Magnetarion Varázsakadémia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Magnetarion Varázsakadémia....Ahol a varázslat újjászületik....

HomeHome  Diákjaink  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Órarend

1. évfolyam 2. évfolyam
H Legendás lények Bájitalok és alapanyagok
K Bájitalok és alapanyagok Legendás lények
Sz - Mágiaelmélet
Cs Mágiaelmélet Repüléstan
P Etika Etika
Sz
W&D

Az időpontok a tanórák sorrendjére utalnak csupán, azok nem heti rendszerességgel lesznek megtartva.

Házpontok
házpontok

Khimeras
78
Auctoritas
83

Favoritus
91

Top posters
Tiara Prince (648)
31. Éjszakai incidens Vote_lcap31. Éjszakai incidens Voting_bar31. Éjszakai incidens Vote_rcap 
Helen Green (642)
31. Éjszakai incidens Vote_lcap31. Éjszakai incidens Voting_bar31. Éjszakai incidens Vote_rcap 
Dragneel Darman (543)
Ríviai Jorg (428)
Norina Filtro (346)
Admin (220)
Rosie McGalagony (166)
Jason Mullett (163)
Mesélő (143)
Damien (69)

31. Éjszakai incidens

Go down 
SzerzőÜzenet
Mesélő
lelkes fórumozó
lelkes fórumozó
Mesélő

Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 30.
Kor : 99
Hozzászólások száma : 143

31. Éjszakai incidens Empty
TémanyitásTárgy: 31. Éjszakai incidens   31. Éjszakai incidens Icon_minitime2021-06-02, 12:21

Reggeli órákban jár az idő. A város már felkelt és elkezdődött az élet is. Boltok, nyitnak kifelé, emberek igyekeznek a munkába.
De a park mely a 3 ház épülete előtt helyezkedik el szinte teljes csendben pihen. Várja a diákokat kik még csak most ébredeznek. Igaz vannak olyanok kiket a reggel már a parkban ér, de mégis a csend fogható. A nyugalom melyet olykor madarak reggeli csicsergése tör meg. A folyó mely átszeli a természetet hangtalanul folyik, hallani csak az hallja kinek füle kifinomult vagy éppen mellette fekszik, vagy sétál.
Aki fent van azok talán láthatják, hogy egy ember siet, szinte rohan a parkon keresztül egyik iskolai háztól a másikig.
Bekopog, bemegy majd pillanatokkal később kijön és rohan tovább. Kezében papírt tart. Ahogy a kijön a Khimeras házból és megy a Favoritushoz ami az utolsó célja már csak 1 papír van nála.
Ha látnád őt, láthatnád, hogy a rohanás, futás, szaladás következtében szakad róla a víz.
Ahogy immár üres kézzel jön ki az épületből. Zsebéből egy zsebkendőt vesz elő mellyel szárazra törli magát amennyire csak tudja.
Szemében félelem és aggodalom bujkál. De ezt is csak az láthatná, aki látja őt közvetlen közelről.
Majd homlokon csapja magát melyet csak az követ el, akinek hírtelen egy olyan gondolat jut eszébe mely igen sokat jelent.
S ismét futni kezd. célját csak ő maga tudja.
Így hát a park a maga csendességében igen mozgalmasnak indult már reggel. De a maroknyi ember kik már hajnalba kimennek a parkba mozogni láthatják ezt, ha szerencsések vagy azok kik most térnének vissza a szállóba.
A papír melyet a szállókon hagyott mind ugyan azt a szöveget tartalmazzák.

Szörnyűséges balesett történt. A tanárok az éjszaka folyamán az iskola varázsvédelmét megerősítették. S a varázslatok lehűlésének idejére bezártuk az iskola kapuit.
A kulcs a gondnokhoz került, ki azt szépen el is hagyta. A parkban tartózkodott mielőtt ki akarta volna nyitni a kapukat!
A tanulás mihamarabbi megkezdése érdekében, kérlek titeket fésüljétek át a park minden zugát
.”

Aláírásnál  és pecsétnél az igazgató neve díszeleg és az ő saját pecsétje.
Vissza az elejére Go down
MajaDex
Újonc
MajaDex

Csatlakozás dátuma : 2021. Apr. 15.
Kor : 20
Hozzászólások száma : 24

Karakterlap
Lexikális tudás:
31. Éjszakai incidens Left_bar_bleue10/15031. Éjszakai incidens Empty_bar_bleue  (10/150)
Bájital:
31. Éjszakai incidens Left_bar_bleue0/1231. Éjszakai incidens Empty_bar_bleue  (0/12)
Varázslat:
31. Éjszakai incidens Left_bar_bleue0/1931. Éjszakai incidens Empty_bar_bleue  (0/19)

TémanyitásTárgy: Re: 31. Éjszakai incidens   31. Éjszakai incidens Icon_minitime2021-06-02, 18:00

Lassan kinyitottam a szememet a teremben feltehetően meg mindenki alszik. Igy szépen csendesen kitakaróztam, majd bele bujtam a papucsomba. Éppen ekkor jelent meg a férfi. Ijedten néztem rá, mert nem tudtam mire vélni a felbukkanását es azt, hogy csuron víz. Ám a férfi gyorsan oda sietett az asztalhoz, majd lerakta a papirt es kirohant. Utána néztem és már mentem is volna utana. De, jobban érdekelt az asztalon lévő papír. Így utam az asztalhoz vezetett. Gyorsan felkaptam a levelet. A levélben ez állt:

"Szörnyűséges baleset történt. A tanárok az éjszaka folyamán az iskola varázs védelmét megerősítették. S a varázslatok lehűlésének idejére bezártuk az iskola kapuit.
A kulcs a gondnokhoz került, ki azt szépen el is hagyta. A parkban tartózkodott mielőtt ki akarta volna nyitni a kapukat!
A tanulás mihamarabbi megkezdése érdekében, kérlek titeket fésüljétek át a park minden zugát"

Nagyon megijedtem mert nem tudtam mi baj történhetett az este. Amit minden bizonnyal végigaludtam. Gondolkodtam rajta, hogy talán szólnom kellet volna a ház társaimnak, de a végén inkább csak elindultam pizsibe az udvarra. Hátha találok kint valakit. Kiléptem az udvarra, majd egyenesen előre tekintetem a földet pásztázta a kulcs utan kutatva. Ám a kulcs vagy nem arra volt amerre én kerestem vagy csak átsiklottam felette. Ekkor eszembe jutott, hogy mi lenne, ha egy nagyobb mágnest kötnek egy botra. Jó ötletnek tűnt, így hát visszamentem a házba és csendesen kutakodni kezdtem a ládámba. Mindent ki dobálok belőle amiben magyrészt hűtő mágnesek voltak. Amiben ugye vannak mágnesek, igy azokat oldalra raktam, és a többi dolgot feldobtam az ágyamra. Már éppen a ládám  aljánál tartottam amikor megtalálom a nagyobb mágnesemet ami kb. 5-10 cm-es lehet. Így hat mindent vissza raktam a ladámba és a hűtő mágnesekből kivágtam a mágnest, majd össze vartam és vissza raktam a ladámba. Összesen 15 db kisebb és egy nagyobb mágnesem lett. Elővettem egy seprűnyelet, a fürdő szobából majd rá erősítettem a mágneseket. Mikor mindezzel készen lettem, csendben kimegyek a házból az udvarra. A mágnes botommal kezdtem el menni a fűben. Így fél órán belül egy csomó érdekes dolgot sikerült "fognom"  a bottal. Találtam például egy tucat hajcsatot egy egy láncot. De amit érdekesnek találtam az egy karkötő volt amin a Dex név szerepelt. Ezt az egy dolgot elraktam a zsebembe, a többi dolgot pedig egy köre raktam le, majd folytattam a keresést.
Tiara Prince
Moderator
Moderator
Tiara Prince

Csatlakozás dátuma : 2019. May. 20.
Kor : 15
Hozzászólások száma : 648

Karakterlap
Lexikális tudás:
31. Éjszakai incidens Left_bar_bleue160/35031. Éjszakai incidens Empty_bar_bleue  (160/350)
Bájital:
31. Éjszakai incidens Left_bar_bleue12/2431. Éjszakai incidens Empty_bar_bleue  (12/24)
Varázslat:
31. Éjszakai incidens Left_bar_bleue19/3931. Éjszakai incidens Empty_bar_bleue  (19/39)

TémanyitásTárgy: Re: 31. Éjszakai incidens   31. Éjszakai incidens Icon_minitime2021-06-04, 12:40

A csónakházból kilépve, a frissen készült bájitalos fiolákkal felszerelkezve még csend fogad a parkban. A kis folyó is csendesen csörgedezik. Nyugodt vagyok. Az utolsó etika óra óta minden estét apámmal töltök. Jól magyaráz, és próbál tényleg minden kérdésemre válaszolni. Sőt az okklumenciával kapcsolatban is adott néhány tippet, amik meglepő módon hasznosnak bizonyultak. Plusz most már azt is tudom, hogy a varázserőm megbolondulása a vámpír készségeim növekedésének köszönhetőek. Azt ajánlotta, hogy egy ideig csak a legszükségesebb dolgokért használjam a pálcámat. Szóval egy ideig kvibli üzemmódba kapcsolok a magam és mások biztonságának érdekében. Remélem ezt a tanárokkal is közölték. Furcsa módon ez nem igazán riaszt meg. 
Csendesen lépkedek a kollégium felé, amíg léptek dobogását, lihegést és fújtatást nem hallok. Megállok, de csend lesz. Aztán újra hallom. Végül meglátom a gondnokot, ahogy egyik házból a másikba csörtet. Aztán amint kijön az utolsó házból, akkorát csap a saját homlokára, hogy én is hallom a csattanást. Elvigyorodok, főként ahogy a gondnok újfent rohanásban kezd, ezúttal a parkon keresztül. 

A kollégium felé haladva egy lányt látok, aki nagyon keres valamit. Maja, azt hiszem. Elsős Khimerás. 
Már éppen köszönték neki, amikor sarkon fordul és visszamegy a kollégiumába.

Megrantom a vállamat és én is bemegyek a kollégiumba, ahol még csend van. A hirdetőtáblán egy gyűrött levelet találok az igazgatónő pecsétjével. 
Elolvasva a levelet, már tudom mit keresett Maja odakint. De ehhez azt hiszem többen kellünk majd. 
A park hatalmas. 
A kis kolompot kezdem el megpendíteni, mely a klubhelyiség egy polcát díszítí. Hát tegye végre a dolgát. 
*Na, most vagy meglincselnek, vagy előtte még hagyják hogy elmondjam miért keltettem fel őket*-gondolom magamban, majd leheveredek egy párnát, egy másikat pedig az ölembe teszek úgy várom a többieket, vajon feltápaszkodnak e végre.
Daniel Cards
zöldfülü
zöldfülü
Daniel Cards

Csatlakozás dátuma : 2020. Nov. 14.
Hozzászólások száma : 50

Karakterlap
Lexikális tudás:
31. Éjszakai incidens Left_bar_bleue160/35031. Éjszakai incidens Empty_bar_bleue  (160/350)
Bájital:
31. Éjszakai incidens Left_bar_bleue12/2431. Éjszakai incidens Empty_bar_bleue  (12/24)
Varázslat:
31. Éjszakai incidens Left_bar_bleue19/3931. Éjszakai incidens Empty_bar_bleue  (19/39)

TémanyitásTárgy: Re: 31. Éjszakai incidens   31. Éjszakai incidens Icon_minitime2021-06-04, 15:30

Amint felkeltem indultam,letusoltam és megmosakodtam,majd visszasiettem a szombámba, és felvettem egy vékony világos szürke tzipzáros hosszú ujjút egy sötét zöld rövid ujjúra,és elkezdtem egy könyvet olvasni,alig alvasom a könyvet 3 perce hallok egy kolompot *Ez meg mi a kénköves tartarosz?* azzal kiléptem a szobámból és  észrevettem,hogy Tia ül egy párnán a másik pedig az ölében pihen. 

-Ez asztán a jó reggelt, harangoznak is nekünk. 

Azt kimondva én is szerzek egy párnát és leülök Tiával szembe. 

-Na de biztos nem azért harangoztál,hogy a rossz viccemet meghalgasd, mi történt? 

Kérdően nézek rá,várva a választ,engem nem igazán zavart mivel én már fent voltam egy kis ideje,de a többiek kétlem,hogy ennyire elnézőek lennének a szépség alvásuk félbeszakításával,ha én is így kelnék fel valószínűleg morcos lennék.
Dragneel Darman
Fórum lakó
Fórum lakó
Dragneel Darman

Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 29.
Kor : 28
Hozzászólások száma : 543

Karakterlap
Lexikális tudás:
Bájital:
Varázslat:

TémanyitásTárgy: Re: 31. Éjszakai incidens   31. Éjszakai incidens Icon_minitime2021-06-04, 18:29

A hajnal a parkban ért utol engem. Ismét egy álomtalan éjszaka. Bár mentségemre szóljon az arány javult és nem minden estét töltök  fent. Előfordul az is, hogy alszok nem is keveset. 
Még mindig nem igazán értem mi van velem. Szokásomhoz híven ezen elmélkedtem miközben a várost és a parkot jártam éjnek évadján.
Fekete felsőmben és kapucnival a fejemben nem voltam túl bizalomgerjesztő látvány így nem is igazán kérdezte senki sem azt, hogy ki vagyok és mit keresek itt kint ilyenkor.
Mivel ma sem sikerült megfejtenem azt, hogy alvásommal mi a baj irányomat a kollégiumi szállásom felé vettem.
Ekkor láttam meg, hogy valaki elhagyja az objektumot.
Bár tudom, hogy a tanárok tudják, hogy kint járkálok de mégis természetemből adódóan bebújok egy fa árnyékába. Olyan szinten beolvadok oda, mintha egy lennék a sötétséggel.
Mikor biztonságosnak érzem a lehetőséget megindulok szaladva a bejárati ajtó irányába. Meg mernék rá esküdni, hogy éppen csak meg mozdultam. S most meg felkenődtem a nyílászáróra.
Nem elsőként fordult elő velem már, hogy így hirtelen helyet változtattam. Igaz nem nagy távolságokról van szó de mégis nagyon nagyon furcsa. S ami a legszörnyűbb, nem vagyok képes irányítani ezt a valamit. Sem azt ami bennem van.
Hiszen a másik valami most hangosan nevet bennem. Azt mondja ő a varázserőm. De bármennyi könyvet is olvastam a témában nem hallottam még ilyenről. Így kétkedve hittem neki.
Lekaparom magam az ajtóról, majd benyitva körülnézek. Ki van itt ilyenkor. Kinek kellene magyarázkodnom... stb
De szerencsére egy árva lélek sincs így már mennék fel a lépcsőn az emeletre a szobámhoz amikor a szemem megakad egy papírcetlin. Engedve a kíváncsiságomnak oda lépek és elolvasom azt.
Majdnem hangosan felnevetek a tartalmon. De időbe észhez kapok és számra csapom a kezem úgy nevetek tovább.
Megfordulok és akkor irány a park gondolom magamban.
MayaLupin92
Újonc
MayaLupin92

Csatlakozás dátuma : 2021. Apr. 22.
Hozzászólások száma : 2

Karakterlap
Lexikális tudás:
31. Éjszakai incidens Left_bar_bleue1/131. Éjszakai incidens Empty_bar_bleue  (1/1)
Bájital:
31. Éjszakai incidens Left_bar_bleue0/031. Éjszakai incidens Empty_bar_bleue  (0/0)
Varázslat:
31. Éjszakai incidens Left_bar_bleue0/031. Éjszakai incidens Empty_bar_bleue  (0/0)

TémanyitásTárgy: Re: 31. Éjszakai incidens   31. Éjszakai incidens Icon_minitime2021-06-06, 15:38

Reggel motoszkálásra kellek. Meg próbálok vissza aludni és kizárni a hangokat. De az illető akármilyen csendben próbál motoszkálni, már nem tudok vissza aludni. Pislogok még 1-2 és lassan ki kellek az ágyból. Lassan oda csoszogok az ajtóhoz és résnyire nyitóm. Látom, hogy Maja az. És hogy egy seprűt fog aminek a végére mágneseket erősítet. Nem értetem hogy mire készül, de meg vártam míg ki lép a házból. Mikor el hagyta a háza lassan ki lépek a szobából, hogy oda menjek az udvara néző ablakhoz, meg nézem hogy Maja mire készül. Csendben nézek ki az ablakon és nézem, hogy Maja fel alá járkál a mágneses seprűvel és külömbözö dolgokat talál. Gondoltam magamban, hogy végül is így is lehet az órák elött a szabad időt elütni.  Az ablaktól fel tűnik egy új papaír az asztalon. Oda sétálok el olvasni. 

Szörnyűséges balesett történt. A tanárok az éjszaka folyamán az iskola varázsvédelmét megerősítették. S a varázslatok lehűlésének idejére bezártuk az iskola kapuit.
A tanulás mihamarabbi megkezdése érdekében, kérlek titeket fésüljétek át a park minden zugát
.”

Gondolataim ezer felé kezd tekeregni. Mi történhetet az éjjel? Akkor ezt keresi Maja is? Ki sérülhetet meg? 
De a gondolatokat gyorsan el vettem és megyek átt öltözni, hogy én is mihamarabb el kezdjek keresni az udvaron a kulcsot. Eszembe jutt, hogy öcsém nagyítót csempészet a ládámba. elő keressen hátha hasznát veszem.
Csendbe el hagyom a házat. És láttom, hogy egyre többen keresik a kulcsot. Én a fa tővénél kezdem át nézni hátha oda eset le a kulcs. De eddig még nem találtam meg.
James Gordon
Újonc
James Gordon

Csatlakozás dátuma : 2020. Dec. 05.
Hozzászólások száma : 27

Karakterlap
Lexikális tudás:
Bájital:
Varázslat:

TémanyitásTárgy: Re: 31. Éjszakai incidens   31. Éjszakai incidens Icon_minitime2021-06-07, 17:35

Álmatlanul forgolódtam az ágyamban, így inkább úgy döntöttem, felöltözök, majd kiülök a klubhelyiségbe, ahol egy viszonylag sötétebb zugot keresek magamnak, elkerülve a többi, felkelő ház társaimat, és a napfelkeltét lesem. Fel se tűnt, hogy elszundíottam ülő helyzetben, csak az ajtó csukódására leszek figyelmes, majd megrázom a fejemet, s úgy döntöttem, meg nézem, hogy ki csukta be eszeveszettül az ajtót, majd egy papírt veszek észre, amin az áll, hogy az iskolát egy bizonytalan időre bezárják, a és a kétbalkezes gondnok még a kulcsot is elhagyta. 
*Szuper. Nem is tudom, hogy most sírjak vagy nevessek, hogy nincs iskola és hogy a gondnok elhagyta a kulcsot.* Gondolom magamba, a levelet ott hagyva elindulok ki a parkba, hátha a többiek jutottak valamire - már ha van ott lennt valaki vagy valakik -, de nem is csodálom, hogy egy maroknyi évfolyamtársam egy pár elsős társaságában áll a park egy részén. 
- Jó reggelt mindenkinek. Tudjátok, mit ez az egész? - Teszem fel a kérdést a többieknek. - Mi lenne, hogyha megkeresnénk a gondnokot és megkérdeznénk, egyáltalán merre járhatott, ahol egyáltalán elhagyhatta a kulcsot? Mert szerintem akkor napestig kereshetjük, hogy merre lehet, nem? 

A hozzászólást James Gordon összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2021-06-08, 06:33-kor.
Helen Green
Fórum lakó
Fórum lakó
Helen Green

Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 24.
Kor : 26
Hozzászólások száma : 642

Karakterlap
Lexikális tudás:
Bájital:
Varázslat:

TémanyitásTárgy: Re: 31. Éjszakai incidens   31. Éjszakai incidens Icon_minitime2021-06-07, 20:23

Az este folyamán könnyen elaludtam, de annál nehezebben kelek fel így a reggel folyamán, és úgy érzem, hogy a hajam úszik az izzadságtól. *Ma a fene? Pedig nincs is meleg, és olyan vastagon se takaróztam, de hát akkor mi lehett?* Kérdezem saját magamat, majd jobbnak látom, hogy a hajamat, és saját magamat kimossan az izzadságból. Egy éles villanás, aztán a fejembe bele hasít a fájdalom, majd egy kép jelenik meg a szemeim előtt: egy kör alakú valami, benne egy monogrammnak látszó valami: M. Ö., és egy kis sárkány véset. Én ezt nem értem? Mi történik velem? Muszáj segítséget kérnem, és lehet, hogy Tiától kellene, hátha hallott már erről, vagy ha esetleg nem is vele, akkor valamelyik professzorral. De mindenképpen segítségre lenne szükségem, de minél hamarabb. Gyorsan megtörülközök, magamra veszem a ruhámat, és vizes hajjal indulok meg, amikor a szemem megakad egy levélen, ami az iskola ideiglenes bezárását írja az igazgatónő, így Tia keresésére indulok, valahol csak megtalálom, így sietősre, szinte futóra veszem a lépteimet, ami a parkon keresztül tervezem, ám hirtelen elsötétül előttem a kép, és összeesem.
Di Anna
Újonc
Di Anna

Csatlakozás dátuma : 2021. Feb. 25.
Hozzászólások száma : 29

Karakterlap
Lexikális tudás:
Bájital:
Varázslat:

TémanyitásTárgy: Re: 31. Éjszakai incidens   31. Éjszakai incidens Icon_minitime2021-06-07, 22:00

A parkban üldögélek, kora reggel óta. Nézem a denevéreket, hallgatom a beszédjüket. Éppen veszekszenek, valami családi civakodás lehet, ennyit értek az egészből. Az állatokkal való kommunikációmat csiszolgatom amikor csak tehetem, közben Tiát is szemmel tudom tartani legalább.

Elkezdtek az emberek jönni és menni, nyüzsögni. Ami ilyen időben szokatlan egy kicsit. Dehát láttam ennél rosszabbat is már. Messzebb egy lány alakot látok meg, de csak a körvonalait. Elesik ha jól látom. Akkor ez csak Helen lehet, mosolyodom el. Felpattanok és sietek felé, hogy összeszedjem a földről ismét. 

-Helen, Helen, megint nem jó cipőt vettél fel!- rohanok felé nevetve.

De a lány nem kel fel. Leülök mellé. Hirtelen oda a jó kedvem, gyorsan ellenőrzöm a pulzusát,  stabil oldalfekvésbe fordítom, kiszedem az arcából a gyönyörű haját, simogatom az arcát.

-Helen kelj fel, Helen ébresztő- szólongatom.
Tiara Prince
Moderator
Moderator
Tiara Prince

Csatlakozás dátuma : 2019. May. 20.
Kor : 15
Hozzászólások száma : 648

Karakterlap
Lexikális tudás:
Bájital:
Varázslat:

TémanyitásTárgy: Re: 31. Éjszakai incidens   31. Éjszakai incidens Icon_minitime2021-06-09, 21:22

Miután háztársaimat több kevesebb sikerrel felébresztettem,  a klubhelyiségben leülő Danielre nézek. 
-Tessék!-nyújtom felé a talált levelet. 
-Én most kimegyek, aztán nekiállok keresgélni, jössz? -kérdezem tőle, de már el is indulok az ajtó felé.
Kint egy kisebb őskáosszal találom szemben magam. Szanaszéjjel diákok keresgélnek hajolgatva, néhányan négykézláb csúszva a fűben. 
Helen meg mintha fekve próbálna keresgélni, vagy talán rosszul van? Anna a segítségére siet, én pedig még mindig nem hiszem el, ami körülöttem van. 
Az elsősök még oké, de hogy néhány évfolyamtársam is mintha elfelejtette volna hogy varázsló, vagy mi?

Kissé félve előveszem a pálcámat. Na vajon működni fog? Próbálok úgy helyezkedni, hogy ne tűnjön fel senkinek, ha már megint csődöt mondok. 
Aztán lehúnyom a szemem és igyekszem egy kulcsra koncentrálni.
-Invito kulcs! - mondom, de abban a pillanatban rá is jövök hogy ezt baromira elszúrtam. 
Érzem a kiáramló energiát a karomból a pálcámon keresztül, majd kisvártatva mint ezernyi madár repül felém egy csomó kulcs minden irányból .

-Óh a francba! Vigyázzatok! Feküdj! -kiabálok teljes torokból, ahogy a területet kisebb-nagyobb kulcsok százai közelítik még elég sebesen, mind pontosan engem véve célba.
*Hát ez most a túl jól működő kategória, azt hiszem* - jegyzem meg magamban szarkasztikusan, mielőtt nekiállnak záporozni rám a kulcsok. 
Eleinte még ki tudom őket kerülni, de egy hirtelen fordulással sikerül belefordulnom egy régi hatalmas vaskulcsba, ami eltalált a halántékomnál.
*Szép volt Tia, legközelebb te is inkább kapirgálj a földön* - gondolom még, majd lassan a földre csuklom. Még érzem, ahogy belevágódnak testembe az egyre csak érkező kulcsok, majd egy újabb ütéstől elsötétül előttem a világ, és csak remélni tudom, hogy ájulásommal a varázslatom is megszakad.
Shopie Tepes
Újonc
Shopie Tepes

Csatlakozás dátuma : 2021. Jun. 10.
Hozzászólások száma : 2

Karakterlap
Lexikális tudás:
31. Éjszakai incidens Left_bar_bleue1/131. Éjszakai incidens Empty_bar_bleue  (1/1)
Bájital:
Varázslat:

TémanyitásTárgy: Re: 31. Éjszakai incidens   31. Éjszakai incidens Icon_minitime2021-06-10, 13:23

Nagy nap a mai! Most indulok el a boszorkányi életem felé! Nagyon örülök neki, hogy végre sikerült kiszabadulnom apám iszákos házából. Bár, egy kicsit félek az új helytől, de nem annyira, hogy érdekeljen. Ezekkel a gondolatokkal indulok el az iskolához vezető murvás úton be egészen a szépen kialakitott fűves udvarra. Az udvaron a korai ídőpont elenére sokan szaladgálnak, beszélgetnek. Egy férfi rohangál egyik diákok házának kialakitott épület melett . Éppen megszólítanám mikor a fejére csap, mint aki nagyon fontos dolgott felejtett el. Majd futva tovább indul. Így esélyem sincs megkérdezni semmit sem.De, a rövid életem során skerült önnállóan döntenem, és nehezebb dolgokat is véghez is vittem. Így a házam megkeresése sem fog túl nagy gondott okozni számomra. Mármint ezt hittem, úgyanis a házakhoz kell egy kód mivel be lehet jutni oda. Ezért szépen letelepedek egy padhoz. Direkt olyat válaszok ahonnan jól be lehet látni az egész udvart. Így mikor egy vörös hajú lány lép ki az egyik házból, én az egyből észre veszem. Ám nem szólitom meg, hisz látszólag nagyon elfoglat. A többiek is követeik a vörös hajú lányt az udvarra, bár  az is lehet, hogy ők már előttem is itt voltak. Látom ahogy egy szőke lány szépen elindul egy irányba majd elesik a cipőjében. Első gondolatom az, hogy valaki megviccelte és esik kel az udvaron. Ám mikor oda rohan egy másik lány már nem annyira érzem igaznak az állításomat.Gyorsan felkelek majd oda megyek hozzájuk, hátha tudok nekik segíteni. A barátnője stabil oldall fekvésbe teszi a lányt. Így érzem, hogy a torkom egy kicsit össze szorul, de az arcomon semmi sem látszik ebből csupán az, hogy egy kicsit megijedtem. 

-Szia! Látom rosszul van a barátnőd.Hívjak esetleg segítséget? 

Kérdezem meg a lányt aki a nevét ismételgati az alatta fekvő ájult lánynak. ANNA De szép név. Csak ennyi jut eszembe róla.
Mesélő
lelkes fórumozó
lelkes fórumozó
Mesélő

Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 30.
Kor : 99
Hozzászólások száma : 143

TémanyitásTárgy: Re: 31. Éjszakai incidens   31. Éjszakai incidens Icon_minitime2021-06-10, 19:37

Tia olyan varázslatot használt amit nem ismer. A varázslat ennek ellenére sikerült. De ahogy leírta túl erősre sikeredet.
A környék összes kulcsát magához vonzotta ezzel a varázslattal.
Kisebb nagyobb, egy darabok de annál több kulcscsomó repül a lány felé.
Szerencsétlenségére sikerül úgy mozdulnia, hogy az egyik nagyobb kulcs telibe kapja a halántékát. Amitől még nem is igazán ájulna el,de ezt a szépséges kulcsot követi egy több tíz kulcsot egymáshoz fogó kulcskarika.

A kulcskarikán a gondnok neve látható egy emblémába vésve. A kulcsok úgy helyezkednek el rajta, hogy nagy karikából egy kis lap lóg amiről egy kulcs lóg. a lapra rá van írva, hogy a kulcs mit nyit.
Aki a kezébe veszi a méretes szerszámot esetünkben a kulccsomót azonnal észre veheti, hogy 2 kulcs hiányzik róla.
Az egyik az iskola címet viseli, míg a másikra Labirintus szó van felvésve.

Annak hiánya sejtett valamit és nem túl jót......
Daniel Cards
zöldfülü
zöldfülü
Daniel Cards

Csatlakozás dátuma : 2020. Nov. 14.
Hozzászólások száma : 50

Karakterlap
Lexikális tudás:
Bájital:
Varázslat:

TémanyitásTárgy: Re: 31. Éjszakai incidens   31. Éjszakai incidens Icon_minitime2021-06-11, 13:18

Amint Tia átadja a levelet, rá nézek és elkezdem olvasni. *Tessék? Az iskola kulcsait elhagyták? És pont amikor a védelmeket rakták? Ez túlságosan nevetséges ahoz,hogy akármi komoly legyen,ugye?* Alig hallottam meg Tiát,és egy pár percig le blokkolva ültem,de egy idő után hirtelen észbe kaptam és kirohntam az ajtón,egy pár másik embert félretolva,vagy kikerülve egyenesen a park felé vettem az irányt,éppen időben,hogy lássam ahogyan Tia sikeresen végre hajt egy Invitót,de úgylátszik nem volt elég specifikus,mivel mostmár minden kulcs rá irányul,egyszer csak az eggyik eltalálja a halántékát, amit egy pár másik követ. *Ouch,az nekem is fájt,nem méghogy neki* Oda sietek hozzá és lecsekkolom a pulzusát,van akkor csak ki ütötték,amit valószínűnek találtam,de nembaj nem lehetünk elég óvatosak, ahogyan állnék fel észreveszek egy nagy karikát amiken kulcsok pihennek lapokkal felcimkézve, felkapom és megvizsgálom.*Ezek a gondnok kulcsai,de hiányzik rőla kettő... Az iskoláé,és.A labirintusé?! Nem volt elég a dimenzió ugrás? Vagy az iskola elzárása? NEM nekik nem! Hogy a tartarosz essen belé* Amint befejeztem a zsörtölődésemet felállok és igyekszem a többiekeet oda hívni magamhoz. 
-Noss van egy jó meg egy rossz hírem. Kezdem a jóval,megvannak a gondnok kulcsai. A rossz hírem az,hogy az iskoláé,és a labirintusé nincsenek rajta,és az is egy eléggé rossz hír, hogy Tia ki van ütve,de szerencsére csak ki ütve.Most nagy valószínűséggel a labirintus felé kell vennünk az irányt,mivel nemhiszem ,hogy lenne kedvünk megpróbálni az iskola védelmeinek megtörését,és ez az eggyettlen egy útmutatónk. Viszont elősször Tiát vagy fel kellene ébresztenünk valamivel,vagy pedig biztonságos helyre vinni. 
A beszédem közben egy pár aggódó tekintetet vetek Tiára,és végig fut a felyemben egy pár varázslat és bájital amit tanultunk,nem hiszem,hogy eggyik is segíthetne rajta,ez nem egészen egy seb,és kétlem,hogy ha megcsikizzük akkor felébredne.A többiekre nézek és várom,hogy mit mondanak.
Dragneel Darman
Fórum lakó
Fórum lakó
Dragneel Darman

Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 29.
Kor : 28
Hozzászólások száma : 543

Karakterlap
Lexikális tudás:
Bájital:
Varázslat:

TémanyitásTárgy: Re: 31. Éjszakai incidens   31. Éjszakai incidens Icon_minitime2021-06-12, 21:17

Miután elhagytam a házam házát a parkba vettem be magamat.
A Khimiras házból több embert is láttam kint keresgélni. Ebből azonnal rájöttem, hogy ők is kaptak egy levelet s így a kulcsot keresik.
Körbe nézve egy új lányt látok, akinél poggyász van. Így sejtem most érkezhetett közénk. Már éppen oda akartam menni, amikor szemem sarkából mintha Helen-t láttam volna el dőlni, mint egy krumplizsákot.
Ezt valaki más is észreveszi. Aki szintén oda siet. Haja szép színéből tudván tudom, hogy Anna az. De nem csak ő megy oda, hanem az új lány is.
Én is oda rohanok. 
De Anna addigra ellátta a földön fekvő Helen-t.
Jól van? Látsz rajta valami sérülést? - érkezésem pillanatában zúdítom kérdéseimet a lánynak.
- Szia, gondolom új vagy itt. - jól láthatóan pillantok a poggyász irányába.
Darman vagyok, Auctoritas-os. A földön fekvő lány meg Helen.- mutatkozok be.

Egy kulcsra leszek figyelmes, ami elrepül a fejem felett.
Irányát tekintve a Favoritus ház felé megy.
Szemmel követni kezdek egy másik kulcsot, ami telibe talál valakit.

Persze ki más lehet, Tia a szerencsétlen áldozat ki magára hozta eme sok "áldást".
Ahhoz sajnos messze van, hogy jól láthassam a történést. De a lány összecsuklik. Mivel Helen Anna kezében van így felpattanok, s mint a golyó lövök ki Tia felé.
Majd felesek, a lábamba úgy rohanok a lány felé.
Daniel előz meg ki a házból kijönve szinte a lány mellett van.
Mire oda érek meg is állapítja azt, hogy egy csúnya zúzódáson kívül semmibaja nem lesz ha magához tér a kiütésből.
A biztonság kedvéért letérdelek a lány mellé megvizsgálva őt. Taláromat levéve feje alá párnaként beteszem azt. Mozgatni nagyon nem akarom. De így hátha kényelmesebb lesz számára mikor felkel.

Végig hallgatom Daniel gondolatsorát.
Egyetértek veled. A labirintus irányába kellene mennünk. S abban is igazad van, hogy fel a lányokkal kezdeni kell valamit, mert így nem hagyhatjuk itt őket. S nem csak Tia van kiütve. Amott - mutatok abba az irányba - Helen is összeesett. - mondom nyugtalan hangszínnel. Hiszen mindkét lányért aggódok. Bár Helenért most jobban, hiszen nála nem tudni mi okozta az összeesést.

Lehajolok Tia mellé és elkezdem átnézni a talárjai zsebét. Remélem, nem kell fel, közben mert valószínűleg kapok egy hatalmas sallert, vagy ha megmozdul, olya helyre nyúlok ahova nem „szabad” s akkor meg azért kapok egy hatalmas frászt a fejemre.
Kutakodásom nem járt sikerrel vagy jobban elrejtette, minthogy én sikeresen megtaláljam azt a kis dobozt, amibe az általa gyártott bájitalokat tartja.
Emlékszem abból vett elő egyet és azzal ébresztette fel Christ még az előző tanévben, amikor nála jártunk és történt ez meg az…
Mivel nem találtam meg így kissé csalódottan kelek fel a lány mellől.
*Remélem, erről senki nem szól majd neki, hogy át tapogattam. Mert tuti megöl érte.* - gondolom, magamban miközben felállok és picit eltávolodok egy fél lépést a lánytól.
Már a fejem kezdeném törni azon, hogy most mit tegyünk, mikor észreveszem a keresett kis dobozkát a feje tetején. Tiától vagy 5 méter távolságban.
Szinte oda ugrok mellé, úgy kapom, fel azt mintha el akarna olvadni. a ládika tetejét egyetlen mozdulattal csapom fel és igencsak megörülök a tartalma láttán.
Teli van, és egyik üvegcse sincs eltörve.
*Ezaz!* - ujjongok magamban győzedelmeskedve.
Hiszen észrevettem azt a fiolát, amire szükségem van.
Kikapva belőle azt odalépek, a lány mellé lehajolok mellé. Kezembe tartom az üvegcsét és készen arra, hogy ki bontsam s a tartalmát megszagoltassam a hajadonnal.
- Bocsáss meg nekem ezért. – rebegem hallkan.
Tudom, hogy Tia szaglása igen kifinomult és igen erős. Így ez a szer olyan lesz számára, mint a… nem is tudom. De ha ettől nem tér magához, akkor bajba leszünk. Mert szükségünk van rá és Helent is segítenie kell összeszedni.
Torzomborz
Újonc
Torzomborz

Csatlakozás dátuma : 2021. May. 18.
Hozzászólások száma : 9

Karakterlap
Lexikális tudás:
31. Éjszakai incidens Left_bar_bleue10/15031. Éjszakai incidens Empty_bar_bleue  (10/150)
Bájital:
31. Éjszakai incidens Left_bar_bleue0/1231. Éjszakai incidens Empty_bar_bleue  (0/12)
Varázslat:
31. Éjszakai incidens Left_bar_bleue0/1931. Éjszakai incidens Empty_bar_bleue  (0/19)

TémanyitásTárgy: Re: 31. Éjszakai incidens   31. Éjszakai incidens Icon_minitimeYesterday at 08:58

A reggeli meditációmat végzem kint a parkban egy eldúgott helyen, amikor kisebb-nagyobb zajokra figyelek fel. Látok egy pár diáktársamat, kiváncsi is vagyok, hogy mi folyik, mert ez nem egy szokványos reggelnek ígérkezik. De nem sietek sehová. A kolostorban megtanultam, hogy ha a reggelt nyugalommal árasztjuk el, egész nap tisztán fogunk látni és gondolkodni. Hát itt nem erény a nyugalom és a megfontoltság, veszem észre az egyre nagyobb összevisszaságon. Na jó, akkor ideje lesz körül nézni.

Már messziről látom Helent a földön feküdni, Anna kétségbe esetten szólítgatja, egy számomra ismeretlen lány is velük van. - Mi történt? - kérdem, hozzájuk lépve. Látom, Anna észre sem vesz, hát odamegyek Helenhez, a sápadt arcáról gyanítom, hogy a vérkeringéssel lehet gondja. Oldalfekvéséből hátára fordítom, mindkét lábát fogom és magasra felemelem, amennyire csak tudom, lábfejeit a vállamra helyezem. Ezt elsősegéd órán tanultuk a kolostorban, ha valaki elájul, pulzusa alacsony, sápadt, nem habzik a szája, semmi más különleges sem látszik rajta, akkor gyakran a vérnyomással lehet gond. Ez esetben az agynak van szüksége vérre. Helent figyelmesen nézem, mintha már nem lenne olyan sápadt.
Ajánlott tartalom

TémanyitásTárgy: Re: 31. Éjszakai incidens   31. Éjszakai incidens Icon_minitime

31. Éjszakai incidens
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal