Magnetarion Varázsakadémia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Magnetarion Varázsakadémia....Ahol a varázslat újjászületik....

HomeHome  Diákjaink  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Órarend
Hónap Alaptárgy 1. Alaptárgy 2.
1. hét Mágiaelmélet SVK
2. hét Növénytan LLG
3. hét Bájitaltan Rúnatan
4. hét Átváltozástan Mágiatörténet

Fakultációk
Repüléstan
Mugliismeret
Jóslástan
Etika
W&D

Házpontok
házpontok

Khimeras
348
Auctoritas
441

Favoritus
360

Top posters
Tiara Prince (856)
56. Egy felkérés  Vote_lcap56. Egy felkérés  Voting_bar56. Egy felkérés  Vote_rcap 
Helen Green (839)
56. Egy felkérés  Vote_lcap56. Egy felkérés  Voting_bar56. Egy felkérés  Vote_rcap 
Dragneel Darman (709)
Ríviai Jorg (482)
Norina Filtro (387)
Admin (344)
Mesélő (295)
Rosie McGalagony (218)
Daniel Cards (163)
Damien (141)

56. Egy felkérés

Go down 
+4
Dragneel Darman
Alice Evans
Helen Green
Admin
8 posters
SzerzőÜzenet
Admin
Admin
Admin
Admin

Csatlakozás dátuma : 2019. Jan. 14.
Hozzászólások száma : 344

56. Egy felkérés  Empty
TémanyitásTárgy: 56. Egy felkérés    56. Egy felkérés  Icon_minitime2022-06-14, 16:54

Elkezdődött a nyári szünet, ám egy páran inkább mégiscsak az iskolában maradnak. Egy halk köhintésre lesz mindenki figyelmes, és egy vékonyka hang szólal meg.
-      Elnézést, kisasszonyok és urak, egy levelet hoztam Önöknek az igazgatónőtől. – mondja, miközben odaadja, mélyen meghajol, és elhoppanál.
A levelet kibontva az alábbi szöveg áll benne:
„Tisztelt Diákok!
A segítségükre lenne szükségem, számítok magukra. Cherubionból – Moldávia egyik kisvárosából – egy levelet kaptam, amiben az állt, hogy az iskolától kér segítséget egy bizonyos Bema Pó, aki egy bizonyos Vigot emlegetett a levelében, részleteket az odaérkezéskor fogja közölni magukkal. A helyszínre való jutás megoldott, este 21:00-kor egy portál fog kinyílni a nagyteremben, amin keresztül odajuthatnak.
Üdvözlettel: Norina Filtro igazgatónő
Utóirat: A felkérés elfogadásával a büntetést ideiglenesen felfüggesztem mindenkinek.”
A levél mindenkinek az elolvasása után elég. A meglévő diákok elé egy kiadós vacsora tárul, amiről a manók gondoskodnak, hogy ne maradjanak éhesen. Vajon a manók elolvashatták a levelet, vagy csak örülnek a megmaradt diákseregnek, akikkel bőkezűek? Vagy Filtro professzor keze lehet benne az egészbe? Erre rengeteg kérdés és válasz lehet, amire nem fog a társaság választ kapni. Vagy ki tudja?

A hozzászólást Admin összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2022-06-17, 23:46-kor.

Hironna Tamara Deadrielas likes this post

Vissza az elejére Go down
Helen Green
1. szint Békagyűjtő
1. szint Békagyűjtő
Helen Green

Rímhányó Mágus
A legjobb locsolóvers közönségszavazat

Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 24.
27
Hozzászólások száma : 839

Karakterlap
Jellem: 0
Képesség: : Levegő mágia Levegő mágia
Képességpontok:
56. Egy felkérés  Left_bar_bleue5/2056. Egy felkérés  Empty_bar_bleue  (5/20)
Lexikális tudás:
56. Egy felkérés  Left_bar_bleue373/40056. Egy felkérés  Empty_bar_bleue  (373/400)
Bájitalok - Alapszint:
56. Egy felkérés  Left_bar_bleue38/3656. Egy felkérés  Empty_bar_bleue  (38/36)
Varázslat - alapszint:
56. Egy felkérés  Left_bar_bleue59/5956. Egy felkérés  Empty_bar_bleue  (59/59)
Inventory:

56. Egy felkérés  Empty
TémanyitásTárgy: Re: 56. Egy felkérés    56. Egy felkérés  Icon_minitime2022-06-15, 16:22

Úgy döntök, mégsem megyek haza a nyári szünetre, vagy ha mégis, akkor később. A nagyterem felé indulok, és a megszokottnál csendesebb az iskola, ahová benézek, majd gyorsan helyet foglalok az egyik padra, a könyvem társaságában, majd egy halk köhintést hallok, majd egy vékony hangocskát. Az egyik manó egy levelet hozott az igazgatónőtől, amit átveszek tőle. 
- Köszönöm. - mondom az elhoppanáló manó után, majd elolvasom az üzenetet. Hogy mi van? Egy külső erőforrás kér az iskolától segítséget, erre az igazgatónő minket bíz meg?
- Ez normális egyáltalán? - Kérdezem hangosan magam elé, és becsapom a könyvemet, majd felnevetek. - Ha ezt akarják, akkor megyünk. Ha ez a feltétele annak, hogy ne legyünk büntibe.
De azért tényleg átgondolta-e ezt az igazgatónő, hogy egyáltalán a jelen lévő diákját elküldi egy ilyen küldetésre. De mi is a küldetés? AZ, hogy beszéljünk egy ki tudja hány éves emberrel, aki valami Vigot emleget? Oké, értem én, hogy a többit nem akarja levélben, de ez nekem gyanús, nem is kicsit.

Bukarest mellett született, születésének estéjén viharban, és szakadó hóesésben történt, ami emlékeztette a kis városkát egy évszázadokkal ezelőtt született, később igen sokra vivő varázsló születésének.Születésekor fel sem sírt, annál jobban mosolygott, ami kicsit megrémisztette a szüleit, de a boldogságuk gyorsan elfeledtette velük. Rossz kedvében, aki esetleg rossz szándékkal közelít felé, akaratán kívül egy taszító lökést küld ellene, akit kedvel, az illető érzékeli azt.
Alice Evans
0. szint Békalencse
0. szint Békalencse
Alice Evans

Csatlakozás dátuma : 2022. Feb. 04.
22
Hozzászólások száma : 18

Karakterlap
Jellem:
Képesség: :
Képességpontok:
56. Egy felkérés  Left_bar_bleue0/2056. Egy felkérés  Empty_bar_bleue  (0/20)
Lexikális tudás:
56. Egy felkérés  Left_bar_bleue21/40056. Egy felkérés  Empty_bar_bleue  (21/400)
Bájitalok - Alapszint:
56. Egy felkérés  Left_bar_bleue2/3656. Egy felkérés  Empty_bar_bleue  (2/36)
Varázslat - alapszint:
56. Egy felkérés  Left_bar_bleue6/5956. Egy felkérés  Empty_bar_bleue  (6/59)
Inventory:

56. Egy felkérés  Empty
TémanyitásTárgy: Re: 56. Egy felkérés    56. Egy felkérés  Icon_minitime2022-06-17, 09:42

A nyári szünetre itt maradtam a kastélyban. Persze nem saját akaratomból, a szüleim külföldre mentek és se várták, hogy hazaérjek és velük menjek. Így itt maradtam nyárra, amit nem is nagyon bánok. Csendesebb az iskola nyáron, tanév közben mindig nagy a zsivaj és a tömeg. Nagyot ásítva léptem be a nagyterembe, majd ültem a helyemre, egy könyv társaságában. Teljesen belemélyedve olvastam, egy köhintés, majd egy apró vékony hang zökkentett ki belőle, miszerint levelet hozott. Érdeklődve pillantottam fel a manóra -akitől épp átvette Helen a levelet-, majd tettem le az asztalra óvatosan a könyvet és álltam fel, hogy elinduljak Helenhez.
- Mit ír? - kérdeztem, miután odaértem mellé. Még a kezében volt, így közelebb hajolva gyorsan átfutottam legalább egyszer a tartalmát. - Oké, lehet nem tudok jól értelmezni, de ez gyanúsnak tűnik.. - azt hiszem, teljesen megértem Helen reakcióját. De bünti helyett az izgalom mégiscsak jobb, viszont.. nem tudunk semmit erről a személyről, csak a nevét. Csak sóhajtok egyet, majd az asztalon lévő kenyérből elveszek egy apró darabot, amit gyorsan meg is eszek. Érdekes..

Alice aranyvérűként nevelkedett, így a szülei minden elvüket belenevelték. Habár a kinézete teljesen különbözött az apjáétól, és sokszor azt hitték, hogy törvénytelen gyermek, az anyjához nagyon is hasonlított. Ugyanolyan hideg kék szemei voltak, mint neki. Alice nem egyedüli gyerekként nevelkedett, volt két bátyja is, akik nagy eredményeket értek el, így Aliceval szemben is nagy elvárásaik voltak. Alice nem akart olyan lenni mint ők, mégis valahányszor ellenállt, nem voltak túl kedvesek vele. Alice megtartotta a jó természetét és kedves volt mindenkivel, segített ahol tudott. Ő egyáltalán nem illett a "régi" aranyvérűek közé. Igaz, hogy szülei előtt nem, de mások előtt kiállt saját elvei mellett. Energikus lány, de sokszor bátortalan, ami akadályozza sok dologban. Eléggé művelt is, ami nem mindig tűnik fel mindenkinek. De mindezek mellett, olykor hajlandó a komolyságra és képes egy felnőtt fejével is gondolkozni.
Helen Green
1. szint Békagyűjtő
1. szint Békagyűjtő
Helen Green

Rímhányó Mágus

27

Karakterlap
Képességpontok:
Lexikális tudás:
56. Egy felkérés  Left_bar_bleue373/40056. Egy felkérés  Empty_bar_bleue  (373/400)
Bájitalok - Alapszint:
Varázslat - alapszint:
Inventory:

56. Egy felkérés  Empty
TémanyitásTárgy: Re: 56. Egy felkérés    56. Egy felkérés  Icon_minitime2022-06-17, 15:14

Egy hangra leszek figyelmes, majd látom, hogy valaki a hátam mögött nézi a levelet: Alice az. Odamutatom neki a levelet, hogy kényelmesebben el tudja olvasni, majd megjegyzést tesz. 
- Szia, Alice. - köszönök oda a lánynak, majd leegyszerűsítve igyekszem neki elmagyarázni a levél tartalmát. - Lényegében az igazgatónő "jutalom" kirándulásra küld minket, illetve a fő témája a dolognak: egy személy segítséget kért az iskolától, és eldönthetjük, hogy megyünk-e vagy sem. De miért is ne mennénk, csak nem fogunk itt az iskolában, nemde? Miért nem mentél haza, Alice, ha szabad kérdeznem?  
Kissé kalandvágyónak érzem magamat, de igyekszme betartani azt a dolgot, amit korábban Daniellel beszéltünk a prefektusiban. Daniel is úgy tudom, hogy nem ment haza, meg szerintem még egy páran sem, jobb esetben egy maroknyian maradtunk. 
- Valahonnan nekem nagyon rémlik ez a név, csak tudja a fene, hogy egyáltalán honnan. - morgom magam elé, a szemem sarkából az ajtót nézem, hátha látok valamilyen mozgást. - Arra lennék egyáltalán kíváncsi, hogy a tanárok vajon felügyelet nélkül hagynak minket-e vagy sem. Bár eddig sem léptek nagyon közbe, amit én nem bánok sehogyan sem. 
*Na ez aztán az érdekfeszítő beszélgetés már megint, a nagy semmiről beszélek megint. Én nem tudom, de Daniellel érdekes módon teljes mértékben el tudtam beszélgetni, ellenben a többiekkel? Kizárt dolog.* Gondolom magamba, majd az evés közben a krimi könyvemet kinyitom, de nem tudok egyszerűen rákoncentrálni, hiszen a levél sokkal sokkal jobban érdekel, mint a könyvem, így előhúzom a pálcámat, kíváncsi vagyok, hogy mennyi időnk van az indulásig. 
- Tempus. - Mondom ki: fél hét. Az azt jelenti, hogy nem sok maradt az indulásig, kár elmenni valahova máshová, hiszen egy felejthetetlen utazást semmiképpen sem akarok kihagyni.

Bukarest mellett született, születésének estéjén viharban, és szakadó hóesésben történt, ami emlékeztette a kis városkát egy évszázadokkal ezelőtt született, később igen sokra vivő varázsló születésének.Születésekor fel sem sírt, annál jobban mosolygott, ami kicsit megrémisztette a szüleit, de a boldogságuk gyorsan elfeledtette velük. Rossz kedvében, aki esetleg rossz szándékkal közelít felé, akaratán kívül egy taszító lökést küld ellene, akit kedvel, az illető érzékeli azt.
Dragneel Darman
0. szint Békalencse
0. szint Békalencse
Dragneel Darman

Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 29.
30
Hozzászólások száma : 709

Karakterlap
Jellem: +1
Képesség: : Térmágia Térmágia
Képességpontok:
56. Egy felkérés  Left_bar_bleue1/2056. Egy felkérés  Empty_bar_bleue  (1/20)
Lexikális tudás:
56. Egy felkérés  Left_bar_bleue358/40056. Egy felkérés  Empty_bar_bleue  (358/400)
Bájitalok - Alapszint:
56. Egy felkérés  Left_bar_bleue28/3656. Egy felkérés  Empty_bar_bleue  (28/36)
Varázslat - alapszint:
56. Egy felkérés  Left_bar_bleue56/5956. Egy felkérés  Empty_bar_bleue  (56/59)
Inventory:

56. Egy felkérés  Empty
TémanyitásTárgy: Re: 56. Egy felkérés    56. Egy felkérés  Icon_minitime2022-06-17, 21:01

Valahogy nem vonzott a haza utazás a nyárra. Bár a szüleim biztos örültek volna nekem. Igaz, hogy a képességemnek hála bármikor haza mehettem volna. Mondjuk ahogy haza érkezek a fáradságostól össze esek a nagy távolság megtétele miatt. De ez most mellékes.
A büntetés miatt nem ugrálhattam kényem kedvem szerint sajnos.
Plusz biztosra veszem, hogy tudnak a büntetésről ami okán otthon kaptam volna nem is keveset.
A szobámba töltöttem a napom nagyobb részét, az ablakba ülve néztem a pihenőparkot. Hallgattam a madarakat és a víz hangját ahogy elhaladt az épület előtt nem messze.
Hangos kordulásra leszek figyelmes, ezt követően azon kapom magam, hogy éhes vagyok.
Annyira belefeledkeztem a semmittevésbe, hogy észre se vettem, hogy a idő eljárt.
Egy pukkanással tűnök el a szobám ablakából s hangtalanul érkezem meg a nagyterembe.
Nem szeretek így ugrálni mások előtt, biztos vagyok kinéznének miatta. De arra számítottam, hogy nem sokan vannak vagy legalábbis 1-2 diák maximum.
Nagyot nem tippeltem nem sokan vannak, de két ismerős fejet azonnal észre is veszek.
Sikerül olyan szépen és hangtalanul oda lopakodnom, hogy észre se veszik.
Valamit beszélgetnek, de én csak a levélre leszek figyelmes Helen kezében.
Sikerül elolvasnom mielőtt olyan mozgásba nem kezd, ami el lehetetlenít az olvasást.
- Sziasztok. - köszönök oda kis torokköszörülést követően.
- Látom nem csak én nem mentem haza. Vagyunk még páran.
Beszéd közben szedek magamnak a bőségesen megjelenő ételből.
- Gondolom ti is jöttök. - bökök rá a levélre a villámmal, hogy annak a tartalmára gondoltam kérdésem alatt.
Helen Tempus varázslatát követően szólalok meg ismét.
- Ahogy látom van egy kis időnk bár nem valami sok. Így én gyors át öltözök majd s felcsapom a kis táskámat kaja után. Addig el ne induljatok. Nincs kedvem itt megrohadni magányosan....

Előtörténet:
Már igen fiatal korában megmutatkozott a varázs ereje. Az évek alatt az ereje csak nőt. 10 éves korában egy verekedésbe került, amibe megütötték és megverték őt. Ekkor elvesztette a nyugalmát és a közelben lévő fémkukát összelapította és kigyújtotta a kezeit, aminek hála a többiek otthagyták őt. A tűz nem égette meg őt mert tudat alatt irányította azt. Azóta félik és csúfolják őt s így kapta a Salamandra becenevet.
Mint a többi fiatalnál nem képes uralni a varázserejét és ösztönösen használja azt tudat alatt. A szülei ezért döntöttek a Magnetarion mellett, mert a tanári karról jót hallani. Így bíznak benne, hogy a gyerekük képes lesz megzabolázni a varázserejét az iskola tanítása alapján.
Lara Lestrange
Újonc

Csatlakozás dátuma : 2022. May. 29.
14
Hozzászólások száma : 4

Karakterlap
Jellem:
Képességpontok:
56. Egy felkérés  Left_bar_bleue0/056. Egy felkérés  Empty_bar_bleue  (0/0)
Lexikális tudás:
56. Egy felkérés  Left_bar_bleue6/40056. Egy felkérés  Empty_bar_bleue  (6/400)
Bájitalok - Alapszint:
Varázslat - alapszint:
Inventory:

56. Egy felkérés  Empty
TémanyitásTárgy: Re: 56. Egy felkérés    56. Egy felkérés  Icon_minitime2022-06-17, 22:46

Úgy döntöttem nem utazok haza nyárra. Túlságosan egyedül lennék. Meg persze itt sokkal több lehetőség van szórakozásra. Ha bár pár hétig amúgy is búcsút inthetek a buliknak, mivelhogy bűntetésben vagyok... Akármit mondok még jobban is járok ha itt maradok, ha otthon megtudnák mit műveltem, legkisebb bajom lenne hogy nem bulizhatok... Úgy gondoltam kb 2-3 hétig nem csinálhatok semmi szórakoztatót ezért csak enni jártam ki a szobámból.
De ez az este más volt... Amikor beléptem a nagyterembe csodálkoztam hogy egy levél megy körbe a diákok között. Leültem házam asztalához és kíváncsian vártam a levelet. Amint hozzám került gyorsan végigolvastam... Először is teljesen lesokkolt. Utána megörültem hogy eltörlik a bűntetésemet, de az is eszembe jutott hogy el kellesz mennem.
De nem haboztam. Megvacsoráztam és utána felmentem összepakolni a cuccaimat majd visszamentem a többiekhez
Tiara Prince
1. szint Békagyűjtő
1. szint Békagyűjtő
Tiara Prince

Csatlakozás dátuma : 2019. May. 20.
16
Hozzászólások száma : 856

Karakterlap
Képesség: : Elmemágia Elmemágia
Képességpontok:
56. Egy felkérés  Left_bar_bleue7/2056. Egy felkérés  Empty_bar_bleue  (7/20)
Lexikális tudás:
Bájitalok - Alapszint:
Varázslat - alapszint:
Inventory:

56. Egy felkérés  Empty
TémanyitásTárgy: Re: 56. Egy felkérés    56. Egy felkérés  Icon_minitime2022-06-19, 15:03

Az este közeledtével elindulok a nagyterem felé, hogy valami harapnivaló után nézzek. A napok így az iskola befejeztével kissé unalmasak, viszont hála az igazgató büntetésének, leginkább próbálkozásokkal teli éjszakákkal jártak. 
Korán rájöttem, hogy ha az erdőbe teszem a lábamat, kb 200 méter után visszakerülök a szobámba. 
Nagyon nem vicces. Így lehetetlen vadászni. Tichy ugyan ellátott néhány vércsomaggal, de valahogy nem az igazi. Hiányzik a vadászat adta adrenalin. Az érzés, ahogy suhanok a vad nyomában, ahogy belekap a szél a hajamba, érzékeim kiélesednek. Vagy éppen az ellenkezője, amikor becserkészem az áldozatot. A szívverés hangja, ahogy érzem, amint a hőn áhított vérbe pumpálódik az adrenalin. 
Vajon milyen lenne becserkészni egy hús vér embert? Egyáltalán. Milyen íze lehetne? Mókus, rókát kóstoltam már, meg többféle állati vért tartalmazó zacskót. Volt köztük némi különbség, de nem olyan sok. 

Ezen gondolatok közepette sétálok be a nagyterembe. Már meg sem lepődök, hogy többen itt maradtak. Az elmúlt napokban nemigen bújtam elő a szobámból, szóval senkivel nem beszéltem. Pedig Darmannal nem ártana. Mintha egyre inkább távolodna el tőlem. 

- Sziasztok! - köszönök mindenkinek, majd közelebb megyek a csődülethez. - Mi történt? Egy levél? - veszem a kezembe, majd elolvasom.

- Cool! Bünti vége! Mi ez a hely? Cherubion. Tudja valaki? Ez is valami mugli falu? Moldávia. Hm... Ott még úgysem jártam. Mikor indulunk? - kérdezem felvillanyozódva. Mennyi az idő?
*Pont ez kell nekem. Talán végre vadászhatok.* - gondolom. 
- Na, emberek, tömjük meg a bendőnket - villantok egy mosolyt, majd Darman kezét megfogva a legközelebbi asztalhoz húzom.

Anglia egyik legsötétebb aranyvérű családjának utolsó  leszármazottja. Nagyszülei nevelték. Gyerekkora óta Tiát sötét varázslatokra tanították, és brutális büntetéseket kapott.  Nagyapja a halálfalók megmaradt csoportjához tartozott, gyakran vitte Tiát is ebbe a régi társaságba, különösen, amikor rájött, hogy vámpír öröksége miatt gyorsabban regenerálódik a szervezete az átlagosnál. 
Nemrégiben mindkét nagyszülőjét elveszítette, ezzel ő lett a Prince vagyon és birtok egyedüli örököse. Vámpír öröksége egyenlőre csupán kifinomultabb érzékszervi és gyorsabb regenerálódó képességén látszik, de hamarosan választás elé kerül, elfogadja e örökségét? Amíg vámpír képessége egyre jobban fejlődik, a lány varázsolni nem képes, mivel kiszámíthatatlan varázsereje miatt pálcáját elkobozták.
Társaival jól kijön, jó humorú, szereti a csínyeket, de mindig figyel a biztonságra. Szívesen segít bárkinek, aki megkéri rá. Ugyanakkor hajlamos a komorságra.
Helen Green
1. szint Békagyűjtő
1. szint Békagyűjtő
Helen Green

Rímhányó Mágus

27

Karakterlap
Képességpontok:
Lexikális tudás:
Bájitalok - Alapszint:
Varázslat - alapszint:
Inventory:

56. Egy felkérés  Empty
TémanyitásTárgy: Re: 56. Egy felkérés    56. Egy felkérés  Icon_minitime2022-06-19, 18:39

- Szia Darman - köszönök oda az éppen érkező háztársam felé, majd felnevetek a fiú kijelentésére. - Nyugodj meg, nem fogsz lemaradni semmiről sem. Tia úgysem fog téged itthagyni. Meg nélküled nem lenne jó a buli. 
Egy halk puffanásra leszek figyelmes, majd elnézem magam mellé, és látom ,hogy az új csak, valami Lara már a csomagját is összeszedte. *Látom, nem igen akar lemaradni ő sem a kalandról, jó gyorsan összepakolt.*  
Ahogy az ajtó felé nézek, már már a csalódottság fog el, hogy Daniel sehol sincs, és tényleg hazament. Hosszú lesz így a nyár, de legalább az Ő kedvéért megpróbálok épkézlában túlélni a kalandot. Egy pillanatra megcsillan a szemem, de gyorsan elmegy a kedvem a dologtól, hiszen csak Tia libbenik be az ajtón, majd ő is átfutja a levelet. 
- Látod, egy újabb kaland. Kérlek szépen, csak hogy pontos legyek, nemsokára. Fél hét van, ami azt jelenti, hogy van körülbelül két és fél óránk arra, hogy menetkészek legyünk. Az utóbbi esetből egy kisebb mugli elsősegélycsomagot kértem a szüleimtől, csak hogy legyen tartalékba. Igaz, az elvérzésre nem jó, de ideiglenes megoldásnak tökéletes lesz. Bár az én módszereim itt nem lesznek jók, szerintem. - mondom, miközben magam elé bambulok. Valahogy csalódottnak érzem magamat egy kicsit, de ezt nem szabad látnia a többieknek, így megpróbálom magamon a feszültséget kiküszöbölni, és elmosolyodok. - Azt hiszem, valami mugli település lehet, és igazad lehet, Tia. Lehet, hogy jobb lesz az, hogy megyek, pakolok el valami cuccot, meg ami esetlegesen szükséges lesz, hogy ne érjenek minket váratlan helyzetek. 
Azzal felállok az asztaltól, és indulok el a klubhelyiség felé, víve magammal a könyvemet is, amit nem szívesen hagyok itt. A szobámba érve előveszem a pici táskámat, amibe egy kulacs, a pici elsősegély dobozom minden gond nélkül elfér, majd leülök az ágyam szélére. Vajon jó lesz ez így nekem? Egy kis időt még eltöltök, majd elindulok vissza a nagyterem felé, és visszaülök a többiek közé. Valahogy az irigység fog el egy pillanatra, amikor látom, hogy Tia Darman kezét megfogva az egyik asztalhoz húzza. *Csodás, ezek még külön se tudnak enni.* Nevetem el szinte magamat. 
- Azért kíváncsi vagyok, hogy mi ez a nagy titkolózás, amit igazából nem tudtak volna úgy levélben közölni.

Alice Evans
0. szint Békalencse
0. szint Békalencse
Alice Evans

22

Karakterlap
Jellem:
Képességpontok:
Lexikális tudás:
56. Egy felkérés  Left_bar_bleue21/40056. Egy felkérés  Empty_bar_bleue  (21/400)
Bájitalok - Alapszint:
Varázslat - alapszint:
Inventory:

56. Egy felkérés  Empty
TémanyitásTárgy: Re: 56. Egy felkérés    56. Egy felkérés  Icon_minitime2022-06-19, 19:26

Csendben hallgatom, amit Helen mond, majd lassan válaszolok a kérdéseire.

- Nem igazán kedvelem a büntetéseket, így azt hiszem én biztosan megyek. - amint kimondtam, egy kicsit csendben maradok, majd egy sóhajtás kíséretében folytatom. - A szüleim a világ másik felére utaztak a nagyiékhoz, mielőtt vége lett volna a tanévnek, így engem itt hagytak. Bár nem is bánom különösebben, jobban szeretek itt lenni, mint otthon. - mosolyodok el közben. Néhol lehetett érezni a hangomba a szomorúságot, de ez a végére el is múlt, és ismét csak a jókedvet, meg az izgatottságot lehetett látni.

- Úgy tűnik maradtunk itt páran. - figyelem a lassan gyülekező társaságot - akiknek persze köszönök is -, majd ülök le és kezdek el enni. Mire befejezem, már Helen is visszatért az összepakolásból, így úgy éreztem, hogy ideje nekem is indulnom. Lassan felállok, majd felveszem az asztalról a könyvem, és elindulok vissza a szobámba, hogy összepakoljak. Nem tudom mire számítsak majd ott. Úgy tűnik, elég titkos lehet a dolog, ha levélben nem tudták leírni. Abban sem vagyok biztos, hogy menyi ideig fog ez tartani. Tianak igaza lehet, valószínűleg mugli településre fogunk majd érkezni. Bár még sosem hallottam ilyen nevű helyről, így az izgatottságom mellé, mérhetetlen kíváncsiság is keveredik.

Amint a szobámba értem, elővettem egy kisebb táskát, majd lassan belepakoltam, amire szükségem lehet. Nem tettem bele sok mindent, csak azokat a tárgyakat, amiket mindig magamnál tartok, meg persze egy kulacsot, hisz az sem árt. Amint bepakoltam, olvasgattam kicsit. Ahogy egyre inkább éreztem az idő teltét, eltettem a könyvet, majd elhagytam a kissé rendetlen szobát, s indultam vissza a nagyterembe, indulásra készen. Habár még nem volt annyi az idő, mégis jobb hamarabb elkészülni, mint az utolsó pillanatokban. Amúgy is, a kilenc óra gyorsan közeledik. Mivel már nem volt jobb dolgom, így  nyugodtan visszaültem az előbbi asztalhoz, és kezdtem el írkálni a naplómba.

Alice aranyvérűként nevelkedett, így a szülei minden elvüket belenevelték. Habár a kinézete teljesen különbözött az apjáétól, és sokszor azt hitték, hogy törvénytelen gyermek, az anyjához nagyon is hasonlított. Ugyanolyan hideg kék szemei voltak, mint neki. Alice nem egyedüli gyerekként nevelkedett, volt két bátyja is, akik nagy eredményeket értek el, így Aliceval szemben is nagy elvárásaik voltak. Alice nem akart olyan lenni mint ők, mégis valahányszor ellenállt, nem voltak túl kedvesek vele. Alice megtartotta a jó természetét és kedves volt mindenkivel, segített ahol tudott. Ő egyáltalán nem illett a "régi" aranyvérűek közé. Igaz, hogy szülei előtt nem, de mások előtt kiállt saját elvei mellett. Energikus lány, de sokszor bátortalan, ami akadályozza sok dologban. Eléggé művelt is, ami nem mindig tűnik fel mindenkinek. De mindezek mellett, olykor hajlandó a komolyságra és képes egy felnőtt fejével is gondolkozni.
Alric Maggot
0. szint Békalencse
0. szint Békalencse
Alric Maggot

Csatlakozás dátuma : 2022. Mar. 17.
31
Hozzászólások száma : 70

Karakterlap
Képesség: : Tűzmágia Tűzmágia
Képességpontok:
56. Egy felkérés  Left_bar_bleue9/2056. Egy felkérés  Empty_bar_bleue  (9/20)
Lexikális tudás:
56. Egy felkérés  Left_bar_bleue104/40056. Egy felkérés  Empty_bar_bleue  (104/400)
Bájitalok - Alapszint:
56. Egy felkérés  Left_bar_bleue4/3656. Egy felkérés  Empty_bar_bleue  (4/36)
Varázslat - alapszint:
56. Egy felkérés  Left_bar_bleue10/5956. Egy felkérés  Empty_bar_bleue  (10/59)
Inventory:

56. Egy felkérés  Empty
TémanyitásTárgy: Re: 56. Egy felkérés    56. Egy felkérés  Icon_minitime2022-06-20, 06:13

Hetykén ballag lefelé a nagyterem felé. A szobafogság felbosszantotta. Mintha nem lett volna úgyis mindegy hol dekkol Úgysincs hova mennie.
Ahogy leér a nagyterembe, társai már ott tobzódnak és valami nagyon leköti a figyelmüket. Elveszi a levelet, elolvassa, majd visszadobja az asztalra.
-Értem! Szóval ha a nyanya hív minket hadba az teljesen rendben van. 
Hátrasimítja a haját, majd fújtat egy nagyot.
- Ookéé. Legyen hát! Vigyük vásárra a bőrünket megint, valami vén fószerért, csak mert kérte... Ki nem hagynám.
Otthagyja a társaságot, majd a szobába visszaérve összeszedi a cuccait és elindul a kijelölt gyülekezési pontra.

Utálta az embereket. Gyermekként semmi olyan élménye nem volt, amit a kortársai átéltek. A szeretetteljes környezetet, a béke fogalmát. Amikor a halál ott liheg a nyakában egy bűnöző képében, vagy amikor csalókat kell lebuktatni, vagy épp amikor egy horgon tekergő kukac szerepét játssza egy pecabot végén. A neve is gyalázza, amit egyben utál és imád. Maggot… Kukac. Ezt a mentora ajándékozta neki a hatodik születésnapján. Kedves…
Admin
Admin
Admin
Admin

56. Egy felkérés  Empty
TémanyitásTárgy: Re: 56. Egy felkérés    56. Egy felkérés  Icon_minitime2022-06-21, 19:23

A hátralévő időtökben jól érzitek magatokat, sokat nevettek, teli hassal dőltök hátra. Ahogy az idő egyre jobban közeledik, úgy csöndesedtek el, szabályosan harapni lehet a feszültséget, szinte már már megállt az idő. Valamiért a manók is olyan izgatottak lehetnek, mert mindenki előtt egy apró, picike doboz jelenik meg, kinyitva látjátok, hogy apró, igen ízletesnek tűnő cukorkákat tettek el nektek az útra. 21:00 van. A tanári asztalnál arra lesztek figyelmesek, hogy valami halvány, pulzáló lila kör kezd el egyre nagyobb és nagyobb lenni, majd akkora lesz, hogy gond nélkül egy 2 méteres ember is kényelmesen beférne rajta.
- Siessetek!! – szól át rajta egy férfihang. – Nem tudom sokáig tartani, fiatalok. Gyorsan!
A hangján érezhető az idegesség és a remény keveréke, majd a fejével int maga felé, hogy lépjetek át. Az utolsó diák belépése után a portál bezáródik, és nincs visszaút, magatok mögött hagyva az iskolát.
Alice Evans
0. szint Békalencse
0. szint Békalencse
Alice Evans

22

Karakterlap
Jellem:
Képességpontok:
Lexikális tudás:
Bájitalok - Alapszint:
Varázslat - alapszint:
Inventory:

56. Egy felkérés  Empty
TémanyitásTárgy: Re: 56. Egy felkérés    56. Egy felkérés  Icon_minitime2022-06-21, 21:18

Ahogy egyre jobban telt az idő, sokkal inkább lettem izgatott. Amint végre kilenc óra lett, a tanári asztal felé nézve, egy lila kör kezdett kirajzolódni. Az asztalon lévő könyvet egy eléggé félreeső helyre tettem, hogy ne vesszen el, majd a cukorkát eltéve állok fel az asztaltól és veszem fel a hátizsákom, majd indulok a portálhoz, ami addigra jó nagy lett. Előtte állva megfordulok és a többiekre nézek, még nem nagyon mentem át portálon, így nem tudom mire számítsak. De amint meghallom az idegességgel és reménnyel keveredő férfihangot vissza is fordulok, és mindenféle félelem nélkül, inkább izgatottan lépek át elsőként a portálon.

Hironna Tamara Deadrielas
0. szint Békalencse
0. szint Békalencse
Hironna Tamara Deadrielas

Csatlakozás dátuma : 2022. Mar. 26.
15
Hozzászólások száma : 20

Karakterlap
Jellem:
Képességpontok:
Lexikális tudás:
56. Egy felkérés  Left_bar_bleue61/40056. Egy felkérés  Empty_bar_bleue  (61/400)
Bájitalok - Alapszint:
Varázslat - alapszint:
Inventory:

56. Egy felkérés  Empty
TémanyitásTárgy: Re: 56. Egy felkérés    56. Egy felkérés  Icon_minitime2022-06-23, 15:40

Év vége van, de én mégis itt maradtam a kastélyban. Mint sok-sok társam. Így meg sem lepődtem, amikor a terembe lépve majdnem mindenkit ott találtam. Már a beszélgetés vége felé járhattak, de annyit ki tudtam venni, hogy megyünk valahova. Így még ettem egy keveset, majd elindultam vissza a szobámba pár fontosabbnak tűnő dologért. Magamhoz veszem a nyakláncot amit még Anna adott nekem azon az estén amikor megtudtam, hogy testvérek vagyunk. Majd egy kisebb svájci bicskát. Kicsi és igen hasznos. Illetve egy bájitalt is. Mindent beladobaltam, a nyakláncot felvettem majd indultam is gyorsan vissza a többiekhez, és majdnem utolsóként értem át a portálon.

Kissé forrófejű, szenvedélyes, imádja a sportot, olaszul tanul, remekül kezeli a váratlan fordulatokat. Minden szituációra van megfelelő válasza, szereti a lehetetlen helyzeteket, nem kedveli a kiszámítható dolgokat. A szórakozás egyáltalán nem áll távol tőle, valamint szeret új embereket megismerni. Szeret élcelődni, sokszor előbb cselekszik, mielőtt gondolkodna. Emellett nagyon empatikus és megértő tud lenni. Kedvenc állata a kacsa - imádja ezeket a pelyhes kis madárkákat.
Helen Green
1. szint Békagyűjtő
1. szint Békagyűjtő
Helen Green

Rímhányó Mágus

27

Karakterlap
Képességpontok:
Lexikális tudás:
Bájitalok - Alapszint:
Varázslat - alapszint:
Inventory:

56. Egy felkérés  Empty
TémanyitásTárgy: Re: 56. Egy felkérés    56. Egy felkérés  Icon_minitime2022-06-23, 18:06

Valahogy nincs kedvem a többiekkel beszélgetni. Felállok a helyemről, elkezdek fel-alá járkálni, hátha megnyugszok tőle. Mi a  fene van már, miért nem megy az idő? Leülök az egyik sarokba, a fejemet az éppen felhúzott lábamra hajtom. Vajon tényleg mi lehet az, ami miatt ennyire kérnek minket? Már megint csak mi? Becsukom a szemeimet, és igyekszem lehiggadni, és az elmémet letisztítani. Egyszer csak egyre jobban pulzálni kezd valami, aaminek a hatására megdörzsölöm a szemeimet, hátha csak rosszul látok, majd kinyitva egy egyre nagyobbodó, lila foltot kezdek el látni, ami egy felnőtt ember nagyságára duzzad fel, majd egy hang szól keresztül rajta, hogy siessünk. 
- Gyertek, ne maradjon itt senki. - mondom, miközben felállok, majd felkapom a táskámat, és meghúzva valami kisebb puffanásra leszek figyelmes, amire visszanézek: egy kis dobozka esett le a földre, ami szétnyílva hever a földön. Gyorsan összekapkodom őket, majd átlépek a kapun.

Admin
Admin
Admin
Admin

56. Egy felkérés  Empty
TémanyitásTárgy: Re: 56. Egy felkérés    56. Egy felkérés  Icon_minitime2022-07-01, 19:11

A karakterpontok az alábbiak lennének: 

Helen: 5+2+2=9
Alice: 5+2+2=9
Darman: 5
Lara: 5
Tia: 5
Alric: 5 
Hironna: 5
Ajánlott tartalom

56. Egy felkérés  Empty
TémanyitásTárgy: Re: 56. Egy felkérés    56. Egy felkérés  Icon_minitime