Magnetarion Varázsakadémia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Magnetarion Varázsakadémia....Ahol a varázslat újjászületik....
 
KezdőlapKezdőlap  Mindenttudó  Diákjaink  Tanáraink  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Hirdetések!


Játékok jelölése:

KM-es játék : vörös

Krónikás játék: sárga

Tanórák: kék

Mini játékok: zöld

Privát játékok: lila

IT játék: narancssárga



Házpontok
házpontok


Khimeras
100
Auctoritas
110

Favoritus
110


 

 76. Tilosban a téli szünetben - A túra

Go down 
+4
Tiara Prince
Daniel Cards
Alric Maggot
Mesélő
8 posters
Ugrás a következő oldalra : 1, 2  Next
SzerzőÜzenet
Mesélő
Game Master
Game Master
Mesélő


Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 30.
102
Hozzászólások száma : 446

76. Tilosban a téli szünetben -  A túra Empty
TémanyitásTárgy: 76. Tilosban a téli szünetben - A túra   76. Tilosban a téli szünetben -  A túra Icon_minitime2022-05-07, 10:10

Másnap reggel korán ébred a csapat. Az első dolguk valami finomat reggelizni. Már ha tegnap Alric eleget vásárolt, ha nem akkor kénytelenek vagytok éhesen elindulni a napi járásra lévő sziklához, esetleg kettéválva az egyik csapat előremegy, míg a másik elmegy bevásárolni, majd követi a társaságot. Persze akkor később érve oda a többiekhez!

(Miután Alrik ezt egy kurta mondattal elintézte, kérem, hogy dobjon a szerencsekockával. Ha páros számot dob, akkor a vacsora után, még egy bőséges reggelihez elégséges élelmiszeretek is van, ha páratlan a szám, éhesen vagytok kénytelenek elindulni, illetve eldönthetitek szétváltok -e, vagy útközben próbáltok szerezni valamit enni. )



Az út a téli időjárásnak köszönhetően hideg, szeles és csúszós (csak Helen kétballábasságának okán) de azért járható, ám kimerítő, hiszen amit kerestek egy napi járóföldre van tőletek.


Útközben óvatosak legyetek. Ilyentájt gyakran előfordul, hogy a hegyekből magányos farkasok jönnek le a falu közelébe, éhüket csillapítani. Rebesgetik azt is a faluban, hogy teliholdkor furcsa farkasokat észlelnek a helyiek a tengerpart közelében. 


A hozzászólást Mesélő összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2022-05-31, 17:56-kor.
Vissza az elejére Go down
Alric Maggot
Mirakulum nebulus
Mirakulum nebulus
Alric Maggot

TÖKKIRÁLY
Advent királya/királynője
A adventi kvíz helyezettjei

Csatlakozás dátuma : 2022. Mar. 17.
32
Hozzászólások száma : 387

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 4
Health point (maximum): 26
Képesség: : Tűzmágia Tűzmágia
Csokibéka rang: 3. szint Békafürkésző 3. szint Békafürkésző
Inventory:

76. Tilosban a téli szünetben -  A túra Empty
TémanyitásTárgy: Re: 76. Tilosban a téli szünetben - A túra   76. Tilosban a téli szünetben -  A túra Icon_minitime2022-05-07, 16:01

Alric Maggot carried out 1 launched of one Lucky :
7
Reggelihez ülne, de sajnos a tegnap esti vacsora túl jóra sikeredett, és nem gondolta, hogy ennyire jóevő a társaság. 
Ahogy lemegy a lépcsőn, a kuka felé pillant és mindenütt hegyekben állnak a különféle konzervek amiket vett. Úgy tűnik az első aki felébredt.
~ Srácok! Ti aztán termeltetek! Gondolja és kicsit elvigyorodik. Aztán a vigyor az arcára fagy, amint kinyitja a hűtőt és látja hogy nem sok kajájuk maradt. Ez nem lesz elég a társaságnak. A kenyérből még csak-csak, és maradt néhány konzerv is, de nem lesz elég.
-Hogy a ragya ütné ki!
Mérgében az asztallapra üt az öklével, aminek az lesz az eredménye, hogy még az is megfájdul. 
-Oh hogy az a..... száját beharapva megrázza a karját, majd kicsit összeszedi a gondolatait. Arcába hullott kusza haját hátrasimítja és kiegyenesedik, fölveszi az egyenes testtartását.
~ Gondolkodjunk. A plázába vissza nem megyek,az tuti! Marhára messze van. volt valami kisbolt a közelben, oda el lehetne ugrani még, hátha ilyenkor már nyitva van. 

Kellene egy kis pénz még. Ami itt van nem elég. Talán van valakinek... Megkérdezem azt a duzzógós csajt Tiát. Ő afféle vezér vagy mi... hátha neki van. De vajon hol a szobája?

Felmegy az emeletre, és belöki a legelső ajtót. Hoppá nem nyert
Belöki a másodikat Ez sem talált
Jön a harmadik, Olivia szétvetett tagokkal tátott szájjal szunyókál. Elvigyorodik a látványon, és továbbáll. Kinyitja a következő ajtót, és talált!
-Hé Tia! Ébredj! Finoman megrázza a lány vállát. Kéne egy kis muglipénz! Van nálad esetleg? Felemésztették a kaját amit tegnap vettem elugranék boltba.
Ha Tia ad neki, elteszi és a nyitott ajtók mellett elhaladva, letrappol a lépcsőn. Belenéz az erszénybe elvigyorodik és elindul az ajtó felé.

A biztonság kedvéért még ír egy cetlit.
" Felfaltatok majdnem mindent, így annyi kajánk van amit láttok. Egyétek meg mind, hozok még kaját. Találkozzunk a falu nyugati határában
Elégedetlenkedve végignézi a firkálmányt és még egy gyors cirkantással megtoldja az üzenetet
Éhenkórászok!

Viszonylag hamar megtalálja az a kis boltot ami előtt tegnap elhaladt. Elég szegényes a felhozatal, nincs túl sok választási lehetősége. Rögtön a húspult felé megy. Ott egy álmosan ásítozó nagyseggú asszony vakarózik éppen. Nem éppen barátságosan hozzávágja a kérdést:
-Mit akarsz?
-Hát ha már ilyen szépen kérdi, adjon két rúd... Végignéz a kolbászokon meg szalámikor...- két rúd túristát, két rúd vadászt meg egy kisebb szalonnát.
Miután megkapta a kenyerekhez megy és levesz három vekni kenyeret, a zöldségesnél meg elpakol vagy egy kiló vöröshagymát meg egy fej fokhagymát.
Elrak további 10 üveg fél literes vizet. A tágítóbűbájjal ellátott tatyi sem feneketlen, ez is már épphogy csak belefér.
Az asszony gyanakodva méregeti, de amikor előveszi a pénzt, nem akadékoskodik tovább.
Miután ezzel megvolt a hat szatyor tartalmával, elindul az ajtó felé
-Legyen szép napja hölgyem szól vissza a háta mögött. És morogva hozzáteszi: -Te kitömött tehén...
Odakint, a bolt mögé megy, ahol senki nem látja, és belepakolja a táskájába a  holmit, majd elindul a találkozási pont felé.
Vissza az elejére Go down
Daniel Cards
Mirakulum discipulus
Mirakulum discipulus
Daniel Cards

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2020. Nov. 14.
17
Hozzászólások száma : 467

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 6
Health point (maximum): 28
Képesség: : Vízmágia Vízmágia
Csokibéka rang: 6. szint Békamániás 6. szint Békamániás
Inventory:

76. Tilosban a téli szünetben -  A túra Empty
TémanyitásTárgy: Re: 76. Tilosban a téli szünetben - A túra   76. Tilosban a téli szünetben -  A túra Icon_minitime2022-05-07, 19:50

A szememet kinyitva kicsit nehezen megy a felkelés de egy pár pillanat mulva ki kelek az ágyból és előkészülök,még igazán reggel van ezért a noteszembe kezdek irogatni az előző napról,hátha akármiféle jelentőssége lessz valaminek.Amikor hallok valami ricsajt,az ajtómot kinyitom majd látom ahogya Alrick egy pár szobán megy végig majd az eggyikben kicsit tovább marad és kijön,Hallottam,hogy mit beszélt a szobában ezért amikor kilép megállítom és odanyújtok neki az én mugli pénzemből. 

-Tessék,de aztán konzervet ne vegyél mert a végén itthon felejtjük a konzerv nyitót azután meg nézhetünk ki a fejünkből.Egyébként jó reggelt kívánok neked is. 

Azzal visszatérek a szobámba majd felveszem a táskámat és  kicsit meg igazítom magamat,hogy ne nézzek ki úgy mint egy szökött troll.Azzal le megyek és az asztalnál egy csésze termoszból ki öntött teát kezdek el kortyolgatni miközben egy bűbájtan könyvet olvasgatok.Mintha csak az ujságot olvasnám várok a többiekre.
Vissza az elejére Go down
Tiara Prince
Magister
Magister
Tiara Prince

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2019. May. 20.
18
Hozzászólások száma : 1426

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D12 + 8
Health point (maximum): 32
Képesség: : Elmemágia Elmemágia
Csokibéka rang: 9. szint Békatitán 9. szint Békatitán
Inventory:

76. Tilosban a téli szünetben -  A túra Empty
TémanyitásTárgy: Re: 76. Tilosban a téli szünetben - A túra   76. Tilosban a téli szünetben -  A túra Icon_minitime2022-05-08, 11:30

A hosszúra sikerült éjszaka, és a rengeteg új információ feldolgozásának hiábavalósága után már hajnalodik, amikor végre sikerül az ágyamba kerülnöm. 
Ám még mielőtt esélyem lenne aludni pár órát, halk motoszkálást hallok odalentről, majd lépteket felfelé, és ajtónyitogatásokat. 

-Akármelyik az, tuti megölöm, ha ide is benyit* - gondolom magamban, de mire ezt végiggondolom, nemhogy benyit az illető, hanem jól érezhetően be is lép a szobába, és közeledik hozzám. 

Amint keze a vállamra ér, villámgyorsan pattanok ki az ágyból. A fiú mögé kerülve két karját a háta mögé csavarom, majd a füléhez hajolva suttogom neki. 

- Óriási szerencséd van, hogy ébren találtál. És hogy nincs pálcám. - suttogom jéghideg hangon a fiú fülébe.

Egyetlen dologgal nem számoltam. Azzal, hogy a fiú nyaka túl közel lesz. Hallom a szívverését, az ereiben folyó vért. Az inger olyan erős, hogy a szemfogaim pillanatok alatt előbújnak. Szemeimet lecsukom, és az ösztöneim veszik át a hatalmat. De csak egy pillanatra. 
Amint rájövök mit tettem, elengedem a srácot, aki a meglepetéstől, vagy az akaratlanul használt vámpír csábítástól nem mozdul. 

Rohannak a fejemben a gondolatok, mígnem kétségbeesésemben a fiú szemébe nézve kimondom a varázslatot: Exmemoriam! - suttogom, majd villámgyorsan a mosdóba rohanok. 

Hogy hatott e a bűbáj, aminek esélye nem sok, nem tudom, nem is merek kibújni a mosdóból még jó sokáig. Addig, amíg a többiek is mozgolódni nem kezdenek odalent.
Vissza az elejére Go down
Helen Green
Mirakulum residentus
Mirakulum residentus
Helen Green

Rímhányó Mágus
A legjobb locsolóvers közönségszavazat
Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 24.
28
Hozzászólások száma : 1212

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 8
Health point (maximum): 30
Képesség: : Levegő mágia Levegő mágia
Csokibéka rang: 8. szint Béka Nagymester 8. szint Béka Nagymester
Inventory:

76. Tilosban a téli szünetben -  A túra Empty
TémanyitásTárgy: Re: 76. Tilosban a téli szünetben - A túra   76. Tilosban a téli szünetben -  A túra Icon_minitime2022-05-08, 14:03

Nem alszok túl jól. Rettenet sokat forgolódok, de be tudom annak, hogy egy teljesen új helyen vagyok. De ekkor egy hangos kordulás jelzi a bajt: éhes vagyok. Hatalmas dörömbölésekre leszek figyelmes, majd egyszer csak csönd lesz, így úgy döntök, hogy kikászálódok az ágyból, felöltözök, és kómás fejjel elindulok le, ahol megcsapja az orromat az étel illata, amit elkezdek kipakolni a tányéromra. Egy cetlire leszek figyelmes, amit rettenet csúnya módon firkantottak oda, de nagyjából kibogarászom, hogy hová is kell menni. Éhenkórászok. Ebből kikövetkeztetem azt a személyt, aki írhatta, nem más, mint Alric. Meg se lepődök, főképp a papírvámpíros beszólás után, amit Tiának bökött oda. A nagy kómámból észre se veszem, hogy időközben Daniel is megérkezik, de ahogy jött, úgy megy is. 
- Jó reggelt neked is. - szólok utána, majd visszatérek a szobámba meleg ruhát felvenni. Ekkor egy hangos ajtóbecsapódást hallok magam mellől, ami miatt kidugom a fejemet, majd elindulok a hang irányába. Először hangosan bekopogok. 
- Jövök, még mielőtt a fejemet harapod le. - mondom szintén hangosan, és óvatosan benyitok az ajtón keresztül. - Remélem minden rendben van. 
Ahogy belépek, a fürdőszoba ajtó be van csukva, amit szintén lassan kinyitok, ekkor látom, hogy Tia van összekuporodva.
- Hát te meg mit keresel itt? - kérdezem a lánytól. - Minden oké?
Vissza az elejére Go down
Olivia Rose Fury
Eltávozott karakter
Olivia Rose Fury


Csatlakozás dátuma : 2022. Jan. 30.
27
Hozzászólások száma : 129

76. Tilosban a téli szünetben -  A túra Empty
TémanyitásTárgy: Re: 76. Tilosban a téli szünetben - A túra   76. Tilosban a téli szünetben -  A túra Icon_minitime2022-05-08, 21:29

Az éjszaka egészen nyugodtan telt. Nem ébredtem meg egyszer sem. Egészen pihentetőre sikerült az alvás. Már egészen reggeledett amikor ajtó csukódásra lettem figyelmes. Valaki benyitott. Nem láttam kicsoda volt az, de nagy örömömre felébresztett. Egy ideig még hevertem az ágyban, majd elindultam felé a lépcsőkön. A tarisznyámba nyúltam, amit az édesanyámtól kaptam, és be is villant a képe a fejemben. Mosolyra húzódott a szám.
-Anya.- Mondtam mosolyogva, majd a kép elillant és ismét a fa falakat láttam magam előtt. Megmelengette a szívemet ez a pár perces kép, és újult erővel vágtam neki a napnak. Egészen nagy adrenalin löket volt. Meg kordúlt a hasam, ami egy dolgot jelentett, már piszok éhes voltam. Nem volt túl sok a tegnapi vacsora. Ahogy leértem nem igazán láttam senkit, így kimentem a ház elé, ahol megpillantottam Danielt.
-Hé! Daniel! - Intettem neki, majd oda mentem hozzá.
-Nincs valami - megkordult a hasam - ennivaló nálad? - Néztem a korgó hasamra



Fejlesztettem a képességem 2/20.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




76. Tilosban a téli szünetben -  A túra Empty
TémanyitásTárgy: Re: 76. Tilosban a téli szünetben - A túra   76. Tilosban a téli szünetben -  A túra Icon_minitime2022-05-08, 23:17

A sikertelen kaja varázslat után egy kicsit morcosan ettem a felszeletelt almát. Majd úgy döntöttem ideje lenne egy kicsit kimozdulni. Így hát gyorsan felszaladtam a "szobámba" felkapták a dolgaimat, és elindultam felfedezni a ház kertjét. Leginkább a medencére voltam kíváncsi. Így hát mikor kivettem a házból, egyből el is indultam arra, majd leültem a padra. A medence jegén még mindig látszott egy becsapódás nyoma. Gondolkoztam, hogy vajon ki is lehetett az a személy aki beleeshetett mikor hirtelen egy kép ugrott be. 

~ Vörös szem, hegyes fül, éles fogak, egy jel, szőke haj….~ 

Csak úgy ugráltak a képkockák a szemem előtt, nem is tudtam sok mindent kivenni belőle. 

Megráztam a fejemet majd, a kezembe temettem az arcomat és úgy maradtam néhány percig, míg teljesen ki nem tisztult a fejem. Majd felkeltem, mert kezdtem átfagyni, és elindultam vissza házba. Majd leültem a kanapéra és vártam a többieket. 

Várakozás közben, megint beugrottak ezek a képek és nem tudtam hova tenni. Így egy papírt ragadtam magamhoz, és elkezdtem rajzolni. Először egy női arcot rajzoltam, mandula szemek, kis orr, keskeny szemöldök, telt ajkak. A homlokát viszonylag nagy volt. 

Majd elkezdtem a hegyes fülét, majd a göndör szőke haját rajzolni. Majd áttértem a háttérre. Egy ház előtt állt. Házat nagyrészt benőtte a borostyán ám még így is, olyan volt mintha élne maga a ház. 

A kezem sebesen járt a papiron. Külső szemlélőként láttam magamat, majd befejeztem a rajzot. Ami inkább hasonlított egy fényképre mint egy rajzra. Hosszan néztem a rajzomat, és próbáltam rájönni, hogy vajon ki is lehet ez a nő. 

De végül arrébb raktam és elindultam ismét, felfedezni a házat ám most inkább belülről néztem jobban körül, és össze is szedtem ezt-azt. Egy kötelet, egy bicskát és egy melegebb kavarta bukkantam, így ezeket gyorsan bele is raktam a táskámban. Visszaindultam a nappali rész felé, majd ismét letelepedtem a kanapéra és vártam a többieket, hogy mikor szállingóznak le végre.


Fejlesztettem a képességem +1
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




76. Tilosban a téli szünetben -  A túra Empty
TémanyitásTárgy: Re: 76. Tilosban a téli szünetben - A túra   76. Tilosban a téli szünetben -  A túra Icon_minitime2022-05-09, 08:11

Reggel lassan ébredtem fel, így egy kicsit lustálkodtam meg az ágyban. Majd felkeltem, felöltöztem és lementem a nappaliba. Elindultam a hűtő irányába, ám még mielőtt oda értem volna észrevettem egy cetlit. Alric írta, hogy nincs kaja… 

-Szuper - mondtam hangosan, majd töltöttem magamnak egy pohár vizet és leültem vele a lépcsőre. 
Időközben megjelent egy lány, nyilván kintről jött, mert jól be volt öltözve, de láthatóan nem vett észre, mert elindult a házban valamerre . Majd pár tíz perc múlva újra feltűnt. 
Felkeltem és leültem mellé.

-Szia! Láttalak az előbb, csak nyilván nem vettél észre. Hironna Tamara vagyok, nevezz úgy ahogy jól esik. 

Mondom neki, majd várakozva nézem, hogy vajon elmegy vagy megmondja, hogy hogy hívják.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




76. Tilosban a téli szünetben -  A túra Empty
TémanyitásTárgy: Re: 76. Tilosban a téli szünetben - A túra   76. Tilosban a téli szünetben -  A túra Icon_minitime2022-05-09, 21:32

Lexa házba késve érkezett, így nem talált tegnap este senkit, sem lent. Másnap reggelt próbált hát szerencsét, és észre is vett egyből kettő társat is Jelent és Danielt. Odament hozzájuk. 

-Sziasztok, miért vagyunk itt? A levél nem sokat árult el amit kaptam. Nagyon későn érkeztem tegnap este.... -mondja a döbbent tekintetek miatt.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




76. Tilosban a téli szünetben -  A túra Empty
TémanyitásTárgy: Re: 76. Tilosban a téli szünetben - A túra   76. Tilosban a téli szünetben -  A túra Icon_minitime2022-05-10, 19:13

-Szia, bocsi tényleg nem figyeltem. Nagyon el voltam magammal, ne haragudj! -Mondom idegesen nevetve.
-Lora vagyok, szép neved van. Te vagy a félig elf ? - Kérdezem
- Bár gondolom, mert tudod a füled egy kicsit hegyes, meg a hajad sem hétköznapi. Egyébként nagyon jól áll ez a szín. -mosolygok rá. 
-Ismersz már valakit? Vagy sikerült barátokat szerezned? -Kérdezem, majd eszembe jut, hogy lehet nem is evett reggel óta semmi, mert ki van fosztva a hűtő.
-Nem vagy éhes? Nekem van egy almám még, ha szeretnéd szívesen odaadom. -Mondom, majd nem várva a válaszra nyújtóm át neki. 
- Azt hiszem, tegnap egy kicsit elvetettük a sulykot az evésnél. De szerintem érthető, hisz mindenki, majdnem mindenki -javitom ki magam- egész nap kint volt a hidegben. Én egyébként a kocsmába mentem, mert nem bírtam az embereket, annyian voltak, és mind kíváncsian néztek, nyilván a szemem színe miatt. Nem hétköznapi egy néha vörös szemű tinit látni az utcán... Te merre voltál? 
-Tegnap láttam nagyon gyorsan eltűntél, nem is ettél, valami baj volt ? 

Közben felállok és gyorsan elmegyek két pohár vízért, de közben hallgatom a lányt, ha esetleg válaszolna. A két pohár vízzel térek vissza hozzá, és az egyiket odaadom neki. Majd a sajátomba belekortyolok. 

-Tényleg igaza van egyébként Tiának az a cukros cola nem a legjobb...
Vissza az elejére Go down
Tiara Prince
Magister
Magister
Tiara Prince

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2019. May. 20.
18
Hozzászólások száma : 1426

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D12 + 8
Health point (maximum): 32
Képesség: : Elmemágia Elmemágia
Csokibéka rang: 9. szint Békatitán 9. szint Békatitán
Inventory:

76. Tilosban a téli szünetben -  A túra Empty
TémanyitásTárgy: Re: 76. Tilosban a téli szünetben - A túra   76. Tilosban a téli szünetben -  A túra Icon_minitime2022-05-10, 19:29

Mély levegőket véve sikerül lenyugtatni magam. Az éjjeli látogatás Chrisnél, még mindig nem hagy nyugodni. 
Tegnap megettem ugyan a vércsomagot, amit adott, és nem is érzem magam éhesnek, ma reggel mégis kis híján Alricnak estem. 
*Tényleg kellene kezdeni magaddal már valamit Tia* - gondolom magamban. * Nincs mese. Vadászni kell * - közlöm magammal a következő feladatot. Ekkor hallom meg Helen hangját a fürdő elől, majd kisvártatva meg is jelenik. 

- Szia! Nincs semmi baj - mosolygok rá, bár mosolyom látszik, hogy nem az igazi. 

Lassan feltápászkodok a földről. 

- Gyere! Kapjuk össze a többieket, és induljunk el. Bár még korán van, de a szikla egész npi járásra van délre. Indulnunk kell, hogy sötétedés előtt odaérjünk. - mondom a lánynak, majd elindulok lefelé.

Odalent valamelyest megkönnyebbülve látom, hogy Alric nincs itt. Talán vásárolni ment. 

- Jó reggelt csapat! - köszönök mindenkinek. - Kéne mocorognunk, mert sokat kell ma sétálni, ha sötétedésig a sziklához akarunk érni. Útközben csak találunk valami kaját is, vagy Alric hoz utánunk valamit. -mondom. 

Minden ami kellhet nálam van a vastag köpenyem zsebeiben, így indulásra készen sétálok ki az ajtón, remélve hogy a többiek követnek.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




76. Tilosban a téli szünetben -  A túra Empty
TémanyitásTárgy: Re: 76. Tilosban a téli szünetben - A túra   76. Tilosban a téli szünetben -  A túra Icon_minitime2022-05-10, 19:59

Elöző este elég nyugottan aludtam miután megtöltöttem a pocakomat. Reggel felkelve széthuzom a  függönyöket és kinyitom az ablakot hogy egy kicsit kiszelőztessek. Kikeresek pár vastag ruhadarabot hogy ne fázzak és felöltözök. Bepakolok a kistáskámba amit mindig magamnál tartok ha elmegyek valahova. Kilépek a szobából és becsukom az ajtót. Lemegyek reggelizni
- jó reggelt- köszönök annak aki éppen a konyhába tartózkodik. Keresek valami kaját. Kinyitom a hűtőt de az kongo az üresektől. Becsukom az ajtót és keresek valami ehetőt. A konyha pulton találok egy almát amit jó ízűen meg is eszek. Miután kész vagyok elpakolok magam után és kilépek a faházból a hideg téli időbe. Mikor megérzem a hideget egy kicsit össze húzom magamat és megigazítom a sálamat és a kabátom gallérját. Felveszem a sapkámat és a kesztyűmet. Igy várom hogy elinduljunk a túrára.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




76. Tilosban a téli szünetben -  A túra Empty
TémanyitásTárgy: Re: 76. Tilosban a téli szünetben - A túra   76. Tilosban a téli szünetben -  A túra Icon_minitime2022-05-11, 09:54

Mosolyogva fogadom a lány válaszát. 
-Igen én vagyok, az köszönöm -valaszolok a feltett kérdésre, de meg sem várja válaszokat hadar tovább.
-Igen már ismerek egy-két embert, de valljuk be nem lettünk öribarik azt hiszem. -nézek szomorúan- Alriccel és Oliviaval mentem a boltba. Ki kellet volna deríteni, egy két dolgot. De, sajnos lehet az én hibámból nem sikerült semmit sem kideríteni. De azóta nem is beszéltem velük, így lehetséges, hogy neheztelnek miatta. Ezért is nem volt kedvem este enni. -válaszolom- De igen egy kicsit éhes vagyok. -mondom, majd atveszem a felém nyújtott almát, majd beleharapott. Az alma túlságosan vizes, így a szám szélén lecsorog a medve. Amit gyorsan a kezemmel letörölök.

-Nagyon friss ez az alma azt hiszem.. egyébként köszönöm -nézek a lányra aki gyorsan elugrott a konyhába két pohár vízért. Amíg tölti a vizet a pohárba fél füllel hallgatom. Ám közben megpillantom a rajzot, amit kint hagyott az asztalon. Az édesanyámat ábrázolja. Így egyből meg is fogalmazódik bennem egy kérdés. 

~Vajon honnan ismeri?~

Közben visszért így a pohár vizet elfogadom.

-Igen a colát én nagyon nem szeretem. Nagyon felpörgeti a sok cukor miatt. -Mondom majd a szemem megint a rajzra siklik.-Nagyon szépen rajzolsz. Kit ábrázol? -kérdezem majd a lépcső irányába fordítsom a fejem.

-Jó reggelt Tia! -Köszönöm, majd végig hallgatom.

-Lora egy perc és jövök, csak fent hagytam a legtöbb cuccomat! -mondom, majd leteszem az almát és a vizet az asztalra. Majd Tia mellett száguldva rohanok fel a lépcsőn, egyenesen a szobám felé. Ahova benyitok, majd mindent a kis hátizsákomba gyokoszolok, amitől olyan lesz mint egy felfújt lufi. De még pont be tudom zárni, így nem okoz gondozza. Az igaz, hogy egy kicsit nehéz lesz, de csak kibírom. Elvégre, ha nem jövünk vissza nem szeretnék semmit sem elhagyni. Körbe ezek a szobába, nem e maradt valami ott. Majd gyorsan kimegyek a szobából, becsukom az ajtón majd végig szaladok a folyosón le a lépcsőn és újra Lóra mellett termek.

-Na itt is vagyok, látom, neked nincs sok cuccod. -Nézek a kis táskára. 

-De menjünk mert a végén itt hagynak... -mondom majd felkapom a kabátomat, sapka, sál kesztyű. Égy egyből úgy nézek ki mint egy eszkimó, de fázol így nem fog zavarni, ha valaki megbámul.

Amint ki értünk a házból, észre veszek egy új fiút akit eddig nem láttam.

-Gyere Lora mutatkozzunk be annak a srácnak.-Mondom és megfogom a kezét, és elkezdem a fiú felé húzni. 



-Szia! Én Hironna Tamara vagyok, nevezz úgy ahogy jól esik. Ő pedig a barátnőm.... -nézek Lorára és várom, hogy válaszoljon.
Vissza az elejére Go down
Dragneel Darman
Mirakulum residentus
Mirakulum residentus
Dragneel Darman

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 29.
31
Hozzászólások száma : 1230

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 8
Health point (maximum): 30
Képesség: : Térmágia Térmágia
Csokibéka rang: 8. szint Béka Nagymester 8. szint Béka Nagymester
Inventory:

76. Tilosban a téli szünetben -  A túra Empty
TémanyitásTárgy: Re: 76. Tilosban a téli szünetben - A túra   76. Tilosban a téli szünetben -  A túra Icon_minitime2022-05-11, 17:54

Az éjszaka rövid volt de annál tartalmasabb információ és inger terén. Mondhatni semmit sem aludtam az egész éjjel.
Ajtó csapkodásokra lezsek figyelmes mely pont abból az állapotomból ébreszt fel amikor már éppen reménykedtem benne, hogy el tudok aludni.
- Ki az a f@szk@l@p aki nem bír magával korán? - dörmögöm  nem túl kedves hangnembe s hangsúllyal miközben nagyot csapok az ágyam matracába.
- Na az alvást b@szhatom. Akkor kelljünk. - motyogom halkan de mégsem akaródzik a kelés inkább punyadok még ki tudja meddig.
Korán reggel az ágynak igazán hatalmas gratulációs ereje van. S ebben a szép pillanatban én ezt százszorosnak érzem.
Nem figyeltem az időt de súlyos percek ha nem tízpercek telhettek el mire a gravitáció engedett egy pillanatra. Ezt kihasználva kivágódok az ágyból pofára esve.
A padlóról feltápászkodva felöltözök s úgy egyek le a földszintre a többeikhez.
Kicsit el vagyok késve s pont elkapom a távozó személyeket.
Az ajtó melletti kis cetlit elolvasva vállat rántok, akkor a reggeli skippelve majd menet közbe eszünk.
Kiérve csatlakozok vagyis rohanva érem utol a többieket.
- Kösz, hogy megvártatok. - szúrom oda mindenkinek.
- Azt hittem egy csapatként megyünk nem külön utakon járva hátha eltéved valamelyikünk. - csak úgy dől belőlem a kellemes szöveg.
Teljesen úgy nézek ki mint aki láthatóan csalánra pisilt.
Némán battyogok a többiekkel vagyis sereghajtóként.
Közben fejbe végig veszem, hogy ha nagyon nagy gebasz lesz van nálam egy erősítő bájital még. Az számomra elég hogy kibírjam a napot bár jólakatni nem lakat jól.
Mire észhez térek addigra mintha a várost magunk mögött hagytuk volna. S a távolban a város felől követne minket valaki.
Tippelésem szerint Alric az de hát ki tudja.
Mondjuk furcsállom is, hogy nem vártuk be. De a minket követő személy csakis ő kell, hogy legyen hiszen más nem jut eszembe mint, hogy látták, hogy jön s ők mentek tovább.
Majd vissza zuhanok a tegnap történekbe...
Újfent látom mit tettem, hallom az eltörő csontok hangját, a kegyelemért könyörgést....
Mire vége a bevillanó képnek, lenézve a kezemre látom, hogy a pálcám fogom s szó szerint remeg az egész kezem.
Mivel én vagyok a sereghajtó, szerencsére senki se látta, vagyis remélem mert a kezem gyorsan eldugom a kabátom ujjába.
Nem tudom mennyi az idő, de a nap már feljött így órák óta mehetünk....
- Nem várjuk be a kajafutárt? Kezdek éhes lenni! - kiáltok rá a csapatra.
- Meg akár pihenhetnénk is egy kicsit, vagy a tatár hajt minket? - kérdezem újfent.
Vissza az elejére Go down
Helen Green
Mirakulum residentus
Mirakulum residentus
Helen Green

Rímhányó Mágus
A legjobb locsolóvers közönségszavazat
Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 24.
28
Hozzászólások száma : 1212

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 8
Health point (maximum): 30
Képesség: : Levegő mágia Levegő mágia
Csokibéka rang: 8. szint Béka Nagymester 8. szint Béka Nagymester
Inventory:

76. Tilosban a téli szünetben -  A túra Empty
TémanyitásTárgy: Re: 76. Tilosban a téli szünetben - A túra   76. Tilosban a téli szünetben -  A túra Icon_minitime2022-05-11, 18:44

Tia válaszára várva, hallom, hogy a többiek mocorognak lenn. Ezek szerint már mindenki ébren van. A hallgatózásomaból Tia az, aki kizökkent abból, hogy nincs semmi gond, és minden rendben van, de ismerem annyira, hogy mégse, és mire megkérdezhetném, nincs is már ott. Mint a távirat: csak jön, és megy, így nagy levegőt veszek, majd belenézek a tükörbe. Nagyon nyúzottnak látszódok, nem is csoda, nem aludtam valami csodásan, de legalább valamit sikerült ennem, így az éhség nem mardos mellé. Már megint mibe keveredünk? Nem akarok lemaradni a többiektől, így ismét leindulok, de egy új srácot vélek felfedezni. 
- Ez meg kicsoda? És hogy került ide? Tegnap még nem volt itt. - csúszik ki a számon, miközben az új fiú felé szólok. - Helen vagyok. 
Elindulok én is kifelé, és próbálom a tempót tartani Tiával, reménykedek abban, hogy tudok vele egy kicsit beszélni. 
- Tia, minden rendben van? Ismerlek annyira, tudom, hogy valami nem oké. Igen, tudom, szólnom kellett volna Chrisről, de megkért az felől, hogy ne szóljak neked Róla. Tudom, hogy nem szereted azt, hogy irányítani akarnak, csak jót akarnak neked. Persze, nem lehet neked megálljt parancsolni, mert ha menni akarsz, akkor mész is. - mondom olyan hangnembe, amit csak a mellettem álló Tia hall, és senki más. - De mégis mit kezdesz magaddal? Valahová elszöksz Darmannal, reménykedve, hogy Vlad nem talál meg? Ne haragudj, nem ismerem a családodat, mégis beleszólok, hiszen a hagyományaitokat sem ismerem. 
Ahogy beszélek, hallom, hogy Darman szól hátulról, hogy éhes, és hogy nem-e állhatnánk már meg egy kis időre. 
- Várjatok csak, nézzetek oda! - mondom, majd az egyik irányba mutatok, ahol egy nagy tisztás van, így elindulok abba az irányba. A tisztásra érve eddig egy nem látott szakadékot vélek feldezeni, aminek a pereme felé indulok. - Ez aztán baró. És amint elnézem, a környéken ez az egyetlen sziklás rész, semmi más. Itt maradunk, srácok, ameddig a futárunk ide nem ér. 
Körbenézek a part felé fentről, ahol elég nagy mozgás van. És vajon itt lehet az, amit mi keresünk. 
- Vajon mi lehet ebben olyan különös, mint amiről Chris mesélt? - motyogom magam elé.


A hozzászólást Helen Green összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2022-05-11, 19:15-kor.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




76. Tilosban a téli szünetben -  A túra Empty
TémanyitásTárgy: Re: 76. Tilosban a téli szünetben - A túra   76. Tilosban a téli szünetben -  A túra Icon_minitime2022-05-11, 19:06

Egy kicsit távol állok a többiektől és várom hogy induljunk mikor valaki megszólít. Oda fordítom a fejemet és észre veszem a két lányt aki felém közeledik. Odaérnek és az egyik lány már bele is kezdtem. Csendben hallgattam mikor bemutakjozom és bemutatta a barátnőjét is.
- Heló Jacob Davis vagyok. Szép nevetek van. - válaszoltam és folytattam - nem tudjátok hogy hova megyünk vagy mi folyik itt?- kérdezem érdeklődve de szerintem mindenkit ez foglalkoztat most. megeszem közben a maradék almámat és az utolsó falatot berakom a táskába ami elkezd a kajára mozogni
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




76. Tilosban a téli szünetben -  A túra Empty
TémanyitásTárgy: Re: 76. Tilosban a téli szünetben - A túra   76. Tilosban a téli szünetben -  A túra Icon_minitime2022-05-11, 19:29

Tamara a rajztól kérdez, de szerencsére nincs időm válaszolni, mert jön Tia. Így nem válaszolok, csak a saját dolgaimat elrendezgetem amíg, vissza nem ér a lány. 

-Hát nem nagyon, de nem is kell olyan sok holmi... -Nézek sokatmondóan a táskájára nézve, ami véleményem szerint egy kicsit túl zsúfolt. Bár maga a lány is furcsa az eszkimó, ruhájában. 

Gonadolataimból, csupán egy rántás zökkent ki. Hisz újdonsült barátnőm elrángat egy új fiúhoz akit még én sem láttam. Hallgatom ahogy kedvesen beszél a fiúhoz, és azon gondolkozom, hogy vajon mikor fog sor kerülni a beszélgetésre amihez nem igen van kedvem.
~ A rajz véletlenül maradt elől nem is kellett volna meg látnia...~ szidom magam, majd észreveszem, hogy valamit mondanom kéne. 

-Ömmm Lora vagyok vagyis Lora Anna de nem szoktam használni az Annát, de nyugodtan szólits úgy ahogy csak szeretnél- mondom a fiúnak, majd kicsit jobban megnézem. Az kell mondjam, jól néz ki. ~De nem ismerem így nem következtettek semmire.... Pedig... Hagyjuk... ~ Zárom le végül a magammal való beszélgetést. 

-Szia -Köszönök az elhaladó Helennek. 

-Ömm azt hiszem valamilyen Sziklát keresünk... De időközben elmesélem.. De Davis.... Mintha mozogna a táskád... -mutatok a táska felé.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




76. Tilosban a téli szünetben -  A túra Empty
TémanyitásTárgy: Re: 76. Tilosban a téli szünetben - A túra   76. Tilosban a téli szünetben -  A túra Icon_minitime2022-05-11, 19:41

Elmosolyodom mikor megemlíti hogy mozog a táskám.
- Akkor ha megengeded én is Lorának hívlak. Jacob vagyok és igen mozog a táskám mert van bene egy vadászgörény, Aki a szemem fénye. - simogatom meg a táskában lévő állatot. - Hogy telik eddig a téli szünet? Nekem jól de azért már nagyon várom a folytatást.  - . .Közben  a csapat eleje elindult igy mi is elindultunk a lányokkal. Hatra nézek mikor egy szaladó lépteket halok magam után és azt is meghallom
hogy a léptekhez tartozó személy hangosan morgolódik.
-Bocsi haver a többiek nevében is. Várhattunk volna még egy kicsit vagy megbeszélhettünk volna egy időpontot hogy mikor keljen mindenki- mondtam hátra mikor a srác utol ért minket. 
Közben kiérünk egy tisztásra ami gyönyörű megjelenésű télen mikor hó fedi.
Vissza az elejére Go down
Tiara Prince
Magister
Magister
Tiara Prince

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2019. May. 20.
18
Hozzászólások száma : 1426

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D12 + 8
Health point (maximum): 32
Képesség: : Elmemágia Elmemágia
Csokibéka rang: 9. szint Békatitán 9. szint Békatitán
Inventory:

76. Tilosban a téli szünetben -  A túra Empty
TémanyitásTárgy: Re: 76. Tilosban a téli szünetben - A túra   76. Tilosban a téli szünetben -  A túra Icon_minitime2022-05-12, 13:17

Némán, a gondolataimba mélyedve sétálok. Hallom, ahogy társaim mellettem beszélgetnek, de nem igazán figyelek rájuk. Egészen addig, míg meg nem csapja az orromat egy fura szag, ami egy eddig nem is látott fiatal srác zsákjából jön. *Na nézd csak. Nem is kell vadászni. Jön a vad magától, és talán nem is olyan vad* - jelenik meg a gondolat a fejemben. 

- Szia! - fordítom figyelmemet a srác felé. - Tia vagyok. Jól hallom? Vadászgörényed van? Aranyos állat lehet. 

Ám ekkor meghallom Darman hangját, aki mögöttünk kiált. Lemaradok a többiektől kicsit. A tegnap este kicsit máshogy alakult, mint gondoltam. Jó lenne beszélnünk.
Vissza az elejére Go down
Daniel Cards
Mirakulum discipulus
Mirakulum discipulus
Daniel Cards

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2020. Nov. 14.
17
Hozzászólások száma : 467

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 6
Health point (maximum): 28
Képesség: : Vízmágia Vízmágia
Csokibéka rang: 6. szint Békamániás 6. szint Békamániás
Inventory:

76. Tilosban a téli szünetben -  A túra Empty
TémanyitásTárgy: Re: 76. Tilosban a téli szünetben - A túra   76. Tilosban a téli szünetben -  A túra Icon_minitime2022-05-12, 21:09

A többiek is megérkeznek,amire a könyvemet elrakom.De a legtöbbnek csak árnyék vagyok,mondjuk reggelente az aktivitásom kevesebb.Este pedig már alszanak ezért nem igazán lehet velem beszélni,max kalandozás közben,mint most,minek jöjjenek ide,ha csak annyit árultam el nekik amit tudnak használni a harcban.Nem próbálkozok eléggé,ez lehet a baj,de sajna soha nemtudom mi foghatja meg őket,hiszen a mellék bezélgetéseknek nincsen sok értelme és alig állhatom ki őket.De a legtöbb téma amit én feltudnék hozni szerintem nem lenne megint jó kezdésnek.Ahogyan kitörök a gondolataimből a lány aki megszólított inkább odébb állt,nem kellene ennyit csak ülnöm ezért csendesen követem a többieket.A séta közben gyorsan bekapok egy cukrot,nem jó reggelinek de az étvágyamat elfojtja egyenlőre,nem mintha reggelente nagyon lenne.Egy új srác van,egy kicsit közelebb kezdek sétálni a többiekhez,majd a tisztásnál már mellette állok. 

-Szervusz! Még nem láttalak tehát valószínűleg új lehetsz.Az én nevem Daniel. -Azzal gyorsan belenyúlok a táskámba és kiveszek egy cukrot és felé nyújtom- -Cukorral kínálhatlak?Kicsit kemény de elolvad a szádban egy pár pillanat után. 

Úgydöntöttem,hogy inkább nem fogom vissza magamat és csak maradok az a random személységem.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




76. Tilosban a téli szünetben -  A túra Empty
TémanyitásTárgy: Re: 76. Tilosban a téli szünetben - A túra   76. Tilosban a téli szünetben -  A túra Icon_minitime2022-05-12, 21:27

-Persze csak nyugodtan -mosolygok rá.-De miért tartod szegényt a táskában? Remélem azért nem fázik meg ebben a hidegben.. De nagyon aranyos -Nézek a kis görényre.
- Hát jól telik, bár igen érdekes dolgok történtek mostanában, így esélyem sem lenne unatkozni. Mint most sincs. -Utalok a hátunk mögött morgó Darmanra. Hátra fordulok, és megvárom míg beér minket.
- Most tényleg haragszol ránk, vagy csak ballábbal keltél? -kérdezem tőlle, majd elindultam Jaccob melett.
-Hívhatlak Jacnek? -kérdezem hirtelen tőlle, amit nem is gondoltam át igazából.
-Szia Daniel rég láttalak. Mi van veled? Olyan szép ez a hely!-fordulok egy pillanatra a tisztás felé. - Mikor ér már ide végre Alric? Éhes vagyok! -Panaszkodom hangosan, majd eszembe jut, hogy nem is ettem már jó pár napja vért... ~lehet beszélni kéne Tiával, hogy adjon egy kis vérpotlót? Könnyebb lett volna ha megtanította volna... Legalább nem kéne állandóan keregetni....~ bosszankodott magamban.
Vissza az elejére Go down
Helen Green
Mirakulum residentus
Mirakulum residentus
Helen Green

Rímhányó Mágus
A legjobb locsolóvers közönségszavazat
Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 24.
28
Hozzászólások száma : 1212

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 8
Health point (maximum): 30
Képesség: : Levegő mágia Levegő mágia
Csokibéka rang: 8. szint Béka Nagymester 8. szint Béka Nagymester
Inventory:

76. Tilosban a téli szünetben -  A túra Empty
TémanyitásTárgy: Re: 76. Tilosban a téli szünetben - A túra   76. Tilosban a téli szünetben -  A túra Icon_minitime2022-05-13, 09:27

Meg se lepődök. Senki sem foglalkozik a dologgal, ami miatt szóltam, mert mindenki egy kis állattal van elfoglalva, időközben Tia is lemarad, a tegnap este miatt, így úgy döntök, hogy előre megyek, és felfedezem a terepet, hogy legalább valakinek legyen fogalma arról, hogy majd hova, és mit kell keresni. De valószínűleg Chris a Nautilisra utalhatott, és valószínűleg itt lehet valahol a sziklák alatt. Nem sok kell ahhoz, hogy a többieknek odaszóljak, hogy mindjárt jövök, de úgyse hallaná meg senki, csak fel fog valakinek tűnni az, hogy eltűntem. Hmmm. És ezzel remélhetőleg egy kicsit ráhozom a többiekre a frászt, főképp azokra, akik ismernek annyira, hogy kétballábas vagyok. Így irány előre, le a sziklákon, de az túl meredek. Körbenézek a környéken, a fák között, egy szűk ösvényt vélek felfedezni, mi baj történhet ott? Lehet, hogy ezzel leérek a szikla aljába. Valahogy örülök az egyedüllétnek, amit nem valószínű, hogy sokáig fogok élvezni. De valami furcsa: még csak nem is rezzen semmi, se az ág, vagy akármilyen állat, de valami mégis csalogat az irányba, amerre megyek. Nem tudom, mióta mehetek, de kezd besötétedni. 
- Tempus! - motyogom, miközben a pálcával kimondom a varázslatot. - Szuper, 4 óra. Mikor érek már oda? 
Egy kis ideig még botorkáltam az ösvényt követve, zúgás ütötte meg a fülemet. Lehetséges ez, végre odaérek egyszer? Megszaporázom a lépteimet, amire kiérek a partra. 
- Végre! El se hiszem. Na, akkor mi is itt ez a nagyon érdekes, amiről Chris beszélt? Vagy csak álmodom? Hol van mindenki? Mi ez a csönd? Vagy én valamerre elkeveredtem?
Vissza az elejére Go down
Mesélő
Game Master
Game Master
Mesélő


Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 30.
102
Hozzászólások száma : 446

76. Tilosban a téli szünetben -  A túra Empty
TémanyitásTárgy: Re: 76. Tilosban a téli szünetben - A túra   76. Tilosban a téli szünetben -  A túra Icon_minitime2022-05-13, 12:49

A nap már magasan jár az égen, amikorra eléritek a tisztást. Az idő dél körülre jár, és mivel a csapat elég későn indult útnak esélyük sincsen, hogy sötétedés előtt elérjétek a célotokat. 
Alric is utolért benneteket a friss étellel. A csapat alig várja, hogy ehessen, így nem igazán figyelnek arra, hogy Helen elkóborolt tőlük. 
Amíg lakmároztok egy nyílvessző suhan el a fejetek felett, egyenesen az egyik fába fúródva, egy levelet találtok.

"Kicsit késésben van a társaság. Talán szükségetek lenne egy kis segítségre. Ha lefelé indultok megkerülve a déli sziklákat, egy erdősávot találtok. Egy kis ösvényen befelé haladva nyugatra, 10 percnyi távolságra van egy kis túristaház, ott tölthetitek az éjszakát. Bár ajtaja ,és ablakai nincsenek. Épeszű ember télen nem mászkál errefelé. Ha mégsem indulnátok el, a kis kupi, amit küldtem, visz nektek egy elvarázsolt sátrat. Bárhogy is döntötök, a farkasokkal vigyázzatok. Gyújtsatok tüzet. Ennyit tehetek értetek, most máshol van dolgom. C."

A levél elolvasása után, egy kis repülő madárkát pillantotok meg, amely felettetek köröz, majd egy óvatlan pillanatban elereszti terhét, ami egyenesen a fejetekre pottyan, és eltűnik.

Döntés előtt áll a csapat. Maradtok a tisztáson, elindultok az erdőbe, vagy esetleg folytatjátok utatokat az eredeti célotok felé.

Helen, aki óvatlanul elkóborolt a csapattól, csupán sötétedés előtt kap észbe. Ekkorra már több órányira van a csapattól. Bár a tengerpartot elérte, élelem és víz sincs nála. 
Ahogy kicsit leülne pihenni a szikla tövébe, farkasvonyítást hall a távolban. 

Dobjon a szerencsekockával. Ha a dobott érték nem éri a 12-őt, a farkasok előbb utóbb körbeveszik őt, ha viszont 12-öt, vagy ennél nagyobbat dob, a farkasfalka ugyan megtalálja, de van menekülő útvonala. 
Vissza tud menekülni azon az úton, amelyiken jött, és egy kis szerencsével visszatalál a csapathoz.
Vissza az elejére Go down
Helen Green
Mirakulum residentus
Mirakulum residentus
Helen Green

Rímhányó Mágus
A legjobb locsolóvers közönségszavazat
Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 24.
28
Hozzászólások száma : 1212

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 8
Health point (maximum): 30
Képesség: : Levegő mágia Levegő mágia
Csokibéka rang: 8. szint Béka Nagymester 8. szint Béka Nagymester
Inventory:

76. Tilosban a téli szünetben -  A túra Empty
TémanyitásTárgy: Re: 76. Tilosban a téli szünetben - A túra   76. Tilosban a téli szünetben -  A túra Icon_minitime2022-05-13, 13:09

Nézzük, hogy mákom van-e
Helen Green carried out 1 launched of one Lucky :
5
Vissza az elejére Go down
Helen Green
Mirakulum residentus
Mirakulum residentus
Helen Green

Rímhányó Mágus
A legjobb locsolóvers közönségszavazat
Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 24.
28
Hozzászólások száma : 1212

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 8
Health point (maximum): 30
Képesség: : Levegő mágia Levegő mágia
Csokibéka rang: 8. szint Béka Nagymester 8. szint Béka Nagymester
Inventory:

76. Tilosban a téli szünetben -  A túra Empty
TémanyitásTárgy: Re: 76. Tilosban a téli szünetben - A túra   76. Tilosban a téli szünetben -  A túra Icon_minitime2022-05-13, 15:27

A kérdéseim válaszolására farkas vonyítás a válasz, majd az általam hiányolt gallyak és bokrok törésének hangja üti meg a fülemet. Megrémülök, hiszen a farkasok megtaláltak engem, és elkezdtek körbe venni szépen lassan. Egy, kettő, öt, és még ki tudja, hogy mennyien. 
*Hát ez aztán csodálatos, gratulálni tudok neked, te idióta. Hasonló helyzetbe akarsz kerülni, mint anno Norbi, ugye? Csodás, ügyes vagy.* Szidom le saját magamat, majd elkezdek lassan a part felé hátrálni, gondolkodva, hogy mit tegyek. Hát persze. Kihasználom a szeles időt, és a közelben lévő kisebb bokrok felé nyújtom a kezemet, majd csavarok egyet a csuklómmal, kitépve ezzel a kisebb bokrot a földből, majd a hozzám közelebbi farkas felé irányítom, remélve, hogy eltalálom azt, majd gyorsan előkapom a pálcámat. Tudom, hogy ezzel saját magamat sodrom leginkább bajba, hiszen ezzel lebuktathatom magamat. 
- Depulso! - mondom ki, és a fa, amit a farkas felé irányítottam, a következő farkas felé lendítem, majd irányítom át. - Petrifikus totalus! 
Úgy látom, hogy egy pár farkas még közeledik hozzám. Ez így nem lesz jó, főképp, hogy saját magamat is bajba sodorhatom, de kénytelen vagyok segítséget kérni és a többiekért kiabálni, de túl sok reményt nem fűzök hozzá. 
- Segítség! Tia, vagy akárki, segítség! - kiáltom el magamat. - A fenébe, kellett nekem ilyen messzire eljönnöm, a fenébe is. De nem nézegetek akkor sem egy vadászgörényt, mert nem jutunk egyről a kettőre. Erre nesze nekem, nem rácseszek, Merlin szakállára is! Menjetek innen, büdös dögök.

Fejlesztettem a képességet +1 20/3
Vissza az elejére Go down
Tiara Prince
Magister
Magister
Tiara Prince

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2019. May. 20.
18
Hozzászólások száma : 1426

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D12 + 8
Health point (maximum): 32
Képesség: : Elmemágia Elmemágia
Csokibéka rang: 9. szint Békatitán 9. szint Békatitán
Inventory:

76. Tilosban a téli szünetben -  A túra Empty
TémanyitásTárgy: Re: 76. Tilosban a téli szünetben - A túra   76. Tilosban a téli szünetben -  A túra Icon_minitime2022-05-13, 20:22

Darmannal kissé lemaradva érünk a tisztásra. Hála a tegnap éjszakai koktélnak, egyáltalán nem érzem magam éhesnek, így nem is lépek oda az eszegető társasághoz. Kissé távolabbról figyelem őket, és amint végignézek rajtuk, rájövök, hogy valaki hiányzik. 
*Helen! Hol lehet ez a lány?* - nézek körbe, de sehol sem látom őt. 

Aztán egy nyílvessző süvít el mellettem és látom egy fába fúródni, ám nem oda lépek először, hanem pont az ellenkező irányba sietek, ahonnan a nyílvessző érkezett. 

Nem kell csalódnom a megérzésemben. Christ látom az egyik szikla mögött, ahogy a társaságot fürkészi csendben, majd érdekes módon nem visszafelé indul el, hanem megkerülve a kis tisztást az előttünk álló sziklaperem felé siet, és tűnik el egy kis ösvényen. 

Csak ezután lépek oda a fához és veszem le róla a levelet, majd elolvasom azt. 
*Dolgod van, mi?* - gondolom magamban. *Szóval Chrisnek is feltűnt Helen hiánya, lehet látta is merre ment, és talán utána is ment* 

- Na srácok! - szólalok meg, ahogy a levél elindul körbe. Úgy látszik válaszút elé értünk. - kezdem a gondolataimat kifejteni, amikoris villámgyors reflexeimnek hála arrébb lépek, így a fentről érkező isteni áldás nem a fejemen landol. 

- Szóval - folytatom rezzenéstelen arccal. - Maradunk, megyünk az erdőbe, vagy esetleg továbbindulunk? Esetleg elindulunk megkeresni Helent, bár ha jól sejtem már elindult felé a segítség. 

- Itt sík a terep, jól átlátható, és van sátrunk is. De eléggé nyílt a terep, könnyen ránk talál bármi. Az erdei házikó is jó választás lehet, bár kissé huzatos, és az erdő közepén is lehetnek vadak. Tüzet mindenhol gyújtanunk kell. A legutolsó lehetőséget elvetném, nem tudjuk milyen messze vagyunk még a célunktól, milyen a terep, és le tudunk e valahol táborozni, ha úgy adódik?
Mi a véleményetek?
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




76. Tilosban a téli szünetben -  A túra Empty
TémanyitásTárgy: Re: 76. Tilosban a téli szünetben - A túra   76. Tilosban a téli szünetben -  A túra Icon_minitime2022-05-13, 20:39

Egyre többen vesznek körül igy több felé kapkodom a fejemet és próbálok válaszolni mindenkinek.
- Szia Jacob Davis vagyok. Igen van egy vadászgörényem a táskában- mondtam és megsimogattam az állatot a táskán keresztül. Aztán Danielnek is bemutatkozom.- O cukorka? Köszönöm - nyúlok bele a zacskóba és kiveszek egyet.
Mikor Loren válaszol vissza fordulok felé.
- Nyugatan hívj úgy de akkor én Annának foglak hívni , mert utálom ha Jacknak hívnak. Nyugi nem fog megfázni betudja vackolni magát meg jó vastag ez a táska. Ja és van egy cuki pulcsija is. - válaszoltam.
Közben örömmel nyugtáztam hogy megjött a kaja. Mindannyian leülünk kajálni amit egy nyílvessző suhogás zavar meg. Tia az egyik kiránduló társam oda megy és elolvassa , aztán felvázolja ami a levél tartalmaz.
- szerintem jobb lenne ha itt maradnák. 1 mert itt könnyebben meglátjuk ha valaki érkezik. 2 . nem ilyednénk meg minden egyes nesz vagy zörgés miatt éjszaki, mint ha az erdőben lennénk. - szólaltam meg
Vissza az elejére Go down
Olivia Rose Fury
Eltávozott karakter
Olivia Rose Fury


Csatlakozás dátuma : 2022. Jan. 30.
27
Hozzászólások száma : 129

76. Tilosban a téli szünetben -  A túra Empty
TémanyitásTárgy: Re: 76. Tilosban a téli szünetben - A túra   76. Tilosban a téli szünetben -  A túra Icon_minitime2022-05-13, 20:50

A többiektől kissé lemaradva de látótávolságon belül battyogtam egyedül a gondolataimban. Jól esett ez a kis magány, bár a hasam még mindig korgott az éhségtől, kínomban a számat rágcsáltam, egyszer - egyszer picit ki is fakadt a vér, de pillanatok alatt elmúlt. Egy- egy alkalommal hátra sasoltam, olyan érzésem volt mintha valaki követne amikor egyik pillanatban egy nyílvessző suhant el a fejem mellett, majd a többieké ellett is, ha jól láttam. Tia mellé léptem ahogy levette a fáról a levelet, és csendben figyeltem a történéseket, majd hozzám ért a levél, amit én is elolvastam. 
-Én azt javaslom menjünk a faházba. - Mondtam - Ott nem vagyunk annyira egyszerű prédák az esetlegesen felénk kószáló állatoknak.- Indokoltam meg a véleményem.
-Viszont! Abszolút nem lenne jó döntés, ha szétválnánk. Ti mit gondoltok? - Néztem körbe a többieken, majd megdörzsöltem a kezeimet - Kezdek egészen fázni, úgyhogy ha lehet ne húzzuk sokáig a dolgot.
Vissza az elejére Go down
Dragneel Darman
Mirakulum residentus
Mirakulum residentus
Dragneel Darman

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 29.
31
Hozzászólások száma : 1230

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 8
Health point (maximum): 30
Képesség: : Térmágia Térmágia
Csokibéka rang: 8. szint Béka Nagymester 8. szint Béka Nagymester
Inventory:

76. Tilosban a téli szünetben -  A túra Empty
TémanyitásTárgy: Re: 76. Tilosban a téli szünetben - A túra   76. Tilosban a téli szünetben -  A túra Icon_minitime2022-05-14, 19:16

Érzékelem, hogy Tia mellém battyogok miután a csapatra rá kiálltok a kis pihenés miatt.
A tisztást igazából észre se veszem csak mikor már a többieket követve oda nem érek.
A hely nem rossz, jegyzem meg magamban.
* Nyáron, jól lehet itt sátrazni. Szép lehet a csillagos ég látványa. * - gondolom magamban
* De most a szél ellen védtelenül szét fagyunk itt. * - folytatódik a gondolatom.
Eközben szerencsére a kaja is utol ér minket.
Egy szót sem szólok, pedig a nyelvemen van, hogy siethetett volna ha már tegnap nem volt képes felmérni a fogyasztásunk mértékét.
De éppen, hogy bele kezdek ismét megzavarja valami a pihenést.
Ezúttal valaki hadat üzen nekünk egy nyílvesszővel.
De szerencsére nem így van így folytatom a kaját amit majdnem ki köpök amikor becsapódik közénk a sátor.
* Szavazás és válaszút...* - gondolom végig az elhangzottakat, de közbe hallom, hogy az új fiú már szavaz is az itt maradás mellet.
De már Olivia is mondja a gondolatát miközben jelzi, hogy kezd hideg lenni.
- Én azt mondom, hogy maradjunk itt. Csináljunk táborhelyet. Plusz ha nagyon kell 1-2 ember őrködik míg a többiek pihennek. - mondom a gondolatomat.
Körül nézve az egyik fás részt célzom meg aminek egyik oldala legalább óvva van a széltől a tisztás szélénél.
- Én oda tenném a sátrat. - mutatok a megfelelő irányba.
- Majd mellé lebegtetnék 1-2-3 nagyobb sziklát közösen így egy elég jó óvóhelyet tudnánk csinálni. Addig gyűjtünk fát s csinálunk tüzet, hogy aki kint van ne fagyjon meg.  - folytatom a beszédet. De közben a zsebembe lévő kesztyűt át dobom Oliviának.
- Tessék, használd ezt, látom kezdesz fázni. Ne aggódj, jobban bírom a hideget az átlagosnál. Mire fázni kezdek meg lesz tűz is. - válaszolom a fel nem ellenkezésre.
- Én hozok addig egy kis fát, míg ti hozzatok nagy köveket lebegtetéssel s a sátrat is fel állíthatjátok, hogy legyen hova célozni a sziklákkal! - hangzanak a szavaim parancsolóan, bár igazából csak a véleményemet és a gondolatomat.
* Kezdem unni ezt a szavazgassunk dolgot azt itt fagyunk meg mindahányan vagyunk...* - dühöngök gondolatban. S az sem igazán érdekel, hogy Tia olvassa e ezeket vagy sem.
- Amúgy a házra nem szavazok, már csak azért sem mert ki tudja milyen állapotba van s mennyire korhadt fák veszik körül. Veszélyesebb még ha szélvédettebb is.
Majd csendbe ott hagyom a többieket s elkezdek fát össze szedni.
Akad korhadtabb is amit egy egy jól irányzott diffindoval le török. S egy vingardium leviosa varázslattal megemelve felemelem és eldobom a táborhely felé.
- Vigyázzatok! Repül a fa, kapjátok el ha  tudjátok! Vagy ne álljatok alá. - kiáltom hátra s remélem, hogy senki sem áll alá.
Mikor már úgy érzem, hogy elég tetemes mennyiséget hajigáltam oda a többieknek vissza indulok.
- Ez elég lesz? - kérdezem
- Sikerült fel állítani a védelmi vonalakat?  - kérdezem körül nézve
Vissza az elejére Go down
Alric Maggot
Mirakulum nebulus
Mirakulum nebulus
Alric Maggot

TÖKKIRÁLY
Advent királya/királynője
A adventi kvíz helyezettjei

Csatlakozás dátuma : 2022. Mar. 17.
32
Hozzászólások száma : 387

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 4
Health point (maximum): 26
Képesség: : Tűzmágia Tűzmágia
Csokibéka rang: 3. szint Békafürkésző 3. szint Békafürkésző
Inventory:

76. Tilosban a téli szünetben -  A túra Empty
TémanyitásTárgy: Re: 76. Tilosban a téli szünetben - A túra   76. Tilosban a téli szünetben -  A túra Icon_minitime2022-05-14, 21:55

Idő míg visszaér a társaihoz, már csak azért is, mert idő közben kiderült, hogy a falu másik pontján gyülekeztek, mint amit mondott. Éhes volt, szét unta magát, és ha nincs az a vén csoroszlya aki látta a többieket, még most is ott vár.
Mikor meglátja a fagyoskodó éhező gittegyletet, megesik rajtuk a szíve, és elkezd kotorászni a táskában, így mire odaér, el is kezdi kiosztani a javakat. Emberes mennyiséget vásárolt, így jut bőven mindenkinek. Még az új arcnak is, aki csak úgy, ki tudja honnan idecsöppent. Jelentőségteljesen rápillant majd biccent felé! Alric. Üdv köztünk, Majd továbbmegy. Miután ellátta hadtápos feladatát, a társait halálra rémítő nyíl tartalmát kezdi olvasni. .Nemsokkal ez után elkezdenek záporozni a javaslatok. -Én Darman mellett vagyok. odalép és egy jelentőségteljes pillantást küld felé. Amikor Oliviának adja a kabátját kicsit megnyúlik az arca, de uralkodik érzésein. ~ Nincs itt az ideje a kakaskodásnak. Ezt később lerendezzük.
-Ez így logikus. Ki tudja mi van abban a házban. Itt legalább tudjuk mire számíthatunk 
Darman már  lebegteti is a termetes fát, így nincs más dolga mint egy szép ángot előcsalva lángba borítani a törzset. Mivel mágikus tűz, a víz ami a fában van, nem okoz problémát. Amúgy is tél van, ilyenkor a fák minimális vizet tartalmaznak.
-Álljatok neki sátrat állítani! Nyakunkon az éjszaka!

Képességem fejlődött +1 pont!

Administrator likes this post

Vissza az elejére Go down
Daniel Cards
Mirakulum discipulus
Mirakulum discipulus
Daniel Cards

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2020. Nov. 14.
17
Hozzászólások száma : 467

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 6
Health point (maximum): 28
Képesség: : Vízmágia Vízmágia
Csokibéka rang: 6. szint Békamániás 6. szint Békamániás
Inventory:

76. Tilosban a téli szünetben -  A túra Empty
TémanyitásTárgy: Re: 76. Tilosban a téli szünetben - A túra   76. Tilosban a téli szünetben -  A túra Icon_minitime2022-05-14, 22:38

A tisztáson megállunk és várunk,addig egy kicsit beszélgetünk.Alric nemsokára megérkezik Isten hírével és le ülünk falatozni,az én részem háromnegyedét megeszem majd a többit elrakom.A nyílvessző ismerősen suhan el és már követem is,hogy hova érkezik,egy levél van rajta,régimódi üzenő módszer de a dramatikus belépő felfrissítő.Tia nemsokára végez az elolvasásával és én is elkezdem olvasni azt.* Legvalószínűbb Chris küldhette,most ahogyan   belegondolok....* Hirtelen úgy szágudl körbe a szemem mindenkin,hogy lassan teleportálgat.*NINCS ITT HELEN.....ÓH  AZ ÉN VAK FEJEMET* A belső ordításomból csak annyi látszódik,hogy a szemeim összeszűkülnek a nyakláncom pedig már pumpálja is az örök nyugalmat.*Remélem Helen rendben lessz,és azt is remélem,hogy Chrisnek Helennel van dolga,mert ha nem fogjuk megtalálni majd akkor komoly dózist kell a nyakékemnek belém adni.Gyorsan szedem össze a gondolataimat,majd hallom,hogy a többiek mondják,hogy verjük fel a tábort.Csak bólintok és a Darman által kijelölt helyre elkezdem felállítani a sátrat.Miután sikeresen fel állítottam be nézek,egy nagy szoba,kényelmesen elférünk,a padló nem valami kemény,és az anyaga sem kényelmeteln,tökéletesen megteszi.Ahogyan kilépek és a sziklák felé sétálok odaszólok a többieknek. 

-A sátor tágas belülről de mindenki készüljön fel,hogy nem lessz olyan luxus mint a házban volt.  

Azzal elkezdek nagyobb sziklákat keresni majd a pálcámat előhúzva és rájuk mutatva suttogom el az igét. 

-Mobiliarbus 


A varázslatot egy párszor elsuttogom és a sziklák amiken használom őket elkezdenek a sátor oldalaihoz lebegni,ahol pedig le ereszkednek ezt még egy párszor megismételem és mire visszanézek a sátor oldalain a kövek szépen megálltak.A pálcámat egy pár kissebb kőre irányítom és a varázslatot ismét elismételgetem egy párszor. 

-Mobiliarmus,mobiliarmus,mobiliarmus..... 

Ezt addig csinálom ameddig a tűz körül nem keletkezik egy kő határ,lehet,hogy tél van de ez inkább még is megcsinálom.A pálcámat visszacsúsztatom az csuklótartómba.SZétnézek az égen,hogy merre van a hold majd afelé fordulok és a kezemet összerakom és suttogni kezdek. 

-Elune,a hold Istennője.Kérlek Segíts eme szolgádon és védd meg Helen Greent,hogy visszatérhessen közénk.Ande'thoras-ethil(Darnassian:May your troubles be diminished),Helen Green.  

Azzal egy pár pillanat tisztelet mutatás után visszatérek a többiekhez.
Vissza az elejére Go down
Helen Green
Mirakulum residentus
Mirakulum residentus
Helen Green

Rímhányó Mágus
A legjobb locsolóvers közönségszavazat
Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 24.
28
Hozzászólások száma : 1212

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 8
Health point (maximum): 30
Képesség: : Levegő mágia Levegő mágia
Csokibéka rang: 8. szint Béka Nagymester 8. szint Béka Nagymester
Inventory:

76. Tilosban a téli szünetben -  A túra Empty
TémanyitásTárgy: Re: 76. Tilosban a téli szünetben - A túra   76. Tilosban a téli szünetben -  A túra Icon_minitime2022-05-14, 22:50

*Vajon hol lehetnek a többiek? Fel se tűnik egyiknek sem, hogy eljöttem onnan? Tudtam, hogy hagyjan elpatkolni, aztán Tia lakomázhat belőlem, aztán maximum visszatérek vámpírként, de abból inkább nem kérek, köszönöm. * Dühöngök, miközben hátrálok a farkasoktól. Valahol a távolban farecsegést hallok, lehet, hogy a többiek azok? Cirkálnak a gondolatok a fejemben: fussak, vagy ne fussak? Reménytelen lesz az, hogy minden gond nélkül lekörözöm őket, de egy esélyt adok magamnak, így a hang irányába fordulok, és indulok el.
- Merlin szakállára, remélem ti vagytok azok, mert ha nem, akkor nem tudom, mit csinálok. - morgok hangosan, amikor egy hatalmas lángcsóva csap fel, majd méginkább rohanok. - Ezek tuti ezek. Ti banga banda! Itt vagyok, el kellene egy kis segítség, feltéve ha nem tettetek le rólam. Ennyire könnyen nem szabadultok tőlem. 
Remélem, hogy a társaság észreveszi, majd egyszer csak valaminek neki rohanok, nagyot pattanva róla. Alig kapok levegőt egy pillanatra, majd nagyot hörgök, mint aki meg akar fulladni. Ezek tényleg el szeretnének tenni láb alól. Kizárt dolog. Ez nem is a csapat, a francba. Ki tudja, merre jöttem


A hozzászólást Helen Green összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2022-05-15, 13:50-kor.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




76. Tilosban a téli szünetben -  A túra Empty
TémanyitásTárgy: Re: 76. Tilosban a téli szünetben - A túra   76. Tilosban a téli szünetben -  A túra Icon_minitime2022-05-15, 12:09

- Rendben, de egyébként nyugodtan hívj csak Annak mert az is az én nevem. A szüleim adták nekem, így nem utálom, S elfogadom a döntésüket. ~még ha nem is ismerem őket..~ -Tehát te is nyugodtan hívhatsz úgy ahogy csak szeretnél. De sajnálom, hogy nem szereted a Jacet, mert nekem kifejezetten tetszik. -Mosolygok rá - akkor jó, mikor került hozzád ez a kis teremtés? Amúgy tényleg milyen nemű? Van neve? -Kérdezem, remélve, hogy nem gondolja úgy túl sokat kérdezősködöm. 
Közben többen megérkeztek, így távolabb mentem a többiektől. Elsétáltam a sziklákhoz, onnan néztem a többieket. Gyors számolás után észrevettem, hogy nem stimmel a létszám, nem csak Alric hiányzik még mindig, hanem Helen is. Bár reméltem, hogy csak elment felfedezni a helyett.. Én azért egy kicsit, körbenézek, elindulok előre egy úton,  az ágakat, a havat, hátha találok lábnyomot vagy bármit ami arra utalna, hogy erre járt. De hosszas keresgélés után sem találok semmit. Így gondolom rossz irányba indultam el. Vissza indulok a többiekhez. Akik éppen egy nyílvesszőről leszedett levelet olvasnak. ~Bíztató mondhatom. Remélem nem az áll benne, hogy teljesen rossz irányba indultunk, és oldjuk meg az éjszakát...~ nagyon nem szeretnék itt éjszakázni. Odamegyek a többiekhez és elolvasom a levelet, és sajnos ez áll benne, bár nem teljesen ez de itt kell éjszakázni. Közben észrevesznem Alricot, tehát van kajánk. Aminek nagyon megörülök. Leülök én is enni pár falatot, de most figyelek a mértékre, nem kéne megint mindent felafalni. Eves után elrakok pár zsemlét és egy-két konzervet a táskámba, hogy maradjon reggelre. Majd a vitatott kérdésre válaszolok.

-Szerintem sem kéne ketté vállni, viszont Helen egyedül van. Bármi baja esik az a mi felelősségünk is, hisz egy csapat vagyunk. Igaz nem kellet volna itt hagynia minket. De így döntött, de nem hagyhatjuk magára estére ki tudja hol. A legkevesebb amit tehetünk, hogy jó nagy tűzet gyűjtünk, hogy észrevegyen. Ha más is észreveszi, nekünk még mindig nagyobb esélyünk van legyőzni mint neki. -Fejtem ki a gondolataimat, majd összepakolom a maradékot, amit magam után hagytam. Majd elindulok segíteni fát gyűjteni, majd felállítani a sátrat. A tűzgyújtást Alric oldotta meg, nagyon ügyesen. Majd Daniel pár nagyobb követ rakott a táborhely köré. Kijebb mentem, hogy figyelni tudjam, hogy jön e valaki. Így nemes egyszerűségével, felülök egy nagyobb kő tetejére. Onnan figyelem a lassan sötétségbe boruló tájat. Hosszas várakozás után, mintha hallanék valamit a távolból. Felállok, körbekémlelek, hátha meglátok valakit. Amikor észre is veszek egy szőke hajú rohanó lányt. 

-Helennnn -kiabálok neki hátha meghall engem, majd leugrok a kőről, és elindulok felé, lassan. Majd megfogom a vállát. 
-Helen?
Vissza az elejére Go down
Tiara Prince
Magister
Magister
Tiara Prince

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2019. May. 20.
18
Hozzászólások száma : 1426

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D12 + 8
Health point (maximum): 32
Képesség: : Elmemágia Elmemágia
Csokibéka rang: 9. szint Békatitán 9. szint Békatitán
Inventory:

76. Tilosban a téli szünetben -  A túra Empty
TémanyitásTárgy: Re: 76. Tilosban a téli szünetben - A túra   76. Tilosban a téli szünetben -  A túra Icon_minitime2022-05-15, 14:03

Egyetértek Darmannal, maradnunk kell. Nem szólok egy szót sem, csak elindulok sziklákat gyűjteni. Nem adatott meg a pálcám luxusa, ezért egy szép ölnyi nagyságú sziklát emelek fel, és viszem a sátrat felállító Danielhez. 

Néhány kő megmozgatása után, csak benézek a hevenyészett hálóhelyünkre. *Hát ez elég puritán, de legalább nem fúj át rajta a szél, viszonylag jó idő van idebent, és nem fog a fejünkre esni semmi* - gondolom magamban. 

Kiválasztok egy sarkot a sátor elejében, közel az ajtóhoz. *Az ott jó lenne nekünk Darmannal* - állapítom meg, aztán kimegyek. 

Az este kezd leszállni, az ég szép csillagos, a tűz pedig vidáman pattog a kis tisztáson. 

*El kéne menni megkeresni Helent* - döntöm el végül. De vajon merre mehetett? Kicsit lehúnyom a szemem, igyekszem emlékezni. Aztán végül beugrik, hogy merre láttam Christ eltűnni. Valószínűleg arra mehetett Helen. 

Egy próbát megér. 

- Elindulok, megkeresem Helent. - szólok a többieknek. - Engem nem zavar a sötét, és sokkal gyorsabb is vagyok nálatok, ráadásul tutira van bennem valami nyomkövető, hiszen a világ háta mögött is pontosan tudja az apám, hogy hol, és mit csinálok. - teszem hozzá szarkasztikusan. 

Ebben a pillanatban farkasvonyítást hallok. Nem várok választ, elindulok lefelé az ösvényen.
Vissza az elejére Go down
Mesélő
Game Master
Game Master
Mesélő


Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 30.
102
Hozzászólások száma : 446

76. Tilosban a téli szünetben -  A túra Empty
TémanyitásTárgy: Re: 76. Tilosban a téli szünetben - A túra   76. Tilosban a téli szünetben -  A túra Icon_minitime2022-05-15, 14:34

Ahogy a farkasok közbe vették Helent a leírásnak megfelelően nem az erdő irányába hanem a tengert felé hátrált. Ami jó ötlet lett volna, hogy ne tudják teljesen körbe keríteni.
Ám egy hirtelen gondolattól vezérelve amit a gyermeki tudatlanság és meggondolatlanság szül megpróbálja futva lehagyni a farkasokat amikor egy kis rést lát a bezáródó támadó gyűrűben.
Ám nem tudja szegény pára, hogy felnőtt ember nem képes lehagyni egy farkast, nemhogy egy csapatott. Így pont csapdába siet melyet a vadászok állítottak fel számára.
Ahogy befut 2 farkas közti résbe azok utána kapnak olyan gyorsan amire nem is gondolta volna. Ennek következtében Helen elesik és beveri a fejét.
Innentől minden amit leírt a futás után mint csak képzelet.
A két farkas mely mellette volt már rá is veti magát a lányra s már harapni is kezdik...
Szerencséje van éppen, hogy Chris pont ekkor éri el őket. S a két farkas ahogy a lány húsába mar már 1-1 nyílvesszővel lesz gazdagabb ami következtében holtan zuhannak össze.
A többi farkas még megpróbálkozik egy támadással, de miután még 2-3 földre kerül menekülőre fogják.

Fel nyalábolja a vérző, kábult kiütött lányt s elindul vele vissza a város irányába.
Mivel vámpír képességeinek hála gyorsabban halad Tia-t éppen 10 percre találja meg a táborhelytől.
Gyorsan közli vele mi történt a lánnyal, s elviszi meggyógyítani őt a városba. Plusz hozzá teszi még, hogy ti kis szarosok úgyse tudnátok mit csinálni vele.
Ezt követően mint a villám távozik, bár látszik, hogy a vállán lévő lányra nem figyel eléggé mert 2-3 alkalommal nagyokat koppan a feje a vámpír hátán!

(Innentől ezen túrás játékból Helen kiesett, mert lábadozik. Amint a többiek vissza érnek beszállhat majd a folytatásba)

Lora Anna Delenwere a szikláról amire fel ült nem túl kecsesen annál jobban sikítva zuhant le s esett le ami következtében a fejét beütötte.
Persze ebből következik az a képzelgése, hogy Helent látta a távolba s elindult hozzá.
Így most ő kábultan fekszik a földön...

Mivel elszartátok az időt reggel az indulást követően most is a tanakodással. Szépen rátok esteledett. Az idő 18:00 körül jár. Ami a téli időnek megfelelően sötétséget hozott rátok.
A mínuszok is jönnek mert az időjárás sem a barátságos +20 fok s egy kis kézfázás még csak a bemelegítés volt. Ha nem gyújtotok rendesen tüzet a következő hozzászólásba többen megfagytok kezdve a fázós Oliviával ki már most fázik!
Vissza az elejére Go down
Olivia Rose Fury
Eltávozott karakter
Olivia Rose Fury


Csatlakozás dátuma : 2022. Jan. 30.
27
Hozzászólások száma : 129

76. Tilosban a téli szünetben -  A túra Empty
TémanyitásTárgy: Re: 76. Tilosban a téli szünetben - A túra   76. Tilosban a téli szünetben -  A túra Icon_minitime2022-05-15, 17:04

A többiek természetesen az ellentétét javasolták mint én. Ez nem volt meglepő, valahogy mindig így sikerül. Alric kabátját a hátamra terítettem és egy mosoly kíséretében biccentettem neki, majd mielőtt odébb állt végig simítottam a karját, amolyan "köszönöm a felajánlást" üzenettel. Darman kesztyűt ajánlott fel, de egyenlőre nem fogadtam el, ugyan is enni vágytam. Nem szerettem volna összekoszolni.
-Köszönöm szépen Darman, de előbb ennék. - Mosolyogtam a fiúra, miközben visszautasítottam a kesztyűt. Egy kis ezt-azt amazt találtam az Alric által hozott élelemből, így jóízűen falatozni kezdtem. Ha jól láttam a többiek elkezdték a "bunkerünk" kialakítását, sok-sok kővel körbe vették, Alric tüzet is gyújtott nagy örömömre. Szépen lassan közelebb sunnyogtam és a kezemet a tűz felé tartva melegedni kezdtem. Egy sunnyogó mozdulattal visszahelyeztem Alricra a kabátot, bizonyára már ő is fázhatott.
-Még egyszer köszönöm - Mosolyogtam a fiúra ismét.
Egészen hamar be esteledett, sokkal hidegebb volt az idő mint néhány órával ezelőtt. Eléggé elméláztam még a többiek a köveket pakolták.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég




76. Tilosban a téli szünetben -  A túra Empty
TémanyitásTárgy: Re: 76. Tilosban a téli szünetben - A túra   76. Tilosban a téli szünetben -  A túra Icon_minitime2022-05-15, 19:41

Reggel egy kicsit elidőztem egy kicsit az időt, egy könyv és tea mellett, így délután elmegyek túrázni. 
   Pár óráig elsétálgatam, nem figyelve az időt. Arra lettem figyelmes, hogy kezd sötét, és hűvös lenni. Visszaindultam, kisebb eltévedés után sikerült hazaérnem.
Vissza az elejére Go down
Balthasar Calderon

Balthasar Calderon


Csatlakozás dátuma : 2021. Apr. 22.
Hozzászólások száma : 16

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D12+10
Health point (maximum): 50
Képesség: : Átkok
Csokibéka rang:
Inventory:

76. Tilosban a téli szünetben -  A túra Empty
TémanyitásTárgy: Re: 76. Tilosban a téli szünetben - A túra   76. Tilosban a téli szünetben -  A túra Icon_minitime2022-05-17, 07:27

Már három napja járom a környéken a Kripta miatt, de a aki régen elrejtette az jól értette a dolgát. Hiába tudom, hogy mit keresek, hiába használom jól a kereső bűbájt, akkor is ez a nyomorult pálca ahelyett, hogy a helyes irányt mutatná, helyette más felé kezd el vezetni. Arra még nem jöttem rá, hogy véletlenszerűen küld el más irányba, vagy mindig el a céltól. Ha véletlenszerű irányba küld el, akkor egy jó erős konfúziós bűbáj van a területen. Ha egy irányba, akkor valószínűleg a mugli riasztó bűbájhoz hasonló lehet. Az, hogy kutakodás közben rám sötétedik az annyira nem zavar, ahogy a hőmérséklet sem, hiszen a meleg szőrme talár melegen tart. Egy idő után farkasokra leszek figyelmes, de nem engem akarnak, hanem valami szerencsétlen erre kóborlót. Szánalmas ahogy próbál boldogulni a farkasokkal, amitől akaratlanul is kárörvendő mosoly jelenik meg az arcom. Nem telik sok időbe felismernem Miss Greent az órámról, de még sem teszek fél pálca mozdulatot sem, hogy megmentsem.  Hanem csak fejben jegyzetelni kezdek, hogy órán felróhassam neki, mennyire alkalmatlan.
~Pánikol. Miért nem használja a pálcáját. Most meg futni kezd? Szerencsétlen ~
A fának dőlve figyelem kezemben a pálcával, ahogy a farkasok utána erednek. Na ennek ennyi, már az órán sem lesz gondom vele, ekkor valami alak megmenti. Kár. És ahogy nézem nem ismerős az alak. Szóval Miss Green jobban teszi, hogy ha imádkozik, mert lehet, hogy hamarosan Fokvárosban találja magát valami emberkereskedőnél. Nem órán vagyunk, szóval nem az én bajom. Rezzenéstelen arccal fogom végighallgatni ahogy az iskola igazgatónő elmondja majd, hogy elvesztettünk egy diákot. Már, ha sor kerül erre. A fülemet apró nesz üti meg. Valaki közeledik, gyorsan, de óvatosan. Nem sokat hezitálok, azonnal mögé hopponálok, és hátulról szegezem neki a pálcámat.
-Stupor! – lövöm a kábító átkot a szerencsétlen Tiára

Ha talált az átok, és a lány összeesett, akkor óvatosan közelítem meg, hogy megvizsgáljam kit is terítettem le. Amikor felismerem, akkor magához térítem, hogy leszidjam.
-Miss Prince magától többet vártam ennél. – kezdem a dorgálást.

Ha nem találtam el, akkor csak felszólítom, hogy lassan forduljon meg.

-Gondolom nem csak kettesben csavarognak a semmi közepén. – Jegyzem meg neki – Gondolom Mr. Darman is a közelben ólálkodik.
Vissza az elejére Go down
Tiara Prince
Magister
Magister
Tiara Prince

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2019. May. 20.
18
Hozzászólások száma : 1426

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D12 + 8
Health point (maximum): 32
Képesség: : Elmemágia Elmemágia
Csokibéka rang: 9. szint Békatitán 9. szint Békatitán
Inventory:

76. Tilosban a téli szünetben -  A túra Empty
TémanyitásTárgy: Re: 76. Tilosban a téli szünetben - A túra   76. Tilosban a téli szünetben -  A túra Icon_minitime2022-05-17, 07:49

Alig indulok el, amikor újra farkasvonyítás hangját hozzá felém a szél. Nem sokkal később Cris jön szembe velem, az erősen vérző Helennel a vállán. Pár szóval közli, hogy elviszi a lányt a városba meggyógyítani őt. Bólintok, de azért megjegyzem felé, hogy dijaznám ha Helen nem vesztene több vért a kelleténél. 
Cris gyorsan tűnik el a homályban, én pedig megfordul a indulok vissza a többiekhez. 
Egy halk reccsenést hallok a hátam mögött, aztán elsötétül minden. 
Erős fejfájással ébredek és látom meg Calderon professzort. 
-"Miss Prince magától többet vártam ennél." - mondja. 
- Maga viszont egyáltalán nem okozott csalódást nekem Professzor Úr. - adom vissza a labdát.
- Gyanútlan diáklányokat megtámadni az erdőben pontosan az, amit Önből kinéz az ember. 
- Kettesben. Áh, értem. Szóval Helennel is tetszett találkozni. Esetleg nem ön küldte rá a farkasokat valami olyasmi pedagógiai célzattal, hogy megfigyelje 14 évesen képes e legyőzni őket? 
Esetleg az élet nem igazságos lecke második fejezetet láthatjuk? Csak azt nem értem miért mindig Helen az áldozat. Először méreg, aztán farkasok? Komolyan? Valóban nem vagyunk egyedül. De kérem szépen professzor úr, ne segítsen nekünk, mert abba mind belehalunk. 
- hagyom ott a férfit és indulok vissza a többiekhez, nem foglalkoznva vele, esetleg követi e őt.
Vissza az elejére Go down
Dragneel Darman
Mirakulum residentus
Mirakulum residentus
Dragneel Darman

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 29.
31
Hozzászólások száma : 1230

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 8
Health point (maximum): 30
Képesség: : Térmágia Térmágia
Csokibéka rang: 8. szint Béka Nagymester 8. szint Béka Nagymester
Inventory:

76. Tilosban a téli szünetben -  A túra Empty
TémanyitásTárgy: Re: 76. Tilosban a téli szünetben - A túra   76. Tilosban a téli szünetben -  A túra Icon_minitime2022-05-17, 17:51

Vissza térve a tűzhöz vagyis a táborhelyhez örömmel látom, hogy senkit nem nyomtam agyon a repülő tüzelőanyaggal. A többiek már a sátrat is fel állították. S a tűz is ropog. A hely szélvédett úgy ahogy.
Éppen ebben a pillanatban tűnik el Tia miközben kijelenti, hogy megkeresi Helen-t.
Válaszolni sincs időm. S tudom jól, hogy utána menni nem lenen bölcs dolog. Sokkal de sokkal jobban tájékozódik mint én.
Rá pillantok Oliviára ki a tűz mellett melegszik.
* Most ott melegszik miközben a kesztyű nem kellett, hülye picsa. Bezzeg a kabát kellett a kis Alrcikodtól. * -  gondolom magamban miközben elmegyek mellette.
* Nem mintha érdekelne a csaj, jobban tetszenek a feketék mint a vörösek. Plusz nem mintha esélye lenne nálam. Látszik ennek is a “bűnöző” kell mint mindegyiknek.... * - teszem hozzám még az előbbi gondolatomhoz.
Majd egy puffanást hallva észre veszem a földön fekvő Annát.
Futást feleslegesnek tartom, így inkább mellé hopponálok és már nyúlok is le érte.
- Van légzése, de a fejét be ütötte ami miatt eszméletlen. Kicsit vérzik a feje. Ahogy látom és meg tudom ítélni. - mondom hangosan azoknak kik észre vették a történteket.
Felnézve látom, hogy nem igazán vette ezt észre senki rajtam kívül.
* Na szépen vagyunk. Ezek kakilnak a másikra történhet velük bármi. * - jön a következő gondolatom.
- Jól vagy ? - kérdezem Annától mert úgy látom mocorogni kezd.
- Ne olyan gyorsan, csak óvatosan. - mondom a lánynak picit lefogva őt mielőtt bármi nagy mozdulatot tenne.
A lány mellett maradok a földön s várakozok, hogy teljen az idő mert itt nem maradhatunk messzebb a tűztől, de még most mozogni úgy érzem hiba lenne.
- Mit csináltál a sziklán? - kérdezem tőle, hogy teljen az idő s felmérjem mennyire van magánál.
Nem várok azonnali választ így a többiek felé fordítom tekintetemet.
- Feküdjetek le szerintem. Vállalom az első őrséget. - szólok oda a tűz mellett henyélő többieknek.
Szeretném meg sürgetni a bandát, hogy minél hamarabb reggel legyen s folytassuk az utunkat. Nagyon nem szeretnék még egy estét vagy délutánt kint tölteni itt a semmi kénköves közepén.
Igaz vissza hopponálhatnák a városba. De ezt meghagyom akkorra ha teljesen felidegesít a csapat.
Vissza az elejére Go down
Alric Maggot
Mirakulum nebulus
Mirakulum nebulus
Alric Maggot

TÖKKIRÁLY
Advent királya/királynője
A adventi kvíz helyezettjei

Csatlakozás dátuma : 2022. Mar. 17.
32
Hozzászólások száma : 387

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 4
Health point (maximum): 26
Képesség: : Tűzmágia Tűzmágia
Csokibéka rang: 3. szint Békafürkésző 3. szint Békafürkésző
Inventory:

76. Tilosban a téli szünetben -  A túra Empty
TémanyitásTárgy: Re: 76. Tilosban a téli szünetben - A túra   76. Tilosban a téli szünetben -  A túra Icon_minitime2022-05-17, 20:56

Az események felgyorsulnak. Hullanak a társai, rohangálnak ide-oda egymás után.  Ez a legnagyobb ostobaság. A töketlenkedés miatt rájuk sötétedett, hideg van, a túléléssel kezdene foglalkozniuk, nem partizánakciókba kezdeni. Olivia érintésére kicsit összerezzen, de nem húzza el a kezét. Az érintése kellemes. Hetyke biccentéssel nyugtázza a lány gesztusát, majd egy gallyal piszkálni kezdi a tüzet. és néhány izzó rönköt közelebb lököd a sátor oldalát szegélyező kövekhez, vigyázva hogy ne legyen olyan közel, nehogy egy kósza szikra lángba borítsa a ponyvát. A kövek átmelegedhetnek a hő hatására, és még komfortosabbá tehetik a sátrat a belőlük áradó hővel. 
A mellette kuporgó Oliviára pillant, majd megszólal.
- Ha fölmelegedtél, be kéne menned neked is. Egyre zordabb az idő. Kár lenne a csinos arcocskádért ha fagyási sérülések tarkítanák. 
Nem akarja elzavarni a lányt, tényleg érdekli a sorsa, és nem akar rosszat. Ugyanakkor Kedveli is a társaságát.  Jelen helyzetben viszont a testi épség fontosabb mint a meghitt és komfortos beszélgetések.
Jelentőségteljes pillantást követően hozzá teszi. -Persze az után hogy befejezted a vacsit.
Darman utasítása pont jókor jött, mert úgy tűnik egy véleményen vannak. Ő egy újabb elesett társukat istápolta eddig.
Talpra áll a tűz mellett és megszólítja.
- Őrködök veled. Nem árt ha ketten vagyunk, ki tudja mi kószál itt a sötétben. Legalább tudunk ügyelni arra, hogy ne bóbiskoljon el a másik őrség közben. Bíztató félmosly mellett hozzá tesz:
- Persze ha nem kedvelsz, akkor félrevonulok és távolabbról figyellek, nem muszáj csacsognunk mint a csajoknak. Mindenesetre egymás felügyeletéből nem engedek. a biztonságunk az elsődleges és nem engedhetünk meg magunknak újabb stiklit. Fejével a korábban meglelt, rohangáló erdőjáró társai felé int
Vissza az elejére Go down
Olivia Rose Fury
Eltávozott karakter
Olivia Rose Fury


Csatlakozás dátuma : 2022. Jan. 30.
27
Hozzászólások száma : 129

76. Tilosban a téli szünetben -  A túra Empty
TémanyitásTárgy: Re: 76. Tilosban a téli szünetben - A túra   76. Tilosban a téli szünetben -  A túra Icon_minitime2022-05-17, 21:45

Darman és Alric egyértelműen eldöntötte, hogy vállalják az első körös örködést. Nem akadékoskodtam. Alric befelé tessékelő mondatán elmosolyodtam az orrom alatt, majd biccentettem egyet , befejeztem az utolsó pár falatot és bevonultam a sátorba. Ha jól láttam néhányan már bent voltak a sátorban, elhelyezkedtek. Nem túl tágas, de valahogy átvészeljük az éjszakát. Nem volt túl meleg odabent, így elbírtam a ruháimat magamon. bekuckóztam, és eldőltem az egyik saroknak mondható helyen. Viszonylag gyorsan elaludtam, hosszú volt a nap. Olyan hajnal felé lehettünk már. Még éppen nem pirkadt. Farkas vonyításokat hallottam a távolból. Nem is egyszer. Kiroppantottam a nyakamat, majd körbe néztem a többieken. Bizonyára mindenki húzta a lóbőrt. Feltápászkodtam, és kimentem megnézni a fiúkat. Nem volt túl melegük, ahogy láttam.
-Megjöttem. Valaki menjen pihenni. Váltok most én. - Mondtam, majd leültem a még mindig lobogó tűz mellé. 
-Nem tudnék már aludni, úgyhogy ne akadékoskodjon egyikőtök sem. Kő-papír-ollózzátok le aztán aludjon valaki. Illetve a másik is, idekint, ha tud. Holnap elég sokat kell mennünk még. -Hívtam fel a srácok figyelmét a következő nap nehézségeire, és az alvás fontosságára.
Vissza az elejére Go down
Tiara Prince
Magister
Magister
Tiara Prince

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2019. May. 20.
18
Hozzászólások száma : 1426

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D12 + 8
Health point (maximum): 32
Képesség: : Elmemágia Elmemágia
Csokibéka rang: 9. szint Békatitán 9. szint Békatitán
Inventory:

76. Tilosban a téli szünetben -  A túra Empty
TémanyitásTárgy: Re: 76. Tilosban a téli szünetben - A túra   76. Tilosban a téli szünetben -  A túra Icon_minitime2022-05-18, 12:58

A tábor felé haladva egy kis szőrös állatka szalad el előttem. 
*Nem vagyok éhes, de miért is ne?* - döntöm el, és utána vetem magam. Az érzés, ami elönt hihetetlen. Nem érzek fáradtságot, tempót, ahogy suhanok a fák között, egyetlen cél vezérel. Elkapni a vadat. A mókus, merthogy az volt, egy fán keres menedéket, így kissé leforrázva indulok tovább, mígnem egy sárga szempárral találkozik tekintetem. Elmosolyodom, ahogy újra indul a vadászat. Ezúttal egy kicsit nagyobba a vad, és lomhább is mint a mókus volt. Könnyűszerrel becserkészem. Egy sziklás bemélyedésnél érem utol a kis csíkos hátú állatkát. Egy vaddisznó kölyök az, aki elkóborolhatott a családjától. 
A szemébe nézek. A kis állat nem mozdul, szinte ellazul tekintetemtől. Lassan kinyújtom a kezem, és megsimogatom a kis bundást. Kezem kissé szúrós, kemény szőrt érzékel. Ölembe veszem az állatot, érzem, ahogy szíve hevesen ver, de nem tiltakozik, nem mozdul. Lassan föléje hajolok, megfelelő pontot keresve a harapáshoz. Még mielőtt bármit tehetnék, szuszogást, majd egyre hangosabb csörtetést hallok magam mögül. 
Leteszem az állatot, megfordulok, és egyenesen egy kissé morcos szempárba tekintek. 
*Ó-Ó! Ennek hosszabb agyarai vannak, mint az enyémek!* - állapítom meg, majd újra kezdődik a rohanás, ezúttal a vadász helyett a vad szerepét játszva. A vaddisznó mama jóval gyorsabb, mint a kölyke, de hála vámpír gyorsaságomnak, és szélnek, ami a távolból érkező füst fanyar szagát hozza felém egyenes a táborunk felé nyargalok. Kissé kifulladva, de adrenalinnal túlcsordulva érkezek a táborhoz. A nap már előbújt a sziklaperem horizontja mögül. A táborban csend honol, csak a sátorból érkeznek a lélegzetvétel hangjai. 
Oliviát látom a tűz mellett, talán őrködhet.
- Jó reggelt! Ébresztő! - rázom meg a vállát, majd a sátor ponyváját hajtva félre bekiáltok a többieknek!
- Kukurikú!!!!!! - kiáltom hangosan, majd az értetlen, álmos arcokat látva elnevetem magam.
- El kellene indulnunk, ha nem akarunk még egy éjszakát a vadonban tölteni. Mozgalmas éjszakám volt. Helen jól van, bár kicsit megkóstolták a farkasok. Chris hamarabb odaért mint én, és visszavitte a városba. Viszont összefutottam még valakivel. Calderon professzor teljesen véletlenül erre járt, és kedve támadt elkábítani, csak hogy közölje velem, hogy milyen béna vagyok. - folytatom a szónoklatot. 
- Tényleg mozogjunk. Mindjárt felkel a nap, és messze vagyunk még.
Vissza az elejére Go down
Mesélő
Game Master
Game Master
Mesélő


Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 30.
102
Hozzászólások száma : 446

76. Tilosban a téli szünetben -  A túra Empty
TémanyitásTárgy: Re: 76. Tilosban a téli szünetben - A túra   76. Tilosban a téli szünetben -  A túra Icon_minitime2022-05-18, 17:35

Az éjszaka eseménytelenül zajlik, Darman és Alric nem igazán beszélgettek s lettek legjobb barátok.  A farkasok a környéken vonyítottak de csak elesett társaikat siratták. Nem jelentek meg újból.
Olivia megjelenését követően mikor már az egyik fiú éppen elment volna aludni megjelenik Tia ki felveri a bagázst s indulásra készteti őket.
Mindenki szót fogad neki senki sem ellenkezik.
De mivel a két díszpinty kik őrködtek s a többiek megfeledkeztek a váltásról most fáradtak, hisztisek és nehezen elviselhetőek.
Miután mindenki meg reggelizik s megette az utolsó morzsát is ami hoztatok s szereztetek magatoknak. Teli gyomorral vágtok útnak.
Az út gyors s lefelé haladó, de ne annyira ereszkedő. Egy szóval nagyon jól járható.
Dél körülre megláttok egy sziklát mely semennyire se illeszkedik a terültbe.
Mintha csak valaki oda dobta volna.
3 óra körülre éritek el. Addigra mindenki éhes és a két őrszem még jobban feszült emiatt.
A szikla 7 m magas s vagy 15-16m hosszú. Mindenféle díszítés vagy bármi nélkül.

A legelső személy aki ír az dobjon a szerencse kockával.
Ha páros akkor a felderítés és megvizsgálás sikeres.
Ha páratlan fáradtság miatt elsőnek észre se veszitek s a következő hozzászólást író veszi észre a következőket.
 
A szikla tenger felőli részén egy sárkányt ábrázoló medáljel van...
Vissza az elejére Go down
Olivia Rose Fury
Eltávozott karakter
Olivia Rose Fury


Csatlakozás dátuma : 2022. Jan. 30.
27
Hozzászólások száma : 129

76. Tilosban a téli szünetben -  A túra Empty
TémanyitásTárgy: Re: 76. Tilosban a téli szünetben - A túra   76. Tilosban a téli szünetben -  A túra Icon_minitime2022-05-18, 19:39

Olivia Rose Fury carried out 1 launched of one Lucky :
7
Vissza az elejére Go down
Olivia Rose Fury
Eltávozott karakter
Olivia Rose Fury


Csatlakozás dátuma : 2022. Jan. 30.
27
Hozzászólások száma : 129

76. Tilosban a téli szünetben -  A túra Empty
TémanyitásTárgy: Re: 76. Tilosban a téli szünetben - A túra   76. Tilosban a téli szünetben -  A túra Icon_minitime2022-05-18, 19:46

Tia érkezésére éberebb lettem. A többieket is viszonylag hamar felverte. Ahogy láttam lassan kászálódtak kifelé, Darman és Alric eléggé fáradtnak tűnt. Pedig próbáltam őket időben leváltani. Hamar reggelihez láttam, nem voltam túl éhes, de hosszú napnak néztünk elébe sejtéseim szerint így ettem néhány falatot. Elkezdtem kutogatni a táskámban néhány szárított gyógynövény után. A keverék hál'istennek nem túl apró, nem morzsa így még néhány ép borsmenta levelet ki tudtam belőle szedni. Egy levelet oda nyújtott Darmannak és egyet Alricnak.
-Parancsoljatok! Dörzsöljétek össze a tenyeretekben. Majd inhaláljátok. Egy picit felébreszt titeket. - Mosolyogtam rájuk.
A borsmentának számos jótékony hatása van. Tisztítja és nyugtatja az elmét, ezek mellett nagyon hatásos ébresztő eszköz is. Erős az illata, még ha ki is van szárítva a levét. Anyukám sűrűn használt borsmenta kivonatot ájult emberek felébresztésére. A többiek is viszonylag hamar végeztek a reggelivel. Elindultunk tovább. Hamar eltelt az idő, gyorsan is haladt a kis csapat. Bizonyára senki sem szeretett volna még egy éjszakát idekint tölteni. Egészen magasan járt a nap, a gondolataim szerint már bőven elmúlt dél is. Kezdtem megéhezni.
Vissza az elejére Go down
Balthasar Calderon

Balthasar Calderon


Csatlakozás dátuma : 2021. Apr. 22.
Hozzászólások száma : 16

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D12+10
Health point (maximum): 50
Képesség: : Átkok
Csokibéka rang:
Inventory:

76. Tilosban a téli szünetben -  A túra Empty
TémanyitásTárgy: Re: 76. Tilosban a téli szünetben - A túra   76. Tilosban a téli szünetben -  A túra Icon_minitime2022-05-19, 09:39

Miss Prince most sem hazudtolja meg magát, és csodálatos stílusában kioktatásba kezd, hogy milyen mocsok dolog farkasokat küldeni egy 14 éves lányra, illetve egy másikat hátba lőni. Az Iskolában egy ilyen válaszért biztos, hogy kapna egy jó kis büntető feladatot, de itt a semmi közepén csak mosolyogni tudok a merészségén.
-Farkas? - kérdezek vissza, hogy csak ennyit néz ki belőlem – Ha estleg Böklenc-et mondott volna, akkor azt mondom, hogy talán. De ez így eléggé sértő, hogy Muglinak néz. -de hiába beszélek neki, magamra hagy.
Jó lenne tovább kutakodni, de ha valami baja lesz a kis csajnak, akkor az a nyamvadt Illemtanár ízekre szed. Biztonságos távolságból követem egész este, nem törődők avval sem, hogy mit csinál a vaddisznóval. Felőlem egy démoni fattyú is lehet, vagy egy Inferi. Nem az én szörnyem, csak a balek vagyok, aki nem akar egy ilyen hülye miatt szívni.
A tábor láttán nem tudom eldönteni, hogy sírjak, vagy nevessek. Tia ébresztője viszont mosolyt csal az arcomra. A beszámolóját is nyugodtan hallgatom végig. Szánalmasok.
-SORAKOZÓ SZÁNALMAS MUGLI IVADÉKOK! – kiálltom el magam, miközben pálcával a kezemben kilépek a tisztásra, miközben körben nézek a díszes társaságon. Egy – kettőt névről ismerek, de van, akit csak láttam az iskolában.
-Miféle elcseszett Muglik maguk? – szegezem Darman-nak a kérdést, miközben a pálcámmal rá mutatok. – Itt látszódik, hogy mennyire nem figyelnek az óráimon. Mit mondtam, hogy mi a túlélés harmadik szabálya?
Folytatnám tovább is az oktatásukat, de ekkor egy átkozott Házimanó jelenik meg mellettem.
-Professor Cauldron - szólít meg engem – az Igazgatónő azonnal várja önt is a tanári értekezleten. – mondja miközben nyújtja felém a kezét.
A francba, hogy rohadna meg az a nőszemély is. Pont most. De sajnos, ha hív mennem kell. Köt a szerződés. Megadóan teszem el a pálcámat.
-Ne legyenek Muglik, ha már Varázslók és Boszorkányok. – mondom a diákoknak. -Ja és mindenkit várom egy külön órára majd az iskolában, ahol megtanulják, hogy kell túlélni a vadonban.
Nyujtom a kezem a manónak, aki azonnal megfogja, és már hopponálunk is el.
Vissza az elejére Go down
Alric Maggot
Mirakulum nebulus
Mirakulum nebulus
Alric Maggot

TÖKKIRÁLY
Advent királya/királynője
A adventi kvíz helyezettjei

Csatlakozás dátuma : 2022. Mar. 17.
32
Hozzászólások száma : 387

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 4
Health point (maximum): 26
Képesség: : Tűzmágia Tűzmágia
Csokibéka rang: 3. szint Békafürkésző 3. szint Békafürkésző
Inventory:

76. Tilosban a téli szünetben -  A túra Empty
TémanyitásTárgy: Re: 76. Tilosban a téli szünetben - A túra   76. Tilosban a téli szünetben -  A túra Icon_minitime2022-05-19, 22:56

Az éjszaka eseménytelenül tellt. Nem volt semmi rendkívüli, semmi váratlan. Darman pedig keresztülnézett rajta. Nem nagyon beszéltek, azt is csak ritkán. 
~ Ez az átkozott levegőnek néz. Legalább ezt az álmosságot elűzhetnénk, ha már együtt őrködünk. Aztán megjelenik a vörös szépség, hogy leváltsa. ~ Épp időben! gondolja. Föltápászkodik és a lány vállára teszi a kezét.
-Köszönöm! A felé nyújtott mentát, visszazárja a lány kezébe majd mindkét kezével megfogja a lány kezét. Csak nézi, egy hosszú pillanat aztán megrázza a fejét és elindul a sátor felé.~ Miket művelek?
Aztán amikor belépne, nagy üvöltözéssel berobban a vámpirina.
- A ragya üssön ki! morogja, maga elé. De nem ellenkezik. Összeszedi a cókmókját elővesz egy szárított húst és azt rágcsálva megvárja amíg a többiek összeszedik magukat. A szeme sajog, csípi a fáradtság, és marhára nem kíváncsi senkinek a dirigálására, még ha az illető egy papírvámpír is. A hajnali csípős nedves idő amúgy sem a kedvence főleg így, hogy a fáradtság, még heveny hányingerrel is megajándékozta. Bosszúsan félredobja a fűbe a húst és amikor a többiek befejezték a kaját, utánuk ered, tartva a távolságot. 
A terep nem gázos, járható a táj is szép, épp csak egy bazinagy kavics rontja el. Ennek nem kéne itt lennie. Még pár óra gyaloglás után, oda is érnek.
A kő hatalmasabb mint gondolta. Érdeklődve szemléli. Sima. Korábbi ismereteit felidézve,   a felismerés fénye gyullad a szemében. 
ez egy konglomerátum, vagy másnéven kavicskő.
-Srácok ez egy konglomerátum Olyan mintha sima beton lenne, de közben a tengeri üledék préselte össze a benne felgyülemlett folyami hordalékot. lenyűgöző!
Kicsit zavartan elkuncogja magát.
-Olvasok ám!
Visszafordul a kőhöz és tovább szemléli, tapogatja, majd megakad a keze egy mélyedésen. Kicsit ki kell hajolnia, hogy megnézze mi az. Szokatlan az alakja.  Ahogy kihajol a tenger felől, megpillantja a repedést, ami valójában nem is igazi repedés.
Ezt nézzétek. Itt a medálunk. Hátralép, hogy a többiek is szemügyre vehessék, és érdeklődve várja a további fejleményeket.
Vissza az elejére Go down
Dragneel Darman
Mirakulum residentus
Mirakulum residentus
Dragneel Darman

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 29.
31
Hozzászólások száma : 1230

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D9 + 8
Health point (maximum): 30
Képesség: : Térmágia Térmágia
Csokibéka rang: 8. szint Béka Nagymester 8. szint Béka Nagymester
Inventory:

76. Tilosban a téli szünetben -  A túra Empty
TémanyitásTárgy: Re: 76. Tilosban a téli szünetben - A túra   76. Tilosban a téli szünetben -  A túra Icon_minitime2022-05-20, 18:15

Az őrködés csendesen telt. Bár Alric alig szólt valamit én nem erősködtem a beszélgetés mikéntjében. Valahogy azt éreztem nincs rá szüksége vagyis inkább nem kíváncsi rám. Így én meg inkább keresztül néztem rajta. Persze már amennyire ezt megtehettem.
Mire már lassan el aludtam volna a mozgástól megriadva kaptam a pálcámért, de szerencsémre csak Alrci barátnője volt az így nem folytattam a mozdulatot.
Örültem a váltásnak, de nem jutott időm ki is élvezni mert befutott az én barátném s sátorbontást intézett nekünk.
Inkább tűrtem per pillanat mint ellenkezzek, egy porcikám se kívánja a további kint töltött éjszakát a kelleténél.
- Köszönöm. - fogadom el a mentát majd a használati utasításnak megfelelően be inhalálom azt.
A hatás kellemes de nem hosszan tartó.
* Hát ez eddig tartott. * - gondoltam út közben mikor már körülbelül 10 óra körül járhatott az idő.
Az út szerencsére csendesen telt nem úgy mint a sátorbontás amit az őrült tanárunk tett azzá.
Igaz Tia említette, hogy itt ólálkodik. De nem hittem neki. Hiszen elképzelni se tudom, mit akar itt egy ilyen pszichopata mikor ki nem állhat minket.
Az úton erre próbáltam rájönni miközben bandukoltam.
Alric szavára lettem figyelmes mikor megmagyarázta ezt a természetfeletti képződményt előttünk.
Egy szót nem mondtam rá inkább körbe kémleltem ezt a hatalmas kavicsot.
A medál említésére azonnal ott termek s pár perc gondolkodás után nyakamból kivéve a nyakláncot be illesztem a vésetbe.
Fogalmam sincs mi fog történni, de nem véletlen a helyzet abba biztos vagyok.
Vissza az elejére Go down
Tiara Prince
Magister
Magister
Tiara Prince

Tojásvadász
A legtöbb húsvéti tojás legyőzőjének

Csatlakozás dátuma : 2019. May. 20.
18
Hozzászólások száma : 1426

Karakterlap
Támadás/védekezés alapérték: D12 + 8
Health point (maximum): 32
Képesség: : Elmemágia Elmemágia
Csokibéka rang: 9. szint Békatitán 9. szint Békatitán
Inventory:

76. Tilosban a téli szünetben -  A túra Empty
TémanyitásTárgy: Re: 76. Tilosban a téli szünetben - A túra   76. Tilosban a téli szünetben -  A túra Icon_minitime2022-05-20, 19:11

A hatásosnak szánt ébresztőmet még hatásosabbá teszi Calderon professzor óbégatása. naná, hogy idáig követett, csak hogy keresztbe tehessen nekünk. Hála Merlinnek, egy megjelenő házimanóval elhoppanál. 
Már fel sem teszem magamban a kérdést, hogy hogyan kerül ide egy iskolai manó. Kissé dühít, ugyanakkor biztonságérzettel tölt el, hogy szemmel láthatóan nem hagynak minket teljesen magunkra. De vajon akkor mire kellünk mi? Ha a felnőttek egy lépéssel mindig előttünk járnak, akkor mi minek kellünk? 
Ezekkel a gondolatokkal tele teszem meg az utat, ami szerencsére teljesen simán megy. Attól eltekinve, hogy tegnapelőtt este óta sem vért, sem emberi táplálékot nem vettem magamhoz, és már kezdek nagyon éhes lenni. 
A távolban megjelenik egy hatalmas kőképződmény, amit Alric be is azonosít. Konglomerátum. Raktározza el az agyam az új információt. Valamiképpen meglepődötten, és büszkén nézek a srácra. -*Miket nem tud? * 

Ahogy a hatalmas kőtömb közelébe kerülünk mindenki körbejárja azt. Azon kívül, hogy hatalmas, egyáltalán semmi különös nincs benne. Vagyis dehogynem. megtapogatom a felszínét, és legnagyobb meglepetésemre teljesen simának tűnik. 

Aztán Alric észrevesz rajta valamit. Darman is a fiúhoz siet, és én is követem őt. Valóban. A kövön egy medál forma látszódik. Ahogy Darman hozzá illeszti a nyakában lévő medál, úgy érzem, hogy az én medálom is felmelegszik. Nem éget meg, egyáltalán nem, inkább kellemes meleggel tölt el. 

Figyelem történik e valami esetleg. *Vajon a medálnak és a Rendnek lehet köze ehhez az egész rejtélyhez? *
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





76. Tilosban a téli szünetben -  A túra Empty
TémanyitásTárgy: Re: 76. Tilosban a téli szünetben - A túra   76. Tilosban a téli szünetben -  A túra Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
76. Tilosban a téli szünetben - A túra
Vissza az elejére 
1 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» 076. Tilosba a téli szünetben - A túra
» 76. Tilosban a téli szünetben - A lopás
» 78. Tilosban a téli szünetben - A titokra fény derül
» 71. Tilosba a téli szünetben - Kocsma
» 70. Tilosba a téli szünetben

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Magnetarion Varázsakadémia :: JÁTÉKTÉR :: Iskolán kívüli helyszínek :: Vama Veche-
Ugrás: