Magnetarion Varázsakadémia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Magnetarion Varázsakadémia....Ahol a varázslat újjászületik....

HomeHome  Diákjaink  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Órarend
Hónap Alaptárgy 1. Alaptárgy 2.
1. hét Mágiaelmélet SVK
2. hét Növénytan LLG
3. hét Bájitaltan Rúnatan
4. hét Átváltozástan Mágiatörténet

Fakultációk
Repüléstan
Mugliismeret
Jóslástan
Etika
W&D

Házpontok
házpontok

Khimeras
348
Auctoritas
441

Favoritus
360

Top posters
Tiara Prince (856)
Az emlékek tárháza Vote_lcapAz emlékek tárháza Voting_barAz emlékek tárháza Vote_rcap 
Helen Green (839)
Az emlékek tárháza Vote_lcapAz emlékek tárháza Voting_barAz emlékek tárháza Vote_rcap 
Dragneel Darman (709)
Ríviai Jorg (482)
Norina Filtro (387)
Admin (344)
Mesélő (295)
Rosie McGalagony (218)
Daniel Cards (163)
Damien (141)

Az emlékek tárháza

Go down 
3 posters
SzerzőÜzenet
Daniel Cards
1. szint Békagyűjtő
1. szint Békagyűjtő
Daniel Cards

Csatlakozás dátuma : 2020. Nov. 14.
Hozzászólások száma : 163

Karakterlap
Jellem: -1
Képesség: : Vízmágia Vízmágia
Képességpontok:
Az emlékek tárháza Left_bar_bleue1/20Az emlékek tárháza Empty_bar_bleue  (1/20)
Lexikális tudás:
Az emlékek tárháza Left_bar_bleue244/400Az emlékek tárháza Empty_bar_bleue  (244/400)
Bájitalok - Alapszint:
Az emlékek tárháza Left_bar_bleue21/36Az emlékek tárháza Empty_bar_bleue  (21/36)
Varázslat - alapszint:
Az emlékek tárháza Left_bar_bleue59/59Az emlékek tárháza Empty_bar_bleue  (59/59)
Inventory:

Az emlékek tárháza Empty
TémanyitásTárgy: Az emlékek tárháza   Az emlékek tárháza Icon_minitime2022-06-28, 01:39

Egy reggelen egy új üzenet jelenik meg a hirdetőtáblán.

Az Emlékek Tárházában valami nagyon elromlott. Az emlékek összekeveredtek, és őskáosz alakult ki. 

A könyvtáros a segítségeteket kéri a megoldásban, mielőtt az összekeveredett emlékek esetleg rossz kezekbe kerülve még nagyobb galibát okozhatnának. 

Az emlékek tárháznak kinyitása rendkívül nehéz feladat, hiszen rendkívüli tudás birtokába juthattok e helyszínen. Ám ezt ki is kell érdemelnetek.
A termet összesen 5 diák tudja kinyitni, akiknek emlékekért cserébe emlékeket kell adniuk.
De nem akármilyen emléket kell megosztaniuk egymással. Ez a terem az emlékek terme, és az emlékek megosztása bizalom kérdése.
Bizonyítsátok be, megbíztok e annyira társaitokban, hogy a leg ... leg emléketeket megosszátok velük.
Ehhez a könyvtáros merengőjét kell megszereznetek, amiben társaitoknak megmutatjátok az emlékeket. 

-------------------------------------------------------------------------------------------
KM:
A könyvtáros a diákok segítségét keresi 5 ember személyében,akármilyen nagyobb csapat csak jobban bekavarná a már most is őskáoszban forgolódó emlékeket.Amikor a Diákok megérkeznek már vár rátok,egy középkorú nőről van szó,szemüvege aranyozott,s téglalap alakú üvegekkel rendelkezik, egy kis lánc látható a bal szeme alatti átmeneten lelőgva.A szagán érezhető az alkohol,és látszódik rajta,hogy egy gyors problémaűzőt húzott le nemrég.Mondjuk ha másról nem is a savanyú arcáról ítélve a próbléma még nincs megoldva.Ahogya érkeztek felszólal. 

-Enyhén szólva is baj van ezért csak gyorsan levezetem nektek a feladatot.Az emlékektárházában valami elromlott de azt nem lehet tudni pontosan mi,ezért teljesen olyan mintha össszetépett történelem könyvből akarnál olvasni.A ti dolgotok,hogy bejussatok a tárházába és ott sikeresen megjavítsátok a hibákat.Viszont az emlékek teljes káosza miatt a tárház teljesen lezárt,csak emléket emlékért lehet adni,hogy betérhessetek,de nem akármilyeneket,fontosabbakat,a legsötétebbeket,a leg akármilyeneket.Ehez megkapjátok a merengőmet,viszont ajánlom,hogy ne jöjjetek vissza ha semmit nem csináltatok.Meg kell bíznotok egymásban vagy a semmiért pocsékoltam az időmet veletek. -A szemüvegét egy gyors mozdulattal kicsit feljebb igyekszik igazítani - Nem szeretném a tanárikar már alapból elfoglalt tagjait belevonni ebbe a galibába.Úgyhogy gyerünk! 1,2! 1,2! 

Ahogyan beszél lehejezi az eggyik közeli asztalra a merengőt és a könyvespolcok felé indul.Az 1,2re csettingetve eltűnik közöttük.Magatokra hagyva a merengővel,hogy induljatok problémát oldani. 

Daniel 

A könyvtáros segítségkérésére elindulok a könyvtár felé,kíváncsi vagyok most mi lehet a probléma.A második emeleten fel és be a könyvtárba,ahogyan megérkezek a könyvtárba a könyvtáros elkezd beszélni amint egy pár társam is belépett.*Riporternek is mehetett volna csak a kinézetéből ítélve* gondolom magamban,magyarázni kezdi a problémát.*Hát persze kevesebbel nem is tudtál volna kezdeni nemde?* gondolom a minimális frusztrációval.Azért még elmondja,hogy m kell a bejutáshoz és a merengőt csak lerakja.Majd csettingetve elmegy a könyvek között. 

-Noss,szerintem itt a merengő kívül nincsen más tennivalónk úgyhogy,nagy valószínűséggel csak mehetünk is a tárházba.Ha már a könytáros volt olyan kedves,hogy legalább ennyit itt hagyott nekünk.

A szülei nagyházakból származtak, akik megpróbáltak neutrálisak maradni a háborúban, sokat kísérleteztek, és a családi könyvtáraik rengeteg könyvet tartalmaztak, amikben sok sok fajta mágia tanításait őrizték. Használtak sötét, elementáris, szürke és hasonló varázslatokat is. Amikor Daniel 8 éves lett neki is elkezdték tanítani ezeket. Daniel úgy hiszi, hogy az egyensúly a legfontosabb dolog, hogy nem szabad csak egy részt használni, emiatt a hite miatt sokan gúnyolták amikor kicsi volt. Tizenkét évesen felfedezte a különleges tehetségét, ez a tehetség a rúnamágiában és magukban a rúnákban rejlett, és most reméli, hogy bepótolhatja mindazt, amiből gyerekként kimaradt. Daniel titokzatos és komoly, nehezen bízik meg valakiben, de ha valakit sikerül be engednie akkor kedves és megértő, de az ellenségeihez kegyetlen is tud lenni. Nagyon fontos neki az igazságos büntetés kiosztása, rengeteg "maszkot" visel, hogy elrejtse az igazi énjét.
Vissza az elejére Go down
Helen Green
1. szint Békagyűjtő
1. szint Békagyűjtő
Helen Green

Rímhányó Mágus
A legjobb locsolóvers közönségszavazat

Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 24.
27
Hozzászólások száma : 839

Karakterlap
Jellem: 0
Képesség: : Levegő mágia Levegő mágia
Képességpontok:
Az emlékek tárháza Left_bar_bleue5/20Az emlékek tárháza Empty_bar_bleue  (5/20)
Lexikális tudás:
Az emlékek tárháza Left_bar_bleue373/400Az emlékek tárháza Empty_bar_bleue  (373/400)
Bájitalok - Alapszint:
Az emlékek tárháza Left_bar_bleue38/36Az emlékek tárháza Empty_bar_bleue  (38/36)
Varázslat - alapszint:
Az emlékek tárháza Left_bar_bleue59/59Az emlékek tárháza Empty_bar_bleue  (59/59)
Inventory:

Az emlékek tárháza Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az emlékek tárháza   Az emlékek tárháza Icon_minitime2022-06-28, 17:05

Segítség kell a könyvtárosnak? Jól hangzik, az biztos, így elindulok a könyvár felé. A sarkon befordulva Danielt látom besuhanni, majd nagy léptekben indulok el a fiú után. 
*Jaj, csak el ne essek már megint, csak el ne esssseeeee* Placcs! Na szépen vagyok, jöttem megcsókolni és megölelni a földet, amit még fokoztam azzal, hogy ha már úgyis mindegy volt, a fejem koppant egyet a játólapon. Sajgó térddel és fejjel feltápászkodok, majd apró léptekbe a fájós testrészeimet belibbenek a könyvtárba, ahol nem meglepődve csak Daniel volt, illetve a könyvtáros. 
- Szép napot! - köszönök oda a könyvtárosnak, majd a fiú mellé lépek, akinek az alkarján végigsimítom a kezemet, majd a fájós buksimra teszem vissza. - Valamiről lemaradtam?

Bukarest mellett született, születésének estéjén viharban, és szakadó hóesésben történt, ami emlékeztette a kis városkát egy évszázadokkal ezelőtt született, később igen sokra vivő varázsló születésének.Születésekor fel sem sírt, annál jobban mosolygott, ami kicsit megrémisztette a szüleit, de a boldogságuk gyorsan elfeledtette velük. Rossz kedvében, aki esetleg rossz szándékkal közelít felé, akaratán kívül egy taszító lökést küld ellene, akit kedvel, az illető érzékeli azt.
Dragneel Darman
0. szint Békalencse
0. szint Békalencse
Dragneel Darman

Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 29.
30
Hozzászólások száma : 709

Karakterlap
Jellem: +1
Képesség: : Térmágia Térmágia
Képességpontok:
Lexikális tudás:
Az emlékek tárháza Left_bar_bleue358/400Az emlékek tárháza Empty_bar_bleue  (358/400)
Bájitalok - Alapszint:
Az emlékek tárháza Left_bar_bleue28/36Az emlékek tárháza Empty_bar_bleue  (28/36)
Varázslat - alapszint:
Az emlékek tárháza Left_bar_bleue56/59Az emlékek tárháza Empty_bar_bleue  (56/59)
Inventory:

Az emlékek tárháza Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az emlékek tárháza   Az emlékek tárháza Icon_minitime2022-07-01, 18:09

Unalmam elütése gyanánt gondoltam benézek a suli könyvtárába. Hátha találok valami varázskönyvet a sárkányokról de jobban érdekelt volna a térmágia.
Nem kis meglepetésemre több osztálytársam is bent van.
Pont akkor érkezek meg a terembe amikor Helen végig simítja Daniel karját.
* Hoppáré.... * - jegyzem meg magamban
* Itt valami készül, vagyis burjánzink. * - fut tovább a gondolat szál a fejemben.
Pillanatokon belül hiány alakul hasít belém. Rég láttam már fekete hajzuhatagú barátnőmet. Rég szorítottam magamhoz....
A gondolataimat itt szakítom meg , mert félek hogyha tovább folytatok őket még elviselhetetlenebb lesz hiánya.
- Khmm. - köszörülöm meg a torkomat.
- Remélem nem zavartam meg a kis együtt léteteket. - szólalok meg kis mosollyal az arcomon.
- Mi szél hozott ide titeket? - kérdezem meg mielőtt túl hosszúra nyúlna a csend.
Körülnézve észre veszem a merengőt.
- Ez nem szokott itt lenni. - jelentem ki.
- Nem tudjátok miért van itt? - kérdezem az újabb kérdésem.

Előtörténet:
Már igen fiatal korában megmutatkozott a varázs ereje. Az évek alatt az ereje csak nőt. 10 éves korában egy verekedésbe került, amibe megütötték és megverték őt. Ekkor elvesztette a nyugalmát és a közelben lévő fémkukát összelapította és kigyújtotta a kezeit, aminek hála a többiek otthagyták őt. A tűz nem égette meg őt mert tudat alatt irányította azt. Azóta félik és csúfolják őt s így kapta a Salamandra becenevet.
Mint a többi fiatalnál nem képes uralni a varázserejét és ösztönösen használja azt tudat alatt. A szülei ezért döntöttek a Magnetarion mellett, mert a tanári karról jót hallani. Így bíznak benne, hogy a gyerekük képes lesz megzabolázni a varázserejét az iskola tanítása alapján.
Helen Green
1. szint Békagyűjtő
1. szint Békagyűjtő
Helen Green

Rímhányó Mágus

27

Karakterlap
Képességpontok:
Lexikális tudás:
Az emlékek tárháza Left_bar_bleue373/400Az emlékek tárháza Empty_bar_bleue  (373/400)
Bájitalok - Alapszint:
Az emlékek tárháza Left_bar_bleue38/36Az emlékek tárháza Empty_bar_bleue  (38/36)
Varázslat - alapszint:
Inventory:

Az emlékek tárháza Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az emlékek tárháza   Az emlékek tárháza Icon_minitime2022-07-01, 21:21

Ahogy hol Danielt, hol a merengőt nézem, elgondolkodom. Mit oszthatnék meg egyáltalán a többiekkel? A bénázásaimat? Vagy egy olyan dolgot, amire egyáltalán nem emlékszem? Egyszer csak felcsillan bennem a felismerés. Neeem, azt nem. Kicsit kétségbeesetten nézek Danielre,hiszen a prefektusi szobában történteket osszam meg mindenkivel? Ekkor valaki megköszörülte a torkát mögöttem, még inkább rémülten a hang irányába figyelek. 
- Öhm, szia Darman. - szólalok meg kissé zavartan, Daniel mellett maradva. majd elnevetem magamat. - A képességem hozott ide minket. Az lenne a dolgunk elvileg, hogy a könyvtárosnak kellene segítenünk kinyitni az Emlékek tárházát, ha jól tudom, nem is akárhogyan: a legmélyebb emlékeinkkel. És igen, ez eddig nem volt itt, egészen idáig, mert a könyvtáros hozta ide. 
A figyelmemet inkább a könyvekre fókuszálom, hátrahagyva a két fiút, majd az érdeklődésemet felkeltett, vagyis inkább érdekesnek tűnő könyvekre fókuszálok: régi történeteket tartalmazó könyvek, amiket el kell magammal vinnem mindenképpen. 
*Vajon a többiek hol lehetnek? Bár nem is zavarna, ha nem lennénk többen, mert legalább csak Darmannak kellene megmutatni az emlékemet, ami eléggé gyorsan nagy port kavarna az iskolában. De őszintén szólva: nem bánom, és fel fogom vállalni.*  Gondolom, miközben az egyik könyvet lapozom, és elmosolyodok.

Bukarest mellett született, születésének estéjén viharban, és szakadó hóesésben történt, ami emlékeztette a kis városkát egy évszázadokkal ezelőtt született, később igen sokra vivő varázsló születésének.Születésekor fel sem sírt, annál jobban mosolygott, ami kicsit megrémisztette a szüleit, de a boldogságuk gyorsan elfeledtette velük. Rossz kedvében, aki esetleg rossz szándékkal közelít felé, akaratán kívül egy taszító lökést küld ellene, akit kedvel, az illető érzékeli azt.
Daniel Cards
1. szint Békagyűjtő
1. szint Békagyűjtő
Daniel Cards

Karakterlap
Képességpontok:
Lexikális tudás:
Az emlékek tárháza Left_bar_bleue244/400Az emlékek tárháza Empty_bar_bleue  (244/400)
Bájitalok - Alapszint:
Az emlékek tárháza Left_bar_bleue21/36Az emlékek tárháza Empty_bar_bleue  (21/36)
Varázslat - alapszint:
Inventory:

Az emlékek tárháza Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az emlékek tárháza   Az emlékek tárháza Icon_minitime2022-07-20, 11:54

Hirtelen koppan valami,és nemsokára Helen tér be a könyvtárba végigsimítja a karomat majd a fejére teszi,ott simítgatom egy halvány mosolyal gondolom szegényem el eshetett valahol.Nemsokára valaki megköszörüli a torkát és ahogyan hátra pillantok darman áll ott,az még a jobbik eset.Nemsokára kérdez és Helen válaszol,ezért én csak csendben maradok.Helen el lép tőlünk és elkezd olvasni.El kellene gondolkoznom,hogy milyen emléket mutatok majd,de azelőtt gyorsan megszólalok. 

-Ahogyan Helen mondta,az emlékek tárházában kialakult az őskáosz és ahoz,hogy megjavítsuk legelősször ki kell nyitni,amihez emlékeket kell megosztani.A legmélyebbeket, ehez itt hagyta a könyvtáros a merengőjét.De miután bejutottunk ötletem nincs,hogy mégis mi vár ránk és,hogy miképpen oldjuk meg,gyorsan üljünk le és gondoljuk át mit akarunk,addig lehet még valaki bejön. 

Ahogyan végeztem le ülök Helen közelébe az eggyik asztalhoz,és elgondolkozom.*Milyen emléket oszzak meg? A gyerekkoromat? Nem,az nem titok és már rég zöldágra tértem vele.vagy talán...... Igen,az jó lessz,az eléggé megváltoztatott,és mai napig nem értem teljesen.

A szülei nagyházakból származtak, akik megpróbáltak neutrálisak maradni a háborúban, sokat kísérleteztek, és a családi könyvtáraik rengeteg könyvet tartalmaztak, amikben sok sok fajta mágia tanításait őrizték. Használtak sötét, elementáris, szürke és hasonló varázslatokat is. Amikor Daniel 8 éves lett neki is elkezdték tanítani ezeket. Daniel úgy hiszi, hogy az egyensúly a legfontosabb dolog, hogy nem szabad csak egy részt használni, emiatt a hite miatt sokan gúnyolták amikor kicsi volt. Tizenkét évesen felfedezte a különleges tehetségét, ez a tehetség a rúnamágiában és magukban a rúnákban rejlett, és most reméli, hogy bepótolhatja mindazt, amiből gyerekként kimaradt. Daniel titokzatos és komoly, nehezen bízik meg valakiben, de ha valakit sikerül be engednie akkor kedves és megértő, de az ellenségeihez kegyetlen is tud lenni. Nagyon fontos neki az igazságos büntetés kiosztása, rengeteg "maszkot" visel, hogy elrejtse az igazi énjét.
Dragneel Darman
0. szint Békalencse
0. szint Békalencse
Dragneel Darman

Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 29.
30
Hozzászólások száma : 709

Karakterlap
Jellem: +1
Képesség: : Térmágia Térmágia
Képességpontok:
Lexikális tudás:
Az emlékek tárháza Left_bar_bleue358/400Az emlékek tárháza Empty_bar_bleue  (358/400)
Bájitalok - Alapszint:
Az emlékek tárháza Left_bar_bleue28/36Az emlékek tárháza Empty_bar_bleue  (28/36)
Varázslat - alapszint:
Az emlékek tárháza Left_bar_bleue56/59Az emlékek tárháza Empty_bar_bleue  (56/59)
Inventory:

Az emlékek tárháza Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az emlékek tárháza   Az emlékek tárháza Icon_minitime2022-07-24, 12:42

Előbb végig hallgatom Helen-t aki mintha zavarba jönne azon, hogy rajta kaptam Daniellel. Majd azután Danielt hallgatom végig aki elmondja, hogy mit is kell pontosan csinálni. Bár ezt Helen is megtette. De így, hogy ketten mondták el már “mindent” tudok.
- Engem, nem zavar ha össze jöttök. - adom tuttukra, hogy nem kell aggódni ettől.
- Legalább nem csak én figyelek majd a kis Szőkénkre hanem lesz egy párja s társa. - folytatom.
- De kérnék egy kis időt míg át gondolom az emlékeimet. - s ezzel arrébb is mozgok a legközelebbi asztalhoz.
Leülve keze a székre kissé féloldalasan vagyok az asztalnak dőlve. Kezemmel egyenletesen egymás után járnak a ujjaim fel - le.
Gondolataim cikáznak, hogy mi is legyen ez az emlék.
Nehéz dió mert nagyon titkom nincs. Vagyis úgy tudom.
Majd eszembe jut a téli szünetben történtek. Sötét és mocskos emlékek senkinek sem beszéltem róla.
* Ez jó lehet, de félek megmutatni nekik. *
Körülbelül 10 perc telhetett el.
Mozdulatom ahogy felálltam hirtelen történik.
Oda megyek a merengőhöz s megállok előtte.
Fogalmam sincs, hogy mit kell csinálni. Igaz hallottam róla, hogy a pálcámmal kell megfognom az emléket s ki ragadnom a fejemből. De ezt nem tanították még meg nekünk így értetlenül állok s a minden gondolatom az emlék körül forog.
Fel se tűnik, hogy rá támaszkodok s merengőre amiben megjelenik az emlékképen ami körül járnak a gondolataim.

Egy barlang látszik, telis tele csontvázakkal. De ezek nem emberi csontok hanem sárkányoké.
Aki ott volt az első évben lévő Balatoni kiruccanáson az felismerheti másoknak többet nem mond.
Önmagam látom ahogy nézem miként mennek ki a többiek zsupsz kulccsal előttem. Én hátra maradtam s legutolsónak távozom. De előtte megtömöm a zsebem sárkány arannyal, könnyel s csak azután távozok.

- Ezek még mind nálam vannak, vagyis jól eldugtam őket. Sajnálom, hogy nem szóltam róla, hogy magammal hoztam párat belőlük. - kezdek magyarázkodni amint vége lesz az emléknek s én elengedem a merengőt.
* Még jó, hogy nem a másik emléket mutattam meg nekik. * - gondolom magamban.

Előtörténet:
Már igen fiatal korában megmutatkozott a varázs ereje. Az évek alatt az ereje csak nőt. 10 éves korában egy verekedésbe került, amibe megütötték és megverték őt. Ekkor elvesztette a nyugalmát és a közelben lévő fémkukát összelapította és kigyújtotta a kezeit, aminek hála a többiek otthagyták őt. A tűz nem égette meg őt mert tudat alatt irányította azt. Azóta félik és csúfolják őt s így kapta a Salamandra becenevet.
Mint a többi fiatalnál nem képes uralni a varázserejét és ösztönösen használja azt tudat alatt. A szülei ezért döntöttek a Magnetarion mellett, mert a tanári karról jót hallani. Így bíznak benne, hogy a gyerekük képes lesz megzabolázni a varázserejét az iskola tanítása alapján.
Daniel Cards
1. szint Békagyűjtő
1. szint Békagyűjtő
Daniel Cards

Karakterlap
Képességpontok:
Lexikális tudás:
Bájitalok - Alapszint:
Varázslat - alapszint:
Inventory:

Az emlékek tárháza Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az emlékek tárháza   Az emlékek tárháza Icon_minitime2022-07-25, 08:55

Darman felszólalt.Legelősször azzal kezdi,hohy ő nem bánná ha összejönnénk Helennel,és legalább még lenne valaki aki figyelhet rá. 

-Szegényke egy kicsit balszerencsés,de azon kívül szerintem tud vigyázni magára,másképpen pedig majd ott leszek mellette,hogy segítsek neki. 

Szólalok meg egy mosolyall.Darman időközben leült és valószínűleg elmélyedt a gondolataiban.Én visszagondolok a saját emlékemre és megborzongok,de már nincs visszaút,ez lessz a legjobb választás.Ahogyan feljövök a gondolataim tengeréből észreveszem Darmant ahogyan áll a merengő felett és valamire nagyon koncentrál,nemsokára be is szippant minket a merengő ahol végignézzük az emléket.Ahogyan kijövünk darman magyarázkodni kezd,miután végez megszólalok. 

-Noss én nem utállak meg emiatt és nem is változott a véleményem.Ez csak természetes, mondjuk veszélyes lehetett volna a szituáció ha valamivel megátkozták volna az aranyat.De nem tették tehát mostmár minden rendben van.  

Sóhajtok eggyet majd én lépek oda a merengőhöz,a pálcámat gyorsan előhívom a csuklótarómból és a fejemhez tartom,az emlékre gondolok,és elkezdem távolabbra vinni a pálcámat amit egy ezüstös ködféle fonál követ,majd mikor végeztem bele eresztem a merengőbe az emléket,mire az beszipant minket mégegyszer. 

A jelenet ami megjelenik fura de érdekes.A Cards birtok hátsó udvarában állok egy kis kút féleség ben(képzeljetek el egy moonwell-t a wowból)a vize tükrözi az éjszakai holdat,Körülöttem sakurafák láthatóak,róluk most nem lampionok lógnak hanem különböző talizmánok,rúnákkal vésve és festve.A kút  velem szemben lébő részén egy tükör látható amiben én teljesen látszódok.De valami nincsen rendben,mert a tükör csak engem tükröz,a háttér teljesen fekete,és a bennelévő tükörkép nem engem utánnoz,hanem saját mozgása van.Máshogy nézek ki az emlékben mint az előbb,a hajam rövidebb,az arcom ürességgel teli,hiányzik a nyakamból a már megszokott hold medál,a derekamra egy japán eredetű róka max van rá illesztve,és a szemim is fáradtsággal és telítettek.Ekkor még empata voltam... Csak egy pár másodpercig áll minden.Majd megszólalok az emlékben. 

-Őszintén nem értem.Miért nem vagy képes te és az összes más végre nyugalmat hagyni nekem? 
Üresnek érzem magam,haszontalannak,és teljesen feleslegesnek.Ez is a te hibád,nemde? A labirintusban is csakhogynem egy jelenet lett belőle,már megint elő jöttetek.Talán hiba volt több személységet kitalálnom azért,hogy megvédjem magam.Mert a végén nem megvédtetek hanem elnyomtatok,most,hogy külön helyeken állunk,és különbek vagyunk pedig üres vagyok.Nem érzek idegességet,semmit a fáradtságon kívül.Nem emlékszem ki is voltam valójában.Talán az akit a szüleim neveltek? Vagy az akinek voltak barátai? Talán a jó tanuló? Talán az örök gondolkodó?Eggyáltalán nem emlékszem. -Ahogyan az emlék beszél a víz amiben áll elkezd besötétülni,ahogyan beszél egyre sötétedik és zavarodik- Tudod ennek az egésznek már nem látom értelmét.Maszk maszk után ha ez a személységem akkor mégis ki vagyok? Egy alap,ami szükséges a maszkoknak,semmi más.Elfáradtam,és elegem van mindenből,a tanulásból,a mágiából,a magnetarionból és a relytvényeikből,a sárkányokból,más embereknek az érzéseiből.Mi értelme empatának lenni ha egyszerűen nemtud érdekelni se a saját nemlétező érzéseim sem mások érzései? De leginkább belőled van elegem. -Azzal az emlék Daniel letépi a derekáról a róka maszkot és elhajítja a kúton kívüli kövekre,ahol darabokra törik.Csak ekkor szólal meg a tükörben lévő Daniel.-Ezt mind csak te csinálod.Engedd el és ébredj fel. -Azzal a tükör megreped majd milliónyi darabra törik,a víz amiben az emlék áll teljesen szurok fekete lessz,és az Emlék Daniel egyszerűen a térdére esik,mint akiből kiment az erő az álláshoz.Csend lett,és minden mintha megállt volna.Egyszer viszont valami megtöri az idő fagyást. A víz újra elkezdi mutatni az egboltot,majd amint a hold is megjelenik benne teljesen kitisztul és visszatér eredeti ezüstös színére és mintha eggyetlen egy esőcsepp esne bele lenyugszik a víz és tükör sima lessz,abban már látható egy újabb tükörkép,de az a tükrökép a mostani Danielt mutatja.Suttogások veszik tele az emléket,tökéletesen érthetőek,de mindenkinek másak,csak egy szó hallatszódik mindenkinek tisztán.Örökkévalóság

Azzal az emlék teljesen abba marad és én fáradtan le rogyok a legközelebbi székre,és egy kis idő után megszólalok. 

-Ez még az előző év végén volt.A szüleim készítették elő amikor elkezdtem egy kicsit beszélni nekik a problémáimról.A mai napig nem értem a felét se annak,hogy mi történt. csak annyit,hogy azután változtam meg,és hogy az empátiám vízmágia lett.Illetve ezután kaptam meg a családi ereklyét,a hold medálomat. 

Ahogyan végeztem előveszem a termoszom és gyorsan kortyolok belőle egy nagyot,tea,szokásomhoz híven.Amikor végeztem elrakom a termoszt, a kezeimet összerakom és a fejemet pihentetem rajta.

Helen Green
1. szint Békagyűjtő
1. szint Békagyűjtő
Helen Green

Rímhányó Mágus

27

Karakterlap
Képességpontok:
Lexikális tudás:
Bájitalok - Alapszint:
Varázslat - alapszint:
Inventory:

Az emlékek tárháza Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az emlékek tárháza   Az emlékek tárháza Icon_minitime2022-07-25, 17:32

*Mi ez az ellenem való szövetkezés, he? Meg mi az hogy szőke? Barna!* Nem is figyelek tovább a kettejük beszédére, egy félreeső, csöndes helyre próbálok elmenni, ahol egyedül önmagamat hallhatom, senki mást. Az arcomat a kezeimbe temetem, és ülök hosszú, hosszú időn keresztül, ki tudja, mennyi ideig. Nem tudom, hogy ez az emlék mennyire lesz jó, vagyi mennyire lesz érdekfeszítő, de két emlék fontos számomra, amire azt mondom, hogy talán megosztok a többiekkel, de ezt a gondolatot inkább elvetem, csak egy mély emléket megmutatva, hátha nem döntök túl rosszul.
Egy parkban ülök, benne a hintában, kihasználom a szél adta előnyöket, és magasra szállok fel, fel az egekbe, ám egyszer csak egy hatalmas nagy csattanás éri el a hátamat, majd kacagás. Levetődök a hintáról, talppal a földre érek, és megfordulok. Mike Myers, és a csodálatos brancsa, akik folyamatosan szekálnak, mert más vagyok, mint ők, de ez az utolsó részemről, amit egyáltalán hagyok. Érzem, dühbe gurulok, egyet lépek a társaság felé, akik tovább nevetnek, nem veszik komolyan, hogy én bármi bajt tudok egyáltalán okozni, így körbevesznek. Az esetleges ütések elől a földre lekuporodok, tűröm a rúgásokat, de az utolsónál hirtelen felállok, és hatalmasat taszítok a körülöttem lévőkön egy erős szél kíséretében, majd sarkon fordulok, elrohanva a helyszínről.
Felriadok, úgy tűnik, elaludtam. *Ilyen nincs, megint a legjobbkor aludtál el.* Hirtelen felállok, de pechemre pont megszédülök, és nekiesek a mellettem lévő szekrénynek, ami segítségével lassan és óvatosan indulok el a többiek felé, akiknek nem szívesen mutatom azt, hogy elszundítottam. Kicsit értetlenül nézek a fiúkra, útmutatást kérnék tőlük, de szerencsémre pont Daniel megelőzött a dologgal, így én is megmutatom a saját emlékeimet. 
- Megvagyunk, nem? - kérdezem kissé elnyújtott mosollyal, miközben a fájós testrészemet dörzsölöm, majd szúrós szemmel Darman felé nézek, meghúzom a vállamat. - De ezek nagyon érdekes emlékek, amiket megosztottatok, és aminek részese lehettem. Meg te, Okoska törp, jól jegyezd meg, hogy a Szőke és a Vörös közös erővel fog bosszút állni rajtad. És szép vagy, hogy elhozod a dolgokat, és nem szólsz. Igaz, nem kötelességed végülis. 
Elnevetem magamat, majd kacsintok a fiúk felé. Daniel mintha kissé fáradtabb lenne az emlék megmutatása után, majd elkezdi magyarázni a történteket, amik nála történtek. Ahhoz képest az én emlékem piskóta.

Daniel Cards
1. szint Békagyűjtő
1. szint Békagyűjtő
Daniel Cards

Karakterlap
Képességpontok:
Lexikális tudás:
Bájitalok - Alapszint:
Varázslat - alapszint:
Inventory:

Az emlékek tárháza Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az emlékek tárháza   Az emlékek tárháza Icon_minitime2022-07-28, 22:48

KM 

Elősször mintha semmi nem történne,eggyáltalán semmi,már már azt hinnéétek valami nincsen rendben majd hirtelen egy pillanat alatt mintha csak pislantanátok,megváltozik a helyzetetek,már eggyikőtök sem ott van ahol ezelőtt volt. Helen egy erdőben találja magát,egy hintában ülve ami az eggyik fáról lóg. A közelben egy nagyobb kunyhó bejárata található,az ablakokból láthatóan egy labor és ház összevonása, az ajtó csukva de nem bezárva.Ha beljebb lép akkor jobban megszemlélheti a rendezett káoszt,bájitalok és hozzávalók az asztalokon,jegyzetek és naplók egy pár tinta folt és penna,és a szoba másik végén egy ajtó ami egy szerény hálószobába vezet,egy ágy,egy asztal és egy könyvespolc,persze elbűvölt gyertyák világításában. 

Darman egy torony tetején találja magát kinézetre tipikus fantasy mágus torony,egy lépcső található nem messze,ha darman lejjebb megy akkor egy trófea terem féleségben találja magát,különböző ereklyék és az azokat tartó vitrinek veszik körül,mindeggyik előtt található egy könyv,az elején van kinyitva,minden ereklyének a nevét,és egy gyors talpalóját lehet rajta olvasni.Egy főnix kristályozodot könnye,egy sárkány szeme.Egy baziliszkusz farka,egy egyiptomi tekercs.Különböző korok ereklyéi.  

Daniel egy könyvtárban van még mindig,de a könyvespolcok tornyosulnak a szemen túl és felül,létrák és katalógusok,félig mintha már lenne egyfajta teknológia,ha a számítógépből lehet itélkezni.A könyvespolcok mozognak mint a régi roxfort lépcsői,néhány a fizika törvényeit megtagadva lebeg.De mindezek ellen a könyvtár mégis rendezetlen,a katalógusok összekavarva,könyvek más helyeken,másképpen szólva egy könyvtáros rémálma.  

Hirtelen egy hang szólal meg ami váltakozik és több száz hangon beszél,hol férfi hol nő,hol gyerek,hol öreg. 

-A múlt a jövőbe folyik,emlékek ütköznek és vetekednek,háborúznak egymással szinte,hozzatok mindent rendbe.  

Azzal a hang teljesen levág,mintha félbeszakadt volna.Most lesztek arra figyelmesek,hogy halljátok egymást ha beszéltek.De eggyikőtök sincsen a másik közelében sem.Mi lehet itt a dolgotok? Hol vagytok? Vigyázzatok mert az emlékek összefolyhatnak és nem mindeggyik barátságos,főleg az anomáliák amik keletkezhetnek belőlük.

Ajánlott tartalom

Az emlékek tárháza Empty
TémanyitásTárgy: Re: Az emlékek tárháza   Az emlékek tárháza Icon_minitime

Az emlékek tárháza
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal