Magnetarion Varázsakadémia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Magnetarion Varázsakadémia....Ahol a varázslat újjászületik....
 
KezdőlapKezdőlap  Mindenttudó  Diákjaink  Tanáraink  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Hirdetések!


Játékok jelölése:

KM-es játék : vörös

Krónikás játék: sárga

Tanórák: kék

Mini játékok: zöld

Privát játékok: lila

IT játék: narancssárga



Házpontok
házpontok


Khimeras
165
Auctoritas
195

Favoritus
200

Twitter

 

 1. óra: A bájitaltan alapjai

Go down 
4 posters
SzerzőÜzenet
Norina Filtro
Tanár
Norina Filtro


Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 29.
44
Hozzászólások száma : 443

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: 2D12+16
Health point (maximum): 50
Képesség: : Bájital
Csokibéka rang:
Inventory:

1. óra: A bájitaltan alapjai Empty
TémanyitásTárgy: 1. óra: A bájitaltan alapjai   1. óra: A bájitaltan alapjai Icon_minitime2020-02-11, 13:00

Már a teremben vagyok és ott várom a diákokat. Előkészítem az eszközöket, amelyekre szükségem lesz. Amikor mindenki bejön és elhelyezkedik, belevágok mindjárt az órába. 


Mi is a bájital? 

Bájitalnak nevezzük azt a folyadékot, amely érzelmileg, fizikailag és értelmileg megváltoztat egy élőlényt! Kivétel bájital az, amely növényeket, természeti képződményeket változtat meg!

 
Mire lesz szükségünk? 

Üst, késkészlet, keverő eszköz (a farúd nem ajánlatos, mert magába szív más főzet anyagát és a főzetünk tönkremegy!), a főzetünkhöz való alapanyagok.
 
Bájital előkészítése: 

A legtöbb növényt termeszteni kell! Nem minden hozzávaló
terem meg kertünkbe! (kivétel a vadfokhagyma, mert ha északi fekvésű házunk, akkor a hagyma kinő!) A legjobb megoldás, ha megvásároljuk a bájitalboltokba a legmegfelelőbb növényeket, állati kellékeket! Mindig fontos, hogy a bájitalhoz való növényi/állati kellékeket megfelelő hőmérsékletű helyen tároljuk! Az üst
fenekének vastagságától is függ! Ha erős főzetet készítünk, az üst feneke széttörhet, vagy szétrobbanhat! Tehát nem szabad farúdat, vékony fenekű üstöt, rossz helyen tárolt kellékeket használnunk!
 
Bájitalok jellemzői: 

Levek sűrűsége: 

A levek sűrűsége a megfelelő adagolástól függ! Netán ha egy
bájitalnál az adagolásra igen ügyelnünk kell, akkor nem önthetünk többet, vagy kevesebbet a kiszabottnál, mert a főzetünk balul sül el! Az ezüstkéssel felvágott növényi/állati kellékek több levet eresztenek, mert az átlagos kések nem erre
specializálódtak!
 
Színek és szagok: 

Minden főzet receptjébe le van írva, hogy milyen tevékenységre milyen színt ölt magára, milyen szagot áraszt magából! Ezek
leginkább a keverésektől függenek PL.: Élő-halál eszenciája !

Ezek szerint elég lenne egy két alapanyag, és egy két kellék, na meg egy recept ahhoz, hogy használható bájitalt kapjunk? - Teszem fel a kérdést a diákoknak.

Mit gondolnak?
Vissza az elejére Go down
Helen Green
Mirakulum residentus
Mirakulum residentus
Helen Green

Rímhányó Mágus
A legjobb locsolóvers közönségszavazat
Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 24.
29
Hozzászólások száma : 1248

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 8
Health point (maximum): 30
Képesség: : Levegő mágia Levegő mágia
Csokibéka rang: 9. szint Békatitán 9. szint Békatitán
Inventory:

1. óra: A bájitaltan alapjai Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. óra: A bájitaltan alapjai   1. óra: A bájitaltan alapjai Icon_minitime2020-02-12, 20:55

Igyekeztem bájitaltanra, ahol éppenhogy beértem a professzor előtt. Előveszem a papírt, és szorgalmasan jegyzetelek, amit hallok, hogy minden meglegyen. A professzor kérdésén elgondolkodtam, majd jelentkeztem.
- Professzor, szerintem nem kifejezetten elég az, hogy egy két kellék, és alapanyag legyen a sikeres bájitalhoz. Hozzátartozhat még az is, hogy kellőképpen figyelni is kell, hogy miből mennyit kell használni.
Vissza az elejére Go down
Tiara Prince
Magister
Magister
Tiara Prince

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2019. May. 20.
18
Hozzászólások száma : 1476

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D12 + 8
Health point (maximum): 32
Képesség: : Elmemágia Elmemágia
Csokibéka rang: 10. szint Békalegenda 10. szint Békalegenda
Inventory:

1. óra: A bájitaltan alapjai Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. óra: A bájitaltan alapjai   1. óra: A bájitaltan alapjai Icon_minitime2020-02-13, 12:04

Kissé késve érkezek a bájitaltanra. Most szólt az igazgatónő, hogy idéntől az alsóbb évesek óráira jöjjek be segíteni. Úgy tudom jön James is, de még ő sincs itt. 
A tanárnő éppen a bájitaltan alapjairól beszél. 
Amikor felteszi a kérdését, csendben elmosolyodom. Emlékszem még erre az előadásra, amit Perselustól megkaptam. Szinte allom a hangját a fejemben. 
"Ha azt hiszed, hogy elég egy kép alapanyagot kimérve és a megfelelő időben az üstbe  hajigálni, kisasszony, menj mugli szakácsnőnek. A bájitalhoz ennél sokkal többre van szükség" Persze akkor még nem igazán értettem miről beszél. 
Nem akarok igazán beleszólni az órába, max ha direkt felszólítanak, így csendben hallgatom, ahogy a kisebbek válaszolnak a kérdésre.
Vissza az elejére Go down
Dragneel Darman
Magister
Magister
Dragneel Darman

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 29.
31
Hozzászólások száma : 1268

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D12 + 8
Health point (maximum): 32
Képesség: : Térmágia Térmágia
Csokibéka rang: 8. szint Béka Nagymester 8. szint Béka Nagymester
Inventory:

1. óra: A bájitaltan alapjai Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. óra: A bájitaltan alapjai   1. óra: A bájitaltan alapjai Icon_minitime2020-02-13, 18:26

Elég gyatra a bájital képességem így megpróbálok hamar érzekni és a tanári asztalhoz a legközelebb ülni, hogy mindent eltudjak lesni amit a tanárnő csinál.
Érdeklődve hallgatom az előadást, de nemigazán tudom mennyire tehetem fel az eltérő kérdéseimet hiszen most magasabb téren kérdezet minket a tanár így félve nyújtoma kezem és kezdem el mondani amikor felszólít,
- Úgy gondolom, hogy igenis meg nem is a helyes válasz. - jelentem ki félénken, - Mert, szükség van még a tapasztalatra. A bájilatoknak elkészítési nehézségei vannak. Egy kezdő sose lehet képes magától elkészíteni egy mester szintű bájitalt. De mégis lehet szerencséje. -  fejezem be a gondolat menetemet.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




1. óra: A bájitaltan alapjai Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. óra: A bájitaltan alapjai   1. óra: A bájitaltan alapjai Icon_minitime2020-02-13, 19:42

Kicsit megcsúsztam az órára, amit Filtro professzor tartott az alsóbb éveseknek. Szerettem mindig bejárni bájitaltanra, úgyhogy nem okozott nekem az ismétlés. Egy bocsánatkérő tekintettel néztem a professzorra, amikor beléptem, és leültem Tia mellé. Tudtam, hogy nem akar beleszólni a válasz adásokba, pedig nagyon jól is értett ehhez a tantárgyhoz, nagybácsikája útján. Csöndben figyelek az órán.
Vissza az elejére Go down
Norina Filtro
Tanár
Norina Filtro


Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 29.
44
Hozzászólások száma : 443

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: 2D12+16
Health point (maximum): 50
Képesség: : Bájital
Csokibéka rang:
Inventory:

1. óra: A bájitaltan alapjai Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. óra: A bájitaltan alapjai   1. óra: A bájitaltan alapjai Icon_minitime2020-02-14, 13:12

Hallgatom a válaszokat, és elmosolyodom. 
- Szóval elég lenne a bájitalfőzéshet az alapanyag, a kellékek, némi tapasztalat, és egy kis mázli is, kérdezek vissza? 
Aztán a felsőbb évesekre nézek. 
- Önök is így gondolják? - kérdezem kifejezetten tőlük.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




1. óra: A bájitaltan alapjai Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. óra: A bájitaltan alapjai   1. óra: A bájitaltan alapjai Icon_minitime2020-02-15, 14:37

-  Szerintem a mázlinak itt nincs helye, mert nem lehet fél vállról venni a bájitalfőzést. - mondom a többiekhez. - Meg azért szerintem senki nem áll bele egy olyan bájital elkészítésbe, amihez vagy nincs tapasztalata, vagy a képességeit meghaladja. - fejtem tovább a saját véleményemet, és várom akár a professzor, akár a többiek reakcióját.
Vissza az elejére Go down
Tiara Prince
Magister
Magister
Tiara Prince

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2019. May. 20.
18
Hozzászólások száma : 1476

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D12 + 8
Health point (maximum): 32
Képesség: : Elmemágia Elmemágia
Csokibéka rang: 10. szint Békalegenda 10. szint Békalegenda
Inventory:

1. óra: A bájitaltan alapjai Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. óra: A bájitaltan alapjai   1. óra: A bájitaltan alapjai Icon_minitime2020-02-15, 14:52

- Nos, - nézek a tanárnőre. - ha mindez elég lenne a bájitalfőzéshez, akkor a legtöbb bájitalt muglik is el tudnák készíteni.
Miért nem tudják mégsem? Egyszerűen azért mert nincs meg bennük valami, ami elengedhetetlen kelléke a bájitaloknak. Mégpedig a varázserő. Akar használunk ráolvasást a bájitalokra, akár nem, a varázserőnket mindenképpen felhasználjuk. Hiszen kapcsolatba kerülünk a hozzávalókkal. Sokan azt gondolják, hogy a bájital készítőknek nincs szüksége varázslatra, hiszen legtöbbször nem használnak pálcát. De ez nem így van. A nagyobb erejű bájitalfőzők sokkal erősebb bájitalokat képesek készíteni, és ezért van az is hogy az ő kezükben a hozzávalók akár erősebben is kifejthetik hatásukat, vagy képesek a különböző hozzávalók tulajdonságait kombinálni és ezzel teljesen új bájitalokat létrehozni. - válaszolok a feltett kérdésre.
Vissza az elejére Go down
Helen Green
Mirakulum residentus
Mirakulum residentus
Helen Green

Rímhányó Mágus
A legjobb locsolóvers közönségszavazat
Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 24.
29
Hozzászólások száma : 1248

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 8
Health point (maximum): 30
Képesség: : Levegő mágia Levegő mágia
Csokibéka rang: 9. szint Békatitán 9. szint Békatitán
Inventory:

1. óra: A bájitaltan alapjai Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. óra: A bájitaltan alapjai   1. óra: A bájitaltan alapjai Icon_minitime2020-02-15, 16:01

Csendben hallgatom Tiát, és Jamest. Végülis igazuk lehet, nem vicc a bájitalfőzés. 
- Professzor, lehet egy kérdésem? Tud-e olyanról, vagy hallott olyanról, hogy véletlen alapanyagokból készült el egy bájital, vagy főzet? - érdeklődök a professzortól.
Vissza az elejére Go down
Dragneel Darman
Magister
Magister
Dragneel Darman

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 29.
31
Hozzászólások száma : 1268

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D12 + 8
Health point (maximum): 32
Képesség: : Térmágia Térmágia
Csokibéka rang: 8. szint Béka Nagymester 8. szint Béka Nagymester
Inventory:

1. óra: A bájitaltan alapjai Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. óra: A bájitaltan alapjai   1. óra: A bájitaltan alapjai Icon_minitime2020-02-15, 16:15

- Vagyis az általam megfogott és az üstbe dobot hozzávaló akaratom ellenére is kapcsolatba lép a varázserőmmel? De mégis hogyan lehetséges mindez? - kérdezem a tanárnőtől mitán elgondolkoztam a fésőbbévesek válaszait halva.
Vissza az elejére Go down
Norina Filtro
Tanár
Norina Filtro


Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 29.
44
Hozzászólások száma : 443

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: 2D12+16
Health point (maximum): 50
Képesség: : Bájital
Csokibéka rang:
Inventory:

1. óra: A bájitaltan alapjai Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. óra: A bájitaltan alapjai   1. óra: A bájitaltan alapjai Icon_minitime2020-02-15, 17:59

Hm.. Véletlen bájital? - gondolkozom el. Persze hogy van. Tulajdonképpen valamilyen szinten minden bájital a véletlen műve. Aki bájitalokat készít az ismeri az alapanyagok tulajdonságait. És ha ezekkel kísérletezget néha igazán érdekes dolgok készülhetnek.

Aztán a fiatalemberre nézek.
- Nagyon jó a kérdés. Ezt a legjobban egy igazán ritka alapanyagon lehet látni. - azzal hátra megyek az irodámba és egy gyönyörűen szikrázó növénnyel térek vissza.
- Ez egy Holdliliom. Nagyon ritka növény és egyetlen Szirma bármilyen bájital ható erejét a többszörösére növeli.
Jöjjenek csak közelebb.
- Ezt nézzék! - azzal tenyeremet lassan a növény egy szikrázó levele felé teszem. A növény levele lassan a kezem felé fordul.
- Látják? Valamilyen szinten minden élőlény érzi a körülötte lévő varázslatot. Még a növények is.
Érzékelik és fel is próbálják használni. - mutatók a növényre amelynek szikrázása bevonja a kezem.
Aztán ahogy lassan elhúzom láthatóvá válik egy pici szál amely mintha összekötni vele a kezem.
- Látják? - suttogom. - Csodálatos. Ez a szál a varázslatom, ami összekapcsolt bennünket. Ha lenne hozzá tehetségünk láthatnánk a varázslat szálait körülöttünk, bennünk mindenütt a világon. Ami összekapcsol bennünket. És megvilágítja a kapcsolatainkat. Ahogy a pálcánkból kiáramló varázslat is különböző színekben pompázik. - húzom el a kezem, megszakítva a csodás pillanatot.

Aztán a gyerekekre nézek. Tia halott sápadtan néz rám. Látom, a könnyeivel küszködik és kerdőm néz rám.
- Igen. - bólintok. Ez a virág Perselusé volt. Ő bízta rám a gondozását sok évvel ezelőtt.
És a legbecsesebb ajándék azóta is ami kaptam és valaha kapni fogok.
Tia bólintására újra az osztály felé fordulok.

Köszönöm a részvételt, és mielőtt elfelejteném:
A következő órára házi feladatként kérem a bájitalok csoportosításának utána nézni. Ne lepődjenek meg, van többféle. Elég egyet kiválasztaniuk és leírniuk. Ez lesz majd a következő óránk anyaga.
Viszlát!

Azzal hátat fordítva, óvatosan viszem vissza a növényt az irodámba.
Vissza az elejére Go down
Helen Green
Mirakulum residentus
Mirakulum residentus
Helen Green

Rímhányó Mágus
A legjobb locsolóvers közönségszavazat
Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 24.
29
Hozzászólások száma : 1248

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 8
Health point (maximum): 30
Képesség: : Levegő mágia Levegő mágia
Csokibéka rang: 9. szint Békatitán 9. szint Békatitán
Inventory:

1. óra: A bájitaltan alapjai Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. óra: A bájitaltan alapjai   1. óra: A bájitaltan alapjai Icon_minitime2020-02-20, 21:29

- Én a Felhasználhatóságról írtam, melynek csoportjai a Felhasználthatatlantól egészen az Ölhet kategóriáig terjed. Az az érdekesség van az egészben, hogy vannak olyan alapanyagok, amiket a muglik ugyanúgy használják, mint ahogy mi, csak nem bájital főzésre, hanem például gyógyításra.
Vissza az elejére Go down
Norina Filtro
Tanár
Norina Filtro


Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 29.
44
Hozzászólások száma : 443

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: 2D12+16
Health point (maximum): 50
Képesség: : Bájital
Csokibéka rang:
Inventory:

1. óra: A bájitaltan alapjai Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. óra: A bájitaltan alapjai   1. óra: A bájitaltan alapjai Icon_minitime2020-02-21, 12:34

- Nos Miss Green. Ön nem a felhasználhatóságról írt, hanem kb. semmiről. Kérem a jövőben inkább ne csináljanak házi feladatot és viseljelék el a következményeit, mint egy összecsapott valamit küldjenek, aminek semmi értelme nincsen. 
- Miss Green. Vasárnap éjfélig van ideje, csakúgy mint a többieknek tisztességesen beadni a házi feladatát.
Vissza az elejére Go down
Dragneel Darman
Magister
Magister
Dragneel Darman

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 29.
31
Hozzászólások száma : 1268

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D12 + 8
Health point (maximum): 32
Képesség: : Térmágia Térmágia
Csokibéka rang: 8. szint Béka Nagymester 8. szint Béka Nagymester
Inventory:

1. óra: A bájitaltan alapjai Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. óra: A bájitaltan alapjai   1. óra: A bájitaltan alapjai Icon_minitime2020-02-22, 12:54

Nem akartam már a legelején bénának tűnni és segítséget kréni Tia-tól. POntosan emiatt rendeteg időt és energiát öltem bele abba, hogy keresgéljek meganyni könyvben ímg össze szedjem a házifeladathoz szükséges anyagot. A begyűjtött információt gondosan felvéstem papiruszra és a tanári asztalra raktam.

"A bájitalokat csoportokba soroljuk:
1.       MK: Mérgek
2.       VBI: Veszélyeztetett Bájitalok
3.       KSZ: Kártékony Szerek
4.       GYKI: Gyenge Kábító Ital
5.       GYB: Gyógyító Bájital
6.       EB: Erősítő Bájital
7.       SZF: Szerencse Főzetek
8.       SZB: Szerelmi Bájitalok
9.       SZSZ: Szépségi Szerek
10.   ÉB: Érzelmi bájitalok
11.   FF: Fizikai Főzetek
12.   NVB: Növényekre Vonatkozó Bájitalok 
Ezeket tömören csoportokra oszthatjuk. Ezekbe a csoportokba a megfelelő bájitalfajok vannak téve: 
1.csoport: Szerelmi-érzelmi, szépségi és fizikai szerek: SZB, SZSZ, ÉB, FF
2.csoport: Mérgek- kártékony hatású kábitalok: MK, VBI, KSZ, GYKI
3.csoport: Gyógyító és erősítő bájitalok, növényekre vonatkozó szerek: GYB, EB, NVB
 
Szerelmi és érzelmi bájitalok közt a különbség, hogy a szerelmi bájitalok (SZB) magunkhoz csábítjuk a kiválasztott személyt. Az érzelmi bájitalokkal (ÉB) viszont a barátságát kapjuk, vagy kedvét másítjuk meg! 
A szerelmi bájitalok közt az Amortentia bizonyul a legerősebb szerelmi bájitalnak"
Vissza az elejére Go down
Helen Green
Mirakulum residentus
Mirakulum residentus
Helen Green

Rímhányó Mágus
A legjobb locsolóvers közönségszavazat
Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 24.
29
Hozzászólások száma : 1248

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 8
Health point (maximum): 30
Képesség: : Levegő mágia Levegő mágia
Csokibéka rang: 9. szint Békatitán 9. szint Békatitán
Inventory:

1. óra: A bájitaltan alapjai Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. óra: A bájitaltan alapjai   1. óra: A bájitaltan alapjai Icon_minitime2020-02-22, 13:53

Kicsit pofára estem a házi készítésével, és bárcsak Tia segítségét kértem volna inkább, így beleástam magamat abba, hogy jól megcsináljam a házimat. Több órás keresgetés után - reméltem, hogy jót -, de megtaláltam. 

1.csoport: Szerelmi-érzelmi, szépségi és fizikai szerek: SZB, SZSZ, ÉB, FF
2.csoport: Mérgek- kártékony hatású kábitalok: MK, VBI, KSZ, GYKI
3.csoport: Gyógyító és erősítő bájitalok, növényekre vonatkozó szerek: GYB, EB, NVB


1. csoport:
1. Szerelmi Bájital
2. Szépségi Szerek
3. Erősítő Bájitalok
4. Fizikai Főzetek


2. csoport: 
1. Mérgek
2. Veszélyeztetett Bájitalok 
3. Kártékony Szerek
4. Gyenge Kábító Italok


3. csoport
1. Gyógyító Bájital
2. Erősítő Bájital
3. Növényekre Vonatkozó Bájital 


Reménykedtem benne, hogy a professzor így elfogadja. Ha nem, akkor nincs jobb ötletem, és Tia segítségére fogok szorulni, nem is kicsit. 
Vissza az elejére Go down
Norina Filtro
Tanár
Norina Filtro


Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 29.
44
Hozzászólások száma : 443

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: 2D12+16
Health point (maximum): 50
Képesség: : Bájital
Csokibéka rang:
Inventory:

1. óra: A bájitaltan alapjai Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. óra: A bájitaltan alapjai   1. óra: A bájitaltan alapjai Icon_minitime2020-02-24, 11:33

A házi feladatokat átnéztem, és elfogadhatónak találtam. 

A tanórán való részvételért Miss Green, Miss Prince, Mr. Dragneel és Mr. Gordon háza is 5 ponttal gyarapodik.

A házi feladatok megoldásáért Miss Green és Mr Dragneel  2 -2 pontot kap a bájital készségpontjaihoz.

Figyelmeztetem továbbá a meg nem jelent tanulókat, hogy további távolmaradásuk súlyos következményeket von maga után.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





1. óra: A bájitaltan alapjai Empty
TémanyitásTárgy: Re: 1. óra: A bájitaltan alapjai   1. óra: A bájitaltan alapjai Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
1. óra: A bájitaltan alapjai
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Magnetarion Varázsakadémia :: MINDENSÉGEK :: Második játék-
Ugrás: