Magnetarion Varázsakadémia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Magnetarion Varázsakadémia....Ahol a varázslat újjászületik....
 
KezdőlapKezdőlap  Mindenttudó  Diákjaink  Tanáraink  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Hirdetések!


Játékok jelölése:

KM-es játék : vörös

Krónikás játék: sárga

Tanórák: kék

Mini játékok: zöld

Privát játékok: lila

IT játék: narancssárga



Házpontok
házpontok


Khimeras
165
Auctoritas
195

Favoritus
200

Twitter

 

 1. tanóra - Mi is a jóslás?

Go down 
3 posters
SzerzőÜzenet
Vendég
Vendég




1. tanóra - Mi is a jóslás? Empty
TémanyitásTárgy: 1. tanóra - Mi is a jóslás?   1. tanóra - Mi is a jóslás? Icon_minitime2020-02-18, 18:22

Lázasan jár szemem a teremben lévő rengeteg dolog között. Furcsa itt nekem. Még nem szoktam hozzá ehhez a világhoz. A muglik között könnyebb volt. Ők olyan hiszékenyek. Minden csodának számít nekik, legyen az bár egy logikus következtetés egy varázslónak, a varázslat ismeretében.
Mégis hiányzik az a világ. ott éreztem igazán otthon magam, de itt sem lesz rossz.
De vajon mit is tanítsak jóslástanból? Hiszen ez egy képesség, ami vagy van valakinek vagy nincs. Így arra gondoltam valami elméleti anyaggal kezdem, aztán majd meglátjuk mit hoz a jövő...

És itt is az első óra. A gyerekek már szállingóznak befelé. 

Felemelem a hangom és egy idézettel kezdem az órát!


Úgy állok itt most a férfiak/nők előtt, ahogy „egykor” ti is.
Készen arra, hogy tovább vigyem, továbbadjam,  hagyományainkat, tudásomat, segítve téged vele az utadon.
Mindig csak Egy napod és egy éjszakád van, hogy kiderítsd milyen vagy és változtass rajta.
Minden Reggel elhozza neked azt, amire az életed érdemesnek tart.
Az élet szigorú bíró, mindnyájunknak azt adja, amit megérdemlünk! Nem elég keménynek tűnni annak is kell lenni.
Képesnek kell lennünk életünkért, vágyainkért, foggal, körömmel harcolni. Feladva egós milyenségünk!
Semmit se kapunk ingyen!

Jó napot kívánok! - nézek körbe az osztályban. Miután mindkét szememet külön tudom mozgatni, ez nagy hatást vált ki a gyerekek között. 
- Ezeken az órákon a mágia egy olyan ágával ismerkedhetünk meg, amelyet sokan csalásnak, ármánykodásnak tekintenek, nemcsak a muglik, a varázslók között is. Miért kell mégis megtanulnunk? 
Egyszerű: 

“Ha mi magunk nem irányítjuk a tudatalattinkat, Valaki más majd irányítja helyettünk”

jövendölés vagy jóslat egy bizonyos esemény jövőbeni bekövetkezésére vonatkozó kijelentés vagy állítás. Egy ilyen kijelentés valóságtartalma szerint lehet tudományos vagy tudománytalan és az általános szóhasználatban környezetének megfelelően különböző elnevezések használatosak. Ilyenek a tudományos elméletek, paradigmák, feltételezések, hipotézisek, előrejelzések, jövőkutatás, véleménykutatás, stb. az egyik oldalon, s divináció, jóslás, prófécia, jövendőmondás a másik oldalon.
A jövendölés maga alapvető emberi szükségletként jelentkezik az emberiség tudatának kifejlődése óta. A téridő negyedik dimenziója egyirányúságából való kitörés vágya jelenti e szükséglet alapját. A történelem során minden civilizációban az adott kornak és egy közösség kultúrájának megfelelő módszerek alakultak ki a jelen és jövő közötti fátyol fellebbentésére. A korábbi szent emberek, sarlatánok és jósok helyét modern korunkban a tudósok vették át. A korábbi általánosba vetett hit helyett a részlet értelmére való hivatkozás sok esetben csupán biztonságérzetünket javítja, a jövő nagy képébe illő tényleges eredmények felmutatása helyett. 
Megjegyzendő, hogy a jövendölés igazságtartalma (az hogy egy adott jövendölés ténylegesen bekövetkezik-e vagy sem) nem szükségszerűen következik tudományos, vagy tudománytalan mivoltából, s még környezetéből sem, azt csupán utólagos megfigyelés döntheti el.

Megállok a mondandómban.

Mielőtt elkezdenénk a tényleges jóslásformákat tanulni, szeretném megkérdezni tőletek, hogy hogyan is viszonyultok a mágia eme ágához? 

Mi a véleményetek róla? Volt e valamilyen élményetek ezzel kapcsolatban? 

És ne aggódjatok. Nem fogja befolyásolni a következő órákat, sem a megítéléseteket ha negatív véleményetek van.
Vissza az elejére Go down
Dragneel Darman
Magister
Magister
Dragneel Darman

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 29.
31
Hozzászólások száma : 1268

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D12 + 8
Health point (maximum): 32
Képesség: : Térmágia Térmágia
Csokibéka rang: 8. szint Béka Nagymester 8. szint Béka Nagymester
Inventory:

1. tanóra - Mi is a jóslás? Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. tanóra - Mi is a jóslás?   1. tanóra - Mi is a jóslás? Icon_minitime2020-02-22, 13:58

Nem igazán vártam ezt az rát, mivel nem hiszek a jóslásban. Ahogy végig hallgattam a tanárt a fejem zsongot a tudomáynos levezetéstől. De a kérdés meglepett.

- Én nem hiszek a jóslásban. Hiszen ha jó vagyis számunkar tetsző jóslatott vagy jövőképet kapunk akkor arra törekedünk, hogy azt megvalósítsuk. De ha negatívat akkor arra törekszünk, hogy azt elkerüljük és ezzel óhatatlanul is bevonzva és telejesítve a rossz jövendőlést.
Vissza az elejére Go down
Helen Green
Mirakulum residentus
Mirakulum residentus
Helen Green

Rímhányó Mágus
A legjobb locsolóvers közönségszavazat
Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 24.
29
Hozzászólások száma : 1248

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 8
Health point (maximum): 30
Képesség: : Levegő mágia Levegő mágia
Csokibéka rang: 9. szint Békatitán 9. szint Békatitán
Inventory:

1. tanóra - Mi is a jóslás? Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. tanóra - Mi is a jóslás?   1. tanóra - Mi is a jóslás? Icon_minitime2020-02-23, 20:36

Valahogy értetlenül nézek a professzorra, és nem igen tudom feldolgozni ezt a "katyvaszt", amiről szól az óra. Darman véleményével azonban egyet kell értenem. 
- Igazából én se kifejezetten hiszek a jóslásban. Vajon mi a garancia arra, hogy amit megjósolnak akárkinek is, hogy az egyáltalán igaz lesz-e vagy sem? És ha nem lesz igaz? - kérdezek a professzortól.
Vissza az elejére Go down
Tiara Prince
Magister
Magister
Tiara Prince

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2019. May. 20.
18
Hozzászólások száma : 1476

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D12 + 8
Health point (maximum): 32
Képesség: : Elmemágia Elmemágia
Csokibéka rang: 10. szint Békalegenda 10. szint Békalegenda
Inventory:

1. tanóra - Mi is a jóslás? Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. tanóra - Mi is a jóslás?   1. tanóra - Mi is a jóslás? Icon_minitime2020-02-24, 12:16

Belépek a jóslástan terembe, ami nem a kedvenc helyem a kastélyban. 
Leülök, és hallgatom professzor előadását, ami valljuk be, kissé száraz. 
A kérdésre én is felteszem a kezemet, és őszintén elmondom, amit a tárgyról gondolok. 
- Ez a tantárgy számomra is kissé megfoghatatlan. Jobban szeretem az előre kiszámítható dolgokat, de ez a ködösítés az idegeimre megy. 
Néhány hónappal ezelőtt lazán elutasítottam volna, hogy egyáltalán a tanterem felé jöjjek, hiszen ez a tárgy ötödéven már nem kötelező, de valami történt a nyáron, ami elgondolkoztatott. 
Találkoztam két olyan valakivel is, aki elgondolkoztatott. 
Az egyik egy táltos, a másik pedig egy kentaur volt. 
A klánba beszélgettünk apámal és a tanács tagjaival, amikor ők ketten kértek bebocsátást hozzánk. 
Azt mondták rossz híreik vannak.
A táltos rám nézett, összeráncolta a homlokát és annyit mondott apámnak, vihar közeledik. 
Erre a kentaur felnézett a tornácon az égre és közölte hogy a Szaturnusz és a Jupiter együttállása nagyon ritka jelenség, és szinte biztos hogy a Mars még sosem világított ilyen vörös árnyalatban, ami nagy vérontás közeledtét jelzi, és az bolygók mindegyike azt mutatja, hogy az én életem nincs biztonságban.
Apám nemigen foglalkozott velük. Kacagva közölte, hogy a hírek a már megtörtént eseményeket szokták közölni, és hogy köszöni szépen, de a helyzet nem ilyen kritikus. Azért mindegyik kapott egy egy kis zsáknyi galleont, és szépen el is mentek.
Másnap kitört a káosz. 
A vámpírok egy csoportja fellázadt és a véremre szomjazott. Apám mégis sejthetett valamit, vagy hallgatott a vándorokra, mert a menekítésem elő volt készítve rendesen. 
Azért ez kissé elgondolkoztatott. Vajon a vándorok tudhattak a közelgő eseményről? Vagy ténylegesen jósok voltak? Sosem fog kiderülni.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




1. tanóra - Mi is a jóslás? Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. tanóra - Mi is a jóslás?   1. tanóra - Mi is a jóslás? Icon_minitime2020-02-28, 12:59

Mosolyogva hallgatom a beszámolókat.
Ahogy gondoltam, szinte senkinek nincs igazán jó véleménye erről a tárgyról.

- Nem igazán lepett meg a szkepticizmusuk - mondom. ritkán találkozik az ember való jóssal. De nem példátlan az eset. 

"Az által, hogy a jósnő megmondta a jövőmet, el is vette tőlem."
Dorthe Nors



Házi dolgozatukban amelyet a következő órára kéretik beadni, ez az idézet lesz a kulcsfontosságú.

Szeretnék egy hüvelyk hosszúságú (minimum 4000 karakterszámú) dologzatot arról, hogy mit jelent Önök számára ez a mondat.
Nyugodtan használhatnak bármilyen segédeszközt a megíráshoz, valamint szívesen várom ha van saját ezírányú tapasztalat is. 


A mai órai munkájukat mindhárom háznak 5-5 ponttal jutalmazom.
Vissza az elejére Go down
Helen Green
Mirakulum residentus
Mirakulum residentus
Helen Green

Rímhányó Mágus
A legjobb locsolóvers közönségszavazat
Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 24.
29
Hozzászólások száma : 1248

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 8
Health point (maximum): 30
Képesség: : Levegő mágia Levegő mágia
Csokibéka rang: 9. szint Békatitán 9. szint Békatitán
Inventory:

1. tanóra - Mi is a jóslás? Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. tanóra - Mi is a jóslás?   1. tanóra - Mi is a jóslás? Icon_minitime2020-03-06, 16:28

Hogy mit is jelent számomra a Dothre Nors féle idézet? Nos, nagyon egyszerű az én részem. Ez alatt értem, hogyha lenne olyasvalaki  személy, aki megjósolná a jövőmet, nem lenne máskülönben rejtély, és nem lenne kihívás az életemben, ami miatt küzdenem kellene, mivel tudom az egészet. De ennek olyan szempontból lenne egy hátránya is: magamat ismerve, biztos vagyok benne, hogy elszállnék magamtól, a jövőkép tudatával a kezemben. Hogy mégis mi lenne a rossz ebben, mi lenne a hátulütője? A válasz nagyon egyszerű: úgy is tudom, hogy akár sikerrel, akár bukással járnék akármilyen helyzetben, megpróbálnám az ellenkezőjét tenni, amibe valószínűleg bele is bukhatnék, aminek nem kifejezetten örülnék. Persze, lennének olyan személyek, akik élnének azzal a lehetőséggel, hogy a kezükbe adnák a jövőjüket, és vígan dicsekednének a szerencséjükkel, az elért céljaikkal; igyekeznének a bukásaikat kiküszöbölni. Ezzel csak egy probléma van: a kikotyogással lehet, hogy azt érné el akárki is, hogy akármilyen rosszakaró megpróbálna lépten nyomon keresztbe tenni  ennek, illetve ezeknek a személyeknek, hogy ne érjék el a tudással látott, kapott reményeiket. De mégis mi vinné rá azokat az embereket, akik meg tudják jósolni a jövőt, hogy átadják az olyanoknak, akik szeretnék mindezt megtudni? Vagy csak szimplán az ilyen „jósoknak” nevezett emberek ebből vagy pénzt akarnak a tudásukkal szerezni, vagy csak szimplán nincsenek eszüknél? De visszatérve a témához, hogy mégis mit jelenthez még számomra az idézet, amitől kissé eltértem. Honnan vagyunk biztosak abban, hogy a jövő, amit számunkra a jós elmondott, az mennyire megbízható; az, amit lát, valójában tényleg bukás lenne, és nem épp az ellenkezője; ami meg jobb eséllyel siker, az meg pont bukás lenne? Hogy leegyszerűsítsem ezt a dolgot, ami érthető legyen: honnan tudjuk, hogy a bukás valójában egy sikerhez vezető út; vagy éppen a siker az egy út a későbbi bukás, hanyatlás felé? És úgy kezdünk el cselekedni, ahogy a kapott információ morzsákat megkaptuk, és az alapján hozzuk meg a döntéseinket, előfordulhat annak a veszélye, hogy mégis a rossz útra térünk: a hegy megmászása helyett egy rossz lépésünk miatt elkezdünk erről a helyről lecsúzni, és végül egy szakadék szélén fogunk kikötve, ami kövezkezménye mindenünk elvesztése: család, ismerősök, munkahely, de a legrosszabb esetben önmagunk elméje. Hadd mondjak erre egy példát: a jós megjósolta azt, hogy egy jól fizető állásunk lesz a Minisztériumba, elég magas pozícióban, és az egyik jónak megismert ismerősünk méregből, vagy féltékenységből a kiskapukat fogja keresni, a fúrkálódásokra, a keresztbe tételeknek, ami miatt elbukjuk az egészet. Ezzel az is lehet, hogy a rosszakarónk kerül a mi, megjósolt helyünkre: ezáltáltal duplán tett minket tönkre, egyrészt a mi idegi tönkretételünkkel, valamint a sikerünk földbetiprásával.
Összefoglalnám azt viszonylag egyszerűen a gondolataimat, hogy könnyebben át lehessen tekinteni az egészet. Két részre osztanám ezt az egészet: a jó, pozitív részére, és a rossz, negatív tényezőire.
A pozitív részről annyi lenne, hogy nagy eséllyel, ha a jósnak mégis igaza lenne, akkor tudnánk tenni az ellen, hogy az életünk egy helyes útra térjen, ami által az életünk 180 fokban megváltozna, ezzel pozitívra fordulna minden. A negatív tudáshoz való írásom viszont hosszabb lesz valószínűleg, mint a jó. Kezdem is ott, hogy nem lenne meglepetés abban, hogy milyen hatással lenne a jövő megmutatása az életünknek, mivel amit megkapnánk, az ellen úgyse kellene mit tenni, mert tudjuk, hogy az ölünkbe pottyanna. A másik ilyen eset az, hogy az esetleges rosszakarók beleszólhatnak az életünkbe, és keresztbe tehetnek, kígyó módjára megpróbálnak mindenhol majd keresztbe tenni bármiféle esetben, akármi ellen is akarunk tenni. Gonosszá, furcsává, akár hatalomimádóvá teheti azokat az embereket a megkapott tudásukkal – a jövőjükről kapott indormációról -, arra sarkallva őket, hogy bármit meg kell tenniük a siker eléréséhez, a gyilkosság véghezvitele is megfordulhat a fejükben. Tehát az én véleményem erről az egészről az az, hogy jobb, hogy nem látjuk, és nem tudjuk a jövőnkről kapcsolatos tudást, mert nagy eséllyel csak a saját magunk testi- és szellemi épsége fog sérülni, mindazok mellett, hogy mindenünket elvesztjük.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




1. tanóra - Mi is a jóslás? Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. tanóra - Mi is a jóslás?   1. tanóra - Mi is a jóslás? Icon_minitime2020-03-12, 20:23

A tanórán való aktív részvételért a Khimeras, a Draconis és a Minosis ház 5-5 ponttal gazdagodik.

A házi feladat remek megoldásáért Helen Green 5 pontot kap a lexikális tudás készségeihez.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





1. tanóra - Mi is a jóslás? Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. tanóra - Mi is a jóslás?   1. tanóra - Mi is a jóslás? Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
1. tanóra - Mi is a jóslás?
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» 1. Tanóra a Muglikról
» 038. W&D tanóra házi előkészület – Tia – Darman – Anna

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Magnetarion Varázsakadémia :: MINDENSÉGEK :: Második játék-
Ugrás: