Magnetarion Varázsakadémia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Magnetarion Varázsakadémia....Ahol a varázslat újjászületik....
 
KezdőlapKezdőlap  Mindenttudó  Diákjaink  Tanáraink  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Hirdetések!


Játékok jelölése:

KM-es játék : vörös

Krónikás játék: sárga

Tanórák: kék

Mini játékok: zöld

Privát játékok: lila

IT játék: narancssárga



Házpontok
házpontok


Khimeras
140
Auctoritas
155

Favoritus
155


 

 179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt.

Go down 
+9
Alric Maggot
Lara Lestrange
Astral Delon
Hu Tao
Lisa Peterson
Dragneel Darman
Tiara Prince
Wang Blackthorn
Mesélő
13 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3
SzerzőÜzenet
Mesélő
Game Master
Game Master
Mesélő


Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 30.
102
Hozzászólások száma : 469

179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: 179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt.   179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. - Page 3 Icon_minitime2023-11-19, 20:03

First topic message reminder :

10-15 lépcsőfok vezet lefelé egy 2×2méteres pihenőig. Onnan az út jobbra vezet lefelé ismételten 10-15 lépcsőfokkal. Ami egy pihenőben végződik amiből ismét jobbra tudtok lefelé menni...
Ez így folytatódik jó sok ideig. A fény már az első fordulónál eltűnik s nem jut lejeb.
A falakon fáklyáknak való tartók vannak kihelyezve, de fáklya nélkül.
( Csináltok fény Lumossal? Vagy máshogy oldjátok meg a fény kérdést? )
Nem tudjátok megmondani mennyi ideje mentek ezen lépcsősoron lefelé, de már megszámolni sem tudjátok hány forduló volt jobbra, mert belezavarodtatok.
Az utolsó fordulót követő lépcsők megtétele után egy folyosóra kerültök.
A folyosón már fény világít, itt valamiért már kitették a mágikus lámpákat melyek kék tűzzel és kék fényt árasztva világítanak.
 
( Mit tesztek? )
Vissza az elejére Go down

SzerzőÜzenet
Alric Maggot
Mirakulum nebulus
Mirakulum nebulus
Alric Maggot

TÖKKIRÁLY
Advent királya/királynője
A adventi kvíz helyezettjei

Csatlakozás dátuma : 2022. Mar. 17.
32
Hozzászólások száma : 398

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 4
Health point (maximum): 26
Képesség: : Tűzmágia Tűzmágia
Csokibéka rang: 3. szint Békafürkésző 3. szint Békafürkésző
Inventory:

179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt.   179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. - Page 3 Icon_minitime2023-12-06, 13:52

Az, ahogy Lara aggódik érte, felettébb szórakoztató. Egy nyúzott mosolyt megereszt és gyorsan lehúzza a pólóját, elfedve a harci sérülését. 
-Nem. Feltételezhetően akkor zúztam össze a mellkasom mikor lecsókoltam a nagy semmit és lógicsáltam a gödör felett. A fejsze.... Kicsit megcsóválja a lábfejét...- A lábamra esett rá.
Ahogy haladnak előre az alagútban, hátra- hátra pillant Larára, és a társaira hogy megvannak-e még. Nem volna jó valamilyen csapdába belefutni. A félelme szerencsére nem igazolódik be így szerencsésen megússzák a rajtaütést.
A helység impozáns. ~ Mekkora tudás... Mennyi ismeret és persze rossz kezekben. suttogja.  
A főnökasszony valami fiolát osztogat - CSBCS? csöcsbimbó csavarás? mit kezdjük vele? nem annak van itt az ideje szerintem... fűzi hozzá a kissé erőltetett szellemeskedést, amit valószínűleg a szitu váltott ki belőle.Ettől függetlenül ő is elfogadja a felkínált cseppeket.
Ahogy halad a sorok között a legsötétebb feketemágia kötetei haladnak el mellette. -Kár hogy elcseréltem azzal a kufárral a feneketlen szimatszatyimat. Pár kötetet meglovasítanék. Azt látva, hogy Tao is keresgél eszébe jut valami. 
-Invidó Ahrimán medálokról szóló könyv
Alric Maggot carried out 1 launched of one Lucky :
18
Nincsenek egyedül ez világos. A lelepleződésük szinte bizonyos, ami viszont tuti, hogy okkal vannak itt. A sárkány, a tudás raktárának elpusztítása miatt küldte ide őket és alighanem a könyvtár lesz az. így annak mennie kell.
- Tia! Szereld le a tagot, keresse meg mindenki azt a könyvet ami érdekli és gyújtsuk fel ezt a vicckuckót. Ez lesz a raktár amit el kell pusztítani a könyvek túl nagy tudáshoz, előnyhöz juttatják ezeket az ürgéket. Ha nem lehet a mienk, akkor azt mondom vesszen. Égjen az egész galeri!







******************************************************
Utálta az embereket. Gyermekként semmi olyan élménye nem volt, amit a kortársai átéltek. A szeretetteljes környezetet, a béke fogalmát. Amikor a halál ott liheg a nyakában egy bűnöző képében, vagy amikor csalókat kell lebuktatni, vagy épp amikor egy horgon tekergő kukac szerepét játssza egy pecabot végén. A neve is gyalázza, amit egyben utál és imád. Maggot… Kukac. Ezt a mentora ajándékozta neki a hatodik születésnapján. Kedves…
Vissza az elejére Go down
Tiara Prince
Magister
Magister
Tiara Prince

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2019. May. 20.
18
Hozzászólások száma : 1461

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D12 + 8
Health point (maximum): 32
Képesség: : Elmemágia Elmemágia
Csokibéka rang: 9. szint Békatitán 9. szint Békatitán
Inventory:

179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt.   179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. - Page 3 Icon_minitime2023-12-07, 14:50

Miután mindenki lehajtotta a bájitalt, sokkal egyszerűbben közlekedhettünk a helyen. Alrik felvetése igazából helytállónak tűnt, de volt egy apró fenntartásom a könyvtár porig égetésével szemben.
Az emberünk egyedül volt, de nem szándékoztam megölni. 
- Norina azt mondja, élve fogjuk meg akivel találkozunk! - emlékeztetem Alrikot. - Egyébként pedig, mielőtt felgyújtanád az egész kócerájt, bennünket is beleértve. nem ártana egy másik utat találni. Esélytelen, hogy vissza tudjunk araszolni azon a szűk folyosón. És ha nem bánod, nem halnék meg itt. 
Szóval, keress valami másik kijáratot, addig én elintézem a csávókát. - válaszolok a srácnak, majd nemes egyszerűséggel kilépek a könycespolc mögül. 

- Hé, szépfiú, jössz játszani? - lépek a férfi felé, majd az elméje mélyére hatolok. 

Egy barna hajú, egyszerű öltözetű nő képe jelenik meg előttem, amit pár pillanat alatt a saját külalakomra formálok. 
- Nem unatkozol itt? a kutya sem jár erre. - jelentem ki, majd a kezét megfogva húzni kezdem magam után. - Gyere már! A múltkor is milyen jól elszórakoztunk, Jaffa. Emlékszel? - teszem hozzá búgó hangon. Némi vámpírdelejjel fűszerezve a dolgot, már érzem is, a férfi amúgy is gyatra ellenálllása semmivé foszlik. Szemei kissé üvegessé válnak. 
- Gyere, ezt idd meg! - simítom végig az arcát, majd egy pici fiolát tartok a szájához, és beleborítom. 
Kissé hátrébb lépek, és gyönyörködve nézem, ahogy a pacák úgy csuklik össze, mint egy rongybaba az altató főzet hatására. 
- Parancs teljesítve! Valaki megkötözné a csávókát? - kérdezem hátrafordulva. - El kéne küldeni az Arkhánumba. Most édesen csicsikál. 
- Addig ha nem bánjátok, én is megnézem mi az ami vihető innen. - indulok el a bájitallal foglalkozó részleg felé.







******************************************************
Anglia egyik legsötétebb aranyvérű családjának utolsó  leszármazottja. Nagyszülei nevelték. Gyerekkora óta Tiát sötét varázslatokra tanították, és brutális büntetéseket kapott.  Nagyapja a halálfalók megmaradt csoportjához tartozott, gyakran vitte Tiát is ebbe a régi társaságba, különösen, amikor rájött, hogy vámpír öröksége miatt gyorsabban regenerálódik a szervezete az átlagosnál. 
Nemrégiben mindkét nagyszülőjét elveszítette, ezzel ő lett a Prince vagyon és birtok egyedüli örököse. Vámpír öröksége egyenlőre csupán kifinomultabb érzékszervi és gyorsabb regenerálódó képességén látszik, de hamarosan választás elé kerül, elfogadja e örökségét? Amíg vámpír képessége egyre jobban fejlődik, a lány varázsolni nem képes, mivel kiszámíthatatlan varázsereje miatt pálcáját elkobozták.
Társaival jól kijön, jó humorú, szereti a csínyeket, de mindig figyel a biztonságra. Szívesen segít bárkinek, aki megkéri rá. Ugyanakkor hajlamos a komorságra.
Vissza az elejére Go down
Mesélő
Game Master
Game Master
Mesélő


Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 30.
102
Hozzászólások száma : 469

179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt.   179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. - Page 3 Icon_minitime2023-12-07, 19:39

Tia cselekedeti meghozták a sikert a számára. ( Tia dobjon Luckyra... Ha páros alva marad és hatott az altató teljes mértékben. Ha páratlan akkor percek múlva fel kell és rátok támad! )
( Ha felébred akkor rajtatok üt mert nem figyeltek rá.... )

Tia bánatára olyan könyveket talált csak amik megvannak számára vagy az otthoni könyvtárában. Csak egy új kötetet talál ami felkelti az érdeklődését. Ebbe le van írva egy élet töltő bájital receptje. ( Ha megfejti, akkor tud majd főzni ilyen bájitalt. De erre szabály lesz a későbbiekben! )

Alric hívására egy könyv moccan meg az egyik hátsó polcon. Látni nem látja, de meghallja az így csapot zajt. 
A könyvben sok érdekesség van, köztük az a tény, hogy a Sárkány királyoknak közük van az Akriman medálokat lakó démonokhoz!

Tao kutatását siker koronázza. Talál egy könyvet melyben képekkel és igen pontos leírással van leírva, hogyan kell mumifikálni egy halottat és milyen szabályok vonatkoznak a Szarkofágkészítésre.

Lisa kitörése és nevetése szerencsétekre nem hozta rátok a bajt...

Eddig egyikőtök sem vette észre de ahonnan Tia "elhurcolta" magával a Jaffa-t egy asztal van és rajta sok sok pergamen.  Az egyik pergamenen egy ugyan olyan térkép van pontosabban berajzolva amit odafent is találtatok.
A berajzolt, és feljegyzetelt pontok mellé itt már oda van írva, hogy fészek, kisebb nagyobb. Meg még tartalmaz 1-2 fontosabb érdekességet a megközelítést illetően.
Az asztalon továbbá helyet foglal egy üvegbúra melyben egy levágott fej aszalódik valamilyen létyóba...
179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. - Page 3 Skull-1675164232
Vissza az elejére Go down
Alric Maggot
Mirakulum nebulus
Mirakulum nebulus
Alric Maggot

TÖKKIRÁLY
Advent királya/királynője
A adventi kvíz helyezettjei

Csatlakozás dátuma : 2022. Mar. 17.
32
Hozzászólások száma : 398

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 4
Health point (maximum): 26
Képesség: : Tűzmágia Tűzmágia
Csokibéka rang: 3. szint Békafürkésző 3. szint Békafürkésző
Inventory:

179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt.   179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. - Page 3 Icon_minitime2023-12-08, 00:30

A könyv hívásra megmozdul. ~Ezt a varázslatot még gyakorolnom kell... Érdeklődve lapozgatja az oldalakat, de egyenlőre nem mélyed bele, csak elrakja. Tia hozzáállása azonban kiábrándító. Miért kéne aggódnunk? Életveszélyben a medál úgyis visszavisz minket nem? Danielt is idedobta nem? Azért küldtek, hogy elpusztítsuk ami itt van, majd távozzunk? Más esetben, hova és hogyan mehetnénk bárhova is? Egy sivatagban vagyunk... Darman! fordul a fiúhoz. -Ki tudnád penderíteni a srácokat hopponálással a legközelebbi bucka tetejére? Mondjuk oda ahonnan lecsúszdáztunk a táborba. Talánpáran elegen leszünk ahhoz, hogy elpusztítsunk mindent magunk után.  Ahogy sejtette, van itt más is, nem csak az a szerencsétlen akit Tia elrendezett. Csak épp nem látja kicsoda, micsoda. Miután Tia elintézi a pasast, kilép a polcok közül a tisztább területre, oda, ahol az asztal áll. Az asztal valamilyen haditerveket ismertetésére létrehozott konferencia helyszínére emlékeztető módon van elrendezve. A térképek még hasznosnak bizonyulhatnak így a fészkes térképet zsebre vágja. Amint a papír tömködésével foglalatoskodik, megakad a tekintete, egy nagyon ocsmány képződményen. Egy levágott aszalt fej úszkál egy üvegben. Ti beteg állatok... Dörmögi.
-Ne bámulj! Szól oda a fejnek csupán szórakozásból, majd megfordítja az üveget, hogy a fej a falat bámulja inkább.és tovább kotorászik az asztalon.
Alric Maggot carried out 1 launched of one Lucky :
14







******************************************************
Utálta az embereket. Gyermekként semmi olyan élménye nem volt, amit a kortársai átéltek. A szeretetteljes környezetet, a béke fogalmát. Amikor a halál ott liheg a nyakában egy bűnöző képében, vagy amikor csalókat kell lebuktatni, vagy épp amikor egy horgon tekergő kukac szerepét játssza egy pecabot végén. A neve is gyalázza, amit egyben utál és imád. Maggot… Kukac. Ezt a mentora ajándékozta neki a hatodik születésnapján. Kedves…
Vissza az elejére Go down
Hu Tao

Hu Tao


Csatlakozás dátuma : 2023. Oct. 26.
32
Hozzászólások száma : 237

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D6 + 2
Health point (maximum): 22
Képesség: : Tűzmágia Tűzmágia
Csokibéka rang: 2. szint Békakutató 2. szint Békakutató
Inventory:

179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt.   179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. - Page 3 Icon_minitime2023-12-08, 12:53

Kicsit csalódottan vettem tudomásul, hogy végül senki se támadott le, de annál nagyobb volt az örömöm, amikor a polcról levettem egy könyvet, amiben minden benne volt a múmiákról és a szarkofágokról.
- Uuu ezt tuti használni fogom. Srácok, beneveztek egy ilyenre? Ha ma leadjátok a rendelést, hogy a halálotok után múmiák akartok lenni, akkor kaptok 70% engedményt. Ja nem is, 75%!
Leültem egy sarokba olvasgatni de igyekeztem nem kiabálni annyira, mint Lisa. Fél füllel hallgattam, ahogy Tia elintézi a hang forrását.
"Így elcsábít bárkit? Ahh akkor ezért fél tőle Lisa annyira."
- Van egyáltalán valamink, amivel megkötözzük? Valaki tud idézni úgy mint az ásót?
Kérdeztem, majd visszatértem teljes figyelmemmel a könyvhöz. Így leírva sokminden, amire nem is gondoltam volna, teljesen evidens volt. Már ami nem hieroglifákkal volt írva.
- Hé, Helen, tudnál segíteni picit? Itt ezt az utolsó jelent nem értem. Egy madár, azt hiszem egy gólya!
Ekkor meghallom Alric morgását.
"Pedig most nem is bámultam."
Kíváncsian odamegyek hozzá és meglátom mihez beszél.
- Ahh egy adag emberfej kimcsi! Szerinted haza vihetem?
Egy igazi kincsesbányába kerültünk. Nem is értem a többiek miért nem szeretik a küldetésre járást.
Vissza az elejére Go down
Dragneel Darman
Magister
Magister
Dragneel Darman

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 29.
31
Hozzászólások száma : 1252

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D12 + 8
Health point (maximum): 32
Képesség: : Térmágia Térmágia
Csokibéka rang: 8. szint Béka Nagymester 8. szint Béka Nagymester
Inventory:

179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt.   179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. - Page 3 Icon_minitime2023-12-08, 19:18

Kissé lemaradtam a csapattól ahogy áthaladtunk a "szűk" folyosón. 
Ahogy beléptem a könyvtárba csak ámultam és lestem, majd hanyatt estem. 
* Mennyi tudás és fegyver.... * rebegem magamnak gondolatban.
Egy bájitalt adnak körbe amiből reflex szerűen veszek és használom magamon.
Nem is figyelek a többiekre ami nagy hiba, mert Tia szépen előre megy azt már csak a szavak értelme jut el a fülemig és csapja meg azt.
- Mi a ... ? - kérdezem mikor a lány után megyek és már egy földön fekvő személyt látok, találok.
- Ezt szépen leszerelted. - rúgok bele a cipője sarkába.
A többiekre vissza nézve mindenki könyvezik.
* Nem is gondoltam, hogy ennyi a stréber nálunk. * mosolyodok el a gondolatra.
Bár rögtön le is lohad hiszen rájövök jómagam is elámultam a könyvek láttán.
Alric kiszúr egy szép asztalt és azon egy igazán groteszk "díszt".
- Papírnehezéknek kissé túl furcsa. De igen, egyet értek veled koma. - mondom neki mikor oda érek mellé.
- Odafent a sátorba hasonló térképet láttunk, találtunk. De ez jobban ki van dolgozva és egészítve. - jegyzem meg neki.
- Nem, sajnos mindenkit kivinni egyszerre nem tudok, kellene hozzá pár ugrás. Amire nem tudom mennyire vagyok képes. Plusz vissza tudok e jönni! - teszem hozzá, mert ebbe bizonytalan vagyok. 
Bármikor lehet itt olyan csapda ami a dehopponálást eltéríti vagy vissza nem engedi az embert.
- Inkább keressünk valami kijárat félét. - mondom majd megindulok két lépést.
Ekkor jön elő Tao és mint egy igazi kislány annyira felvillanyozódik a fej láttán. 
* Ez betegebb. Mint maga a fej... * jegyzem meg csak és kizárólag magamban.
* Invito ősrégi kísérletek! * - mondom a varázslatot, ahogy belépek a sorok közé.
Nem bízok a lehetőségben hiszen egy ilyen varázslat eléggé hülyén hangzik és nem is fix dolog amit "keresek".
Közben kijáratot keresek ebből a helyiségből.
Dragneel Darman carried out 1 launched of one Lucky :
6
Mert lennie kell egynek legalább azon kívül amin bejöttünk!
Dragneel Darman carried out 1 launched of one Lucky :
3







******************************************************
Előtörténet:
Már igen fiatal korában megmutatkozott a varázs ereje. Az évek alatt az ereje csak nőt. 10 éves korában egy verekedésbe került, amibe megütötték és megverték őt. Ekkor elvesztette a nyugalmát és a közelben lévő fémkukát összelapította és kigyújtotta a kezeit, aminek hála a többiek otthagyták őt. A tűz nem égette meg őt mert tudat alatt irányította azt. Azóta félik és csúfolják őt s így kapta a Salamandra becenevet.
Mint a többi fiatalnál nem képes uralni a varázserejét és ösztönösen használja azt tudat alatt. A szülei ezért döntöttek a Magnetarion mellett, mert a tanári karról jót hallani. Így bíznak benne, hogy a gyerekük képes lesz megzabolázni a varázserejét az iskola tanítása alapján.
Vissza az elejére Go down
Daniel Cards
Mirakulum discipulus
Mirakulum discipulus
Daniel Cards

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2020. Nov. 14.
18
Hozzászólások száma : 480

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 6
Health point (maximum): 28
Képesség: : Vízmágia Vízmágia
Csokibéka rang: 6. szint Békamániás 6. szint Békamániás
Inventory:

179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt.   179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. - Page 3 Icon_minitime2023-12-08, 19:42

Tia gyorsan ad nekem a bájitalból amit szépen körbe is adok miután bevettem egy adagot,habár annyira jelenleg még nem volt nagy szükség mivel Tia szépen fogta és elcsábította a fazont. Akir kérésre szépen meg is kötözök egy gyors varázslattal. 

Incarcerandus! 


Azután egy kicsit gondolkodok de a végén úgy döntök,hogy a biztonság kedve nem árt.És egy újabb varázslatot küldök krapekunkra,hogy ha mégis felébredne akkor ne lásson annyira ő kelme. 

Obscuro! 


Azzal pedig inkább egy kicsit az asztal felé megy a tekintetem.És oda is lépek,és elősször egy kicsit a fejet vizsgálgatom és próbálok valamicskét érzékelni a folyadékról benne a vízmágiámmal,hátha kapok vele valami infót. 

Dobok Luckyval erre. 
Daniel Cards carried out 1 launched of one Lucky :
7

Noss akárki is csinálta ezt,vagy nem volt ki mind a négy kereke vagy pedig valami sötétmágiához kapcsolódó dolog lehet,jobb ötlet szem alatt tartani legalább. 


Majd pedig a fejről ideiglenesen elfordítva a tekintetemet a térképre fókuszálok,és próbálok belőle kibogarászni egy lehetséget utat,-habár valami fészkekről nem is akarom tudni,hogy még is miféle fészkekről- is látok valami írásokat. 

Erre is dobok Luckyval 
Daniel Cards carried out 1 launched of one Lucky :
16







******************************************************
A szülei nagyházakból származtak, akik megpróbáltak neutrálisak maradni a háborúban, sokat kísérleteztek, és a családi könyvtáraik rengeteg könyvet tartalmaztak, amikben sok sok fajta mágia tanításait őrizték. Használtak sötét, elementáris, szürke és hasonló varázslatokat is. Amikor Daniel 8 éves lett neki is elkezdték tanítani ezeket. Daniel úgy hiszi, hogy az egyensúly a legfontosabb dolog, hogy nem szabad csak egy részt használni, emiatt a hite miatt sokan gúnyolták amikor kicsi volt. Tizenkét évesen felfedezte a különleges tehetségét, ez a tehetség a rúnamágiában és magukban a rúnákban rejlett, és most reméli, hogy bepótolhatja mindazt, amiből gyerekként kimaradt. Daniel titokzatos és komoly, nehezen bízik meg valakiben, de ha valakit sikerül be engednie akkor kedves és megértő, de az ellenségeihez kegyetlen is tud lenni. Nagyon fontos neki az igazságos büntetés kiosztása, rengeteg "maszkot" visel, hogy elrejtse az igazi énjét.
Vissza az elejére Go down
Wang Blackthorn
Mirakulum discipulus
Mirakulum discipulus
Wang Blackthorn

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2022. Nov. 15.
32
Hozzászólások száma : 878

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 6
Health point (maximum): 28
Képesség: : Gravitációs mágia Gravitációs mágia
Csokibéka rang: 8. szint Béka Nagymester 8. szint Béka Nagymester
Inventory:

179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt.   179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. - Page 3 Icon_minitime2023-12-08, 20:08

Daniel két gyors mozdulattal megkötözi az elkábult fickót.
"Nem tudom mikor lett ilyen gyakorlott ebben, de Helen biztos értékelni fogja"
Mindenesetre nagyon azt látom a csapaton, hogy késznek nyilvánították a küldetést és már a kijáratot keresik. Őszintén szólva nem voltam benne biztos, hogy ilyen könnyen megússzuk. De azért a biztonság kedvéért én is beállok a keresők népes táborába.

(Lucky kijárat keresésre)
Wang Blackthorn carried out 1 launched of one Lucky :
20

Eközben Daniel a fejet veszi szemügyre.
- Vagy őrült vagy feketemágus? A kettő szerintem fedi egymást - ...kezdek bele aztán látom, hogy Daniel tovább áll. - Egyelek meg most mondtad, hogy tartsuk szem elől! Ne fordíts neki hátat!
Ekkor belém hasít egy szörnyű gondolat.
- Grindelwald pattanásos valagára, szerintem bajban vagyunk! Emlékeztek a fura hangra, akivel ez a Jafar vagy kicsoda beszélt? Ami mintha üveg mögül szólna? Szerintem ez a fej volt az. Ez az izé még él.
Nagyon reméltem, hogy meglesz az a kijárat, mert volt egy olyan sejtésem, hogy mindjárt futni kell. De nemkicsit.







******************************************************
- Mondhatnék most bármit, de az sokkal szórakoztatóbb, ha te ismersz meg
Vissza az elejére Go down
Alric Maggot
Mirakulum nebulus
Mirakulum nebulus
Alric Maggot

TÖKKIRÁLY
Advent királya/királynője
A adventi kvíz helyezettjei

Csatlakozás dátuma : 2022. Mar. 17.
32
Hozzászólások száma : 398

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 4
Health point (maximum): 26
Képesség: : Tűzmágia Tűzmágia
Csokibéka rang: 3. szint Békafürkésző 3. szint Békafürkésző
Inventory:

179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt.   179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. - Page 3 Icon_minitime2023-12-08, 23:24

Ahogy az asztalon kotorászik Hallja hogy Tao Helennek feltesz egy kérdést. Eszébe jut neki egy régi film amit látott. Valami őrültről szólt aki feltámasztott pár múmiát. Ott is elhangzott valami hasonló kérdés. Önkéntelenül elgondolkodik és karjait könyöknél behajlítva verdesni kezd mint egy madár. - A... Am... Amenofusz Tao!! Próbáld meg azt!
Azzal visszafordul az asztal felé és folytatja a matatást. Nemsokkal ezután megjelenik Wang Tao és Darman is, akik ugyancsak a fejet kezdik el vizsgálgatni.
-Mondasz valamit Wang. Tényleg úgy hangzott mintha valaki egy üvegbúra alól beszélt volna. Kicsit közelebb hajol, és megkocogtatja az üveget.- Hé öregem! Velünk vagy? Veszed az adást? Kezei rákulcsolódnak a pálcája markolatára ahogy Wang vészriadót fúj figyelve környezetének minden rezdülésére.A mellkasa fáj, de az adrenalin most élesebb és intenzívebb hatással  bír a teste és az idegei fölött. 
- Égjen a kóceráj. Biztos nem itt jött be szerelmetes barátunk ahol mi, szóval van kijárat induljunk!
Azzal rászegezi a legközelebbi könyvespolcra a pálcáját.
-Piroinítió! 
Azzal megragadja Lara kezét és elindul a sorok között. Menet közben még felkapja a fejes üveget. Majd otthon szóra bírunk! És most indulás!







******************************************************
Utálta az embereket. Gyermekként semmi olyan élménye nem volt, amit a kortársai átéltek. A szeretetteljes környezetet, a béke fogalmát. Amikor a halál ott liheg a nyakában egy bűnöző képében, vagy amikor csalókat kell lebuktatni, vagy épp amikor egy horgon tekergő kukac szerepét játssza egy pecabot végén. A neve is gyalázza, amit egyben utál és imád. Maggot… Kukac. Ezt a mentora ajándékozta neki a hatodik születésnapján. Kedves…
Vissza az elejére Go down
Hu Tao

Hu Tao


Csatlakozás dátuma : 2023. Oct. 26.
32
Hozzászólások száma : 237

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D6 + 2
Health point (maximum): 22
Képesség: : Tűzmágia Tűzmágia
Csokibéka rang: 2. szint Békakutató 2. szint Békakutató
Inventory:

179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt.   179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. - Page 3 Icon_minitime2023-12-09, 12:04

Végül mielőtt Helen válaszolhatott volna, Alric sietett a segítségemre. Nagyon sokmindenhez ért a srác.
"Csak ért volna hozzám"
- Ahh így már értem, köszi!
Vidáman folytatom tovább az olvasást, de hamar felugrok sikítva, ahogy körülöttem tüzek gyúlnak.
- Aiyah, legalább figyelmeztess előre! Ha engem elhamvasztanak titeket ki temet el?!
Idegesen nézem a könyvtárat, ahol akár verseskötetek is lehetnek.
Nem voltam olyan izmos mint egy Darman, de azért könyvek cipelésésben meglepően jó voltam. És hát senki se mondta, hogy nem lehet miénk ez a tudás.
(Szeretnék Luckyt dobni minél több könyv kimentésére)
Hu Tao carried out 1 launched of one Lucky :
12
Vissza az elejére Go down
Astral Delon
Eltávozott karakter
Astral Delon


Csatlakozás dátuma : 2023. Sep. 11.
23
Hozzászólások száma : 46

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D6
Health point (maximum): 20
Képesség: : Gravitációs mágia Gravitációs mágia
Csokibéka rang: 0. szint Békalencse 0. szint Békalencse
Inventory:

179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt.   179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. - Page 3 Icon_minitime2023-12-09, 21:07

Ahogy a szűk átjárón végigmentünk egy bazinagy könyvtárba jutottunk. Egyből arra gondoltam, hogy itt taláhatok érdekes könyveket vagy akár versesköteteket.
Mikor meghallottuk az a férfi hangot Tia valamiféle bájitalt adott ami eltompítja a lépteink hangját. 
Alric fel akarta gyújtani a helyet ezért mindenki elkezdett keresgélni könyveket. Tia pedig elment elintézni azt a férfit akit hallottunk.
Én a könyvespolcokhoz sunnyogva mentem de rájöttem, hogy a bájitalok miatt nem hallanak. Ezért lazán odamentem az egyik könyvespolchoz és elkezdtem kutakodni.
(Én is dobok luckyt minél több könyv megmentésére.)
Astral Delon carried out 1 launched of one Lucky :
18
Vissza az elejére Go down
Lara Lestrange
Mirakulum nebulus
Mirakulum nebulus
Lara Lestrange

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2022. May. 29.
16
Hozzászólások száma : 403

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 4
Health point (maximum): 26
Képesség: : Vízmágia Vízmágia
Csokibéka rang: 1. szint Békagyűjtő 1. szint Békagyűjtő
Inventory:

179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt.   179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. - Page 3 Icon_minitime2023-12-09, 23:51

Ahogy kiertünk az alagútból egy könyvtárba értünk. Hangokat hallunk, Tia persze egyből megy akciózni a többiek pedig felfedezőutat tartanak. Alric úgyis intézi a medálos könyvet szóval én csak szótlanul bolyongok. Nagyon nem ertem hogy mi történik de nembaj. Mindenki eltesz pár könyvet amit csak egy bizonyos részig tudok megérteni. Lehet nem most kéne gyűjtögetőt játszani. Ez túl nyílt hely rengeteg papírral.. Biztos nem csak nekünk van annyi eszünk hogy összerakjuk hogy fel lehet gyújtani. 
Ahogy összerakom hogy az az undorító fej abban az üvegben élő teljesen lefagyok. Nem is tűnik fel hogy Alric tűzet gyújtott csak amikor elrángat az egyik polc elől
-Bocsi, nem figyeltem.. Egyáltalán mi ez?? Ki képes ilyet tenni egy még élő dologgal? És miért, és mire jó ez így? 
Pár másodperc után kicsit összeszedem magam és már sokkal nyugodtabban szólok oda Alriknak
- Nehogymár csak te gyújtogass
Majd egy határozott mozdulattal elhajítok egy könyvet és rászegezem a pálcamat
-Piroinito!!!
Így gyakorlatilag 'tűzlabdaként' repül végig a helységen
Vissza az elejére Go down
Tiara Prince
Magister
Magister
Tiara Prince

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2019. May. 20.
18
Hozzászólások száma : 1461

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D12 + 8
Health point (maximum): 32
Képesség: : Elmemágia Elmemágia
Csokibéka rang: 9. szint Békatitán 9. szint Békatitán
Inventory:

179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt.   179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. - Page 3 Icon_minitime2023-12-10, 09:02

A pasit sikerül ugyan elintéznem de érzem hogy valami nem stimmel.
Tiara Prince carried out 1 launched of one Lucky :
14

A pasi elalszik, és Daniel meg is kötözi még pluszban. És a szemét is beköti.

Én elindulok bájitalos könyveket keresni, de mintha le lennék lassulva. Nehezemre megy a gondolkodás. És a megszokott fürge lépteim is gyengülni látszanak.
Végül egyetlen kötet kelti fel az érdeklődésemet, le is veszem a polcról. 
Majd fáradtan nekidőlök a polcnak. 
Vajon mitől vagyok ilyen fáradt? Teszem fel a kérdést magamnak. Aztán eszembe jut a válasz. 
Bakker! A pasi elméjében voltam, amikor megitattam vele a bájitalt! 
A hatott rám is!

A könyvtár egy belső sorában vagyok, hallom odakint a beszélgetést valami fejről, meg kijáratról, de mintha le lennék bénulva. Nem a testemre, hanem az elmémre hatott a bájotal, aminek ilyesfajta hatása tutira nem volt leírva még sehol. 
Aztán füstöt érzékelek, és egyre közeledő lángokat. 
-Basszus! -kiáltok fel, és próbálok kijutni a többiek felé.







******************************************************
Anglia egyik legsötétebb aranyvérű családjának utolsó  leszármazottja. Nagyszülei nevelték. Gyerekkora óta Tiát sötét varázslatokra tanították, és brutális büntetéseket kapott.  Nagyapja a halálfalók megmaradt csoportjához tartozott, gyakran vitte Tiát is ebbe a régi társaságba, különösen, amikor rájött, hogy vámpír öröksége miatt gyorsabban regenerálódik a szervezete az átlagosnál. 
Nemrégiben mindkét nagyszülőjét elveszítette, ezzel ő lett a Prince vagyon és birtok egyedüli örököse. Vámpír öröksége egyenlőre csupán kifinomultabb érzékszervi és gyorsabb regenerálódó képességén látszik, de hamarosan választás elé kerül, elfogadja e örökségét? Amíg vámpír képessége egyre jobban fejlődik, a lány varázsolni nem képes, mivel kiszámíthatatlan varázsereje miatt pálcáját elkobozták.
Társaival jól kijön, jó humorú, szereti a csínyeket, de mindig figyel a biztonságra. Szívesen segít bárkinek, aki megkéri rá. Ugyanakkor hajlamos a komorságra.
Vissza az elejére Go down
Mesélő
Game Master
Game Master
Mesélő


Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 30.
102
Hozzászólások száma : 469

179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt.   179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. - Page 3 Icon_minitime2023-12-10, 10:11

Darman jóformán semmit nem talál nagy sajnálatára. Vagy rosszul fejezte ki magát vagy semmilyen kötet nem volt jelen a könyvtárba amire neki szüksége lenne. A kijáratot sem találta meg túlságosan megosztott volt a figyelme.

Daniel csak annyit érzékel a tartályban lévő  folyadékból, hogy valami tartósítószer féle. De semmi többet nem tud kihámozni belőle.
Ahogy Daniel a térképen lévő írásokat nézi, egy szót értelmez belőle. Sárkányok. Minden más szó értelmetlen az ő számára is.

Wang az egyik hátul lévő könyvespolc mellett és mögött észre vesz egy nagyobb ajtót. Valószínűleg ezen jöttek be és mentek ki az emberek és nem azon a járaton közlekedtek amiken ti. Az valószínűleg valamilyen vészkijárat lehetett.
Wang jól gondolkodik, a fej él. Bár semmi mozgást nem ad.
Jól gondolod fiú.... nem csak hogy élek, hanem örökké élek. * gondolja magában.
Bár semmilyen jelét nem adja annak, hogy ezt bebizonyítsa. Csak lebeg és mozog a tartályba ahogy ti forgassátok azt.

Alric és Lara is gyújtogatásba kezd. Miközben Alric csak 1-2 kötetet gyújt fel addig Lara "tűzgolyója" több polcnyi könyvet lobbant fel.
Ennek okán pillanatok alatt lángba borul az egész terem.

Tao 2 míg Delon 3 könyvet tud felkapni. Címet nem is néznek csak fogják ami a kezük ügyébe kerül.
Ezek nem túl érdekes kötetek. Az Delon LLG-hez hasonló könyvet kap fel. DE ugyan azok a lények vannak benne mint az LLG könyvekben, csak máshogy leírva a szöveg. Régiségkereskedőnek eladva biztos jó pénzt ér, máskülönben hasznavehetetlen.
Tao ellenben talált 1-2 verses kötetet. Aminek az irodalmon kívül semmi értéke nincs.

Tia hátul maradt és csak Darman vette észre a nagy menekülés közben, hogy a lány lemaradt...
Wang kiáltással jelzi, hogy merre menjetek.

A tűz miatt kevésbé lehet látni bármit is és a levegő is pillanatok alatt megtelik fullasztó széndioxiddal.
A bejárati ajtó melyet találtok nem nyílik. Semmilyen varázslat hatására, betörni sem tudjátok. 
a levegő gyorsan fogy. 
A helyzet katasztrófába torkollott.

Már szinte az ájulás határán vagytok amikor a nyakláncotok működésbe lép és mindegyikőtök elteleportálódik a Magnetown-i parkba az ispotály helyet....

A helyet elpusztítottátok, így a küldetés sikeresnek mondható attól eltekintve, hogy majdnem ott hagytátok a fogatokat!
Vissza az elejére Go down
Administrator
Admin
Admin
Administrator


Csatlakozás dátuma : 2019. Jan. 14.
Hozzászólások száma : 781

179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt.   179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. - Page 3 Icon_minitime2023-12-10, 11:59

Játékban részt karakterek:
 
Wang Blackthorn :5+2+2+2+2+2+2+2+2+2+2+2+2+2+2+2+2=37KP
Tiara Prince :5+2+2+2+2+2+2+2+2+2+2+2+2+2=31KP
Dragneel Darman :5+2+2+2+2+2+2+2+2=21KP
Lisa Peterson :5+2+2+2+2+2=15KP
Hu Tao :5+2+2+2+2+2+2+2+2+2+2+2+2+2+2+2+2=37KP
Astral Delon :5+2+2+2+2+2+2+2=19KP
Lara Lestrange :5+2+2+2+2+2+2+2+2=21KP
Alric Maggot :5+2+2+2+2+2+2+2+2+2+2+2=27KP
Helen Green :5+2+2=9KP
Verden Wildheart :5KP
Daniel Cards :5+2+2+2=11KP
 
Játékban részt vett karakterek dobhatnak egy Csokibékát!
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. - Page 3 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt.   179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. - Page 3 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt.
Vissza az elejére 
3 / 3 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» 173. Egy ősi gonosz árnyékában...
» 144. A feladat - A templom árnyékában...

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Magnetarion Varázsakadémia :: JÁTÉKTÉR :: Iskolán kívüli helyszínek :: Szahara-
Ugrás: