Magnetarion Varázsakadémia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Magnetarion Varázsakadémia....Ahol a varázslat újjászületik....

HomeHome  Diákjaink  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Órarend

1. évfolyam 2. évfolyam
H Legendás lények Bájitalok és alapanyagok
K Bájitalok és alapanyagok Legendás lények
Sz - Mágiaelmélet
Cs Mágiaelmélet Repüléstan
P Etika Etika
Sz
W&D

Az időpontok a tanórák sorrendjére utalnak csupán, azok nem heti rendszerességgel lesznek megtartva.

Házpontok
házpontok

Khimeras
78
Auctoritas
83

Favoritus
91

Top posters
Tiara Prince (648)
28. II. Tanévnyitó ünnepség Vote_lcap28. II. Tanévnyitó ünnepség Voting_bar28. II. Tanévnyitó ünnepség Vote_rcap 
Helen Green (642)
28. II. Tanévnyitó ünnepség Vote_lcap28. II. Tanévnyitó ünnepség Voting_bar28. II. Tanévnyitó ünnepség Vote_rcap 
Dragneel Darman (543)
Ríviai Jorg (428)
Norina Filtro (346)
Admin (220)
Rosie McGalagony (166)
Jason Mullett (163)
Mesélő (143)
Damien (69)

28. II. Tanévnyitó ünnepség

Go down 
SzerzőÜzenet
Ríviai Jorg
Admin
Admin
Ríviai Jorg

Csatlakozás dátuma : 2019. Jul. 25.
Kor : 28
Hozzászólások száma : 428

28. II. Tanévnyitó ünnepség Empty
TémanyitásTárgy: 28. II. Tanévnyitó ünnepség   28. II. Tanévnyitó ünnepség Icon_minitime2021-05-02, 15:13

A tanévnyitó csak 17:00-kor kezdődik így még van időm.
Ismét ránézek a zsebórámra ami 16:00 mutat.
*Még egy óra.* - mondom magamnak fejben.
Ahogy lecsukom az órát és visszacsúsztatom a zsebembe, pont a Nagyterem bejárata előtt állok meg a mozdulat végeztével.
Mély levegőt veszek és neki feszülők a csukot ajtónak ami méretéhez képest  szinte pehely könnyűséggel nyílik ki. Csikorgás vagy egyéb hang kísérete nélkül.
*Tudtam, hogy gyorsan véget ér a nyár, de ez mégis gyorsabb volt mint gondoltam volna.* - fut át a gondolataimon a gondolat amint kinyílik az ajtó és feltárul előttem a feldíszített és rendesen kitakarított terem.
A házi manók már reggel óta sürögnek forognak.
Hiába a varázserő és a rengeteg kéz, akkor is idő a rendrakás és takarítás.
A székek a helyükön a sok asztal körül, a terem nagyobb mint volt ami az elsőéves diákok miatt kellett is. 
Ahogy látom minden készen áll a kezdésre. Egyedül csak a tanári "sereg" hiányzik a pulpitusról.
Ami nem is kicsit lep meg, hogy én vagyok az első emberi személy a teremben.
Egy házi manót veszek észre aki odajön hozzám egy tálcával. A tálcán egy ital. Whisky jéggel. 
Köszönöm. - mondom a szokatlan szavakat a manónak aki elmosolyodik a gesztusra és vissza is megy dolgát végezni tovább.
Az italomat kortyolgatva indulok meg a helyem felé a tanáriasztalhoz.
Szinte az egész elfogy mire oda érek, s ahogy a poharat leteszem az újra töltődik.
*Na ez egy igen hasznos kis trükk, amit imádok.* - jegyzem meg magamban egy kis mosollyal a szám sarkában.
így hát újra kortyolgatni kezdem az immár újra teli lévő poharat.
*Hogy a francba gondolja ezt Norina, hogy késik! Plusz a többiek is. Lassan a diákok is elkezdenek szállingózni befelé, lég hülyén fog kinézni az, hogy csak egyvalaki ül itt a tanárikarból.* - mérgelődök újfent csak magamban.
Szemem jobbára a bejárat felé figyel, de igazából máshol járok fejben. 
Futtatom magamban a tanévvel kapcsolatos meglátásaimat, a tanagyagot a másodikosoknak és az elsősöknek is.
*Minden diák megérkezett vasárnap s volt még 2 napjuk arra hogy megszokja az ittlétet legalább egy kicsit. Hiszen a tanévnyitó Szeptember elsejére tevődött Norina kérésére, ami pedig szerda. Így emiatt aki nem jelenik meg, az nem is akar itt lenni.*  - kortyolok az italom gondolataim közben.
Szerencsére a poharat egy rúnával látták el az alján és emiatt mindig hideg marad benne az ital vagy ha olyan akkor forró.

A hozzászólást Ríviai Jorg összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2021-05-04, 20:11-kor.
Vissza az elejére Go down
MajaDex
Újonc
MajaDex

Csatlakozás dátuma : 2021. Apr. 15.
Kor : 20
Hozzászólások száma : 24

Karakterlap
Lexikális tudás:
28. II. Tanévnyitó ünnepség Left_bar_bleue10/15028. II. Tanévnyitó ünnepség Empty_bar_bleue  (10/150)
Bájital:
28. II. Tanévnyitó ünnepség Left_bar_bleue0/1228. II. Tanévnyitó ünnepség Empty_bar_bleue  (0/12)
Varázslat:
28. II. Tanévnyitó ünnepség Left_bar_bleue0/1928. II. Tanévnyitó ünnepség Empty_bar_bleue  (0/19)

TémanyitásTárgy: Re: 28. II. Tanévnyitó ünnepség   28. II. Tanévnyitó ünnepség Icon_minitime2021-05-02, 16:31

Izgatottan keltem fel reggel, mert ma lesz az év nyitó. Gyorsan felöltözöm az iskolai egyenruhában, felkötöm a vörös hajamat, majd a ékszereimhez lépek. Két gyűrűt veszek fel majd gyorsan lefutok a lépcsőn. Egészen a nagyteremig rohanok. Bekukkantok a terembe ahol még csak Jorg Professzor van és néhány manó. A terem nagyon szépen fel van díszítve. ~Végre első éves vagyok.~ Sikkantok halkan, nem bírók magammal annyira izgatott vagyok már. Szökdécselve megyek az asztalhoz, közben körbe körbe nézek a terembe így észre sem veszem, amikor oda érek. Szépen felboritom a szék sort. Ijedt arcal nézek fel Jorg Professzorra. Sajnos nem bírtam sokáig leplezni a jókedvemet így halkan kuncogok és vissza pakolom a székeket a helyükre.
-Jó napot Professzor úr! -mosolygok rá, majd tovább kémelem a termet, és várom a többieket.
Tiara Prince
Moderator
Moderator
Tiara Prince

Csatlakozás dátuma : 2019. May. 20.
Kor : 15
Hozzászólások száma : 648

Karakterlap
Lexikális tudás:
28. II. Tanévnyitó ünnepség Left_bar_bleue160/35028. II. Tanévnyitó ünnepség Empty_bar_bleue  (160/350)
Bájital:
28. II. Tanévnyitó ünnepség Left_bar_bleue12/2428. II. Tanévnyitó ünnepség Empty_bar_bleue  (12/24)
Varázslat:
28. II. Tanévnyitó ünnepség Left_bar_bleue19/3928. II. Tanévnyitó ünnepség Empty_bar_bleue  (19/39)

TémanyitásTárgy: Re: 28. II. Tanévnyitó ünnepség   28. II. Tanévnyitó ünnepség Icon_minitime2021-05-03, 10:59

Az igazán érdekessé fajult kirándulás után engedély kértem az igazgatónőtől, hogy hazalátogassak. Volt pár elintézni való dolgom. Nagyszüleim halála után én lettem az egyedüli Prince örökös. Ahhoz, hogy átvehessem a birtokunk és az üzleti kapccsolataink teljes körű irányítását, egy kérvényt kellett írnom az arkhánum felé, hogy 15 évesen is teljes jogú felnőtt lehessek. Kérvényemet Miss Filtro jóváhagyása után, az igazgatónő maga vitte el az arkhánumhoz. Nem igazán volt erre más lehetőség, miután nagyapám paranoiája olyan szintű védelemmel látta el mind az ingatlanokat, mint a banki ügyleteket, amely kizárólag a vérszerinti örökösnek enged bárminemű hozzáférést. 
A kastélyba a tanévnyitó előtt néhány órával érkezem vissza. A magammal hozott dolgokat lepakolom, majd kissé izgatottan készülök a tanévnyitó ünnepségre. 
Legszebb dísztaláromat veszem fel, majd 17 óra előtt jóval lépek be a nagyterem ajtaján. A terem jóval nagyobb, mint ahogy arra emlékeztem, valószínűleg tértágító bűbájjal növesztették meg. Korán érkezem, még alig páran lézengenek a teremben. Jorg professzort, és az egyik elsős lányt szúrom ki, aki már az álatkertben is velünk volt. Maja, ha jól emlékszem. A jól ismert címer ott a talárján jelzi, hogy a Khimeras ház tagja. 
Az igazgatónőt sehol nem látom, pedig már igazán furdal a kíváncsiság, vajon az arkhánum engedélyezte e a gyámság alóli felmentésemet?
- Jó napot kívánok! - köszöntök mindenkit, majd az asztalhoz érek. 
- Szia Maja. Leülhetek hozzád? - kérdezem a lánytól mosolyogva, majd helyet foglalok.
Di Anna
Újonc
Di Anna

Csatlakozás dátuma : 2021. Feb. 25.
Hozzászólások száma : 29

Karakterlap
Lexikális tudás:
28. II. Tanévnyitó ünnepség Left_bar_bleue160/35028. II. Tanévnyitó ünnepség Empty_bar_bleue  (160/350)
Bájital:
28. II. Tanévnyitó ünnepség Left_bar_bleue12/2428. II. Tanévnyitó ünnepség Empty_bar_bleue  (12/24)
Varázslat:
28. II. Tanévnyitó ünnepség Left_bar_bleue19/3928. II. Tanévnyitó ünnepség Empty_bar_bleue  (19/39)

TémanyitásTárgy: Re: 28. II. Tanévnyitó ünnepség   28. II. Tanévnyitó ünnepség Icon_minitime2021-05-03, 11:31

Tu-du-du-du, egyet jobbra, egyet balra, egyet előre és egyet hátra. Táncikálva léptem be a nagyterembe. Felvettem a szép ruhámat, megkócoltam a hajamat, ma az sem érdekel, hogy nagyobbnak tűnik a terem mint egyébként. Elvagyok magamban, meglátom a sárga szemű Jorgot, a lepkés tantóbácsit, whisky-t iszik, a pohara magától töltődik, hát akkor nem kell csodálkozni, hogy magában beszél sokszor. 

-Szia Maya 
-Szia Tia
-Jó estét Professzor 

A legtávolabbi székre ülök és csak dúdolok magamban, Tu-dudu-du. A lepkék sem érdekelnek, pedig megint ott vannak a hasamban. Kíváncsian várom, mi fog történni. Remélem nagy dolgok, mert a szerencsétlen házimanók egész nap csak rohangáltak, a nagy eseményre készülvén. Ha egyszer eljutok odáig, felszabadítom mindet. Tu-du-du-du.
Sunshine Nelson
zöldfülü
zöldfülü
Sunshine Nelson

Csatlakozás dátuma : 2020. May. 13.
Kor : 23
Hozzászólások száma : 60

Karakterlap
Lexikális tudás:
28. II. Tanévnyitó ünnepség Left_bar_bleue150/35028. II. Tanévnyitó ünnepség Empty_bar_bleue  (150/350)
Bájital:
Varázslat:

TémanyitásTárgy: Re: 28. II. Tanévnyitó ünnepség   28. II. Tanévnyitó ünnepség Icon_minitime2021-05-03, 12:01

Kedd este fáradtan érkeztem meg a kastélyba, s izgatott is voltam hiszen új év új lehetőségek. S bár tavaly nem igazán sikerült sok barátot szereznem, eldöntöttem, hogy idén ez másképp lesz. Megpróbálok sokkal kevésbé elveszni a gondolataimban, és kicsit szocializálódni, kalandokat keresni. Már ha lesznek kalandok. - gondolom majd a szemeim dörzsölgetve indulok el a kollégium irányába. Dél felé indulok s mikor meglátom az impozáns épületet boldogság tölti meg a szívemet. Újra itt! -gondolom s az említett szerv hevesebben kezd el verni, szinte kiakar ugrani a mellkasomból. Ahogy belépek az épületbe feltárul előttem rögtön a klubhelyiség, ahol már lágyan lobog a tűz s a képek izgatottan mocorognak. Néhány diák már itt lézeng, olvas esetleg beszélget. Nekik halkan köszönök, hisz már későre jár és ezután a hálókörletek felé veszem az irányt. Be is megyek a számomra kijelölt szobába, kipakolok majd mikor ezzel végeztem pizsamát veszek és álomra hajtom a fejem. 
Reggel korán ébredek, mikor még a nap épp hogy csak feljött az égre. Ennek okán úgy döntök sétálok egyet a kastély kertjében, majd mikor ezt meguntam visszamegyek és jól megtömöm a hasam minden földi jóval a nagyteremben. Mindezek után, már szinte csak lézengek a kastély bizonyos részein vagy olvasgatok és türelmetlenül várom a délutánt. 
Később aztán újra a klub helyiségben találom magam, de immár délután van s készülődők. Vörös hajamat két szoros fonatban készítem el, inget veszek, szoknyát, a legfényesebb cipőm és a legszebb talárom. Alaposan megnézem magam, véletlenül se legyen piszkos semmim majd zsebre vágom a pálcám és elindulok kifelé a kollégiumból. 
"A tavaly történtek után inkább a biztonság kedvéért tartok magamnál pálcát, bármi megtörténhet ebben az iskolában" - gondolom és eközben megérkezem a kastélyhoz. Ahogy széles folyosóra belépek rögtön a nagy terem felé veszem az irányt. 
Ahogy benyomom a súlyos ajtót, csak pár diákot pillantok meg illetve Jorg professzort. Széles mosollyal az arcomon lépek be és hangosan köszönök. 
-Üdvözlöm Jorg professzor. - mondom majd a többiek felé fordulok. - Sziasztok. -mondom majd lassan feléjük lépkedek majd felteszem azt a kérdést, amit mindenki csak az illem miatt tesz fel: 
-Helyet foglalhatok mellettetek? - kérdezem egy bájos mosoly kíséretében. 
Vlad Tepes
Újonc
Vlad Tepes

Csatlakozás dátuma : 2020. Dec. 05.
Hozzászólások száma : 27

TémanyitásTárgy: Re: 28. II. Tanévnyitó ünnepség   28. II. Tanévnyitó ünnepség Icon_minitime2021-05-03, 13:37

A nap még magasan fent van az égen, és kissé csodálkozva tekint rám, amint az árnyékos területeket keresve lágyan suhanok a kastély felé. Az erdő szélére hoppanálva érkeztem meg a birtokra, éppen csak hazaérve messzi körútamról a Kamarilla klánjaival folytatott találkozóról. Útközben ért el Filtro igazgatónő levele, amelyben jelezte, hogy elvár a tanévnyitó ünnepségen, mint ahogy minden tanárkollégát. Felnézek az égre, úgy fél 5 körül járhat az idő, én mégsem a nagyterembe megyek először. A tantermembe vezet az utam. Felveszek egy valódi arany motívimokkal díszített köpenyt, ami a hercegi angot jelenti klánomnál. Hosszú éjfekete hajam fényesen ragyogva veregeti vállamat, arcom a szokásostól eltérően nem mutat akkora kontrasztot hajammal. Látszik rajtam, hogy sok idő után, végre megfelelően táplálkoztam. A Kamarilla ügyel arra, hogy a találkozóin mindenki kedvére válogathasson az ízlésének megfelelő prédából. Rólam persze mindenki tudja, hogy nem táplálkozom csak hajlandó donorból, azok közül is szeretem a saját donorjaim társaságát élvezni. Számomra ők nem prédák, sokkal inkább egyfajta társnak tekintem őket. 
Tia édesanyja helyét persze senki sem fogja átvenni az életemben. Ő volt a társam, és mi, vámpírok hajlamosak vagyunk egy életre választani társat. A halála csaknem az életembe került. És máig is kizárólag csak az ő vérével megegyező vércsoportú donorokat vagyok hajlandó elfogadni. 
*Tia* - gondolom magamban, ahogy elindulok a nagyterem felé. *Az örökösöm, vér a véremből. Nem mondom hogy nem esett kissé rosszul, hogy inkább a nagykorúsítási procedúrát kezdeményezte, minthogy elfogadjon gyámjának, de némiképp egyetértek a döntésével. A Prince család egy nagymúltú aranyvérű család, és én nem vagyok a vérségi bűbáj haszonélvezője. Nem kezelhetem a birtok ügyeit, nem rendelkezhetem a vagyon  felett. De remélem Tia azért kéri idővel és elfogadja a tanácsaimat. Egyre közeleg a pillanat, amikor döntenie kell, elfogadja e az örökségét. Születése éppen egybeesik Samhain ünnepével, és idén, amikor betölti a 16. évét, Samhain éjszakáján be szándékozom mutatni őt a klánnak. Persze ha úgy dönt, elfogadja az örökségét. 
Egyébiránt, ha nem..., hát valójában erre vajmi kevés az esély. Egyre inkább jelentkezni fognak rajta a vámpírizmus tünetei. És egyre inkább szüksége lesz egy kis útmutatásra.*

Eddig jutok  gondolataimban, amikor elérem a terem hátsó bejáratát, mely közvetlenül a tanári asztal mögött nyílik. Belépek az ajtón, s a rám jellemző udvariasággal köszöntöm a bent lévőket. 
- Tiszteletem professzor úr! - hajtom meg magam Jorg előtt, majd a diákokra tekintve kevésbé előre hajolva köszöntöm őket! 
- Üdvözlök mindenkit a Birtokon! 
Majd egy elegáns mozdulattal foglalom el helyem, s körbenézve konstatállom, hogy elgondolkodásom ellenére sem sikerült elkésnem az eseményről. Igyekszem mindig a pontosságra törekedni és ime, amint elfoglalom helyem kondul meg a nagy harang a toronyba, pontosan 17-et ütve.
Helen Green
Fórum lakó
Fórum lakó
Helen Green

Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 24.
Kor : 26
Hozzászólások száma : 642

Karakterlap
Lexikális tudás:
Bájital:
Varázslat:

TémanyitásTárgy: Re: 28. II. Tanévnyitó ünnepség   28. II. Tanévnyitó ünnepség Icon_minitime2021-05-03, 20:14

Kicsit szedett vedetten, összekapkodott öltözettel indulok el a nagyterem felé, főképp, hogy kicsit késve érkeztem az iskolába. Mindezt azzal magyarázom, hogy az iskolába jövő zsupszkulcsot is majdnem lekéstem a töketlenségem miatt. 
- Mindened megvan, drágaságom? Nem hagysz itthon semmit? A macskád is megvan? - kérdezte tőlem anyu még az elindulás előtt. 
- Igen, teljes mértékig. Jaj ne, Churchill, mit csinálsz a helyeddel, te macskák réme? - förmedek rá félig meddig anyámra és a macskára, az utóbbiba belerúgva inkább már mérgemben. Az utolsó pillanatban a macskát beledobtam a hordozójába, megöleltem anyámat, és nagy kapkodva megfogtam a zsupszkulcsot.
A nagyterem ajtajában a hajamat és a taláromat megigazítom, keresem az osztálytársaimat a sorok között, de a vigyor a számról hamar eltűnik, amikor egyikőjüket sem lelem meg. 
*Na kellett neked vigyorodnod az előbb, te törpe növésű. Ennyit erről, még lehet, hogy itt sincsenek.* A gondolatomat egy fejrázással hessegetem el, ami miatt felfedezni vélem a barátaimat, így sietve indulok el feléjük, de annyira, hogy majdnem sikerül pofára esnem, de szerencsémre meg tudtam kapaszkodni az egyik diákba.
- De jó, hogy pont itt voltál, megmentettél az elesés látványától. Úgy tűnik, sikerült nem bekötnöm a cipőmet. - mondom, majd a hős megmentőm felé nézek, akit Anna személyében tisztelhetek meg, és egy hatalmas puszit nyomok a fejére, majd a jelenlévő barátaimat is megjutalmazom eggyel, majd lehuppanok velük szemben. - Sziasztok, többiek. Hogy telt a nyaratok többi része?
Sunshine Nelson
zöldfülü
zöldfülü
Sunshine Nelson

Csatlakozás dátuma : 2020. May. 13.
Kor : 23
Hozzászólások száma : 60

Karakterlap
Lexikális tudás:
28. II. Tanévnyitó ünnepség Left_bar_bleue150/35028. II. Tanévnyitó ünnepség Empty_bar_bleue  (150/350)
Bájital:
Varázslat:

TémanyitásTárgy: Re: 28. II. Tanévnyitó ünnepség   28. II. Tanévnyitó ünnepség Icon_minitime2021-05-03, 21:13

Választ sem várva leülök a kiválasztott helyre majd a termet kezdem figyelni és a nagy sürgést-forgást benne. Amikor felpillantok már Helen ügyetlenkedik az asztal előtt és szinte beesik elénk. Felnevetek, ahogy ott áll Anna-ra támaszkodva, majd mikor puszit nyom az én arcomra is, annyira meglepődök, hogy elpirulok. Amikor pedig kérdez elsőként én válaszok:
- Remekül és neked? Én egész nyáron utazgattam a szüleimmel, együtt figyeltük meg a különleges varázs lényeket sőt még kviddics kupán is voltunk! - mondom lelkesen és közben előkapok a zsebemből pár fotót, amit már előző este bele tettem, hátha érdekel valakit mit csináltam a nyáron.
Vendég
Vendég

TémanyitásTárgy: Re: 28. II. Tanévnyitó ünnepség   28. II. Tanévnyitó ünnepség Icon_minitime2021-05-04, 10:30

*Izgatottan keltem fel ma és vártam a mai tanévnyitó ünnepséget. Persze imádtam a sulit és kezdtem barátokat szerezni és a kirándulás is tökéletes volt. Felöltöztem a hálókörletbe, és megigazítottam a hajamat majd az órára nézve elindultam a tanévnyitó ünnepségre. Már vártam kezdődjenek az órák hiszen biztosan jó lesz. Reméltem.. ahogy végighaladtam a folyosón beléptem a terembe és leültem a helyemre a többiekhez és szótlanul figyeltem az eseményeket. Egyenlőre nem voltam valami barátkozós, de igyekeztem mindenkivel kedves lenni*
Sarah Wittle
Újonc
Sarah Wittle

Csatlakozás dátuma : 2021. Apr. 12.
Hozzászólások száma : 10

Karakterlap
Lexikális tudás:
28. II. Tanévnyitó ünnepség Left_bar_bleue1/15028. II. Tanévnyitó ünnepség Empty_bar_bleue  (1/150)
Bájital:
28. II. Tanévnyitó ünnepség Left_bar_bleue0/1228. II. Tanévnyitó ünnepség Empty_bar_bleue  (0/12)
Varázslat:
28. II. Tanévnyitó ünnepség Left_bar_bleue0/1928. II. Tanévnyitó ünnepség Empty_bar_bleue  (0/19)

TémanyitásTárgy: Re: 28. II. Tanévnyitó ünnepség   28. II. Tanévnyitó ünnepség Icon_minitime2021-05-04, 12:37

A furcsa kirándulás után haza mentem a szüleimhez és kedvenc lovamhoz Zafírhoz. Majd kimentem az erdőbe és ott megláttam egy sérült mókust. Haza vittem és meggyógyítottam. 
Az indulás reggelén izgatottan kelltem fel. Az iskólából kapott levelet újra elolvasva hirtelen vettem észre hogy háziállatot is lehet vinni a suliba. Eddig talán azért nem tűnt fel mert nem volt háziállatom. Óvatosan a kicsi mókus ketrece felé nézek, kinyitom a ketrec ajtaját és a mókus azonnal a vállamra szalad, ahol kényelmesen összegömbölyödik és nyomban elalszik. 
- Akkor a kérdés megoldva, jössz velem! - simítottam meg selymes bundáját, és elindultam le reggelizni. 

Reggeli után elbúcsúztam szüleimtől és a levéllel kezemben vártam hogy a zsupszkulcs működésbe lépjen. A biztonság kedvéért Kikot a kapucnim alá rejtem hogy megvédjem. 

Az iskola kapujához érkezem és a kollégium felé veszem ez irányt hogy lepakoljak. Kiko az út során felébredt így most érdeklődve néz körül a hatalmas parkban, úgy láttom tetszik neki az új otthona. A házam előterébe lépve körülnézek, majd elindulok a lány szoba felé. Az egyik ablak melletti ágyat választom. Az ablak mellet szinte karnyújtásnira egy nagy fa áll, amit Kiko egy ugrással birtokba is vesz. Mosolyogva nézem ahogy izgatottan ugrál a fa és az ablakpárkány között láthatóan nem tudja eldönteni hogy velem aludjon vagy a fán!

Néhány nap áll rendelkezésünkre hogy megszokjuk új helyünket és ezt ki is használom. Rengeteget sétálok a parkban és a kastély területén is.

A szerda délutan is a parkban talál. Éppen Kikot próbálom rábeszélni, hogy induljunk már, mert elkésünk az évnyitóról. Igazán makacs jószágnak bizonyult, mindig a maga feje után megy. Mire sikerül rávennem hogy jöjjön, megszólal a harang mely jelzi, kezdődik az évnyitó. 

Sietve lépek be a nagyterembe ami mintha nagyobb lenne mint pár nappal ezelőtt. Meglepődve látom, hogy nem is késtem annyit, mint gondoltam. Meglátom az egyik asztalnál Maját és Annát, így feléjük veszem az irányt és leülök melléjük. 
- Sziasztok sokat késtem? - kérdezem a többiektől, ezzel helyet foglalok.
Ríviai Jorg
Admin
Admin
Ríviai Jorg

TémanyitásTárgy: Re: 28. II. Tanévnyitó ünnepség   28. II. Tanévnyitó ünnepség Icon_minitime2021-05-04, 18:05

Nem tagadom, hogy meglep amit tapasztalok. 
A diákok hamarabb ide érnek mint a tanárok maguk.
*Ez azért pofátlanság!* - konstatálom magamban egy korty után és egy köszönést követően.
Minden diáknak köszönök, de egy idő után megunom, ahogy egymás után jönnek befelé. Így már csak bólintok vagy poharat emelek irányukba. Igaz nem a legilledelmesebb módszer, de nem is én vagyok az illemtanár.
A levegő mozgásából érzem, hogy valaki használja a hátsó bejáratott. 
A jelenlét amit érzek, nem fogható egyetlen egy élő személyhez sem így azonnal tudom, hogy ki érkezett közénk és tisztel meg minket jelenlétével.
Mivel ő is tanár így értelme annak, hogy itt van. De nem számítottam rá, hogy hamarabb jön mint a többi kolléga
Mivel már bele untam a köszönésekbe, így számára is csak a poharamat emelem meg. 
Amikor helyet foglal megszólal az óra, hogy 17:00 van.
-Mivel ketten vagyunk itt a tanári karból és a diákok is késésben vannak, amondó vagyok várjunk még a kezdéssel. Had beszélgessenek. - mondom halkan Vladnak a gondolatomat. 
Bár nem hinném, hogy ellenezni fogja a dolgot.

A hozzászólást Ríviai Jorg összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2021-05-04, 20:10-kor.
MajaDex
Újonc
MajaDex

Csatlakozás dátuma : 2021. Apr. 15.
Kor : 20
Hozzászólások száma : 24

Karakterlap
Lexikális tudás:
28. II. Tanévnyitó ünnepség Left_bar_bleue10/15028. II. Tanévnyitó ünnepség Empty_bar_bleue  (10/150)
Bájital:
Varázslat:

TémanyitásTárgy: Re: 28. II. Tanévnyitó ünnepség   28. II. Tanévnyitó ünnepség Icon_minitime2021-05-04, 18:25

- Szia, persze! -Mondom Tianak.
- Mindig ilyen nagy szokott lenni a nagyterem ? - kérdezem tölle majd, a másik lányhoz fordulok.
- Szia! - köszönök neki is. Majd a válla mellet meglátom a dudolászó lányt is. Köszönök neki is, majd nézem ahogy a többiek is helyet foglalnak az asztalnál. Egy lány esik el az asztalnál, egy picit kuncogok rajta.
- Szia! Nekem sem sikerült úgy megérkeznem, hogy ne rendezzem át a termet. - mondom neki kedvesen.
- Ha érdekel én a szüleimmel meglátogattam egy csomó érdekes helyet! Nagyon jó volt! Föleg amikor beültünk egy moziba valami szuperhősös film ment. - Csacsogtam, majd megláttam azt a lányt akivel az első napomon beszélgettünk. 
- Szia Allison! Neked, hogy telt a nyarad ? - Szólítom meg a lányt.
Dragneel Darman
Fórum lakó
Fórum lakó
Dragneel Darman

Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 29.
Hozzászólások száma : 543

Karakterlap
Lexikális tudás:
Bájital:
Varázslat:

TémanyitásTárgy: Re: 28. II. Tanévnyitó ünnepség   28. II. Tanévnyitó ünnepség Icon_minitime2021-05-04, 18:29

Gondolataimba mélyedve sétálok a nagyterem irányába a parkon keresztül.
Tudom, hogy késésbe vagyok, de őszinte leszek magammal, hogy nem igazán érdekel.
Nem volt túl jó a nyaram s ez rányomta a bélyegét a kedvemre s érzem magamba, hogy változtam. Talán nem a jó irányba.
A tanár levele szó mi szó meglepett, sejtem válasz levelem meglephette de maximum nehezebben indulok meg a tantárgyban vagy éppen örül annak amit válaszoltam.
Sokan elhaladnak  mellettem, kik rohanva, kik szedve a lábukat.
*Minek sietnek?* - teszem fel a kérdést magamnak.

17:15-öt mutat a karórám amit akkor nézek meg amikor a nagyterem bejárati ajtajába megállok.
Jó páran már vannak. Tia-t és Annát ismerem meg azonnal meg Helent. Feltűnik egy másik lány is akit Sunnynak hívnak, de a nevére nem emlékeztem azonnal. 
Bár az rémlik, hogy év elején sokat lógott velünk majd azután felszívódott és csak tanórákon láttam őt.
Kicsit megigazítom magamon a ruházatomat és belépek a terembe.
Látom, ahogy Jorg tanár úr tekintette rám szegeződik. Nincs kedvem kiabálni így hát inkább biccentek és némán elnézést kérek a késés miatt. 
Igaz nem gondolom komolyan, de ezt neki nem kell tudnia.
Ahhoz az asztalhoz megyek oda amelyiknél Tia és a többiek vannak.
Sok az ismeretlen arc így gondolom ők az elsősök.
Sziasztok! - köszönök oda nekik.
Darman vagyok, Auctoritasos, másodéves. - mutatkozom be nekik.
De mégsem ülök le melléjük, inkább hallgatom őket ahogy bemutatkoznak vagy éppen nem. De a névjegykártya miatt ami mindenki előtt ott van megtudom a neveket.
Szemem sarkából kiszúrom magamnak Anna-t s inkább elindulok feléje.
- Szia! - köszönök neki, majd választ sem várva lehuppanok mellé.
Ahogy leülök megjelenik egy kis névjegykártya ami tudatja, hogy mégis ki vagyok én.
- Miért ülsz külön? - kérdezem meg semmi finomkodás nélkül a tényt ami érdekel.
Hannah Dex
Újonc
Hannah Dex

Csatlakozás dátuma : 2021. Apr. 19.
Hozzászólások száma : 1

Karakterlap
Lexikális tudás:
28. II. Tanévnyitó ünnepség Left_bar_bleue1/15028. II. Tanévnyitó ünnepség Empty_bar_bleue  (1/150)
Bájital:
Varázslat:

TémanyitásTárgy: Re: 28. II. Tanévnyitó ünnepség   28. II. Tanévnyitó ünnepség Icon_minitime2021-05-04, 19:00

Megállok a nagyterem ajtajában, körül nézek hátha van ismerős diák. Mint reméltem senkit sem ismerek ,na de majd most. Szememet forgatva megnézem a cipőmet ,hogy nem-e piszkos. Nem látok rajta semmit ami gondot okozhatna ezért megigazítom a hajam amit két cofba fogtam. Bár ez másoknak nevetségesnek tünhet ,én csak így tudtam elfogadni magamat. Így vörös loboncommal együtt elindultam a nagyterembe. Nagy levegőt vettem és gyorsan beléptem.
-Sziasztok -köszönök gyorsan és egy szimpatikus lány felé sétálok. Aki a testvérem Majával beszélgetett.
Ahogy a közeledek feléjük valamin megcsuszók és egészen a tanári asztalig repülök. Ami inkább lábon maradásnak nézett ki ,de ez nem lényeg. Tehát repültem a tanári asztal felé és közben ha egy paródiában lennénk köszönnék a diáktársaimnak. Meg esetleg a tanári karnak is. De ez nem paródia ezért csak vísítva és kapálozva landolok a tanári kar asztalánál.
Norina Filtro
aktív fórumozó
aktív fórumozó
Norina Filtro

Kor : 41
Hozzászólások száma : 346

TémanyitásTárgy: Re: 28. II. Tanévnyitó ünnepség   28. II. Tanévnyitó ünnepség Icon_minitime2021-05-04, 19:30

A nap már lemenőben van, amikor szakadt talárban, itt - ott véresen, sántikálva teleportálok az arkhánum párbajterméből. Egyenesen a nagyterembe lövöm be a célt, így ott bukkanok fel. Az érkezés után alig tudom megtartani az egyensúlyomat, kis híján elvágódok, így a tanári asztalba kapaszkodva próbálok megkapaszkodni. Ahogy felnézek Jorgot és Vladot látom magam előtt dísztalárban. A teremben néma csend lesz. 
*A francba! Elfelejtettem az évnyitót! Három napja talpon vagyok, így teljesen elveszítettem az időérzékemet. Azt hittem még csak kedd van* 
Megfordulok és egy mosolyt erőltetek az arcomra, aztán megpróbálom kihúzni magam és minél kevésbé látványosan elsántikálni a helyem felé. 
Nem is ülök le, félve, hogy nem fogok tudni újra felállni, inkább megállok a székem mögött, és megköszörülöm a torkomat. 
- Szép estét kívánok mindenkinek! Örülök, hogy ilyen sokan visszatértek az iskolába a tanévre. Külön szeretettel köszöntöm az első éves diákjainkat! - kezdem hevenyészett beszédemet. 
- Azt hiszem először is egy kis magyarázattal tartozom nektek, és a kollégáimnak is a késésért, amiért elnézéseteket kérem, valamint azért is, mert nem éppen az eseménynek megfelelő módon vagyok öltözve. Az arkhánum elé járultam egyik diáktársatok ügyében, de sajnos nem alakultak jól a dolgok. - állok meg egy pillanatra. 

*Ja, enyhén szólva!* - gondolom végig a történteket, és hogy vajon ebből mi az amit megoszthatok a diákokkal. Tia kérvényét az arkhánum elfogadta volna ugyan, de aztán több angol nemes jelezte szándékát, hogy szívesen örökbe fogadná szegény elárvult utódot. Többek között a Malfoy, az Avery, a Montgomery család Angliából, és néhány amerikai jótett lélek is jelentkezett a feladatra. Az arkhánum pedig az ősi hagyományokhoz hűen párbajt hirdetett a lányért. Hiába próbáltam hatni az öregekre, hogy ezeknek itt mind nem Tia kell, hanem a Prince vagyonon történik a marakodás. Nem igazán hatotta meg őket. 
       Így hát kénytelen voltam magam is bejelenteni igényemet a Prince örökös gyámságának ügyében. Természetesen nem a magam nevében, hanem a Magnetarion Akadémia nevében. A nálam azért jóval idősebb arisztokraták csak nevettek rajtam. Aztán már nem annyira. Alig valaki tudja rólam, hogy nemcsak a bájitaloknak, de a térmágiának is mestere vagyok. Csupán az arkánum vénjei tudták rólam ezt a jelenlévők közül, akik nem véletlenül választottak a Magnetarion vezetőjévé. 
        Persze erős párbajellenfeleim voltak, nem is úsztam meg sértetlenül a párbajokat, de amikor az utolsó párbajellenfelem is csak a hűlt helyemet látta, majd a semmiből előtűnve kapott az arcába hol egy átkot, hol csupán egy csúnya égést okozó bájitalt többen is úgy gondolták, inkább nem próbálkoznak. A körkörös párbajok így is csaknem 3 teljes nap tartottak, és ugyancsak a bájitalaimnak köszönhettem, hogy kibírtam talpon eddig.

Megrázom a fejemet, aztán magamra fogom a pálcám, és néhány bűbáj után immáron az alkalomnak megfelelően, tiszta és rendezett dísztalárban állok a diákok előtt.

- Senki ne aggódjon. Semmi komoly dolog nem történt, és jól vagyok, csak eléggé elfáradtam. – fejezem be kissé sután a magyarázatot, hiszen nem gondolom, hogy Tia magánügyét az egész iskola előtt kellene kiteregetnem.
- Még egyszer köszöntök mindenkit a Magnetarion Varázsakadémia 2021-2022 tanévének ünnepélyes megnyitóján. Mint láthatjátok, nincs mindenki itt a tanári karból. McGalagony professzornak sajnos máshol van elfoglaltsága, amint tud érkezik a megnyitóra. Ezúton szeretném bejelenteni, hogy iskolánk egy újabb professzorral bővül. Ő is hamarosan megérkezik az iskolába. A 2. évfolyamosoknak fogja a Pálcák és tömlőcök tárgyat tanítani. Ezúton is kérek mindenkit, hogy vegye kissé komolyabban a tanórákat, mint a tavalyi évben. Ezért is úgy döntöttünk a tanári karral, hogy megérett az idő arra, hogy átvegyük a varázsóiskolák régi hagyományát, miszerint az idei tanévben elindul a házak versenye is az iskolában. Mindazonáltal szeretném ha szem előtt tartanátok a tavalyi évben született barátságokat is. Nem ellensége egymásnak egyik Magnetarion ház sem! 
       Egyéb újdonságként a tavalyi évtől eltérően idén mindenki magával hozhatta egy kistestű kedvencét is az iskolába. Ugyanakkor figyelmeztetek mindenki arra, hogy nem szeretnék kóborló, kergetőző macskákba, kutyákba, papagájokba és egyéb állatokba botlani a kastélyban. Vigyázzatok kedvenceitekre! A kastély ezernyi veszélyt jelenthet számukra. 
       És most együnk!
- intek a kezemmel, mire megjelenik az asztalokon a házimanók által készített rengeteg finomság. Jómagam Jorg professzor poharára sandítva szintén egy viszkit kérek , és leülve nagyot kortyolok belőle. 
     - Az ünnepség után megbeszéljük - suttogom halkan a professzorok felé kérdő arcukat látva.

A hozzászólást Norina Filtro összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2021-05-04, 20:04-kor.
Di Anna
Újonc
Di Anna

Karakterlap
Lexikális tudás:
Bájital:
Varázslat:

TémanyitásTárgy: Re: 28. II. Tanévnyitó ünnepség   28. II. Tanévnyitó ünnepség Icon_minitime2021-05-04, 20:00

*Tu-du-d...*- a dúdolást abba kellett hagynom hirtelen, mert Helen lábai megint összeakadtak, akárcsak a kirándulásnál. Mi lehet vele, hogy ennyire hat rá a gravitáció? Még idejében feleszmélek és sikerült megakadályoznom az összerogyását. 

-Jól vagy, minden rendben?- a kérdésemre válaszként kapok egy puszit hirtelen. Hirtelen szóhoz sem jutok, meglep a kedvessége és milyen jó lesik! Elmosolyodom. Egy kicsit kevesebb nyállal jobban esett volna, de ajándék puszinak ne nézd a nyálasságát..

-Helen mi van veled? Miért esel el ilyen sokszor?- Teszem fel a kérdést, kérdeznék még mást is, de egy vörös hajú, copfos lány szintén elesik és csak csúszik, csak csúszik, meg sem áll a tanári kar asztaláig. Hirtelen, szinte ösztönösen előveszem a pálcám és kimondom a varázsszót: Locomotor! 

A vörös hajú lány, hirtelen felemelkedik, remélem előbb elkaptam, minthogy valami baja esett volna! Leereszthetném már, de olyan aranyosan lóg ott a levegőben. 

*Ennyit a Tu-du-du-ról *- Sóhajtok lemondóan nagyot.
Iyve iu Lita
Újonc
Iyve iu Lita

Csatlakozás dátuma : 2020. May. 20.
Hozzászólások száma : 26

Karakterlap
Lexikális tudás:
Bájital:
Varázslat:

TémanyitásTárgy: Re: 28. II. Tanévnyitó ünnepség   28. II. Tanévnyitó ünnepség Icon_minitime2021-05-04, 22:58

Igaz, hog zsupszkulccsal jutottam én is az iskola területére, és hogy ismerős a környezet. Ebből logikusan következik, hogy simán oda kellene találnom a tanévnyítóra, de Korcs másképpen gondolta. Az összeveszésünk oka, az a szép kis nyaki ékszer volt, amit nagybáttyám adott indulás előtt. Egy vas nyakpánt, amihez láncokat lehet kötni. A Korcs letépte volna, de én nem engedtem, hiszen a nagybáttyám figyelmeztettet, hogy ha leveszem, akkor ő megtudja, és olyanon áll bosszút, aki nekem fontos. Ezen annyira sikerült összevesznünk, hogy a Korcs tombóló szaladásba kezdett. Szerencsére azt meg tudtam gátolni, hogy bármi fontosban kárt tegyen, így inkább csak szaladt, mint egy dühös vad. Mikor végre elfárad, akkor ismét enyém a testem. De balszerencsémre szokás szerint késésben vagyok. Így a taláromat csak akkor kezdem el magamra venni, amikor már belépek az ajtón. Még a vak is láthatja, hogy lihegek, s zihálok, közben patakokban folyik rólam az izzadságom. De azt nem tudhatják, hogy nem azért amiért ide szaladtam. Először csak gyorsan körbe nézek, majd amikor megpillantom Tiat, akkor egyenesen felé indulok, hogy a közelé találjak valami helyet. Nem lökök félre senkit, inkább keresek üres helyet, mintsem másnak ártsak.
James Gordon
Újonc
James Gordon

Csatlakozás dátuma : 2020. Dec. 05.
Hozzászólások száma : 27

Karakterlap
Lexikális tudás:
Bájital:
Varázslat:

TémanyitásTárgy: Re: 28. II. Tanévnyitó ünnepség   28. II. Tanévnyitó ünnepség Icon_minitime2021-05-05, 15:59

A nyári szünet hátralévő részét az iskolában töltöttem, és méginkább csöndes volt, hogy a többiek nagy része hazament az állatkertezés után, így nagyrészt egyedül jártam vagy az iskola falait vagy a környéket, de egyrész dühített az egyedüllét. Örülök, hogy eljött az a nap, hogy a többiek is visszaszállingózzanak az iskolába, és elkezdődjön újra az élet, s reménykedtem az eseménydús évnek. Szokás szerint a kényelmes tempómban indulok le a nagyterembe az évnyitóra, belépve meglátom az évfolyamtársaimat, és az elsősöket, és ha jól tudom, akkor egy pár diák az én házamba került be, majd közelebb lépek a többiekhez. 
- Sziasztok. James vagyok - mutatkozok be a gólyáknak, majd nevetve Darman felé fordulok. - Látom, azért sikerült ezt a csajbulit felrúgnod, mert már kezdett az az érzésem lenni, hogy egy csaj koleszba tévedtünk be. 
Ekkor veszem észre, ahogy Anna az egyik új lányt felemeli a földről, ebből gondolom, hogy már megint szeleburdit ő is ugyanolyan szeleburdi lesz, mint Helen.
Balthasar Calderon
Újonc
Balthasar Calderon

Csatlakozás dátuma : 2021. Apr. 22.
Hozzászólások száma : 5

TémanyitásTárgy: Re: 28. II. Tanévnyitó ünnepség   28. II. Tanévnyitó ünnepség Icon_minitime2021-05-05, 22:22

Már jóval az évnyitó előtt megfelelően felöltöztem a mai naphoz, s elővettem a régi taláromat, amelyet még az iskolás éveim alatt hordtam. Az igazgatónőtől még nem kaptam itteni házaknak megfelelő beosztást, így nekem természetes, hogy a a narancssárga taláromat veszem fel fekete szegéllyel, amin arany hímzések vannak, s a hátamom egy hatalmas macskaszerű lény van hímezve, köré a ház jelmondatával.

"Munitiones non moriatur! "

Mire megérkezem a tanévnyitó ünnepségre addigra, már a diákok jó része is megérkezett, sőt a tanári kar nagy része is. De nem zavartatom magam, hanem a kezemben a könyvvel egyenesen a diákok egy csoportja felé lépdelek. Ugyan még nem jártak az órámon, hiszen majd csak most lesz majd valamikor a mi első óránk, de én már felkészültem belőlük, s a teljes csoportnak tudom a nevét, miként néz ki, és az előző éves eredményeiket. Konkrétan három hölgyet keresek, akiknek pár szót akarok mondani, s elkezdeni a tanításukat. Csak akkor szólalok meg, amikor már elég közel vagyok hozzájuk hogy biztosan meghallják a mondandómat. A kis szőke-narancs hölgy úgy látszik vidámabb, mint a többiek, amivel nincs is baj, hiszen az évnyitó van. Már mint nem lenne baj, ha nem az lenne a feladtom, hogy felkészítsem őket. 
-Csak nem a Patkánypörtöttől ilyen vidámak a hölgyek? - teszem fel a kérdést mintha, csak egy általános kérdés lenne, de biztos vagyok benne, hogy Di Anna érteni fogja az utalást az esszéjére, és evvel egyértelműen felismertem őt. Egyik diák sem örül neki, ha egy tanár felfigyel rá, főleg nem ha még tanítás előtt vagyunk.
-Áh, ön bizonyára Miss Nelson. - szólítom meg Sunshine-t. - Hallottam, hogy elég ügyesen ért a gyógynövényekhez, remélem tud majd segíteni a barátnőjének, aki nem látja a Fától az erdőt. - mondom miközben a vaskos könyvet a közepkori kínzások, és vallatások című alig 1500 oldalas könyvet lerakom az asztalra, majd megyek tovább a tanári asztalhoz, közben megállok Tia mellet.
-Miss Prince. - szólítom meg. - Csak tajékoztatni szeretném, hogy az órámon semmi előnye nem származik abból, hogy a rokona a tanári karban dolgozik. Sőt ezért még inkább többet várok el öntől. 

Miután végeztem a diákok lelki egrecíroztatásával megyek is a tanári asztalhoz, ahogy illendően mindenkinek egyesével köszönök, s csak utána foglalom el a helyemet, a nekem kijelölt székre. A tervem az, hogy csendben békésen végigülöm az esétét egészen addig, amíg az igazgatónő nem mutat be a diákoknak, mint új tanárt. Mert akkor majd tartanom kell egy kis beszédet. Nincs sok kedvem hozzá, de akkor is meg kell tennem.
Ríviai Jorg
Admin
Admin
Ríviai Jorg

TémanyitásTárgy: Re: 28. II. Tanévnyitó ünnepség   28. II. Tanévnyitó ünnepség Icon_minitime2021-05-07, 19:36

*Mi a fészkes fenét képzel magáról ez a nő?* - teszem fel a kérdést mikor látom milyen állapotban esik be Norina.
De mégis érkezése pillanatát követően mozdulok meg és nyújtok segítő kezet amit természetes módon el is "enged" maga mellet.
Majd szépen végig hallgatom mondandóját ami 1-2 kérdésemre igaz választ ad és meg is magyaráz ezt  azt.
Amikor mondja, hogy később beszélünk nem teszek fel kérdést.
Tekintettem inkább egy lányra szegeződik, akinek valamilyen úton módon sikerült a bejárati ajtótól egészen a tanári asztalig csúszni, repülni.
Mégis mire belénk vágódna addigra házam egyik lánya, név szerint Anna cselekszik és egy tökéletesen kivitelezett.
- Di Anna, köszönöm a mentő varázslatot a tanárikar részéről. - 
- Mindazonáltal, ha kérhetem leengedné Mis Hanna Dex-et a levegőből? Ha továbbra is a levegőbe lóg fejjel lefelé, félek nem csak a haja lesz vörös hanem az egész feje is. - teszem hozzá kis mosollyal.
- Mindazonáltal az ügyes és gyors megmozdulása miatt Az Auctoritas háznak jutalmul adok 5 pontot. - fejezem be a mondandóm mert az ajtóban észreveszem a későn érkező Ivy-t és az új kollégánkat is.
A fiún akit eddig mindenki lányként kezelt valamilyen oknál fogva látszik, hogy komolyan igyekezhetett annak ellenére, hogy így is elkéset. Szinte patakokban folyik róla a víz.
~ Suvickus ~ mondom ki némán a varázsigét kis apró mozdulatot teszek a pálcámmal a fiú irányába.
Aminek hatására mielőtt még a tömegbe érhetne tiszta lesz és senkinek sem tűnik fel mocskosan való érkezése a nagy estére.
Majd kollégámra fordítom tekintetem aki már a diákok közt jár és beszélget. 
Nem tart túl sokáig inkább oda jön és helyet foglal a számára kijelölt széken.

Mivel Norina szavára az étel megjelent az asztalon így neki láttam enni.
Di Anna
Újonc
Di Anna

Karakterlap
Lexikális tudás:
Bájital:
Varázslat:

TémanyitásTárgy: Re: 28. II. Tanévnyitó ünnepség   28. II. Tanévnyitó ünnepség Icon_minitime2021-05-07, 23:26

Mivel Jorg rám szólt, feleszmélek a mélázásból és leengedem Hannaht óvatosan a földre. 

- Köszönöm a pontokat a házuk nevében Professzor! Igazán kedves öntől! 

Darman kérdésén már nem húzom fel magam, miszerint miért is ülök külön. Inkább előveszem anyám kedvenc szavajárását, amiről azt mondta, hogy egy hölgynek sokat kell használnia. Itt az idő, hogy én is hölgynek érezzem magam, úgy néz ki, ha csak egy pillanatra is.

-Csak!- válaszolom egy cinkos mosoly kíséretében, miközben mélyen a fiú szemébe nézek.

Mert mit is mondhatnék. Tiát figyelgetem? A Lepkés tanárbácsitól jobb távol lenni már csak azért is mert olyan hangosan csámcsog, hogy a saját gondolataimat nem hallom!? Dehogy mondom meg neki! 

Valami még mindig feszélyez és az nem más, mint Norina. Nem a jelenléte, mert az amúgy is, hanem az, ahogyan érkezett. Véresen vagy Lekvárosan! Vagy történt valami szörnyűség, vagy ugyanoda jár dézsmálni a lekvárt ahova Tia is ment múltkor. Remélem az utóbbi történt! 

Sejtésem szerint hamarosan ki fog derülni minden..
Rosie McGalagony
Moderator
Moderator
Rosie McGalagony

Csatlakozás dátuma : 2019. Jul. 31.
Hozzászólások száma : 166

TémanyitásTárgy: Re: 28. II. Tanévnyitó ünnepség   28. II. Tanévnyitó ünnepség Icon_minitime2021-05-08, 15:34

Lassan, bátortalan és bizonytalan léptekkel megyek a folyosón, miközben a falat választom segítségemnek. Napok óta nem alszom - ki tudja az idejét már ennek, a napjaim összefojnak -, mintha rémálmok követnének azután, ahogy becsukom a szemeimet. Lassan az idejét se tudom, de most már folyamatosan gyötörnek. Hol azt látom, hogy megint feldúlják a termemet; hol a kollégáim nevetnek, a képembe vágják azt, hogy a diákokat nem tudom kordában tartani. 
- Nem tudsz te semmit oktatni ezeknek, mert nem értesz hozzá! Minerva kitagad téged! - mondja kárörvendően Jorg, aki mögött finom, női kezek jelennek meg, majd előtűnik Norina, füléig érő vigyorral.
- Ez így igaz, drágaságom. Nem tudsz te semmit az oktasásról. Én még azt is megkérdőjelezném, hogy boszorkány vagy-e egyáltalán! Ha Minerva ezt megtudja, hogy mennyire ostoba vagy, abban a pillanatban fog szörnyet halni, hogy téged kellett felnevelnie! - kacag fel a nő, előttem elsötétül a kép, majd pillanatokkal később feleszmélek a földön ülve. 
*Sürgősen meg kellene találnom Norinát, valami nincs velem rendben. Már lassan azt sem tudom, hogy hol vagyok. De egyáltalán mennyi idő van?*
Felhúzom magamat nagynehezen, a lábaim alig bírnak el, de nem hagyom magamat, hogy ez a valami földre terítsen, mint a vad az áldozatát. A lábaimat figyelem, nehogy elessek, ám előttem egy őjabb pár jelenik meg, csak éppen velem szembe, megkönnyebbülök, hogy végre valakinek tudok szólni, hogy nem éppen vagyok jól, így felnézve látom, hogy Tia az. 
- Jaj, de jó, hogy itt találom, Miss Prince. Szóljon legyen szíves a házvezető tanárának, hogy jöjjön, segítsen nekem, nem érzem magamat túljágosan jól. Kérem szépen.
Ekkor a lánynak az arca eltorzul, felvillannak a vámpír fogai, és indul meg felém, hogy kiszívja belőlem az életet. Becsukom a szemeimet, magam elé hadonászok egy jó ideig, ám amikor nem üti meg a kezem a lányt, hirtelen kinyitom, de sehol senki.
*Ez nem lesz így jó. Hol a fenében vagyok mégis? Az egész istenverte kastélyt átsétáltam, hogy még mindig nem találkoztam senkinek?* - Kérdezem saját magamat, amikor a folyosón Annát látom dalolva ugrándozni a folyosón, és mintha levegőnek venne, szinte fellök engem, mint tehetetlen embert, majd abból az irányból feltűnik James, aki elkap engem, és visszatámaszt a falnak, a fülembe súgja, hogy minden rendben lesz. A fiút azonban felváltja az, akitől ha tehetném, menekülnék: nem más, mint Iyve, akiből éppen a Korcs által kiváltott feszültség ad lendületet neki, hogy felém fusson, és jól fellökjön. Elém érve azonban kámforrá változik. Az ilyen rémképek nem hagynak egyszerűen élni, ki tudja, már mióta is. 

Norina hangja zökkent ki, mégpedig azzal, hogy megnyitotta az évet, és hogy jó egészséget kíván a vacsorázok. Úgy tűnik, a rémképek még a mai napig kísértenek, és egész végig az ajtó mellett álltam, félig meddig félhomályban. Lassacskán az asztal felé sétálok, a sápadt arcomat a kollégáim felé fordítom, és kissé kétségbeesett arckifejezéssel nézek rájuk, hogy valami baromi nagy gond van nálam. Megint.
Daniel Cards
zöldfülü
zöldfülü
Daniel Cards

Csatlakozás dátuma : 2020. Nov. 14.
Hozzászólások száma : 50

Karakterlap
Lexikális tudás:
Bájital:
Varázslat:

TémanyitásTárgy: Re: 28. II. Tanévnyitó ünnepség   28. II. Tanévnyitó ünnepség Icon_minitime2021-05-08, 16:53

Az érdekes kirándulás után,még egy kicsit haza látoggattam,a szüleim megajándékoztak egy macskával,7 hónapos,illetve még egy pár könyvel,érdekes mágiáról,asztrál mágiáról,ezen a vonalon haladva,észrevettem,hogy a nyáron, az Empátiai képességeim alapszintre tértek,egy teljesen konkrét válasszzal nem tudtam szolgálni,csak egy theóriával,a hirtelen harcok és mágikus auák,és az élet érzék,idelyiglenesen felerősíthették,hogy képes legyek boldogulni azzal amit itt rám dobtak,az évnyitő előtt 2-3 órával érkeztem és kipakoltam a cuccaim és előkészítettem az újjonan elnevezett macskámnak,Aminak a helyét.Ezután pedig elkezdtem olvasni az asztrál mágiáról,mire felkapom a fejem észreveszem,hogy alig 2 perc és 17:00 lessz,erre csapot papot otthagyva és magam mögött becsapva az ajtót rohantam a nagyterembe ameddig halkan színes átkozódásokat mormogtam.  *Hogyan a fenében vesztettem el az időérzékem? Már lassan azt se fogom tudni,hogy hol áll a fejem!* 
A nagyterem előtt lelassítottam és lenyugodtam,és még fáradtan,sietős léptekben indultam az asztal felé aminél az évtársaim ültek,és egy pár elsőéves. 

-Sziasztok,Daniel vagyok Favoritus,másodéves 

Szólok ahogyan leülök az eggyik székre.Az utolsó rész az elsősőkhoz volt irányítva,inkább mint az évtársaimhoz.Köszöntem a tanáriasztalnak is,remélve,hogy csak 1-2 percet késtem,gyorsan a pálcámhoz kapok,és jelentősem megnyugszok,hogy legalább az a helyén van,és el is veszem a kezemet a helyétől. 

-Bocsánat a hirtelen érkezésemért és zavarásomért, csapot papot ott hagytam amikor elindultam a szobámból,miután túlságosan is elmerültem az eggyik könyvemben,remélem nem zavar ha itt maradok,ha zavarnék akkor kérlek csak szóljatok. 

Ezt kimondva elhallgattam és figyeltem az eseményeket,úgylátszik a legtöbb tanárnak is dolga volt,mivel kicsit késve érnek be,mondjuk rengeteg dolguk lehet,hiszen nem csak tanárok.Az új tanárra olyan tekinttel nézek mint aki kirakóst próbál kirakni,nem igazán van rá esély,hogy kitudnám figurászni az egészembert,nemhiszem,hogy akárki is kitudná,úgyhogy inkább le is lövöm az elmémből a gondolato,és elkezdem újra figyelni az eseményeket,várva,hogy szóljanak hozzám vagy történjen valami.
Damien
zöldfülü
zöldfülü
Damien

Csatlakozás dátuma : 2020. Dec. 03.
Hozzászólások száma : 69

Karakterlap
Lexikális tudás:
Bájital:
28. II. Tanévnyitó ünnepség Left_bar_bleue13/2428. II. Tanévnyitó ünnepség Empty_bar_bleue  (13/24)
Varázslat:
28. II. Tanévnyitó ünnepség Left_bar_bleue20/3928. II. Tanévnyitó ünnepség Empty_bar_bleue  (20/39)

TémanyitásTárgy: Re: 28. II. Tanévnyitó ünnepség   28. II. Tanévnyitó ünnepség Icon_minitime2021-05-08, 17:15

Az eggyik sötétebb sarokban lévő asztalnál ülve nézem végig a történéseket. Kissé megmozdítom a vállamat és az arcom eltorzul el pillanatra. Szerencsére a nyár nagy részét a kastélyban tölthettem, halá az igazgató nőnek, de sajnálatos módon pár hétre még így is muszáj volt visszamennem az árvaházhoz. Nem mintha nagyon hiányzott volna, de volt pár dolog amit ell kellett intéznem.
A visszérkezésem hál istennek nyugodt volt, direkt éjszaka érkeztem hogy minél kevesebben figyeljenek fel rám. Az ott töltött napjaim... nem éppen voltak kellemesek, sok idősebb gyereket bosszantott fel az hogy lényegében kiszabadultam a helyről, és hát, a szerencse nem mindig volt az én oldalamon. Legalább az indulataik nem befolyásolták a terveimet, amire leginkább szükségem volt az pénz, a rohatt tankönyvek nem a legolcsóbbak. Szerencsére a könyvtáros szivesen fogadott vissza segítőnek, pár éve már minden nyáron oda járok dolgozni, úgyhogy számított rám.
A sensei... már más tészta volt. Enyhén szólva nem örült neki hogy ellógtam közel 1 évnyi edzést. Még akkor sem amikor megemlítettem neki a napi gyakorlásaimat. Az a pár heti edzés amikor ott voltam olyan brutális volt hogy néha alíg birtam visszavonszolni magam a szobámba, nem mintha ez őt meghatotta volna. A pozitívum az volt hogy a végére már nem akartam az edzéseken meghalni a fáradtságtól, és a nyár végére engedélyezte számomra az új övre való vizsgázást.
Végül eljött az évnyitó napja, mára már csak eggy elintézni valóm maradt. Óvatosan arrébb toltam az ágyamat, ügyelve arra hogy ne csapjak semmilyen zajt, majd a bicskámmal felfeszítettem az alatta lévő padló deszkát. Pár éve rájöttem hogy alattuk van egy pár centis rés ahova el tudom rejteni a többiek elöl a dolgaimat. Azóta sikerült pár dolgot elrejtenem itt, pár könyvet, egy kevés mugli pénzt és néhány egyébb apróságot. Gyorsan kipakoltam, majd visszarendeztem a szobámat, majd minden ceremónia nélkül, az zsupszkulcsot felhasználva, eltűnük a szobámból.
Visszagondolva most néhány perc alatt több minden történt eddig az évnyitón, mint az egész távollétem alatt. Mondjuk ezen nem kéne csodálkoznom, egy unalmas nap tavaly is ritkaságnak számított. Idén már csak azt remélem hogy lessz időm aludni.
Tiara Prince
Moderator
Moderator
Tiara Prince

Csatlakozás dátuma : 2019. May. 20.
Kor : 15
Hozzászólások száma : 648

Karakterlap
Lexikális tudás:
Bájital:
Varázslat:

TémanyitásTárgy: Re: 28. II. Tanévnyitó ünnepség   28. II. Tanévnyitó ünnepség Icon_minitime2021-05-08, 20:32

Egyre többen és többen érkeznek meg az évnyitóra. És ahogy egyre telik a terem úgy érzem magam egyre kényelmetlenebbül. Hallom a körülöttem lévő diákok beszélgetését, de mintha valahonnan máshonnan is érkeznének hangok. A fejem elkezd hihetetlen mértékben fájni, és be kell fognom a fülemet mert zavar a hangzavar. Persze eddig is érzékeny volt a hallásom, de ez most valahogy más. Befogom a fülem, de ettől valahogy nem csillapodik a hangzavar. Próbálom kicsit lenyugtatni a gondolataimat, ahogy egyébként is szoktam, de egy nyüzsgő gyereksereg közepén ez valahogy megoldhatatlan feladatnak tűnik számomra. 
Végül az igazgatónő érkezésekor egy kicsivel tompulnak a zajok. 
*Te jó ég! Ezzel meg mi történt?* - teszem fel magamban a kérdést, amikor meglátom, hogy is néz ki. Valami gond lehetett. Aztán a professzor pár pálcamozdulattal kissé rendbe szedi magát, ami megjegyzem nem ártana nekem is megtanulni, a múltkori lekváros esetre gondolva, és pár mondatos magyarázatot próbál adni. Nem sok, de amit mondd abból kiszűröm, hogy tényleg az arkhánumnál volt, és valóban nem ment minden a tervek szerint.
Aztán elmondja a beszédét, és olyan mennyiségű étel jelenik meg előttünk, hogy csoda, hogy elbírják az asztalok. A házimanók igazán kitettek magukért. Közben Anna egy villámgyors varázslattal elkapja az egyik diákot, aki az ajtótól egészen a tanári asztalig szánkázik a frissen vaxolt padlón. A beszélgetés újra megindul és nekem már megint szét akar repedni a fejem. Arra ocsúdok fel, hoy egy férfi áll meg mellettem, és szól hozzám. Nagy nehezen összerakom, hogy valszeg az új prof lehet, akinek a házit kellett leadni. 
Közli velem, hogy ne számítsak pozitív megkülönböztetésre az apám miatt. Annához és Sunnyhoz is szól pár szót, majd elindul a tanári asztal felé. Pont ekkor jön ki belőlem a szinte hisztérikus nevetés. A fejem baromira fáj, a kedvem kissé harapós amúgyis, így nevetésem jéghideggé válik, ahogy felállok a helyemől és a prof után szólok. 
- Nem jár semmilyen előnnyel professzor? Nem hinném, hogy eddig is bármilyen előnyöm származott volna ebből. És nem hinném hogy bármikor is kértem volna előnyt a többiekkel szemben. Ugyanakkor nem gondolom hogy ezért rászolgálnék a negatív diszkriminációra, Uram! - nyomom meg kissé gúnyosan a megszólítást. Rohadtul nem tud most érdekelni hogy egy professzorral beszélek. És hidegen hagy apám vészjósló tekintete is, amivel rám néz. 
Levágódok a székemre, lehajtom a fejemet, és a kezemmel próbálom körülfogni, ahogy szinte szétszakítja a fájdalom.
Norina Filtro
aktív fórumozó
aktív fórumozó
Norina Filtro

Hozzászólások száma : 346

TémanyitásTárgy: Re: 28. II. Tanévnyitó ünnepség   28. II. Tanévnyitó ünnepség Icon_minitime2021-05-09, 20:11

Lassan mindenki elfogyasztja a vacsorát. A nagy harang a toronyban elüti a hetet, és nekem is már csuklik le a fejem. 
Felállok és megköszörülöm a torkomat. A zsibongó gyereksereg egy kicsit sem halkul el. Mindenki lelkesen beszélget a barátaival, és meséli a nyarát. 

Így egy Sonorust varázsolok pálcámmal a torkomra mutatva, és újra megköszörülöm a torkomat. 
A hang, mely előtör torkomból egy hatalmas grizly - medve üvöltésére hasonlít. Kissé túllőttem a célon, de elértem amit akartam. A diákok egy csapásra elhallgatnak, és néhányan rémülten keresik a veszély forrását. Kollégáim mellettem nem titkolt vidámsággal néznek rám. Én csak megvonom a vállam, és beszélni kezdek.

- Örülök, hogy sikerült felkeltenem a figyelmüket! Szeretném elmondani, hogy szerda lévén, a tanórák csupán a jövő hét hétfőjén kezdődnek. 
- Az első évfolyamosok órarendje a következő: 

Hétfő: Legendás Lények Gonozása
Kedd: Bájitalok és alapanyagok

Szerda: Hivatalos órájuk nincsen, javaslom ezt a napot töltsék egy kis tanulással, és pihenéssel.

Csütörtök: Mágiaelmélet

Péntek: Etika

A második évfolymanak nem leszi lyen könnyű dolga. 

Az ő órarendjük a következő: 

Hétfő: Bájitalok és alapanyagok

Kedd: Legendás Lények Gondozása

Szerda: Mágiaelmélet

Csütörtök: Repüléstan

Péntek: Etika

Szombat Pálcák és börtönök  

Ez utóbbit Balthazar Calderon professzor fogja tanítani maguknak, és nem véletlenül került szombati napra. Előfordulhat, hogy a professzor külső helyszínre viszi Önöket, s talán nem érnek vissza időben.

Az etika tanórák a két évfolyamnak összevontan lesznek megtartva. 

Javaslom a másodéveseknek, a következő napokat töltsék ismétléssel és a kiadott házi feladat megoldásával. 

Az órarendet megtalálják házuk klubhelységében is. Ne feledjék, a takarodó idén is este 10 óra. Ez után mindenki a saját kollégiumában kéretik tartózkodni. 

Jó éjszakát kívánok mindannyiuknak, és sikeres tanévet! - engedem útjára a díszes társaságot.
Ríviai Jorg
Admin
Admin
Ríviai Jorg

TémanyitásTárgy: Re: 28. II. Tanévnyitó ünnepség   28. II. Tanévnyitó ünnepség Icon_minitime2021-05-10, 17:58

Mindenki aki megjelent annak adok 5 pontot. 
Kezdésnek és arra ösztökélve mindenkit, hogy írjon írjon és írjon hozzászólásokat Smile

Az admint kérem a pontot írja be mindenkinek!

Legközelebb már se én se a KM nem oszt ilyen könnyen ennyi pontot Smile
Ajánlott tartalom

TémanyitásTárgy: Re: 28. II. Tanévnyitó ünnepség   28. II. Tanévnyitó ünnepség Icon_minitime

28. II. Tanévnyitó ünnepség
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal