Magnetarion Varázsakadémia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Magnetarion Varázsakadémia....Ahol a varázslat újjászületik....
 
KezdőlapKezdőlap  Mindenttudó  Diákjaink  Tanáraink  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Hirdetések!


Játékok jelölése:

KM-es játék : vörös

Krónikás játék: sárga

Tanórák: kék

Mini játékok: zöld

Privát játékok: lila

IT játék: narancssárga



Házpontok
házpontok


Khimeras
160
Auctoritas
190

Favoritus
180

Twitter

 

 1. óra Bevezetés a mágia történetébe

Go down 
2 posters
SzerzőÜzenet
Vendég
Vendég




1. óra Bevezetés a mágia történetébe Empty
TémanyitásTárgy: 1. óra Bevezetés a mágia történetébe   1. óra Bevezetés a mágia történetébe Icon_minitime2020-02-03, 20:00

Belépek a mágiatörténet terembe. Sokat megéltem már, de tanár még sosem voltam. Legalábbis tanteremben még nem. Sokat gondolkodtam rajta mit is tanítsak a mágiáról mágusoknak.
Aztán úgy döntöttem hogy a legelején kezdem.

Lassacskán beszállingóznak a diákok.
Taláromat hátravetve lazán ülök a tanári asztal oldalán, úgy várom, amíg bejönnek.

- Kérek mindenkit foglalja el a helyét. Vegyenek elő pennát és pergament és lehetőség szerint jegyzeteljenek.

A mai órán a mágia kezdetéről fogok beszélni.

Kik is a varázslók?

Varázslóknak azokat az embereket nevezzük, akik a puszta akaratukkal természetfeletti tetteket képesek véghez vinni. Mindazonáltal a varázslók nem számítanak varázslényeknek, mint a koboldok, a manók vagy a vélák. Míg ezek a lények mindenféle segédeszköz nélkül képesek varázslatot végrehajtani, az emberek közül csak igen keveseknek adatik meg ez a képesség. A legtöbb varázsló csak varázspálca, -bot, vagy -kard segítségével képes a mágiát irányítottan használni - nélküle csak igen zabolátlanul vagy, mint a gyerekek esetében, spontán varázslást tud véghezvinni. Varázslók a kezdetek kezdetétől élnek az emberek közt, a legelső ismereteink róluk több mint tízezer évesek - a Trois Fréres-i barlang rajzok. Az itt ábrázolt varázsló állatbőrökbe öltözött, szarvakat viselő férfi, aki rituális táncot mutat be. Valószínűleg a törzsi varázslók legősibb formáját, a sámánt ábrázolja, aki a törzs létfontosságú szereplője volt.

Az ókori Egyiptomban a mindennapi élet része volt a mágia. Egy Kheopsz fáraó idején (i.e. 2600 körül) élő varázsló, Dzsadzsamenah kiemelte egy tó vizét, hogy visszaszerezze egy fiatal nő türkiz hajdíszét, amit az csónakázás közben a vízbe ejtett.

A görög Kirké boszorkány állattá tudott változtatni embereket, az unkahúga, Médeia pedig fiatallá tudta változtatni az öregeket, és a jövőbe látott.
De csak az i.e. VI. századtól kezdve hívják ezeket a csodás képességekkel rendelkező nőket és férfiakat mágusoknak, mikor a perzsa uralkodó, Zoroaszter megalapítja a párszi vallást. A mágusok ez után ismertté váltak a görög világban is, mikor Nagy Sándor megalapította hatalmas birodalmát, és a népek közti kapcsolat, kommunikáció szorosabbá vált. A görögök után, pedig a Római Birodalom örökítette tovább a mágusok tudományát és terjesztette el egész Európában és Afrika északi részén.

Ha van esetleg kérdés az eddigiekhez, nyugodtan jelezzék.


A hozzászólást Vlad Tepes összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2020-02-05, 11:35-kor.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




1. óra Bevezetés a mágia történetébe Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. óra Bevezetés a mágia történetébe   1. óra Bevezetés a mágia történetébe Icon_minitime2020-02-04, 16:28

Amint kinyílik az ajtó azonnal el kezdenek beözönleni a diákok, így én is. Bár míg a legtöbb diák lökdösődve próbál eljutni az általa tökéletesnek hitt helyre, addig én a sor végén utolsónak kullogva lépek be, hogy találja pár maradék helyet magamnak. Szívesen ülnék valamelyik sarokba, ahol kevésbé lennék szem előtt, de sajnos az ilyen helyeket már befoglalták az ügyeletes rossz fiúknak mondott diákok. Így nem marad hátra más, mint hogy az első sorba helyet foglaljak. Szép csendben kikészítem a pennáimat, a tintát, és vagy 2 tucat pergament lapot.
Amikor a tanár felteszi a kérdést, hogy kik is a varázslók, akkor már jelentkezés nélkül kezdem mondani a definiciót, amely legjobban tetszik nekem. Nem túl hangosan, éppen hogy csak az orrom alatt dörmögve.
-Varázserővel rendelkező férfi, boszorkánysággal varázslással foglalkozó személy. - mondom magamnak a választ miközben a pergament tetején felírom a kérdést gyöngy betűkkel.
"Kik is a varázslók?"
Majd amint a tanár bele kezd a kérdés megválaszolására, azonnal el is kezdem azt lekörmölni szépen, szóról szóra, közben halkan szinte magamban ismétlem utána a szavakat. Amikor a jegyzeteléssel megtöltöttem az első pergamentett, akkor a bal kezemmel óvatosan félre húzom, a jobb kezemmel az új lapra folytatom a jegyzetelést. Majd a bal kezemmel óvatosan kis homokot szórok a kész pergamentre, hogy a felesleges tintát felitassa, de közben a jobb kezem ugyan olyan rendületlenül írja gyöngy betűkkel, amit a tanár mond, mintha két külön lény lenne a két kezem.
Amikor viszont fel teszi a kérdést, hogy van -e kérdés, akkor félénken felemelem a lúdtollamat, de bízok benne, hogy nem szólít fel. Ha mégis felszólít akkor félénken teszem fel neki a kérdést.
-Azt olvastam egy könyvben, hogy az Ókori görög Ödüsszeusz is alá szállt az alvilágba, de ő egy kapun keresztül tette ezt meg, ahol beszél Teiresziásszal a jóssal. Kirké boszorkány volt, Teiressziász varázsló, de Odüsszeüsz csak mugli volt, vagy ő is varázsló?
Vissza az elejére Go down
Dragneel Darman
Magister
Magister
Dragneel Darman

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 29.
31
Hozzászólások száma : 1266

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D12 + 8
Health point (maximum): 32
Képesség: : Térmágia Térmágia
Csokibéka rang: 8. szint Béka Nagymester 8. szint Béka Nagymester
Inventory:

1. óra Bevezetés a mágia történetébe Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. óra Bevezetés a mágia történetébe   1. óra Bevezetés a mágia történetébe Icon_minitime2020-02-04, 17:44

Imádom a történelmet így izgatottan vonulok be a többiek után a terembe. Kicsit le voltam maradva így szélen találtam helyet magamnak középtájékon. Nem akartam előre ülni.
Álmélkodva hallgattam az előadást majd amikor jön a lehetőség kérdezni felnyújtom a kezem 
- Tanár úr, akkor az ókorból ismert hősök magusok vagy varázslók lehettek? Vag ycsak az egész egy nagy kitaláció mint ahogy a muglik gondolják? -
Vissza az elejére Go down
Helen Green
Mirakulum residentus
Mirakulum residentus
Helen Green

Rímhányó Mágus
A legjobb locsolóvers közönségszavazat
Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 24.
29
Hozzászólások száma : 1248

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 8
Health point (maximum): 30
Képesség: : Levegő mágia Levegő mágia
Csokibéka rang: 9. szint Békatitán 9. szint Békatitán
Inventory:

1. óra Bevezetés a mágia történetébe Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. óra Bevezetés a mágia történetébe   1. óra Bevezetés a mágia történetébe Icon_minitime2020-02-05, 16:20

Kíváncsi voltam, hogy Tia apja hogy adja le a törit. Csöndben leültem az ajtóhoz közeli asztalhoz, majd elő kaptam egy papírt meg tollat, és elkezdek körmölni.
- Tanár úr. Ki volt az első varázsló/boszorkány?
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




1. óra Bevezetés a mágia történetébe Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. óra Bevezetés a mágia történetébe   1. óra Bevezetés a mágia történetébe Icon_minitime2020-02-06, 12:12

Meglepően értelmes kérdésekkel találom szembe magam. Őszintén szólva nem is néztem volna ki ebből a társaságból, de így talán ne is lesz olyan szörnyű tanítani ezt a tárgyat.

- Az első kérdésre válaszolva: Meglepő hogy olvasott ilyen komoly mugli irodalmat, mint Homérosz műve az Odüsszeia. Az egész görög mitológia tele van csodálatos lényekkel, akiket Isteneknek, félisteneknek neveztek az akkori hitvilágban. 
Ez volt az a kor, amikor még a varázslók és a muglik világa sok helyen találkozott. Bár a legtöbb varázsló ekkor már elhatárolódva él a mugliktól, még vannak olyanok, akik előszeretettel meg - megjelennek a muglik között, hatalmukat fitogtatva, mint élet és halál urai. A muglik csodálták hatalmukat és sok mindent megtettek annak érdekében, hogy ezt a javukra fordítsák. Istenként tisztelték őket és féltek a hatalmuktól. Csodás történetek születtek egy egy "isteni" csoda láttán.
Odüsszeusz Ithaka királya is egy volt azon muglik közül, akik a világot járva igyekezték magukra hívni ezen istenek figyelmét. Az ő kalandjairól számolnak be ezen történetek, amelynek azonban nincs több valóságtartalma, mint Gilderoy Lochart könyveinek. És ezzel alighanem megválazoltam a második kérdést is.

- A harmadik kérdés, - nézek a kérdező leányzóra - hogy valójában ki volt az első varázslattal rendelkező lény, nehéz megválaszolni. 
Több vita is zajlik a mágia kutatói között. 
Jómagam azt mondanám, hogy amióta ember él a földön, azóta van mágia is. 

Amennyiben nincs több kérdésük, a mai órát lezártnak tekintem.

Házi feladat: az itt elhangzott személyekről, lényekről keressenek információkat. Bármilyen forrás felhasználható, megjegyzésben fel lehet jegyezni a forrást, hivatkozásként.

A mai órán a megjelentek 5 házponttal jutamazandók. 

Az értelmes kérdésekért pedig mindhárom tanuló 1-1 ponttal bővítette a lexikális tudás pontszámát.
Vissza az elejére Go down
Dragneel Darman
Magister
Magister
Dragneel Darman

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 29.
31
Hozzászólások száma : 1266

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D12 + 8
Health point (maximum): 32
Képesség: : Térmágia Térmágia
Csokibéka rang: 8. szint Béka Nagymester 8. szint Béka Nagymester
Inventory:

1. óra Bevezetés a mágia történetébe Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. óra Bevezetés a mágia történetébe   1. óra Bevezetés a mágia történetébe Icon_minitime2020-02-16, 10:43

- Tanárúr én Kirké és Odüsszeusz találkozásáról írtam a házifeladatban. - jelenetm ki miközben átadom házifeladatomat tartalmazó paprokat a tanárnak.

"A görög világ legnagyobb varázslónőjének hírében állt, és aki a szigetére lépett, azt varázsvesszejével vadállattá változtatta. Így történt ez Odüsszeusszal és kíséretével is, akik bolyongásuk során kikötöttek Aiaié szigetén. Az ithakaiak hamar ráakadtak Kirké palotájára, azonban a varázslónő disznóvá változtatta őket. A többiektől elszakadt Odüsszeuszt Eurülokhosz figyelmeztette, majd Hermész adott Ithaka királyának egy gyógynövényt, amelytől Kirké varázsereje hatástalan lesz. Így Odüsszeusz nyugodtan lépett be a palotába, és hamarosan Kirké is észrevette, hogy Odüsszeusz az istenek kegyeltje, és ereje nem hat rá. Azonban a disznókat csak akkor változtatta vissza, ha szerelme legalább egy éjszakára Kirkéé lesz. Így is történt, és a visszaváltoztatott ithakaiakat már szívesen fogadta palotájában Kirké. Egy egész éven át vendégeskedtek a varázslónő palotájában. Mielőtt elhagyták volna a szigetet, Kirké jótanácsokkal látta el őket, főleg a szirének halálos énekéről. Odüsszeusztól született gyermeke, Telegonosz a türszének uralkodója lett.
Kirké nem csak gonosz varázslatokat tudott, így például amikor az argonauták érkeztek meg szigetére, segített Abszürtosz meggyilkolása miatt szükséges lelki megtisztulásukban."
Vissza az elejére Go down
Helen Green
Mirakulum residentus
Mirakulum residentus
Helen Green

Rímhányó Mágus
A legjobb locsolóvers közönségszavazat
Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 24.
29
Hozzászólások száma : 1248

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 8
Health point (maximum): 30
Képesség: : Levegő mágia Levegő mágia
Csokibéka rang: 9. szint Békatitán 9. szint Békatitán
Inventory:

1. óra Bevezetés a mágia történetébe Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. óra Bevezetés a mágia történetébe   1. óra Bevezetés a mágia történetébe Icon_minitime2020-02-16, 16:18

- Professzor úr. Az én házim Artúr király korában élő varázslóról írtam, Merlinről. - mondom, és én is átnyújtom a papíromat, amin a következő szöveg állt:

Merlin a VI. századi Britanniában 3 király tanácsadója volt. Hatalmas erő lakozott benne, a mágia valamennyi ágában jártas volt: szarvassá tudott változni, a jövőbe látott, meg tudta szelidíteni a viharokat, és egész háborúk kimenetelét tudta megváltoztatni. Merlin anyja egy erényes királylány volt, apja pedig egy incubus, ezáltal örökölte anyja jósálgát, és apja mágikus erejét. A wales- mágikus képességei akkor jelentkeztek először, amikor a vérét Vortigern nevű király a tornyot akart építettni, de akárhányszor akarta, sose jött össze neki, és szüksége volt egy olyan varálzsló vérére, akinek a vére nem emberi apáltól származott, így kapták el őt, de azzal magyarázta, hogy azért nem épül fel atorony, mert ey tó fölé akarták építeni. Először szélhámosnak hitték, de amikorbe igazolódott, hogy igaza van, meghagyta az életét. Későbbi években Arthur király prófétája, vaázsólja és katonai tanácsadója lett, ami hatására Merlin képességeire hagyatkozva nyerte sorra a csatákat, és szerezte meg az Excaliburt abból a tóból, hol a Tó Asszonya, Vivien lakott. A kard segítségével Britaniában 12 évig béke honolt. Merlin vesztét az okozta, hogy beleszeretett Vivienbe, akivel megosztotta tudását, cserébe tőrbe csalta az újonnan szerzett tudásával, és egy tölgyfa foglyává tette a mágust.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




1. óra Bevezetés a mágia történetébe Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. óra Bevezetés a mágia történetébe   1. óra Bevezetés a mágia történetébe Icon_minitime2020-02-18, 17:50

A házi feladatokat elfogadtam, mindkét tanuló házának 5-5 pontot adok.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





1. óra Bevezetés a mágia történetébe Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. óra Bevezetés a mágia történetébe   1. óra Bevezetés a mágia történetébe Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
1. óra Bevezetés a mágia történetébe
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» 056. W&D Küldetés - Bevezetés
» 012. Mágia töri könyvtársazás
» 1. óra - Mi az SVK és alapszintű fekete mágia megemlítés

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Magnetarion Varázsakadémia :: MINDENSÉGEK :: Második játék-
Ugrás: