Magnetarion Varázsakadémia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Magnetarion Varázsakadémia....Ahol a varázslat újjászületik....

HomeHome  Diákjaink  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Órarend
Hónap Alaptárgy 1. Alaptárgy 2.
1. hét Mágiaelmélet SVK
2. hét Növénytan LLG
3. hét Bájitaltan Rúnatan
4. hét Átváltozástan Mágiatörténet

Fakultációk
Repüléstan
Mugliismeret
Jóslástan
Etika
W&D

Házpontok
házpontok

Khimeras
348
Auctoritas
441

Favoritus
360

Top posters
Tiara Prince (856)
53.01. Rendkívüli értekezlet folytatása Vote_lcap53.01. Rendkívüli értekezlet folytatása Voting_bar53.01. Rendkívüli értekezlet folytatása Vote_rcap 
Helen Green (839)
53.01. Rendkívüli értekezlet folytatása Vote_lcap53.01. Rendkívüli értekezlet folytatása Voting_bar53.01. Rendkívüli értekezlet folytatása Vote_rcap 
Dragneel Darman (709)
Ríviai Jorg (482)
Norina Filtro (387)
Admin (344)
Mesélő (295)
Rosie McGalagony (218)
Daniel Cards (163)
Damien (141)

53.01. Rendkívüli értekezlet folytatása

Go down 
2 posters
SzerzőÜzenet
Norina Filtro
aktív fórumozó
aktív fórumozó
Norina Filtro

Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 29.
42
Hozzászólások száma : 387

53.01. Rendkívüli értekezlet folytatása Empty
TémanyitásTárgy: 53.01. Rendkívüli értekezlet folytatása   53.01. Rendkívüli értekezlet folytatása Icon_minitime2022-05-31, 18:36

A kimerítő nap, és az értekezlet után egyenesen felmegyek az irodámba. A nagy asztalnál megállva, néhány iratot elpakolok a fiókokba, néhány kibontott levelet is melléjük rakok. 

A szünet kezdetekor azonnal jeleztek a bűbájok, hogy néhány tanuló bizony nem hazafele indult, és ha azok nem is jeleztek volna, a szülők bizony azonnal jeleztek. Főleg ,amikor felfedezték, hogy a gyerekeknek küldött baglyok dolguk végezetlenül tértek vissza hozzájuk. 

Azonnal felvettem velük a kapcsolatot, miután Vladdal is beszéltem, hogy pontosan hol is vannak a gyerekek, és meggyőződtem róla, hogy nincsenek teljesen védtelenül. 

Egy hirtelen jött tanulmányi útra hivatkoztam, amit ugyan nem teljesen törvényesen, de néhány arkhánumi aláírással is megerősítettem. 

Muszáj volt elutaznom a szünetben, hosszú utat tettem meg, mire minden kollégával személyesen vettem fel a kapcsolatot, és hívtam meg őket az iskolába tanítani. Nem olyan régen érkeztem meg, és bizony most az értekezleten szereztem én is néhány információt a gyerekekről, így kíváncsian várom vajon Balthasar milyen új információval tud ellátni. 

Vlad már visszatért az informátorához újabb hírekért. 

Hátramegyek az irodából nyíló szobámhoz, és veszek egy gyors zuhanyt, majd átöltözve hívok egy manót. 

Hozatok vele egy üveg bort, és egy kis harapnivalót, majd amikor látom, hogy hamarosan itt az idő, elküldöm őt a professzorért. Kényelmesen elhelyezkedve, a pattogó tűz melletti fotelben várom a professzort.

Olasz édesanyja az első háború idején a minisztériumban dolgozott. Halálfalók rabolták el, megkínozták, és közreadták a nőt. Maga Voldemort is megerőszakolta.  Az egyik halálfalónak, Evan Rosiernak megtetszett a nő. Hűségéért Voldemort neki ajándékozta. Rosier nem bánt vele rosszul, kis idő múlva elengedte. Nemsokára kiderült hogy Aletta gyermeket vár. Az apát hivatalosan Rosiernek nevezte meg, bár nem kizárt hogy a halálfalók közül bármelyik, akár maga Voldemort az apa. Visszaköltözött Olaszországba, ám Norina 10 éves korában Angliába költöztek, hogy a lány Roxfortban tanulhasson. Alapvetően jókedélyű fiatal nő, bár professzorától megtanulta, hogy a bájitalórák veszélyesek lehetnek. Nemcsak professzora szigorát tette magáévá, de kifejezetten szerette annak szarkasztikus humorát, és a rengeteg közös munka során átvette a férfitól. Határozott jelleme, szarkazmusa miatt a diákjai tartanak tőle.
"Szigorú, de legalább igazságtalan." - szokták róla mondani.
Vissza az elejére Go down
Balthasar Calderon
Újonc
Balthasar Calderon

Csatlakozás dátuma : 2021. Apr. 22.
Hozzászólások száma : 13

TémanyitásTárgy: Re: 53.01. Rendkívüli értekezlet folytatása   53.01. Rendkívüli értekezlet folytatása Icon_minitime2022-05-31, 22:54

Az értekezlet utána azonnal a szobámba megyek, hogy rendbe szedjem magamat. Először le vetkőzőm, és az összes szennyes ruhámat oda adom az egyik házimanónak, hogy vigye el azokat kimosni, és megvarrni őket. Majd a saját fürdőmbe vonulva zuhanyozok egyet. Jól esne a kis medencében fürdőzni, de annyi időm nincs. Noira 1 órát mondott, hogy ha egy órát mondott, akkor előtte negyedórával már készen kell várnom. Így inkább csak zuhanyzók egy gyorsat, s a megfelelő ruházat kiválasztásával töltök el egy jó időt. Végül a fehér inget, fekete nadrágot és kék mellényt veszek magamra. A zsebórát megfelelően illesztem a mellény zsebébe. Az inghez egy bolo nyakkendőt veszek, aminek a közepe ezüst veretes Ekhidna. A csodaszép arcú kígyó testű szárnyas szörnyeteg a Calderon család címere. A szekrényem aljáról egy kis ládából a 3 különleges üvegből 1et magamhoz veszek, s a szekrény másik felében lévő burába zárt fehér orchideát is előkészítem az asztalra. Éppen csak felveszem a sárkánybőr csizmámat, amikor megjelenik a házimanó, hogy elvigyen az igazgatói irodába. Gyorsan megigazítom a ruhámat, magamhoz veszem az üveget, és a virágot a burával, s csak utána megyek a manó után.
Kacskaringózunk az iskola folyosóin keresztül, mind ismerős, mégis olyan érzésem van, hogy nem jó helyen van egy folyosó vagy egy ajtó, végül egy olyan ajtó elé vezet a Manó, aminek nem kellene ott lennie. Mégis ott van. Hiába nyitja ki nekem az ajtót a Manó, azért még kopogok, mielőtt belépnék.
-Köszönöm, távozhatsz. – mondom a manónak, mielőtt belépnék, s becsuknám magam mögött az ajtót.

-Ma este is gyönyörű vagy Noira. – dicsérem meg köszönés képen. – Ez a virágot neked szedtem Boliváitól északra Palmira partjainál.  – nyújtom át neki.
-Gondoltam ezt az üveg bor gondolom jól esne mind a kettőnknek. – nyújtom felé a bort, amely a címkéje szerint 1658-ban palackoztak – Ezt és még két társát, még a híres Szepesi Laczkó Máté palackozott a tokaji borvidéken. 3 Occami tojást, és egy uncia sárkányvért fizettem a három üvegért. – teszem le az üveget az asztalra, majd helyet foglalok a másik fotelban.
-Mióta is ismerjük egymást Noira? Három vagy négy éve is annak a Kubai éjszakának? – kezdem én a beszélgetést. Persze nem arra akarok kilyukadni, hogy Kubában kicsit többet ittunk a kelletnél, és hogy milyen estét töltöttük együtt. A megismerkedésünk csupán véletlen volt, ahogy az utána való pár találkozásunk is. Csupán a munkáink keresztezték egymást. Míg végül másfél éve meg nem keresett, hogy állást ajánljon nekem itt az iskolában.

Soha nem azért fizették, hogy kedves, vagy elnéző legyen másokkal. Őt azért fizették meg, mert a hagyományos módszerek nem váltak be, és olyan személy kellet, aki tényleg meg tesz mindent a cél érdekében. Hatékonyság. Ha ehhez át kell taposni pár ártatlanon, vagy megszegni néhány szabályt, de akkor is elérni, ami a feladata. Most arra kérték fel, hogy a Magnetarion-ba tanítson. Készítse fel az életre a diákokat, és akik elég erősek, azokat készítse fel azokra a szakmákra, amik annyira veszélyesek, hogy sokan nem képesek túlélni az első éveket.
Norina Filtro
aktív fórumozó
aktív fórumozó
Norina Filtro

42

TémanyitásTárgy: Re: 53.01. Rendkívüli értekezlet folytatása   53.01. Rendkívüli értekezlet folytatása Icon_minitime2022-06-05, 16:16

- 4 éve. - válaszolok halkan. Eszembe jut az a fülledt éjszaka Kubában. Kissé zavarba jövök, amit a felkínált bor és virág átvételével igyekszem palástolni. *Lehet nem volt jó ötlet az iroda helyett a szobámba várni őt  * - gondolom, de aztán megrázom a fejemet. 

- Mi történt azután? Olyan gyorsan eltűntél, aztán évekig semmit nem hallottam felőled. Addig, míg tavaly előtt meg nem kerestelek. Mióta itt vagy sem beszéltünk erről. - nézek rá kérdően, teljesen feladva a főnök - tanár közötti hivatalos hangnemet.

Olasz édesanyja az első háború idején a minisztériumban dolgozott. Halálfalók rabolták el, megkínozták, és közreadták a nőt. Maga Voldemort is megerőszakolta.  Az egyik halálfalónak, Evan Rosiernak megtetszett a nő. Hűségéért Voldemort neki ajándékozta. Rosier nem bánt vele rosszul, kis idő múlva elengedte. Nemsokára kiderült hogy Aletta gyermeket vár. Az apát hivatalosan Rosiernek nevezte meg, bár nem kizárt hogy a halálfalók közül bármelyik, akár maga Voldemort az apa. Visszaköltözött Olaszországba, ám Norina 10 éves korában Angliába költöztek, hogy a lány Roxfortban tanulhasson. Alapvetően jókedélyű fiatal nő, bár professzorától megtanulta, hogy a bájitalórák veszélyesek lehetnek. Nemcsak professzora szigorát tette magáévá, de kifejezetten szerette annak szarkasztikus humorát, és a rengeteg közös munka során átvette a férfitól. Határozott jelleme, szarkazmusa miatt a diákjai tartanak tőle.
Balthasar Calderon
Újonc
Balthasar Calderon

Csatlakozás dátuma : 2021. Apr. 22.
Hozzászólások száma : 13

TémanyitásTárgy: Re: 53.01. Rendkívüli értekezlet folytatása   53.01. Rendkívüli értekezlet folytatása Icon_minitime2022-06-08, 22:42

A pálcám intésére a szekrényből boros poharak táncolnak elő, s az üveg bor is kinyitódik magától, s töltődik mind a két pohárba a finom borból. Után megfogom az első poharat és nyújtom felé kedvesen. A beszélgetés a múlt felidézésével kezdődik, hogy mikor, és hogyan ismerkedtünk meg.  Noira hamarosan rá kérdez, hogy hova tűntem el.
-Az egy hosszú történet, de egyszer elmesélem. – mondom kicsit komoran, miközben kicsit félre húzom a nyakamon az inget, hogy az Azkabani sorszámom láthatóvá váljon. Szívesen beszélgetnék sok mindenről, kettőnkről, a találkozásunkról, és még sok minden másról. De nem ezért kértem, hogy találkozzunk.
-Mégis mi a fenét csináltok ti, avval a havasalföldi mogorva ficsúrral? – szegezem neki a kérdést, amiért itt vagyok.

Soha nem azért fizették, hogy kedves, vagy elnéző legyen másokkal. Őt azért fizették meg, mert a hagyományos módszerek nem váltak be, és olyan személy kellet, aki tényleg meg tesz mindent a cél érdekében. Hatékonyság. Ha ehhez át kell taposni pár ártatlanon, vagy megszegni néhány szabályt, de akkor is elérni, ami a feladata. Most arra kérték fel, hogy a Magnetarion-ba tanítson. Készítse fel az életre a diákokat, és akik elég erősek, azokat készítse fel azokra a szakmákra, amik annyira veszélyesek, hogy sokan nem képesek túlélni az első éveket.
Norina Filtro
aktív fórumozó
aktív fórumozó
Norina Filtro

42

TémanyitásTárgy: Re: 53.01. Rendkívüli értekezlet folytatása   53.01. Rendkívüli értekezlet folytatása Icon_minitime2022-06-09, 09:29

Elveszem a felkinált poharat, majd amikor Balthasar megmutatja a számokat, nem kérdezek semmit.

Némán bólintok, hogy értem. A kérdésére pedig felvonom a vállamat. 

- Az Arkhánum úgy gondolja, hogy a mágusoknak, és a vámpíroknak meg kell tanulniuk az összefogást. Ezért kerestem meg Vladot, aki, miután a leánykája is itt tanul, nem utasított vissza, sőt, inkább rendelkezésünkre bocsájtotta a kastélyt. 

Illetve van még egy közös projektünk, a diákokkal egy csoportjával együtt. Velük találkozhattál a hírek szerint a tengerparton. 
Nem tudom te milyen célzattal jártál ott, de remélem egyfelé evezünk. -

Természetesen nem beszélhetek neki a Rendről, és a diákok szerepéről. 

- Nem magyarázhatom el részletesen, mit is tettek ott a diákjaink, akikkel összefutottál, és hála Merlinnek nem veszélyeztetted küldetésük sikerét. 
Viszont szeretnék kérni valamit. A diákok bár erről információt nem kaptak, valószínűleg sejtik, hogy a szökésük nem maradt észrevétlen, és hogy valami folytán tudomásom volt a tervükről. Szép lenne, ha nem tudnék róla, mi is zajlik a saját iskolámban. 
Egy házimanót küldtem értük, jelenleg már biztonságban vannak. Valószínűleg eléggé össze vannak zavarodva. Azonban ha ismertem a küldetésük célját, ha nem, mégiscsak megsértették a házirendet, és ezt nem hagyhatom figyelmen kívül, különösen annak fényében, hogy mivel a szökésük teljesen titokban történt, ezért mindenki tud róla. Meggyőződésem, hogy a régi varázsvilágból egyetlen dolog maradt fent sértetlenül. A pletyka. A többi diák tehát árgus szemekkel figyeli, vajon milyen büntetést is kaphat a csapat. 

Szeretnélek téged megkérni, hogy felügyeld a büntetésüket. Hogy miért te? Egyszerű. Te láttad őket, hogyan működtek egyedül a terepen. És tudom, hogy képes leszel őket tanítani. 
Ez egy büntetés, ami valójában nem igazán büntetés. Rád bízom, hogyan és miképpen oldod meg. Mindössze néhány dolgot kérek. Először is. A birtokon belül maradjatok. Másodszor, ne okozz senkinek maradandó sérülést. Harmadszor pedig: ne feledd, ez a büntetés inkább egyfajta jutalom. Lehetőség a fejlődésre. - emelem fel a poharamat, és kortyolok bele a nedűbe.

Ajánlott tartalom

TémanyitásTárgy: Re: 53.01. Rendkívüli értekezlet folytatása   53.01. Rendkívüli értekezlet folytatása Icon_minitime

53.01. Rendkívüli értekezlet folytatása
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal