Magnetarion Varázsakadémia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Magnetarion Varázsakadémia....Ahol a varázslat újjászületik....

HomeHome  Diákjaink  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Órarend

1. évfolyam 2. évfolyam
H Legendás lények Bájitalok és alapanyagok
K Bájitalok és alapanyagok Legendás lények
Sz - Mágiaelmélet
Cs Mágiaelmélet Repüléstan
P Etika Etika
Sz
W&D

Az időpontok a tanórák sorrendjére utalnak csupán, azok nem heti rendszerességgel lesznek megtartva.

Házpontok
házpontok

Khimeras
78
Auctoritas
83

Favoritus
91

Top posters
Tiara Prince (648)
17. Egy rejtély folytatása. - Page 2 Vote_lcap17. Egy rejtély folytatása. - Page 2 Voting_bar17. Egy rejtély folytatása. - Page 2 Vote_rcap 
Helen Green (642)
17. Egy rejtély folytatása. - Page 2 Vote_lcap17. Egy rejtély folytatása. - Page 2 Voting_bar17. Egy rejtély folytatása. - Page 2 Vote_rcap 
Dragneel Darman (543)
Ríviai Jorg (428)
Norina Filtro (346)
Admin (220)
Rosie McGalagony (166)
Jason Mullett (163)
Mesélő (143)
Damien (69)

17. Egy rejtély folytatása.

Go down 
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
SzerzőÜzenet
Mesélő
lelkes fórumozó
lelkes fórumozó
Mesélő

Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 30.
Kor : 99
Hozzászólások száma : 143

17. Egy rejtély folytatása. - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 17. Egy rejtély folytatása.   17. Egy rejtély folytatása. - Page 2 Icon_minitime2021-01-13, 17:46

Damien a kis álma végeztével kábán de felébred. Így nem szükséges őt cipelni csak támogatni.

James Gordon mivel olyan varázslatot használt amit még a játék kezdetekor nem ismert védekező kockadobásra ítélem. Ha a dobása 3 vagy több akkor nem történik semmi ellenkező esetben a nem ismert varázslat használata annyi energiát használ fel nála, hogy szinte potyautas lesz és inkább kolonc mintsem hatalmas segítség.

Helen által talált kést Tianak akarták címezni bizonyos rosszakarók. De a pók családdal nem számoltak így került a fészekbe. Ha lenne annyi idejük a diákoknak akkor az egyik beszőtt tetemben egy ember lenne.

Darman eközben odakint várakozik a többiekre. Nem hallja, hogy Tia szólt volna neki.

Mindeközben a tanárok Vlad Tepessel tárgyalnak, de a terültetett fedő anti vámpír bűbáj egyik nem észrevett mellékhatása, hogy a pálcán lévő varázslat ami a diákok életveszélybe kerülését jelezné a tanároknak nem jelez be.

Az idő szalad és a 2 órából ameddig a kenőcs hat már el is múlt legalább negyedóra. 

(Ha unalmasnak találja a társaság a játékot nyugodtan szóljatok és megoldom a végét.)
Vissza az elejére Go down
James Gordon
Újonc
James Gordon

Csatlakozás dátuma : 2020. Dec. 05.
Hozzászólások száma : 27

Karakterlap
Lexikális tudás:
17. Egy rejtély folytatása. - Page 2 Left_bar_bleue160/35017. Egy rejtély folytatása. - Page 2 Empty_bar_bleue  (160/350)
Bájital:
17. Egy rejtély folytatása. - Page 2 Left_bar_bleue12/2417. Egy rejtély folytatása. - Page 2 Empty_bar_bleue  (12/24)
Varázslat:
17. Egy rejtély folytatása. - Page 2 Left_bar_bleue19/3917. Egy rejtély folytatása. - Page 2 Empty_bar_bleue  (19/39)

TémanyitásTárgy: Re: 17. Egy rejtély folytatása.   17. Egy rejtély folytatása. - Page 2 Icon_minitime2021-01-15, 08:11

Dobtam
Mesélő
lelkes fórumozó
lelkes fórumozó
Mesélő

TémanyitásTárgy: Re: 17. Egy rejtély folytatása.   17. Egy rejtély folytatása. - Page 2 Icon_minitime2021-01-15, 08:11

The member 'James Gordon' has done the following action : Dobókocka

'Védekezés' : 4
Dragneel Darman
Fórum lakó
Fórum lakó
Dragneel Darman

Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 29.
Kor : 28
Hozzászólások száma : 543

Karakterlap
Lexikális tudás:
17. Egy rejtély folytatása. - Page 2 Left_bar_bleue160/35017. Egy rejtély folytatása. - Page 2 Empty_bar_bleue  (160/350)
Bájital:
17. Egy rejtély folytatása. - Page 2 Left_bar_bleue12/2417. Egy rejtély folytatása. - Page 2 Empty_bar_bleue  (12/24)
Varázslat:
17. Egy rejtély folytatása. - Page 2 Left_bar_bleue19/3917. Egy rejtély folytatása. - Page 2 Empty_bar_bleue  (19/39)

TémanyitásTárgy: Re: 17. Egy rejtély folytatása.   17. Egy rejtély folytatása. - Page 2 Icon_minitime2021-01-16, 10:47

A kinti barlangba várakozok a többiekre mikor meglátom Tia-t kivonulni esőként a pókos részlegről picit megörülök, hogy nem kell oda vissza mennem. 
- Bocsi, nem bírom az ilyen látványt. - szólok oda a lánynak mikor hallótávolságon belülre ér, hogy ne kelljen kiabálnom.
Pár perc elteltével a többieket is látom kifelé jönni a barlangból aminek hatására elindulok a középen elhelyezkedő barlang bejárata felé.

Ahogy megközelítem a bejáratott, elővarázsolok egy Lumos-t, hogy lássak is valamit. A varázslat fényében belépek a járatba és örömömben elmosolyodok, mert látszik, hogy természet vájta nem pedig valami állat. 
Nincs kedvem belefutni semmiféle jószágba mára, de ezt hangosan nem merem kimondani, így inkább csak mosolygok egyet és elindulok óvatosan előre az ismeretlenbe. Bízok benne, hogy a többiek követnek engem és nem egyedül megyek. De mintha fényt vélnék fedezni menet közben magam mögül. Így sejtem, hogy követnek engem.
Az út kanyargós és néhol keskeny, néhol széles. Ami igazán félelmetesé teszi a csend ami van. A sok kanyar és változatos méret miatt a hang szinte beszorul ide ha van hang. 
Szerencsémre nincs klausztrofóbiám de így is megizzadok mire kiérek a folyosóról. 

Ahogy beérek a barlangrendszerbe egyszer csak elkap a félelem a hely iránt. Érzem, hogy itt ismét veszélybe vagyunk.
A levegő is sem olyan tiszta amit azonnal megérzek és tudom, hogy bajba vagyok, nem is kicsit.
*Ez nem lesz jó, nagyon nem lesz jó... * - mondogatom magamba.
*Nem fogom sokáig bírni ezt a levegőt. Ezt el kell mondanom a többieknek is ha átértek.* - határozom el magam.
Míg várom a többieket a zsebemből előveszem a sálamat és gyors az arcom elé kötöm.
*Még jó, hogy mindig a zsebembe van.* - nyugtázom örömmel, hogy ilyen bolond vagyok, hogy magamnál hordom ezt az ajándékot télen nyáron.

A sál egyszerű és vékony. Háromszög alakba van a nyakamba kötve. Ahogy írtam egyszerű, de mintás. Mintája miatt úgy néz ki mintha sárkány pikkelyekből állna. El is van varázsolva, de semmi komoly varázslat nincs rajta. Egyszerűen csak annyi, hogy télen jobban melegít vékonysága ellenére, nyáron meg ha hordom akkor nem melegít engem, hanem kellemes hideget áraszt magából.
Ahogy felteszem a sálat  vissza emlékszem a vásárra amin kaptam.
Nagyszülőkkel együtt mentünk a híres hídalatti vására. Nagyon nem volt kedvem, de egyedül nem hagyhattak így "lefizettek". azt mondták, hogy kaphatok valamit ha elmegyek velük.
Emlékszem kis szemét voltam, mert valami eszméletlen drága dolgot akartam kérni már ha elrángatnak egy unalmas vásárra. Nem is sejtettem, hogy a vásár majdnem akkora mint több focipálya egymáshoz tolva. Érdeklődve néztem a kirakodásokat és szinte azonnal beleszerettem ebbe a sálba. Akkor még egyszerű volt és semmi varázslatos.  De a mintája miatt azonnal beleszerettem. Ami viccessé tette a vásárlást az az volt, hogy letehet rá kérni zsákbamacska varázslatot. Azt mondta a cigány eladó a szüleimnek, hogy a varázslatok közt van mindenféle, nem koszolódik, nem szakad el, súlytalan lesz a sál...stb. Csak húzni kell a kalapból. 
Biztosított az árus, hogy nem fog elnyűni soha, s úgy tűnik igaza van, mert majdnem 8 éve használom már és olyan mintha új lenne még most is.
Miután megkaptam egész nap csendbe voltam. Azóta is mindig magamnál tartom. Nem sok embernek mutogattam még meg. 

Mire végeztem a felkötéssel az emlék is tovaszállt. Kissé előre mentem egyedül mert a többiek nem érkeztek még meg. Próbáltam a Lumost úgy irányítani, hogy minél többet lássak a környezetemből. De mivel ez az alap Lumos volt, azért sokat előre nem láttam. Maximum 10 métert ha saccolnom kellene. Nagyon szép a barlang, de érzem a veszélyt, a belsőmből valami azt súgja, hogy iszonyat halkan kell lennünk itt. Egy rossz hang és ki tudja lehet az egész a nyakamba szakad. 
Így inkább vissza fordultam, hogy szóljak a többieknek erről. 
*Mégis mi a fene kellhet erről a helyről az italba?* - gondolkozok ezen míg visszaérek a bejárhoz ahol már látok egy kis fényt a folyosóról. Így ez azt jelenti jönnek a többiek is.
Mesélő
lelkes fórumozó
lelkes fórumozó
Mesélő

TémanyitásTárgy: Re: 17. Egy rejtély folytatása.   17. Egy rejtély folytatása. - Page 2 Icon_minitime2021-01-20, 17:46

Miközben Darman behatol a barlangba és kicsit előrehaladva körülnéz nem érzékeli, de kiér azon területre ahol már jeleznek a pálcán lévő varázslatok.
Ezt az összes tanár érzékeli méterekre pontosan be tudja határolni, hogy hol van az adott diák akinek a pálcája bejelzett.
Adott helyzetbe Darmannál nem az életveszélyt jelző varázslat aktiválódott hanem, amelyik az erdő mélyébe való behatolást hivatott jelezni.

(A tárgyaláson a következő hozzászólásnál ezt a tanárok vegyék figyelembe! S kéretem őket megjelenni ha fontos a diákok épsége számukra.
Mivel Darman hozzászólása óta senki sem írt ide, így befejezem ezt a "kutakodást". Remélem azért tetszett nektek és elnézést azért, hogy ilyen hosszúra elnyúlt és unalomba fulladt.)
Norina Filtro
aktív fórumozó
aktív fórumozó
Norina Filtro

Kor : 41
Hozzászólások száma : 346

TémanyitásTárgy: Re: 17. Egy rejtély folytatása.   17. Egy rejtély folytatása. - Page 2 Icon_minitime2021-01-23, 17:38

Halk pukkanással érkezek egy barlang bejáratához. Vajon mit kereshetnek itt a gyerekek? Elég veszélyes helyre csöppentek. Lassan indulok el a barlang alagútjába. Sötét van. 
- Lumos Maxima! - mondom ki a varázslatot, és végre jól látom az utat magam előtt. 
Azonnal az első mélyedésbe igyekszem és amit látok attól meghűl az ereimben a vér. Itt jártak ez biztos. 
Beszakított pókhálók, póktetemek szanaszéjjel. Az egyik pók szakszerűen kibelezve. *Hála Merlinnek, már holtan találták őket. Ez biztosan Miss Prince munkája. *
Aztán hirtelen eszembe jut, hogy elfelejtettem a zsupszkulcsot.
- Transportus ut mihi locus iste! - mondom ki a szavakat egy oda- vissza működő zsupszkulcs létrehozásához. Ehhez egy kissé megégett fáklyadarabot használok. 
Nincs időm hozzávalók beszerzésére, de egy gyors konzerváló varázslatot teszek a barlang egészére, és ahogy kimegyek lezárom magam után. *Ide még visszajövünk*
Továbbhaladva egy újabb folyosón megyek végig. Hosszú a folyosó, de hallom a hangokat a belsejéből. 
Cskahamar meg is látom a keresett diákokat, és még mielőtt észrevennének eloltom a pálcám fényét. Elrejtőzöm az árnyékokban. Nem hiába vagyok árnyékmágus. Senki nem vehet észre. 
Lassan felmérem a terepet és a gyerekek állapotát. A Gordon fiú támogatja a nem túl jó állapotban lévő Iyve-t, miözben a szintén gyatrán kinéző Damient próbálja egy varázslattal lebegtetni, ami nem túl fényesen működik. Helen áll mellettük, elég kétségbeesetten, mír Tiát nem látom sehol, valószínűleg mélyebben van a járatban. Darman pedig még mélyebben egy a beomlás szélén álló újabb teremben áll. A pálcám újra remegni kezd, eúttal Darmant és Tiát is jelezve. Most érhetett át a lány a varázslatot elnyomó mezsgyén. 
Kilépek az árnyékból. Halkan, de szigorú hangon szólalok meg. A síri csendben így is tisztán hangzanak szavaim.
- Mi az ördögöt keresnek maguk itt? Nemhogy ide, az erdőbe sem léphettek volna be! Mihelyst megérkeznek a professzoraik azonnal visszatérnek a kastélyba, ezek ketten meg a gyengélkedőre. Biztosak lehetnek benne, hogy hosszú magyarázatot várok Önöktől. 
Maradjanak itt, és üljenek le oda. - mutatok a pálcámmal az egyik biztonságos sarokba. - Suvickus!- mondom ki a varázslatot, ameivel megtisztítom a kijelölt helyet. Aztán talárom zsebébe nyúlok, és egy fájdalomcsillapító, és vérzéscsökkentő bájitalt veszek elő. - Ezt itassák meg velük. Várják meg a professzorokat, én megkeresem Mr. Dragneelt, és Miss Prince-t. - adom ki vusszautasítást nem tűrően a parancsot, amit mentoromtól tanult szigorú tekintettel fejelek meg. 
Aztán óvatosan elindulok befelé a járatba. Csakhamar utolérem Tiát és azonnal visszazavarom a többiek mellé. Kinyitja a száját hogy mondjon valamit, de arckifejezésemet meglátja inkább engedelmesen visszaballag. 
Belépek a következő terembe, ahol meg is találom Darmant. Szemmel láthatólag nincs baja. 
- Mi a fészkes fenét keres maga itt? - suttogom vészjóslóan, ügyelve a barlangban lévő omlásveszélyre. 
- Jöjjön. Kimegyünk innen. Most. - mondom amikor látom az arcán hogy feleselni akar. A professzorok már úton vannak ide, aztán elmagyarázhatják kinek a fantasztikus ötlete volt ez a kis felfedezőtúra.
Ríviai Jorg
Admin
Admin
Ríviai Jorg

Csatlakozás dátuma : 2019. Jul. 25.
Kor : 28
Hozzászólások száma : 428

TémanyitásTárgy: Re: 17. Egy rejtély folytatása.   17. Egy rejtély folytatása. - Page 2 Icon_minitime2021-01-24, 14:55

Akkor érkezek a barlangba amikor Tia is kiér a többiek mellé. Ránézek a csipet csapatra. Nem szidom le őket egyszerűen a tekintettemmel üzenem, hogy iszonyat nagy bajba vannak.
A két sérültet azonnal megfogom és el hopponálok velük a kórházba.
Miután őket letettem, és az orvosokra bíztam vissza hopponálok a többiekhez.
Mire vissza érek addigra érkezik meg Norina Darmannal.
Mielőtt bármit is mondhatna kollégám megszólalok.
-  A továbbiakba a beszélgetést - nyomom meg a szót - folytassuk egy nyugodtabb és biztonságosabb környezetbe.
Így megfogom házam két diákját és hozzájuk csapom még Gordont is. Majd el hopponálok velük az iskolába a tanári elé.
Norina Filtro
aktív fórumozó
aktív fórumozó
Norina Filtro

Kor : 41
Hozzászólások száma : 346

TémanyitásTárgy: Re: 17. Egy rejtély folytatása.   17. Egy rejtély folytatása. - Page 2 Icon_minitime2021-01-24, 15:49

Mire visszaérek Darmannal a központi járatba, éppen látom még Jorgot visszatérni. A két sebesült diák eltűnt, valószínűleg kollégám vitte el őket a kórházba. A járatban néhány diák álldogál lehajtott fejjel. 
- Igazad van Jorg, majd fent a kastélyban megbeszéljük mi is történt pontosan. - bólintok a férfi felvetésére, aki már el is hoppanál Darmannal, Helennel, és Jamessel. 
Daniel és Tia marad velem a barlangban. Látható módon el vannak keseredve. 
- Ne aggódjanak ennyire, nem fogom leszedni a fejüket, ha már túlélték az acromantulákat! - mondom nekik, de hangomból kihallatszik az elégedetlenség. 
- Tia, tőled azért többet vártam! - feddem meg a lányt, majd kézen fogva mindkettejüket elhoppanálok a kastélyba.
Mesélő
lelkes fórumozó
lelkes fórumozó
Mesélő

TémanyitásTárgy: Re: 17. Egy rejtély folytatása.   17. Egy rejtély folytatása. - Page 2 Icon_minitime2021-01-26, 17:56

A két megmaradt barlangrész felfedezetlen maradt, a pókokat Norina "konzerválta".
Jorg Damient és Ivyt a gyengélkedőbe vitte a többi diák az iskolába kerültek a tanárok segítségével.

Norinát kérem majd nyisson egy topicot a folytatáshoz.
A jelenlévő játékosok mint kapnak 5 pontot.
Damien, Iyve, Daniel, Helen, Tia és Darman. Ha kihagytam volna bárkit azok közül akik még játszanak szóljanak nyugodtan. 
Elnézést kérek a hosszú és unalmas játék miatt. Ezentúl kicsit gyorsítani próbálok.
Köszönöm, hogy játszottatok.
A topicot lezárom
Ajánlott tartalom

TémanyitásTárgy: Re: 17. Egy rejtély folytatása.   17. Egy rejtély folytatása. - Page 2 Icon_minitime

17. Egy rejtély folytatása.
Vissza az elejére 
2 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2