Magnetarion Varázsakadémia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Magnetarion Varázsakadémia....Ahol a varázslat újjászületik....
 
KezdőlapKezdőlap  Mindenttudó  Diákjaink  Tanáraink  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Hirdetések!


Játékok jelölése:

KM-es játék : vörös

Krónikás játék: sárga

Tanórák: kék

Mini játékok: zöld

Privát játékok: lila

IT játék: narancssárga



Házpontok
házpontok


Khimeras
160
Auctoritas
190

Favoritus
180

Twitter

 

 155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás

Go down 
+6
Helen Green
Lara Lestrange
Tiara Prince
Dragneel Darman
Wang Blackthorn
Administrator
10 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next
SzerzőÜzenet
Administrator
Admin
Admin
Administrator


Csatlakozás dátuma : 2019. Jan. 14.
Hozzászólások száma : 783

155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: 155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás   155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 Icon_minitime2023-07-13, 10:20

First topic message reminder :

Az utazás gyorsan, és zökkenőmentesen zajlott. Alig 2 óra múlva, a hajó emelkedni kezdett, és a diákok megpillanthatták a svájci hegyek tövében elhelyezkedő táborhelyet


A leszállást követően mindenki elfoglalhatja a számára tetsző szobát a fent a domboldalon álló házban.
A háznak egyszerű berendezése van. Az alsó szinten található a konyha, az étkező, illetve egy nagyobb társalgó rész, kandallóval, és egy nagy asztallal. Fent az emeleten találhatóak a hálószobák, és egy egyszerű könyvtár. 


A ház legérdekesebb része mégiscsak a ház alatt elterülő pince, mely helyet ad egy edzőteremnek, egy billiárdasztalnak, és egy 20 fős moziteremnek is. A boltíves falon egy bárpult is helyet kapott. 


A ház mellett egy hosszúkás épületben várják a csónakok, vitorlások, és jetski-k hogy a nyaralók kikölcsönözzék őket. 


A birtokon még egy épület található, amely a vendégek kiszolgálására idetelepített személyzet szálláshelyéül szolgál. 

A személyzet tagjai Dick a szakács, Lili és Lali az ikerpár felszolgáló, Dominic,aki a birtokot és a környékét tartja rendben, Katerina, Szabrina és Erina a szobalányok, aki a szobák takarításáért felelős, valamint a terület gondnoka, Cameron, akivel már talákoztatok, ő a gondnok, aki a személyzet tagjaiért felelős. Vele jöttetek ide. S van Tomi a birtok házimanója, kinek egyetlen feladata, hogy ha a nevét kiejtitek ő megjelenik s elindítja a mozit, kiadja nektek a kért csónakot…stb
A csomagjaitokat a három szobalány férfiakat megfélemlítő erővel csapja a hóna alá s viszi el őket az emeletre a szobák előtti kis térre.


- Üdvözlet a csapatnak! - szólalnak meg szinte teljesen egyszerre a szobalányok, majd egymásra nézve kitör belőlük a kacagás.
- Bocsánat! - mondja mosolyogva a szőke hajú. - A nevem Szabrina. Ők itt Katerina és Erina. A szobáitokért vagyunk felelősek. Nem kaptunk arra vonatkozó utasítást, hogy ki melyik szobát foglalja el. Innen 4 szoba is nyílik, válasszanak és használják őket egészséggel.

A reggelit a szomszédos nagy épületben szolgálják fel, körülbelül fél óra múlva. - mondja, majd mindhárman megfordulnak és ott hagynak benneteket az előtérben.


A hozzászólást Admin összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2023-10-29, 18:45-kor.
Vissza az elejére Go down

SzerzőÜzenet
Dragneel Darman
Magister
Magister
Dragneel Darman

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 29.
31
Hozzászólások száma : 1266

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D12 + 8
Health point (maximum): 32
Képesség: : Térmágia Térmágia
Csokibéka rang: 8. szint Béka Nagymester 8. szint Béka Nagymester
Inventory:

155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás   155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 Icon_minitime2023-08-09, 18:05

A többiek sajnos nem vártak meg, de naivan azt hittem, hogy legalább a parton várnak.
De hát cseszhettem az egészet.
* Mégis mit vártál? * jön egy hang a fejemben.
Mintha magammal beszélgetnék, de mégsem magammal. a hang az enyém ám mégsem, sötétebb annál és gonoszabb.
* Csak magadra számíthatsz ebben az életben, de a következőben is ha hiszel ezekben a hülyeségekben. Mindenki magadra hagy téged. Senkinek sem kellesz. Barátnőd lelép, haverod, barátod megint faképnél hagy, s társaid is simán nélkülöznek. Ébresztő te vagy a sokadig kerék mely ha eltűnik sem számít, max akkor amikor éppen kellene. * vágja hozzám a szavakat.
Szavai mint a sav s méreg martak és gyilkoltak.
Jelen helyzetemben úgy éreztem, hogy igazat is beszélnek.
Nem szóltam vissza, nem láttam értelmét leállni vele beszélgetni. Vhogy úgy éreztem, csak erősíteném őt.
Ezért is inkább leültem az egyik ágyikóra, napozóágyra.
- B@ssza meg mindenki, az egész világ jók és rosszak is. - szalad ki belőlem.
Majd hanyatt vágom magam szememre húzok egy igencsak szép Kingseven márkájú napszemüveget.
Nem érdekelt senki s semmi. Csak a meleg napfény kellemes érzésével törődtem ahogy melengeti a testem amit eközben egy lágy friss szellő hűt.
( Ha nagyobbat dobok mint @Wang Blackthorn  Luckyja, akkor szerencsétlenségére pont a part felé jött vissza a szálloda irányába. )
Dragneel Darman carried out 1 launched of one Lucky :
10

Kellemesen be is aludtam a napon, s senki sem ébresztet fel. 
* Mondhatni a hangnak teljes mértékben igaza lett, kutyát nem érdeklem. * Fut át az agyamon ahogy felébredtem alvásomból.







******************************************************
Előtörténet:
Már igen fiatal korában megmutatkozott a varázs ereje. Az évek alatt az ereje csak nőt. 10 éves korában egy verekedésbe került, amibe megütötték és megverték őt. Ekkor elvesztette a nyugalmát és a közelben lévő fémkukát összelapította és kigyújtotta a kezeit, aminek hála a többiek otthagyták őt. A tűz nem égette meg őt mert tudat alatt irányította azt. Azóta félik és csúfolják őt s így kapta a Salamandra becenevet.
Mint a többi fiatalnál nem képes uralni a varázserejét és ösztönösen használja azt tudat alatt. A szülei ezért döntöttek a Magnetarion mellett, mert a tanári karról jót hallani. Így bíznak benne, hogy a gyerekük képes lesz megzabolázni a varázserejét az iskola tanítása alapján.
Vissza az elejére Go down
Lisa Peterson
Eltávozott karakter
Lisa Peterson


Csatlakozás dátuma : 2022. Nov. 15.
21
Hozzászólások száma : 135

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D6 + 2
Health point (maximum): 22
Képesség: : Animágia Animágia
Csokibéka rang: 0. szint Békalencse 0. szint Békalencse
Inventory:

155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás   155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 Icon_minitime2023-08-09, 21:29

Ahogy el akartam indulni a szobámba hogy túrához öltözzek, amikor Darman invitált homokvárat építeni jómagával és Wanggal. Már nyitottam volna a szám, hgy kihagynám, mert sok itt a felfedeznivaló, de neki már se híre, se hamva nem volt. Így visszamentem a szobámba, de eszem ágéban sem volt visszamenni a megbeszélt időpontra. Magamra vettem egy hosszú szürke tréning nadrágot és egy rámsimulós fehér toppot. Magamhoz vettem a pálcám szükség esetére, majd útra készen belevetettem magam az erdő mélyébe. A szórakozást meghagytam Darmannak és Wangnak, én meg elindultam felfedni e gyönyörű sziget titkait.
Vissza az elejére Go down
Wang Blackthorn
Mirakulum discipulus
Mirakulum discipulus
Wang Blackthorn

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2022. Nov. 15.
32
Hozzászólások száma : 900

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 6
Health point (maximum): 28
Képesség: : Gravitációs mágia Gravitációs mágia
Csokibéka rang: 8. szint Béka Nagymester 8. szint Béka Nagymester
Inventory:

155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás   155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 Icon_minitime2023-08-10, 09:34

Sikerült elkerülni azt a sok haszontalant, de egyre nehezebb volt, ahogy forgott velem a világ. Legalább szomjas nem voltam, mert vittem magammal innivalót.
Csak amikor a gyomrom is forogni kezdett, akkor jöttem rá, hogy a világ mitől forgott. Nekitámaszkodtam egy fának és kihánytam a reggelit.
"A fenébe! Még ez is! Elegem van ebből a helyből! Meg fogok szökni, egyedül!"
Hallottam a közelben egy patakot csörgedezni, oda mentem kimosni a számat. A hányás marta a torkomat, mint a fene. Megváltás volt a friss víz. Az arcomat is megmostam, hátha segít észhez térni.
"Nem olyan jó, mint a fájdalom, de talán segít"
Amint rendbe szedtem magam, indultam tovább. Legalábbis azt hittem tovább megyek, de a hányáshoz értem vissza. Elindultam onnan, de megint csak oda értem vissza.
- Na hát ez remek!
A térkép nem volt valami részletes, de próbáltam kivenni rajta valamit, ami segíthet. Egy túrista jelzést, talán.

(Dobok Luckyval. Ha prím számot dobok, akkor visszajutok a táborba. Ha nem, akkor eltévedek)
Wang Blackthorn carried out 1 launched of one Lucky :
5

Nem volt könnyű, mert érthető módon egy ilyen mágikus bordély nincs a túrista térképeken, de sikerült végre utat találnom. Nem sokára hullámzó vizet hallottam. Botladozva odasiettem, és újra kimostam az arcomat. Ott térdeltem, amikor zajt hallottam. Riadtam fordultam oda, a pálcámat elejtve, de csak Darman volt.
- Azt hittem, valami vadállat - nyögtem. - Franc essen beléd, csak ide vitt a lábam. Na de legalább Lisa nincs itt. Nem tudom miért ragaszkodsz ahhoz, hogy elrontsa a napunkat, de még egy ilyen hülye ötlet és lefröcsköllek.
Eldőltem a homokon és hagytam, hogy a nap szárítsa a vizes arcomat.
- Most rá van legkevésbé szükségem. Nem véletlenül mondtam neked, hogy kan bulit akarok tartani veled. De ha minden szart kötelezővé akarsz tenni, meg dönteni helyettem, akkor tőled is meglógok.







******************************************************
- Mondhatnék most bármit, de az sokkal szórakoztatóbb, ha te ismersz meg


A hozzászólást Wang Blackthorn összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2023-08-10, 18:39-kor.
Vissza az elejére Go down
Helen Green
Mirakulum residentus
Mirakulum residentus
Helen Green

Rímhányó Mágus
A legjobb locsolóvers közönségszavazat
Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 24.
29
Hozzászólások száma : 1243

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 8
Health point (maximum): 30
Képesség: : Levegő mágia Levegő mágia
Csokibéka rang: 9. szint Békatitán 9. szint Békatitán
Inventory:

155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás   155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 Icon_minitime2023-08-10, 16:21

Wang eltűnik onnan, valószínűleg a szobája felé vette az irányt, aki után Darman is elrohant. *Mi a fene, vajon mégis csak kibékült ez a két jó madár, vagy ez csak a látszat lesz?* Gondolom, majd elindulok a fiúk után. Arra érek oda, hogy a háztársam épp hűti Wangot. 
- Valami gond van? Vagy csak szeretsz lángolni? - kérdezem a fiút, de látom, hogy inkább szeretnének kettesben maradni. - Ne haragudjatok, inkább magatokra hagylak benneteket. 
Így úgy döntök, hogy visszamegyek a többiekhez, Vlad mellett elsuhanok. Valahogy nem tűnt fel az egész incidens így a végére, csak egy hang, hogy mindenki fáradjon a főépületbe, így célba veszem a mondott helyszínt. Annyi lehetőséget vetnek fel nekünk, hogy nem tudom, mit csináljak, és hova menjek. De szerencsémre Daniel megkönnyíti a helyzetemet. 
- Jaj ne haragudj, kissé elbambultam. - mosolyodom el a fiúra. - Mit is mondtál? Íjászkodást? Előbb lövöm le magamat, mint a célpontomat, de benne vagyok. 
Így a fiút követem egészen a helyszínig. 
- Kíváncsi vagyok, hogy mennyire vagy profi, Daniel. - mondom, és az egyik íjat magamhoz veszem, és kacsintok Daniel felé. - Kezdd te, kíváncsi vagyok a tudásodra. 







******************************************************
Bukarest mellett született, születésének estéjén viharban, és szakadó hóesésben történt, ami emlékeztette a kis városkát egy évszázadokkal ezelőtt született, később igen sokra vivő varázsló születésének.Születésekor fel sem sírt, annál jobban mosolygott, ami kicsit megrémisztette a szüleit, de a boldogságuk gyorsan elfeledtette velük. Rossz kedvében, aki esetleg rossz szándékkal közelít felé, akaratán kívül egy taszító lökést küld ellene, akit kedvel, az illető érzékeli azt.

Wang Blackthorn likes this post

Vissza az elejére Go down
Dragneel Darman
Magister
Magister
Dragneel Darman

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 29.
31
Hozzászólások száma : 1266

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D12 + 8
Health point (maximum): 32
Képesség: : Térmágia Térmágia
Csokibéka rang: 8. szint Béka Nagymester 8. szint Béka Nagymester
Inventory:

155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás   155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 Icon_minitime2023-08-10, 18:07

Ahogy felültem a parton, Wang nézet vissza rám miután körül tekintettem s a gondolatom elsuhant a fejemből.
Wang magyaráz nekem, de látszik rajta, hogy igencsak be van baszva.
* Akkor maradjunk a napon. Remélem megaszalódsz a napon te áruló.... * dühöngök magamban.
- Homokvárat már semmi kedvem építeni erről lecsúsztál mikor úgy gondoltad magamra hagysz. - mondom neki.
- De mint láthatod a tyúk sincs velem. Szal ő sem akarta a társaságomat. - teszem hozzá.
- De az idő már igazán eltelt. azt mondom menjünk vissza. Lessük meg van e vmi kaja féleség azután tábortüzeskedhetünk is.







******************************************************
Előtörténet:
Már igen fiatal korában megmutatkozott a varázs ereje. Az évek alatt az ereje csak nőt. 10 éves korában egy verekedésbe került, amibe megütötték és megverték őt. Ekkor elvesztette a nyugalmát és a közelben lévő fémkukát összelapította és kigyújtotta a kezeit, aminek hála a többiek otthagyták őt. A tűz nem égette meg őt mert tudat alatt irányította azt. Azóta félik és csúfolják őt s így kapta a Salamandra becenevet.
Mint a többi fiatalnál nem képes uralni a varázserejét és ösztönösen használja azt tudat alatt. A szülei ezért döntöttek a Magnetarion mellett, mert a tanári karról jót hallani. Így bíznak benne, hogy a gyerekük képes lesz megzabolázni a varázserejét az iskola tanítása alapján.


A hozzászólást Dragneel Darman összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2023-08-11, 19:05-kor.
Vissza az elejére Go down
Wang Blackthorn
Mirakulum discipulus
Mirakulum discipulus
Wang Blackthorn

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2022. Nov. 15.
32
Hozzászólások száma : 900

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 6
Health point (maximum): 28
Képesség: : Gravitációs mágia Gravitációs mágia
Csokibéka rang: 8. szint Béka Nagymester 8. szint Béka Nagymester
Inventory:

155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás   155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 Icon_minitime2023-08-11, 09:37

Ha nem kavargott volna a gyomrom felröhögök Darman válaszán. Az eszébe jut, hogy okom volt nem akarni a társaságát. 
"Talán ha néha engem is megkérdeznél, mielőtt dönteni akarnál a sorsom felett, akkor vágynék a társaságodra, te marha".
Nyögve nagy nehezen felálltam és elnéztem arra, amerre az étkezőt sejtettem. Ha egy kicsit hunyorogtam, akkor láttam is a tetőt.
- Gondolom nekem is enni kéne, mert csak pár szendvics van bennem reggel óta, de nehéz kajára gondolni.
Majdnem visszaestem a seggemre, de kis botladozás után sikerült stabilizálni magam.
"Uhh, ez most nem esik jól"
- Tudod mi kéne? Leves! Egy nagy üstnyi erőleves. Semmi hús vagy egyéb zsíros szutyok, amit nem tudnék most lenyelni. Csak a sós, és lehetőleg baromi csípős, lé sok tésztával meg néhány tojással beleütve. Jóféle erőleves. Nem véletlen ám, hogy ez a neve!
Úgy magyaráztam ennek a tökfilkónak, mintha valami hatalmas Gourmet lennék és valami Wellington homárnak  adnám elő a receptjét balladai formában.
"Azt se tudom ez mit jelent. Ehehehehe"
Mindenesetre az erőlevesnek a gondolata is adott annyi energiát, hogy elinduljak. Mintha dróton húztak volna, úgy indultam el a kaja feltételezett irányába, néha néha kiadva egy whisky szagú böffenést. Az igazat megvallva tényleg nagyon éhes voltam, de féltem, hogy bármi nehéz azonnal kijönne belőlem. És talán ez új infó lenne sokaknak, de nem rajongok az okádásért.
Út közben járt a szám.
- A kaja utáni programot meg majd kitaláljuk még, Darman. Kicsit úgy érzem ezzel a tábortűz dologgal, hogy szívességet akarsz tenni nekem. Nem tom te hogy vagy vele, de én inkább vagyok egyedül egy jó könyvvel, mint olyanokból, akik muszájból, vagy szívességből vannak velem. Ezért nem akartam Lisával lenni egész nap és baromi rosszul esett, hogy te meg eldöntötted helyettem, hogy mégis vele akarok lenni.







******************************************************
- Mondhatnék most bármit, de az sokkal szórakoztatóbb, ha te ismersz meg
Vissza az elejére Go down
Mesélő
Game Master
Game Master
Mesélő


Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 30.
102
Hozzászólások száma : 479

155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás   155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 Icon_minitime2023-08-11, 19:58

Ahogy Wang és Darman az étkezdéhez értek ott mintha valami csoda történt volna. Mintha valaki az égben vagy a földön meghallotta volna a fiatal részeg srác kívánságát. Egy nagy lábos pont a fiú ízlésének tökéletesen megfelelő Erőleves várta őt.
Darmant is kedvenc étele várja. Azt, hogy ezt honnan tudta meg a szakács vagy valaki más s adta parancsba az elkészítést nem biztos, hogy valaha is kifogja deríteni.
Így ahogy betérnek az étkezdében egy szép adag Hortobágyi húsos palacsinta várja ami ki van szépen rántva s mellette köretnek sült krumpli és szaft várja.

Lisa is vissza ér vacsora időre az étkezdébe.
A túrája az erdőben eseménytelenül zajlott, á mégis sok sok szép látképpel lett gazdagabb. Az egyik ilyen nézelődés közben a távolban egy kisebb sötét foltot vett ki a szállótól nem messze a "tengerpart" közelében. De mivel a gyomra hangosabb volt mint egy vágtató kentaúr csorda s erősebb késztetést érzett az étel iránt mint bármi más felfedezés iránt így beette őt a fene az étkezdében. Körül belül 5 perccel Darmanék után.
Igaz Wanggal nem akart nagyon találkozni, de a gyomra erősebb volt ennél is így maradt.

Helen és Daniel.
Nekik íjászkodással ment el az egész délutánuk. Egyik vessző repült a másik után ahogy "szórakoztak" és jól érezték magukat.
Az idő múlását náluk is a gyomruk kordulása adta tudtukra. Ennek okán őket is behozta az a bizonyos érzett ami sok sok embert legyőz vagy éppen felforgat ha megérkezik. A korgás nagyúr.

Ahogy a csapat megvacsorázik eldöntheti hogy a fáradtság győzedelmeskedik felettük vagy éppen kiülnek s csinálnak egy tábortüzet és beszélgetnek egy sort mellette....
Vissza az elejére Go down
Lisa Peterson
Eltávozott karakter
Lisa Peterson


Csatlakozás dátuma : 2022. Nov. 15.
21
Hozzászólások száma : 135

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D6 + 2
Health point (maximum): 22
Képesség: : Animágia Animágia
Csokibéka rang: 0. szint Békalencse 0. szint Békalencse
Inventory:

155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás   155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 Icon_minitime2023-08-12, 14:19

Szinte az egész délutánt az erdőben töltöttem egymagamban. Meg kell hagyni, ahhoz képest, hogy mire számítottam, nem volt valami nagy durranás a rész, amit bejártam, ám maradt még látnivaló bőven. A gyomrom az egész napos éheztetés után annyira korgott, hogyha valaki meghallotta volna, azt mondta volna, medve. Visszafordultam, kisebb nagyobb megállókkal visszaértem az étkezdéhez. Jövet észrevettem egy szokatlanságot, ami nem lehetett természeti látványosság, max egy barlang de arra nem hasonlított. Gondoltam magamban, majd holnap, vagy akár vacsora után megnézem, mi lehet.  Az étkezdéhez visszaérve népes csapat látványa fogadott, ám a szemem mégis egyetlen egy valakin akadt meg. Természetesen Wang volt az, ahogy Darman társaságában tömte magába az ételt. Pár percet hezitáltam, majd határozott léptekkel elindultam feléjük.
-Sziasztok, szabad ez a hely?-kérdeztem, de a választ meg sem várva huppantam le Darman mellé.
-Sajnálom, hogy nem vártalak meg. Wang nem akar velem lógni valamilyen okból kifolyólag, én meg nem érzem jól magam olyan társaságban, ahol nem látnak szívesen. Vacsi után van kedvetek csinálni valamit együtt?-Néztem felválltva kettejükre, remélve hogy Darman megbocsájt.
Vissza az elejére Go down
Wang Blackthorn
Mirakulum discipulus
Mirakulum discipulus
Wang Blackthorn

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2022. Nov. 15.
32
Hozzászólások száma : 900

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 6
Health point (maximum): 28
Képesség: : Gravitációs mágia Gravitációs mágia
Csokibéka rang: 8. szint Béka Nagymester 8. szint Béka Nagymester
Inventory:

155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás   155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 Icon_minitime2023-08-12, 17:14

Ha nem tudtam volna eleve is, hogy varázsló vagyok, most hinni kezdtem volna a mágiában. Az étkezőben egy nagy kondér erőleves várt, ráadásul pont olyan, amilyennek én szeretem. Tényleg semmibe nem tudtam volna belekötni. Isteni volt.
Éreztem minden egyes kanál sós létől, hogy tér vissza belém az erő, és valahogy a fejem is kitisztul. Már nem forog velem semmi.
- Ez isteni, szedjetek ti is! - Néztem a többiekre, de gyorsan visszafordultam a tányéromhoz, mert megláttam, hogy ki közeledik az asztalunkhoz.
"Nyilván az, akit a hátam közepére kívánok"
Ahogy leült jobban a tányér fölé hajoltam, és kicsit jobban megpaprikáztam a levest. Csípni fog, de én azt szeretem. És nem akartam az illatát érezni. Nem voltam benne biztos, hogy ez tusfürdő, sampon vagy parfüm, de nagyon kellemes virág illata volt. 
Majdnem felrúgtam magamat amiért ilyeneket gondolok.
Ki a frászt érdekel milyen jó illata van? Szagolgass valakit, aki mellett többnek érzed magad, nem kevesebbnek! Szólalt meg egy hang a fejemben, és igazat kellett adnom neki.
Tüntetőleg hangosan szürcsöltem a levest, ahogy beszélni kezdett, de így is tisztán hallottam minden szavát, mert jó a fülem.
Rögtön az jutott eszembe, hogy Lisát elrabolták, és valami szélhámost ültettek a helyére, mert ilyen ökörséget ő nem mondana.
Eltoltam magamtól a tányért és felnéztem rá. Az udvariasság ennyit megkövetel.
- Ezt így nehéz komolyan venni - feleltem gúnyos nevetéssel. - Leülsz ide elém, közlöd, hogy nem szándékozol a társaságomban lenni, aztán megkérdezed, hogy lóghatsz-e együtt velünk.
Még mindig őt nézve a merőkanálért nyúlok és újratöltöm a tányért.
- Eldönthetnéd, hogy mit akarsz. Én már megtettem. Lehet számodra misztikusak az én gondolataim, érzéseim és szándékaim, de szerintem pofonegyszerűek. Tekintsd ezt egyfajta búcsúajándéknak, mielőtt lelépek erről az átokverte helyről.
A nyakamhoz nyúlok, előhúzom a ruhám alól a rend medált és meglengetem előtte.
- Ezt a vackot is itt hagyom, mert gondolom pofonegyszerű ezen keresztül rángatni. Tudom, se te, se Darman se a többiek nem értenék meg, de nem baj. Ti úgyis sportot űztök a nem megértésemből. Akarod tudni a nagy titkot? Az utóbbi időben csak kétféleképpen tudtál rám nézni. Félelemmel, és undorral. Sejted, hogy miért nem vágyok ilyen ember társaságára, vagy keressek neked egy elmemágust?
A figyelmemet visszairányítottam a levesemhez.
"Ez lesz az utolsó tányér, aztán indulok."







******************************************************
- Mondhatnék most bármit, de az sokkal szórakoztatóbb, ha te ismersz meg
Vissza az elejére Go down
Lisa Peterson
Eltávozott karakter
Lisa Peterson


Csatlakozás dátuma : 2022. Nov. 15.
21
Hozzászólások száma : 135

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D6 + 2
Health point (maximum): 22
Képesség: : Animágia Animágia
Csokibéka rang: 0. szint Békalencse 0. szint Békalencse
Inventory:

155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás   155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 Icon_minitime2023-08-12, 18:16

Tágra nyílt szemekkel hallgattam Wangot, ahogy teljesen félreérti amit az előbb mondtam Darmannak és már emeltem az újjam, hogy kijavítsam, pontosabban figyelmeztessem, hogy nem ezt mondtam, amikor ömleni kezdtek belőle a szavak. Minden létezőt és létezhetetlent a fejemhez vágott. Türelmesen vártam hogy befejezze, mert bizony nekem is volt mondandóm bőven. És az most robbant ki belőlem, miután nehezen ugyan, de sikerült visszanyelnem a torkomat savként maró könnyeimet. 
Keserűen felröhögtem.
-Először is. Téged nehéz komolyan venni. Kurva nehéz komolyan venni olyan valakit, aki minden adandó alkalommal ami felkínálkozik, megdugná a másikat, aki erre még nem áll készen, aztán amikor ezt a tudtára adják, egyszerűen otthagyja a másikat. 
Másodszor. Nem azt várom el tőled baszki hogy csak én létezzek neked, de ha valaki komolyan gondol valamit egy másik emberrel, nem néz ugyanúgy két nőre. Innentől a modandód hitelessége szart sem ér, hogy te mennyire eldöntötted mit akarsz, kedves Wang. Remélem érted amit mondani akarok. -Itt felálltam az asztaltól, indulásra készen, de azért még a vállam felett visszaszóltam.
-Jó lenne, ha végre elhinnéd te idióta, hogy van olyan, aki nem barátként szeret téged, és nem ellökni azt az egyetlen embert magadtól. Gondolkozz egy kicsit, nem jókedvemből szöktem el otthonról-fröcsögtem a dühtől eltorzult arccal. Berohantam a szobámba, kulcsra zártam az ajtót. Minden étvágyam elment...Wang meg bassza meg.

Wang Blackthorn likes this post

Vissza az elejére Go down
Wang Blackthorn
Mirakulum discipulus
Mirakulum discipulus
Wang Blackthorn

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2022. Nov. 15.
32
Hozzászólások száma : 900

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 6
Health point (maximum): 28
Képesség: : Gravitációs mágia Gravitációs mágia
Csokibéka rang: 8. szint Béka Nagymester 8. szint Béka Nagymester
Inventory:

155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás   155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 Icon_minitime2023-08-12, 19:09

Hű, hát mit ne mondjak, megkaptam a válaszomat. Lisa olyan indulattal borított rám mindent, hogy már majdnem elszégyeltem magam. De csak majdnem.
Belegondolva örülnöm kellett volna, hogy most történik ez, nem valamikor korábban. Isztambul vagy a dzsungel kaland idején ettől most sírva a tónak megyek, hogy megbántottam valamit.
"Hát basszus, ha szerinte nevetséges, hogy vannak testi vágyaim, akkor még szerencse, hogy nem érzi jól magát a társaságomban"
Ezt követte sok más egyéb marhaság is. Én ittam meg egy egész üveg whiskyt, de ő hordott össze olyanokat, hogy attól hullani kezdett a hajam.
- Most tényleg azt kérte számon tőlem, hogy milyen fejet vágtam, amikor bevertem a fejem a halucinálás közben? - Hajoltam oda Darmanhoz. - Azt se tudtam merre van az előre, de ha jól sejtem nem Alricot néztem odaadó tekintettel.
Az utolsó mondata viszont, nos el kell ismerni, hogy az viszont betalált. Nevetséges volt minden más, amit összehordott, de ebben az egyben igazat kellett adnom neki.
"Tényleg elszökött otthonról, hogy a Magnetarionban legyen. És biztos nem azért, mert hiányoztak neki a többiek, mert alig szól hozzájuk. Bár az igazat megvallva nevetséges hazugság, hogy miattam. A testvére miatt, akivel együtt akartak volna ide járni."
Jó lett volna ezt is a hazug orra alá dörgölni, de úgy teleettem magam, hogy mozdulni se tudtam.
- Basszus, hogy lesz ebből szökés? Gurítani kellene engem a következő faluig.







******************************************************
- Mondhatnék most bármit, de az sokkal szórakoztatóbb, ha te ismersz meg
Vissza az elejére Go down
Dragneel Darman
Magister
Magister
Dragneel Darman

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 29.
31
Hozzászólások száma : 1266

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D12 + 8
Health point (maximum): 32
Képesség: : Térmágia Térmágia
Csokibéka rang: 8. szint Béka Nagymester 8. szint Béka Nagymester
Inventory:

155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás   155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 Icon_minitime2023-08-13, 09:33

Ahogy betámolyogtam Wanggal a étkezőbe kedvenc ételem várt az asztalon.Nem is akármilyen mennyiségben. 
- Ezt meg hogy...? - kérdezem csak úgy a levegőbe.
Majd leülök az asztalhoz szedek magamnak s korgó gyomrom elkezdem elhallgattatni.
Ami sikerül is, ahogy lapátolom be az ételt.
- Ez valami isteni finom.... - motyogom teli szájjal.
Nem tudom ki találta ki s szerezte be az infót de most pont erre volt szükségem. Mondhatni aranyba kellene foglalni az illetőt.
Bár nem biztos, hogy ez jó ötlet hiszen így az embernek vagyis illetőnek kampec lenne. Így csak egy szobrot neki.
Ahogy tömöm a majmot s fel fel pillantva látom Wang is ugyan ezt teszi fél füllel hangokat hallok a bejárat felől.
Oda pillantva Lisa jelenik meg.
Elsőnek azt hittem elmegy ahogy minket meglát de ahogy hallottam korok a gyomra s inkább leült mellém.
Ami okán a szemöldökömet felhúztam, de sejtettem hogy a két illető közt történt valami s most haragudnak egymásra.
Elsőnek hozzám szól s elnézést kér.
- Most mit mondjak? - kérdezem tőle.
- Az egész bandából Wanggal jöttél k, minket többieket jobbára kerültél. ezért is akartam kicsit megismerkedni veled ha már sikerült vissza jönnöd a suliba. De legyen nem gond. Majd máskor. Nincs harag. - teszem hozzá a végére.
- Túráztál? - kérdezem tőle mert a ruhája arról árulkodik.
De választ már nem én kapok hanem Wanggal kezdenek el beszélgetni.
Bár a beszélgetés igencsak erős szó arra ami itt folyik éppen az orrom előtt.
Ahogy befejezték de még Lisa nem pattant fel nagy sóhajjal teszem le a kanalat.
- Ti félre értitek egymást az ég szerelmére. Halálosan szeretitek egymást de mindketten a saját hülyeségeteket hajtjátok úgy látom. Wang te annyira szeretnél szeretni valakit hogy ezzel megfojtod a másikat. Lisa te meg olyannyira lassan haladsz s távolságtartó vagy, hoyg ezzel veszíted el a másikat. - kezdek bele. 
De mondatom végére Lisa már felpattant s az ajtóban van körülbelül.
- Állj meg egy pillanatra! - mondom neki.
- Míg távol voltál, volt jó pár igen kemény történés a mi kis szaros életünkben. Ennek okán Wang s Tia közt létrejött egy igencsak mély baráti kapcsolat. De Tia velem van s nem szeretne Wanggal lenni. Wang sem lehet Tiával de mégis közel vannak egymáshoz. Ezt én magam is nehezen nyelem le de lassan elfogadom. S nem félek attól, hogy félre mennek a bozótba. Így ne félj, hogy azok ketten össze jönnek. Amúgy fogalmam sincs mit láttál, de az udvaron Wang beverte a fejét s elájult. Tia segítette fel mint már többször is az elmúlt kalandok alatt s ezért a törődésért hálás a srác mert vágyik a törődésre. Ilyet várna tőled is asszem. - mondom a lánynak de ahogy befejeztem ő eltűnik az ajtóban.
Az asztalra pillantok s akkor látom, hogy korgó gyomrát semmivel sem oltotta nyugtatta.
- Fasza, semmit nem evett. - jön ki belőlem a gondolat.
- Na de a lényeg. Wang kérlek légy türelmes a lánnyal. Ő valszeg nem olyan lobbanékony érzelmek terén mint te. DE valószínűleg téged akarna csak hát nem biztos önmagában hogy teneked elég jó lesz ő. Hidd el ugyan így vagyok én tiával kapcsolatban. - teszem hozzá.
- S ha el akarsz szökni azt úgy tedd, hogy ezzel csak menekülsz a probléma elől s magára hagyod a barátaidat. mert azok vagyunk még ha néha öklözünk is. - fejezem be.
- Én jól laktam, de ahogy látom te is. mi lenne ha mennél s elkezdenéd építeni a tábortüzet? Én meg viszek a csajnak kaját meg magammal viszem a tűzhöz is? - kérdezem a sráctól majd elkezdek szedni abból a kajából ami az enyém volt.
Majd eszembe jut, hogy lehet vega így szedek sok sok zöldséget is mellé.
S légyszíves ne szökj meg! - mondom neki még az ajtóból.

több ajtót végig próbáltam mire egy bezártat találtam.
* Itt vagy. S meg vagy. * gondolom magamban.
- Alohomora. - legyintek a pálcámmal s szerencsére nincs védve ennek okán kinyílik a zár. 
- Elnézést! - szólok be elsőnek.
S nagyon bízok benne, hogy nem a mugli filmekben lévő ikonikus jelenetek egyikébe futok bele.
Pl nem mezítelenül jön ki a zuhanyzóból... Bár ezen filmek inkább felnőtt korosztályúak voltak. Vagyis nagy bátyám ezeket nézte este.... Vagy éppen akkor megyek be a szobába mikor éppen öltözik át....
- Hoztam kaját mert láttam nem ettél semmit s biztos vagyok enne, hogy éhes vagy. - mondom magam elé ahogy belépek a szobába.







******************************************************
Előtörténet:
Már igen fiatal korában megmutatkozott a varázs ereje. Az évek alatt az ereje csak nőt. 10 éves korában egy verekedésbe került, amibe megütötték és megverték őt. Ekkor elvesztette a nyugalmát és a közelben lévő fémkukát összelapította és kigyújtotta a kezeit, aminek hála a többiek otthagyták őt. A tűz nem égette meg őt mert tudat alatt irányította azt. Azóta félik és csúfolják őt s így kapta a Salamandra becenevet.
Mint a többi fiatalnál nem képes uralni a varázserejét és ösztönösen használja azt tudat alatt. A szülei ezért döntöttek a Magnetarion mellett, mert a tanári karról jót hallani. Így bíznak benne, hogy a gyerekük képes lesz megzabolázni a varázserejét az iskola tanítása alapján.
Vissza az elejére Go down
Lisa Peterson
Eltávozott karakter
Lisa Peterson


Csatlakozás dátuma : 2022. Nov. 15.
21
Hozzászólások száma : 135

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D6 + 2
Health point (maximum): 22
Képesség: : Animágia Animágia
Csokibéka rang: 0. szint Békalencse 0. szint Békalencse
Inventory:

155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás   155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 Icon_minitime2023-08-15, 12:47

A függönyöket is elhúztam dühömben, ne is tudjanak leskelődni ami miatt a szobában  kellemes félhomály uralkodott. Én az ágyamon törökülésben duzzogtam Wang igazságtalanságán, de közben büszke voltam hogy végre kiálltam magamért. Könnyel megtelt szemekkel kaptam oda a fejem Darman érkezésére. Tudhattam volna hogy nem nagyon ér semmit a zár ha varázsló vagy. Következőben levédem. Néztem ahogy belépik az ajtón azzal a rengeteg étellel és ismét megkordult a gyomrom. 
-Köszönöm-néztem hálásan a szemébe.-Akkor..Te nem haragszol rám?-kérdeztem kicsit félve a választól. Reméltem hogy nem Wang küldte utánam bosszúból. 
-Tudod-kezdtem el enni a levest-nem tudom mit csinálhatok rosszul, vagy hogy hogyan legyek más. Vagy hogyan legyek olyan, akit tejlesen elfogad, megért stb...-soroltam azokat a dolgokat amikre még rá kell jönnöm valahogy
Vissza az elejére Go down
Wang Blackthorn
Mirakulum discipulus
Mirakulum discipulus
Wang Blackthorn

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2022. Nov. 15.
32
Hozzászólások száma : 900

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 6
Health point (maximum): 28
Képesség: : Gravitációs mágia Gravitációs mágia
Csokibéka rang: 8. szint Béka Nagymester 8. szint Béka Nagymester
Inventory:

155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás   155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 Icon_minitime2023-08-15, 23:50

Darmant hallgatva kezdtem azt érezni, hogy mindenkinek elment az esze.
"Az ördögbe is, megittam egy üveg whiskyt. Miért a többiek hülyültek meg?"
- Most mondtad ki a lényeget, Darman. Ő nem olyan, mint én. Ahogy én fejezem ki a szeretetet, az nevetséges az ő számára - igyekeztem lassan szépen tagolva mondani, hogy ő is megértse, de ennek az lett a vége, hogy nem jutottam a végére, mire lelépett. Megtoldva azza, hogy elfutok a problémáim elől.
- Ti vagytok a problémám, te idióta barom - köptem oda az ajtónak. - Hogy mindig minden hülyeség nektek, amit gondolok, érzek, vagy csinálok. Egyszer. Csak egyszer ebben a rohadt életben jönne ki bármelyikőtök száján, hogy "megértelek". Az se baj, ha hazudtok, csak hallanám végre!
De nem hallottam mást, csak az ajtó nyikorgását.
"Áhh, mindegy" legyintettem. "Legalább a tábortűz gyártás egy javaslat volt a részéről, nem egy újabb tetves parancs vagy szabály."
El is indultam a tűzrakó helyre készen rá, hogy azt csináljam, amihez a legjobban kezdtem érteni. Fura, hogy nem tűzmágus lettem végül. De a qi nem arra jó, sajna, De legalább egyedi leszek.
Egy gyors pálcamozdulattal is csinálhattam volna tüzet, de nem akartam. Talán nagyképűség ilyet állítani, de rájöttem valamire. Valami olyanra a mágiával kapcsolatban, amit nem tanítanak a Magnetarionban.
"Talán nem is tudják" futott át a fejemen az őrült gondolat, miközben csinos kis halmot építettem farönkökből, ágakból és kéregforgácsokból.
"Se McGalagony, se Garrgantis, se Drakula, se Eversong, de talán az igazgató se. Az Arcanum meg főleg."
- Tudod - kezdtem magyarázni egy kíváncsi sündisznónak, miközben két követ összeütve igyekeztem szikrát csinálni. - Az igazi varázslat nem pálcával hadonászás, vagy a varázsige kántálás. De mégcsak nem is a seprűn repkedés, vagy a bájital főzés. Nem, a varázslat a saját kéz építette tábortűz. Vagy egy érdekes alakú felhő. Vagy a föld illata eső után. A mennydörgés hangja egy száraz nap után. Egy különösen szép villámlás. A lemenő nap, vagy a felkelő hol tükröződése a vízben. Vagy a fenyőillat. Vagy,,,,







******************************************************
- Mondhatnék most bármit, de az sokkal szórakoztatóbb, ha te ismersz meg
Vissza az elejére Go down
Dragneel Darman
Magister
Magister
Dragneel Darman

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 29.
31
Hozzászólások száma : 1266

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D12 + 8
Health point (maximum): 32
Képesség: : Térmágia Térmágia
Csokibéka rang: 8. szint Béka Nagymester 8. szint Béka Nagymester
Inventory:

155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás   155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 Icon_minitime2023-08-16, 20:03

Szerencsére fel volt öltözve s nem is vágott hozzám semmit se.
Ahogy a levest enni kezdte majd beszélt közben szépen csendben hallgattam őt.
- Sosem voltam jó az érzelmek terén. Azok irányítanak engem de magyarázni nem tudok hozzájuk igazán. - kezdek bele.
- Wang szeret vagyis legalább nagyon de nagyon kedvel téged. - szögezem le az egyértelmű dolgot.
- Viszont az, hogy leléptél igencsak hatalmas sebet ejtett rajta. S ezt nem azért mondom, hogy szarul érezd magad. - teszem hozzá.
- Csak ez az igazság. Most is azért mérges rád, mert megjelentél s a határtalan örömöt amit most érez azt te máshogy fogadod be mint amire ő számít. Ennek okán gondolom azt hiszi, elutasítod őt. S neked sem kell ő mint sok sok más személynek az eddigi életében. - állok meg egy nagyobb szusszanásra.
Legalább addig a lány is átgondolhatja a hallottakat.
Bár nem tudom, még mi mást mondhatnék igazából. Plusz Lisát én se ismerem, jobbára mindenkitől távolságot tartott kivéve azt az egy személyt.
- Én dehogy, nem haragszom rád. - jut eszembe a kérdése amire még nem is válaszoltam.
- Nem tudom mi az oka annak, hogy érzelmileg nehezen elérhető vagy. De az a barom igazán szeret téged csak hát mint én is ő is balga módjára fejezi ki ezt. Hidd el Tia sincs jobb helyzetbe velem mint te Wanggal. - mondom kacagva.
* Hiányzik az a lökött tyúk. * mosolygok gondolatba.
Meglepő, hiszen fél napja hogy eltűnt, vagyis elment az apával.
Ahogy látom Lisa megette a levesét és a zöldségeket.
- Jössz a tűzhöz beszélgetni vagy csak nézni ahogy ég a fa s egyre sötétebb lesz majd beszaratós történetekkel rémítgetni egymást kis alkohol társaságában? - kérdezem jó hosszán a lánytól.
- Ne néz furcsán az alkohol okán, nem érdekelnek a törvények míg bármilyen hülye kalandon nagyobb kockázatot vállalok mint bármelyik felnőtt addig jogom van iszogatni. - szögezem le mint a ács a szarufát.
- Én azt mondom visel el a sokkot amit a megjelenésed okozott számára s élvezd a szeretetét. Hidd el nem tart sokáig, hogy ennyire égjen. Ha elfárad továbbra is szeretni fog de már nem ennyire hatalmas tűzzel s akkor te is tudsz majd jobban oldódni. Vagy tiszta badarságot hordok itt össze neked. Na de gyere.... - mondom a lánynak s megindulok az ajtó felé.
Miközben úton vagyok a hatalmas tűz irányába amit remélek Wang megcsinált míg én beszélgettem, addig én elcsentem jó pár tömény italt. A nevek nem ismerősek számomra hiszen életemben nem igazán ittam.
Volt itt Vodka, Fütyülős, Red Laber meg vmi Berecen is...







******************************************************
Előtörténet:
Már igen fiatal korában megmutatkozott a varázs ereje. Az évek alatt az ereje csak nőt. 10 éves korában egy verekedésbe került, amibe megütötték és megverték őt. Ekkor elvesztette a nyugalmát és a közelben lévő fémkukát összelapította és kigyújtotta a kezeit, aminek hála a többiek otthagyták őt. A tűz nem égette meg őt mert tudat alatt irányította azt. Azóta félik és csúfolják őt s így kapta a Salamandra becenevet.
Mint a többi fiatalnál nem képes uralni a varázserejét és ösztönösen használja azt tudat alatt. A szülei ezért döntöttek a Magnetarion mellett, mert a tanári karról jót hallani. Így bíznak benne, hogy a gyerekük képes lesz megzabolázni a varázserejét az iskola tanítása alapján.
Vissza az elejére Go down
Lara Lestrange
Mirakulum nebulus
Mirakulum nebulus
Lara Lestrange

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2022. May. 29.
16
Hozzászólások száma : 411

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 4
Health point (maximum): 26
Képesség: : Vízmágia Vízmágia
Csokibéka rang: 1. szint Békagyűjtő 1. szint Békagyűjtő
Inventory:

155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás   155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 Icon_minitime2023-08-16, 22:37

Miután szétcsesztem a bokámat és a Wangot ért merénylet is csak egy véletlen eset volt teljesen kiakadtam.
~ Hogy a fenébe lehetnek ezek ilyen idióták?
Alap dolog lenne hogy óvatosabbnak kéne lenni ha nyílveszzőkről van szó.
   Semmi kedvem nincs se a többiek kérdéseihez se bármilyen programhoz. Egyszerűen nem. Általában nagyon szeretek a barátaimmal beszélgetni, együtt lógni; már ha egyáltalán a barátaimnak nevezhetem őket. Gyakorlatilag össze vagyunk zárva és életveszélyes dolgokat élünk át együtt, valahogy adja magát hogy együtt kell működnünk és el kell viselnünk egymást. De ez vajon barátság lenne?
  Miközben ezen agyaltam felmentem a szobámba, töltöttem magamnak egy zero Kólát és olvasgatni kezdtem. 
  Ez pár órán keresztül elfoglalt és utána lementem enni. Egy szimpatikus félreeső sarkot választottam ami pont Olyan helyen van ha valaki középre ül le egyáltalán nem lát rám. Nem mintha szándékosan hallgatózni vagy bújkálni szeretnék de nah. Nem sokkal később megérkezett Darman és Wang majd Lisa is. Nemsokat beszéltem eddig Lisával de végül is szimpatikusnak tűnik. 
Hidegzuhanyként ér az ahogy Wang viszonyul a csajhoz de teljesen megértem sőt igaza van. Enyhe veszekedés szerűség után Lisa kiviharzik, Darman pedig eszményi kiselőadást tart Wangnak.
~hű.. Ezzel az ebéddel még jobban járok mintha szappanoperát kapcsoltam volna be ma~gamnak~
gondolom elégedett vigyor társaságában miközben egy fagyikelyhet eszek desszertként
Wang elindultult tüzet készíteni és én úgy döntök utána megyek. A varázslatról tartott beszéde közben úgy tűnik nem vesz észre pedig majdnem közvetlenül mögötte állok. 
Szinte hangtalanul beosonok mögé és hátulról megölelem
- Vagy egyszerűen ez a táj..- suttogom
- és megértelek... Hidd el nem hazudok és egyáltalán nem szánalomként mondom

Wang Blackthorn likes this post

Vissza az elejére Go down
Mesélő
Game Master
Game Master
Mesélő


Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 30.
102
Hozzászólások száma : 479

155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás   155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 Icon_minitime2023-08-17, 19:11

Darman...

Ahogy a fiú begyűjtötte az alkoholt és éppen elhalad az egyik ajtó mellett belülről beszélgetést hall.
Szavakat nem ért belőle csak annyit vesz ki, hogy legalább 3 lány és egy pasi van bent. 
( Megpróbálhat benyitni, de nem fog semmit sem találni mert a szoba el van varázsolva. )
A beszélgetés végül kiabálásba fajul. De a szavak továbbra sem értelmes szavakként ütik meg a fülét. Mintha egy lehallgatózás elleni varázslat védené a szobát.
Kiérve a szálloda előtti térre szinte azonnal kiszúrja a Wang s Lara által feltáplált tüzet.

Már kellőképpen sötétedik. S ahogy oda ér a tűzhöz addigra már szinte csak a tűz ad fényt s festi meg a hangulatot.

( Lehet még egy sort beszélni de a hétvégén meghozom az izgalmat s kicsit pörgetek az eseményeken, hogyha úgy van akkor Tia is vissza tudjon térni.  )
Vissza az elejére Go down
Dragneel Darman
Magister
Magister
Dragneel Darman

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 29.
31
Hozzászólások száma : 1266

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D12 + 8
Health point (maximum): 32
Képesség: : Térmágia Térmágia
Csokibéka rang: 8. szint Béka Nagymester 8. szint Béka Nagymester
Inventory:

155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás   155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 Icon_minitime2023-08-19, 07:48

Lisa nem válaszolt így kiléptem az ajtón.
Bár sejtem, hogy gondolkozik így nem is akartam tovább zavarni őt. 
* Kell egy picike gondolkozási idő a számára. * - gondolom ahogy a kilincset elengedem.
A piát gyors összekapom de az egyik ajtó mellett mintha szavak hangja csapná meg a fülem.
* Mi a fene? * kérdezem magamtól, ahogy közelebb megyek az ajtóhoz.
De sajnos csak annyit értem el, hogy a hangok hangosabbak lettek. Ám értelmet így sem igazán kaptam.
Azt ki tudom venni, hogy legalább 4-en vannak bent.
A hangszínek elárulták s még azt is hogy 3 nő s egy pasi ami eredményezi a létszámot.
Gondolkozok, hogy bemegyek s megkérdezem mi van itt. De inkább nem próbálkozok.
Ha már így le van védve a szoba vagy helyiség a hallgatózás ellen biztosra veszem más megoldások is vannak a behatolás s rajtakapás ellen.
* Mégis mi történhet odabent?? Ez furcsa nagyon furcsa. * buggyan fel belőlem mélyről a gondolat s nem tudok szabadulni tőle.
Nem is tudom hány percet mekengtem ott az ajtó előtt a bemenjek ne menjek.
Már olyan hülyeség is megfordult a fejembe, hogy odabent valami szekta van esetleg valami felnőttes dolog zajlik éppen.
Végül mégis elvettem a dolgot s ott hagytam.
Így is sokat időztem.
* Ezek a hülyék leégetik a fél birtokot vagy rosszabb esetben már megunták a bulizást s elmentek aludni. * jut eszembe a gondolat s megindultam kifelé.
Ahogy kilépek az épületből a tűz fénye a készülő sötétségben szinte azonnal feltűnt s vonzott mint méhet a méz.
Nagy léptekben indultam meg oda, s már messziről integettem s jeleztem mint egy hülye, hogy érkezem.
Oda érve szólaltam csak meg.
- Hoztam piát, és sötétséget. - szájaltam miközben terítettem a szajlét az egyik padra.
Meglepően gyorsan sötétedett. Ennek okán a tűz körül lehetett csak látni valamit távolabbra a fény miatt nem. Bár gondolom ennek azért az esti időponthoz is köze volt már.
- Tudjátok? Mindig is imádtam nézni a tűz lobogását, a fa égése közbeni pattogását recsegését. A szép parázs a fahasábok alatt izzani. azzal a látvánnyal szinte sosem tudtam betelni, mindig is rabul ejtette a szemem s csak gyönyörködtem benne. - kezdek bele egy sörrel a kezembe a beszédbe s nosztalgiázásba s eközben a tüzet nézem s piszkálom.
- Volt egy nagyon jó barátom, a srác mugli de nem zavart s őt se az, hogy én más vagyok. Tudta jól, hogy varázsló vagyok de nem zavarta. De a lényeg, hogy vele szoktam nyár esténként kint ülni a tűz mellet miután a szüleimmel vagy az ő szüleinél volt valami kinti party féleség amihez a tűz elengedhetetlen kellék volt. - miután megálltam egy jó nagyot húztam az üvegemből. Szinte a fele tartalmát el is fogyasztottam ezzel.
- De rég is volt már ilyen alkalomba részem. Eddig észre se vettem, hogy mennyire is hiányzik ez számomra..... - a mondatomat nem fejeztem. Úgy hagytam a végét a levegőben s inkább az italomba kortyoltam bele ismét. Majd a tűzet kezdtem el piszkálni.







******************************************************
Előtörténet:
Már igen fiatal korában megmutatkozott a varázs ereje. Az évek alatt az ereje csak nőt. 10 éves korában egy verekedésbe került, amibe megütötték és megverték őt. Ekkor elvesztette a nyugalmát és a közelben lévő fémkukát összelapította és kigyújtotta a kezeit, aminek hála a többiek otthagyták őt. A tűz nem égette meg őt mert tudat alatt irányította azt. Azóta félik és csúfolják őt s így kapta a Salamandra becenevet.
Mint a többi fiatalnál nem képes uralni a varázserejét és ösztönösen használja azt tudat alatt. A szülei ezért döntöttek a Magnetarion mellett, mert a tanári karról jót hallani. Így bíznak benne, hogy a gyerekük képes lesz megzabolázni a varázserejét az iskola tanítása alapján.

Lara Lestrange and Wang Blackthorn like this post

Vissza az elejére Go down
Wang Blackthorn
Mirakulum discipulus
Mirakulum discipulus
Wang Blackthorn

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2022. Nov. 15.
32
Hozzászólások száma : 900

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 6
Health point (maximum): 28
Képesség: : Gravitációs mágia Gravitációs mágia
Csokibéka rang: 8. szint Béka Nagymester 8. szint Béka Nagymester
Inventory:

155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás   155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 Icon_minitime2023-08-19, 12:12

Lara hangjára összerezzentem. Olyan magának való lány, sokszor félrevonul. Olyan, mint egy árnyék. De amikor megmutatja magát, akkor az mindig fontos. Ahogy most is.
Még meg se gyulladt a tűz, de már éreztem a melegét, ahogy hallottam kimondva a gondolataimat.
"Igen, a rohadt életbe"
- Köszönöm - motyogtam, majd odamentem hozzá és megöleltem. - Ez most tényleg jól esik. Gyere, ülj le! Fáj még a lábad?
Vártam, hogy kényelembe helyezi magát, aztán visszafordultam a tűzhöz. Nem volt könnyű, de így akartam csinálni. És még időben meg is oldottam. Larán kívül senki se látta a küzdelmet.
- Ha a többiek kérdezik, ügyes voltam - mondtam nevetve.
Azok a bizonyos többiek szép lassan kezdtek el érkezni kezdtek. De tényleg szép lassan. Kezdésnek Darman, őt meg nem sokkal lemaradva Lisa.
Nem tudtam nem elmosolyodni az előbbi magyarázatán.
- Szívemből szóltál, Darman Dragneel - sóhajtottam. - Ahogy a lángok körbetáncolják egymást, miközben gyengéden csókolgatják a fahasábokat....ezek teszik széppé az életet. Csak azt nem értem miért kellett idáig várni, hogy ezt az oldaladat is lássam. Ha ezt ismerem meg hamarabb, nem az öklemet, talán még meg is kedvellek.
Az utolsó mondatomra kitört belőlem a röhögés.







******************************************************
- Mondhatnék most bármit, de az sokkal szórakoztatóbb, ha te ismersz meg

Dragneel Darman likes this post

Vissza az elejére Go down
Lara Lestrange
Mirakulum nebulus
Mirakulum nebulus
Lara Lestrange

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2022. May. 29.
16
Hozzászólások száma : 411

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 4
Health point (maximum): 26
Képesség: : Vízmágia Vízmágia
Csokibéka rang: 1. szint Békagyűjtő 1. szint Békagyűjtő
Inventory:

155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás   155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 Icon_minitime2023-08-19, 15:21

Nemtudom hogy Wang tényleg örül-e a megjelenésemnek vagy inkább egyedül akart volna lenni. 
-Nincs mit megköszönnöd, ez az igazság- mondom mosolyogva-de abban igaza van Darmannak hogy néha türelmesebbnek kéne lenned Lisával- teszem hozzá, de nem igazán várok erre választ
- Amúgy nem, már jól vagyok. Habár attól még fura ami történt
Közben leülök a tűzzel szemben. Kifejezetten tetszik hogy a srác nem mágiával gyújtott tüzet. Így sokkal hangulatosabb és autentikusabb az egész. 
-Nyugi nekem se ment volna jobban-valaszolok nevetve
Még életembe nem csináltam en sem így tüzet de túlságosan is piromániás vagyok ahoz hogy nem álljak Neki piszkálni a lángokat.
Aztan nem sokkal később megérkezik Darman is
-halii, a sötétségnek kevésbé, de neked és a piának is örülünk
Elgondolkozok azon amit a srácok mondanak. Szerintem is nagyon hangulatos ez az egész de nekem még egyáltalán nem volt részem ilyen programban. Ennek ellenére tényleg elbűvölő a tűz.
Vissza az elejére Go down
Lisa Peterson
Eltávozott karakter
Lisa Peterson


Csatlakozás dátuma : 2022. Nov. 15.
21
Hozzászólások száma : 135

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D6 + 2
Health point (maximum): 22
Képesség: : Animágia Animágia
Csokibéka rang: 0. szint Békalencse 0. szint Békalencse
Inventory:

155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás   155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 Icon_minitime2023-08-20, 09:25

Ahogy Darman beszélt, én csendben hallgatva emésztgettem, de mire feleszméltem már ki is ment az ajtón, úgyhogy futólépésben baktattam utánna. Igen, a pia az jól fog esni egy ilyen eseménydús, lelkileg fárasztó nap után. A tábortűz körüli emberkék sötét alakjihoz lassan neveket tudtam társítani ahogy egyre közelebb értem. Wang, Lara, Darman. Odaérve köszöntem, majd elvettem a Red Labelt, felbontottam nagyot kortyolva a hűs italból. Mindig is a whisky lesz a kedvenc italom, ezen nem változtathat semmi. Nálunk, Skóciában annyira finom ez a mugli ital, hogy sokszor járunk mugli kocsmába a barátaimmal csak ezért. Azután helyet foglaltam a tűz körül.
És most?-kérdeztem miközben az ital kellemesen masszírozta a belsőmet-Hogyan tovább?-Újabb hatalmas korty.
A tűz pattogása, a lángok ahogy vöröses narancssárgán nyalogatták a fát és mindennek a melege olyan jól esett, hogy elöntött a béke érzése. Most nyugalom van.
Vissza az elejére Go down
Dragneel Darman
Magister
Magister
Dragneel Darman

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 29.
31
Hozzászólások száma : 1266

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D12 + 8
Health point (maximum): 32
Képesség: : Térmágia Térmágia
Csokibéka rang: 8. szint Béka Nagymester 8. szint Béka Nagymester
Inventory:

155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás   155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 Icon_minitime2023-08-20, 10:12

- Ritkán vagyok ilyen érzelgős vagy milyennek is mondanád ezt a lelki állapotot. Sokszor a környezetnek kell előhoznia s emiatt ritkán jön ki. - válaszolom Wangnak akinek tetszik ez az oldalam.
Én magam sosem voltam kibékülve a gyengéd oldalammal. Valahogy mindig is megvetettem és nem tartottam magam emiatt életképesnek.
Jóformán én vagyok a balek megtestesítője. Sosem tudok normálisan kiállni magamért, amit szeretnék sosem valósítom meg hiszen a legkisebb ellenállás után azonnal feladom. S inkább behódolok másnak.... tehát igazi baleknak tartom magam.
Időközben ahogy a tüzet bámultam a s gondolataim fogaskerekei kattogtak megjelent Lisa is.
- Én is szeretem a Whiskyt. Bár ritkán iszom. Az a fanyar vagy nem is tudom milyennek nevezzem ízt lehetetlen megszokni. S elsőnek utálom de azután szeretem a következő korttyal. - mondom a lánynak ahogy a whiskyért nyúlt s jól meghúzta azt.
- Csak nagy ritkán volt nekem is alkalmam a tűz mellett ülve beszélgetni.  - mondom Larának.
- Asszem Wanggal valami horror storykat gondoltunk mesélni egymásnak. Bár, hogy őszinte legyek nem tudom mi rémíthet meg igazán minket mikor zombikkal, sárkányokkal szörnyekkel harcolunk nap mint nap. Na meg persze varázslattal élünk s halunk. Szal haver lehet nem gondoltuk mi ezt át úgy igazán.... - szólok oda Wangnak.
- Ki mit ismer? Drakula szerintem kilőve. A storyk így már kissé másabbak, hogy ismerjük az apósomat. - mondom mosolyogva.







******************************************************
Előtörténet:
Már igen fiatal korában megmutatkozott a varázs ereje. Az évek alatt az ereje csak nőt. 10 éves korában egy verekedésbe került, amibe megütötték és megverték őt. Ekkor elvesztette a nyugalmát és a közelben lévő fémkukát összelapította és kigyújtotta a kezeit, aminek hála a többiek otthagyták őt. A tűz nem égette meg őt mert tudat alatt irányította azt. Azóta félik és csúfolják őt s így kapta a Salamandra becenevet.
Mint a többi fiatalnál nem képes uralni a varázserejét és ösztönösen használja azt tudat alatt. A szülei ezért döntöttek a Magnetarion mellett, mert a tanári karról jót hallani. Így bíznak benne, hogy a gyerekük képes lesz megzabolázni a varázserejét az iskola tanítása alapján.
Vissza az elejére Go down
Mesélő
Game Master
Game Master
Mesélő


Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 30.
102
Hozzászólások száma : 479

155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás   155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 Icon_minitime2023-08-20, 16:30

Ahogy a tűz mellett ültök s beszélgettek szépen telik az idő. szinte észre se veszitek de már éjfél után jártok pár perccel. 
A tűz szép nagy lánggal ég ennek okán a hideget s a hűvöst távol tartja tőletek. A fa mennyisége se okozott számotokra gondot hiszen mögöttetek egy hatalmas nagy rakással volt előre felvágva s odakészítve az ilyen alkalmakra gondolva.
Az alkohol szépen fogyott miközben beszélgettetek, ám az alkohol mégsem ütött be egyikőtöknél sem mert időközben Tomi küldött számotokra egy kis harapnivalót ami pont alkalmas volt arra, hogy felszívja a "káros" folyadékot.
Az étel egy tálcán repült be közétek s mindenki előtt megállt majd körbe körbe járt köztettek mintha érzékelte volna, hogy kinél mikor fogy el az étel....
Ahogy telt az idő már lassan testeteken érzitek, hogy ideje lenne ledőlni egy pihe puha ágyikóba.
Ám ekkor egy hatalmas sikoly hangzik fel az éjszakában.
Erre mindannyian össze rezzentek. első gondolatotok az volt, hogy valami szörny lehet a környéken de ahogy a megszokásotok picit alábbhagy azonnal rájöttök, hogy emberi hang volt ez. Azon belül is női hang. 
Több sikítás nem hangzik fel, ám a horror történetek miatt amiket egymásnak meséltetek mindegyikőtök kezén feláll a szőr s van akinél még a hátán is. 
Egymásra néztek, hogy most mi legyen....
De fületeket egy nyöszörgés s vánszorgás csapja meg. Mind egy irányba néztek pontosan arra amerről a hang jön.
A lélegzet eláll, a pálcák egyszerre mozdulnak s szegeződnek irányba.  Már a nyelvek hegyén van az éppen elgondolt átok, varázslat vagy bűbáj amikor csattanást hallotok.
Valami közelít felétek a földön kúszva.
Pillanatokkal később egy kéz jelenik még a fény látható  vonalán belül. Ezt követően a személy, vagy illető újra megmozdul s közelebb húzza magát.
Az egész nem több mint pillanatok ám mégis oly lassúnak tűnik a történés, hogy közben az embert meglehet műteni.
A földön fekvő felnyög ismét ahogy közelebb húzza magát a tűzhöz s hozzátok. Elsőnek is Lisához hiszen ő van hozzá a legközelebb.
- Segíííí.... - kezdene bele.
De benne akad a szó.
Ekkor veszitek észre, hogy a keze hót vér s ahogy bekúszott a fénybe vércsíkot húz maga után.
A vér tőle származik, s az öve hogy pontos legyek. A vér a testéből származott s a hátában lévő megannyi késszúrás meg a hatalmas nagy konyhakés okán távozott a testéből.
- Meneküljetek.....A lányok és a szakács, meg meg a testvérem. - kezd bele, de hangja elcsuklik.
Hatalmas fájdalmai vannak s ereje is fogytán.
- Lala is ellenség. Régi halálfalók s megfogadták, hogy az éjjel eltesznek titeket láb alól mert csak útba vagytok a számukra.... De én elleneztem ezt próbáltam Lalát rábeszélni, hogy ez butaság nem kell ezt tennie. Ám meghallottak minket. Fussatok.... - mondja miközben a kezét felemeli s hesseget titeket.
Majd élettelenül ejti le maga elé. S az élet kihuny szegény párában.
A távolból kiáltozás hallatszódig ami miatt Lisa megmozdul és ez volt a szerencséje mert pillanatokkal később a sötétségből egy piros fénysugár csapódik a lány ülőhelyére s szétrobbantja az whiskys üveget.

( Mit csináltok? )
Vissza az elejére Go down
Lisa Peterson
Eltávozott karakter
Lisa Peterson


Csatlakozás dátuma : 2022. Nov. 15.
21
Hozzászólások száma : 135

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D6 + 2
Health point (maximum): 22
Képesség: : Animágia Animágia
Csokibéka rang: 0. szint Békalencse 0. szint Békalencse
Inventory:

155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás   155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 Icon_minitime2023-08-20, 17:02

Végül beindult az est, meséltünk, iszogattunk, eszegettünk, nevettünk, szórakoztunk. Éjfél után lehetett nemsokkal, amikor nyitani akartam a számat, hogy visszavonulót fújok, de a whisky-s üveggel együtt, amikor egy iszonyatosan éles sikoly rázta meg az erdő nyugalmát. Megránkódtam, ijedten néztem körbe nem is tudom mit remélve inkább. Hogy csak én hallottam és akkor nincs veszély, vagy nem csak én hallottam, ami azt jelenti, hogy normális vagyok még. Ahogy az erdő széle felől zajt hallottam, hirtelen az első dolgom a pálcarántás lett volna, amikor ráeszméltem, hogy az bizony most az egyszer nincs nálam. Nagyot nyeltem s ahogy kivettem a sötétben közeledő valakit, egyre nyugtalanabb lettem. Próbáltam megérteni amit mond, de mivel további kiáltások kezdtek hallatszódni az erdőből, felálltam hogy jobban halljam. Abban a pillanatban piros fénycsóva semmisítette meg addigi ülőhelyemet, amitől mégjobban kétségbe estem, s realizáltam, ez kibaszottul nem vicc ezúttal. Falfehér arccal néztem a többiekre, hogy mi legyen miközben egyre közelebbről hallatszódtak a lépések. Suttogóra fogtam a hangom:
-A pálcám a kisházamban maradt a táskámban. Muszáj érte mennem. Egy perc az egész, rohanok-suttogtam oda Darmannak és már rohantam is a ház irányába.


A hozzászólást Lisa Peterson összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2023-08-20, 17:53-kor.
Vissza az elejére Go down
Mesélő
Game Master
Game Master
Mesélő


Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 30.
102
Hozzászólások száma : 479

155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás   155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 Icon_minitime2023-08-20, 17:23

( Lisa kicsit másként értelmezed amit írtam. A személyt csak akkor láthatod meg amint már a földön kúszik a fény és sötét vonalában sőt akkor is éppen kivenni tudod. meglátni csak akkor mikor már beért hozzátok a fényre. A másik, az ellenség a szálló felől jön ami nem fél pillanatos futás oda meg vissza. Ennek okán teszem azt más felől jön az ellenség akkor sem érsz vissza annyi idő alatt h ne történjen semmi.... )

( De ezt hagy most így.
@Lisa Peterson dobjon Lucky kockával. 

1-9-ig sikeresen átfut az ellenségen akik nem veszik észre vagy ha igen akkor csak későn.... már s nem foglalkoznak vele.
Ha véletlenül a dobás nem sikerül akkor az ellenség elkapja s kiüti ami okán a többit hallucinálja.
Visszafelé menetre is dobjon egyet.
De itt az érték már 15-20 a sikeres.
Ha véletlenül a dobás nem sikerül akkor az ellenség elkapja s kiüti ami okán a többit hallucinálja. )
Vissza az elejére Go down
Lisa Peterson
Eltávozott karakter
Lisa Peterson


Csatlakozás dátuma : 2022. Nov. 15.
21
Hozzászólások száma : 135

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D6 + 2
Health point (maximum): 22
Képesség: : Animágia Animágia
Csokibéka rang: 0. szint Békalencse 0. szint Békalencse
Inventory:

155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás   155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 Icon_minitime2023-08-20, 18:00

Még hallom, ahogy Wang utánam kiált, hogy ne menjek egyedül, de a hangját hamar elnyomják a fák. Talán tényleg nem volt jó ötlet mindenkit hátra hagyni, de dolgozott bennem az adrenalin.
"Meg ha annyira fontos neki, hogy mi van velem, akkor nyelje le végre a büszkeségét, és jöjjön utánam."
Lisa Peterson carried out 1 launched of one Lucky :
17
Vissza az elejére Go down
Mesélő
Game Master
Game Master
Mesélő


Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 30.
102
Hozzászólások száma : 479

155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás   155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 Icon_minitime2023-08-20, 18:09

Ahogy Lisa az oda utat próbálta megtenni nem számolt a hirtelen jött váltással, hogy világosból sötétbe. Ennek okán pillanatokra elvakult  s míg szeme hozzá nem szokott a sötéthez, gyér fényhez melyet a csillagok éppen adtak a számára addig vakon rohant. 
Mire pontosan hozzá szokott a szeme a fényhez addigra egy ököllel találta szembe magát mely nem az arcát hanem a gyomorszáját találja el. 
Így az ütés erejétől kétrét görnyed s az ellenség egy másik szép ütéssel varázserejét megtartva magának a lány tarkójára visz egy ütést.
Így a lány mint az üres doboz csuklik össze s esik le a földre.
Ám ezt ti nem látjátok vagy halljátok. Hiszen a fény mellől semmit sem láttok az égadta egy világon...

( Lisa veszít elsőnek 3 majd ismét 3 HP-t vagyis pontosan 6-ot. )
( Míg ki nem szabadítják vagy úgy nem hozza a helyzet addig eszméletlen marad..... )
Vissza az elejére Go down
Wang Blackthorn
Mirakulum discipulus
Mirakulum discipulus
Wang Blackthorn

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2022. Nov. 15.
32
Hozzászólások száma : 900

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 6
Health point (maximum): 28
Képesség: : Gravitációs mágia Gravitációs mágia
Csokibéka rang: 8. szint Béka Nagymester 8. szint Béka Nagymester
Inventory:

155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás   155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 Icon_minitime2023-08-20, 18:49

El kellett ismernem, hogy van igazság abban, amit Darman mond.
- Pedig biztos vannak vicces sztorijaid az apósodról. De igaz, ami igaz. Csak Budapest óta Tiát elrabolta egy halom csontváz, hogy véráldozatot mutasson be valami latornak, a nénikém rámküldött egy vámpírt, hogy öljön meg, egy múmia elátkozta a kastélyt, meg ott volt az az ügy a fáraóval. Magas az ingerküszöbünk, na. De azért....
Magam elé húztam a pálcám és elmormoltam egy Lumost, hogy fénybe burkolja az arcom. A mugli sztorikban zseblámpát használtak. Lopva Lisára néztem.
"Vajon képzelődtem, vagy tényleg több volt abban a hogyan tovább kérdésben?"
- Én mesélnék egyet. Ugye emlékeztek, hogy meséltem az árvaházról..
Nem volt egy vidám hely. De ez talán nem is csoda. A Baskerville családot sok csapás sújtotta az évek, sőt évtizedek során. Nem telt bele sok idő és szárnyra kaptak a pletykák, hogy a hely elátkozott. Ezt még a muglik is így gondolták. Meg persze Rosalynd néni is hitt ebben. Reménykedett, hogy már az árvaház végez velem.
Amint azt sejthetitek, ez nem történt meg. De azért észleltünk mindannyian furcsaságokat. És a legrosszabb az volt az egészben, hogy ezek nem csak a mugli gyerekek számára voltak furcsák. Voltak köztünk, akik már láttak szellemet. Sima, kopogó, sikító és padlás szellemet is. Mégse tudtuk sokszor, hogy mi történik körülöttünk.
Egy érettebb valaki, talán óvakodott volna a veszélytől, de mi fiatalok voltunk és meggondolatlanok. Csapatokat szerveztünk és éjjelente alvás helyett kutakodtunk nyomok után. Amiket találtunk nem engedtek tisztán látni, csak a zavarunkat és a félelmünket növelte.
De semmi, semmi nem készíthetett fel minket a borzalomra, amikor egy reggel nem volt meg a teljes csapat. Dominic hiányzott. Rendes sác volt. Nagy szájhős, de jól forgott a nyelve. Olyan történeteket mesélt, és hatalmas átéléssel. Kedveltem. De ugyebár ő is elhagyott, mint a többiek.
A gondozók azt mondták, hogy örökbe fogadták, de mi biztosak voltunk benne, hogy valami szörny vitte el. Mert hát kit fogadnak hirtelen örökbe éjjel vagy hajnalban?
Hogy megvígasztaljanak minket, nagy lakomát csaptunk. Ritkán kerül elég hús az asztalra, szóval mindig ünnep volt, ha nem csak szegényes kásákat ettünk.
Ez lehetne a történet vége, de nem sokkal később egy új bandatagot fogadtak örökbe. Egy újabb veszteség, egy újabb vígasz lakoma.
Már vagy az ötödik ilyen esetnél tartottunk, amikor zavarni kezdett valami. Aznap éjjel nem szellemek után kutattam, hanem a konyhába mentem le. Ott volt mellette a kamra. Beszöktem, és körbenéztem. Csupa tartósított élelmiszer volt. Savanyúságok, aszalt gyümölcsök, füstölt húsok. Friss hús sehol.
Minden este megtettem azt az utat és sose láttam friss húst. De, amikor másnapra eltűnt egy nyomkeresőnk, hirtelen mégis friss disznósült került a tányérjainkra.


Hatásszünetet tartva megvártam a reakciókat.
“Asszem megadtam az alaphangulatot.”
  • Na lássuk mit tudsz, Darman - böktem felé kaján vigyorral, majd eloltottam a pálcámat.

Talán beteg dolog kellemes estének hívni ezt így, de szerintem igenis az volt. Legalábbis addig, amíg egy sikoly nem szakítja át az éjszaka csöndjét.
“Lisa!”
Riadtan kapom a fejem a lány felé, de még mindig a helyén ül. Nem ő síkított. Valaki viszont igen, ezért kivontam a pálcámat és úgy pásztáztam az erdőt.
- Emlékszel Darman mit mondtam arról, hogy ez a hely ki akar nyírni minket és az Arcanum nem szívességből küldött ide minket?
Ha válaszolni is akart a srác, nem volt rá ideje, mert ekkor egy csurom vér alak jelent meg és Lisa felé fordult. Elindultam, hogy a lány elé lépjek mert nem érdekelt, hogy nevetségesnek tartja ahogy én szeretek. Akkor is fontos volt nekem. Rá kellett volna jönnöm hamarabb, hogy csak ezért tudott ennyire felhúzni.
De hiába féltettem az érkezőtől, mert az már a végét járta. Csak annyi ereje maradt, hogy figyelmeztessen minket.
“Hogy az ördög redvás micsodája vinné el a halálfalókat.”
- Persze, egyszer van igazam, akkor is valami ilyen szarban! Oké, együtt vagyunk, így nem eshet nagy…. - kezdem, de Lisa már indul is el.
“A fenébe”
  • Hé, hova mész? Ne menj sehova egyedül! Még el kell mondanom neked, hogy miért nincs igazad velem kapcsolatban. Addig meg ne ölesd magad!

De persze mintha a falnak beszélnék, már ki is lő a fák közé. Sokan talán nem tudják, de a tűz fény körén túl a dolgok sötétebbek, mint nélküle. Semmit nem láttam Lisából.
“Ez a csaj ki fog csinálni, az biztos”
- Srácok, én most meg fogom szegni a saját tanácsomat. Bocsi.

Azzal meg is indultam abba az irányba, ahol Lisa eltűnt. Nem láttam messzire, és a hangját se hallottam, de reméltem, hogy az illata alapján megtalálom.

(Dobok Luckyval ismeretlen célszámok ellen. Ha a KM sikeresnek ítéli és megtalálom, akkor megkísérlem a karjaimba venni és elindulni vele vissza.)

Wang Blackthorn carried out 1 launched of one Lucky :
8







******************************************************
- Mondhatnék most bármit, de az sokkal szórakoztatóbb, ha te ismersz meg
Vissza az elejére Go down
Tiara Prince
Magister
Magister
Tiara Prince

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2019. May. 20.
18
Hozzászólások száma : 1473

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D12 + 8
Health point (maximum): 32
Képesség: : Elmemágia Elmemágia
Csokibéka rang: 9. szint Békatitán 9. szint Békatitán
Inventory:

155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás   155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 Icon_minitime2023-08-21, 11:57

Vlad zsupszkulcsa egyenesen a kollégium előtt dob le bennünket. Éjfélig kapok időt összeszedni a cókmókomat, és felkészülni az előttem álló időszakra. Az apám jellemző szószátyárságát nem meghazudtolva egy szót sem ejt arról, mit szándékozik tenni velem.
Vajon mi fog történni? Egyszerűen megharap? Kiszívja az összes véremet, míg meghalok? Vajon fájni fog?


Ezek a kérdések járnak az eszemben, amikor egy halk pukkanással megjelenik Tichy, a manóm.


-          Tia Úrnőm! Jaj Tia Úrnőm! Nagy baj van! Tia Úrnőnek tudnia kell róla, hogy a barátai nagy veszélyben vannak. Tichy-t hívta a jó barátja, Tomi! Tomi a házimanó, aki megmentette Úrnőmet odaát a nagy hegyek mellett. Tichy nagyon hálás Tominak. Amikor majd visszatér Tomi a Magnetarionba, a manók ki fogják őt tüntetni a bátorságáért. Biztosan megdicséri majd Tomit az Árnyak mágusa is, hiszen ő küldte Tomit, hogy vigyázzon a diákjaira.
-          Árnyak mágusa? Kire gondolsz Tichy? Kit neveznek a manók az Árnyak mágusának?
-          Hát Miss Filtro Igazgatónőt, aki képes parancsolni az Árnyaknak.  
-          Értem! Tichy? Hogyan tudnék visszatérni és segíteni a barátaimnak?
-          Tichy ad Tia Úrnőmnek Zsuppolót. Bizony. Elviszi őt a nagy hegyekhez, a tó partra. – bólogat a manó felelőssége teljes tudatában.
-          Rendben Tichy. Azonnal indulok. Kérlek mondd meg az apámnak, hogy ez nagyon fontos számomra. Ígérem, amikor visszatérek, azonnal indulok hozzá.
-          Úgy lesz Tia Úrnő! Itt a Zsuppoló. Csak mondania kell, hogy nisi amicis. – Nyomja Tichy a kezembe a kis medált, és eltűnik.
 *Ne haragudj, apa! Mennem kell!* - üzenem gondolatban Vladnak, bár fogalmam sincs eléri e az üzenet.
Aztán elteszek pár bájitalos üvegcsét, és a pálcámat, majd a tenyeremben lévő medalionra nézek.
-          Megmenteni a barátokat, találó jelszó. – mormolon fennhangon. -  Nisi Amicis! – mondom immár határozottabban, és már érzem is a jól ismert facsaró érzést.
Amint végre szilárd talajt érzek a lábam alatt, vagyis kissé süppedőset, mivel a part menti homokba érkeztem, azonnal pálcát kapok elő, és az egyetlen fényforrás felé nézek, amit egy tábortűzként azonosítok.


Messziről lehet látni a tűz körül ülő alakokat. Mint amikor az ember a sötét utcáról néz be a kivilágított házba. Ő maga láthatatlanul burkolózik a jótékony homályba, de a bent lévőket megvilágítja a fény, így nyílt prédái a sötétnek. Mint ahogy a kis csapat is, ahogy a tűz megvilágítja az arcukat.


A félelemtől összeszorul a torkom, ahogy egy vörös fénynyaláb csapódik a kis tuskóba, ahol alig egy pillanattal korábban Lisa üldögélt. Nem magam miatt félek. A társam, és a barátaim miatt aggódom mérhetetlenül.  Lisa az imént még idejében felugrott az átok elől, de aztán elkezdett szaladni a domboldalon a ház irányába. Kis híján utána kiáltok, hiszen pont onnan érkezett a támadás, ám meggondolom magam. Talán nem is hallaná meg a kiáltásomat, de ha mégis, a többiek figyelmét is elvonnám, és magamat is felfedném. Senki nem tudja, hogy itt vagyok. Ez fontos lehet. A meglepetés erejét kihasználva kell valahogy az ellenség háta mögé kerülnöm. Persze jó lenne tudni, pontosan ki is az ellenség. Ezért is kell megkerülnöm valahogy a csapatot, hogy kideríthessem kik és honnan támadnak. 

Halkan próbálok olyan távolságból és olyan nesztelenül kerülni egyet, hogy a tűz fénye véletlenül se eshessen rám. Szerencsére a sötétben kiválóan látok, és hallok. Mint amikor az erdőben a vadásztam, ugyanúgy önt el az adrenalin, és a vadászösztön. Szeretem ezt az érzést. Becserkészni a gyanútlan áldozatot, aztán amikor végül elfogom a prédát érzeni annak egyre gyorsuló pulzusát. Bár jobban szeretem az áldozat vágyát érezni, semmint a félelmet. A félelemnek savanyú illata van. A vágynak és az izgalom pedig édes, fűszeres.

Nemsoká egy alakra leszek figyelmes. Mire szólhatnék, látom Lisát a földre csuklani. Mivel hallom Wnag csörtetését, nem foglalkozom sokáig a lánnyal, inkább a támadóját igyekszem becserkészni, aki már a többiek felé igyekszik. 

Nem véletlenül nem használt varázslatot. A fénycsóva azonnal elárulta volna a sötétben. A lehető leghalkabban követem a sötét alakot. Alakja izmos, és mintha felismerni vélném benne Lalát, a felszolgálónkat. 

Nem gondoltam volna róla, hogy ellenség lehet. A háta mögé lopakodom, és megpróbálom egy gyors ütéssel likvidálni őt, ahogyan ő tette ezt Lisával. A varázslat ugyanúgy csak lebuktatna, így vámpír erőmre próbálok hagyatkozni. 
Nem akarok harapni, talán nem is tudnék, de erős vagyok és ha egy vaddisznót leterítettem, nem lehet gond ez a férfi sem. *Már amennyire férfinak lehet nevezni.* - somolygok magamban.

( Dobok Luckyval. Ha a dobás páros, sikerül likvidálnom az alakot. Ha páratlan felsülök. Ekkor kérném a KM segítségét egy esetleges küzdelemben. )

Tiara Prince carried out 1 launched of one Lucky :
10

Az alak az ütésemtől úgy csuklik a földre, hogy öröm nézni. Nem hiszem hogy bárki meglátott volna, de azért próbálok megbújni egy újabb táamdót keresve a sötétben.







******************************************************
Anglia egyik legsötétebb aranyvérű családjának utolsó  leszármazottja. Nagyszülei nevelték. Gyerekkora óta Tiát sötét varázslatokra tanították, és brutális büntetéseket kapott.  Nagyapja a halálfalók megmaradt csoportjához tartozott, gyakran vitte Tiát is ebbe a régi társaságba, különösen, amikor rájött, hogy vámpír öröksége miatt gyorsabban regenerálódik a szervezete az átlagosnál. 
Nemrégiben mindkét nagyszülőjét elveszítette, ezzel ő lett a Prince vagyon és birtok egyedüli örököse. Vámpír öröksége egyenlőre csupán kifinomultabb érzékszervi és gyorsabb regenerálódó képességén látszik, de hamarosan választás elé kerül, elfogadja e örökségét? Amíg vámpír képessége egyre jobban fejlődik, a lány varázsolni nem képes, mivel kiszámíthatatlan varázsereje miatt pálcáját elkobozták.
Társaival jól kijön, jó humorú, szereti a csínyeket, de mindig figyel a biztonságra. Szívesen segít bárkinek, aki megkéri rá. Ugyanakkor hajlamos a komorságra.
Vissza az elejére Go down
Dragneel Darman
Magister
Magister
Dragneel Darman

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 29.
31
Hozzászólások száma : 1266

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D12 + 8
Health point (maximum): 32
Képesség: : Térmágia Térmágia
Csokibéka rang: 8. szint Béka Nagymester 8. szint Béka Nagymester
Inventory:

155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás   155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 Icon_minitime2023-08-21, 18:30

Hát Wang története sikeresen rám hozta az undort.
- Ej.... jó hogy már ettem mert ezután nem tudok enni. - s hogy szavamnak igazat adjak vissza teszem az ételt a tálcára.
- Hát haver ez hátborzongató s egyben undorító..... - teszem még hozzá.
Majd megkapom a lehetőséget de csak a lehetőséget mert a tényleges megpróbáltatásra már nem futja a limitált időnkből.
Sajnos a jóból s pihiből csak ennyi jutott számunkra.
Sikítás töri meg az éjszakai légkört s a hangulatot. Nemsokkal később a hang gazdája is megjelenik.
Elsőnek zombinak tippelem majd rögtön kiderül, hogy húsvér alakról van szó s illetőről.
Az illető meg nem más mint a bögyös s cicis Lili.
* Ne.... * suhan át a gondolat a fejemen. Hiszen oly "kedves" volt velem.
Kár érte kiváló ügynök volt. Jön egy hülye poénos gondolat s megfogalmazás egy régi klasszikus anyám kedvenc filmjéből.
Szavai még a levegőben lógnak s sajnos lassan kapcsolok, hogy mire is figyelmeztetett minket az élete árán is.
Hiszen miattunk halt meg. Ekkor a tudat belém hasít.
Vajon hányan haltak meg a tudtunk nélkül a mi tetteink következményei okán?
1-2 ember vagy tíz több tucat vagy annál is több? 
Ahogy ezen gondolatok cikáznak agyamba s kis híján megroppanok a terhe alatt, hiszen eddig oly vígan voltunk.
Ekkor Lisa felpattan s elszalad ki a sötétbe ám előtte a helyére egy vörös fénycsóva csapódik mely hatására szétrobban az ott lévő üveg.
- Azt a kurv@.... - kiálltok fel.
Ám mire kezem elveszem a szemem elől melyet védtem az üvegszilánkok elől addigra a lánynak se híre se hamva.
- Az a hülye.... hiszen arról jött a lövés is. - mérgelődöm.
Majd további okot adva mérgelődésemre Wang is elrohan. Pont abba az irányba amerre a lány is tette.
- Te átkozott idióta hülye.... - szidom őt mint ahogy a lovas szokta a lovast ha nem úgy viselkedik ahogy kellene neki.
Persze tudom magamról, hogy én is hasonlóképpen tennék ha az én szívem választottjáról lenne szó.
Így kevesebben maradtunk mint kellene s valószínűleg ezen hülyéket is meg kell majd menteni valahogy.
Eszembe jut, hogy én el hopponálhatnék a szobámba esetleg de ezzel sokat nem érek el. Akkor a többieket hagyom magára.
- Itt a tűz mellett olyanok vagyunk mint akik élő s megvilágított céltáblák. Fogjuk meg egymás kezét, hogy a sötétbe ne veszítsük el egymást. - tanácsolom miközben a többieket a tűz másik oldalára próbálom terelgetni.
- Fussatok! - kiáltom majd a pálcámmal a tűzbe mutatok s célzok.
- Depulso! - suttogom s bízok benne, hogy az így szétlőtt tűzdarabok kellőképpen fedezéket nyújtanak nekünk plusz így kialszik a tűz is.
Ha mákom van ezzel esetlegesen felfedek egy ellenséget is vagy többet esetleg meglátom a környezetemet...

( Dobok Luckyval, hogy sikerült e ezzel elérnem valamit vagy sem. )
Dragneel Darman carried out 1 launched of one Lucky :
19







******************************************************
Előtörténet:
Már igen fiatal korában megmutatkozott a varázs ereje. Az évek alatt az ereje csak nőt. 10 éves korában egy verekedésbe került, amibe megütötték és megverték őt. Ekkor elvesztette a nyugalmát és a közelben lévő fémkukát összelapította és kigyújtotta a kezeit, aminek hála a többiek otthagyták őt. A tűz nem égette meg őt mert tudat alatt irányította azt. Azóta félik és csúfolják őt s így kapta a Salamandra becenevet.
Mint a többi fiatalnál nem képes uralni a varázserejét és ösztönösen használja azt tudat alatt. A szülei ezért döntöttek a Magnetarion mellett, mert a tanári karról jót hallani. Így bíznak benne, hogy a gyerekük képes lesz megzabolázni a varázserejét az iskola tanítása alapján.
Vissza az elejére Go down
Lara Lestrange
Mirakulum nebulus
Mirakulum nebulus
Lara Lestrange

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2022. May. 29.
16
Hozzászólások száma : 411

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 4
Health point (maximum): 26
Képesség: : Vízmágia Vízmágia
Csokibéka rang: 1. szint Békagyűjtő 1. szint Békagyűjtő
Inventory:

155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás   155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 Icon_minitime2023-08-21, 21:47

A tábortűznél való sztorizgatás nagyon kellemes volt. A házimanó küldött nekünk kaját így a rengeteg mennyiségű pianak nem volt akkora hatása. Bár Wang története után már nem sok kedvem volt enni.
Éppen végeztem a sokadik pohár Whiskykólámmal amikor hirtelen egy sikítás hallatszik
~mi a fene? Lehet kezdek halucinálni
A többiek pillantásából ítélve nagyon is jól hallottam. Persze egyből pörögni kezd az agyam hogy vajon mi lehet ez.. Egy haldokló személy figyelmeztet minket a veszélyre. 
-Egyáltalán léteznek még halálfalók?! Csak én nem tudtam?.
Ekkor Lisa volt ülőhelyére csapódik egy fénycsóva a lány pedig elrohan. Wang meg persze utána.
-B@zdmeg! -kiáltok fel
- Ezek ketten igazan megérdemlik egymást!- mondom teljesen kiakadva Darmannak
További őrjöngés Helyett inkább úgy döntök felmérem a terepet; valószínűleg a kedves elkövető vagy nincs egyedül vagy a többiek később érkeznek. Tehát körbe kéne nézni nehogy bekerítsenek minket..
Közben Darman "átterel" minket a tűz másik oldalára
-Igen, itt tényleg rossz helyen vagyunk
A srác folytatja a pörgést és főnökúr üzemmódba kapcsol. Ez majdnem olyan idegesítő mint Wang állandó hősködési kényszere.
-Várj már! Ha random elkezdünk rohanni még a karjaikba futunk. És utana kéne néznünk Wangnak és Lisanak.. Még a végén Rómeó és Júlia storyt csinálnak és együtt halnak meg. Ezt meg kéne előzni, nem?
Úgy döntök kicsit félrevezetem a támadóinkat. Felemelem a pálcámat és a mögöttünk pár méterre lévő fákra célzok.
-Piroinito!
Lara Lestrange carried out 1 launched of one Lucky :
16


Nekem is hasonló ezzel a célom mint valószínűleg Darmannak; az ellenségek felfedése
Vissza az elejére Go down
Mesélő
Game Master
Game Master
Mesélő


Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 30.
102
Hozzászólások száma : 479

155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás   155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 Icon_minitime2023-08-22, 18:02

@Lisa Peterson kérem, hogy a bekapott sebzést vonja le a HP-jából és ezt jelezze majd az utolsó HSZ-ében pirossal. Így mindenki jól látja majd, hogy ki hogyan áll s mit rizikózhat s mikor nem. )

Lisa-t Lala ütötte ki elég szépen. Az ütést követően rögtön tova mozdul mert látja a tűz körül minden mozdulatotokat.
- Kis madárka te most ott alszol picikét. - morogja maga elé menet közben Lisára vissza pillantva.
A következő pillanatban látja Wangot kitörni a tűz fényéből s beleveszni a sötétségbe.
Sejtette, hogy mi a célja hiszen látta a párost ahogy reggel megérkeztek s a fiú berántotta magához őt.
Így felkészülten várja a fiú érkezését. Ha szerencséje lesz ő kapja el s nem valamelyik társa. Így legalább jobb meglátást tud szerezni a főnöknél. gondolkodik ilyesmin.

( Wang Lucky dobása elleni dobás... )
Mesélő carried out 1 launched of one Lucky :
14

( Sajnos a szerencse ellene van... )

A fiúnak sikerül megtalálni Lisát ám ahogy lehajol érte, hogy egyáltalán megvizsgálja őt. Egy lány vagy inkább nő hangja zavarja meg őt.
- Ha megmozdulsz azonnal meghalsz vagy te vagy ő! - mondja a hang tőle 1 méterre lévő fa mögül előlépve.
- Óh Rómeó tudtuk, hogy ilyen butuska leszel.... - mondja az illető. 
S a szavaiból érezhetően csóválja a fejét amit ilyenkor szokás.

( @Wang Blackthorn mit cselekszel? )

Eközben Tia érkeztét senki se veszi észre úgy elvannak foglalva a tűz körül lévő "molylepkékkel".
Így simán s egyszerűen sikerül a lánynak Lalát becserkésznie s egy ügye sütéssel földre vinnie.
A kiütött ellenséget maga mögött hagyva tovább halad keresve a többi ellenséget...

( Dobás Tia Lucky-a ellen. Ha nagyobbat dobok Lala felkell, ha kisebb úgy marad mint a rongybaba a földön. )

Mesélő carried out 1 launched of one Lucky :
17

( Sajnos Tiának sincs szerencséje... )

A lány próbáld elég erős csapást bevinni ami a meglepet ellenséget ki is ütötte pillanatokra. Ám nem számolt az illető kidolgozott izomzatával ennek okán ahogy a lány tova halad s megtesz pár métert Lala magához tér.
- Ez meg mi a fene volt? - kérdezgeti magától miközben a nyakát s a halántékát masszírozza ahol a csapást bekapta.
Megpróbál lábra állni, de nagy meglepődés közepette veszi észre, hogy képtelen talpra állni olyannyira reszket a lába.

( Lala HP 50/20, Támadó s védekező értéke D6+4 )

Tiának annyi szerencséje van, hogy az ütés s eszméletvesztést követően a sötétben látó varázslat melyet magukra olvastak elmúlt így semmit nem lát a környezetében.

( @Tiara Prince mit cselekszik? )

Eközben Darman szépen észreveszi a helyzetük adta negatív hatást s gyorsan kapcsol. 

Dobás Darman Lucky-a ellen... )
Mesélő carried out 1 launched of one Lucky :
6
( Darman terve sikeres! )

Ahogy a fiú Depulsoja teli találja a máglyát s tűzhelyet annak tartalma szerteszéjjel repül s teljesen lefedi az egész területet.
Lala és Szabrina egyszerre takarja el a szemét a hirtelen jött fényhatás következtében.
( Wangnak így esélye van valami nagyot alkotnia! Esetleg próbálhatja felkelteni Lisat. Ha megpróbálkozik vele ebben a helyzetben 1 cselekvés lesz a kettőből és dobjon Luckyval 13 vagy a felé kell dobnia. Majd megmagyaráznia, hogy mivel próbálkozott. )
Másik két támadót csak pillanatokra fedi fel a hirtelen jött fény, de ideje nincs Darmannak, hogy pálcát emeljen s egy támadó átkot lőjön ki....
A másik két lány vissza húzódik azonnal 1-1 fa töve mögé.
- Ezek ügyesebbek mint gondoltuk. - kiálltja az egyik a másiknak.
- Ez jó móka lesz, legalább izgalmasabb. nem olyan mint a múltkori kis mugli vadászat. - válaszolja a másik nevetve.

Szabirana HP 50/50, Támadó s védekező értéke D6+4 ,
Katherina HP 50/50, Támadó s védekező értéke D6+4,
Erina HP 50/50, Támadó s védekező értéke D6+4  )


@Dragneel Darman mit cselekszik? )

Dobás Lara Lucky-a ellen... )
Mesélő carried out 1 launched of one Lucky :
1
( Larának jól sikerült céloznia. )

A lány igaz vaktában célzott de pont sikeresen, mert a kinézet célpont mögött bújt meg Erina. 
Ahogy a fa lángra kap a nő káromkodva rohan ki mögüle mert a szoknyájának széle megéget.
- Te rohadék! Ez volt a kedvence! - kiálltja a Larának, bár pontosan nem tudja kitől is jött a varázslat.
Sajnálatára ahogy kirohant megfeledkezett róla, hogy szép célponttá vált ennek okán.

@Lara Lestrange mit cselekszel? )
Vissza az elejére Go down
Wang Blackthorn
Mirakulum discipulus
Mirakulum discipulus
Wang Blackthorn

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2022. Nov. 15.
32
Hozzászólások száma : 900

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 6
Health point (maximum): 28
Képesség: : Gravitációs mágia Gravitációs mágia
Csokibéka rang: 8. szint Béka Nagymester 8. szint Béka Nagymester
Inventory:

155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás   155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 Icon_minitime2023-08-22, 19:53

20 HP

Nem volt könnyű a sötétben fény nélkül tájékozódni, sőt akár azt is mondhattam volna, hogy rohadt nehéz volt. De nem akartam fényt gyújtani, mert ha igaz, hogy vadásznak ránk, akkor talán nem a legjobb ötlet egy fénylő pontot vinni a kezemben.
Szerencsére se levendula se mandarin nem volt az erdőben, így Lisa két ikonikus illatát ha éreztem, biztos lehettem benne, hogy ő az.
Meg is éreztem szerencsére. De a mosoly az arcomra fagyott, amikor megláttam egy darab fa módjára feküdni a földön.
- Lisa! - Volt annyi lélekjelenlétem, hogy csak suttogjak, de a pulzusom az egekbe szökött.
"Az nem lehet, hogy meghalt. Nem láttam zöld villanást, vagy ilyesmit. Ő különben is keményebb annál, hogy ilyen könnyen feladja."
Alig hajoltam le hozzá, egy hangot hallottam magam mögött.
"Basszus. De azt legalább elárulta, hogy Lisa még él. Egyelőre."
Okosnak kellett lennem, ha meg akartam menteni.
"Istenem, ha megmenekülünk nem leszek rámenős, ígérem. Még meg se csókolom, csak élje túl. Nézzen csótánynak és essen bele Garrgantisba, vagy mittudomén. Csak élje túl"
Nem mertem megfordulni, de az ágak recsegéséből hallottam, hogy az alak közelebb lépett hozzánk. Latolgattam az esélyeimet. Ha könyörgőre fogom, hogy hagyja Lisát életben, lehet csak ezért megöli. Védelmezőn átöleltem magam, amikor megéreztem valamit a csuklómon.
"Tényleg, ezt el is felejtettem. Olyannyira új, hogy még nem vagyok hozzászokva."
Ekkor a tábortűz irányából hatalmas villanást látok, a hátam mögül meg a nő felnyög.
Hátrafordultam és szembe találtam vele. Gyorsan cselekedni kellett. Lisát felébreszthettem volna, megvan arra a bűbáj. De egyelőre nem tekintik célpontnak, szóval biztonságban van. Nem voltam benne biztos, hogy egy mozdulattal kiüthetem a nőt, Sabrina azt hiszem, de célpontot csinálhattam belőle.
Rászegeztem a pálcámat és elkiáltottam magam.
- Globus Lux!
Wang Blackthorn carried out 1 launched of one Lucky :
6

A terv az volt, hogy a labda rátapad de sajnos nem sikerült. Sebaj, így is adott némi fényt nekünk. Igyekeztem úgy tenni, mintha végig ez lett volna a tervem.
- Nem figyeltél oda a tábortűznél? - Ingattam a fejem. - Engem a barátain húsán hízlaltak fel. Te tényleg azt hiszed, hogy mi estünk csapdába? Te sunyi, sötétben bújkáló szuka, Rettegj!

(Az utolsó szóval aktiváltam a rettegés karkötőjét. Most a következő utáni kalandig nem használhatom, neki viszont három Wang reagig olyan vagyok, mint kb a mumusa és egy dementor egyszerre. Ez az első használata a varázstárgynak, még maradt kettő)

- Ha fogod a haverjaidat és visszamentek a táborba talán nem mutatom meg miért félig a Blackthorn nevet - vicsorítottam rá.







******************************************************
- Mondhatnék most bármit, de az sokkal szórakoztatóbb, ha te ismersz meg
Vissza az elejére Go down
Helen Green
Mirakulum residentus
Mirakulum residentus
Helen Green

Rímhányó Mágus
A legjobb locsolóvers közönségszavazat
Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 24.
29
Hozzászólások száma : 1243

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 8
Health point (maximum): 30
Képesség: : Levegő mágia Levegő mágia
Csokibéka rang: 9. szint Békatitán 9. szint Békatitán
Inventory:

155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás   155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 Icon_minitime2023-08-22, 21:08

Kicsit több időt töltök el az íjászkodással, mint szeretnék, nem is figyelem az időt. Kisebb nagyobb siekresk után megkordul a gyomrom, így leteszem az íjat, majd Daniel felé fordulok. 
- Gyere, menjünk, mert éhen halok. - mosolyodom el, majd megfogva a kezét, és indulok el. Kellemes tábor tűz fogad, így leülök az egyik szabad helyre, mélyen elrévedek, nem figyelve a körülöttem történő eseményekre. 

"Kellemes, nyári este van, Jamesszel kettesben ülünk a tábortűz mellett, a csillagokat nézzük. Néha fel-fel tűnik egy hullócsillag, aminek a következtében elmosolyodom, majd becsukom a szemeimet. Kívánok egyet. 
- Reméltem, hogy ezt fogod tenni. - mondja lágy hangon a mellettem lévő fiú. Kinyitom a szemeimet, ránézek. 
- Nehogy azt hidd, hogy elmondom neked a kívánságomat. - közlöm vele nevetve. - Miért, te nem tetted? 
- Dehogynem. Csak én gyorsan kívántam egyet már kicsivel korábban. 
Valahogy mindig is furdalt a kíváncsiság, hogy mit szokott kívánni, de nem tolakodtam sosem. Na jó, volt, amikor igen. A tüzet néztem, ami előttünk lobogott, mellé a kellemes szél lengedezett, ami még inkább megadta a hangulatot. 


Arra leszek figyelmes, hogy a környezetemben kicsit megváltozott, mintha teljesen más lenne. Azt se tudom, hol jár a fejem, azt se tudom, hogy mennyi ideig gondolkodtam és játszottam le magamba a történteket. Csata zajok ütik meg a fülemet, kicsit kábán nézek fel, és igyekszem tudatosítani, valamint felfogni azt, hogy éppen mi történik.







******************************************************
Bukarest mellett született, születésének estéjén viharban, és szakadó hóesésben történt, ami emlékeztette a kis városkát egy évszázadokkal ezelőtt született, később igen sokra vivő varázsló születésének.Születésekor fel sem sírt, annál jobban mosolygott, ami kicsit megrémisztette a szüleit, de a boldogságuk gyorsan elfeledtette velük. Rossz kedvében, aki esetleg rossz szándékkal közelít felé, akaratán kívül egy taszító lökést küld ellene, akit kedvel, az illető érzékeli azt.
Vissza az elejére Go down
Lisa Peterson
Eltávozott karakter
Lisa Peterson


Csatlakozás dátuma : 2022. Nov. 15.
21
Hozzászólások száma : 135

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D6 + 2
Health point (maximum): 22
Képesség: : Animágia Animágia
Csokibéka rang: 0. szint Békalencse 0. szint Békalencse
Inventory:

155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás   155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 Icon_minitime2023-08-22, 21:16

A szemeimet dörzsölgetve próbáltam hozzászokni a sötétséghez. Még a csillagokat se láttam. Ahogy tisztult a kép egy ököllel találtam szembe magam, mely úgy gyomron vágott, hogy kiszaladt belőlem a levegő és a fájdalomtól térdre rogytam.
- Valaki seg....- köhögtem, de nem tudtam befejezni, mert a tarkómat is érte egy ütés.
Most már láttam csillagokat de nem úgy, ahogy szerettem volna.
"Mindjárt széthasad a fejem. Miért nem lehet úgy csinálni, mint a mugli filmekben? Ott csak valami kendőt nyomnak az ember arcához, és annyi. Az biztos nem fáj ennyire."
A pálcámért nyúltam, de nem találtam. Persze, hogy nem, hiszen azért indultam. Fegyvertelen voltam egyedül, valami szemétládával.
Ekkor hirtelen egy nyögést hallottam, és egy puffanást.
- Lis, jól vagy?
Hatalmasat dobbant a szívem a kérdésre. "Csak egy valaki hív így".
- Lucas?
A hátamra fordultam és felnéztem az érkezőre. Sötét volt, de így is felismertem. Felpattantam és a nyaka köré fontam a karjaimat.
- Jaj, Lucas, tényleg te vagy az? - Nem tudom mikor kezdtek el folyni a könnyeim, csak azt vettem észre, hogy valami forró és nedves áztatja az arcomat.
- Hát nem is a szomszéd Teddy - nevetett. - Mennyire ütötted meg magad, Lis? Tudsz járni?
Elengedtem, hogy megnézhessem jobban az arcát. Annyira hiányzott. Olyan volt, mintha velem együtt öregedett volna.
- Persze, tudok. De hogyhogy te itt? Akkor most én is....
Nem bírtam kimondani, hogy halott vagyok. Éreztem, hogy másfajta könny szökik most a szemembe.
"Ugyanaz, mint akkor. Nem búcsúztam el Lucastól, most pedig elrohantam a többiektől. Csak Darmannak mondtam meg egyáltalán, hogy hova megyek. Wang meg biztosan keres. Egy idióta, de nem ezt érdemli."
Szinte láttam magam előtt, hogy ölelgeti a holttestemet és könyörög, hogy nyissam ki a szemeimet. Egy veszekedés volt az utolsó alkalom, hogy beszéltünk.
Nagyon kiülhetett az arcomra, hogy mire gondolok.
- Nyugodj meg, Lis. Látni fogod még a barátaidat. Csak én vagyok halott.
- De te se legyél az, Lucas! - Fakadtam ki. - Miért nem lehetett volna félreértés, hogy meghaltál. Megrendezték, hogy kém lehess, vagy valami.
- Olyan fiatalon? - Nézett rám kérdőn.
- De ez nem igazság! El se tudtam búcsúzni tőled.
- Hát tedd meg most - tárta szét a karját. - Itt vagyok és meghallgatlak, bármit is akarsz mondani. Bár inkább a barátaidról hallanék szívesen. Esetleg a pasidról.
- Wang nem a pasim - legyintettem, aztán riadtan befogtam a szájamat.
- Hű, ki az a Wang? - Kérdezte Lucas kaján vigyorral.
- Csak egy fiú - mondtam, miután leeresztettem a kezem.
"Egy iszonyúan szexi, gyerekes, vak, idióta"
- Akkor biztos tudsz mesélni róla elvörösödés nélkül.
- Muszáj róla beszélnünk? Mi lesz, ha felébredek?
- Én eltűnök - felelte Lucas könnyedén. - Te pedig éled tovább az életedet.
- A mi életünk kellett volna, hogy legyen - húztam el a számat. - Együtt kellett volna a Magnetarionba járnunk.
- Megígértük egymásnak - bólintott. - És sajnálom, hogy nem tudtam betartani neked az ígéretemet, Lis. De meg kell ígérned, hogy nem fogsz helyettem élni.
- De akkor ki fog? - Tiltakoztam. - Nem felejthetlek el!
- Nem is kértem ilyesmit. Emlékezz rám. Emlékezz a jó időkre és mosolyogva gondolj rám. De neked a te életedet kell élned, különben Elisabeth Peterson is halott lesz.
Tiltakozni akartam, de nem tudtam mit mondani. Csak csöndben figyeltem az arcot, ami talán Lucas is lehetett volna, ha a sors máshogy alakul.
- Neked most az a dolgod, hogy tanulj varázsolni, ruhákat meg smink cuccokat vásárolj a barátnőiddel, és hogy kölcsönösen összetörjétek egymás szívét azzal a Wong gyerekkel.
- Wang! És ha megint összetöri a szívemet, én a lábait fogom.
- Megint?
- Basszus megint elszóltam magam - néztem rá riadtan, de ő most is nevetett.
- Ez a dolgotok kamaszként, Lis. Én ezt csak könyvekből olvastam, de te meg is élheted. Ha egyszer találkozunk odaát, azt akarod mesélni, hogy végig engem gyászoltál és lemaradtál az életről?
Nem tudtam mennyi időnk van még, mielőtt felébredek, de nem akartam elvesztegetni. Szorosan magamhoz öleltem és a fülébe súgtam.
- Nagyon szeretlek, Lucas!
- Tudom. Mindig is tudtam. De ettől még örömmel hallom. Ég veled, Lisa. Kedvenc bűntársam.
- Nagyon fogsz hiányozni.




16 HP
Vissza az elejére Go down
Lara Lestrange
Mirakulum nebulus
Mirakulum nebulus
Lara Lestrange

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2022. May. 29.
16
Hozzászólások száma : 411

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 4
Health point (maximum): 26
Képesség: : Vízmágia Vízmágia
Csokibéka rang: 1. szint Békagyűjtő 1. szint Békagyűjtő
Inventory:

155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás   155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 Icon_minitime2023-08-22, 22:50

A kis gyújtogatásom kivételesen full jól sült el és még a többiek sem ordítoznak velem miatta.
~ez kifejezetten nagy örömmel tölt el.. Mondjuk
Valami csoda folytán egy olyan fát talaltam el ami mögött az egyik kedves ellenség állt. 
~az már biztos hogy többen vannak
Ekkor a csaj roppant naív cselekvést visz végbe. Kirohan a fedezékéből céltáblát csinálva magából.
- Az komoly, ezek szerint nem valami zsenik a támadóink mondom teljesen meglepődve
Hirtelen ötlettől vezényelve úgy döntök hogy kihasználom ezt a lehetőséget és megpróbálom elkapni a csajt. Elkezdek rohanni vele párhuzamosan és amikor a közelébe érek rászegezem a pálcámat
-Everte Statum!
Lara Lestrange carried out 1 launched of one D6 :
155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 410
+4
+2 (mivel a varázslat Magica szintű)
 Tudom hogy ez nagyon necces próbálkozás de más ötlet nagyon nem jutott eszembe tehát mindegy .
Nem várom meg hogy a többi idióta kinézzen célpomtnak szóval viszonylag észrevehetetlenül én is beállok egy fának  a takarásába
Vissza az elejére Go down
Tiara Prince
Magister
Magister
Tiara Prince

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2019. May. 20.
18
Hozzászólások száma : 1473

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D12 + 8
Health point (maximum): 32
Képesség: : Elmemágia Elmemágia
Csokibéka rang: 9. szint Békatitán 9. szint Békatitán
Inventory:

155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás   155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 Icon_minitime2023-08-23, 13:14

HP 28

Sikerül a nagydarab felszolgálót kiütnöm, és vigyorogva indulok tovább. *Egy kipipálva* - gondolom magamban, miközben konstatálom, hogy Lisát felől egy fényvarázslat villan fel, megvilágítva az ott álló egyik szobalányt. 

Eközben a tábortűz felől egy lángcsóva érkezik, melyet nemsokára egy újabb hölgyemény sikkantása, és Lara támadása követ. 

Több dologra nincs időm, mert a hátam mögül mozgolódás hangját érzékelem. Korán örültem. Mégsem sikerült a kis homit kiütnöm, bár nem áll a helyzet magaslatán. Remegő lábakkal áll fel, arcán neandervölgyi származására utaló arckifejezése szinte meg is mosolyogtatna, ha éppen nem a barátaimat megtámadni készülő csapat egy tagja lenne. 

Jól láthatóan az orráig sem lát a sötétben, ám pontosan tudom, hogy a hallása ilyenkor kiélesedik az embernek.
Előveszek a talárom zsebéből egy lila folyadékkal teli üvegcsét. Nekem Hála Merlinnek, vagyis inkább a vámpírságnak, nem okoz problémát a látás, és 2 kortyot iszom belőle. 
Kedvelem ezt a bájitalt, a Csendes Csínytevők bájitalát. 

Ezzel most már láthatatlanul és hangtalanul vagyok a férfi számára. 
Egy pár mozdulattal ellenőrzöm, hogy tényleg fogalma sincs, hogy ott vagyok, majd előveszem a pálcámat. 

- Carbunculus! - suttogom az átkot, melynek hatására gennyes kelések jelennek meg az áldozaton. Ezzel ha sikerül jól eltalálnom bizony kényelmetlen lesz neki a további harc.

Tiara Prince carried out 1 launched of one D9 :
155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 8_13
+6 +4 (Miraculum varázslat)







******************************************************
Anglia egyik legsötétebb aranyvérű családjának utolsó  leszármazottja. Nagyszülei nevelték. Gyerekkora óta Tiát sötét varázslatokra tanították, és brutális büntetéseket kapott.  Nagyapja a halálfalók megmaradt csoportjához tartozott, gyakran vitte Tiát is ebbe a régi társaságba, különösen, amikor rájött, hogy vámpír öröksége miatt gyorsabban regenerálódik a szervezete az átlagosnál. 
Nemrégiben mindkét nagyszülőjét elveszítette, ezzel ő lett a Prince vagyon és birtok egyedüli örököse. Vámpír öröksége egyenlőre csupán kifinomultabb érzékszervi és gyorsabb regenerálódó képességén látszik, de hamarosan választás elé kerül, elfogadja e örökségét? Amíg vámpír képessége egyre jobban fejlődik, a lány varázsolni nem képes, mivel kiszámíthatatlan varázsereje miatt pálcáját elkobozták.
Társaival jól kijön, jó humorú, szereti a csínyeket, de mindig figyel a biztonságra. Szívesen segít bárkinek, aki megkéri rá. Ugyanakkor hajlamos a komorságra.
Vissza az elejére Go down
Daniel Cards
Mirakulum discipulus
Mirakulum discipulus
Daniel Cards

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2020. Nov. 14.
18
Hozzászólások száma : 488

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 6
Health point (maximum): 28
Képesség: : Vízmágia Vízmágia
Csokibéka rang: 6. szint Békamániás 6. szint Békamániás
Inventory:

155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás   155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 Icon_minitime2023-08-24, 02:33

Helennel szépen eltöltöttük az időt,és a végén senki sem kapott nyílvesszőt a testébe,maximum a célpontok.Habár többet szórakoztunk mint vártuk,és már be esteledett amikor visszaindultunk a többieket keresve.A csendes éjszakában fura érzésem támad,valami nem érződik jónak a levegőben tehát az eddigi izzadságunkat inkább összegyűjtöm vízmágiával és elrejtem a kezem közelében. 

Ahogyan a többiekhez érünk kitör a káosz,varázslatok villannak és valami ember ég is még. És már tudom is,hogy mit jelzett az előérzetem. Elengedem Helen kezét és egy puszit adok neki,hátha az felébreszti a lefagyott állapotából.És kicsit előre lépek.Azt a figurát veszem célba akinek a ruhája éppen lángol és a nemrég összegyűjtött izzadtságot egy pengévé formázom,vékony,de nagyon éles. És egyenesen postázom is az égő fazonnak 

Vízmágia:Jég penge első használat a harcban,meglepetés. Instant 15 sebzés az égő fazonba (Mirakulum discipulus szint miadt) 


Ezután mivel a vízmágia valószínűleg a semmiből jött a támadóknak inkább mozgok tovább és igyekszem felderíteni még,hogy a többi merre van. Mert persze nem mindenki annyira hülye,hogy felgyújtja magát sajna. 

(Lucky dobás a KMnek mennyire találok ellenfeleket vagy a többieket a nagy sötétben)
Daniel Cards carried out 1 launched of one Lucky :
2







******************************************************
A szülei nagyházakból származtak, akik megpróbáltak neutrálisak maradni a háborúban, sokat kísérleteztek, és a családi könyvtáraik rengeteg könyvet tartalmaztak, amikben sok sok fajta mágia tanításait őrizték. Használtak sötét, elementáris, szürke és hasonló varázslatokat is. Amikor Daniel 8 éves lett neki is elkezdték tanítani ezeket. Daniel úgy hiszi, hogy az egyensúly a legfontosabb dolog, hogy nem szabad csak egy részt használni, emiatt a hite miatt sokan gúnyolták amikor kicsi volt. Tizenkét évesen felfedezte a különleges tehetségét, ez a tehetség a rúnamágiában és magukban a rúnákban rejlett, és most reméli, hogy bepótolhatja mindazt, amiből gyerekként kimaradt. Daniel titokzatos és komoly, nehezen bízik meg valakiben, de ha valakit sikerül be engednie akkor kedves és megértő, de az ellenségeihez kegyetlen is tud lenni. Nagyon fontos neki az igazságos büntetés kiosztása, rengeteg "maszkot" visel, hogy elrejtse az igazi énjét.
Vissza az elejére Go down
Helen Green
Mirakulum residentus
Mirakulum residentus
Helen Green

Rímhányó Mágus
A legjobb locsolóvers közönségszavazat
Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 24.
29
Hozzászólások száma : 1243

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 8
Health point (maximum): 30
Képesség: : Levegő mágia Levegő mágia
Csokibéka rang: 9. szint Békatitán 9. szint Békatitán
Inventory:

155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás   155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 Icon_minitime2023-08-24, 14:32

28HP-val kezdem a hsz-t

A kábulatomból Daniel puszija zökkent ki, és térek vissza rendesen a valóságba. Úgy tűnik, a társaság egy újabb csatába keveredett bele, így ideje lesz már végre magamat is hasznosítani, és nem csak bambulni a semmibe. Az egyik csaj felé beszem az irányt, azt hiszem Erina a neve, és elvigyorodok. 

- Kézfacsar! - kiáltom a lány felé a Kézfacsar varázslatot (Ez egy MIRAKULUM-DISCIPULUS varázslat)
Helen Green carried out 1 launched of one D9 :
155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 6_213
+6

+4 a Mirakulum Discipulus miatt

Igyekszem közben Daniel mellett maradni, aki a vízmágiáját használja. Valahogy ebben a melegben nem is csodálom, hogy lehűti a kedélyeket is, és bólintok egyet. Amint elnézem, mindenki eléggé ügyesen harcol, de egy embernek rettenetesen bosszant a jelenléte, és az Lisa. Mégpedig a semmis kirohanásaitól a falnak tudok menni, és a semmin sértődik meg. Mintha körülötte forogna a világ, játssza a hercegnői drámát. Amióta visszatért, Wang eltávolodott Tiától, Darman nagy örömére szerintem. 
Na de mindegy is, ha ez így folytatódik, hozom a popcorn, felteszem a lábamat, és élvezem a műsort. 

28HP-val fejeztem a hsz-t







******************************************************
Bukarest mellett született, születésének estéjén viharban, és szakadó hóesésben történt, ami emlékeztette a kis városkát egy évszázadokkal ezelőtt született, később igen sokra vivő varázsló születésének.Születésekor fel sem sírt, annál jobban mosolygott, ami kicsit megrémisztette a szüleit, de a boldogságuk gyorsan elfeledtette velük. Rossz kedvében, aki esetleg rossz szándékkal közelít felé, akaratán kívül egy taszító lökést küld ellene, akit kedvel, az illető érzékeli azt.
Vissza az elejére Go down
Mesélő
Game Master
Game Master
Mesélő


Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 30.
102
Hozzászólások száma : 479

155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás   155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 Icon_minitime2023-08-24, 16:12

Az eddig csaknem idilli tábortűz melletti hangulat, csupán pillanatok alatt válik csatatérré. 

SABRINA - WANG - LISA

Wang, aki pillanatok alatt odaér Lisa élettelennek tűnő teste mellé, szerencsére hamar látja, hogy a barátnője valójában csak eszméletlen. Ideje nincs sokat foglalkozni a lánnyal, mert szembetalálja magát annak támadójával, Sabrinával.
A lány felé küldött Globus Lux varázslat nem tapadt ugyan tisztán a lányra, de súrolja a ruháját, így azon mint megannyi fényes szentjánosbogár jelennek meg apró pislákoló fények. A rettegés karkötője azonban telibe kapja őt. A lány szemeibe iszonyat költözik, először hátrálni kezd, majd sarkon fordul és elrohan, ruhája szikrázik a sötétben. 
Nem jut messzire. Futtában egyenesen beleszalad Katherinába. (HP-ja 3-mal csökken)

KATHERINA - WANG - LISA
- Hová futsz te hülye liba! - korholja kolléganője. - Megijedsz pár pisistől? Na ezt nézd! - kiáltja, majd egy vörös fénynyalábot indít Wang felé. 
- Stupor!

Mesélő carried out 1 launched of one D6 :
155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 610
+4


Lisa éppen abban a pillanatban tér magához, és ül fel, amint az átok célba ér. 
(Eldönthetitek Wang, vagy Lisa védekezik, vagy kapja be az átkot Smile )

Katherina HP: 50/43


ERINA - LARA

Ezalatt a felgyújott fa mögül, az ott fedezéket kereső Erina rohan ki, és átkozódva próbálja eloltani égő ruháját. 
Alig van ideje Lara újabb támadását védeni. 

Védekezés Lara ellen (D6+4 helyett csak D6+2)

Mesélő carried out 1 launched of one D6 :
155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 410
+2

Lara támadása 10. Védekezés 6. 
Erina HP: 50/46

TIA - LALA

Tia a park másik oldalán korán örült Lala likvidálásának. Bár teljesen nem sikrült kiütnie Lalát, a férfi kissé nehezen áll a lábán, ám pálcáját azonnal védekezésre emeli. 

Védekezés Tia ellen D6+4

Mesélő carried out 1 launched of one D6 :
155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 610
+4

Tia támadása 18, Lala védekezése 10 
Lala HP: 50/12

A férfi bár már alig áll a lábán, összeszorított fogakkal veszi célba Tiát.

- Te kis vérszívó szuka! Pusztulj el a Gyehenna tüzén!
- kiáltja, majd egy Piroinitio-val támadja meg a lányt. 

Lala támadása Tia ellen: D6+4
Mesélő carried out 1 launched of one D6 :
155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 410
+4

ERINA - DANIEL:

Erinának nincs szerencséje, ugyanis alig oltja el Lara jóvoltából kigyulladt szoknyáját, és indítja a támadását vissza, Daniel szintén őt veszi célkeresztbe. 

A fiú támadása, és vízmágiája teljesen meglepetésszerűen éri a lányt, így telibe is kapja. (-15 HP)

Erina HP: 50/ 31

ERINA - HELEN
A lány dühösen szegezi pálcáját Danielre, de támadás helyett kénytelen Helen felé érkező varázslata ellen védekezni. 

Helen támadása ellen védekezés: D6+4

Mesélő carried out 1 launched of one D6 :
155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 311
+4

Helen támadása 16, Erina védekezése 7. Sebzés: 9

Erina HP: 50/22

DICK - DANIEL: 
Az események tovább fokozódnak, amikor egy újabb férfialak bontakozik ki a sötétből, egyenesen Daniel és Helen felé haladva. Miután minden exhalálfaló rejtekhelye felfedésre került, a férfi már nem foglalkozik azzal, hogy csendesen közlekedjen. 

- A fene essen belétek! Nem megmondtam, hogy ezek nem egyszerű iskolás kölykök? Mi a franc ütött belétek! Magánakcióztok? - teremti le a társaságot mérgesen, majd Daniel felé fordul. 

- Hárman egy ellen? Azt hittem ennél nemesebb lelkűek vagytok. - szól gyűlöletteljes hangon a fiú felé. ti neveziktek magatokat aranyvérűeknek? Mugliimádó bolondok. - mondja megvetően, majd egy átkot indít a fiú felé. 

- Crutio! - hangzik, s indul el a fénynyaláb Daniel felé. 

Támadás Daniel ellen D6+4

Mesélő carried out 1 launched of one D6 :
155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 510
+4

SABRINA - HELEN

Ugyanebben a percben, a karkötő miatti rettegésből és megszégyenüléstől dühös Sabrina Helen felé indítja el az átkot.

Támadás Helen ellen: D6+4 

- Sectumsempra!

 
Mesélő carried out 1 launched of one D6 :
155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 111
+4


Erina: 50/22
Lala: 50/12
Sabrina: 50/47
Katherina:50/50
Dick: 50/50
Vissza az elejére Go down
Helen Green
Mirakulum residentus
Mirakulum residentus
Helen Green

Rímhányó Mágus
A legjobb locsolóvers közönségszavazat
Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 24.
29
Hozzászólások száma : 1243

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 8
Health point (maximum): 30
Képesség: : Levegő mágia Levegő mágia
Csokibéka rang: 9. szint Békatitán 9. szint Békatitán
Inventory:

155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás   155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 Icon_minitime2023-08-24, 17:13

28HP-val kezdem a hsz-t



Elégedetten bólintok, amikor Erinát ért támadásom betalált, de dühös voltam, ami miatt Daniel lett volna a célpont. 
- Ennyire vagy képes, hogy nagy erejű boszorkaként nem tudsz védekezni? - kérdezem tőle vigyorogva. De ekkor jön a meglepetés, hiszen Sabrina nekem támad. 

VÉDEKEZÉS SABRINA ELLEN:
Helen Green carried out 1 launched of one D9 :
155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 217
+2 (A Miraculum Discipulus végett, de mivel varázslatot hajtottam végre a saját szintemnek, így a szabályoknak megfelelően ez lesz a védekezésem)

-Aucs! Ez fájt! Ennyi telik tőled, hogy egy pici karcolást okozol nekem? - kérdezem tőle sziszegve, miközben a kezemre nézek, amin mély vágás keletkezik. Dühösen nézek rá, és felé irányítom a támadásomat, miközben a többieknek szólok. A kezembe egy Hisztéria főzetet veszek elő, és irányítom Sabrina felé. - Igyekezzetek mindenkit egyaránt sebezni, hogy legyengüljenek! 


A Sabrina felé dobott Hisztéria főzet Mirakulum Discipulus bájital volt, ami instant 7 HP sebzést okoz! 




27HP-val fejeztem be a hsz-t







******************************************************
Bukarest mellett született, születésének estéjén viharban, és szakadó hóesésben történt, ami emlékeztette a kis városkát egy évszázadokkal ezelőtt született, később igen sokra vivő varázsló születésének.Születésekor fel sem sírt, annál jobban mosolygott, ami kicsit megrémisztette a szüleit, de a boldogságuk gyorsan elfeledtette velük. Rossz kedvében, aki esetleg rossz szándékkal közelít felé, akaratán kívül egy taszító lökést küld ellene, akit kedvel, az illető érzékeli azt.
Vissza az elejére Go down
Wang Blackthorn
Mirakulum discipulus
Mirakulum discipulus
Wang Blackthorn

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2022. Nov. 15.
32
Hozzászólások száma : 900

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 6
Health point (maximum): 28
Képesség: : Gravitációs mágia Gravitációs mágia
Csokibéka rang: 8. szint Béka Nagymester 8. szint Béka Nagymester
Inventory:

155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás   155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 Icon_minitime2023-08-24, 18:00

Elégedetten néztem, ahogy menekül előlünk, de az öröm nem tartott sokáig. Egy társa megjelent, akit nem hatott meg Sabrina félelme. Az a bolond tyúk, meg ahelyett, hogy magával rángatta volna az új nőt, csak elszaladt mellette.
- Nem tanulsz a társad hibájából? A széllel szemben hugyozás csak bajt okoz.
Ekkor mocorgást hallok magam mögött, és látom, hogy Lisa ébredezik.
"A francba, így célpont lesz. Pont most nincs itt az a túlzottan kacér szexvámpír"
- Lisa, maradj nyugton. Nem lesz semmi baj, vigyázok rád - mondtam neki próbálva nem figyelni a hangom remegésére.
Ekkor láttam, hogy piros fény kezdi el övezni a növényeket.
- NEEEEM!
Lisa elé ugrottam és szorosan átöleltem, hogy még véletlenül se érhesse az átok. A hátam közepén ért. Először égető fájdalmat, majd zsibbadást éreztem.
(- 10 HP)
Hirtelen olyan szintű düh öntött el, hogy magamra se ismertem. Majdnem szó szerint villámokat szórt a szemem, ahogy a támadó felé fordultam.
- Na most belehugyoztál egy tornádóba! Vespertillo
Wang Blackthorn carried out 1 launched of one D6 :
155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 211

+4
+2
Még el se érték a denevérek az arcát, kicsivel lejjebb eresztettem a pálcámat.
- Reducto!
Láttam már ezt az ártást lyukat fúrni szobrokba, Reméltem, hogy a mellkasa is így végzi.
Wang Blackthorn carried out 1 launched of one D9 :
155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 8_13
+4
+4

Azt akartam, hogy meghaljon. Ne megsebesüljön, nen elkábuljon, ne fogságba essen, hanem fájdalmat között meghaljon.

10 HP (Standard Wang állapot Very Happy )







******************************************************
- Mondhatnék most bármit, de az sokkal szórakoztatóbb, ha te ismersz meg
Vissza az elejére Go down
Daniel Cards
Mirakulum discipulus
Mirakulum discipulus
Daniel Cards

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2020. Nov. 14.
18
Hozzászólások száma : 488

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 6
Health point (maximum): 28
Képesség: : Vízmágia Vízmágia
Csokibéka rang: 6. szint Békamániás 6. szint Békamániás
Inventory:

155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás   155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 Icon_minitime2023-08-24, 18:20

Egy elégedett mosoly engedtem csak meg ahogyan látom a vízmágiámat telibe betalálni az égő céltáblába ami az Erina nevet viseli. Viszont ahogyan mocorgást hallok azonnal perdülök is Dick felé aki éppen monológot tart mielőtt már átkozódik is rám. 

Védekezés Dick ellen. 
Daniel Cards carried out 1 launched of one D9 :
155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 217
 
+6 

-1 HP

A fénylő varázslat elől csak majdnek tuttam elperdülni és épphogy a kisslábujjamat kapta el az az átok.Habár a cruito az nemtudom,hogy valami új átok vagy crucio akart volna lenni (azt a mesélőre bízom,hogy szórakozik-e vele). Viszont egy gyors ordítást kivált belőlem mielőtt erősen csukva tartom a számat és tűrök,majd egy hideg nevetéssel kezdek el beszélni.

Ti nem beszélhettek nemességről.Másképpen is,miért mutassunk nektek kegyelmet és nemességet amikor nem érdemeltétek ki? Nem kaptok tiszteletet ameddig nem mutatjátok be,hogy meg is érdemlitek! Az aranyvérű inzultációdra csak annyit mondok,hogy a te házad könyvtára és tudása híres messzeföldön már többszáz éve vagy az én házamé? 


Kérdézek vissza egy hideg vigyorral majd lendületből küldöm a saját támadásomat Dickre. 
Bombarda Maxima! 


Támadás Dick ellen MIRAKULUM varázslattal 
Daniel Cards carried out 1 launched of one D9 :
155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 217
 

+6 
+4 
-4 A következő védekezésemre. 

27 HPn állok a 28 ból.







******************************************************
A szülei nagyházakból származtak, akik megpróbáltak neutrálisak maradni a háborúban, sokat kísérleteztek, és a családi könyvtáraik rengeteg könyvet tartalmaztak, amikben sok sok fajta mágia tanításait őrizték. Használtak sötét, elementáris, szürke és hasonló varázslatokat is. Amikor Daniel 8 éves lett neki is elkezdték tanítani ezeket. Daniel úgy hiszi, hogy az egyensúly a legfontosabb dolog, hogy nem szabad csak egy részt használni, emiatt a hite miatt sokan gúnyolták amikor kicsi volt. Tizenkét évesen felfedezte a különleges tehetségét, ez a tehetség a rúnamágiában és magukban a rúnákban rejlett, és most reméli, hogy bepótolhatja mindazt, amiből gyerekként kimaradt. Daniel titokzatos és komoly, nehezen bízik meg valakiben, de ha valakit sikerül be engednie akkor kedves és megértő, de az ellenségeihez kegyetlen is tud lenni. Nagyon fontos neki az igazságos büntetés kiosztása, rengeteg "maszkot" visel, hogy elrejtse az igazi énjét.
Vissza az elejére Go down
Tiara Prince
Magister
Magister
Tiara Prince

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2019. May. 20.
18
Hozzászólások száma : 1473

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D12 + 8
Health point (maximum): 32
Képesség: : Elmemágia Elmemágia
Csokibéka rang: 9. szint Békatitán 9. szint Békatitán
Inventory:

155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás   155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 Icon_minitime2023-08-24, 19:05

*A franc essen ebbe a túltenyésztett férfikarikatúrába* - dohogok magamban, amikor Lala még mindeg nem akar a fűbe harapni. 

Aztán egy hirtelen ötlettől vezérelve egyenesen belesétálok a felém irányuló lángcsóvába.  
*Végülis valamibe bele kell halni, nem?* - felszisszenek, ahogy eléri a bőrömet a lángcsóva. Ahhoz azért nem elég erős, hogy felgyújtson, arra azért figyelek, de szépen megégeti a karomat. 

Nem foglalkozok a fájdalommal, nyelvemen már ott a két átok, amivel végleg megpróbálom eltávolítani a fickót az élők sorából. 

- Levicorpus! - kiáltom.

Tiara Prince carried out 1 launched of one D9 :
155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 514
+6+6

majd miután kellő magasságba emeltem a pasit, feloldom az átkot. 

- Liberacorpus!

Tiara Prince carried out 1 launched of one D9 :
155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 514
+6+6

HP: 20







******************************************************
Anglia egyik legsötétebb aranyvérű családjának utolsó  leszármazottja. Nagyszülei nevelték. Gyerekkora óta Tiát sötét varázslatokra tanították, és brutális büntetéseket kapott.  Nagyapja a halálfalók megmaradt csoportjához tartozott, gyakran vitte Tiát is ebbe a régi társaságba, különösen, amikor rájött, hogy vámpír öröksége miatt gyorsabban regenerálódik a szervezete az átlagosnál. 
Nemrégiben mindkét nagyszülőjét elveszítette, ezzel ő lett a Prince vagyon és birtok egyedüli örököse. Vámpír öröksége egyenlőre csupán kifinomultabb érzékszervi és gyorsabb regenerálódó képességén látszik, de hamarosan választás elé kerül, elfogadja e örökségét? Amíg vámpír képessége egyre jobban fejlődik, a lány varázsolni nem képes, mivel kiszámíthatatlan varázsereje miatt pálcáját elkobozták.
Társaival jól kijön, jó humorú, szereti a csínyeket, de mindig figyel a biztonságra. Szívesen segít bárkinek, aki megkéri rá. Ugyanakkor hajlamos a komorságra.
Vissza az elejére Go down
Lisa Peterson
Eltávozott karakter
Lisa Peterson


Csatlakozás dátuma : 2022. Nov. 15.
21
Hozzászólások száma : 135

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D6 + 2
Health point (maximum): 22
Képesség: : Animágia Animágia
Csokibéka rang: 0. szint Békalencse 0. szint Békalencse
Inventory:

155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás   155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 Icon_minitime2023-08-24, 20:12

Túl korán kezdett el szertefoszlani az álom. Már nem éreztem Lucast a karjaimban. A földet láttam, ahova estem, ezek szerint. Wangot láttam, hogy felém hajol és hozzám beszél. De csak egy pillanatra, utána rám vetette magát és átölelt.
"Idióta"
Gondoltam, ahogy felszisszen a fájdalomtól. Először undok, aztán megöleti magát miattam. Már nyúltam volna a pálcámért, amikor eszembe jutott, hogy nincs nálam. Pont azért indultam el. Sikítani tudtam volna tehetetlen dühömben, de szédültem még. Apropó düh. Ahogy Wang nézett a támadóra tiszta horror volt. Eddig azt hittem rám volt dühös. De az a tekintet...
Megráztam magam. Vissza kellett mennem a pálcámért. Wang zsebéből láttam kilógni egy tőrt. Azt magamhoz vettem, hogy ne kelljen fegyvertelenül mennem át az erdőn, és elindultam.
Vissza az elejére Go down
Lara Lestrange
Mirakulum nebulus
Mirakulum nebulus
Lara Lestrange

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2022. May. 29.
16
Hozzászólások száma : 411

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 4
Health point (maximum): 26
Képesség: : Vízmágia Vízmágia
Csokibéka rang: 1. szint Békagyűjtő 1. szint Békagyűjtő
Inventory:

155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás   155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 Icon_minitime2023-08-24, 23:17

Hp; 24

A támadásom betalált ugyan de sajnos nem túl sokat sebződött a csaj.
Utánam Daniel és Helen is célba vette Erinát. Daniel vízmágiás trükkje szinte lenyűgözött. Az a jégből lévő penge szuper ötlet volt. És a legjobb hogy teljesen meglepte a halálfalót. 
Helent és Danielt támadás éri a többi kedves ellenségtől szóval én újra elindulok Erina felé.
-Üdv újra, hiányoztam Ribi?- kérdezem szarkasztikus mosollyal
Kicsit már szinte sajnálom szegény csajt. Először felgyújtom, aztán megpróbálom kiütni, utána randizik egy jégpengével és még bekapott valamilyen átkot Helentől is.
- Egyél csigát!
Lara Lestrange carried out 1 launched of one D6 :
155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 311
+4
+2
A támadásom után körülnézek hogy a többiek egyben vannak-e. Egyetértek Helen véleményével hogy mindenkit sebezni kéne. Ahogy látom mindenki éppen el van egy halálfalóval
~De vajon vannak többen is?
Ahogy latom a kedves ellenfelem még egyben van szval úgy döntök újratamadok.
-Stupor!
Lara Lestrange carried out 1 launched of one D6 :
155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 211
+4
+2

Hp; 24
Vissza az elejére Go down
Mesélő
Game Master
Game Master
Mesélő


Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 30.
102
Hozzászólások száma : 479

155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás   155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 Icon_minitime2023-08-25, 14:42

A harc folytatódik. 
 
SABRINA - HELEN 


Sabrina Átka súrolja csupán Helent, aki így 1 HP-t veszít. Azonban ideje sincs védekezni, ahogy Helen főzete eltalálja, így csupán hisztérikusan vihogni kezd. 
 
Sabrina HP: 50/40
 
A nő szemében a hisztérikus kacajjal együtt gyűlölet fénye jelenik meg. Kacajába gúnyos felhang kerül, ahogy Helenre emeli a pálcáját. 
 
- Rictumsempra! - kiáltja .
 
Támadás Helenre: D6+4
 
Mesélő carried out 1 launched of one D6 :
155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 610
+4
 
 
WANG - KATHERINA

Wangnak eközben saját testi épsége feláldozásával sikerül Lisát megvédenie a szobalány támadásától. Saját dühtől elvakult támadására Katherina vigyorogva széttárja a kezét, és lazán belesétál. 
 
Katherina HP: 50/42
 
- Auch! - csapkodja felkiáltva a denevéreket, majd előkapja a pálcáját. 
- Bevallom, kissé alábecsültelek, fiatalember - bólint Wnag felé, majdnem helyeslően a fiú dühét, és brutalitását dicsérvén. A fiú újbóli támadására viszont már védekező állást vesz fel.
 
Védekezés Wang 2 támadására: 
 
Mesélő carried out 1 launched of one D6 :
155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 211
+4
 
A támadás a védekezés ellenére is betalál. 
 
Katherina HP: 50/32
 
Az exhalálfaló sem rest, pálcáját a fiúnak szegezi, bár látszik, hogy a keze remeg kicsit a bekapott sebzésektől.
 
- Reducto! - dobja vissza a fiú előző átkát. 
 
Mesélő carried out 1 launched of one D6 :
155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 111
+4
 
Ezalatt Lisa, a halálfaló figyelmét elterelő Wangnak hála, siekresen eljut az épületig, ahol a pálcáját hagyta. 

DICK - DANIEL:
 
Az Erina sebzésén örvendező Danielnek szrencséje van. a férfi láthatóan megunva a játszadozást, egy főbenjáró átkot dob a fiú felé, ami elől sikerül elhajolnia, így csupán a szele éri őt, majd támadásba is lendül. 
 
Védekezés Daniel átka ellen: D6+4
 
Mesélő carried out 1 launched of one D6 :
155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 410
+4
 
A férfit eltalálja Daniel átka, de nem igazán érdekli.

DICK HP: 50/46


Gúnyosan néz a fiúra, majd borostás állát simogatva úgy tesz, mintha elgondolkodna valamin.

 
- Ugyan már! - legyint egyet affektálva, lányos hangot utánozva. - Könyvek és okoskodás! Ezeknél sokkal, de sokkal fontosabb a barátság és a bátorság meg... - itt hangos kacajba fullad a mondat. 
 
- Hol is hallottam ezt utoljára? Jah, igen! Valami kapafogú mindenlébenkanál strébertől van az idézet. 
 
- Mégis hol van most apuci meg anyuci Cards úrfi? Újfent keresnek valamit? Könyveket valahol a világ eldugott részében, hogy aztán elrejthessék őket a könyvtárukban? Hol voltak, amikor harcolni kellett volna? Elbújtak a könyveik mögé. Tanuld meg fiatalember. Más tollaival ékeskedni nem szép dolog. Egyvalamiben igaza volt a sárvérűnek. Felesleges a rengeteg könyv és tudás, ha azt nem használjuk fel a akkor, amikor szükség volna rájuk. Semmi nem ér a családi könykupacod, ha nincsenek barátaid, vagy legalább csatlósaid. Talán neked több eszed lesz, mint a szüleidnek, és a nagyképűség helyett a barátaidnak próbálsz segíteni. Mondjuk ha megkötözve nehezen. - húzza vigyorra a száját, majd egy átkot hajít feléd. 
 
- Incarcarandus!
 
 
Mesélő carried out 1 launched of one D6 :
155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 510
+4


LALA - TIA:

Lala gyújtóátka telibe kapja Tiát, aki nem törődve megpörkölődött karjával, egy végső támadást indít, az alig talpon lévő halálfaló ellen. 

Védekezés Tia átka ellen: 

Mesélő carried out 1 launched of one D6 :
155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 111
+4

A férfi a lány átkától fejjel fefelé repül jópár méter magasra, s mire Tia megszünteti a varázslatot az immár ernyedt test nagy puffanással ér földet. 

LALA HP: 50/0


ERINA - LARA: 

A már többszörösen sérült Erina újra Lara látószögébe kerül. 

Védekezés Lara ellen: 

Mesélő carried out 1 launched of one D6 :
155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 211
+4

A rontás súrolja őt, ezért nem túl bizalomgerjesztően öklendezni kezd, de csiag nem jön fel a torkából. 

Erina HP: 50/20

Amíg rosszullétével küzd Lara másik átka telibe találja. 

Erina HP: 50/12

Látszik rajta, hogy már alig áll a lábán, ereje fogytán van, ám így is visszatámad a lányra. 

Támadás Lara ellen: D6+4

Mesélő carried out 1 launched of one D6 :
155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 211
+4


HP szintek: 

Erina: 50/12
Lala: 50/0
Sabrina: 50/40
Katherina:50/32
Dick: 50/46
Vissza az elejére Go down
Wang Blackthorn
Mirakulum discipulus
Mirakulum discipulus
Wang Blackthorn

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2022. Nov. 15.
32
Hozzászólások száma : 900

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 6
Health point (maximum): 28
Képesség: : Gravitációs mágia Gravitációs mágia
Csokibéka rang: 8. szint Béka Nagymester 8. szint Béka Nagymester
Inventory:

155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás   155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 Icon_minitime2023-08-26, 11:02

10 HP
Idegesített az önelégült vigyora. Ahogy gúnyosan dícsérget. Ahogy veszi a levegőt. Az, hogy veszi a levegőt.
Még saját ötlete se volt, csak az enyémeket lőtte vissza. Nem vesződtem pajzsbűbájjal, a pálcámmal próbáltam félrecsapni az átkot.
Wang Blackthorn carried out 1 launched of one D9 :
155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 913
(+4-4 szóval 0)
Olyan gyenge volt, hogy akár a kezemmel elcsaphattam volna. 
- Látom fogalmad sincs, hogy kivel kezdtél. Depulso
Wang Blackthorn carried out 1 launched of one D9 :
155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 117
+4
+2
Már érződött, hogy idegből támadok, de reméltem, hogy letörölhetem a vigyort arról a ronda képéről.
Éreztem a rend medált a mellkasom alatt. 
"Eszedbe ne jusson bekapcsolódni, te szar! Ha én innen elrepülök, Lisa után megy. Ki kell tartani"
10 HP







******************************************************
- Mondhatnék most bármit, de az sokkal szórakoztatóbb, ha te ismersz meg


A hozzászólást Wang Blackthorn összesen 5 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2023-08-26, 21:45-kor.
Vissza az elejére Go down
Lara Lestrange
Mirakulum nebulus
Mirakulum nebulus
Lara Lestrange

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2022. May. 29.
16
Hozzászólások száma : 411

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 4
Health point (maximum): 26
Képesség: : Vízmágia Vízmágia
Csokibéka rang: 1. szint Békagyűjtő 1. szint Békagyűjtő
Inventory:

155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás   155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 Icon_minitime2023-08-26, 13:08

24 HP

A második átkom szerencsére telibe találtam Erinát. Őszinte sajnálatomra még mindig életben van. Kavarognak bennem a gondolatok. Ez az egész helyzet abszurd. Mindenki egy-egy külön ellenséggel hadakozik.. Ez túlságosan is ideális helyzet. Biztos vannak még többen is. Amúgy mit művelünk egyáltalán? Lassan nem csapat hanem kivégzőosztag vagyunk. 
Közben Erina visszatámadt. Erre számítamom kellett volna..
-Potego!
Lara Lestrange carried out 1 launched of one D6 :
155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 610
+4
Úgy gondolom a legegyszerűbb megoldás hogy a Gyors védekezés után minél gyorsabban visszatámadok. Ahogy latom a csaj már kezdi túltenni magát azon hogy véletlenül meggyulladt. Hát most nem véletlenül fog.
-Piroinito!
Lara Lestrange carried out 1 launched of one D6 :
155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 510
+4
+2
~Jó lenne ha végre megdögölne.

24Hp
Vissza az elejére Go down
Helen Green
Mirakulum residentus
Mirakulum residentus
Helen Green

Rímhányó Mágus
A legjobb locsolóvers közönségszavazat
Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 24.
29
Hozzászólások száma : 1243

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 8
Health point (maximum): 30
Képesség: : Levegő mágia Levegő mágia
Csokibéka rang: 9. szint Békatitán 9. szint Békatitán
Inventory:

155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás   155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 Icon_minitime2023-08-26, 16:45

27HP-val kezdem a hsz-t 

Elégedett mosollyal nyugtázom, hogy Sabrina hsztérikus nevetésbe kezd, de pechemre a hisztériáját használja ellenem, és rám küldi a csikiző varázslatot. 


VÉDEKEZÉS SABRINA ELLEN:
Helen Green carried out 1 launched of one D9 :
155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 514
+6

- Ejj, ez sajnos mellé ment, én nem viccelődnék a szituáción. - nevetek fel, miközben a varázslat nem messze tőlem suhan el. - Azt hiszed, hogy ez olyan baromi vicces? Akkor lássuk, hogy ez ellen mit teszel. Alarte Ascendare! 

Az Alarta Ascendare egy Mirakulum Discipulus (5. évfolyamos) varázslat
TÁMADÁS SABRINA ELLEN: 
Helen Green carried out 1 launched of one D9 :
155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 6_213
+6+4 (A +4 a Mirakulum Discipulus miatt van)



Figyelem, ahogy szépen lassan kezdenek az ellenfeleink leharcolt állapotban lenni, Tia ki is fektette Lalát, így szerencsénkre egyel kevesebb ellenfelünk van. Ha mindenki jól állja a sarat, akkor nem lesz gondunk azzal, hogy legyőzzük őket. Wangra nézek, aki úgy tűnik, megint a rövidebb gyufát húzta, és eléggé szarul néz ki.  
- Wang, azonnal menj fedezékbe. Nem ám elpatkolsz itt, mert akkor nem tudom, mit csinálok veled! - kiáltom oda a fiúnak.







******************************************************
Bukarest mellett született, születésének estéjén viharban, és szakadó hóesésben történt, ami emlékeztette a kis városkát egy évszázadokkal ezelőtt született, később igen sokra vivő varázsló születésének.Születésekor fel sem sírt, annál jobban mosolygott, ami kicsit megrémisztette a szüleit, de a boldogságuk gyorsan elfeledtette velük. Rossz kedvében, aki esetleg rossz szándékkal közelít felé, akaratán kívül egy taszító lökést küld ellene, akit kedvel, az illető érzékeli azt.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás   155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás - Page 2 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
155. Nyár a hegyekben - Egy izgalmas nyaralás
Vissza az elejére 
2 / 3 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2, 3  Next

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Magnetarion Varázsakadémia :: JÁTÉKTÉR :: Iskolán kívüli helyszínek :: Svájc-
Ugrás: