Magnetarion Varázsakadémia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Magnetarion Varázsakadémia....Ahol a varázslat újjászületik....
 
KezdőlapKezdőlap  Mindenttudó  Diákjaink  Tanáraink  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Hirdetések!


Játékok jelölése:

KM-es játék : vörös

Krónikás játék: sárga

Tanórák: kék

Mini játékok: zöld

Privát játékok: lila

IT játék: narancssárga



Házpontok
házpontok


Khimeras
150
Auctoritas
170

Favoritus
160

Twitter

 

 179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt.

Go down 
+9
Alric Maggot
Lara Lestrange
Astral Delon
Hu Tao
Lisa Peterson
Dragneel Darman
Tiara Prince
Wang Blackthorn
Mesélő
13 posters
Ugrás a következő oldalra : 1, 2, 3  Next
SzerzőÜzenet
Mesélő
Game Master
Game Master
Mesélő


Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 30.
102
Hozzászólások száma : 477

179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. Empty
TémanyitásTárgy: 179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt.   179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. Icon_minitime2023-11-19, 20:03

10-15 lépcsőfok vezet lefelé egy 2×2méteres pihenőig. Onnan az út jobbra vezet lefelé ismételten 10-15 lépcsőfokkal. Ami egy pihenőben végződik amiből ismét jobbra tudtok lefelé menni...
Ez így folytatódik jó sok ideig. A fény már az első fordulónál eltűnik s nem jut lejeb.
A falakon fáklyáknak való tartók vannak kihelyezve, de fáklya nélkül.
( Csináltok fény Lumossal? Vagy máshogy oldjátok meg a fény kérdést? )
Nem tudjátok megmondani mennyi ideje mentek ezen lépcsősoron lefelé, de már megszámolni sem tudjátok hány forduló volt jobbra, mert belezavarodtatok.
Az utolsó fordulót követő lépcsők megtétele után egy folyosóra kerültök.
A folyosón már fény világít, itt valamiért már kitették a mágikus lámpákat melyek kék tűzzel és kék fényt árasztva világítanak.
 
( Mit tesztek? )
Vissza az elejére Go down
Wang Blackthorn
Mirakulum discipulus
Mirakulum discipulus
Wang Blackthorn

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2022. Nov. 15.
32
Hozzászólások száma : 895

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 6
Health point (maximum): 28
Képesség: : Gravitációs mágia Gravitációs mágia
Csokibéka rang: 8. szint Béka Nagymester 8. szint Béka Nagymester
Inventory:

179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. Empty
TémanyitásTárgy: Re: 179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt.   179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. Icon_minitime2023-11-19, 20:30

Ahogy haladunk egyre beljebb és lejjebb kezd sötétedni. Ellenséget nem látunk, de nem is hallunk, ami kezd aggasztani. Van az a mondás, némileg visszautalva a mágiaelmélet órára, hogy nem az a baj, ha látsz egy dögnagy pókot, hanem amikor már nem.
"Nos, én most szart se látok."
- Tia, a térképen láttál valamit? Erről a helyről készült? Merre van az előre?
Logikus lenne pálcával fényt gyújtani, de egy hang azt súgja, hogy aktiválnánk vele valami csapdát vagy riasztót.
"Na meg lehet, hogy a sötét jótékony homálya elrejt valami randát és veszélyest, amitől amúgy sikítanánk. Én legalábbis biztosan."
Taot persze hallom kuncogni mellettem. Ő biztosan élvezi a helyzetet. Minél jobban be vannak szarva mások, ő annál inkább otthon érzi magát.
Próbálok nem rá figyelni és arra koncentrálni, hogy hol járhatunk a bejárathoz képest. De kezdtek összefolyni a pihenők, meg a fordulók.
Néha már azt is kétségbe vontam, hogy lefelé megyünk.
- Lemegyünk itt a pokolba is olyan hosszú az út. Mindjárt vár a kénkő meg az ajtó a felirattal:


Én rajtam jutsz a kínnal telt hazába, én rajtam át oda, hol nincs vigasság, rajtam a kárhozott nép városába.
Nagy Alkotóm vezette az igazság; Isten Hatalma emelt égi kénnyel, az ős Szeretet és a fő Okosság.
Én nem vagyok egykoru semmi lénnyel, csupán örökkel; s én örökkön állok.
Ki itt belépsz, hagyj fel minden reménnyel

Lassan úgy éreztem tényleg nem lepődtem volna meg ettől se. Aztán elértük az utolsó képcsőfokot és kísérteties fényű kék lámpák fogadtak.
- Hát, én azt hittem a kénkő piros lesz. Mást is zavar, hogy nem látunk itt senkit? Azt hittem hemzsegni fognak itt a gonosz csuklyás szektatagok.







******************************************************
- Mondhatnék most bármit, de az sokkal szórakoztatóbb, ha te ismersz meg
Vissza az elejére Go down
Tiara Prince
Magister
Magister
Tiara Prince

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2019. May. 20.
18
Hozzászólások száma : 1472

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D12 + 8
Health point (maximum): 32
Képesség: : Elmemágia Elmemágia
Csokibéka rang: 9. szint Békatitán 9. szint Békatitán
Inventory:

179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. Empty
TémanyitásTárgy: Re: 179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt.   179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. Icon_minitime2023-11-20, 07:50

Megyünk egyre lejjebb és lejjebb. Nem érzek egyenlőre ellenséget sehol, de kissé kezd zavarni, hogy mintha végtelen lenne ez a lejtmenet. Lassan elfogynak a fények, de ez a legkevésbé sem zavar. Annyi még van, ami elég ahhoz hogy legalább az orromig lássak. 
- Nyugi, sehol semmi! - szólok a többieknek, akiket már biztosan zavar a fény hiánya. Vagyis nem feltétlenül a sötét, hanem a bizonytalanság, amely ezzel jár. 
Aztán még egy forduló, aztán véget érnek a lépcsők és egy folyosóra érünk.Itt már kék lángú gyertyák világítanak. Ami nem túl megnyugtató. Jól emlékszem, hogy ilyen fáklyákkal találkoztunk anno a barlangban is, amiket azután felváltott az a zöld fluoreszkáló növény. 
Én bemegyek körülnézek. Jelentem ki, majd el is indulok előre. 

(Szeretnék dobni észlelésre Főnök.)

Tiara Prince carried out 1 launched of one Lucky :
4







******************************************************
Anglia egyik legsötétebb aranyvérű családjának utolsó  leszármazottja. Nagyszülei nevelték. Gyerekkora óta Tiát sötét varázslatokra tanították, és brutális büntetéseket kapott.  Nagyapja a halálfalók megmaradt csoportjához tartozott, gyakran vitte Tiát is ebbe a régi társaságba, különösen, amikor rájött, hogy vámpír öröksége miatt gyorsabban regenerálódik a szervezete az átlagosnál. 
Nemrégiben mindkét nagyszülőjét elveszítette, ezzel ő lett a Prince vagyon és birtok egyedüli örököse. Vámpír öröksége egyenlőre csupán kifinomultabb érzékszervi és gyorsabb regenerálódó képességén látszik, de hamarosan választás elé kerül, elfogadja e örökségét? Amíg vámpír képessége egyre jobban fejlődik, a lány varázsolni nem képes, mivel kiszámíthatatlan varázsereje miatt pálcáját elkobozták.
Társaival jól kijön, jó humorú, szereti a csínyeket, de mindig figyel a biztonságra. Szívesen segít bárkinek, aki megkéri rá. Ugyanakkor hajlamos a komorságra.
Vissza az elejére Go down
Dragneel Darman
Magister
Magister
Dragneel Darman

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 29.
31
Hozzászólások száma : 1265

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D12 + 8
Health point (maximum): 32
Képesség: : Térmágia Térmágia
Csokibéka rang: 8. szint Béka Nagymester 8. szint Béka Nagymester
Inventory:

179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. Empty
TémanyitásTárgy: Re: 179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt.   179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. Icon_minitime2023-11-20, 18:11

Tao megmentett, de nagyon hálálkodni nem maradt időm. Az elterült őrt megmarkoltam és a lehető legmesszebbre hopponáltam amit engedett az erőm. Majd másodpercekkel később érkeztem vissza.
- Na ez meredek volt. - jelentem ki nagy levegőket kapkodva.
- Mondjuk úgy, hogy úszik.... - válaszolom a kérdő tekintetekre.
Majd megindulok lefelé a többiekkel.
Még a lépcsősor elején nem is volt gond, de ahogy haladtunk lejeb már kezdet zavarni a sötét. ami rosszabbá tette, hogy elfáradtam.
- Ha tudtam, hogyha hogy ma lábazni fogunk az "edzőterembe" akkor kényelmesebb cipőt veszek fel. - próbálom egy poénnal elütni a kellemetlen sötét hangulatot.
- Ismerős a szöveg, olvastam vagy hallottam már róla. S hogy is mondjam megtetszett nekem is. Jó választás Mester. Mester mi van oda írva? Nem tudom elolvasni.... - rögtönözöm a szöveg előtti kérdést emlékeimből.
Mire meguntam volna a sötétséget és fényt gyújtottam volna addigra leértünk az aljára.
- A hímvesszejemet ebbe a kék fénybe. Olyan hátborzongató, démoni, valóságon túli.... - mérgelődöm, hogy ismét ugyan az volt a lakberendező mint az egyik kalandunk során.







******************************************************
Előtörténet:
Már igen fiatal korában megmutatkozott a varázs ereje. Az évek alatt az ereje csak nőt. 10 éves korában egy verekedésbe került, amibe megütötték és megverték őt. Ekkor elvesztette a nyugalmát és a közelben lévő fémkukát összelapította és kigyújtotta a kezeit, aminek hála a többiek otthagyták őt. A tűz nem égette meg őt mert tudat alatt irányította azt. Azóta félik és csúfolják őt s így kapta a Salamandra becenevet.
Mint a többi fiatalnál nem képes uralni a varázserejét és ösztönösen használja azt tudat alatt. A szülei ezért döntöttek a Magnetarion mellett, mert a tanári karról jót hallani. Így bíznak benne, hogy a gyerekük képes lesz megzabolázni a varázserejét az iskola tanítása alapján.
Vissza az elejére Go down
Lisa Peterson
Eltávozott karakter
Lisa Peterson


Csatlakozás dátuma : 2022. Nov. 15.
21
Hozzászólások száma : 135

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D6 + 2
Health point (maximum): 22
Képesség: : Animágia Animágia
Csokibéka rang: 0. szint Békalencse 0. szint Békalencse
Inventory:

179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. Empty
TémanyitásTárgy: Re: 179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt.   179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. Icon_minitime2023-11-21, 09:54

Lementünk az alagútba, továbbra is Wang kezét szorongatva. Eddig nem kellett sok mindent csinálnom mert a többiek elintézték helyettem. Már olyan sokat lépcsőztünk hogy megfájdult a lábam. Főleg mert mezítláb vagyok. Irigykedve néztem a többieken a cipőket mert elég hideg volt a kő. Aztán végre valahára leértünk az aljára, ahol már nem volt vaksötét. Kék fény világította be a helységet.
-Most merre?- kérdezem a többiektől tanácstalanul, hangom a síri csendben kiáltásnak hat.
Vissza az elejére Go down
Wang Blackthorn
Mirakulum discipulus
Mirakulum discipulus
Wang Blackthorn

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2022. Nov. 15.
32
Hozzászólások száma : 895

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 6
Health point (maximum): 28
Képesség: : Gravitációs mágia Gravitációs mágia
Csokibéka rang: 8. szint Béka Nagymester 8. szint Béka Nagymester
Inventory:

179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. Empty
TémanyitásTárgy: Re: 179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt.   179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. Icon_minitime2023-11-21, 13:09

Diadalmasan néztem Darmanra a kifakadása után.
- Ugye? Köszönöm. Mindig ugyanaz. Kék lángú megvilágítás  és csuklyás alakok. Dögunalmas. Egyszer igazán választhatnának rózsaszín megvilágítást és cicajelmezt.
Az elégedettségem viszont nem tartott sokáig, mert Tia akkor úgy döntött, hogy előre megy felderíteni. Egyedül.
"Nem emlékszik mi volt múltkor? Ahhh"
- Először Alric, most Tia. Esküszöm, ti egy második dzsungelt akartok. Valaki menjen már vele! - Suttogtam.
Ekkor hirtelen egy hangos kérdés rázta meg a folyosót.
"Basszus"
Odaugrottam Lisához, és némileg igazolva Tao jóslatát, a szájára szorítottam a kezem. Volt valami kellemesen otthonos az ajkai puhaságában.
- Halkabban, légyszi! Még egy csomó mindent ki akarok próbálni veled, mielőtt meghalunk.
Ahogy ott álltam mellette azon gondolkozva, hogy mikor vegyem el a kezem és tegyem a helyére a számat, valami jéghideget kezdtem érezni. Lenézve láttam, hogy mindketten mezítláb vagyunk.
- Bakker, te le fogsz így fagyni. Várj!
Előhúztam a varázspálcámat és a talpaira irányítottam. A másik pálcám is kezdett ébredezni attól, hogy hozzá passzíroztam magam Lisához, de próbáltam nem erre gondolni. Koncentrálni akartam arra a feladatra. Az ásóval eléggé befürödtem, de talán képes leszek megidézni egy pár bolyhos pandás mamuszt.
- Creari!
Wang Blackthorn carried out 1 launched of one Lucky :
18
(KM urunk majd megmondja az eredményét a Lucky dobásnak)







******************************************************
- Mondhatnék most bármit, de az sokkal szórakoztatóbb, ha te ismersz meg
Vissza az elejére Go down
Hu Tao
Magica residentus
Magica residentus
Hu Tao


Csatlakozás dátuma : 2023. Oct. 26.
32
Hozzászólások száma : 254

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D6 + 4
Health point (maximum): 24
Képesség: : Tűzmágia Tűzmágia
Csokibéka rang: 2. szint Békakutató 2. szint Békakutató
Inventory:

179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. Empty
TémanyitásTárgy: Re: 179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt.   179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. Icon_minitime2023-11-21, 13:14

Elindulok én is Tia után, hogy Wang ne kapjon agyvérzést.
- Nem baj, ha csatlakozok? - Ugrok a lány mellé. - Meg akarom nyugtatni az uncsitesót. Meg hát több szem többet lát. Bár nem látok annyira jól a sötétben, mint te. Azt hiszem. Ti jobban láttok a sötétben? Vagy ez...szabad ilyet kérdezni?
(Én is fel akarok deríteni)
Hu Tao carried out 1 launched of one Lucky :
1

Nézelődés közben eszembe jut, hogy még mindig ott szorongatom a rejtélyes dobozt.
- Hé, Tia! Szerinted itt már kinyithatom? Lehet világít, ami benne van és segít jobban látni. Csak nem tudom, hogy megkockáztassam-e. Lehet baromi hangos, és akkor lebukunk.
Ekkor egy kiáltás rázza meg a folyosót. Megfordulva Wangot látom, aki valósággal ráveti magát Lisára.
"Hehe, ezt biztos élvezni fogja."
- Hát, azt hiszem ez eldőlt. Most már mindegy. Vagy imádni fogtok, vagy nagyon utálni.
Elhúzom a reteszt és reménykedek, hogy nem úgy működik a dobozka mint a Frigyláda és nem fogja leolvasztani az arcunkat.
Vissza az elejére Go down
Astral Delon
Magica nebulus
Magica nebulus
Astral Delon


Csatlakozás dátuma : 2023. Sep. 11.
23
Hozzászólások száma : 48

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D6
Health point (maximum): 20
Képesség: : Gravitációs mágia Gravitációs mágia
Csokibéka rang: 0. szint Békalencse 0. szint Békalencse
Inventory:

179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. Empty
TémanyitásTárgy: Re: 179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt.   179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. Icon_minitime2023-11-21, 14:34

Ahogy megyünk lefelé a lépcsőn. Kezdett olyan érzésem lenni mintha valamiféle manipuláló varázslatot alkalmaztak rajtunk.
De mikor leértünk és megláttam a folyósót egy gondolat jutott eszembe -Ez de menő 
Tia és Tao elindult szóval gondoltam csatlakozom. -Én is jöttem felderíteni mondtam nekik. -Mi az a kezedben kérdeztem Taot.
(Én is fel szeretnék deríteni)
Astral Delon carried out 1 launched of one Lucky :
3
Vissza az elejére Go down
Lisa Peterson
Eltávozott karakter
Lisa Peterson


Csatlakozás dátuma : 2022. Nov. 15.
21
Hozzászólások száma : 135

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D6 + 2
Health point (maximum): 22
Képesség: : Animágia Animágia
Csokibéka rang: 0. szint Békalencse 0. szint Békalencse
Inventory:

179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. Empty
TémanyitásTárgy: Re: 179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt.   179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. Icon_minitime2023-11-21, 15:55

Kuncogni kezdtem mikor Wang az én számat is befogta. Nem is ő lenne. Még mindig ijesztően hatással volt rám az érintése.."Ha innen hazamegyünk, van pár ötletem, hogyan múlathatnánk az időt. Na de vissza a jelenbe"-ráztam meg a hirtelen jött pajzán gondolatoktól teli fejem. Tao talált egy ládát még kissé ezelőtt. Nem mondom, én is kíváncsi vagyok mi lehet benne. Wang kezét pajzánul megnyalva jelzem hogy mostmár befejezheti, és egy kacsintással nyugtatom, hogy nem azért mert nem élveztem volna. A nyakamat nyújtogatva próbálom kivenni hogy mi van az éppen kinyíló ládában.
Vissza az elejére Go down
Mesélő
Game Master
Game Master
Mesélő


Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 30.
102
Hozzászólások száma : 477

179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. Empty
TémanyitásTárgy: Re: 179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt.   179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. Icon_minitime2023-11-21, 18:11

( Mindannyian kicsit dobtatok, így semmit nem vesztek észre. Pedig lett volna egyvalami. Nincs több próba rá. )

Wang varázslás próbálkozását siker koronázza, de pajzán gondolatai okán a pandák elefántok lettek hosszú ágaskodó ormánnyal.   Shocked

Ahogy beljebb haladtok 5 ajtót vesztek észre.
Az ajtók felett a kőbe mindegyiknél egy római szám van vésve. Nem is igazán római inkább csak nagyon hasonlít rájuk. De ennek mentén számoljátok s nevezitek őket...
Maguk az ajtók nem túl díszítettek, csak sima fából készítettek. Se rés se hézag nincs az illesztések közt így belátni nem lehet sehogy sem...
 
( Válasszatok ajtót! Ha nem akartok vissza fordulni s valahogy haza menni. )

Ahogy Tao kinyitja a dobozt abból kiugrik 3 csokibéka amelyik közül az egyik a lány arcára ugrik elsőnek. Ezzel halálra rémisztve őt. A doboz alján egy bájital üvegcse hever. ( 6 HP-t tölt vissza majd annak aki megissza. )

Tiara Prince likes this post

Vissza az elejére Go down
Hu Tao
Magica residentus
Magica residentus
Hu Tao


Csatlakozás dátuma : 2023. Oct. 26.
32
Hozzászólások száma : 254

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D6 + 4
Health point (maximum): 24
Képesség: : Tűzmágia Tűzmágia
Csokibéka rang: 2. szint Békakutató 2. szint Békakutató
Inventory:

179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. Empty
TémanyitásTárgy: Re: 179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt.   179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. Icon_minitime2023-11-21, 18:35

Ahogy elhúzom a reteszt, azonnal felpattan a fedél.
- Na lássuk mi vammmffmf!!
Valami nagy és fekete ugrik az arcomnak. Hátra tántorodok és érzem, hogy a fenekemen landolok. Ijedtembe kiejtem a ládát a kezemből, ami az ölembe landol.
"Jajmeghalok, jajmeghalok, jajmeghalok"
Eszeveszettem próbáltam lerángatni magamról a támadómat, mielőtt végképp megöl. Az nem segített jobban, hogy brekegett, amikor lesöpörtem.
- Mi...mi volt ez?
Óvatosan kinyitottam a szemem és három ide oda ugráló békát láttam. A doboz maga sértetlen volt, és egy kis üvegcse volt benne.
- Aiyah, ez az a híres csokibéka, amit annyira imádtok? Ez szörnyű. Most bosszúból leharapom a fejét annak a békának, amelyik meg akart gyilkolni. 

(Meg is próbálom elkapni, a KM-re bízom a lucky dobás eredményét.)
Hu Tao carried out 1 launched of one Lucky :
20

- A többi a tiétek, ha éhesek vagytok. Nem reggeliztünk még.
Vissza az elejére Go down
Lara Lestrange
Mirakulum nebulus
Mirakulum nebulus
Lara Lestrange

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2022. May. 29.
16
Hozzászólások száma : 408

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 4
Health point (maximum): 26
Képesség: : Vízmágia Vízmágia
Csokibéka rang: 1. szint Békagyűjtő 1. szint Békagyűjtő
Inventory:

179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. Empty
TémanyitásTárgy: Re: 179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt.   179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. Icon_minitime2023-11-21, 19:02

Úgy döntöttünk hogy egymás után elindulunk lefelé. Ez szép és jó nemnagyon tudok ehez mit hozzáfűzni. Lent nincs semmi rendkívüli de kifejezetten nyomasztó ez a hely. Az meg csak fokozza ezt az érzést hogy mindenki szét akar válni. Ha őszinte akarok lenni legalább magammal akkor muszáj belátnom hogy szerintem is az lenne a legjobb ötlet jelen pillanatban. Akkor lehet hogy gyorsabban végeznénk.. De mi van ha valakit elkapnak megtámadnak megölnek vagy bármi? Az elsősök szinte védtelenek. Kivéve persze Taot. Ő teljesen külön szituáció azthiszem.
Lassan 5 ajtóhoz érünk.
- Öhmm ... Ezek római számok?? Első ránézésre egyértelműen. Ha ez így lenne akkor be lennének számozva az ajtók és ennyi. De ez szerintem nem lehet ilyen egyszerű. És közelebbről nem is teljesen olyanok mint a számok
~Fel akarom gyújtani az egyiket és bemenni rajta
~Gondolkozzál már kislány! Még jó hogy nem rajtad múlik a társaid élete. Ha gyújtogatni kezdessz biztos észrevesznek. Nem lehetne hogy egyszerűen bemész valamelyiken?!
~Nemrossz ötlet de a többiek nem fognak örülni ha gy kihagyom őket a döntésből
- Bocsi mindenki de az időhúzás most nem a legjobb opció. Éhen halok és egy csokibéka nem igazán javít a helyzeten. Nincs semmi információ az ajtókon szóval maradnak a tippek és megérzések.. 
Ezzel belépek balról az ötödikbe. Remélem tart velem valaki. Ha nem akkor improvizálok.
Vissza az elejére Go down
Alric Maggot
Mirakulum nebulus
Mirakulum nebulus
Alric Maggot

TÖKKIRÁLY
Advent királya/királynője
A adventi kvíz helyezettjei

Csatlakozás dátuma : 2022. Mar. 17.
32
Hozzászólások száma : 401

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 4
Health point (maximum): 26
Képesség: : Tűzmágia Tűzmágia
Csokibéka rang: 3. szint Békafürkésző 3. szint Békafürkésző
Inventory:

179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. Empty
TémanyitásTárgy: Re: 179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt.   179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. Icon_minitime2023-11-22, 00:47

Az őr nemvárt problémaként jelentkezik. A tiszt leszerelése utnán azonban ez a kisebbik gond volt. Miután a társai leszerelték a tagot, szépen felsorakozik és utánuk ered lefelé. A sötét zavaró, de nem kockáztat meg fényforrást. Ahogy a lépcsősor aljához érnek, Tao komédiáját figyelmen kívül hagyva rögtön az ajtókat kezdi el vizsgálni. 
-Lara gondolkodása igazából több mint célravezető. Semmi viszonyítási alap, semmi információ. Vonja meg a vállát, majd beáll a sorba a lány elé.
- Megyek előre, nehogy valami bakurász rád ugorjon rendben? Szól a lányhoz, majd kacsint egyet mellé, de hangjából csupán hideg közöny tükröződik vissza. A helyzet halál komoly, ezt mindannyian tudják. Előreszegezett pálcával belép, testével fedezve a lányt és az őket követő többieket. A teremben doh és száraz levegő fogadja. nincs túl sok fény ugyanakkor úgy gondolja, hogy mostanra elég jól bementek ahhoz, hogy megkockáztasson egy kis fényt. 
- Globus lux! 
Alric Maggot carried out 1 launched of one Lucky :
15







******************************************************
Utálta az embereket. Gyermekként semmi olyan élménye nem volt, amit a kortársai átéltek. A szeretetteljes környezetet, a béke fogalmát. Amikor a halál ott liheg a nyakában egy bűnöző képében, vagy amikor csalókat kell lebuktatni, vagy épp amikor egy horgon tekergő kukac szerepét játssza egy pecabot végén. A neve is gyalázza, amit egyben utál és imád. Maggot… Kukac. Ezt a mentora ajándékozta neki a hatodik születésnapján. Kedves…
Vissza az elejére Go down
Tiara Prince
Magister
Magister
Tiara Prince

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2019. May. 20.
18
Hozzászólások száma : 1472

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D12 + 8
Health point (maximum): 32
Képesség: : Elmemágia Elmemágia
Csokibéka rang: 9. szint Békatitán 9. szint Békatitán
Inventory:

179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. Empty
TémanyitásTárgy: Re: 179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt.   179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. Icon_minitime2023-11-22, 08:30

Hát a felderítésem nem igazán járt sikerrel, de jót mosolygok, amikor Tao kinyitja a dobozát, és kiugranak belőle a békák. 
Gyors reflexekkel elkapom a maradék két békát, majd az egyiket Astralnak adom. (A másikat azaz elsős kapja, aki először megjelenik a KM játékban.)

Miután a doboz a földre esik, kigurul belőle egy bájitalos üvegcse. 
Felveszem és megvizsgálom. A zöld színe, és a dugót kihúzva kesrnyés illata egyértelművé veszi, hogy egy gyógyító bájitallal van dolgom. Mégpedig egy jó erős főzettel. Elteszem, és ha valakinek szüksége lesz rá, megkaphatja.

Mire mindenki odaér a folyosó ezen szakaszához, észreveszem, hogy több ajtó is nyílik. Ha jól számolom a félhomályban, pontosan 5. Lara elindul, és nemes egyszerűséggel kinyitja az egyik ajtót. 
Alrik pedig eléje furakodik, és végül egy lumossal fényt gyújt. Na, a végén mégiscsak kiderül, hogy érez valamit a lány iránt? Nem tétovázok, megyek utánuk én is, hátha tudok segíteni, ha esetleg valami gebasz lesz. Márpedig tapasztalataim szerint tuti lesz. Eddig valahogy túl egyszerű itt minden.







******************************************************
Anglia egyik legsötétebb aranyvérű családjának utolsó  leszármazottja. Nagyszülei nevelték. Gyerekkora óta Tiát sötét varázslatokra tanították, és brutális büntetéseket kapott.  Nagyapja a halálfalók megmaradt csoportjához tartozott, gyakran vitte Tiát is ebbe a régi társaságba, különösen, amikor rájött, hogy vámpír öröksége miatt gyorsabban regenerálódik a szervezete az átlagosnál. 
Nemrégiben mindkét nagyszülőjét elveszítette, ezzel ő lett a Prince vagyon és birtok egyedüli örököse. Vámpír öröksége egyenlőre csupán kifinomultabb érzékszervi és gyorsabb regenerálódó képességén látszik, de hamarosan választás elé kerül, elfogadja e örökségét? Amíg vámpír képessége egyre jobban fejlődik, a lány varázsolni nem képes, mivel kiszámíthatatlan varázsereje miatt pálcáját elkobozták.
Társaival jól kijön, jó humorú, szereti a csínyeket, de mindig figyel a biztonságra. Szívesen segít bárkinek, aki megkéri rá. Ugyanakkor hajlamos a komorságra.
Vissza az elejére Go down
Mesélő
Game Master
Game Master
Mesélő


Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 30.
102
Hozzászólások száma : 477

179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. Empty
TémanyitásTárgy: Re: 179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt.   179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. Icon_minitime2023-11-22, 18:15

Tia, Arlic, Lara bementek az V. számmal jelzett ajtón.

Beléptek az ajtón s az magába szippant titeket.
( 2 ember megpróbálhat még bemenni Dobjanak Luckyt, ha 13 főlé megy bejutnak még. De ha alatta nem. Ha megvolt a két próbálkozás vagy nem azután az ajtót nem lehet kinyitni és a kilincs is eltűnik róla. Keressetek másik szobát! Várjátok meg a próbálkozást csak azután reagáljátok a szobában történteket, beszéljétek meg akar e valaki próbálkozni, hogy tudjatok haladni is! )

V. Ajtón belül....
A terembe sötét vár rátok, hiába a fényvarázslat. Az most kialszik és az orrotok hegyéig sem láttok. Fületek suhogó hangra lesz figyelmes.
Egy pörgő fejsze repül felétek derék magasságban.
( Mit csináltok lebuktok? Maradtok? Ugrotok? Dobjatok Luckyt. 10 alatt időben mozdultok és elkerülitek a fegyvert. 10 felett sikertelen és eltalál titeket a fejsze. Akit eltalál az veszít 5 HP-t. )
Az ajtó mögöttetek eltűnt. Egy út van csak az meg előre felé visz titeket… S csak reménykedhettek, hogy a végén egy ajtó vár benneteket ami kivezet ebből a csapdákkal teli helyről.
Ha fényt gyújtotok akkor észreveszitek, hogy hatalmas egymáshoz simuló pontosan össze illesztett kövekből van a fal, tető és a padló kirakva. Sehol egy rés, repedés vagy bármi ami azt mutatná, hogy az idő vasfoga teszi a dolgát.
Lassan haladtok kőről kőre lépve minden reccsenő, csikorgó hangra össze rezzentek, s figyeltek, honnan repül felétek valami…
Így sok idő alatt értek el a sarokra melynél befordulva egy hatalmas szakadék van előttetek. A másik oldal legalább 5-6 méterre van. Lenézve mérhetetlen mélység tárul elétek. 
( Jussatok át rajta! )
Vissza az elejére Go down
Wang Blackthorn
Mirakulum discipulus
Mirakulum discipulus
Wang Blackthorn

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2022. Nov. 15.
32
Hozzászólások száma : 895

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 6
Health point (maximum): 28
Képesség: : Gravitációs mágia Gravitációs mágia
Csokibéka rang: 8. szint Béka Nagymester 8. szint Béka Nagymester
Inventory:

179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. Empty
TémanyitásTárgy: Re: 179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt.   179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. Icon_minitime2023-11-22, 20:34

Elvigyorodtam, amikor Lisa nyalogatni kezdte a kezemet. Kicsit ott tartottam még, aztán elengedtem.
- Ha tudtam volna, hogy ez lesz a reakciód, akkor így fogom be a szádat  - súgom neki és megcsókolom.
"Mmmmm, ezaaaz. Olyan rég nem csókoltam. Hiányzott már ez az íz. Az ő íze"
Ahogy bontottamv a csókot és a folyosó felé fordultam, még éppen láttam, ahogy Taot letámadják a csokibékák. Üdítő volt látni, hogy végre ő is fél valamitől.
"Úúú ezzel mennyit fogom szívatni."
Közben Lara megelégeli a várakozást és az egyik ajtóhoz lép. Alric lovagias gesztusát nem tudom hova tenni.
"Lehet nem én értettem félre Lara és Alric viszonyát, hanem Lara? Ha így van, akkor remélem Alric felhagy a remeteséggel. Lara egy irtó klassz csaj, aki a világot érdmeli, nem valakit, aki hónapokra lelép szó nélkül aztán úgy csinál, mintha misem történt volna."
Amíg ezen gondolkozok Tia is a pároshoz lép. És akkor lejátszódik a legrosszabb rémálmom.
Alric és Tia, a Dzsungel kaland majdnem áldozatai, és Lara, akit éppen kezdek megismerni mert végre kezd megnyílni előttem, egyszerűen eltűnnek, ahogy az ajtó beszippantja őket. Mintha az univerzum így akarná kifejezni, hogy rohadtul gyűlöl engem és hogy tényleg el vagyok átkozva.
- Neee!
Rohanni kezdtem az ajtó felé intve Lisának, hogy kövessen.
- Nem fogod elvenni őket tőlem, te rohadék templom!
Az utolsó métereken már ugrottam. Egy pillanatig én voltam Superman. Eszembe jutott, hogy ha elég erős a gravitációs mágiám, talán repülni is képes lennék seprű nélkül.
Wang Blackthorn carried out 1 launched of one Lucky :
3
Ősztőnösen becsuktam a szemem és ez mentette meg a szememet. Mert az ajtó nem engedett át. Szépen megfejeltem és csak lehuppantam a földre.
- Neeee! Nem akarom megint ezt! - Nyögtem.
Valami nedves folyt végig az arcomon míg a számba nem csorgott. Nem vér volt az ütközéstől.







******************************************************
- Mondhatnék most bármit, de az sokkal szórakoztatóbb, ha te ismersz meg
Vissza az elejére Go down
Hu Tao
Magica residentus
Magica residentus
Hu Tao


Csatlakozás dátuma : 2023. Oct. 26.
32
Hozzászólások száma : 254

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D6 + 4
Health point (maximum): 24
Képesség: : Tűzmágia Tűzmágia
Csokibéka rang: 2. szint Békakutató 2. szint Békakutató
Inventory:

179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. Empty
TémanyitásTárgy: Re: 179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt.   179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. Icon_minitime2023-11-22, 20:47

Diadalmasan végeztem ki a békát, aztán ámulva figyeltem Tiát, aki egyszerre kettőt is elkapott.
- Ahhh ez valami menő jiang shi trükk?
A bájitalos üvegcsét is elttete. Wang mondta, hogy Tia nagyon jó az ilyesmikben, szóval úgy gondoltam van is értelme, hogy hozzá kerüljön. Felálltam, leporoltam magam és kíváncsian néztem, hogy ki mit csinál.
Lisának éppen jó napja volt. És talán Larának is, mert Alric felválltalta előtte a hős védelmező szerepét. Ez akár cuki is lett volna, de az ajtó beszippantotta mindegyiküket és az odaérő Tiát is.
- Hé! Az a kedvenc háztársam és a megrendelőm! Aiyah, de udvariatlan ez a hely.
Felháborodva indulok meg az ajtóhoz, homályosan hallva mögöttem Wang  kiáltozását.
"Ö nagyon nem szereti az ilyesmit."
Hu Tao carried out 1 launched of one Lucky :
14
Hát olyan dolog is van nemkevés, amit én nem szeretek. Ilyen például ha egy ajtó udvariatlan és nem enged be. Hálistennek ez viszont tudta mi a jó modor. Bent olyan sűrű sötétség fogad, mintha a Sárga Sárkány valagába teleportáltunk volna.
- Aiyah, nem látok semmit. Merre vagytok?
Próbálom kitapogatni az utat, vagy a többieket, de nemigen járok sikerrel. Hallani se hallom a többieket.
"Talán már előrébb vannak?"
Hu Tao carried out 1 launched of one Lucky :
9
Ahogy elindulok előre hirtelen megbotlok. Nem ütöm meg semmimet, de azért térdre borulok. Éppen időben, mert valami süvítve elsuhan fölöttem, éppen elkerülve a kalapomat.
- Hé, aki taperolni akar, az főzzön is nekem valamit!
Kezd már unalmassá válni a sötét. Nagy nehezen kitapogatom a pálcámat és előhúzom készen életem első varázslatára.
- Lumos!
Elégedetten nézem a fényt a pálcám végén. A többieket így se látom, de az utat igen. Mintha hangokat is hallanék onnan.
- Lara, Tia, Alric! Ti vagytok azok?
Szinte már vártam, hogy egy ismeretlen hang visszakiáltson, hogy Nem, mi a gonosz terroristák vagyunk.
Vissza az elejére Go down
Lara Lestrange
Mirakulum nebulus
Mirakulum nebulus
Lara Lestrange

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2022. May. 29.
16
Hozzászólások száma : 408

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 4
Health point (maximum): 26
Képesség: : Vízmágia Vízmágia
Csokibéka rang: 1. szint Békagyűjtő 1. szint Békagyűjtő
Inventory:

179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. Empty
TémanyitásTárgy: Re: 179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt.   179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. Icon_minitime2023-11-22, 22:53

Alrik miutan kinyitottam az ajtót, elémlépett. Szuper hogy mégsem teljesen közönyös neki hogy mikor halok meg de azert egy kis kedvesség szorulhatna belé. Mondjuk az cuki tőle hogy engem fedezve elől megy.
- Köszi, asszem-mondom zavartan a srácnak. Múltkor is őt áldozták majdnem itt fel, de ha ennyire ki akar nyiffanni akkor ki vagyok én hogy megállítsam. 
Tia is belép utánunk az ajtón. Majd biztos vagyok benne hogy mégvalaki bejött mivel mintha hallottam volna az ajtót kinyílni.
Miközben próbálunk előre haladni, hirtelen egy suhogó hangot hallok és megpillantom egy felém repülő fejszét. Ilyedten sikítok fel és próbálok elugrani a tárgy elől.
Lara Lestrange carried out 1 launched of one Lucky :
13

Pont nem sikerült elkerülni a fejszét így az egyenesen az oldalamba vágódott.
-Áu! Ez mégis hogy került ide?!-kérdezem teljesen felháborodva de valójában az zavar hogy nem bírtam elkerülni a fegyvert 
Váratlanul ér Tao hangja
- Mi a? Ugye nem te dobtal meg minket Tao??- nem gondolom hogy ő lett volna de jobb biztosra menni.
-Ti jól vagytok?-fordulok a többiekhez.
Ez a hely minden szempontból para. Mintha tökéletes lenne. Vagy lehet csak gyakran újítják fel.. Nemsokára egy elég mély szakadékhoz érünk
-Valami ötlet? Max Darman tudna áthopponálni de ő nem jött be. Leugorni meg öngyilkosság..


A hozzászólást Lara Lestrange összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2023-11-23, 10:31-kor.
Vissza az elejére Go down
Lisa Peterson
Eltávozott karakter
Lisa Peterson


Csatlakozás dátuma : 2022. Nov. 15.
21
Hozzászólások száma : 135

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D6 + 2
Health point (maximum): 22
Képesség: : Animágia Animágia
Csokibéka rang: 0. szint Békalencse 0. szint Békalencse
Inventory:

179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. Empty
TémanyitásTárgy: Re: 179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt.   179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. Icon_minitime2023-11-23, 09:39

A csókjától mindenem is bizseregni kezdett, nem is tudom mikor scókoltuk meg egymást utoljára, de rég volt.
-Köszi a cipőt, hősöm-vigyorgok rá elégedetten az új lépőimet nézegetve. Majd az események felgyorsultak.
Ahogy a hármas eltűnt az ajtóban, Wang rohanni kezdett  majd én is ezt tettem az utasítására. 
Láttam ahogy Wang ugrani készül utánuk, de tudtam hogy már késő.
-Wang, ne!-kiáltottam tehetetlenségem gyanánt, mert sajnos nem értem utol hogy megállíthassam. Wang ugrott, és koppant.
-Baszki-rohanok oda a földön csücsülő fiúhoz. Két tenyerem közé fogom az arcát.
-Nézz rám-néztem egyenesen abba a csodálatos szempárba hogy lássam, kaphatott-e agyrázkódást.
-Ne aggódj, ők mind csodálatos varázsló és boszorkányok, nem történhet bajuk. Hidd el nekem, minden rendben lesz
Ölelem magamhoz szerelmemet és hagytam, hogy kicsit magához térhessen. Megpusziltam a fejét ahol beütötte.
-Tudom hogy most ez nehéz, de koncentrálnod kell, vagy tényleg mind halottak leszünk mielőtt annyit mondhatnánk, Quiddich...


A hozzászólást Lisa Peterson összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2023-11-23, 13:26-kor.
Vissza az elejére Go down
Alric Maggot
Mirakulum nebulus
Mirakulum nebulus
Alric Maggot

TÖKKIRÁLY
Advent királya/királynője
A adventi kvíz helyezettjei

Csatlakozás dátuma : 2022. Mar. 17.
32
Hozzászólások száma : 401

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 4
Health point (maximum): 26
Képesség: : Tűzmágia Tűzmágia
Csokibéka rang: 3. szint Békafürkésző 3. szint Békafürkésző
Inventory:

179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. Empty
TémanyitásTárgy: Re: 179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt.   179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. Icon_minitime2023-11-23, 13:08

Csalódottan figyeli, ahogy globusa szertefoszlik és ismét sötétségbe borul a helység.
Alric Maggot carried out 1 launched of one Lucky :
14
Sajnos azonban a bosszankodásra nem marad idő. A semmiből egy fejsze érkezik, majd ezt követően egy ismerős kiáltás hallatszik. Ezt követi egy éles fájdalom a lábfején!- Hogy a sistergős ménkű... Lara hallhatóan egész lazán kezeli a sérülését. Miután Tao fényt csihol, letérdel a lány mellé hogy jobban szemügyre vehesse a sérülését.
-Engedd! 
Finoman odébb tolja a lány kezét és felhajtja a felsőjét. -A sérülés nem túl mély, de a fejsze nem tűnik túl sterilnek. Van vizünk, vagy valamilyen fertőtlenítő főzetünk? Van nálam bezoárszérum, de azt komolyabb mérgekre tartogatom. Fordul Tiához, miközben kezét a sebre helyezi hogy elszorítsa a vérzést okozó ereket.
-És azt a gyógyitalt is odaadhatnád, ami a dobozban volt. Ha lehet, úgy most! 
Azzal kinyújtja a kezét Tia felé.
Míg Tia kotorászik, kicsit körbenéz. Semmi rendkívüli nincs, egy hatalmas területet ami valószínűleg egy völgyet, vagy gödröt rejteget. Pontosan csak akkor lehet megmondani, ha odamennek, de előbb a sérültet kell ellátni.


Hp. 21







******************************************************
Utálta az embereket. Gyermekként semmi olyan élménye nem volt, amit a kortársai átéltek. A szeretetteljes környezetet, a béke fogalmát. Amikor a halál ott liheg a nyakában egy bűnöző képében, vagy amikor csalókat kell lebuktatni, vagy épp amikor egy horgon tekergő kukac szerepét játssza egy pecabot végén. A neve is gyalázza, amit egyben utál és imád. Maggot… Kukac. Ezt a mentora ajándékozta neki a hatodik születésnapján. Kedves…


A hozzászólást Alric Maggot összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2023-11-23, 14:46-kor.
Vissza az elejére Go down
Tiara Prince
Magister
Magister
Tiara Prince

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2019. May. 20.
18
Hozzászólások száma : 1472

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D12 + 8
Health point (maximum): 32
Képesség: : Elmemágia Elmemágia
Csokibéka rang: 9. szint Békatitán 9. szint Békatitán
Inventory:

179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. Empty
TémanyitásTárgy: Re: 179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt.   179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. Icon_minitime2023-11-23, 14:23

Hirtelen újra sötétségbe borul a terem. Alrik globusa eltűník, és egy gyors suhanás hangját hallom. Mire felkiálthatnék figyelmeztetve a többieket, Lara már fel is kiált
Tiara Prince carried out 1 launched of one Lucky :
2
Villámgyorsan ugrok félre. Tao halvány lumosa nem igazán elég a világossághoz, ezért kicsit tovább kotorászok a zsebeimben. 
Alrik beszólására csak felhúzom a szemöldökömet. Amúgy is oda akartam adni a fözetet, de először egy bájitalgömböt halászok elő. A gömböt a fal egyik távolabbi részén összetörve ahová a bűbájfáklya bájital cseppen, fény alakul. Nagyot nyelek a vérző lányt látva, de hála Merlinnek már tudok uralkodni magamon. 
- Na, most már legalább látunk. Alrik, ahelyett, hogy cseszegetnél, inkább nézz körül míg ellátom a barátnődet. - adom vissza a bökést, kissé frusztráltan. 
Majd a sebet ellátva, a kért bájitalt oda is nyújtom a lánynak.
- Tessék, idd ezt meg! -  mondom, majd felsegítem a lányt, és Taohoz fordulok. 
- Azt hiszem  most mégsem lesz melód! - jelent ki,ajd a lányokba karolva Alrik felé indulok.              - Gyertek, nézzük mit talált Mr. Morci! - nem igazán tudom mitől, de egyáltalán nem aggódom. Pedig semmi nem igazolná a jókedvemet. 
De valahogy érzem, nem lesz gond.







******************************************************
Anglia egyik legsötétebb aranyvérű családjának utolsó  leszármazottja. Nagyszülei nevelték. Gyerekkora óta Tiát sötét varázslatokra tanították, és brutális büntetéseket kapott.  Nagyapja a halálfalók megmaradt csoportjához tartozott, gyakran vitte Tiát is ebbe a régi társaságba, különösen, amikor rájött, hogy vámpír öröksége miatt gyorsabban regenerálódik a szervezete az átlagosnál. 
Nemrégiben mindkét nagyszülőjét elveszítette, ezzel ő lett a Prince vagyon és birtok egyedüli örököse. Vámpír öröksége egyenlőre csupán kifinomultabb érzékszervi és gyorsabb regenerálódó képességén látszik, de hamarosan választás elé kerül, elfogadja e örökségét? Amíg vámpír képessége egyre jobban fejlődik, a lány varázsolni nem képes, mivel kiszámíthatatlan varázsereje miatt pálcáját elkobozták.
Társaival jól kijön, jó humorú, szereti a csínyeket, de mindig figyel a biztonságra. Szívesen segít bárkinek, aki megkéri rá. Ugyanakkor hajlamos a komorságra.
Vissza az elejére Go down
Alric Maggot
Mirakulum nebulus
Mirakulum nebulus
Alric Maggot

TÖKKIRÁLY
Advent királya/királynője
A adventi kvíz helyezettjei

Csatlakozás dátuma : 2022. Mar. 17.
32
Hozzászólások száma : 401

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 4
Health point (maximum): 26
Képesség: : Tűzmágia Tűzmágia
Csokibéka rang: 3. szint Békafürkésző 3. szint Békafürkésző
Inventory:

179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. Empty
TémanyitásTárgy: Re: 179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt.   179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. Icon_minitime2023-11-23, 14:56

Kicst fölfújja a képét Tia beszólását hallva. - Mikor legutóbb itt jártam, nem Tiara Prince volt a csapat vezetője. Mikor döntöttél úgy hogy átveszed az irányítást? Vágja oda a lánynak, majd elbiceg a fényforrás irányába. A sima felületek szinte már zavaróak. A mértanilag elrendezett kőlapok bármit rejthetnek, rejtett csapdát vagy titkos kapcsolót. Elég filmet látott már amiben hasonlók voltak. A vész azonban elkerüli. Lara vére lassan kezd megalvadni a kezén, így gyorsan beletörli a ruhájába, majd jobban szemügyre veszi az előttük elterülő szakadékot. 
~ Kéne lenni valami kapcsolónak vagy bármi másnak amivel át lehet jutni. Vizsgálgatni kezdi a falon levő kőlapokat, néhányat finoman megnyomkod, hátha megmozdul valamelyik.
Észlelés vagy szerencse 
Alric Maggot carried out 1 launched of one Lucky :
15







******************************************************
Utálta az embereket. Gyermekként semmi olyan élménye nem volt, amit a kortársai átéltek. A szeretetteljes környezetet, a béke fogalmát. Amikor a halál ott liheg a nyakában egy bűnöző képében, vagy amikor csalókat kell lebuktatni, vagy épp amikor egy horgon tekergő kukac szerepét játssza egy pecabot végén. A neve is gyalázza, amit egyben utál és imád. Maggot… Kukac. Ezt a mentora ajándékozta neki a hatodik születésnapján. Kedves…
Vissza az elejére Go down
Hu Tao
Magica residentus
Magica residentus
Hu Tao


Csatlakozás dátuma : 2023. Oct. 26.
32
Hozzászólások száma : 254

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D6 + 4
Health point (maximum): 24
Képesség: : Tűzmágia Tűzmágia
Csokibéka rang: 2. szint Békakutató 2. szint Békakutató
Inventory:

179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. Empty
TémanyitásTárgy: Re: 179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt.   179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. Icon_minitime2023-11-23, 15:09

A fényt kihasználva elindultam a hangok után. Meg is láttam a két lányt és Alricot. Vidáman futottam oda hozzájuk, de nem tartott sokáig a rossz kedvem, amikor a pálca fényében megláttam, hogy Lara megsebesült.
Alric is láthatóan aggódott. Persze feltűnt már kint is, hogy tetszik neki Lara. Nem csodálom, vagy ilyesmi, csak akkor nem értem, hogy például miért nélküle ment Kínába? és vajon tud-e, hogy az én kedvenc háztársam hogy szokott Lisa kedvenc háztársára nézni?
Ahogy a srác felhúzza  Lara pólóját egy pillanatra elgondolkodok, hogy lehet nem ruhát kellene vennem, hanem a kedvenc bőrápolóját.
Ahogy próbálok Alricnak segíteni a fénnyel feltűnik, hogy őt is eltalálta valami.
- Nagyon édi vagy, de azért nem kell hősködni. Itt nincs nálam semmi, amiből koporsót csinálhatok neked. Szóval...
Meg sem várva a válaszát a fogaim közép vettem a pálcát és felhúztam a pólója hátulját....
És a pálca kiesett a számból.
- Tian na!
Igen ott volt a vágás meg sokrégi forradás, de...azért na. Nem nagyon volt nálam se gyógyszer se víz, se alkohol, de azért a ruhámmal próbáltam legalább a vért felitatni. Próbáltam megmasszírozni ott, ahol valami csomót találtam. Abból is volt nem kevés. A qi ármalása valami borzalmas volt, de ahogy kinézett....nyeltem egy nagyot. Aztán felvettem a pálcát, de el is oltottam és elraktam, mert Tia azóta csinált jobb fényforrást. Hagytam, hogy belém karoljon és elinduljon velem arra, amerre Mister Muszkli is ment.
- Hát én is morcos lennék, ha ilyen hátam lenne, de takargatnom kellene - szaladt ki a számon.
Amit talált, az meg egy nagy szakadék. Az út a túloldalon folytatódik, de oda nagyot kell ugrani.
- Hát ez jó lesz. Nem látom semmi nyomát, hogy leomlott volna a híd. Mintha soha nem is lett volna. Ötven zi arra, hogy át tudok ugrani.
Vissza az elejére Go down
Dragneel Darman
Magister
Magister
Dragneel Darman

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 29.
31
Hozzászólások száma : 1265

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D12 + 8
Health point (maximum): 32
Képesség: : Térmágia Térmágia
Csokibéka rang: 8. szint Béka Nagymester 8. szint Béka Nagymester
Inventory:

179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. Empty
TémanyitásTárgy: Re: 179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt.   179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. Icon_minitime2023-11-23, 18:02

A dolgok gyorsan történtek. Alricot, Tiát, Larát és Tao-t elnyelte az V. számú ajtó.
Wang próbált beugrani hozzájuk, de ne jött össze és szép nagyot koppant az ajtón amelyről eltűnt a kilincs és így nem tudunk bejutni.
- Ez így baromi jó, pedig még beszéltük is, hogy maradjunk együtt! - mérgelődök ahogy sétálok a földön fekvő sráchoz.
Lehajolok mellé és a fülébe súgok.
- Jól vannak, érzem. De te szedd össze magad nagyon gyorsan itt van a szerelmed és mindent lát! - suttogom a fölébe.
- Bízzunk a többiekbe! - mondom majd szemügyre veszem az ajtókat.
Semmit se látok rajtuk ami jelezné mi vár minket.
- Ha nem bánjátok akkor menjünk mi is be valamelyik ajtón. Addig legalább gyorsabban telik az idő. Plusz hátha megtaláljuk őket. - mondom.
- Ec-pec-kimehetsz.... - kezdek bele a mondókába. Majd a kezem megállapodik a II. számmal fény jelzett ajtón.
- Én oda megyek be! - jelentem ki
- Ki tart velem? - kérdezem a földön fekvő Wangtól és a mellette lévő Lisától, és azoktól akik még kint vannak velem.







******************************************************
Előtörténet:
Már igen fiatal korában megmutatkozott a varázs ereje. Az évek alatt az ereje csak nőt. 10 éves korában egy verekedésbe került, amibe megütötték és megverték őt. Ekkor elvesztette a nyugalmát és a közelben lévő fémkukát összelapította és kigyújtotta a kezeit, aminek hála a többiek otthagyták őt. A tűz nem égette meg őt mert tudat alatt irányította azt. Azóta félik és csúfolják őt s így kapta a Salamandra becenevet.
Mint a többi fiatalnál nem képes uralni a varázserejét és ösztönösen használja azt tudat alatt. A szülei ezért döntöttek a Magnetarion mellett, mert a tanári karról jót hallani. Így bíznak benne, hogy a gyerekük képes lesz megzabolázni a varázserejét az iskola tanítása alapján.
Vissza az elejére Go down
Tiara Prince
Magister
Magister
Tiara Prince

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2019. May. 20.
18
Hozzászólások száma : 1472

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D12 + 8
Health point (maximum): 32
Képesség: : Elmemágia Elmemágia
Csokibéka rang: 9. szint Békatitán 9. szint Békatitán
Inventory:

179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. Empty
TémanyitásTárgy: Re: 179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt.   179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. Icon_minitime2023-11-23, 18:31

Néhány lépés után odaérünk Alrichoz.
- Tudod, azt gondolom, akkortájt lehetett, amikor valaki szó nélkül fogta magát és lelépett. - felelem a fiú előző kérdésére. *Eszemben sincs vezető lenni, de lám, azért te is hogy szót fogadtál* - jegyzem meg magamban, de inkább a problémára koncentrálok. 

Szemügyre veszem az előttünk álló szakadékot. 
-Talán át tudnék ugrani, de mi van, ha nem. Plusz mindenkinek át kellene jutnia. De valamiért azt gyanítom, hogy van itt valami út
Azzal egy zacskót veszek elő a taláromból. 
- Porrá őrölt szkarabeusz. Hirtelen talán ez is megteszi. - mondom, majd egy kis port kiöntve a tenyerembe, a szakadék széléhez lépek, és a pereme mentén sétálva szórom szét azt. - Ha tényleg van itt valami hídféle, azon megül a por, és megjelenik - magyarázom a többieknek mit is csinálok.

Tiara Prince carried out 1 launched of one Lucky :
16







******************************************************
Anglia egyik legsötétebb aranyvérű családjának utolsó  leszármazottja. Nagyszülei nevelték. Gyerekkora óta Tiát sötét varázslatokra tanították, és brutális büntetéseket kapott.  Nagyapja a halálfalók megmaradt csoportjához tartozott, gyakran vitte Tiát is ebbe a régi társaságba, különösen, amikor rájött, hogy vámpír öröksége miatt gyorsabban regenerálódik a szervezete az átlagosnál. 
Nemrégiben mindkét nagyszülőjét elveszítette, ezzel ő lett a Prince vagyon és birtok egyedüli örököse. Vámpír öröksége egyenlőre csupán kifinomultabb érzékszervi és gyorsabb regenerálódó képességén látszik, de hamarosan választás elé kerül, elfogadja e örökségét? Amíg vámpír képessége egyre jobban fejlődik, a lány varázsolni nem képes, mivel kiszámíthatatlan varázsereje miatt pálcáját elkobozták.
Társaival jól kijön, jó humorú, szereti a csínyeket, de mindig figyel a biztonságra. Szívesen segít bárkinek, aki megkéri rá. Ugyanakkor hajlamos a komorságra.
Vissza az elejére Go down
Lara Lestrange
Mirakulum nebulus
Mirakulum nebulus
Lara Lestrange

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2022. May. 29.
16
Hozzászólások száma : 408

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 4
Health point (maximum): 26
Képesség: : Vízmágia Vízmágia
Csokibéka rang: 1. szint Békagyűjtő 1. szint Békagyűjtő
Inventory:

179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. Empty
TémanyitásTárgy: Re: 179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt.   179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. Icon_minitime2023-11-23, 18:54

A repülő fejsze miatt hátraestem. Miután Tao megjelent világító pálcával, Alric egyből letérdelt mellém. Egyáltalán nem vészes a seb, a srác egyértelműen túlreagálja. Pár másodperc után megunom és a nem véres kezemmel ráfogok a csuklójára
- Jól vagyok. Azért ennyire ne aggódj értem. Még a végén azt hiszem hogy fontos vagyok neked-mondom halkan és a srác szemébe nézek. 
Tia szavaira enyhén meglepődök, és mialatt hallgatom amit mond Alriknak felállok
- Ezt most hagyjátok abba. Nem vagyok a barátnője és ne merjetek elkezdeni itt és pont most veszekedni hogy melyikőtök a jobb vezető!- majd Tiához fordulok.- azt tedd el. Ez csak egy karcolás és az eddigi tapasztalatok alapján valószínűleg tényleg szükség lesz rá.
A szakadékkal kapcsolatban semmi ötletem nincs. A szokásos megoldás tetszik de szerintem ennél bonyolultabb a feladat. Én valami rejtett dologra gondolnék ami akkor jelenik meg ha bekapcsolunk valamit. De simán lehet hogy Tiának van igaza.
(Dobok egy luckyt felderítésre hogy találok e valamit ami a szakadékkal kapcsolatos)
Lara Lestrange carried out 1 launched of one Lucky :
19
Vissza az elejére Go down
Hu Tao
Magica residentus
Magica residentus
Hu Tao


Csatlakozás dátuma : 2023. Oct. 26.
32
Hozzászólások száma : 254

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D6 + 4
Health point (maximum): 24
Képesség: : Tűzmágia Tűzmágia
Csokibéka rang: 2. szint Békakutató 2. szint Békakutató
Inventory:

179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. Empty
TémanyitásTárgy: Re: 179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt.   179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. Icon_minitime2023-11-23, 19:08

Magamban jót nevetek Lara felháborodásán. Nem én vagyok az élők szakértője, de nagyon úgy tűnik, mint egy 'nem vagyok a barátnője, és piszkosul zavar, hogy nem."
- Hát ha te nem kéred... - sóhajtok halkan. Remélem halkan.
Ahogy Tia elkez port szorni a levegőbe eszembe jut, mintha láttam volna hasonlót filmben.
"Akkor lehet tényleg ez a megoldás."
De valami azért nem hagy nyugodni.
- És ha nem? Ez egy kicsit egyszerű. Eszembe jutott egy elég vad ötlet. Mondjuk ismeritek Wangot egy ideje, szóval lehet hozzá vagytok szokva. Hihi. A lényeg, hogy mi van, ha a láthatatlan híd nem jelenik meg csak úgy. Ez egy szektának vagy minek a bázisa. Biztos nem azt szűrik, hogy kinél van egy marék por. Mi van, ha ez egy bátorság próba, és csak az léphet a hídra, aki meg meri kockáztatni, hogy nincs híd? Én komolyan fontolgatom, hogy átugrok. Ha elrontom, még úgyis utánam tudsz repülni denevér alakban, nem?
A szakadék széléhez léptem és azt néztem, hogy mennyire tudok nekifutni.
"Hát nincs sok hely, de ha nem előre vagy hátra futok, hanem mondjuk fe, és elrúgaszkodok a falról, akkor meg lehet."
Vissza az elejére Go down
Wang Blackthorn
Mirakulum discipulus
Mirakulum discipulus
Wang Blackthorn

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2022. Nov. 15.
32
Hozzászólások száma : 895

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 6
Health point (maximum): 28
Képesség: : Gravitációs mágia Gravitációs mágia
Csokibéka rang: 8. szint Béka Nagymester 8. szint Béka Nagymester
Inventory:

179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. Empty
TémanyitásTárgy: Re: 179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt.   179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. Icon_minitime2023-11-23, 19:21

Ahogy Lisa a kezébe vette az arcomat melegség járta át a remegő tagjaimat.
"Igen, ez most más. Akármi történik, ez most más. A dzsungelben nem volt ott Lisa, de most itt van, most együtt vagyunk."
- Kviddics - nyögtem.
Ahogy a mérgelődő Darman odaért Védelmezőn a eltakartam az arcomat felkészülve az ütésre, de nem jött. Csak a fülembe súgott.
"Ki ez a fazon és mit csinált Darmannal?" kérdezem magamban, miközben felállok és leporolom magam.
- Egyet értek, mennünk kellene. Ha az az ajtó zárva, akkor reménykednünk kell, hogy a többi kinyílik, és ugyanoda vezet.
Beállok Darman mögé a kettes ajtóhoz.
- Szerintem ide próbáljunk mindannyian bejutni. Épp elég baj, hogy két csapatra szakadtunk. Nem kellene még többre.
Végignézek a társaságon és akkor veszem észre, hogy egy fő hiányzik.
- Hé, hol van Tao? Ugye ő nem..? - Az ötös ajtóra nézek és felnyögök. - Baszki ne már! Oké, induljunk!
Megragadom Lisa kezét.
- Amíg vissza nem érünk a kastélyba, el nem engedem a kezed most már, ezzel remélem tisztában vagy.
Olyan jó volt, hogy ő itt maradt velem. Nem rohant ész nélkül a veszélybe.
"Ahogy én is tettem."







******************************************************
- Mondhatnék most bármit, de az sokkal szórakoztatóbb, ha te ismersz meg
Vissza az elejére Go down
Mesélő
Game Master
Game Master
Mesélő


Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 30.
102
Hozzászólások száma : 477

179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. Empty
TémanyitásTárgy: Re: 179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt.   179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. Icon_minitime2023-11-23, 20:28

V. ajtós csapat.

Alric ahogy a falat nyomkodja az egyik kő beljebb mozdul. De semmi látható nem történik.... 
Tia által elszórt "por" az egyik helyen megmarad és nem hullik le a szakadékba. Ezt Tia csak azután veszi észre, hogy Lara észre vette azt.
Lara veszi elsőnek észre Tia ténykedésének következményét.
A kocka amin megmarad a por kb akkora, hogy 5 ilyen fér el egymás mellett . Ilyen széles a szakadék.
Balról a 2. kockánál maradt meg a por. 
( Remélem érthető a gondolatom. Mintha egy négyzetrácsos füzetet képzelnétek el. 5 kocka széles a szakadék. )
Ahogy nézitek, számoltok kijön, hogy legalább 10 kocka hosszú...
Próbáljatok átkelni továbbra is. Ha megpróbáltok sétálni a megkezdet úton akkor a következő embernek dobnia kell Lucky-t. Ha páros akkor stabi a lába alatt a talaj, ha páratlan akkor levegőre lépet és .... kapjátok el! Minderképpen írjátok le merre mentek előre jobbra vagy balra! )

II. ajtós csapat.

Ahogy beléptek az ajtón, mintha egy piramis sírkamrájába jutottatok volna. Körös körül gyönyörűen festett falak, melyeket hieroglifák borítanak, a fény olyan erős, mintha csak a szabadba lennétek. Így nincs szükségetek fényvarázslatra vagy sötétben látásra.
A helység téglalap alakú és teli van kisebb nem túl díszes szarkofággal. Legalább 2 tucattal számoltok. Szembe a falon egy másik kisebb helyiség bejárata van. A jobb oldali és a balon oldali falon is van egy járat 1-1 helyiségnek.  Ezekbe a helyiségekbe 1-1 igen díszes és nagy szarkofág áll! A falak itt is teli vannak szebbnél szebb hieroglifákkal.
( Az első ember aki belép dobjon Lucyval észlelésre!  Ha a dobás páros akkor észrevesz a falon egy kitüremkedő részt ami nem oda való. Ha páratlant dob akkor ő nem veszi észre. Majd a következő játékos próbálja meg ezt ugyan azokkal a feltételekkel! Ha neki sem sikerül akkor még a 3. játékos próbálkozhat! )
Ha észre veszitek és oda mentek észreveszitek, hogy az egy gomb...
 
( Megnyomjátok? )
Vissza az elejére Go down
Helen Green
Mirakulum residentus
Mirakulum residentus
Helen Green

Rímhányó Mágus
A legjobb locsolóvers közönségszavazat
Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 24.
29
Hozzászólások száma : 1239

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 8
Health point (maximum): 30
Képesség: : Levegő mágia Levegő mágia
Csokibéka rang: 9. szint Békatitán 9. szint Békatitán
Inventory:

179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. Empty
TémanyitásTárgy: Re: 179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt.   179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. Icon_minitime2023-11-23, 21:07

A nevetésemből először Darman szakít félbe, aki a számra teszi a száját, majd szól Wangnak, aki folytatja. De úgy tűnik, nem sikerült szerencsére a társaságra ráhoznom a bajt. 
~Ez az, Szöszi, még egy pár ilyen, és máris jobb leszel.~ Hallom a Daevák egyikét. *Most már jó lenne tényleg hasznosítanom a Daevákat is, és kíváncsi leszek, hogy az elmém mennyire fog megborulni tőlük. Mennyire leszek teli hatalomvággyal.* Játszom el a gondolattal, miközben sodródok az árral. A hely, ahová érünk, eléggé kísérteties, a hátamon a szőr egyszerűen feláll, alig észrevehetően megrázkódok, mire fényt csiholnak a helyiséghez. 
Utunkat 5 ajtó ad választás a kalandozásra, ami miatt izgatott leszek. *Na végre valami izgalom.* Mire ezt így ki is mondtam volna, a csapat nagy része elindul az V-ös számú ajtó fele, így gondoltam nem vetem be magamat én is abba az irányba, így úgy döntök, hogy Darman után indulok el. Tia a nyakamat szedné, ha nem vigyáznék a fiúra. 
- Hé Darman, várj. - suttogom a fiú után, mire nagy rohanva utolérem. - Kösz, hogy a segítségemre siettél. Vagyis inkább a többiekére, mielőtt megint a csapatra hoztam volna a bajt. 
Ahogy utolérem a fiút, és belépek vele a helyiségbe, elcsodálkozom a méreteken. *Na ez aztán az én asztalom, illendő lenne a tudásomat megint kecsegtetni.*
Helen Green carried out 1 launched of one Lucky :
10

- Nézd, ott van valami kitüremkedés. - jelentem ki a fiúnak, mire odalépek hozzá. - Azt hiszem, ideje lesz megnyomni, nem gondolod? 

Meg se várom a választ, és megnyomom a kitüremkedést, majd hátrébb lépek tőle. Visszasietek Darman mellé és ránézek. 
- Minden rendben van? 







******************************************************
Bukarest mellett született, születésének estéjén viharban, és szakadó hóesésben történt, ami emlékeztette a kis városkát egy évszázadokkal ezelőtt született, később igen sokra vivő varázsló születésének.Születésekor fel sem sírt, annál jobban mosolygott, ami kicsit megrémisztette a szüleit, de a boldogságuk gyorsan elfeledtette velük. Rossz kedvében, aki esetleg rossz szándékkal közelít felé, akaratán kívül egy taszító lökést küld ellene, akit kedvel, az illető érzékeli azt.

Wang Blackthorn likes this post

Vissza az elejére Go down
Wang Blackthorn
Mirakulum discipulus
Mirakulum discipulus
Wang Blackthorn

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2022. Nov. 15.
32
Hozzászólások száma : 895

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 6
Health point (maximum): 28
Képesség: : Gravitációs mágia Gravitációs mágia
Csokibéka rang: 8. szint Béka Nagymester 8. szint Béka Nagymester
Inventory:

179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. Empty
TémanyitásTárgy: Re: 179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt.   179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. Icon_minitime2023-11-23, 22:17

Ahogy belépünk elámulok. Rengeteg mindenre számítottam, de erre nem. Körös körül rengeteg szarkofág. Olyan volt, mint egy régész nedves álma.
"Vagy egy temetkezési vállalkozóé."
- Aszta! Itt több a múmia, mint a British Múzeumban. Ha Tao ezt megtudja, esküszöm sírni fog.
Még mindig szorongatva Lisa kezét, Helenhez fordulok.
- Oké, tied a pálya. Amikor a Magnetarionban volt múmia támadás, akkor is te voltál a kulcsfigura.
És most is ő lett az, mert nagyon hirtelen kiszúrt, valami oda nem illőt.
Ahogy megnyomta a gombot a szabadon lévő ujjaim megkeresték a pálcámat. Olyan sokáig bírtuk ki harc nélkül, hogy az kezdett gyanússá válni. Biztos voltam benne, hogy küszöbön áll az összecsapás a sárkánykirály ellenségeivel.
A szám elé emeltem Lisa kezét, és adtam rá egy puszit. Majd vártam, hogy mi történik.







******************************************************
- Mondhatnék most bármit, de az sokkal szórakoztatóbb, ha te ismersz meg


A hozzászólást Wang Blackthorn összesen 3 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2023-11-23, 22:49-kor.
Vissza az elejére Go down
Hu Tao
Magica residentus
Magica residentus
Hu Tao


Csatlakozás dátuma : 2023. Oct. 26.
32
Hozzászólások száma : 254

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D6 + 4
Health point (maximum): 24
Képesség: : Tűzmágia Tűzmágia
Csokibéka rang: 2. szint Békakutató 2. szint Békakutató
Inventory:

179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. Empty
TémanyitásTárgy: Re: 179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt.   179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. Icon_minitime2023-11-23, 22:18

Ahogy Tia szórni kezdi a port elfintorodok.
"Milyen sokat kiszórt, de csak egy helyen maradt meg. Mondjuk még így is több, mint ami megmaradt volna, ha az én bátorságpróbás ötletem bejön."
- Remélem nem volt drága alapanyag - jegyzem meg Tiának, majd a szakadék felé fordulok.
Tízszer akkora a szakadék, mint a stabil terület. Túl nagy egy rendes ugráshoz. De ahol van egy stabil rész, ott többnek is kell lennie.
- Oké, azt hiszem világos az irány. Nincs sok értelme elszórni Tia teljes készletét. Induljunk el előre! Azat induljak, el előre. Mert ha az elől lévő rossz helyre lép, akkor valószínűleg esni fog. És én vagyok a legkisebb és legkönnyebb, szóval én leszek az a valaki.
Odaszaladtam Larához és a fejébe nyomtam a kalapom. Azt kellett mondjam, hogy..
- Hé, neked ez kifejezetten jól áll. Ha zuhannék, ez a szakadékban végezné, és az katasztrófa lenne. Amióta létezik a családi vállalkozás, ezt viselték az igazgatók. Szóval úgy vigyázz rá, mintha én lennék a fejeden, oksi? Na akkor menjünk! Alric, te legyél mögöttem. Ha tévedek, akkor szükség lesz az erős karjaidra.
Végiggondoltam, hogy mindent jól kitaláltam-e, aztán bólintottam. Beálltam a szakadék elé és ráléptem az első kőre. Stabil volt. Csikorgott a szkarabeusz por a talpam alatt. Nem volt túl széles a biztonságos terület, de kellett kötélen átsétálnunk, szóval nem volt ismeretlen. Kitártam két oldalra a kezeimet és elindultam előre kíváncsian, hogy hány kockányit haladhatok. Jó lett volna, ha végig tudok menni, de nem volt rá garancia.
Hu Tao carried out 1 launched of one Lucky :
4
Eddig rendben is volt, az első lépés stabil.
- Oké, erre jöhettek!
Hu Tao carried out 1 launched of one Lucky :
8
- Két stabil kocka előre! - Szóltam hátra. - Meglesz a harmadik is? Húsz zi rá, hogy igen!
Hu Tao carried out 1 launched of one Lucky :
18
Elvigyorodtam, ahogy újra stabil 'talajt' fogott a lábam.
- Igen, ezek szerint az is jó. Kicsit para, hogy csak érzem, de nem látom. Na még egyet előre!
Hu Tao carried out 1 launched of one Lucky :
10
Sikeeer! Ez is jó volt.
- Na már fél úton vagyunk, srácok. Ez már mindjárt ugrás távolság! Mondjuk nekifutni nehéz.
Hu Tao carried out 1 launched of one Lucky :
2
És ismét stabil talajt éreztem a lábam alatt. Bár szélcsend volt, kezdtem meginogni.
- Ez olyan jól megy, hogy kezdek félni. Alric, ugye itt vagy mögöttem?
Hu Tao carried out 1 launched of one Lucky :
4
Hiába a megingás és a para, haladtam előre. A hajam kibomlott, de egyensúlyozni akartam, nem tudtam kisöpörni a szememből. Inkább reménykedtem, hogy nem kell majd tüsszenteni, és becsuktam a szemeimet. Végülis nem kell látni ahhoz, hogy az egyik lábam elé tegyem a másikat. Mehetett még egy lépés előre. Nagy levegőt vettem.
Hu Tao carried out 1 launched of one Lucky :
17
És éreztem, hogy megingok. Hatot sikerült lépni előre, de a hetedik már nem volt biztonságos!
- Kapjatok el!
Vissza az elejére Go down
Astral Delon
Magica nebulus
Magica nebulus
Astral Delon


Csatlakozás dátuma : 2023. Sep. 11.
23
Hozzászólások száma : 48

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D6
Health point (maximum): 20
Képesség: : Gravitációs mágia Gravitációs mágia
Csokibéka rang: 0. szint Békalencse 0. szint Békalencse
Inventory:

179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. Empty
TémanyitásTárgy: Re: 179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt.   179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. Icon_minitime2023-11-24, 17:02

Gondolkoztam azon, hogy betudunk-e menni másik ajtón és ha betudunk akkor melyiken menjünk be.
Amég ezen gondolkoztam de Darman gyorsabb volt és már el is döntötte, hogy a kettes ajtón fog bemenni. Én csak odaálltam és mondtam, hogy vele tartok.
Amikor bementünk mindenre számitottam de amit láttam az még eszembe se jött. Egy piramis belsejére hasonlított. Amikor Helen bement egy szobába meglátott egy gombot.
Próbáltam szólni, hogy szerintem ne nyomjuk meg de meg se tudtam szólalni, mert már megnyomta a gombot.
-Na vajon mi fog történni? kérdeztem a többiektől.
Vissza az elejére Go down
Tiara Prince
Magister
Magister
Tiara Prince

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2019. May. 20.
18
Hozzászólások száma : 1472

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D12 + 8
Health point (maximum): 32
Képesség: : Elmemágia Elmemágia
Csokibéka rang: 9. szint Békatitán 9. szint Békatitán
Inventory:

179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. Empty
TémanyitásTárgy: Re: 179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt.   179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. Icon_minitime2023-11-24, 18:44

Amint a por ráhull a nagy semmire, legnagyobb meglepetésemre valahol középtájt fent is marad. Már indulnék el, hogy a saját főzetemet magam kóstoljam meg, hogy ha hibáztam, hát én járjak pórul, amikor Tao megelőzve már rá is lép a poros útra. 
- Ne! - kiáltok fel, amikor nem áll meg, hanem magabiztosan előre lépked. 
- Állj meg Tao! Ez így túl egyszerűűűűűű.... - kiáltok utána, majd nem várom meg míg Alrik vagy Lara elindul, rálépek én is a kijelölt útra, és megyek a lány után. 
Hangosan számolom a megtett lépéseket. - 1..2..3..4..5... felszisszenek, ahogy Tao meginog, de szerencsére nem tűnik el alóla az út. Eléggé félelmetes, hogy a semmin álldogálunk. 
Aztán Tao lép még egyet, és még egyet, majd egyszercsak zuhanni kezd. 
- Taooooooooo! - kiáltok, majd utána kapok. Még éppen sikerül elkapnom a ruhája gallérját, aztán egy hatalmas rántassal magam mellé húzom vissza. 
- Na, azt hiszem fordulunk! - jelentem ki, majd egy óvatos lépést teszek jobb oldalra.

Tiara Prince carried out 1 launched of one Lucky :
8

Szerencsére szilárd talajt érzek, így átlépek a következő semmire. Majd újra a szakadék túloldala felé fordulok, és a talárom zsebéből előveszek egy bezoár követ. Előre gurítom, és figyelem ahogy legurul a mélybe. 

Tiara Prince carried out 1 launched of one Lucky :
9

- Hát akkor nincs más hátra, mint előre! - jelentem ki, majd visszafordulok az előző irányba, és előre lépek egyet. 

Tiara Prince carried out 1 launched of one Lucky :
10

Hátranézek Tao-ra, és a többiekre. - Ha jól számolom még két lépés jobbra, és elérjük a falat, vagyis vagy itt, vagy a fal mentén, de meg kell lennie az útnak. 

Tiara Prince carried out 1 launched of one Lucky :
10


Azzal egy magabiztos lépéssel fordulok balra és lépek előre. Innen már alig két lépésnyire van a szakadék túlpartja.







******************************************************
Anglia egyik legsötétebb aranyvérű családjának utolsó  leszármazottja. Nagyszülei nevelték. Gyerekkora óta Tiát sötét varázslatokra tanították, és brutális büntetéseket kapott.  Nagyapja a halálfalók megmaradt csoportjához tartozott, gyakran vitte Tiát is ebbe a régi társaságba, különösen, amikor rájött, hogy vámpír öröksége miatt gyorsabban regenerálódik a szervezete az átlagosnál. 
Nemrégiben mindkét nagyszülőjét elveszítette, ezzel ő lett a Prince vagyon és birtok egyedüli örököse. Vámpír öröksége egyenlőre csupán kifinomultabb érzékszervi és gyorsabb regenerálódó képességén látszik, de hamarosan választás elé kerül, elfogadja e örökségét? Amíg vámpír képessége egyre jobban fejlődik, a lány varázsolni nem képes, mivel kiszámíthatatlan varázsereje miatt pálcáját elkobozták.
Társaival jól kijön, jó humorú, szereti a csínyeket, de mindig figyel a biztonságra. Szívesen segít bárkinek, aki megkéri rá. Ugyanakkor hajlamos a komorságra.
Vissza az elejére Go down
Mesélő
Game Master
Game Master
Mesélő


Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 30.
102
Hozzászólások száma : 477

179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. Empty
TémanyitásTárgy: Re: 179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt.   179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. Icon_minitime2023-11-24, 19:14

II. ajtón belüli csapat.


A gomb alatt egy rekesz tárul fel. Benyúlva egy feltekert tekercset vesztek elő. Ahogy letekeritek azt veszitek észre, hogy 3 részre szakították azt. A nálatok lévő felén jól olvasható hieroglifák vannak. Sejthető, hogy a maradék két része is ilyen jó állapotban lehet ha már ez ilyen jó minőségben fent maradt.
( Ezt látjátok a pergamenen... )

179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. Pictur10

( Kis segítség az olvasáshoz
Hieroglyphic Typewriter - Discovering Ancient Egypt (discoveringegypt.com)

( Nézzetek szét és keressétek meg a hiányzó 2 darabot. )
Vissza az elejére Go down
Wang Blackthorn
Mirakulum discipulus
Mirakulum discipulus
Wang Blackthorn

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2022. Nov. 15.
32
Hozzászólások száma : 895

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 6
Health point (maximum): 28
Képesség: : Gravitációs mágia Gravitációs mágia
Csokibéka rang: 8. szint Béka Nagymester 8. szint Béka Nagymester
Inventory:

179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. Empty
TémanyitásTárgy: Re: 179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt.   179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. Icon_minitime2023-11-24, 19:53

Elmarad a villámcsapás meg a zombi áradat is. Ahogy bebizonyosodik, hogy nem most csapódik be a nagyon is érő mennykő, odasétálok Helenhez és megnézem, hogy mit találta. Egy szakadt papirusz tekercs.
"Persze, jellemző. Szét van darabolva, hogy meg kelljen találni. Ez olyan, mint hogy a gonoszok bázisán a kapcsoló, ami az ajtót nyitja, három emelettel feljebb van eldugva egy titkos fal mögé. És ha hasmenésük van? Néha sürgős bejutni. Ahhh"
Homlokráncolva olvasni kezdtem.
- Mi? Mit akar ez a szerbekkel? Ahh, ehhez én kevés vagyok. Helen, nálad van ez a legjobb kezekben. Próbáld megfejteni, addig mi megkeressük a tekercs többi részét. Ahogy nézem, még kettő szelete van.
Lisához fordulok és nyomok egy puszit arra az imádni való anyajegyére.
- Nos, nyomozó, készen áll? A temető másik, de a feladat hasonló.
Kacsintottam rá egyet, majd elindultam kapcsolót vagy papirusz tekercset keresni.
"Nagyon remélem nem kell a szarkofágokba belenézni egyessével. Kinézem belőlük, hogy egy múmia pólyájáról szakították le azt a darabot."

(Szeretnék dobni egy perception checket.)
Wang Blackthorn carried out 1 launched of one Lucky :
3
Nagyon reméltem, hogy hamar végzünk. Nem volt okom nem bízni Tia, Alric, Lara és Tao négyesében, de mégiscsak jobb együtt látni a bandát.







******************************************************
- Mondhatnék most bármit, de az sokkal szórakoztatóbb, ha te ismersz meg
Vissza az elejére Go down
Astral Delon
Magica nebulus
Magica nebulus
Astral Delon


Csatlakozás dátuma : 2023. Sep. 11.
23
Hozzászólások száma : 48

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D6
Health point (maximum): 20
Képesség: : Gravitációs mágia Gravitációs mágia
Csokibéka rang: 0. szint Békalencse 0. szint Békalencse
Inventory:

179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. Empty
TémanyitásTárgy: Re: 179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt.   179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. Icon_minitime2023-11-24, 20:03

Egy csapdára számítottam de a gomb megnyomása után meglepetésemre egy kis rekesz nyílt ki. Odamegyek és elkérem Wangtől a pergament. -Na jó erre tényleg nem számítottam mondtam a többieknek. 
Letekertem a tekercset és hieroglifákat láttam benne. -Ezek hieroglifák de olyan mintha hiányos lenne a papír mutattam nekik. -Lehet, hogy több része is van.
-Szerintem úgy nem rakták volna ide ha nincs itt a többi része vetettem fel. 
-Azt hiszem befele jövet láttam valamiféle ábct de az majd akkor kell, ha megvan minden darab vázoltam fel nekik az ötletet. 
-Hogy keressük a pergamen többi részét? 
-Mindenki külön, csoportokban vagy együtt? kérdeztem a többieket.


A hozzászólást Astral Delon összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2023-11-24, 20:06-kor.
Vissza az elejére Go down
Hu Tao
Magica residentus
Magica residentus
Hu Tao


Csatlakozás dátuma : 2023. Oct. 26.
32
Hozzászólások száma : 254

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D6 + 4
Health point (maximum): 24
Képesség: : Tűzmágia Tűzmágia
Csokibéka rang: 2. szint Békakutató 2. szint Békakutató
Inventory:

179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. Empty
TémanyitásTárgy: Re: 179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt.   179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. Icon_minitime2023-11-24, 20:05

Becsuktam a szemem így nem láttam, ahogy zuhanok, de éreztem a süvítő szelet, meg azon túl a többiek sikolyait.
Aztán egy erős kar megragadta a ruhámat és én rándultam egyet. Abbamaradt a zuhanás és éreztem, hogy fel aztán oldalra mozgok, míg végül szilárd talajt éreztem a lábam alatt. Sejtettem, hogy ha kinyitnám a szemeimet, akkor ugyanúgy a semmin állnék. Megöleltem a hősömet:
- Ahh Alric, megmentettél! - Sóhajtottam és egy cuppanósat nyomtam az arcára.
Rögtön feltűnt, hogy milyen jéghideg a bőre. És hogy mennyire nem férfias az illata.
"Basszus!"
Kinyitva a szemeimet láttam, hogy tényleg nem Alric az.
- Oh, Tia. Hehehe. Most már nyugodtan hagyhatsz lezuhanni azt hiszem.
Vissza az elejére Go down
Alric Maggot
Mirakulum nebulus
Mirakulum nebulus
Alric Maggot

TÖKKIRÁLY
Advent királya/királynője
A adventi kvíz helyezettjei

Csatlakozás dátuma : 2022. Mar. 17.
32
Hozzászólások száma : 401

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 4
Health point (maximum): 26
Képesség: : Tűzmágia Tűzmágia
Csokibéka rang: 3. szint Békafürkésző 3. szint Békafürkésző
Inventory:

179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. Empty
TémanyitásTárgy: Re: 179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt.   179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. Icon_minitime2023-11-24, 21:08

A gomb kicsit megmozdul ugyan, de nem történik semmi. Bosszankodva megcsóválja a fejét, majd a következő pillanatban megjelenik a hölgykoszorú is. 
-Áhh hát megérkeztetek? Kedves hogy benéztek.
Tia monológját zsigerből figyelmen kívül hagyná, de mégsem tud elmenni mellette szó nélkül. - Tudod... szólal meg fagyos nyugalommal a hangjában... - Az ember érzi mikor kell lelépni tekintete tovább vándorol és Larán állapodik meg-és érzi mikortól teher. na nézzük ezt a szakadékot....

A porhintés jó ötletnek tűnik hovatovább beválik.
-Ezaz, jól csinálod! Kiált oda Taonak, majd felugrik a tia lába utáni kőre. Óvatosan araszolnak a semmin, amikor megtörténik a baj és a lány a mélybe zuhan. Azaz zuhanna, de Tia vámpírreflexeinek hála megmenekül. A komikus jelenet azonban feledteti a kialakult feszkót.
- Őőő izé... én itt vagyok és nem tettem semmit. Szólal meg vigyorogva, majd hónuk alá nyúlva talpra állítja a lányokat és Tiát előre tereli, majd felzárkózik mögé, hogy baj esetén elkapja ha kell.
Ajkát biggyesztve figyeli, ahogy a bezoár aláhull.
- Kár érte segíthetett volna rajtunk. Viszont nincs messze a túlpart. Ugorjunk át!
Azzal nekilódul és elrugaszkodik a perem irányába
Alric Maggot carried out 1 launched of one Lucky :
10







******************************************************
Utálta az embereket. Gyermekként semmi olyan élménye nem volt, amit a kortársai átéltek. A szeretetteljes környezetet, a béke fogalmát. Amikor a halál ott liheg a nyakában egy bűnöző képében, vagy amikor csalókat kell lebuktatni, vagy épp amikor egy horgon tekergő kukac szerepét játssza egy pecabot végén. A neve is gyalázza, amit egyben utál és imád. Maggot… Kukac. Ezt a mentora ajándékozta neki a hatodik születésnapján. Kedves…
Vissza az elejére Go down
Dragneel Darman
Magister
Magister
Dragneel Darman

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 29.
31
Hozzászólások száma : 1265

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D12 + 8
Health point (maximum): 32
Képesség: : Térmágia Térmágia
Csokibéka rang: 8. szint Béka Nagymester 8. szint Béka Nagymester
Inventory:

179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. Empty
TémanyitásTárgy: Re: 179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt.   179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. Icon_minitime2023-11-25, 08:02

Belépve a terembe egy "múzeumba" találom magam, vagyis úgy érzem magam.
A kapcsolót Helen veszi észre és meg is nyomja azt. Miközben vissza áll mellém válaszolok a mondandójára.
- Nincs mit, máskor is, de jobban örülnék neki ha nem menne el a gógyid. Az erődre és a tudásodra is szükségünk van. - fejezem be.
A gomb egy fiókot aktivált amibe egy szöveget ábrázoló tekercs volt. Ahogy szemügyre vettem rájöttem, hogy ez az írás se hozzám tatozik.
- Na látod, máris szükség van a tudásodra! - bököm oldalba a lányt, ezzel is ösztönözve őt és bátorítva.
Wang és Lisa máris keresni kezdik a maradék két részét a papírnak.
Énnekem nem tűnt fel a hiányzó darabok száma, csak annyi, hogy hiányos és látszik a szakítás a végén.
- Van még 3 kisebb szoba, plusz ez a sok "koporsó". - gondolkozok hangosan.
- Én megyek megnézem a bal oldali kis termet hátha van ott valami árulkodó. - jelentem ki hogyha valaki akar kövessen és legalább tudjuk ki merre ment.
Bár nem nagy a terem de ki tudja milyen csapda van előttem...
Szerencsére simán eljutok és belépek a terembe.
Itt is nagyon világos minden így nincs szükségem fény-varázslatra.
Van egy nagyobb és pár kisebb szarkofág itt. nem nyúlok hozzájuk de kívülről elkezdem vizsgálni.
Majd a falakat, hátha találok egy újabb gombot.
( Dobok észlelésre és kutatásra! )
Dragneel Darman carried out 1 launched of one Lucky :
3







******************************************************
Előtörténet:
Már igen fiatal korában megmutatkozott a varázs ereje. Az évek alatt az ereje csak nőt. 10 éves korában egy verekedésbe került, amibe megütötték és megverték őt. Ekkor elvesztette a nyugalmát és a közelben lévő fémkukát összelapította és kigyújtotta a kezeit, aminek hála a többiek otthagyták őt. A tűz nem égette meg őt mert tudat alatt irányította azt. Azóta félik és csúfolják őt s így kapta a Salamandra becenevet.
Mint a többi fiatalnál nem képes uralni a varázserejét és ösztönösen használja azt tudat alatt. A szülei ezért döntöttek a Magnetarion mellett, mert a tanári karról jót hallani. Így bíznak benne, hogy a gyerekük képes lesz megzabolázni a varázserejét az iskola tanítása alapján.
Vissza az elejére Go down
Astral Delon
Magica nebulus
Magica nebulus
Astral Delon


Csatlakozás dátuma : 2023. Sep. 11.
23
Hozzászólások száma : 48

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D6
Health point (maximum): 20
Képesség: : Gravitációs mágia Gravitációs mágia
Csokibéka rang: 0. szint Békalencse 0. szint Békalencse
Inventory:

179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. Empty
TémanyitásTárgy: Re: 179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt.   179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. Icon_minitime2023-11-25, 14:16

Amikor Darman elindult, elhatároztam, hogy én pedig átnézem a szarkofágokat. -Na jó nincs mit tenni, úgyhogy én átnézem a szarkofágokat. Meg se kérdezem, hogy valaki segít-e, mert gondoltam senkinek nincs kedve 1000 éves koporsókban kutakodni.
Láttam egy két szarkofágot befele menet és azokhoz mentem oda előszőr. -Na nézzük gondoltam magamban.
-Megpróbáljam kinyitni vagy döntsem fel? gondolkoztam rajta.
-Na várjunk, ha felborítom és van benne valami el is törhet jutott eszembe a gondolat és úgy döntöttem, hogy inkább megpróbálom kinyitni.
(Dobok arra, hogy ki tudom-e nyitni)
Astral Delon carried out 1 launched of one Lucky :
17

(Dobok arra, hogy ne boruljon rám a koporsó vagy az ami benne van)
Astral Delon carried out 1 launched of one Lucky :
9

(Mindkettőt a Km-re bízom)
Vissza az elejére Go down
Verden Wildheart
Eltávozott karakter
Verden Wildheart


Csatlakozás dátuma : 2023. Oct. 06.
14
Hozzászólások száma : 59

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D6
Health point (maximum): 20
Képesség: : Térmágia Térmágia
Csokibéka rang: 1. szint Békagyűjtő 1. szint Békagyűjtő
Inventory:

179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. Empty
TémanyitásTárgy: Re: 179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt.   179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. Icon_minitime2023-11-25, 15:01

A lépcsőn ereszkedek le, a sötét folyosók árnyékaival kísérve a csapat mozgását. Csendben léptem, csak a saját lélegzetem és a lábaim tompa hangja hallatszott. Amint lehajoltam, hogy megigazítsam a cipőmet, észrevettem, hogy mindenki eltűnt. Gyorsan lefutottam a lépcsőn, beléptem egy terembe, és furcsa, múzeum-szerű környezetre leltem. A szoba közepén megláttam Astral-t és Dragneel-t, akik éppen valamivel foglalkoztak. Meghajolva hozzájuk, szégyenkezve mondtam:
- Oh jaj, bocsánat, itt vagyok! Csak meg kellett igazítanom a cipőmet, és hirtelen eltűntetek. Mit csináltok itt, vagy mit lehet itt csinálni?
Vissza az elejére Go down
Mesélő
Game Master
Game Master
Mesélő


Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 30.
102
Hozzászólások száma : 477

179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. Empty
TémanyitásTárgy: Re: 179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt.   179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. Icon_minitime2023-11-25, 17:12

V. ajtón belüli csapat.

Alric szépen elrugaszkodik. Természetesen a távolság már szemmel láthatóan és mérhetően nem volt nagy. Ugrással megkísérelhető... lett volna ha a "tervezők" nem gondoltak erre.  Alric egyenesen előre ugrott. De ahelyett, hogy a lába biztos talajra ért volna pár centivel a túloldal után a levegőben felkenődött valami láthatatlan falon. Az ütközés nagy volt és fájdalmas. A levegő kiszorult a mellkasából és csúszni kezdet.
Szerencséje az volt, hogy a láthatatlan fal pár centivel beljebb volt mint a perem széle. Emiatt megtudott kapaszkodni. De felhúzni magát nem tudta mert még össze kell szednie magát az ütközés okozta sokktól.

( Próbálkozzon 2 ember a továbbjutással. 2 HSZ után Alric megpróbálhatja felhúzni magát. ehhez támadás értékével kell dobnia és az eredménynek  6-nak vagy többnek kell lennie. De ha valaki átér akkor felhúzhatja. )

( Így álltok, hogy szemmel láthatóan demonstráljam az előre haladásotokat. )
179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. WMsxrV1kIvh5gAAAABJRU5ErkJggg==

II. ajtón belüli csapat.


Wang megindul és nagy lobbal lépkedve nézelődik próbál kiszúrni valamit. De a nagy sietség és kapkodás közben semmit sem vesz észre abba a terembe ahol most vagytok. ( Nagyon kicsi volt a dobás értéke. )
Darman belép a bal oldali kisebb kamrába és ott vizsgálódik. De ő is túl mohón és túl kapkodón nézelődik.  Ha előtte lenne egy írás, hogy " Itt vagyok engem keresel! " se venné észre!  Semmit nem talál a bal oldali helyiségben. ( Az ő dobási értéke is túl alacsony volt. )
Delon talált egy álló szarkofágot ami egy gyerek méreteivel rendelkezik. Delon oda megy mellé és neki feszül az "elejét" jelentő kőlapnak ami hangos sistergéssel kezd elmozdulni a helyéről. De rossz irányba tolja ami miatt egy hatalmas csatanással ér földet és törik ripityára.

( Delon dobjon Védekezés kockájával. Ha az érték páratlan akkor a szarkofágba lévő gyerek múmia kinyitja a szemét és kilép a szarkofágból. Ha páros akkor nem történik semmi azon kívül, hogy a hideg félelem is bele áll a társaságba. 
Ha feltámad a múmia az értékei a következők lesznek. 
Gyermek múmia: HP: 40/40 D6+2


( Keressetek tovább, az hogy az adtt helyiségben nem találtatok semmit a kis dobási érték miatt nem jelenti azt, hogy nincs is semmi! )
Vissza az elejére Go down
Lara Lestrange
Mirakulum nebulus
Mirakulum nebulus
Lara Lestrange

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2022. May. 29.
16
Hozzászólások száma : 408

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 4
Health point (maximum): 26
Képesség: : Vízmágia Vízmágia
Csokibéka rang: 1. szint Békagyűjtő 1. szint Békagyűjtő
Inventory:

179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. Empty
TémanyitásTárgy: Re: 179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt.   179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. Icon_minitime2023-11-25, 19:09

Ahogy Alrik rámnéz elfog a bűntudat. De feleslegesen. Méghogy nekem teher. Ő koptatott le állandóan. Határozottan elindulok a szakadék pereme felé nézni Tao és Tía ügyeskedését. Amikor a két lány szinte a levegőben lépked, Alrikhoz fordulok 
- Talán rosszak a megérzéseid- mondom halkan a srácnak.
A lányok majdnem a szakadék végéig eljutnak az utat tippelgetve. Én sanszos hogy az elsőnél estem volna le. 
Alrik úgy dönt megpróbál átugrani. Szó szoros értelmében nekicsapódott a semminek.
- Ennyire türelmetlen vagy, vagy megőrültél?-kiáltom utána. 
Elindulok én is a 2 lány által kikísérletezett úton. 
( a 4es sor 9. Elemére való lépést próbálom meg.
Lara Lestrange carried out 1 launched of one Lucky :
19

Ilyedten tapasztalom hogy nem stabil elemre érkeztem
- Ahhj! Jellemző.. Valamelyikőtök nem szeretne segíteni?
Vissza az elejére Go down
Helen Green
Mirakulum residentus
Mirakulum residentus
Helen Green

Rímhányó Mágus
A legjobb locsolóvers közönségszavazat
Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 24.
29
Hozzászólások száma : 1239

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 8
Health point (maximum): 30
Képesség: : Levegő mágia Levegő mágia
Csokibéka rang: 9. szint Békatitán 9. szint Békatitán
Inventory:

179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. Empty
TémanyitásTárgy: Re: 179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt.   179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. Icon_minitime2023-11-25, 19:50

Ameddig várunk Darmannal, megérkezik az egyik új diák. 
- Astral, ha jól emlékszem, ugye? Helen vagyok, ha még nem találkoztunk. Bár rémlik, hogy valamelyik órán bennt ültél volna, nem? - kérdezem az új srácot. - Tudod, szeretek veszélyesen élni, és keresni a problémát. Nem mintha itt más nem tenné. 
De ekkor kicsit összeszorul a gyomrom, amikor egy rekesz tárul fel, és egy tekercs van benne feltekerve, így kiveszem. 
- Hmmm, ez úgy tűnik, az én szakterületem lesz. De amint elnézem, még hiányzik két részlet, azt meg kellene találnunk, hogy egyáltalán értelmezhető legyen, és főképp majd helyes sorrendbe kell őket rakni. Na egy kis türelmet kérek. - motyogom, majd keresek magamnak egy megfelelő helyet, ahová le tudok ülni, és hangosan elkezdek gondolkodni. - Na akkor, hogy is van ez. Van valakinél valami író eszköz? Vagy akár valami kés vagy tőr? Keressetek nekem valami, amivel fel tudnám jegyzetelni a papírra a megfejtést? 
Ameddig várom a választ, a homokba kezdem el írni a megfejtéseket. Na akkor most hogy is volt ez?Az első szimbólum az az S, a második az I, és így tovább. Minden egyes szimbólumot belerajzolok a homokba ujjal, és egy egyenlőség jelet teszek mellé. Majd fogom, és dühömbe eltörlöm inkább, leírom az egészet inkább az egész szöveget oda, újra kezdem az egészet. Majd megint eltörlöm, és csakis a helyes megoldást írom le. 
- Azt hiszem, megvagyok!!! - kiáltom fel a többieknek. - Megvan a megoldás. SÍRBÓL A JOBBAL LESZ NEKED. Azt hiszem ez lesz a megoldás. De már csak a másik két papír kellene, megtaláltátok? Bár egy kicsit megszívatott az egész, mert volt, hogy valamit rosszul emlékeztem, vagyis az Í-t és az E-t kevertem, de talán megvan. 







******************************************************
Bukarest mellett született, születésének estéjén viharban, és szakadó hóesésben történt, ami emlékeztette a kis városkát egy évszázadokkal ezelőtt született, később igen sokra vivő varázsló születésének.Születésekor fel sem sírt, annál jobban mosolygott, ami kicsit megrémisztette a szüleit, de a boldogságuk gyorsan elfeledtette velük. Rossz kedvében, aki esetleg rossz szándékkal közelít felé, akaratán kívül egy taszító lökést küld ellene, akit kedvel, az illető érzékeli azt.
Vissza az elejére Go down
Wang Blackthorn
Mirakulum discipulus
Mirakulum discipulus
Wang Blackthorn

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2022. Nov. 15.
32
Hozzászólások száma : 895

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 6
Health point (maximum): 28
Képesség: : Gravitációs mágia Gravitációs mágia
Csokibéka rang: 8. szint Béka Nagymester 8. szint Béka Nagymester
Inventory:

179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. Empty
TémanyitásTárgy: Re: 179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt.   179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. Icon_minitime2023-11-25, 20:10

Keresgéltem, de nem láttam semmit. Annyira nem lepett meg, a temetőben is ez volt. Én kapkodtam és Lisa éleslátása és józan gondolatai mentették meg a helyzetet. Legalábbis én így emlékeztem vissza rá.
Közben Helen megfejtette a hieroglifákat.
"Szóval amit én E-nek néztem az I volt, oké. Látszik, nem vagyok a téma szakértője."
A középső kamrában nem láttam semmit. Darman ment a bal oldaliba, szóval akkor én úgy döntöttem, megnézem a jobb oldalitt, hogy az is át legyen kutatva.
Miközben szaladtam a járathoz, megálltam Helennél.
- Ez gyors volt. Mázlink van, hogy itt vagy velünk.
De most tényleg. Itt nézegethettük volna a feliratot estig.
Átmentem a Jobb kamrába körbenézni. Mivel a sírokat említette a felirat, így azokat inkább igyekeztem hanyagolni. Nehogy rosszat piszkáljak meg.
(Perception check megint, hátha itt már látok valamit.)
Wang Blackthorn carried out 1 launched of one Lucky :
18







******************************************************
- Mondhatnék most bármit, de az sokkal szórakoztatóbb, ha te ismersz meg


A hozzászólást Wang Blackthorn összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2023-11-26, 13:34-kor.
Vissza az elejére Go down
Hu Tao
Magica residentus
Magica residentus
Hu Tao


Csatlakozás dátuma : 2023. Oct. 26.
32
Hozzászólások száma : 254

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D6 + 4
Health point (maximum): 24
Képesség: : Tűzmágia Tűzmágia
Csokibéka rang: 2. szint Békakutató 2. szint Békakutató
Inventory:

179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. Empty
TémanyitásTárgy: Re: 179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt.   179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. Icon_minitime2023-11-25, 20:19

Ahogy látom Larát megbicsaklani, azonnal ugrok is mögé és átkarolom.
Nehezebb mint én, de egyrészt szép sovány, másrészt azért Kung Fu edzés, na.
- Értékelem, hogy ennyire támogatni akarod a vállakozásunkat, de még ne legyél a kuncsaftunk. Még akarok veled venni  valami dögös rucit, mint amilyen a mugli tanárnak van.
Visszahúztam a szilárd talajra, aztán megpróbálkoztam az oldalt lévő kockával, hátha az stabil.
(Ez az 5. oszlop 8-as kocka lesz)
Hu Tao carried out 1 launched of one Lucky :
8
- Oké, ez stabil! - Fordulok hátra. - Vigyázz a kalapomra Lara kedves. És ha nem mondtam volna, tök jó az illatod.
Visszafordultam előre és megint léptem egyet, hátha az a jó út.
(5. oszlop 9)
Hu Tao carried out 1 launched of one Lucky :
10
Megkönnyebbülten léptem a szilárd talajra.
- Oké, eddig stabil. Már csak egy lépés és ott vagyunk Miszter Muszklinál.
Léptem még egyet előre remélve, hogy ez végre az utolsó.
Hu Tao carried out 1 launched of one Lucky :
2
Felsikoltottam, ahogy befejeztem a lépést. Aztán elnevettem magam.
- Csak vicceltem, sima a pálya.
Átértem a túloldalra és nyújtottam a kezem Alricnak.
Vissza az elejére Go down
Astral Delon
Magica nebulus
Magica nebulus
Astral Delon


Csatlakozás dátuma : 2023. Sep. 11.
23
Hozzászólások száma : 48

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D6
Health point (maximum): 20
Képesség: : Gravitációs mágia Gravitációs mágia
Csokibéka rang: 0. szint Békalencse 0. szint Békalencse
Inventory:

179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. Empty
TémanyitásTárgy: Re: 179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt.   179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. Icon_minitime2023-11-25, 20:37

Helen kérdésére gyorsan válaszoltam mert már nagyon kiváncsi voltam, hogy mi lehet a szarkofágban. 
-Szerintem is találkoztunk már de ötletem sincs hol válaszoltam neki de már fordultam vissza a szarkofághoz.
-Háromra kinyitom mondtam magamnak.
-1..2..3 kezdem nyitni a szarkofágot de rosszul toltam az elejét ezért elborult és még ripityára is tört.
Astral Delon carried out 1 launched of one D6 :
179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. 510

Amikor elborul, széttört és egy múmia gyerek mászott ki belőle.
-Jézusom! kiáltom el magam miközben előrántom a pálcámat.
-Piroinito
Astral Delon carried out 1 launched of one D6 :
179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. 211


A hozzászólást Astral Delon összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2023-11-25, 23:11-kor.
Vissza az elejére Go down
Alric Maggot
Mirakulum nebulus
Mirakulum nebulus
Alric Maggot

TÖKKIRÁLY
Advent királya/királynője
A adventi kvíz helyezettjei

Csatlakozás dátuma : 2022. Mar. 17.
32
Hozzászólások száma : 401

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 4
Health point (maximum): 26
Képesség: : Tűzmágia Tűzmágia
Csokibéka rang: 3. szint Békafürkésző 3. szint Békafürkésző
Inventory:

179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. Empty
TémanyitásTárgy: Re: 179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt.   179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. Icon_minitime2023-11-25, 23:05

Ahogy elrugaszkodik, egy furcsa érzés keríti hatalmába. Egyfajta mágikus bizsergés. És ez a bizsergés hamarost képen is törli.
~ Elvarázsolt fal, juhé. A csattanás amit hall, arra enged következtetni, hogy minimum egy bordája zúzódott, de ezt csak akkor tudja biztosan, ha már talpon lesz. A csúszás közben, sikerül elkapni a peremet ugyan, de a felmászáshoz nincs elég hely oldalazni pedig nemigazán tud. A pulzusának tamtamdobjai szinte robajkeltők. A zihálása eszeveszett
 ~ Le fogok zuhanni! 
HA ELENGEDED, IGEN... A PÁNIK KESELYŰ ÉS OTT ÜL A VÁLLADON. NE TÁPLÁLD!  
~ igenis! 
-Pfhúú... Tekintetével végigméri a lehetőségeit. Oldalaznia kell lassan, óvatosan. Csak a mellkasa ne fájna annyira... 
Megpróbál belendülni, de a mellizmaiba nyilaló fájdalom, hamarosan higgadtságra sarkallja. ~ Akkor nincs mese lógok még egy kicsit és megvárom míg megmentenek.
Homlokát a falnak támasztja és megfeszíti minden izmát. A zsibbadás szüntelenül masírozó hangyaseregként járja át a végtagjait, de nem engedheti el. még nem. 
A következő pillanatban egy árnyék jelenik meg előtte a kövön. Felpillantva Tao-t pillantja meg vagyis a kezét. Kapva az alkalmon elengedi a jobb kezével a peremet és elkapja a lány kezét.







******************************************************
Utálta az embereket. Gyermekként semmi olyan élménye nem volt, amit a kortársai átéltek. A szeretetteljes környezetet, a béke fogalmát. Amikor a halál ott liheg a nyakában egy bűnöző képében, vagy amikor csalókat kell lebuktatni, vagy épp amikor egy horgon tekergő kukac szerepét játssza egy pecabot végén. A neve is gyalázza, amit egyben utál és imád. Maggot… Kukac. Ezt a mentora ajándékozta neki a hatodik születésnapján. Kedves…
Vissza az elejére Go down
Dragneel Darman
Magister
Magister
Dragneel Darman

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 29.
31
Hozzászólások száma : 1265

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D12 + 8
Health point (maximum): 32
Képesség: : Térmágia Térmágia
Csokibéka rang: 8. szint Béka Nagymester 8. szint Béka Nagymester
Inventory:

179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. Empty
TémanyitásTárgy: Re: 179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt.   179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. Icon_minitime2023-11-26, 08:23

Keresésem semmi hasznosat nem hozott, már bosszankodni kezdenék mikor eszembe jut, hogy valószínűleg megint csak kapkodtam.
Rossz szokásom, hogy feszült pillanatban kapkodok és a mostani természetese feszült. Jó lenne tova haladni, magam mellett tudni szerelmem. A kötés miatt természetesen érzem, hogy jól van és "életbe" van. tudom nem egy törékeny virágszál. Sőt azt kell védeni aki megpróbálja törni ezt a virágszálat de szeretném védeni őt. Valószínűleg ez is a szerelem része.
* Na akkor kezdjük újra. * mondom magamban, de a következő pillanatban egy nagyon ismerős és jómagam is sokszor használt varázslat nevét hallom elhangzani.
- Mi történik? - kiálltok ki a helyiségből a "főterembe".
De válasz nem jön, így csapok egy gyors 180°fordulatot és felhúzom a leggyorsabb cipőmet.
Nagy robogással jövök ki a kis lyukamból.
Pillanatok telnek el és már fel is fogtam mi történt.
Delon, valahogyan felélesztett egy Múmiát.
Ahogy kirobbantam a helyiségből céloztam és lőttem.
- Piroinito - lövöm ki a tűz varázslatomat.
Dragneel Darman carried out 1 launched of one D9 :
179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. 217
+8+2
Ha már Múmia az akkor szövettel van betekerve jobb estebe hatásos ellene a tűz.







******************************************************
Előtörténet:
Már igen fiatal korában megmutatkozott a varázs ereje. Az évek alatt az ereje csak nőt. 10 éves korában egy verekedésbe került, amibe megütötték és megverték őt. Ekkor elvesztette a nyugalmát és a közelben lévő fémkukát összelapította és kigyújtotta a kezeit, aminek hála a többiek otthagyták őt. A tűz nem égette meg őt mert tudat alatt irányította azt. Azóta félik és csúfolják őt s így kapta a Salamandra becenevet.
Mint a többi fiatalnál nem képes uralni a varázserejét és ösztönösen használja azt tudat alatt. A szülei ezért döntöttek a Magnetarion mellett, mert a tanári karról jót hallani. Így bíznak benne, hogy a gyerekük képes lesz megzabolázni a varázserejét az iskola tanítása alapján.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. Empty
TémanyitásTárgy: Re: 179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt.   179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt. Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
179. Egy ősi gonosz árnyékában... folyt.
Vissza az elejére 
1 / 3 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» 173. Egy ősi gonosz árnyékában...
» 144. A feladat - A templom árnyékában...

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Magnetarion Varázsakadémia :: JÁTÉKTÉR :: Iskolán kívüli helyszínek :: Szahara-
Ugrás: