
1
 


Nem állok meg és célzok ahogyan indulok már lövöm is az átkot és kezdek is futni ahogyan tudok figyelve, hogy ne teljesen egyenesen fussak.







******************************************************
A szülei nagyházakból származtak, akik megpróbáltak neutrálisak maradni a háborúban, sokat kísérleteztek, és a családi könyvtáraik rengeteg könyvet tartalmaztak, amikben sok sok fajta mágia tanításait őrizték. Használtak sötét, elementáris, szürke és hasonló varázslatokat is. Amikor Daniel 8 éves lett neki is elkezdték tanítani ezeket. Daniel úgy hiszi, hogy az egyensúly a legfontosabb dolog, hogy nem szabad csak egy részt használni, emiatt a hite miatt sokan gúnyolták amikor kicsi volt. Tizenkét évesen felfedezte a különleges tehetségét, ez a tehetség a rúnamágiában és magukban a rúnákban rejlett, és most reméli, hogy bepótolhatja mindazt, amiből gyerekként kimaradt. Daniel titokzatos és komoly, nehezen bízik meg valakiben, de ha valakit sikerül be engednie akkor kedves és megértő, de az ellenségeihez kegyetlen is tud lenni. Nagyon fontos neki az igazságos büntetés kiosztása, rengeteg "maszkot" visel, hogy elrejtse az igazi énjét.
Vissza az elejére Go down
Dragneel Darman
Magister
Magister
Dragneel Darman

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 29.
31
Hozzászólások száma : 1265

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D12 + 8
Health point (maximum): 32
Képesség: : Térmágia Térmágia
Csokibéka rang: 8. szint Béka Nagymester 8. szint Béka Nagymester
Inventory:

131. Egy elfeledett relikvia második szín Empty
TémanyitásTárgy: Re: 131. Egy elfeledett relikvia második szín   131. Egy elfeledett relikvia második szín Icon_minitime2023-03-22, 17:52

Helyzet sajnos tovább alakult annál, amibe éppen voltunk. Az útirány megvolt ám ekkor jöttek a támadók.
Így felhúztuk a nyúlcipőt.
Tia kérésére a papírt gyors meggyújtom egy pálca mozdulattal majd rohanni kezdek mellettük.
- A terv tetszik így, ha egy csőbe jönnek felénk néhányat letudunk szedni míg mi jobbára fedezékbe leszünk. – válaszolom két szuszogás közt ahogy hallom a tervet.
Majd egy varázslást hallok, ami hatására behúzom a nyakamat. De mivel senki se kiálltot fel vagy éppen húzott el mellettem egy színes nyaláb hátra pillantottam.
Ekkor hátra pillantok s látom, hogy Daniel próbálkozik egy szobor eldöntésén? Mivel a varázslatot nem hallom csak erre tudok tippleni.
- Nem rossz gondolat. Bár ezzel olyan zajt csapsz, hogy minden mugli előjön. Ami jó vagy rossz. Remélem nem áldozatok lesznek, hanem a megmentőink. – dicsérem meg a srácot.
Beérve a „sikátorba” nem borítok fel egy kukát sem. Mivel varázslók simán megoldják.
Így miután gyorsan átértem rajta megfordulok s megvárom, hogy társaim is átérjenek.
- Avis! – kiáltom a varázslatot s minden erőmet beleadom abba.
Bízva abban, hogy nem kis, hanem hatalmas mennyiségű madarat sikerül kiengednek a pálcámból, ami az üldözőket meggátolja abba, hogy lássák merre megyünk vagy tisztán ránk lőjenek.
- Fussunk tovább míg él az elterelésem vagy vegyünk fel védelmi pozíciót? – kérdezem gyorsan.
S közben az én agyam is kattog mi lenne a legjobb megoldás.







******************************************************
Előtörténet:
Már igen fiatal korában megmutatkozott a varázs ereje. Az évek alatt az ereje csak nőt. 10 éves korában egy verekedésbe került, amibe megütötték és megverték őt. Ekkor elvesztette a nyugalmát és a közelben lévő fémkukát összelapította és kigyújtotta a kezeit, aminek hála a többiek otthagyták őt. A tűz nem égette meg őt mert tudat alatt irányította azt. Azóta félik és csúfolják őt s így kapta a Salamandra becenevet.
Mint a többi fiatalnál nem képes uralni a varázserejét és ösztönösen használja azt tudat alatt. A szülei ezért döntöttek a Magnetarion mellett, mert a tanári karról jót hallani. Így bíznak benne, hogy a gyerekük képes lesz megzabolázni a varázserejét az iskola tanítása alapján.

Wang Blackthorn likes this post

Vissza az elejére Go down
Garrgantis Valacar
Admin
Admin
Garrgantis Valacar


Csatlakozás dátuma : 2022. May. 25.
59
Hozzászólások száma : 59

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: 2D12+16
Health point (maximum): 50
Képesség: : Átváltozások, idézések
Csokibéka rang:
Inventory:

131. Egy elfeledett relikvia második szín Empty
TémanyitásTárgy: Re: 131. Egy elfeledett relikvia második szín   131. Egy elfeledett relikvia második szín Icon_minitime2023-03-22, 19:37

Ahogy a támadók megérkeznek, forrósodni kezd a talaj, így döntenetek kell.A sikátor, amibe berohantatok, mindkét oldalt nyitott. A helyszínre érkező alakulat, a tér felől közelít amerről jöttetek. Mind az öt támadó a fal két oldalán helyezkedik el, és felváltva lövik ki az átkaikat, de mindig csak kettő. Az első kettő kilőtt átkot a madarak kapják be, addig van időtök rendezni a soraitokat és elhelyezkedni harcállásba. A sikátorban van két kuka így azok fedezékül szolgálnak. A védekező kocka dobásánál, két ember +1-et kap a dobására a kukák takarása miatt. Önkánt jelentkezők, a többiek lőhetnek.
Éljetek túl két kört!
2 találat madaraké
következő kettő
támadó 1 HP 21
Garrgantis Valacar carried out 1 launched of one D9 :
131. Egy elfeledett relikvia második szín 8_13
támadó2 HP 22
Garrgantis Valacar carried out 1 launched of one D9 :
131. Egy elfeledett relikvia második szín 415
Vissza az elejére Go down
Wang Blackthorn
Mirakulum discipulus
Mirakulum discipulus
Wang Blackthorn

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2022. Nov. 15.
32
Hozzászólások száma : 895

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 6
Health point (maximum): 28
Képesség: : Gravitációs mágia Gravitációs mágia
Csokibéka rang: 8. szint Béka Nagymester 8. szint Béka Nagymester
Inventory:

131. Egy elfeledett relikvia második szín Empty
TémanyitásTárgy: Re: 131. Egy elfeledett relikvia második szín   131. Egy elfeledett relikvia második szín Icon_minitime2023-03-23, 09:31

Elértük a sikátor végét, és pont akkor meg is érkeztek a támadók. Öt feketemágus.
Az ösztöneim azt súgták, hogy rántsam magam elé a lányokat és lökjem be őket a kukák mögé. De a helyzet az, hogy ugyanolyan harcosok mint én. Sőt, Tia még jobb is. Itt nincs olyan, hogy gyengébb nem. De azért meghagyom a kukákat, ha már van pajzs bűbáj.
- Protego!
Wang Blackthorn carried out 1 launched of one D6 :
131. Egy elfeledett relikvia második szín 410
+1
- Akinek kell fedezék, bújjon a kukák mögé! A többiek jöjjenek és lőjenek. Rictusempra!
Wang Blackthorn carried out 1 launched of one D6 :
131. Egy elfeledett relikvia második szín 410
+1
Még azelőtt mondani kezdtem, hogy kezdtem volna fordulni. ne pocsékoljunk időt. Eszemben sincs itt és most meghalni. Sőt ha belegondolok, egyáltalán nem tervezek meghalni. Örök élet ingyen sör. Vagy inkább tea.


21 HP







******************************************************
- Mondhatnék most bármit, de az sokkal szórakoztatóbb, ha te ismersz meg
Vissza az elejére Go down
Tiara Prince
Magister
Magister
Tiara Prince

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2019. May. 20.
18
Hozzászólások száma : 1472

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D12 + 8
Health point (maximum): 32
Képesség: : Elmemágia Elmemágia
Csokibéka rang: 9. szint Békatitán 9. szint Békatitán
Inventory:

131. Egy elfeledett relikvia második szín Empty
TémanyitásTárgy: Re: 131. Egy elfeledett relikvia második szín   131. Egy elfeledett relikvia második szín Icon_minitime2023-03-23, 11:13

23 HP-val indulok csatába. 

Amint a kis sikátor végére érek már fordulok is hátra. Két támadó is jön felénk egyszerre. Amíg mellettem Wang az egyik elé áll, figyelve, hogy ne legyen útban neki, én is beleállok a harcba. 
Máris egy támadás érkezik, amit egy protego-val probálok kivedeni. Az hogy ïjra használhatom a pálcámat magabiztossággal tölt el.

Védekezés D9+1

Tiara Prince carried out 1 launched of one D9 :
131. Egy elfeledett relikvia második szín 714

Ez meg is látszik rajtam. A pálcámból kiinduló varázslat szépen elnyeli a felém érkező átkot. 
Kezdésnek viszont biztos, ami biztos alapon egy bájitalgömböt készítettem elő.
Ezt dobom be a sikátorba, jégfuvallat bájitallal tele. Ez a mennyiség elvileg a sikátor felénk lévő részét teljesen síkossá változtatja. 

Támadás D9+1

Tiara Prince carried out 1 launched of one D9 :
131. Egy elfeledett relikvia második szín 316

A 8-as támadás kivédve, HP marad 23.
A támadás sikerét az adminra bízom.







******************************************************
Anglia egyik legsötétebb aranyvérű családjának utolsó  leszármazottja. Nagyszülei nevelték. Gyerekkora óta Tiát sötét varázslatokra tanították, és brutális büntetéseket kapott.  Nagyapja a halálfalók megmaradt csoportjához tartozott, gyakran vitte Tiát is ebbe a régi társaságba, különösen, amikor rájött, hogy vámpír öröksége miatt gyorsabban regenerálódik a szervezete az átlagosnál. 
Nemrégiben mindkét nagyszülőjét elveszítette, ezzel ő lett a Prince vagyon és birtok egyedüli örököse. Vámpír öröksége egyenlőre csupán kifinomultabb érzékszervi és gyorsabb regenerálódó képességén látszik, de hamarosan választás elé kerül, elfogadja e örökségét? Amíg vámpír képessége egyre jobban fejlődik, a lány varázsolni nem képes, mivel kiszámíthatatlan varázsereje miatt pálcáját elkobozták.
Társaival jól kijön, jó humorú, szereti a csínyeket, de mindig figyel a biztonságra. Szívesen segít bárkinek, aki megkéri rá. Ugyanakkor hajlamos a komorságra.


A hozzászólást Tiara Prince összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2023-03-23, 19:23-kor.
Vissza az elejére Go down
Lara Lestrange
Mirakulum nebulus
Mirakulum nebulus
Lara Lestrange

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2022. May. 29.
16
Hozzászólások száma : 408

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 4
Health point (maximum): 26
Képesség: : Vízmágia Vízmágia
Csokibéka rang: 1. szint Békagyűjtő 1. szint Békagyűjtő
Inventory:

131. Egy elfeledett relikvia második szín Empty
TémanyitásTárgy: Re: 131. Egy elfeledett relikvia második szín   131. Egy elfeledett relikvia második szín Icon_minitime2023-03-23, 13:39

21hp
Amikor elérjük a sikatort 2 oldalról támadók érkeznek. Eddig izgatottan es vágyakozva a veszély után futottam en is, de most elképesztő idegesség futott el. Annyira szürreális volt hogy egyből átkot lőttek ránk. De nem azert vagyok itt hogy bujkáljak hanem hogy harcolnak. Végülibis erre vágytam. Gyorsan pálcát rántottam, de az első két támadást kivédte Tia és Wang. De ahelyett hogy megnyugodtam volna akkor is támadni szeretnék. Nem jó érzés hogy tehetetlen vagyok. Az Egyik mágus köpenyére célzok
-piroinito!!
Lara Lestrange carried out 1 launched of one D6 :
131. Egy elfeledett relikvia második szín 410
+1
Imádom a tüzet de akkor már legyen egy kis víz is ha már uralom. A vízmágiát használva hogy eltereljem és másik pasi figyelmét szembelocsolom a kulacsomból. Tudom hogy ennek nem volt sok ertelme, de regen használtam a vizmagiat és kivancsi voltam rá.

21 hp


A hozzászólást Lara Lestrange összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2023-03-23, 19:33-kor.
Vissza az elejére Go down
Helen Green
Mirakulum residentus
Mirakulum residentus
Helen Green

Rímhányó Mágus
A legjobb locsolóvers közönségszavazat
Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 24.
29
Hozzászólások száma : 1239

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 8
Health point (maximum): 30
Képesség: : Levegő mágia Levegő mágia
Csokibéka rang: 9. szint Békatitán 9. szint Békatitán
Inventory:

131. Egy elfeledett relikvia második szín Empty
TémanyitásTárgy: Re: 131. Egy elfeledett relikvia második szín   131. Egy elfeledett relikvia második szín Icon_minitime2023-03-23, 14:04

Nem volt elég a Szahara, de most meg a Törökökhöz kell eljönnük. Csodálatos. Bár itt még úgy sem igazán jártam még sosem, épp itt az ideje. A többiekkel együtt belépve megérkeztünk, Darman felismerését először nem tudtam felfogni, aztán egy kis idő múlva leesett, hogy megemlítette a kandallót. 
- Azért annyira nem furcsa, hiszen ha jól tudom, itt kicsit hűvösebbek az éjszakák, mint nálunk. - mondom, miközben egy Finite Incantatemet mormol el csapdát keresve. Majd Tiát hallom meg, aki szinte már már a szívbajt hozza rám azzal, hogy mondja, hogy nem kvibli. - Ezt direkt csinálod, hogy megálljon bennem az ütő? 
Ekkor érthetetlen török hablatyolás üti meg a fülemet, aki valamit emleget, hogy az iskolába kell juttatnunk. És mindezt egy csapat diákra bízza? Ekkor megmutatja, hogy hol kell valami védett helyre mennünk, így megindulok arra, a kezem a pálcám közelébe csúsztatom. Wang felveti az ötletet, hogy menjünk vissza, de Darman lereagálja, hogy oda nagy eséllyel nem mehetünk vissza, majd utasítja Larát, hogy nézzen meg valamit a mobilon. 
- Na várj, az mióta van nálad? - kérdezem Larát. Majd a csetepaté előtt Danielhez kicsit közelebb húzom magamat, és egy gyors puszit adok neki, de esélyem sincs, mert futásnak eredt. 

23 HP-val kezdem a csatát
Az első támadóra támadok

Támadás: 
- Everte Statum! - irányítom a pálcámat az egyik felé a pálcámat. 
Helen Green carried out 1 launched of one D9 :
131. Egy elfeledett relikvia második szín 316

Maradt a 23 HP







******************************************************
Bukarest mellett született, születésének estéjén viharban, és szakadó hóesésben történt, ami emlékeztette a kis városkát egy évszázadokkal ezelőtt született, később igen sokra vivő varázsló születésének.Születésekor fel sem sírt, annál jobban mosolygott, ami kicsit megrémisztette a szüleit, de a boldogságuk gyorsan elfeledtette velük. Rossz kedvében, aki esetleg rossz szándékkal közelít felé, akaratán kívül egy taszító lökést küld ellene, akit kedvel, az illető érzékeli azt.
Vissza az elejére Go down
Administrator
Admin
Admin
Administrator


Csatlakozás dátuma : 2019. Jan. 14.
Hozzászólások száma : 782

131. Egy elfeledett relikvia második szín Empty
TémanyitásTárgy: Re: 131. Egy elfeledett relikvia második szín   131. Egy elfeledett relikvia második szín Icon_minitime2023-03-23, 22:58

A támadók a feléjük repülő madarak miatt, hirtelen nem tudnak mit kezdeni a helyzettel, így mindketten célt tévesztenek. A feléjük érkező áldás azonban nem marad el. A lefagyott felületek miatt, nem tudnak olyan hatékonyan védekezni így (2 kör) a védelmük d6 lesz.
1. támadó védekezés Tia ellen 
Administrator carried out 1 launched of one D6 :
131. Egy elfeledett relikvia második szín 510
2. támadó védekezése Wang ellen 
Administrator carried out 1 launched of one D6 :
131. Egy elfeledett relikvia második szín 410
Tia és Wang támadását sikerült kivédeni, de amíg rájuk koncentrálnak Helen és Lara is támadásba lendül. Ellenük a védekezésre -2-t kapnak részben a figyelmetlenség, a meglepetés ereje és a jég miatt.
1. támadó Védekezés Helen ellen 
Administrator carried out 1 launched of one D6 :
131. Egy elfeledett relikvia második szín 211
-2
2. támadó Védekezés Lara ellen 
Administrator carried out 1 launched of one D6 :
131. Egy elfeledett relikvia második szín 211
-2

1. kör vége 
1. támadó HP 17
2. támadó HP 19

A támadók kihúzódnak a falak mellé a sikátor két szélénél és fedezékből, vaktában küldenek két átkot felétek
1 támadó 
Administrator carried out 1 launched of one D9 :
131. Egy elfeledett relikvia második szín 217
-2
2. támadó 
Administrator carried out 1 launched of one D6 :
131. Egy elfeledett relikvia második szín 111
-2

Közben lábdobogásokat hallotok távolodni, feltételezhetően a sikátor másik vége felé igyekeznek, a háztömb megkerülésével. Még 1 kört kell kibírnotok.
Vissza az elejére Go down
Lara Lestrange
Mirakulum nebulus
Mirakulum nebulus
Lara Lestrange

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2022. May. 29.
16
Hozzászólások száma : 408

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 4
Health point (maximum): 26
Képesség: : Vízmágia Vízmágia
Csokibéka rang: 1. szint Békagyűjtő 1. szint Békagyűjtő
Inventory:

131. Egy elfeledett relikvia második szín Empty
TémanyitásTárgy: Re: 131. Egy elfeledett relikvia második szín   131. Egy elfeledett relikvia második szín Icon_minitime2023-03-24, 07:17

Tia és Wang átkait sikeresen kivédték. De nem számítottak arra hogy mi is ott vagyunk. Sikerült megsebeznünk őket de még sajnálatos módon harcképesek. 
~jellemző
De a következő támadás előtt a falhoz húzódtak. Vagy csapatmegbeszélés vagy valami egyébként dolog miatt. Közben nekem is volt időm végignezni a csapaton. Ahogy látom mindenki jol van.
- Na most mindent bele, öljük meg vagy fogjuk el azokat az idiótákat.
Megvárom hogy az ellenség támadjon először. De amilyen szerencsétlenek.. Az egyik pofára esett a jégen a másik pedig emiatt egy épületbe lőtt bele. 
-Ezeket simán legyőzzük- mondom magabiztosan és kicsit nevetve
Gondolkozok pár percig hogy milyen átok legyen a megfelelő, és aztán pálcát rántok és kiugrok a sikátor közepére
- Filipendo!! (Az 1.es támadóra célzok)
Lara Lestrange carried out 1 launched of one D6 :
131. Egy elfeledett relikvia második szín 610
+1

21hp


A hozzászólást Lara Lestrange összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2023-03-25, 09:41-kor.
Vissza az elejére Go down
Daniel Cards
Mirakulum discipulus
Mirakulum discipulus
Daniel Cards

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2020. Nov. 14.
18
Hozzászólások száma : 485

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 6
Health point (maximum): 28
Képesség: : Vízmágia Vízmágia
Csokibéka rang: 6. szint Békamániás 6. szint Békamániás
Inventory:

131. Egy elfeledett relikvia második szín Empty
TémanyitásTárgy: Re: 131. Egy elfeledett relikvia második szín   131. Egy elfeledett relikvia második szín Icon_minitime2023-03-24, 07:36

23HP val érkezek a csatába

Noss hát a szobor ami eldönteni akartam nem tett semmit, tehát a kis utcába be érve a többiekkel vártam, hogy a varázslók ide érjenek, egy kukamögé rejtőködtem, hogy kevesebb esélyel találjanak el engem is. Az első sortüzet a többiek rendesen kivédték és már támadásba is lendültek. Vissza akartak a varázslók lőni de sajna szerencsétlenek kissé ügyetlenek. Ameddig lara támad én előkészítem a támadásom.
 
-Aguamenti


Szinte azonnal meg is szüntetem az igét amint ki jön belőle az egy pohárnyi víz ami nekem kell és egy éles tüskévé formálom mielőtt jéggé fagyasztom. És elkezdem irányítani a fegyvert egyenesen a földön fekvő fejét megcélozva.

Daniel Cards carried out 1 launched of one D9 :
131. Egy elfeledett relikvia második szín 913







******************************************************
A szülei nagyházakból származtak, akik megpróbáltak neutrálisak maradni a háborúban, sokat kísérleteztek, és a családi könyvtáraik rengeteg könyvet tartalmaztak, amikben sok sok fajta mágia tanításait őrizték. Használtak sötét, elementáris, szürke és hasonló varázslatokat is. Amikor Daniel 8 éves lett neki is elkezdték tanítani ezeket. Daniel úgy hiszi, hogy az egyensúly a legfontosabb dolog, hogy nem szabad csak egy részt használni, emiatt a hite miatt sokan gúnyolták amikor kicsi volt. Tizenkét évesen felfedezte a különleges tehetségét, ez a tehetség a rúnamágiában és magukban a rúnákban rejlett, és most reméli, hogy bepótolhatja mindazt, amiből gyerekként kimaradt. Daniel titokzatos és komoly, nehezen bízik meg valakiben, de ha valakit sikerül be engednie akkor kedves és megértő, de az ellenségeihez kegyetlen is tud lenni. Nagyon fontos neki az igazságos büntetés kiosztása, rengeteg "maszkot" visel, hogy elrejtse az igazi énjét.
Vissza az elejére Go down
Wang Blackthorn
Mirakulum discipulus
Mirakulum discipulus
Wang Blackthorn

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2022. Nov. 15.
32
Hozzászólások száma : 895

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 6
Health point (maximum): 28
Képesség: : Gravitációs mágia Gravitációs mágia
Csokibéka rang: 8. szint Béka Nagymester 8. szint Béka Nagymester
Inventory:

131. Egy elfeledett relikvia második szín Empty
TémanyitásTárgy: Re: 131. Egy elfeledett relikvia második szín   131. Egy elfeledett relikvia második szín Icon_minitime2023-03-24, 08:55

21 HP

Ahogy megy a harc kezd átjárni az adrenalin és valami, amit talán vérszomjként lehet azonosítani.
- Nem vagyunk olyan könnyű eset! A széllel szembe hugyozás nem vezet jóra. Hehehe

A két támadó nem is céloz a lövéseinél. Meg se próbálok védekezni, amikor becsapódik felettem egy átok és hallom, hogy egy macska ijedt nyávogással elszalad. "Oooh ezt nagyon nem kellett volna"
- Na most belehugyoztál egy tornádóba! Piroinitio!
Wang Blackthorn carried out 1 launched of one D6 :
131. Egy elfeledett relikvia második szín 410
+1
Üvöltöttem és rászegeztem a pálcám a macskakínzóra. Azt hiszem Tiát próbálta eltalálni (1-es támadó)







******************************************************
- Mondhatnék most bármit, de az sokkal szórakoztatóbb, ha te ismersz meg
Vissza az elejére Go down
Dragneel Darman
Magister
Magister
Dragneel Darman

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 29.
31
Hozzászólások száma : 1265

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D12 + 8
Health point (maximum): 32
Képesség: : Térmágia Térmágia
Csokibéka rang: 8. szint Béka Nagymester 8. szint Béka Nagymester
Inventory:

131. Egy elfeledett relikvia második szín Empty
TémanyitásTárgy: Re: 131. Egy elfeledett relikvia második szín   131. Egy elfeledett relikvia második szín Icon_minitime2023-03-25, 09:53

A csata elkezdődött. Ahogy nézem és figyelem a háttérből azt veszem észre, hogy nagyon jól tettem az elterelő varázslat használatát. Ennek következtében az ellenség igencsak mellé lő.
Bár a macska hangja mely találatról árulkodik nem így gondolja.....
A többiek vissza támadnak melynek következtében az ellenség oldaláról érkezik kellemetlen hang mely találatról ad tanúbizonyságot.
Az ütközetbe pár percig mintha csend következne be melyet a másik oldalról jövő halk susmuss meg léptek hangja zár le. S újabb átkok repülnek felénk.
Mi sem tétlenkedünk mennek az ellen támadások.
- Ez nekem valahogy nagyon de nagyon nem tetszik. - felelem.
- Ketten támadnak, de legalább 6 hangot hallott Tia mielőtt elindultunk futni. A többiek merre lehetnek? - kérdezem.
Majd tekintetem jobbra s balra forgatom.
- Hogy az a jó mocskos.... - harapom el a káromkodásom végét mikor észre veszek vagy 30 méterrel odébb egy utca nyílást két ház közt.
* Ezek meg akarnak kerülni minket. * villan be a gondolat az agyamba. Fénye szinte megvakít...
Gondolkodás nélkül hopponálok az utca bejárata mellé a fal takarásába.
Mivel látható távolságba van a hely így bármikor megtudom ezt a “trükköt” csinálni.
A gondolatom valós volt ahogy tippeltem. Az utcából kiszűrődő hangok egyértelműek. Itt jön valaki vagy valakik.
Egy gyors pillantás be ami következtébe egy árnyákot pillantok meg, hogy többen vannak e azt nem tudom.
Pálcám a kezembe veszem. Egy kukát veszek észre melyhez egyre jobban közeledik az árnyék.
Célba veszem s elsuttogom at átkot.
- Iszonyat-rontás.
Bár sejtem, hogy elfutni nem fog de bízok benne, hogyha párbajra kerül a sor negatívként hat rá.
Majd nyelvem hegyre helyezem a következő átkot s amint meglátom a célpontott ki is lövöm rá.
- Gombostű átok! -
(újabb támadó a másik utcában)
Dragneel Darman carried out 1 launched of one D9 :
131. Egy elfeledett relikvia második szín 117







******************************************************
Előtörténet:
Már igen fiatal korában megmutatkozott a varázs ereje. Az évek alatt az ereje csak nőt. 10 éves korában egy verekedésbe került, amibe megütötték és megverték őt. Ekkor elvesztette a nyugalmát és a közelben lévő fémkukát összelapította és kigyújtotta a kezeit, aminek hála a többiek otthagyták őt. A tűz nem égette meg őt mert tudat alatt irányította azt. Azóta félik és csúfolják őt s így kapta a Salamandra becenevet.
Mint a többi fiatalnál nem képes uralni a varázserejét és ösztönösen használja azt tudat alatt. A szülei ezért döntöttek a Magnetarion mellett, mert a tanári karról jót hallani. Így bíznak benne, hogy a gyerekük képes lesz megzabolázni a varázserejét az iskola tanítása alapján.
Vissza az elejére Go down
Tiara Prince
Magister
Magister
Tiara Prince

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2019. May. 20.
18
Hozzászólások száma : 1472

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D12 + 8
Health point (maximum): 32
Képesség: : Elmemágia Elmemágia
Csokibéka rang: 9. szint Békatitán 9. szint Békatitán
Inventory:

131. Egy elfeledett relikvia második szín Empty
TémanyitásTárgy: Re: 131. Egy elfeledett relikvia második szín   131. Egy elfeledett relikvia második szín Icon_minitime2023-03-25, 12:39

Amint megérzem, hogy társam távolodik mellőlem azonnal utána lépek. Mindenki az első két támadóra koncentrált, és visszagondolva ez egy hatalmas taktikai hiba volt. 
A többi ezalatt megkerülte a tömböt, és most egy kis rejtekutcán a hátunkba kerülhetnek.
Darman már el is hoppanált ezt megakadályozni, így én is amilyen gyorsan csak tudok utána megyek. 
Egy szempillantás alatt a fal másik oldaához lapulok és onnan egy lefegyverző bűbájt dobok a felém eső támadóra. 

- Capitulatus!

Tiara Prince carried out 1 launched of one D9 :
131. Egy elfeledett relikvia második szín 415

Érzem, hogy a varázslat nem az igazi, így a biztonság kedvéért megspékelem az első kezem ügyébe eső bájitalgömbbel is. 

Tiara Prince carried out 1 launched of one D9 :
131. Egy elfeledett relikvia második szín 8_13

A gömb színéből kiderül, hogy ez bizony egy csuklasztó főzet volt.







******************************************************
Anglia egyik legsötétebb aranyvérű családjának utolsó  leszármazottja. Nagyszülei nevelték. Gyerekkora óta Tiát sötét varázslatokra tanították, és brutális büntetéseket kapott.  Nagyapja a halálfalók megmaradt csoportjához tartozott, gyakran vitte Tiát is ebbe a régi társaságba, különösen, amikor rájött, hogy vámpír öröksége miatt gyorsabban regenerálódik a szervezete az átlagosnál. 
Nemrégiben mindkét nagyszülőjét elveszítette, ezzel ő lett a Prince vagyon és birtok egyedüli örököse. Vámpír öröksége egyenlőre csupán kifinomultabb érzékszervi és gyorsabb regenerálódó képességén látszik, de hamarosan választás elé kerül, elfogadja e örökségét? Amíg vámpír képessége egyre jobban fejlődik, a lány varázsolni nem képes, mivel kiszámíthatatlan varázsereje miatt pálcáját elkobozták.
Társaival jól kijön, jó humorú, szereti a csínyeket, de mindig figyel a biztonságra. Szívesen segít bárkinek, aki megkéri rá. Ugyanakkor hajlamos a komorságra.
Vissza az elejére Go down
Alric Maggot
Mirakulum nebulus
Mirakulum nebulus
Alric Maggot

TÖKKIRÁLY
Advent királya/királynője
A adventi kvíz helyezettjei

Csatlakozás dátuma : 2022. Mar. 17.
32
Hozzászólások száma : 401

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 4
Health point (maximum): 26
Képesség: : Tűzmágia Tűzmágia
Csokibéka rang: 3. szint Békafürkésző 3. szint Békafürkésző
Inventory:

131. Egy elfeledett relikvia második szín Empty
TémanyitásTárgy: Re: 131. Egy elfeledett relikvia második szín   131. Egy elfeledett relikvia második szín Icon_minitime2023-03-25, 21:04

A támadók szemmel láthatóan, jó taktikai érzékkel vannak megáldva. A kettő szemből elvonja a figyelmünket, míg a többi megkerüli a sikátort. Darman és Tia szerencsére hamar kapcsolnak, így egy kis időt nyernek. 
Alric Wang ,Daniel és Lara mellé sasszézik majd talpra állítja a kerekes kukát. Aztán eszébe jut még valami. Ami eddig fedezék volt, most lehetne ágyútöltelék.
-Srácok! Kirontunk! Készüljetek! Használjatok sóbálvány átkot. Tesz egy lépést és megtorpan a kuka takarásában. Ja és vigyázzatok a jéggel. Hajrá!
Mielőtt reagláhatna egy gyanús átok röppen felé 
Alric Maggot carried out 1 launched of one Lucky :
8
Szerencsére ártalmatlanul csapódik be mellette a falba.
-Depulso! 
A kuka perdülve nagy lendülettel elindul a sikátor vége felé. Nincs messze, nagyjából 6 méter, így a tömege miatt szép ívben el tud repülni.
Depulso! Lövi ki a másik átkot a következőre, majd elkezd rohanni a repülő kukák után, bízva abban, hogy a társai becsatlakoznak és lefegyverzik a két meglepett támadót.







******************************************************
Utálta az embereket. Gyermekként semmi olyan élménye nem volt, amit a kortársai átéltek. A szeretetteljes környezetet, a béke fogalmát. Amikor a halál ott liheg a nyakában egy bűnöző képében, vagy amikor csalókat kell lebuktatni, vagy épp amikor egy horgon tekergő kukac szerepét játssza egy pecabot végén. A neve is gyalázza, amit egyben utál és imád. Maggot… Kukac. Ezt a mentora ajándékozta neki a hatodik születésnapján. Kedves…


A hozzászólást Alric Maggot összesen 3 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2023-03-25, 21:39-kor.
Vissza az elejére Go down
Administrator
Admin
Admin
Administrator


Csatlakozás dátuma : 2019. Jan. 14.
Hozzászólások száma : 782

131. Egy elfeledett relikvia második szín Empty
TémanyitásTárgy: Re: 131. Egy elfeledett relikvia második szín   131. Egy elfeledett relikvia második szín Icon_minitime2023-03-25, 21:07

Ahogy a jégen fetrengő pasas próbál talpra állni, nem figyel arra hogy Daniel mire készül 
Administrator carried out 1 launched of one D9 :
131. Egy elfeledett relikvia második szín 8_13
-1 a jég miatt. Daniel szakszerű nyugalommal formált jégdárdája gond nélkül hatol át a váll és a nyaki izmokon és a pasas hangos üvöltés után, ernyedten rogy a földre. Eközben egyy tébláboló rosszfiú becsatlakozik még a bejárat melletti pasas mellé. A társai Bajtársuk sorsát látva, még elszántabban lövik az átkaikat, de ismét csak vaktába. Elsuhan mellettetek egy két zöld fénycsóva is. Dobjatok mindhárman luckyval. Ha 18-19-et dobtok cruciatus 20- at dobtok imperius  talál titeket.( ilyenkor egy fordulóig a társatok ellen kell fordulnotok.
Az első támadó próbál védekezni ahogy tud
Administrator carried out 1 launched of one D9 :
131. Egy elfeledett relikvia második szín 117
Lara ellen A lány átka betalál és a pasas jobb vállát éri, amitől perdül egy nagyot (hp
Administrator carried out 1 launched of one D9 :
131. Egy elfeledett relikvia második szín 415
Wang ellen Közben Wang átka is eltalálja, amitől az arca és a zubbonya lángra kap. 
1. támadó (HP 11)


A sikátor másik végében

Ahogy Darman megjelenik a sikátor végében, láthatja ahogy a két támadó befordul az utcasarkon.
Egy furcsa átokkal próbálkozik amit feléjük lő
Támadó 4 védekezés
Administrator carried out 1 launched of one D9 :
131. Egy elfeledett relikvia második szín 8_13
Az átok nem váltja be a hozzá fűzött reményeket, míg a második, Tiától érkező átkot a társa egy protegóval próbálja védeni 
Administrator carried out 1 launched of one D9 :
131. Egy elfeledett relikvia második szín 6_213
A védelem sikeres, azonban a feléjük érkező gömbbel nem számoltak.
-Protego! Hangzik a férfi üvöltése, viszont a tárgyat, nem blokkolja a pajzsbűbáj, így az vígan átrepül a mágikus akadályon és a két férfi lába alatt széttörve, torkukat kezdik el markolászni, a csuklás közepette.
Eközben Darman mögül, egy karcos hang üvölt fel. 
- Impedimenta! 
A fiú mellett 3-3 szikrázó gömb találja el a két támadót, akik vergődve, majd megdermedve a földre rogynak
-Kahretsin! Hangzik az egyik szájából, majd zöld fény villan, majd még egy és nem mozdulnak többet.
Végre megtaláltalak titeket! Szólal meg a pasas furcsa akcentussal Darman és Tia között járatva a tekintetét. -Mennünk kell, most! Tudjátok a találkozási helyet?


A hozzászólást Admin összesen 6 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2023-03-25, 21:35-kor.
Vissza az elejére Go down
Lara Lestrange
Mirakulum nebulus
Mirakulum nebulus
Lara Lestrange

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2022. May. 29.
16
Hozzászólások száma : 408

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 4
Health point (maximum): 26
Képesség: : Vízmágia Vízmágia
Csokibéka rang: 1. szint Békagyűjtő 1. szint Békagyűjtő
Inventory:

131. Egy elfeledett relikvia második szín Empty
TémanyitásTárgy: Re: 131. Egy elfeledett relikvia második szín   131. Egy elfeledett relikvia második szín Icon_minitime2023-03-25, 21:17

Kirontunk? Miert mikor hogy?
Eléggé összezavarodok amikor alrik közli ezt velünk. De nyilván nem fogom hagyni hogy megölesse magát.
- Oké, csináljuk. Jéggel... Te szedsz össze ha pofára esek csak hogy tudd
Azt hittem hogy ezt követően még átbeszéljük a tervet vagy legalább kialakítunk egy tökéletes stratégiát de Alriknak eszembe ágában sem volt.
Na mind1. Amint kilőtte a kukákat, én odaugrok mellé és az 1es támadóra célzok
-PETRIFIKUS TOTALUS!!
Lara Lestrange carried out 1 launched of one D6 :
131. Egy elfeledett relikvia második szín 111
+1
Majd láttam elsuhanni 2 zöld átkot
Lara Lestrange carried out 1 launched of one Lucky :
1
De nemtudom megállapítani hogy mi lehetett és nem is talált el
Vissza az elejére Go down
Dragneel Darman
Magister
Magister
Dragneel Darman

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 29.
31
Hozzászólások száma : 1265

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D12 + 8
Health point (maximum): 32
Képesség: : Térmágia Térmágia
Csokibéka rang: 8. szint Béka Nagymester 8. szint Béka Nagymester
Inventory:

131. Egy elfeledett relikvia második szín Empty
TémanyitásTárgy: Re: 131. Egy elfeledett relikvia második szín   131. Egy elfeledett relikvia második szín Icon_minitime2023-03-26, 08:43

Nem kevés örömmel veszem észre, hogy Tiával az oldalamon csapok le az ellenségre.
- Eszerint, nem csak nekem tűnt fel, hogy kevesebben vannak mint amennyit te hallotál. - válaszolom a lánynak.
Ám további beszédre nincs lehetőség mert a támadásaim és próbálkozás a gyengítés terén nem váltak be.
Ahogy figyelem Tia átka sem működöt. Már éppen kattog az agyam, hogy mi legyen a következő átok mikor meglátom a bájitalgömböt ami a védő varázslaton áthatol és kifejti a hatását.
Éppen megdicsérném meg a gondaltért és irányítom az ellenségre a pálcámat mikor mellőlem valaki támadásba lendül.
Mint a villám fordulok meg s szegezem rá a pálcámat. Bár tudom jól, hogyha ellenség lenne akkor nekem már rég végem lenne.

A “szövetségesünk” megüli az ellenséget majd rögtön kérdez....
- Ha szövetséges vagy menj segíts a többieknek. - vágom oda neki, hogy legalább addig is fel tudjam dolgozni a történteket.
Mire kimondom ezt addigra tekintetem a többiek irányába terelődik és látom nincsenek a helyükön.
Abban a pillanatban minta kávé lefövök s indulok meg feléjük félre lökve az idegent....

El is felejtkezek arról, hogy egy szempillantásnyi idő alatt oda hopponálhatnék.







******************************************************
Előtörténet:
Már igen fiatal korában megmutatkozott a varázs ereje. Az évek alatt az ereje csak nőt. 10 éves korában egy verekedésbe került, amibe megütötték és megverték őt. Ekkor elvesztette a nyugalmát és a közelben lévő fémkukát összelapította és kigyújtotta a kezeit, aminek hála a többiek otthagyták őt. A tűz nem égette meg őt mert tudat alatt irányította azt. Azóta félik és csúfolják őt s így kapta a Salamandra becenevet.
Mint a többi fiatalnál nem képes uralni a varázserejét és ösztönösen használja azt tudat alatt. A szülei ezért döntöttek a Magnetarion mellett, mert a tanári karról jót hallani. Így bíznak benne, hogy a gyerekük képes lesz megzabolázni a varázserejét az iskola tanítása alapján.
Vissza az elejére Go down
Tiara Prince
Magister
Magister
Tiara Prince

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2019. May. 20.
18
Hozzászólások száma : 1472

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D12 + 8
Health point (maximum): 32
Képesség: : Elmemágia Elmemágia
Csokibéka rang: 9. szint Békatitán 9. szint Békatitán
Inventory:

131. Egy elfeledett relikvia második szín Empty
TémanyitásTárgy: Re: 131. Egy elfeledett relikvia második szín   131. Egy elfeledett relikvia második szín Icon_minitime2023-03-26, 09:19

Figyelem, hogy Darman támadása, csakúgy mint az enyém kudarcba fullad. - Francba! - bosszankodok, de legalább a bájitalgömb célba ért. 
Aztán a hátunk mögül erősítés érkezik, amely ledönti ellenfeleinket. 
Egy fura kiejtésű alak átkai segítettek nekünk, aki azonnali indulásra sarkall minket. 
Aztán csak azt veszem észre, hogy Darman elindul a többiek felé, egyedül hagyva az idegennel. 
Érzékszerveim azonnal kiélesednek, és mint minden veszélyesnek ítélt helyzetben átveszi az irányítást a bennem lévő vámpír. 
Egy pillanat alatt a férfi előtt termek, és a nála lévő pálcát próbálom kirántani a kezéből. 

-Stupor! - kiáltom ugyanabban a pillanatban, megpróbálva elkábítani őt.
Tiara Prince carried out 1 launched of one D9 :
131. Egy elfeledett relikvia második szín 316

Amikor érzem, hogy a pálcámból negint csak egy kis mágiahullám indul ki, nem várom meg a hatást, inkább minden gyorsaságom használva Darman után eredek.







******************************************************
Anglia egyik legsötétebb aranyvérű családjának utolsó  leszármazottja. Nagyszülei nevelték. Gyerekkora óta Tiát sötét varázslatokra tanították, és brutális büntetéseket kapott.  Nagyapja a halálfalók megmaradt csoportjához tartozott, gyakran vitte Tiát is ebbe a régi társaságba, különösen, amikor rájött, hogy vámpír öröksége miatt gyorsabban regenerálódik a szervezete az átlagosnál. 
Nemrégiben mindkét nagyszülőjét elveszítette, ezzel ő lett a Prince vagyon és birtok egyedüli örököse. Vámpír öröksége egyenlőre csupán kifinomultabb érzékszervi és gyorsabb regenerálódó képességén látszik, de hamarosan választás elé kerül, elfogadja e örökségét? Amíg vámpír képessége egyre jobban fejlődik, a lány varázsolni nem képes, mivel kiszámíthatatlan varázsereje miatt pálcáját elkobozták.
Társaival jól kijön, jó humorú, szereti a csínyeket, de mindig figyel a biztonságra. Szívesen segít bárkinek, aki megkéri rá. Ugyanakkor hajlamos a komorságra.
Vissza az elejére Go down
Wang Blackthorn
Mirakulum discipulus
Mirakulum discipulus
Wang Blackthorn

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2022. Nov. 15.
32
Hozzászólások száma : 895

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 6
Health point (maximum): 28
Képesség: : Gravitációs mágia Gravitációs mágia
Csokibéka rang: 8. szint Béka Nagymester 8. szint Béka Nagymester
Inventory:

131. Egy elfeledett relikvia második szín Empty
TémanyitásTárgy: Re: 131. Egy elfeledett relikvia második szín   131. Egy elfeledett relikvia második szín Icon_minitime2023-03-26, 11:12

A támadóm engedelmesen felgyulladt. Jó lesz kebabot csinálni belőle.
"Kár, hogy nincs fűszerkeverék bűbáj" fut át az agyamon, miköben újra lendítem a pálcámat. A kis akciónk teljesen káoszba fulladt, nem is láttam hol és hogy vannak a többiek.
Ekkor egy cél nélküli átkot látok suhanni felém.
"Ha ez megint macskát talál el, neked véged"
Wang Blackthorn carried out 1 launched of one Lucky :
13
Kicsit túl közel jön, ezért megpróbálok félre ugrani. Hálistennek gyorsabb voltam. Nem lett annál nagyobb bajom, mint hogy Lara oldalába botlottam bele. Alric csak nem öl meg ennyiért. Viszont ezt a lövölözőt jó lesz kiiktatni. Oda is irányítottam rá a pálcámat egy hanyag mozdulattal.
- Rictusempra
Wang Blackthorn carried out 1 launched of one D6 :
131. Egy elfeledett relikvia második szín 111
+1

Lövök rá annak reményében, hogy kap egy jó röhögő görcsöt. Az majd lefoglalja egy darabig.

21 HP még mindig. Salalala







******************************************************
- Mondhatnék most bármit, de az sokkal szórakoztatóbb, ha te ismersz meg
Vissza az elejére Go down
Daniel Cards
Mirakulum discipulus
Mirakulum discipulus
Daniel Cards

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2020. Nov. 14.
18
Hozzászólások száma : 485

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 6
Health point (maximum): 28
Képesség: : Vízmágia Vízmágia
Csokibéka rang: 6. szint Békamániás 6. szint Békamániás
Inventory:

131. Egy elfeledett relikvia második szín Empty
TémanyitásTárgy: Re: 131. Egy elfeledett relikvia második szín   131. Egy elfeledett relikvia második szín Icon_minitime2023-03-26, 14:34

Hidegen nézem ahogyan az eggyik támadó vagy meghalt vagy támadás képtelenné vált a jegemtől,nem érdemelt többet attól a pillanattól,hogy ránk támadt.Alric rohanást javasol és ameddig én nem rohanok ki a sortűzbe addig gyorsan ki lépek a fedezékemből.

Daniel Cards carried out 1 launched of one Lucky :
1
.
.
Egy fénycsóva repül el felettem,nemtudom mégis milyen viszont biztos,hogy valami finomság lehetett. Azzal a többiek példáját követve én is támadok,de ha már ők ennyire veszélyesen élnek akkor én is azt fogom tenni. Hiszen az aki a kard szerint él a kard által fog meghalni. 

-Petrificus Totalus!


1. támadóra 
Daniel Cards carried out 1 launched of one D9 :
131. Egy elfeledett relikvia második szín 415
 

Azzal pedig már egy újabb fedezékbe is rohanok,nem a régibe,hogy kissé nehezítsem a dolgokat a támadóknak.







******************************************************
A szülei nagyházakból származtak, akik megpróbáltak neutrálisak maradni a háborúban, sokat kísérleteztek, és a családi könyvtáraik rengeteg könyvet tartalmaztak, amikben sok sok fajta mágia tanításait őrizték. Használtak sötét, elementáris, szürke és hasonló varázslatokat is. Amikor Daniel 8 éves lett neki is elkezdték tanítani ezeket. Daniel úgy hiszi, hogy az egyensúly a legfontosabb dolog, hogy nem szabad csak egy részt használni, emiatt a hite miatt sokan gúnyolták amikor kicsi volt. Tizenkét évesen felfedezte a különleges tehetségét, ez a tehetség a rúnamágiában és magukban a rúnákban rejlett, és most reméli, hogy bepótolhatja mindazt, amiből gyerekként kimaradt. Daniel titokzatos és komoly, nehezen bízik meg valakiben, de ha valakit sikerül be engednie akkor kedves és megértő, de az ellenségeihez kegyetlen is tud lenni. Nagyon fontos neki az igazságos büntetés kiosztása, rengeteg "maszkot" visel, hogy elrejtse az igazi énjét.
Vissza az elejére Go down
Helen Green
Mirakulum residentus
Mirakulum residentus
Helen Green

Rímhányó Mágus
A legjobb locsolóvers közönségszavazat
Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 24.
29
Hozzászólások száma : 1239

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 8
Health point (maximum): 30
Képesség: : Levegő mágia Levegő mágia
Csokibéka rang: 9. szint Békatitán 9. szint Békatitán
Inventory:

131. Egy elfeledett relikvia második szín Empty
TémanyitásTárgy: Re: 131. Egy elfeledett relikvia második szín   131. Egy elfeledett relikvia második szín Icon_minitime2023-03-27, 10:21

23 HP-val kezdem a csatát 

Kissé lelassultam az események forgatagában, én meg csak állok, mint egy fadarab.
"Ezt nem hiszem el, semmi sem jut az eszedbe, te idióta! Amikor neked van szükséged a segítségre, ugranak. Ja nem, bocsi, mégsem ugranak. De csinálj már valamit!!" Gondolom, majd mégis úgy döntök, hogy beszállok a csatába, nehogy már a gazemberjeik megszökjenek innen tőlünk. Az agyamon átfut az össze varázslat, rontás, átok, hogy mivel lehetne őket leteríteni, de egy biztosan megáll az agyam.

Az 1. támadó felé küldöm a támadásomat: 
- Urticaalvos - szegezem a pálcámat a támadó felé. 
Helen Green carried out 1 launched of one D9 :
131. Egy elfeledett relikvia második szín 117
.

- Hogy mi van? - kérdezem meghökkenve. - Ilyen nincs! 
De egy ötletem még mindig maradt, a képességem, így az 1. támadó felé egy széllökést indítok el. 


23 HP-val fejeztem be ezt a kört. 







******************************************************
Bukarest mellett született, születésének estéjén viharban, és szakadó hóesésben történt, ami emlékeztette a kis városkát egy évszázadokkal ezelőtt született, később igen sokra vivő varázsló születésének.Születésekor fel sem sírt, annál jobban mosolygott, ami kicsit megrémisztette a szüleit, de a boldogságuk gyorsan elfeledtette velük. Rossz kedvében, aki esetleg rossz szándékkal közelít felé, akaratán kívül egy taszító lökést küld ellene, akit kedvel, az illető érzékeli azt.
Vissza az elejére Go down
Administrator
Admin
Admin
Administrator


Csatlakozás dátuma : 2019. Jan. 14.
Hozzászólások száma : 782

131. Egy elfeledett relikvia második szín Empty
TémanyitásTárgy: Re: 131. Egy elfeledett relikvia második szín   131. Egy elfeledett relikvia második szín Icon_minitime2023-03-27, 23:02

Támadó1 védekezés
Administrator carried out 1 launched of one D6 :
131. Egy elfeledett relikvia második szín 311
támadó 2 védekezés 
Administrator carried out 1 launched of one D6 :
131. Egy elfeledett relikvia második szín 610
Támadó 1 védekezés 
Administrator carried out 1 launched of one D6 :
131. Egy elfeledett relikvia második szín 211

A támadóitok, könnyűszerrel védik a támadásaitokat, ugyanakkor a kirepülő kukák, kellőképpen kizökkentik őket a védekező állásukból

A sikátor másik végén
Az idegen megrökönyödik Tia ellenséges fellépésén. Egy néma védőbűbájjal szakszerű nyugalommal félretaszítja az átkot és utánaüvölt.- Merre mész te eszetlen! El kell tűnnünk mielőbb. Többen is lehetnek!
Amikor Darman elviharzott, látta hova igyekezett így úgy döntött, a ledőlt szoborhoz hopponál, pont szemben a diákokkal, de a támadóik mögé.
Gondosan céloz és rájuk küldi a zöld halált.
Miután mindkét támadó a földrerogyott, kilép az oszlop takarásából, és tekintetével Darmant keresi.
-Jólvan effendim szépen küzdöttetek, de most már ideje indulnunk. Hova kell menni? Hol van a következő találkozási pont? Hol az ereklye?
 Tekintete továbbsiklik a társaság további tagjaira Vagy talán te vagy a titokgazda? Vagy te? Melyikőtök az?


A döntés a ti kezetekben van! Megbíztok az idegenben, vagy más módot kerestek a továbbjutásra. Döntsetek gyorsan, mert pár utcányira onnét, újabb pukkanások hallatszanak. Valakik hopponáltak a közelben.
Vissza az elejére Go down
Wang Blackthorn
Mirakulum discipulus
Mirakulum discipulus
Wang Blackthorn

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2022. Nov. 15.
32
Hozzászólások száma : 895

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 6
Health point (maximum): 28
Képesség: : Gravitációs mágia Gravitációs mágia
Csokibéka rang: 8. szint Béka Nagymester 8. szint Béka Nagymester
Inventory:

131. Egy elfeledett relikvia második szín Empty
TémanyitásTárgy: Re: 131. Egy elfeledett relikvia második szín   131. Egy elfeledett relikvia második szín Icon_minitime2023-03-28, 09:08

A jó hír, hogy meghaltak a támadók. A rossz, hogy nem mi öltük meg őket.
Kicsit gyanakodva néztem a megmentőnket. Nagyon szabadon dobált gyilkos átkokat, túl kényelmes volt a megérkezése, és túl sokat tudott. Ha én lennék a támadókkal, akkor én is így csinálnám.
- A kérdések szerintem megvárnak minket, ha az Hagia Sophiához értünk - felelem, majd a leölt törökökre nézek. - Teşekkür ederim.

Nem pont az a végcél, de ezt nem is kell tudnia. Őszintén szólva nem bízok a pasasban, de ha játszani akarja a megmentőt, akkor használjuk ki egy kicsit.







******************************************************
- Mondhatnék most bármit, de az sokkal szórakoztatóbb, ha te ismersz meg
Vissza az elejére Go down
Tiara Prince
Magister
Magister
Tiara Prince

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2019. May. 20.
18
Hozzászólások száma : 1472

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D12 + 8
Health point (maximum): 32
Képesség: : Elmemágia Elmemágia
Csokibéka rang: 9. szint Békatitán 9. szint Békatitán
Inventory:

131. Egy elfeledett relikvia második szín Empty
TémanyitásTárgy: Re: 131. Egy elfeledett relikvia második szín   131. Egy elfeledett relikvia második szín Icon_minitime2023-03-28, 20:42

Követem a fickót a többiekhez. Ki nem állhatom ha a képembe üvöltenek. Ez nem igazán segített abban, hogy bízzak benne. 
Mire odaérek elintézi a többi támadót, majd eszeveszett módon a titokgazdát kezdi el keresni. 
Ez meginkább gyanút kelt bennem. 
Amikor Wang a Hagia Sophiát említi, azonnal leesik mi is a terve. Jóváhagyóan bólintok, majd várom, hogy elinduljon a csapat. 
Pár lépésnyire lemaradva óvatosan előveszem a pálcámat. Mivel nem szemtől szemben keszülök a legilimenciára, szükség lehet rá. Megpróbálom kifürkészni emberünk valódi szándékát.

- Legilimens! - suttogom a varázsigét pálcámat a férfi tarkója irányába tartva.

Tiara Prince carried out 1 launched of one D9 :
131. Egy elfeledett relikvia második szín 913







******************************************************
Anglia egyik legsötétebb aranyvérű családjának utolsó  leszármazottja. Nagyszülei nevelték. Gyerekkora óta Tiát sötét varázslatokra tanították, és brutális büntetéseket kapott.  Nagyapja a halálfalók megmaradt csoportjához tartozott, gyakran vitte Tiát is ebbe a régi társaságba, különösen, amikor rájött, hogy vámpír öröksége miatt gyorsabban regenerálódik a szervezete az átlagosnál. 
Nemrégiben mindkét nagyszülőjét elveszítette, ezzel ő lett a Prince vagyon és birtok egyedüli örököse. Vámpír öröksége egyenlőre csupán kifinomultabb érzékszervi és gyorsabb regenerálódó képességén látszik, de hamarosan választás elé kerül, elfogadja e örökségét? Amíg vámpír képessége egyre jobban fejlődik, a lány varázsolni nem képes, mivel kiszámíthatatlan varázsereje miatt pálcáját elkobozták.
Társaival jól kijön, jó humorú, szereti a csínyeket, de mindig figyel a biztonságra. Szívesen segít bárkinek, aki megkéri rá. Ugyanakkor hajlamos a komorságra.
Vissza az elejére Go down
Dragneel Darman
Magister
Magister
Dragneel Darman

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 29.
31
Hozzászólások száma : 1265

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D12 + 8
Health point (maximum): 32
Képesség: : Térmágia Térmágia
Csokibéka rang: 8. szint Béka Nagymester 8. szint Béka Nagymester
Inventory:

131. Egy elfeledett relikvia második szín Empty
TémanyitásTárgy: Re: 131. Egy elfeledett relikvia második szín   131. Egy elfeledett relikvia második szín Icon_minitime2023-03-29, 18:26

A helyzet szerencsére alakul. Pár méter megtétele után eszembe jut, hogy nem kellene Tiá-t  magára hagyni ám ő nem sokáig maradt ott inkább csatlakozott hozzám.
A pasast hátra hagyva értünk be abba az utcába ahol a többiek harcoltak az imént.
Beérve a sarkon zöld villanásokat látom ami következtébe átrohanok az utcán ki a térre.
Az ellenséges egyének a földön fekszenek, holtan vélhetőleg.
Mire szóra niytnám a szám adidgra a faszi ki minket is megsegített faggatózni kezd.
Persze rigtig Wnag megszólal s elmondja az úticélunkat. Már cseszném is le érte... mikorra eljut a fülemig az amit mondott is.
Itt inkább a beszéd helyett mérgesen nézek rá, hátha ezzel is rátudom vezetni a pasast, hogy a helyes címet kapta meg.







******************************************************
Előtörténet:
Már igen fiatal korában megmutatkozott a varázs ereje. Az évek alatt az ereje csak nőt. 10 éves korában egy verekedésbe került, amibe megütötték és megverték őt. Ekkor elvesztette a nyugalmát és a közelben lévő fémkukát összelapította és kigyújtotta a kezeit, aminek hála a többiek otthagyták őt. A tűz nem égette meg őt mert tudat alatt irányította azt. Azóta félik és csúfolják őt s így kapta a Salamandra becenevet.
Mint a többi fiatalnál nem képes uralni a varázserejét és ösztönösen használja azt tudat alatt. A szülei ezért döntöttek a Magnetarion mellett, mert a tanári karról jót hallani. Így bíznak benne, hogy a gyerekük képes lesz megzabolázni a varázserejét az iskola tanítása alapján.
Vissza az elejére Go down
Administrator
Admin
Admin
Administrator


Csatlakozás dátuma : 2019. Jan. 14.
Hozzászólások száma : 782

131. Egy elfeledett relikvia második szín Empty
TémanyitásTárgy: Re: 131. Egy elfeledett relikvia második szín   131. Egy elfeledett relikvia második szín Icon_minitime2023-03-30, 13:11

A férfi idegesen kapkodja a tekintetét. Ő is hallotta a távolból érkező pukkanást, vagy pukkanásokat. Idegesen a hang irányába pillant, majd visszafordul.
- Haga Sophia! Akkor igyekezzünk gyorsan, mielőtt társaságot kapunk. Egy pillanatra megtorpan, mintha valami nem lenne rendjén.
~Ki vagy te? Kérdezi az elméje idegen behatolójától. nem éri el, nem látja, nem ismeri fel. - Betolakodó!
Megrázza magát, mitha valami idegesítő bogarat akarna elhessegetni és ismét körülnéz. 
-Nincs időnk gyerekek! Mennünk kell!
Szólal meg ellentmondást nem tűrően.
Elővesz egy kis dohány szelencét, amiben valami fekete por van, és egy bronz tálcára emlékeztető lapot dob ki maga elé a földre. A tálca közepén, vidám kis lángocska gyúl.
- Ez egy hoppantó vagy valahogy így hívhatják nálatok... Teszi hozzá elgondolkozva. Vegyetek egy csipettel és a tálcára lépve mondjátok ki az úti célotokat.  Gyerünk sorakozó! 
Azzal odatartja Wang elé a kis szelencét.
Vissza az elejére Go down
Wang Blackthorn
Mirakulum discipulus
Mirakulum discipulus
Wang Blackthorn

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2022. Nov. 15.
32
Hozzászólások száma : 895

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 6
Health point (maximum): 28
Képesség: : Gravitációs mágia Gravitációs mágia
Csokibéka rang: 8. szint Béka Nagymester 8. szint Béka Nagymester
Inventory:

131. Egy elfeledett relikvia második szín Empty
TémanyitásTárgy: Re: 131. Egy elfeledett relikvia második szín   131. Egy elfeledett relikvia második szín Icon_minitime2023-03-30, 14:40

- Egy pillanat, túl nehéz a táskám, szóval átcsoportosítok - mondom és kiveszem a vérpótló bájitalt és odamegyek Darmanhoz. A pukkanás és az utcazaj miatt nyugodtan tudtam suttogni neki, a gyanús idegen figyelme nélkül.
- Ez gondolom tudod micsoda. Ha tudod kinek szüksége lenne rá, akkor legyen kéznél. Nem bukhatunk le. Ha csapda a hülye pora, akkor ne gyertek utánam. Amíg elhiszi, hogy én vagyok a titokgazda, úgyis életben tartanak. Fejezzétek be a küldetést, addig lefoglalom őket.

Majd visszamegyek a tálcához.
- Oké, így könnyebb futni, ha kell - veszek ki a hopporból. - Hagia Sophia!

Beszórtam a lángba a port és vártam, hogy jöjjön, aminek jönnie kell. Ha csapda, essenek bele ők.







******************************************************
- Mondhatnék most bármit, de az sokkal szórakoztatóbb, ha te ismersz meg
Vissza az elejére Go down
Administrator
Admin
Admin
Administrator


Csatlakozás dátuma : 2019. Jan. 14.
Hozzászólások száma : 782

131. Egy elfeledett relikvia második szín Empty
TémanyitásTárgy: Re: 131. Egy elfeledett relikvia második szín   131. Egy elfeledett relikvia második szín Icon_minitime2023-03-30, 14:54

Ahogy Wang belép a lángba, és kimondja a célt, a zöld lángok végig futnak a testén, majd eltűnik.
Az idegen elégedetten biccent, majd a többiek felé fordul.

A Hagia Sophia

A lángok egy kis mécses mellett teszik ki Wangot. A környék kihalt. Mögötte a templom hatalmas épülete magasodik büszkén a sötétben. Csak az a néhány reflektor világítja meg a mutatósabb részeket
Amiket mindig bekapcsolva tartanak esténként. Más esetben az utcalámpák zöme ki van kapcsolva.
Wanggal szemben egy csodaszép park áll benne szökőkúttal, és szabályos félkör vagy épp gömb alakban nyírt bokrokkal.
Ahogy a fiú nézelődik, az egyik mecset tetejében, mintha megmozdulna egy alak, és egy zöld szikrát küld az égbe.

Wang Blackthorn likes this post

Vissza az elejére Go down
Wang Blackthorn
Mirakulum discipulus
Mirakulum discipulus
Wang Blackthorn

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2022. Nov. 15.
32
Hozzászólások száma : 895

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 6
Health point (maximum): 28
Képesség: : Gravitációs mágia Gravitációs mágia
Csokibéka rang: 8. szint Béka Nagymester 8. szint Béka Nagymester
Inventory:

131. Egy elfeledett relikvia második szín Empty
TémanyitásTárgy: Re: 131. Egy elfeledett relikvia második szín   131. Egy elfeledett relikvia második szín Icon_minitime2023-03-30, 19:36

Tényleg a célhoz vitt a por, szóval ez eddig rendben van. Persze még mindig csapdát sejtettem. Elkezdhettem volna keresni a zsupszkulcsot, de nem akartam véletlenül megtalálni. Éppen azon gondolkoztam, hogy mit csináljak, amikor zöld szikrákat láttam az égbe törni. Nem láttam pontosan honnan lőtték fel, de a templom irányából valahonnan.
"Na most a jók annyira meggdonolatlanok, hogy a városközpontban lövöldöznek, vagy a csapda zárul be?" - tanakodtam. Végülis majdnem mindegy. Mert ha a mi csapatunk ennyire kattant, akkor tuti nem fognak tudni megvédeni. Így is úgy is elrabolják a 'titokgazdát'.
Szerencsére találtam egy már bezárt könyvesboltot. A kirakatot nézegettem hangosan gondolkozva, hogy mit kellene vennem, ha holnap újranyit.
"Itt vagyok, pupákok. És fogalmam sincs, hogy mi vár rám. Nem sejtek semmiiiiiiit."







******************************************************
- Mondhatnék most bármit, de az sokkal szórakoztatóbb, ha te ismersz meg
Vissza az elejére Go down
Dragneel Darman
Magister
Magister
Dragneel Darman

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 29.
31
Hozzászólások száma : 1265

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D12 + 8
Health point (maximum): 32
Képesség: : Térmágia Térmágia
Csokibéka rang: 8. szint Béka Nagymester 8. szint Béka Nagymester
Inventory:

131. Egy elfeledett relikvia második szín Empty
TémanyitásTárgy: Re: 131. Egy elfeledett relikvia második szín   131. Egy elfeledett relikvia második szín Icon_minitime2023-04-01, 09:48

Tia láttam, hogy valamiféle varázslatot próbál végre hajtani a megmentőnkön. De valami biztos rosszul sült el. Mert a lány arcán inkább a csalódottság olvasható le mintsem a siker.
A pasas ezzel szemben csak megrázza magát mint ahogy a paraszt szokta magáról lerázni a havat.
Majd magyarázni kezd... ez idő alatt jön oda wang hozzám s suttogni kezd.
Mire válaszolhatnék neki addigra már tova áll a hoppornak köszönhetően.
Ránézek Alricra és társamra.
Arcomról leolvasható, hogy nem akarom cserben hagyni Wangot.
Tia szemébe nézek s gondolati úton mondom neki, hogy vigyázzon a többiekre. Nem tudom, hogy érzi e azt, hogy valamit mondani akarok neki de hiszek benne, hogy olvassa a gondolataimat.
Ezt követően é is veszek egy csipetnyi port és Wang után megyek.
* Ha csapda akkor csapda. * jegyzem meg magamnak, majd jól eszembe vésem a szobor kinézetét melyet Daniel lerombolt.
Képességemnek hála bármikor vissza tudok jönni ide Wanggal együtt.
 
Megérkezve  a térre ami inkább egy szép park szememmel haverom keresem ki picit odább állt.
De ebben az időben pillantom meg az égen a zöld jelet. Nem Voldemort jele az már biztos, de zöld.
A jel mintha két kardot mutatna. A formája ismerős, mintha a mugli töri könyvekbe láttam volna hasonlót. A következő pillanatban be is ugrik.
- Handzsár. - suttogom a szót.
A jel két handzsár 45 fogban egymásra forgatva s függőlegesen egy egyenes vonallal áthúzva. Ami valószínűleg egy varázspálcát imitálna.
A zöld szín okán joggal gondolom, hogy ez az ellenség mintsem a barátok.
Fejem össze vissza forgatom, hogy barátom megleljem.
Lassan elszédülök mire meglelem valamilyen könyvesbolti kirakat előtt.
- Miért nem mész fedezékbe? - kérdezem tőle miután mellé érkeztem futólépésben.
- Ez csapda nagy valószínűséggel, legalább harcba kapjanak el! - jelentem ki neki.
- Gyere, s ne néz rám ilyen furcsán. A barátom vagy szerinted egyedül hagylak? - kérdezem kérdő tekintettel.







******************************************************
Előtörténet:
Már igen fiatal korában megmutatkozott a varázs ereje. Az évek alatt az ereje csak nőt. 10 éves korában egy verekedésbe került, amibe megütötték és megverték őt. Ekkor elvesztette a nyugalmát és a közelben lévő fémkukát összelapította és kigyújtotta a kezeit, aminek hála a többiek otthagyták őt. A tűz nem égette meg őt mert tudat alatt irányította azt. Azóta félik és csúfolják őt s így kapta a Salamandra becenevet.
Mint a többi fiatalnál nem képes uralni a varázserejét és ösztönösen használja azt tudat alatt. A szülei ezért döntöttek a Magnetarion mellett, mert a tanári karról jót hallani. Így bíznak benne, hogy a gyerekük képes lesz megzabolázni a varázserejét az iskola tanítása alapján.
Vissza az elejére Go down
Tiara Prince
Magister
Magister
Tiara Prince

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2019. May. 20.
18
Hozzászólások száma : 1472

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D12 + 8
Health point (maximum): 32
Képesség: : Elmemágia Elmemágia
Csokibéka rang: 9. szint Békatitán 9. szint Békatitán
Inventory:

131. Egy elfeledett relikvia második szín Empty
TémanyitásTárgy: Re: 131. Egy elfeledett relikvia második szín   131. Egy elfeledett relikvia második szín Icon_minitime2023-04-01, 11:33

Kissé csalódottan veszem tudomásul, hogy pálcás legilimencia ide-vagy oda, nem fértem hozzá az előttem sétáló férfi gondolataihoz. Nem igazán szoktam mostanában csődöt mondani, ráadásul okklumencia falat sem éreztem rajta. 
Mire észbe kapok nemcsak Wang tűnik el a hopp- portálról, hanem Darman is. Mindeközben a hoppanálások hangja már nem csak egy irányból hallatszik. Az önjelölt segítőnk is roppant idegesnek tűnik, és szorgalmazza az utazást.
Társam és Wang nélkül nem sok esély van a küzdelem sikerére, ráadásul ha csapdába is sétáltak, igazából inkabb harcolnék együtt velük, így egy vállrándítassal én is szórok egy kis hopp-port. -Gyertek ti is, indulás! - kiáltok a többieknek, és már érzem is a suhanást. 
Rövid ideig tart, majd amikor átérek azonnal a fiúkat kezdem keresni. 
Legnagyobb meglepetésemre egy könyvesbolt kirakatánál találom őket. Az egyik minaret tetejéről mozgást vélek felfedezni, majd zöld fénynyalábokat, valamiféle formában. 
Odarohanok a srácokhoz és átölelem Darmant 
- Soha többé ne csinálj ilyet, megértetted?  - mondom neki feldúltan. 
- A helyzet az, hogy a másik oldalt meg több támadó erkezett. Lehet itt biztonságosabb. Legalábbis eddig. De nem ártana fedezéket keresnünk. - jegyzem meg, meg mindig Darmanhoz bújva.







******************************************************
Anglia egyik legsötétebb aranyvérű családjának utolsó  leszármazottja. Nagyszülei nevelték. Gyerekkora óta Tiát sötét varázslatokra tanították, és brutális büntetéseket kapott.  Nagyapja a halálfalók megmaradt csoportjához tartozott, gyakran vitte Tiát is ebbe a régi társaságba, különösen, amikor rájött, hogy vámpír öröksége miatt gyorsabban regenerálódik a szervezete az átlagosnál. 
Nemrégiben mindkét nagyszülőjét elveszítette, ezzel ő lett a Prince vagyon és birtok egyedüli örököse. Vámpír öröksége egyenlőre csupán kifinomultabb érzékszervi és gyorsabb regenerálódó képességén látszik, de hamarosan választás elé kerül, elfogadja e örökségét? Amíg vámpír képessége egyre jobban fejlődik, a lány varázsolni nem képes, mivel kiszámíthatatlan varázsereje miatt pálcáját elkobozták.
Társaival jól kijön, jó humorú, szereti a csínyeket, de mindig figyel a biztonságra. Szívesen segít bárkinek, aki megkéri rá. Ugyanakkor hajlamos a komorságra.
Vissza az elejére Go down
Wang Blackthorn
Mirakulum discipulus
Mirakulum discipulus
Wang Blackthorn

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2022. Nov. 15.
32
Hozzászólások száma : 895

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 6
Health point (maximum): 28
Képesség: : Gravitációs mágia Gravitációs mágia
Csokibéka rang: 8. szint Béka Nagymester 8. szint Béka Nagymester
Inventory:

131. Egy elfeledett relikvia második szín Empty
TémanyitásTárgy: Re: 131. Egy elfeledett relikvia második szín   131. Egy elfeledett relikvia második szín Icon_minitime2023-04-01, 13:27

Vidáman nézegetem a kirakatot, de egyszer csak megjelenik mellettem Darman
"Ez teljesen hülye?! Ahh, minek töröm magam?"
- Nehéz volt felfogni a tervet? Pont az volt a lényeg, hogy nélküled kapjanak el - magyarázom, mintha egy óvodáshoz beszélnék, de akkor még Tia is feltűnik. A legidősebb közülünk, de a jelek szerint ő sincs a helyzet magaslatán.
- Ha több támadó van odaát, akkor menjetek vissza segíteni! Nincs sok értelme elhitetni velük, hogy én vagyok a titkokgazda és felkínálni magam csalinak, ha Darman is itt van- suttogom, szinte csak tátogva. - Fogd a hercegedet és vidd vissza segíteni a többieknek. Ha a többiek megsérülnek, vagy szomjas leszel, hagytam nála vérpótló bájitalt. Én addig úgy teszek mintha nem venném észre, hogy itt vannak. Ha rám támadnak, akkor majd harcolok és futok. Nyilván előbb utóbb el fognak kapni, de amíg vallatnak, addig is rám figyeltek. Ti addig szerezzétek meg az ereklyét.
Azzal lökök rajtuk egyet és emelt hangom rájuk szólok.
- Nem akarok órát venni! Kérem hagyjanak békén!







******************************************************
- Mondhatnék most bármit, de az sokkal szórakoztatóbb, ha te ismersz meg
Vissza az elejére Go down
Alric Maggot
Mirakulum nebulus
Mirakulum nebulus
Alric Maggot

TÖKKIRÁLY
Advent királya/királynője
A adventi kvíz helyezettjei

Csatlakozás dátuma : 2022. Mar. 17.
32
Hozzászólások száma : 401

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 4
Health point (maximum): 26
Képesség: : Tűzmágia Tűzmágia
Csokibéka rang: 3. szint Békafürkésző 3. szint Békafürkésző
Inventory:

131. Egy elfeledett relikvia második szín Empty
TémanyitásTárgy: Re: 131. Egy elfeledett relikvia második szín   131. Egy elfeledett relikvia második szín Icon_minitime2023-04-01, 23:07

Koroan figyeli, ahogy a támadóik egymás után holtan esnek össze, a gyanús segítőjük keze által. Szenvtelenül bámul a férfi arcába, majd végig tartva a szemkontaktust belenyúl a tégelybe és a tálcára állva célját kimondva elnyelik a lángok. 
A tér, ahova megérkezik, egész tűrhetőnek mondható, ha nem késő este lenne, és nem a jelen körülmények között lenne itt még talán el is időzne. Most viszont az az, ami nincs. A toronyból felküldött szikrák, arra utalnak, hogy már vártak rájuk. A kérdés az, hogy barát vagy ellenség. 
idő közben meglátja társait is, akik valamilyen könyvesbolt mellett társalognak.
- Na mi van srácok szótárt kerestek? Szerintem nem itt kéne egyezkednünk, hanem keresni valami fedezéket. Tudnak rólunk.
Ahogy ezt kimondja, az egyik üzlet ablakában, mintha meglibbenne az egyik függöny.
-Nincs idő színjátszani. Mivel tudják, hogy itt vagyunk, valószínűleg tudják, hogy miért jöttünk. Ha kelepce lenne, nyilván nem nézegetnénk békésen egy bezárt bolt kirakatát. Aztán lehet hogy tévedek. Vakarja meg az üstökét. Mielőtt befejezné a mondandóját, a szomszéd pékség ajtaja kivágódik, és egy borostás kreolbőrű alak lép ki sietős léptekkel feléjük. Fehér ruházata alapján péknek mondaná. Aztán a borbélyüzletből is kimasírozik egy alak, és pálcát szegez a pékre. Ismételten megjelenik egy alak, feltételezhetően az, aki a toronyban volt. és ráfogja a pálcáját Tiára. Újabb alak érkezik egy borbélybolt felől, ő felváltva a diákokra és a pékre. Egy kocsmából további négy ember lép ki, ők összevissza mutogatnak mindenkire a pálcájukkal. - Gyerekek! Hol az ereklye? szólal meg a kocsmatöltelékek vezetője. -Ne mondjatok nekik semmit! Szólal meg a pék. Súgjátok meg a helyszínt Közben a pálcájával a borbélyra mutat. A borbély fogcsikorgatva visszaszól! Elhallgass kutya! Hé te lány! Gyere ide! Mond meg hol a kincs és megvédünk benneteket! Ha nem... Tesz egy egyértelmű mozdulatot a nyaka előtt.
- Na bakker... Most ki van kivel? Mit akartok? Teszi fel a nyilvánvaló kérdést.







******************************************************
Utálta az embereket. Gyermekként semmi olyan élménye nem volt, amit a kortársai átéltek. A szeretetteljes környezetet, a béke fogalmát. Amikor a halál ott liheg a nyakában egy bűnöző képében, vagy amikor csalókat kell lebuktatni, vagy épp amikor egy horgon tekergő kukac szerepét játssza egy pecabot végén. A neve is gyalázza, amit egyben utál és imád. Maggot… Kukac. Ezt a mentora ajándékozta neki a hatodik születésnapján. Kedves…


A hozzászólást Alric Maggot összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2023-04-02, 22:38-kor.
Vissza az elejére Go down
Garrgantis Valacar
Admin
Admin
Garrgantis Valacar


Csatlakozás dátuma : 2022. May. 25.
59
Hozzászólások száma : 59

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: 2D12+16
Health point (maximum): 50
Képesség: : Átváltozások, idézések
Csokibéka rang:
Inventory:

131. Egy elfeledett relikvia második szín Empty
TémanyitásTárgy: Re: 131. Egy elfeledett relikvia második szín   131. Egy elfeledett relikvia második szín Icon_minitime2023-04-01, 23:30

Miután megérinti a zsupszkulcsot, egy raktár helységben találja magát. Két ember ül vele szemben, és szemlátomást jól szórakoztak a nem épp elegáns megérkezésén. A magasabbik sebhelyes arcú alak feláll és elindul felé. - Köszönöm hogy eljöttek A relkivia, nem kerülhet rossz kezekbe. Jusuf vagyok. Elnézést a félrevezetésért, de a másik frakció megelőzött minket és likvidálták a fogadóbizottság egyik tagját. Ezt nem hagyhattuk megtorlatlanul. Ez itt Ali. Vele találkozott a sikátorban.
- Főnök! Gyerekek is voltak vele.
-Tudom. Ők is a terv részesei. Viszont küldtem oda segítséget nekik.
A professzor szemei összeszűkülnek. - Képes volt a diákjaimat csalinak használni?! Ujjai ráfeszülnek a botjára. Ezt látva Ali is pálcáját ránt.
A magas férfi csitítóan int a másiknak, mire az leereszti a pálcát, de készenlétben marad.
- Az Ahura Mazda ikont nem bízhatjuk akárkire. Ha nem képesek megvédeni magukat, ugyan hogyan bízzunk rájuk, egy ilyen fontos tárgyat?
- Gyerekekről beszélünk! Üvölti Valacar. 
-Nyugalom! Mint mondtam, van segítségük. Viszont most már elég idejük volt bizonyítani. Javaslom induljunk vissza. Nézzük meg mire jutottak.

Két utcával odébb hopponálnak, és a szoborparkot lopakodva közelítik meg. A távolból, épp Tia hangja hallatszik amint a Sophia nevét mondja, majd lobbanás kíséretében eltűnik. Őt követi Alric.
- A Hagia Sophia... Logikus stratégiai pont. A bokrok miatt sok a búvóhely, könnyű a rajtaütés. Súgja menet közben a langaléta alak.
Vissza az elejére Go down
Wang Blackthorn
Mirakulum discipulus
Mirakulum discipulus
Wang Blackthorn

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2022. Nov. 15.
32
Hozzászólások száma : 895

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 6
Health point (maximum): 28
Képesség: : Gravitációs mágia Gravitációs mágia
Csokibéka rang: 8. szint Béka Nagymester 8. szint Béka Nagymester
Inventory:

131. Egy elfeledett relikvia második szín Empty
TémanyitásTárgy: Re: 131. Egy elfeledett relikvia második szín   131. Egy elfeledett relikvia második szín Icon_minitime2023-04-02, 00:24

Alric is megjelent, bár őt nem kárhoztatom, mert őt nem avattam be a tervbe. És aztán csatt, az egérfogó lecsapódott.
Megjelennek vagy nyolcan, és egymásra fogják a pálcáikat. Legalább két különböző csapat, de az se lepne meg, ha mindenki a saját dolga miatt jött. Megfeszült izmokkal figyelem, ahogy egymással vitatkoznak, aztán elsápadok, amikor az egyik Tiát kezdi el kérdezgetni.
"A rohadt életbe pont ezért válltam le a csoportról."
Alric felteszi az egymillió lírás kérdés, és én akcióba lendülök.
- A titokgazdát akarják, te hülye. De arra nincsenek felkészülve, hogy milyen gyorsan futok! Lumos Solem!
Wang Blackthorn carried out 1 launched of one Lucky :
4

Nem várom meg, hogy kiég-e a retinájuk, csak megfordulok és teljes erőmből rohanni kezdek a legszűkebbnek és legkanyargósabbnak tűnő utca felé. Csak remélni tudom, hogy ezúttal szót fogadnak az én bolond bajtársaim és előrébb mozdítják a küldetést, amíg én fogócskázok  az ellenséggel.
- Úgyse kaptok el! - Kiáltok hátra a vállam fölött.







******************************************************
- Mondhatnék most bármit, de az sokkal szórakoztatóbb, ha te ismersz meg
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





131. Egy elfeledett relikvia második szín Empty
TémanyitásTárgy: Re: 131. Egy elfeledett relikvia második szín   131. Egy elfeledett relikvia második szín Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
131. Egy elfeledett relikvia második szín
Vissza az elejére 
1 / 3 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» 195. A Sárkány Éve - Vörös Szín és Hangzavar
» 034. Második év tanévnyitó
» 035. Második év – Pálcák beszerzése
» 054. Második emelet felfedezése

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Magnetarion Varázsakadémia :: JÁTÉKTÉR :: Iskolán kívüli helyszínek :: Törökország :: Isztambul-
Ugrás: