Magnetarion Varázsakadémia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Magnetarion Varázsakadémia....Ahol a varázslat újjászületik....

HomeHome  Diákjaink  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Órarend
Hónap Alaptárgy 1. Alaptárgy 2.
1. hét Mágiaelmélet SVK
2. hét Növénytan LLG
3. hét Bájitaltan Rúnatan
4. hét Átváltozástan Mágiatörténet

Fakultációk
Repüléstan
Mugliismeret
Jóslástan
Etika
W&D

Házpontok
házpontok

Khimeras
348
Auctoritas
441

Favoritus
360

Top posters
Tiara Prince (856)
A medálok nyomában Vote_lcapA medálok nyomában Voting_barA medálok nyomában Vote_rcap 
Helen Green (839)
A medálok nyomában Vote_lcapA medálok nyomában Voting_barA medálok nyomában Vote_rcap 
Dragneel Darman (709)
Ríviai Jorg (482)
Norina Filtro (387)
Admin (344)
Mesélő (295)
Rosie McGalagony (218)
Daniel Cards (163)
Damien (141)

A medálok nyomában

Go down 
4 posters
SzerzőÜzenet
Alric Maggot
0. szint Békalencse
0. szint Békalencse
Alric Maggot

Csatlakozás dátuma : 2022. Mar. 17.
31
Hozzászólások száma : 70

Karakterlap
Jellem: +1
Képesség: : Tűzmágia Tűzmágia
Képességpontok:
A medálok nyomában Left_bar_bleue9/20A medálok nyomában Empty_bar_bleue  (9/20)
Lexikális tudás:
A medálok nyomában Left_bar_bleue104/400A medálok nyomában Empty_bar_bleue  (104/400)
Bájitalok - Alapszint:
A medálok nyomában Left_bar_bleue4/36A medálok nyomában Empty_bar_bleue  (4/36)
Varázslat - alapszint:
A medálok nyomában Left_bar_bleue10/59A medálok nyomában Empty_bar_bleue  (10/59)
Inventory:

A medálok nyomában Empty
TémanyitásTárgy: A medálok nyomában   A medálok nyomában Icon_minitime2022-06-24, 21:33

Reméli, hogy az öreg bőregér nem  bolondozik vele. Még mindig nem érti, miért nem tudta elmondani, mi is ez a medál. Már egy hét eltelt azóta, hogy az öreg Bema küldetéséről visszatértek, és úgy érzi itt az ideje utánajárni, a dumáló medáljának. Kíváncsi rá hogy honnan származik, és hogy egyáltalán mi a fene ez. Az hogy a kétes szitukban nekiállt beszélni hozzá, szinte csábította arra hogy szabadon engedje. Mi az hogy szabadon engedje? Ez csak egy medál nem? Igaz beszél, de mindegy. Egyszer egy vörös hajú öreg csóka mondta neki, hogy óvakodj minden tárgytól ami gondolkodik, beszél de nem látod hol tartja az eszét. Ez ebben az esetben fokozottan igaznak tűnik, hiszen arra kérte, hogy engedje szabadon az erejét.... ~ Rideg... gondolja magában.
A könyvtárhoz érve, kicsit tanácstalanul körbenéz. Még két embernek mondta ezt a dolgot, Oliviának és Helennek, kíváncsi hogy eljönnek-e.
Eszébe jut közben, az a másik iker tag a boltban, hogy hogy kiakadt, amikor meglátta a medált. Öltek, kínoztak embereket a jelképe alatt. Szemei mohón megcsillannak. Nagy hatalma lehet, ha ennyire kiborult tőle a fószer.
NEM IS TUDOD MENNYIRE!
~ Nem lenne egyszerűbb, ha elmondanád ki is vagy, és mit akarsz?
De ezúttal nem érkezik válasz. Szemmel láthatóan szórakoztatónak tartja, hogy bosszanthatja a srácot. Biztos így akar bosszút állni a lerázása miatt.
Lassan idő van, és a lányok még sehol. Úgy dönt, hogy végül bemegy.
- Mit is mondott az öreg denevér? Zoroasztrizmus? Odamegy a mogorva könyvtároshoz, és kikéri a könyveket. Elég sok forrás van, idő mire mindet átnyálazza. 
-Hol vannak már a csajok? Teszi fel a kérdést méltetlenkodva leginkább magának.
-Csshh! Pisszen rá a nyanya.
- Ne már! Egyedül vagyok! Kit zavarnék? Megcsóválja a fejét és leveszi a legelső kötetet, felcsapja egy véletlenszerű oldalon, és olvasni kezd.

Utálta az embereket. Gyermekként semmi olyan élménye nem volt, amit a kortársai átéltek. A szeretetteljes környezetet, a béke fogalmát. Amikor a halál ott liheg a nyakában egy bűnöző képében, vagy amikor csalókat kell lebuktatni, vagy épp amikor egy horgon tekergő kukac szerepét játssza egy pecabot végén. A neve is gyalázza, amit egyben utál és imád. Maggot… Kukac. Ezt a mentora ajándékozta neki a hatodik születésnapján. Kedves…
Vissza az elejére Go down
Helen Green
1. szint Békagyűjtő
1. szint Békagyűjtő
Helen Green

Rímhányó Mágus
A legjobb locsolóvers közönségszavazat

Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 24.
27
Hozzászólások száma : 839

Karakterlap
Jellem: 0
Képesség: : Levegő mágia Levegő mágia
Képességpontok:
A medálok nyomában Left_bar_bleue5/20A medálok nyomában Empty_bar_bleue  (5/20)
Lexikális tudás:
A medálok nyomában Left_bar_bleue373/400A medálok nyomában Empty_bar_bleue  (373/400)
Bájitalok - Alapszint:
A medálok nyomában Left_bar_bleue38/36A medálok nyomában Empty_bar_bleue  (38/36)
Varázslat - alapszint:
A medálok nyomában Left_bar_bleue59/59A medálok nyomában Empty_bar_bleue  (59/59)
Inventory:

A medálok nyomában Empty
TémanyitásTárgy: Re: A medálok nyomában   A medálok nyomában Icon_minitime2022-06-25, 09:42

Ahogy visszatértünk a kiruccanásunk után, még mindig meglepődök azon, hogy Alric Oliviát és engem a könyvtárba invitált valamilyen medálok miatt, így a fáradság ellenére is, de elindulok a második emeletre, ahol belépek az ajtón. 
- Halló! Alric? Olivia? - kérdezem a kelleténél egy kicsit hangosabban, majd egy hangos Csittet hallanék, majd keresve a hang forrását, helyette inkább elnémulok, így a két társam keresésre indulok. Nem kellett sokáig kutatnom, Alric hangját kapásból ki lehet szűrni a könyvtár rengetegből, így nevetve elindulok a fiú felé. 
- Meg se lepődök rajtad. De azon méginkább, hogy engem is megtiszteltél azzal, hogy a tanakodásra invitáltál. Érdekes és titokzatos figura vagy, és megvan a magadhoz való eszed, az egyszer fix. Találtál valamit? - kérdezem, miközben a könyvek felé bökök, majd leülve elkezdtem olvasni őket. - Ez nekem egy kicsit zavaros. Úgy gondolod, hogy ezekben a könyvekben lenne az, amit egyáltalán keresünk? Na de még egy kérdés jelen pillanatban motoszkál bennem, vagyis kettő: hol van Olivia, és miért pont engem hívtál ide a többiekkel ellentétben?

Bukarest mellett született, születésének estéjén viharban, és szakadó hóesésben történt, ami emlékeztette a kis városkát egy évszázadokkal ezelőtt született, később igen sokra vivő varázsló születésének.Születésekor fel sem sírt, annál jobban mosolygott, ami kicsit megrémisztette a szüleit, de a boldogságuk gyorsan elfeledtette velük. Rossz kedvében, aki esetleg rossz szándékkal közelít felé, akaratán kívül egy taszító lökést küld ellene, akit kedvel, az illető érzékeli azt.
Olivia Rose Fury
1. szint Békagyűjtő
1. szint Békagyűjtő
Olivia Rose Fury

Csatlakozás dátuma : 2022. Jan. 30.
26
Hozzászólások száma : 71

Karakterlap
Képesség: : Időmágia Időmágia
Képességpontok:
A medálok nyomában Left_bar_bleue3/20A medálok nyomában Empty_bar_bleue  (3/20)
Lexikális tudás:
A medálok nyomában Left_bar_bleue46/400A medálok nyomában Empty_bar_bleue  (46/400)
Bájitalok - Alapszint:
A medálok nyomában Left_bar_bleue10/36A medálok nyomában Empty_bar_bleue  (10/36)
Varázslat - alapszint:
A medálok nyomában Left_bar_bleue17/59A medálok nyomában Empty_bar_bleue  (17/59)
Inventory:

A medálok nyomában Empty
TémanyitásTárgy: Re: A medálok nyomában   A medálok nyomában Icon_minitime2022-06-26, 07:52

Elmélázásomból pattant ki a szemem.
-Bazdki, bazdki bazdki! - Mondom miközben "néhány" könyvet kapok fel és kezdek el vele rohannia  könyvtárba.
-Olivia, hogy lehetsz ilyen buta, hogy elfelejted?! - Mérgelődtem magamban, amikor egy váratlan pillanatban hasra vágódtam. 
-Au.- Nyögtem fel kissé kellemetlenül, de mivolt nem volt igazán időm a bénázásomat sajnálni megpróbáltam felpattanni, és összeszedni a könyveket. Ismét a könyvtár felé mentem.
 Ahogy oda értem láttam is ahogy Helen bemegy, de hiába kiabáltam neki, se kép se hang. Csak a szokásos Helen. Sántikálva, bicebócán, de beértem a könyvtárba.
-Jó napot! - Köszöntem a könyvtárosnak
 - Visszahoztam a könyveket - Mondtam, miközben leraktam azokat az asztalra, és a könyvek súlyának köszönhetően puffant is egyet.
~Na szép volt, aki eddig nem tudta, hogy ide jöttem most már tudja~ Gondoltam magamban, majd lehajoltam a sajgó bokámhoz és megvizslattam.

Milyen is a jellemem? Hmm.. Talán ambiciózus, céltudatos, AKARATOS, csodás, vicces, nagyon nagyon okos. Könnyen gyorsan tanulok. Nehéz velem nem jól kijönni. Ha valakiben ellenszenvet merek vélni, megkeserítem az életét. A barátaimért kiállok. Mindig ott vagyok ha szükségük van rám. Imádok minden badarságban részt venni, általában, ha valami huncutságról van szó én mindig ott vagyok.
Helen Green
1. szint Békagyűjtő
1. szint Békagyűjtő
Helen Green

Rímhányó Mágus

27

Karakterlap
Képességpontok:
Lexikális tudás:
A medálok nyomában Left_bar_bleue373/400A medálok nyomában Empty_bar_bleue  (373/400)
Bájitalok - Alapszint:
A medálok nyomában Left_bar_bleue38/36A medálok nyomában Empty_bar_bleue  (38/36)
Varázslat - alapszint:
A medálok nyomában Left_bar_bleue59/59A medálok nyomában Empty_bar_bleue  (59/59)
Inventory:

A medálok nyomában Empty
TémanyitásTárgy: Re: A medálok nyomában   A medálok nyomában Icon_minitime2022-06-26, 14:43

Az olvasásomat követve megriadok, egy hangos puffanásnak köszönhetően, így felnézve az előttem álló könyvből, a zaj forrása felé kidugom a fejemet: Olivia az. Kissé felkuncogok, majd egy halk köhintéssel jelzek a lánynak, hogy itt vagyunk, de amint elnézem, nincs valami jó állapotba, így odamegyek hozzá. 
- Khm, szia Olivia. - Hát te meg mi a fészkes fenét csináltál? - kérdezem, amikor látom, hogy egy "kisebb" köteg könyvet hozott magával. - Nem is tudtam, hogy te is ennyire könyvmoly vagy, ki nem néztem volna belőled. Na de térjünk is vissza a tárgyra, gyere. 
Megfogom a lány kezét, és húzom oda az asztalunkhoz, mutatva neki, hogy Alric épp csöndesen olvassa a könyvet .

Bukarest mellett született, születésének estéjén viharban, és szakadó hóesésben történt, ami emlékeztette a kis városkát egy évszázadokkal ezelőtt született, később igen sokra vivő varázsló születésének.Születésekor fel sem sírt, annál jobban mosolygott, ami kicsit megrémisztette a szüleit, de a boldogságuk gyorsan elfeledtette velük. Rossz kedvében, aki esetleg rossz szándékkal közelít felé, akaratán kívül egy taszító lökést küld ellene, akit kedvel, az illető érzékeli azt.
Alric Maggot
0. szint Békalencse
0. szint Békalencse
Alric Maggot

31

Karakterlap
Képességpontok:
Lexikális tudás:
A medálok nyomában Left_bar_bleue104/400A medálok nyomában Empty_bar_bleue  (104/400)
Bájitalok - Alapszint:
Varázslat - alapszint:
A medálok nyomában Left_bar_bleue10/59A medálok nyomában Empty_bar_bleue  (10/59)
Inventory:

A medálok nyomában Empty
TémanyitásTárgy: Re: A medálok nyomában   A medálok nyomában Icon_minitime2022-06-27, 22:27

LAssan betipegnek a lányok is. Ez kicsit megkönnyebbülést hoz, mert legalább más társasága is lesz azon a karótnyelt könyvtároson kívül. pompás. A könyvek többsége  nem tartalmaz túl sok infót. Mindenhol Ahriman neve tűnik fel,  de ezt már amúgy is tudta, aztán valami érdekes kerül a karmai közé.
Végigolvassa a bejegyzést és kellő komolysággal, biccent egyet. Közben Helen valamit magyaráz neki, de nem tud figyelni, annyira elragadják a gondolatok. Így először csak biccent a lány felé, majd észbe kap és feláll, majd int a legközelebbi szék felé. - Köszönöm hogy eljöttél! Olivia is berobog közben hangos puffanások kíséretében.  Félbehagyja az elkezdett köszöntőt, mert nem szereti ismételgetni magát, inkább megvárja míg elül az izgalom és a csacsogás.
Szóval, hogy gyors legyen a dolog és nekiállhassunk mihamarabb dolgozni. Itt Helenhez fordul. Miért te? A legutóbbi kalandunk során észlelted a medálom hatását. Nem tudom hogyan, de ráéreztél. A másik. Okos vagy. Nem mutatod, bezárkózol a falaid mögé viccesen hisztizel és még egy tapsvihart is kicsikartál belőlem a lépcsős jeleneteddel. Komolyra fordítja a szót. - Viszont a farkaskaland során arra is rájöttem, hogy kiválóan felismered a helyzetek adta lehetőségeket és ketten együtt olyan szinergiákat, szabadítunk el, ami nagy akadályokat képes leküzdeni. 
Oliviához fordul. Olivia drága tyúkom! Teszi hozzá vicceskedve. Csak nem, képzelted, hogy kihagylak egy ilyen buliból! Téged, aki véredet adtad értem. Ha egyszer valami nagy mágus leszek, itt megpaskolja a medált, te leszel a jobbomon!
-És most térjünk a tárgyra! Felemeli a medált és maga elé tartja. Minden tekintet rá siklik.
-Ez itt- kezdi kissé túlzott éllel a hangjában, - Beszél! Beszél, és azt akarja hogy irányíthasson.
-BAROMSÁGOKAT BESZÉLSZ!
- Hallgass! vágja rá, mire a lányok érdekesen néznek.
-Öm most is dumált.  Mindegy! a lényeg az, hogy amit a vén bőregér mondott, rendelkezik némi igazságtartalommal. Az az Ahrimann a zoroasztrizmus nevű vallás egy istene. Tulajdonképpen a gonosz főisten, Ahura Mazda ősi ellenfele. Megbizonyosodik arról, hogy a lányok tudják követni, majd folytatja. Ez a pasas felel elvileg minden rosszért a Földön vagy legalábrossznak vélt dologért. És ez nagy különbség. Nézőpont kérdése, de ebbe most ne menjünk bele. A lényeg, hogy ez a pasas, megidézett valami démonszolgákat, aki bűnök manifesztációi és medálokba zárta őket. Itt  megkocogtatja a medál fedelét.
-OKOS!
szándékosan nem vesz tudomást a lakó hízelgéséről
- Eddig ennyit sikerült kiderítenem. A feladatunk az lesz, hogy minél jobban megismerjük ennek a dolognak a hátterét, hogy megtudjuk mivel állunk szemben. Segítetek?

Utálta az embereket. Gyermekként semmi olyan élménye nem volt, amit a kortársai átéltek. A szeretetteljes környezetet, a béke fogalmát. Amikor a halál ott liheg a nyakában egy bűnöző képében, vagy amikor csalókat kell lebuktatni, vagy épp amikor egy horgon tekergő kukac szerepét játssza egy pecabot végén. A neve is gyalázza, amit egyben utál és imád. Maggot… Kukac. Ezt a mentora ajándékozta neki a hatodik születésnapján. Kedves…
Olivia Rose Fury
1. szint Békagyűjtő
1. szint Békagyűjtő
Olivia Rose Fury

26

Karakterlap
Képességpontok:
Lexikális tudás:
A medálok nyomában Left_bar_bleue46/400A medálok nyomában Empty_bar_bleue  (46/400)
Bájitalok - Alapszint:
A medálok nyomában Left_bar_bleue10/36A medálok nyomában Empty_bar_bleue  (10/36)
Varázslat - alapszint:
A medálok nyomában Left_bar_bleue17/59A medálok nyomában Empty_bar_bleue  (17/59)
Inventory:

A medálok nyomában Empty
TémanyitásTárgy: Re: A medálok nyomában   A medálok nyomában Icon_minitime2022-06-28, 08:28

-Szia Helen!- Egyenesedtem ki a fájós bokám mellől
- Hát.. Olvastam- Megvontam a vállam
-Vagyis nézegettem a  képeket. Azok izgalmasabbak - Vakartam meg a buksimat, majd egy hirtelen mozdulattal már robogtunk is Alric felé.
-Jujuj, lassabban Helen, fájok - Sóhajtottam egyet. Alric azonnal egy rövid kis monológba kezdett Helennek, majd felém fordult. A mondatai hallatán az arcom elpirosodott, és elmosolyodva bólintottam egyet, majd Alric ismét monológba kezdett, aminek hallatán a szemöldököm felszökött a homlokom tetejére.
-Hm...  Nem hiszem, hogy itt - Mutatok körbe a könyvtárban -Bármi érdekeset is találnánk. - Kezdek körbe forogni amég meg nem látok egy rácsos ajtót.
-Na ott - Mutatok  az ajtóra- Lehet izgalmasabb dolgok rejlenek. - Mondom

Milyen is a jellemem? Hmm.. Talán ambiciózus, céltudatos, AKARATOS, csodás, vicces, nagyon nagyon okos. Könnyen gyorsan tanulok. Nehéz velem nem jól kijönni. Ha valakiben ellenszenvet merek vélni, megkeserítem az életét. A barátaimért kiállok. Mindig ott vagyok ha szükségük van rám. Imádok minden badarságban részt venni, általában, ha valami huncutságról van szó én mindig ott vagyok.
Helen Green
1. szint Békagyűjtő
1. szint Békagyűjtő
Helen Green

Rímhányó Mágus

27

Karakterlap
Képességpontok:
Lexikális tudás:
Bájitalok - Alapszint:
Varázslat - alapszint:
Inventory:

A medálok nyomában Empty
TémanyitásTárgy: Re: A medálok nyomában   A medálok nyomában Icon_minitime2022-06-28, 15:07

Végigghallgatom, amit Alric mond, és elmosolyodom. Én megmondtam, hogy nem tud mindent rólam,  igaz, saját magam sem igazán: de valóban, egy álarcot húztam magam elé.
- Másrészt miért is ne használtam volna ki az alkalmat arra, hogy elriasszam a farkasokat, hm? - kérdezem, miközben elhúzom mosolyra a számat, majd halkan elnevetem magamat. - Hogy én okos lennék? Csak a józan paraszti eszem diktál, amit kombinálok a meglévő varázslótudásommal. 
Amikor Alric a mellettem álló Oliviát édes tyúkomnak szólytja, az viszi a dolgot annyira, hogy kicsit hangosabb nevetésbe török ki, amit egy hangos csittegés szakít félbe. De várjunk csak, jól hallottam?
- Várj egy kicsit, Alric. Akkor tényleg komolyan mondtad akkor, hogy beszél a medálod? Nem volt akkor mégsem rossz a megérzésem az nem hagyott cserbe, főképp, amikor meg lett kérdőjelezve egy olyan ember, akinek ez a dolog a hivatása egy évszázada.
Elkezdem az előttem álló könyveket unottan olvasni, de megakad magán a keresett szón a szemem.
- Öm srácok, azt hiszem, találtam valamit. Akit te emlegettél Alric, le van ide írva, és nem csak ezek. MIntha hasonló dolgok is lennének ideírva. - mondom, miközben gyorsan áltfutom a könyvet, majd a a két térsam elé tolom.

Alric Maggot
0. szint Békalencse
0. szint Békalencse
Alric Maggot

31

Karakterlap
Képességpontok:
Lexikális tudás:
Bájitalok - Alapszint:
Varázslat - alapszint:
Inventory:

A medálok nyomában Empty
TémanyitásTárgy: Re: A medálok nyomában   A medálok nyomában Icon_minitime2022-06-28, 21:20

Maga elé húzza a könyvet és olvasni kezdi:-"Ahrimann nem a gonoszság manisztációja a hitük szerint. A Zoroasztrizmus nem ismeri el a gonoszság létezését, Ahriman jelenléte, a jóság hiánya.
- Miféle zagyvaság ez? Fakad ki. Ha nem jó, akkor  gonosz ? Mi az hogy a jóság hiánya?
 Méltatlankodva megcsóválja a fejét és folytatja:
-" A Zoroasztrizmus tanai szerint Ahrimann a földön számos alakban van jelen. Ide tartoznak azok az állatok, akik ártanak a másiknak, az emberi gyarlóság minden formája. Az embert mint olyant, Ahura Mazda teremtményeit, az általa megidézett Daevek, vagy Dévák segítségével keríti hatalmába. Ezek afféle démoni entitások, akik egy-egy emberi bűnt / bűn csoport együttest testesítenek meg. Minél nagyobb a bűn annál erősebbek lesznek. Ősi háborúkban Nemegyszer számoltak be források arról, hogy a csata hevében, hatalmas démoni teremtmény jelent meg a csatatér szélén, és kacagott a látványon." -Ez mondjuk elég para... Szóval több ilyen létezik? 
- VAGYUNK MÉG PÁRAN!
Lepillant a medálra és ingerülten megszólal?
- De mégis mi a frászt akartok? Néma csend. -Igaz is! Nehogy segíts...
Méltatlankodva ismát eltűnik a könyv mögött.
"- A Dévák hatamas erejű teremtmények. És gazdájuk és megteremtőjük utasítását követik. Ahrimann ugyanakkor becsvágyó volt. Elhatározta, hogy lehetőséget ad az embereknek, hogy birtokolhassák ezeket a... A szöveg a végéhez ér, a következő oldalom más szöveg folytatódik. Mintha kitépték volna ezt az oldalt. 
-Oké lányok akkor foglaljuk össze. Van egy istenség, aki a bűnök démonait megidézte, manifesztálódtak, és csak úgy az emberek szolgálatába állította őket mert...csak úgy? Nem tudjuk mennyi ilyen van, nem tudjuk mit tudnak, mire képesek, és mi céllal vannak a Földön. Egy itt van a nyakamban közülük. Nem tudjuk miért nekem csipog, nem tudjuk hogy csak nekem, vagy másnak is csipog-e. Itt kicsit elgondolkodik. -Mondjuk ezt könnyen kideríthetjük. Leveszi a nyakából és az sztalra helyezi. 
-Nos? ki akarja kipróbálni?
Addig újabb forrás reményben, megnézem a rácsot. Csak tartsa valaki szemmel a banyát.

Olivia Rose Fury
1. szint Békagyűjtő
1. szint Békagyűjtő
Olivia Rose Fury

26

Karakterlap
Képességpontok:
Lexikális tudás:
Bájitalok - Alapszint:
Varázslat - alapszint:
Inventory:

A medálok nyomában Empty
TémanyitásTárgy: Re: A medálok nyomában   A medálok nyomában Icon_minitime2022-06-28, 21:39

Nyitott fülekkel hallgattam végig Alric felolvasását.
-Kakaskám, elmehetnél szinkron hangnak is - Nevettem el magam, majd közelebb hajoltam Alrichoz, és vizslatni kezdtem a könyvet, majd amikor felmorgott picit hátráltam.
-Azért elmondhatnád nekünk is, hogy mit mond, mert így csak a világba hablatyolsz.- Sóhajtottam.
Amint befejezte az összefoglalót, és nyújtotta a medált, elvettem Alrictól.
-Na lássuk a medvét - Mondtam, majd a nyakamba akasztottam, amire a medál elkezdett reagálni és meghallottam a hangot,
-ITT VAGYUNK, RAGYOGUNK.- Szólalt meg a hang, amin egyből kikerekedett a szemem.
-Mit csinálsz? - Kérdeztem vissza, és a kezemet a fülemre helyeztem reflexből a fülsüketítő hang miatt.
-JAJ TE BUTA PCSA, HÁT ENNYIT SEM ÉRTESZ?! - zengett ismét, mire az arcom teljesen elfehéredett. Levettem a medált és vissza nyújtottam Alricnak üres tekintettel.
-Ezek nem kedvesek. - Mondtam.
-A banyát elintézem én, induljatok el oda, és várjatok meg. 

Tiara Prince likes this post

Tiara Prince
1. szint Békagyűjtő
1. szint Békagyűjtő
Tiara Prince

Csatlakozás dátuma : 2019. May. 20.
16
Hozzászólások száma : 856

Karakterlap
Képesség: : Elmemágia Elmemágia
Képességpontok:
A medálok nyomában Left_bar_bleue7/20A medálok nyomában Empty_bar_bleue  (7/20)
Lexikális tudás:
Bájitalok - Alapszint:
Varázslat - alapszint:
Inventory:

A medálok nyomában Empty
TémanyitásTárgy: Re: A medálok nyomában   A medálok nyomában Icon_minitime2022-07-02, 11:32

Végre visszaértünk a suliba. Elkezdődtek a különórák apámmal, főztem pár bájitalt, vadásztam... Egészen el is felejtettem az öreghez való érkezésünkkor történteket, de most eszembe jutottak. 

-Na, akkor irány a könyvtár. Hátha megtudok valamit - jelentem ki, majd el is indulok a kastély felé. 

A könyvtár ajtajához érve, hangokat hallok. Pontosabban ismerős hangokat. Alrik, Helen, és Olivia hangját. 

*Na, ezeknek is pont most kell itt lenniük?* - gondolom bosszankodva, aztán elkapok pár szót. 

Ahrimann, medál... * Na, talán mégis jókor jöttem * - mosolyodok el, majd a másik irányba egy könyvespolc takarásában tovább hallgatózok. 

Alrik megteszi nekem azt a szívességet, hogy bár egy átlagos ember számára alig hallhatóan, de számomra mégis tisztán, felolvassa az előtte lévő könyvet, melynek minden szavát gondosan memóriámba vések. Néha azért jól jön a jó memória. 
Amint Alrik összefoglalja az olvasmány lényegét, kilépek rejtekhelyemről, majd odasétálok hozzájuk. 

- Sziasztok! Bocsi ha egy zártkörű rendezvénybe szólok bele, de nem használtatok semmiféle ezt megakadályozó bűbájt, és eléggé érdekes a téma, meg kell hagyni. Démonok manifesztálódva, medálokba zárva? Nem rossz. Feltételezem a Bema Pónál történtek is annak a cukiságnak a következményei voltak. - intek a most Oliviánál lévő medálra. - És ha ez így van, talán van némi jogom megtudni, mit is művelt velem ez az izé. 

- Mit is mondtál? A bűnök démonai? Lehet ezeknek közük a hét főbűnhöz? Amik büszkeség, kapzsiság, harag, irigység, bujaság, falánkság és lustaság? Ha igen, akkor lehetséges, hogy 7 medállal van dolgunk? A 7 nagyon erőteljes mágikus szám. A teljesség maga. Jópár varázslat van, amely ezekre épít, de egyik sem túl kellemes. Ott van például a Horcrux varázslat. 
Segíthetek esetleg kideríteni pontosan miről is van szó, vagy egyedül induljak neki a további kutatásnak?

Anglia egyik legsötétebb aranyvérű családjának utolsó  leszármazottja. Nagyszülei nevelték. Gyerekkora óta Tiát sötét varázslatokra tanították, és brutális büntetéseket kapott.  Nagyapja a halálfalók megmaradt csoportjához tartozott, gyakran vitte Tiát is ebbe a régi társaságba, különösen, amikor rájött, hogy vámpír öröksége miatt gyorsabban regenerálódik a szervezete az átlagosnál. 
Nemrégiben mindkét nagyszülőjét elveszítette, ezzel ő lett a Prince vagyon és birtok egyedüli örököse. Vámpír öröksége egyenlőre csupán kifinomultabb érzékszervi és gyorsabb regenerálódó képességén látszik, de hamarosan választás elé kerül, elfogadja e örökségét? Amíg vámpír képessége egyre jobban fejlődik, a lány varázsolni nem képes, mivel kiszámíthatatlan varázsereje miatt pálcáját elkobozták.
Társaival jól kijön, jó humorú, szereti a csínyeket, de mindig figyel a biztonságra. Szívesen segít bárkinek, aki megkéri rá. Ugyanakkor hajlamos a komorságra.
Alric Maggot
0. szint Békalencse
0. szint Békalencse
Alric Maggot

31

Karakterlap
Képességpontok:
Lexikális tudás:
Bájitalok - Alapszint:
Varázslat - alapszint:
Inventory:

A medálok nyomában Empty
TémanyitásTárgy: Re: A medálok nyomában   A medálok nyomában Icon_minitime2022-07-02, 21:09

Érdeklődve figyeli Olivia reakcióját. Szemmel láthatóan van eredménye, hiszen a lány reakciója elég meggyőző. 
-Nem ked....Mi? Hogyhogy nem? Mit mondtak?
Úgy tűnik elég zaklatott ezért inkább a könyvtárost választja mint a medált. Ez kicsit sok volt neki. Alric már megszokta hogy ezekkel a, mint kiderült entitásokkal Daevekkel társalog. Egész jóarcok tudnak lenni ha arról van szó...
-KÖSZÖNJÜK!
~ Ehh srácok csak el ne bízzátok magatokat! Egyébként mit mondtatok ennek a szegény kiscsajnak?
semmi válasz.
~ jellemző...
Az események közben berobog, előkerül a semmiből Tia is.
- Hát te meg mi a francot... akarom mondani Szia!
Nem tudja mennyit hallott, ezért kicsit finoman próbálja kerülgetni a témát.
Végül nincs rá szükség. Eleget hallott ez kiderül, így menti ami menthető
-Nos az öregnél valóban elengedtem ezt a nyakamban. De nem tudtam mit fog pontosan csinálni. Azt ígérte megoldja a helyzetemet. így is lett. Te járulékos veszteség voltál elvileg. De mivel neked sem lett bajod, nincs gáz.
A lány másik kérdésére válaszolva így felel: 
-Ezek nem a kereszténység bűnei. Teljesen mások... Na jó van némi átfedés de alapvetően ezek más eredetűek lehetnek. Az hogy pontosan kik játszanak most akarjuk kideríteni. Csatlakozol?

Helen Green
1. szint Békagyűjtő
1. szint Békagyűjtő
Helen Green

Rímhányó Mágus

27

Karakterlap
Képességpontok:
Lexikális tudás:
Bájitalok - Alapszint:
Varázslat - alapszint:
Inventory:

A medálok nyomában Empty
TémanyitásTárgy: Re: A medálok nyomában   A medálok nyomában Icon_minitime2022-07-03, 19:37

Hallgatom Alricot, ahogy olvassa azt, hogy mégis micsoda az, ami igazából a nyakában lóg. 
- Hogy mégis mi van? A bűnöket lényegében ezekbe a medálokba zárták be, és csak úgy "szétszórták" a világban? - kérdezem a fiút, aki közben magyarázza a Dévákat. - De azt hiszem, hogy értem, hogy miről beszélsz. 
Ekkor Olivia elveszi a medált, de nagyon az arcára van írva a dolog, hogy neki ez abszolút nem vonzza őt az egész medálos dolog. Érdekes módon engem kifejezetten. Nyúlok is a medálért, és felveszem. 
-Hááát szervusz, de jó, hogy te is kíváncsi vagy rám! Ez annyira csodálatos dolog! MÉÉÉÉG kérnék ebből a csodálatos dologból! Ugye milyen jó érzés? Hogy hallani a hangokat anélkül, hogy azt hinnék, hogy megőrültél? 
- Ez beszél! És ez nekem tetszik!! - vigyorodok el, miközben Tia belép az ajtón. - Ez fenomenális! Nem csodálom ezek után, hogy annyira jó kedved van, Alric. Amúgy ez a nyaklánc az, amelyik súgta neked azt a rengeteg beszólást is? Szia Tia. 
Leveszem a nyakláncot, majd én is visszaadom a fiúnak. Az előttem lévő könyvet tovább kutatom, majd egyszer csak megakad a szemem az alábbi szövegen. 
- Gyertek csak, ezt nézzétek meg, mit találtam: 
"A bűnök az alábbiak lennének, amikről ismeretség lenne, azok nem mások, mint a Félelem; Kétkedés/Kétely - mint amit említettél Alric -; Elnyomás; Elégedetlenség; Pusztulás, Betegség és a Bujaság. Ezeknek a bűnöknek a megtestesülését zárták be egy-egy medálba." 

Alric Maggot
0. szint Békalencse
0. szint Békalencse
Alric Maggot

31

Karakterlap
Képességpontok:
Lexikális tudás:
Bájitalok - Alapszint:
Varázslat - alapszint:
Inventory:

A medálok nyomában Empty
TémanyitásTárgy: Re: A medálok nyomában   A medálok nyomában Icon_minitime2022-07-03, 21:49

Legnagyobb meglepetésére Helen is lenyúlja a láncot. Figyeli a lány reakcióját, ami furcsa, hogy nem olyan zaklatott mint Olivia. Sőt mintha tetszene neki. A szemében evő mohó csillogás is effelől tanúskodik. A lány megjegyzésére elhúzza a száját.
- Milyen beszólásokról beszélsz? Én egy kedves aranyos ember vagyok mindig mindenkivel. hüvelyk és mutatóujját az orra elé emeli, és elhúzza előtte azt szimulálva, mintha megnőne az orra. Közben kacsint egyet és komoly arccal hallgatja a lány felolvasását.
Amikor végzett jelentőségteljesen Tiára pillant. Látod? mondtam, hogy ez nem a keresztény bűnökhöz tartozik. Elvégre Ahriman is a perzsák hiedelemvilágának oszlopos tagja. Náluk másfajta bűnök számítanak. Vagyis hát... Sokuk ahogy nézem nem is igazi bűn. Úgy értem, a betegség például, a pusztulás inkább afféle csapás. A féelelm is egy érzelmi állapot nem bűn. Amit használtam, az valószínűleg, ahogy mondtad is, a kétkedés lehetett. Ami ugyancsak nem bűn, hanem lelki állapot. Mindenesetre érdekes.
Kicsit megmarkolja a medált. 
Oké! Mit kezdjünk ezekkel az infókkal? A másik: Hogy lehet ezeket irányítani, uralni? MErt oké hogy itt néha dödörésznek nekem, meg csinálnak dolgokat ha engedem, de ez annyira nem bueno, hogy azt sem tudom mi jön, és mire számíthatok.
- MÉG NEM VAGY MESTER! a MEDÁL JELENLEG AFFÉLE SZÓCSŐ AMIN KERESZTÜL MINDENG AZ ÉPPEN AKKOR... ÜGYELETES... CSELEKSZIK. HA KELLŐ GYAKORLATTAL RENDELKEZEL MÁR, TANULSZ, RÁNK HANGOLÓDSZ, FEL FOGOD ISMERNI AZT AKI A SZEMÉLYISÉGEDHEZ LEGKÖZELEBB ÁLL, ÉS VÉGLEG MAGAD MELLÉ TUDOD ÁLLÍTANI. ONNANTÓL VISZONT CSAK AZ Ő SEGÍTSÉGÉT KÉRHETED. MI A TÖBBIEK MÁR NEM SEGÍTHETÜNK! JÓL FONTOLD MEG KI MELLETT DÖNTESZ. AZ HOGY A KÉSŐBBIEKBEN MENNYIRE HANGÓLÓDTOK ÖSSZE, AZ RAJTATOK ÁLL. EGYÜTT FEJLŐDTÖK ÉS EGYRE NAGYOBB CSODÁKAT VIHETTEK VÉGHEZ.
- Oké ez mind szép és jó, de mi az ára? Nem segítetek csak szívjóságból nemigaz?
- MINDEN CSELEKEDETED A MESTERÜNK VISSZATÉRÉSÉT, MEGERŐSÖDÉSÉT SEGÍTI ELŐ.
-Igazából a föld így is elég elcseszett hely gonoszság így-is úgy is van bőven. Akárki is irányítja most a gonoszt, majd legfeljebb a mesteretek és a mostani ludas leboxolják egymás között. Különösebben nem zavar.
A többiekhez fordul és elmeséli a hallottakat.
- Ja szóval ez az ábra! Én a magam részéről megtartom. Hasznos kis ketyere, jó szolgálatot tehet még. Meg hát amúgy sem vagyok épp egy kisangyal, az emberek számomra mit sem jelentenek. Legalábbis a többség. Végigpásztázza szemeivel a többieket és Olivián állapodik meg a tekintete.- így a lelkiismeretemmel sem lesz probléma.
Mi a helyzet veletek. Keresgéljünk nektek is párat?

Tiara Prince
1. szint Békagyűjtő
1. szint Békagyűjtő
Tiara Prince

Csatlakozás dátuma : 2019. May. 20.
16
Hozzászólások száma : 856

Karakterlap
Képesség: : Elmemágia Elmemágia
Képességpontok:
A medálok nyomában Left_bar_bleue7/20A medálok nyomában Empty_bar_bleue  (7/20)
Lexikális tudás:
Bájitalok - Alapszint:
Varázslat - alapszint:
Inventory:

A medálok nyomában Empty
TémanyitásTárgy: Re: A medálok nyomában   A medálok nyomában Icon_minitime2022-07-06, 19:16

Elgondolkodva figyelem Helent, amint felpróbálja a medált, majd felkiált, ahogy beszél hozzá. 

-Minő meglepetés! Szóval ez a medál kommunikálni is tud? - osztom meg a gondolataimat a többiekkel. vagyis inkább a kérdéseimet. Félelem, Kétely, Elnyomás, Elégedetlenség, Pusztulás, Betegség és Bujaság. Vagyis 7 medál létezik... Egy itt van. De vajon hol van a többi? Mi történik, ha mindet megtaláltuk? Bárki megtalálhatja ezeket? Birtokolhat valaki egyszerre több medált is? És a legfontosabb: 

- Alric, egy fontos kérdés. Mit gondolsz? A medál irányít téged, vagy inkább te irányítod a medált? Mi történik, ha átveszi az irányítást? Képes lesz a birtoklója megfékezni? Egyáltalán... Meg akarja fékezni? 

- Tudjátok egyvalamit nagyon korán meg kellett tanulnom, leginkább a saját bőrömön. 
A hatalom megromlik. Képes olyan mértékben megváltoztatni a hatalmat birtokló embert, hogy rá sem ismerhetünk. 

- Ugyanakkor hazudnék, ha azt mondanám, nem érdekel ez az egész. Szóval, ha lehet, én is kipróbálnám vajon nekem mit mond ez a medál. 

Azzal Alrik markából kiveszem a medált, és csak miután alaposan megnéztem teszem a nyakamba. 
Szemeimet lehunyva próbálom érzékelni a medálban rejlő varázslatot. 

Egy pillanatig semmi nem történik, aztán rájövök, hogy a már megszokott okklumencia pajzsom még mindig fent van. Óvatosan leengedem, hátha ez gátolhatja a medált, bár nem gondolnám. 

Aztán meghallom a hangot. 

- Nocsak! Egy vámpír! Ne küzdj ellene kislány! Erős vagy, és birtoklod azt a képességet, amit mi mindannyian. Te magad is Ahriman teremtménye vagy! Ne tagadd meg Urunk hatalmát! 

- Persze! Tudod nem te vagy az egyetlen, aki arra biztat, hogy gátlástalanul kezdjek öldökölni. Ki tudja? Talán egy szép napon hallgatni fogok rájuk! De az nem most lesz! - veszem ki a nyakamból a medált, és dobom oda Alriknak. 

- Segítek nektek a kutatásban, de nem gondolom, hogy szükségem lenne egy ilyenre. Elég a bennem élő sötétséget kordában tartani. - mondom komoran.

Anglia egyik legsötétebb aranyvérű családjának utolsó  leszármazottja. Nagyszülei nevelték. Gyerekkora óta Tiát sötét varázslatokra tanították, és brutális büntetéseket kapott.  Nagyapja a halálfalók megmaradt csoportjához tartozott, gyakran vitte Tiát is ebbe a régi társaságba, különösen, amikor rájött, hogy vámpír öröksége miatt gyorsabban regenerálódik a szervezete az átlagosnál. 
Nemrégiben mindkét nagyszülőjét elveszítette, ezzel ő lett a Prince vagyon és birtok egyedüli örököse. Vámpír öröksége egyenlőre csupán kifinomultabb érzékszervi és gyorsabb regenerálódó képességén látszik, de hamarosan választás elé kerül, elfogadja e örökségét? Amíg vámpír képessége egyre jobban fejlődik, a lány varázsolni nem képes, mivel kiszámíthatatlan varázsereje miatt pálcáját elkobozták.
Társaival jól kijön, jó humorú, szereti a csínyeket, de mindig figyel a biztonságra. Szívesen segít bárkinek, aki megkéri rá. Ugyanakkor hajlamos a komorságra.
Olivia Rose Fury
1. szint Békagyűjtő
1. szint Békagyűjtő
Olivia Rose Fury

26

Karakterlap
Képességpontok:
Lexikális tudás:
Bájitalok - Alapszint:
Varázslat - alapszint:
Inventory:

A medálok nyomában Empty
TémanyitásTárgy: Re: A medálok nyomában   A medálok nyomában Icon_minitime2022-07-10, 08:16

Alindultam a könyvtárost szórakoztatni, de még előtte Tia is csatlakozott a bandához. Nem kisértem figyelemmel az eseményeket.
-Csodás napot! - Mondtam a könyvtárosnak, miközben Alrical próbáltam felvenni a szemkontaktust.
-Érdeklődni szeretnék, hogy az alábbi könyvek szerepelnek e a könyvtár állományában? - Néztem a könyvtárost, és háttal álltam a többieknek.
-Venne elő papírt és tollat? Mondanám a listát. - Pici várakozás után elkezdtem sorolni az összes könyvet ami eszembe jutott:
  • Bircsók, Bathilda: A mágia története
  • Dabrak, Miranda: Varázslás(tan) alapfokon, I-VI.
  • Fushel, Wilbert: Defenzív mágia elmélete
  • Goffrid, Adalbert: Modern varázsláselmélet
  • Imago, Inigo: Álom a jóslásban
  • Lochart, Gilderoy:  Egy elbűvölő ember
  • Lockhart, Gilderoy: Jószomszédom, a jeti
  • Lockhart, Gilderoy: Kártevőkalauz
  • Lockhart, Gilderoy: Kirándulások a kísértetekkel
  • Lockhart, Gilderoy: Szakvéleményem szellemügyben
  • Lockhart, Gilderoy: Túrák a trollokkal
  • Lockhart, Gilderoy: Vándorlások egy vérfarkassal
  • Lockhart, Gilderoy: Véres napok Vámpírföldön
  • Lockhart, Gilderoy: Viszonyom a Vasorrúval
  • Hushpush, Tudor: A kviddics évszázadai
  • Hushpush, Tudor: A Wigtown Wanderers varázslatos játéka
  • Hushpush, Tudor: Az őrült röptű ember („Durrbele” Dai Llewellyn életrajza)
  • Hushpush, Tudor: Gondolatok a gurkóról – Védekezési stratégiák a kviddicsben
  • Mixel, Arsenius: Ismerkedés a varázsitalokkal
  • Pete, Mordicus: A földhözragadtság filozófiája. Miért boldogítja a muglikat a tudatlanság?
  • Pokeby, Gulliver: Miért nem haltam meg az augurey szavára?
  • Reskesh, Quentin: A sötét erők. Önvédelmi kalauz
  • Ripsropsky, Emeric: Az átváltozásról kezdőknek
  • Scrimgeour, Brutus: A terelők bibliája
  • Spora, Phyllida: Ezer bűvös fű és gomba
  • Stalk, Blenheim: Muglik, akik tudják
  • Tinctor, Libatius: Bájitaltan haladóknak
  • Umfraville, Quintius: A varázslók nemes sportja
  • Vablatsky, Cassandra: A Jövő zenéje

A felsorolás közben a hátam mögött kalinpáltam a többieknek, hogy tiszta a terep, mehetnek, majd ahogy a lista végére értem felsóhajtottam.
-Jaj rosz listát kezdtem el mondani! Ezeket már láttam itt! Na mindegy! - Megvontam a vállamat, majd tovább álltam.
-Köszönöm a segítséget! - A többiek után sunnyogtam, és épp érkezett valaki a könyvtárba. Nem láttam ki, de pont elég időre lefoglalta a könyvtárost, hogy a többiek után tudjak menni.

Alric Maggot
0. szint Békalencse
0. szint Békalencse
Alric Maggot

31

Karakterlap
Képességpontok:
Lexikális tudás:
Bájitalok - Alapszint:
Varázslat - alapszint:
Inventory:

A medálok nyomában Empty
TémanyitásTárgy: Re: A medálok nyomában   A medálok nyomában Icon_minitime2022-07-13, 21:22

Olivia akcióba lendült és egy rakás könyvet felsorol a lomha könyvtárosnak. ~ Ügyes kislány! Gondolja magában, majd legnagyobb meglepetésére Tia is elveszi és felpróbálja a medált. eléggé zaklatottan reagál, bármi is volt, bármit is hallott. Elveszi tőle a medált, majd hozzáteszi. Rendben. Mindenesetre nagyra értékelem a segítséged. Gyerünk! Elindul a zárolt részleg felé. Remélhetőleg Olivia elég időt nyer nekik ahhoz hogy észrevétlenül bejussanak. 
Szerencsére nem kellett csalódniuk. Simán beslisszolnak és miután Olivia is besurran, magukra zárják az ajtót. 
-Nos akkor most beszéljük meg ki mit keres!
Ezek a Deavák, vagy Dévek, vagy akármik, nem evilági teremtmények. Szóval valami okkult démonok vagy hasonlók. Ott kéne kezdenünk. Idézőmágia lehetne a másik téma amit lekeresünk, és az átkozott tárgyak a harmadik. Én az okkult részét vállalom. Mindig is érdekelt ez a téma. Döntsétek el ki mit akar! Ha megvagyunk, itt találkozunk, mondjuk fél óra múlva. Nincs sok időnk, még a végén a banya keresni kezd. Nyilván több szem többet lát. Hajrá!
Sarkon fordul és elindul megkeresni a könyvét.
ÉN A HELYEDBEN NEM AZ OKKULTIZMUSSAL FOGLALKOZNÉK! A KERESZTÉNY VONATKOZÁSBAN ÉRTELMEZETT DÉMONOKKAL FOGSZ TALÁLKOZNI. HA RÁM HALLGATSZ, AZ ŐSI VALLÁSOKAT NÉZNÉM MEG.
- Miért nem könnyíted meg a dolgom és adsz használati utasítást!
-AZ NEM LENNE MULATSÁGOS! DOLGOZZ MEG A HATALOMÉRT!
- Akkor pukkadj meg!
Megtorpan és elindul a javasolt témakört rejtő polcok felé.

Ajánlott tartalom

A medálok nyomában Empty
TémanyitásTárgy: Re: A medálok nyomában   A medálok nyomában Icon_minitime

A medálok nyomában
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal