Magnetarion Varázsakadémia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Magnetarion Varázsakadémia....Ahol a varázslat újjászületik....

HomeHome  Diákjaink  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Órarend

1. évfolyam 2. évfolyam
H Legendás lények Bájitalok és alapanyagok
K Bájitalok és alapanyagok Legendás lények
Sz - Mágiaelmélet
Cs Mágiaelmélet Repüléstan
P Etika Etika
Sz
W&D

Az időpontok a tanórák sorrendjére utalnak csupán, azok nem heti rendszerességgel lesznek megtartva.

Házpontok
házpontok

Khimeras
78
Auctoritas
83

Favoritus
91

Top posters
Tiara Prince (648)
30. Pálcavásárlás Vote_lcap30. Pálcavásárlás Voting_bar30. Pálcavásárlás Vote_rcap 
Helen Green (642)
30. Pálcavásárlás Vote_lcap30. Pálcavásárlás Voting_bar30. Pálcavásárlás Vote_rcap 
Dragneel Darman (543)
Ríviai Jorg (428)
Norina Filtro (346)
Admin (220)
Rosie McGalagony (166)
Jason Mullett (163)
Mesélő (143)
Damien (69)

30. Pálcavásárlás

Go down 
SzerzőÜzenet
Ríviai Jorg
Admin
Admin
Ríviai Jorg

Csatlakozás dátuma : 2019. Jul. 25.
Kor : 28
Hozzászólások száma : 428

30. Pálcavásárlás Empty
TémanyitásTárgy: 30. Pálcavásárlás   30. Pálcavásárlás Icon_minitime2021-05-24, 14:15

Kellemes volt a délelőtt, de délutánra kezdett be borulnia. S ahogy közeledtünk a megbeszélt 15:00-hoz úgy lett egyre sötétebb.
- Pedig milyen szépnek is indult ez a nap.... - motyogom magamban, magamnak.
Régi rossz szokás, de valahogy úgy érzem sosem fogom tudni letenni ezt. 
A hét mondhatni érdekességek nélkül telt. Aminek mondjuk kifejezetten örülök. Nem árt egy kis nyugalom senkinek sem.
Neki dőlök az ajtófélfának és úgy várom a kis diákokat.
*Tavaly ezt a munkát Rosie vette fel, most az enyém jövőre talán Norina tekinti magiénak.* -  Teszem fel a kérdést magamban.
Vissza az elejére Go down
MajaDex
Újonc
MajaDex

Csatlakozás dátuma : 2021. Apr. 15.
Kor : 20
Hozzászólások száma : 24

Karakterlap
Lexikális tudás:
30. Pálcavásárlás Left_bar_bleue10/15030. Pálcavásárlás Empty_bar_bleue  (10/150)
Bájital:
30. Pálcavásárlás Left_bar_bleue0/1230. Pálcavásárlás Empty_bar_bleue  (0/12)
Varázslat:
30. Pálcavásárlás Left_bar_bleue0/1930. Pálcavásárlás Empty_bar_bleue  (0/19)

30. Pálcavásárlás Empty
TémanyitásTárgy: Re: 30. Pálcavásárlás   30. Pálcavásárlás Icon_minitime2021-05-24, 14:45

Eljött ez a napi is végre nekem is lesz pálcam. Nagyon izgulok miatta. Főleg azért mert nem tudom melyik pálca fog engem választani. Ha, egyáltalán kiválaszt egy pálca. A legjobban attól félek, hogy pont nekem nem lesz majd, és mehetek haza. Ezekkel a gondolatokkal indulok el a kereskedő negyedbe, majd Grerorovitch varázslópálca boltja előtt megtorpanok. Kell egy kis idő, míg összeszedem magamat, és a kilincset nyúlok amit jó egy perc múlva nyomok csak le és lépek be az üzletbe. Ami szép tágas, ahogy belépek egy kis tér fogad ahol van két szék és egy kis asztal. Nyilván a kísérőknek, vagy esetleg a várakozó vásárlóknak. Majd előttem van egy nagy pult a  mögött pedig a  a varázspalcak birodalma kapott helyet. Olyan sok van, hogy estig sem végeznek a megszámolásukkal. Előrébb megyek egészen a pultig. 
-Jó napot kívánok! -köszönök egy kicsit izgulva.
Sarah Wittle
Újonc
Sarah Wittle

Csatlakozás dátuma : 2021. Apr. 12.
Hozzászólások száma : 10

Karakterlap
Lexikális tudás:
30. Pálcavásárlás Left_bar_bleue1/15030. Pálcavásárlás Empty_bar_bleue  (1/150)
Bájital:
Varázslat:

30. Pálcavásárlás Empty
TémanyitásTárgy: Re: 30. Pálcavásárlás   30. Pálcavásárlás Icon_minitime2021-05-24, 17:43

Végre eljött a nap, amikor pálcát kapok, nagyon izgulok. Az üzletbe lépve látom, hogy Maja már itt van.
- Szia! - köszönök, neki majd a pultoshoz fordulok. - Jó napot kívánok! 
Csak egyhelyben állok és várom, hogy Maja tegyen valamit, hiszen ő volt itt előbb. Meglehetősen izgulok vajon melyik pálca választ engem.
Torzomborz
Újonc
Torzomborz

Csatlakozás dátuma : 2021. May. 18.
Hozzászólások száma : 9

Karakterlap
Lexikális tudás:
30. Pálcavásárlás Left_bar_bleue10/15030. Pálcavásárlás Empty_bar_bleue  (10/150)
Bájital:
Varázslat:

30. Pálcavásárlás Empty
TémanyitásTárgy: Re: 30. Pálcavásárlás   30. Pálcavásárlás Icon_minitime2021-05-24, 18:32

-Tiszteltessék, Tanár Úr! Szervusztok! - köszönök lelkes illedelmességgel. Számomra ez egy hihetetlen, fantasztikus dolog, a varázspálca! Bár sokat tanultam eddig diákként, de még elmélkedni sem mertem volna olyanról, hogy nekem legyen egy igazi varázspálcám. Már alig várom, hogy kezemben tarthassam!
Ríviai Jorg
Admin
Admin
Ríviai Jorg

30. Pálcavásárlás Empty
TémanyitásTárgy: Re: 30. Pálcavásárlás   30. Pálcavásárlás Icon_minitime2021-05-26, 18:51

Szépen meg is érkezik 3 diák. Másodévesek nem járják a várost ezen időben ami picit meglep. De nem is foglalkozok vele.
A három kis csemete levegőnek néz és bemennek a boltba mellettem. Egyedül a Torzomborz az aki köszön nekem majd ő is bemegy.
* Mi a fene? * - kérdezem magamban.
Utánuk lépek a boltba én is. 
- Jó napot Mr. Gregorovich. - köszönők a tulajnak.
Majd a lányok mögé lépek és kezem a fejükre teszem.
Hátrafelé fordítom a fejüket, hogy észre vegyenek engem is.
- Önöknek is kellemes napot kívánok! - szúrom igen mérges hangsúllyal a lányok tekintetébe szavaim.
- Köszönni luxus lányok? - kérdezem tőlük.
Majd, hogy tanuljanak a helyzetből kicsit össze koccintom a fejüket.
MajaDex
Újonc
MajaDex

Karakterlap
Lexikális tudás:
Bájital:
Varázslat:

30. Pálcavásárlás Empty
TémanyitásTárgy: Re: 30. Pálcavásárlás   30. Pálcavásárlás Icon_minitime2021-05-26, 19:11

Egy kis idő után megérkeznek a többiek is a boltba. Ám a fejemet a Professzor úr az arca felé forgatja. Én ezt csak egy csodálkozó pillantással nyugtázom. Sajnos nem vettem észre, hogy a Professzor úr az ajtó előtt várt. Így teljesen megértem, hogy most legszívesebben illem órára küldene minket Sarával. De, mentségünk az, hogy nyilván mind a ketten nagyon izgatottak vagyunk. Így nem vettük észre. Miután a proff a szemeivel már a sír helyünket ássa én inkább gyorsan lesütöm a szememet.
-Elnézést Professzor úr. Jó napot. -köszönök szépen és a fejem enyhén elkezd pirosodni. Nyilván azért mert, nem szeretem az ilyesfajta helyzeteket. Ám anyukám is nyilván megszidna, ha itt lenne hisz ő is már kis milliószor mondta nekem, hogy nézek körbe mielőtt elszáguldok az emberek mellett. De, sajnos ezt most sem sikerült és ebből lett a baj is. Ám a jó kedvemet ez nem nagyon tudja csillapítani. Hiszen ma megkapom életem első varazspalcajat, és az sokkal nagyobb dolog mint az, hogy illetlen voltam valakivel. Amit egyébként nagyon sajnálok, és majd ha alkalmam lesz rá egy bocsánatkérését kívül mással is kifejezés majd. De ezen még gondolkodnom kell, és sok embert megkérdezni, hogy mégis miért szeret a Professzor úr.
Asnat Drozah
Újonc
Asnat Drozah

Csatlakozás dátuma : 2021. May. 19.
Hozzászólások száma : 2

Karakterlap
Lexikális tudás:
Bájital:
Varázslat:

30. Pálcavásárlás Empty
TémanyitásTárgy: Re: 30. Pálcavásárlás   30. Pálcavásárlás Icon_minitime2021-05-26, 21:03

[You must be registered and logged in to see this link.]

A parkban ülve az órámra nézve láttam hogy indulnom kell a pálcámért. A bolthoz közelítve láttam a tanár urat belépni így odaszóltam -'' ne csukja be az ajtót kérem tanárúr!  [You must be registered and logged in to see this image.] '' - Visszafordult majd rám mosolygott és nyitva hagyta nekem az ajtót. - Köszönöm [You must be registered and logged in to see this image.] - mondtam, és ő csak mosolyogva bólintott, majd meg dorgált 2 leányt akik szerintem a külsőmön összesúgtak, majd kuncogtak...hiszen a külsőm nem minden napi.
Jonathan Flyck
Újonc
Jonathan Flyck

Csatlakozás dátuma : 2021. May. 26.
Hozzászólások száma : 5

Karakterlap
Lexikális tudás:
Bájital:
Varázslat:

30. Pálcavásárlás Empty
TémanyitásTárgy: Re: 30. Pálcavásárlás   30. Pálcavásárlás Icon_minitime2021-05-26, 21:55

Hogy nekem mennyire nincs kedvem ehhez. Persze tudom, hogy most izgatottnak kellene lennem azért, hogy végre megkapjuk a saját pálcáinkat és elindulunk a varázslóvá válás útján de viszont megmondom őszintén, hogy egyáltalán nem érdekel. Pálcám úgyis lesz ha törik ha szakad, a kiválasztási folyamat meg jön magától. Bármilyen eszköz megteszi csak essünk már túl rajta, hogy aztán visszatérhessek a fontosabb teendőimhöz.
Zsebre dugott kézzel sétálok szép lassan az úticélom felé, kiélvezem a napsütéses időjárást és csak hagyom, hogy a melegítsék az arcomat a napfénylő sugarai. Még sóhajtok is egy nagyot ezzel kifejezve, hogy rettentő jól esik. Az öltözékemmel nem estem nagyon túlzásba, a vállamra van terítve egy vékonyabb kardigán. Beletúrok a hajamba, hogy a rendezetlen fehér hajtincseimet kisöpörjem a szememből s közben meg-meg csillan az ujjamon a családi gyűrűnk. Nem azért hordom ezt mert annyira hiányoznak, hanem inkább azért, hogy soha el ne felejtsem azt, hogy ki vagyok. Emlékeztetem magam, hogy az eszméim emelnek ki a tömegből, hogy én nem vagyok olyan, mint ők. Jobb vagyok náluk, jobbnak kell lennem náluk. Erős varázslócsalád sarjaként nem ejthetek szégyent a hírnevünkön.
Az üzletre pillantok és látom, hogy már majdnem mindenki bent van. Erre nyilván az lenne a megfelelő reakció, hogy felgyorsítom a lépteimet, hogy csak egy kicsit kések de mivel rólam beszélünk így egyértelmű, hogy az ellenkezőjét teszem és lassítok. Kintről végig mérem a társaságot és csak egy fanyarú kis mosoly csúszik az arcomra. Még ez annál is rosszabb mire gondoltam.
Erőt véve magamon nyúlok az ajtó felé és nyitom ki azt, hogy aztán a kezeimet újból a zsebeimbe tudjam pihentetni.
- Jó napot, Professzor úr! Biccentek a tanárnak, a többieknek egyszerűen egy-egy pillantás és egy intés jutott. Még nem tudom, hogy ki érdemli ki azt, hogy egyáltalán hangot adjak ki miatta. 
MajaDex
Újonc
MajaDex

Karakterlap
Lexikális tudás:
Bájital:
Varázslat:

30. Pálcavásárlás Empty
TémanyitásTárgy: Re: 30. Pálcavásárlás   30. Pálcavásárlás Icon_minitime2021-05-26, 22:07

A professzor úr dorgalasa után, bejött még két diák. A a lány nagyon furcsa ruhákban van ami nekem kifejezetten tetszik. Hisz nem bírka módjára öltözködik, hanem saját egyénisége szerint.
-Szia -megyek oda a lányhoz. Majd egy kis szemezés után ő is köszön eközben betér egy fiú is a boltba, így már a kis bolt kezd egy kicsit zsúfoltá válni. A fiút mint én azt le tudom olvasni róla egyáltalán nem érdekli ez a pálca vásárlás. Ám azt is észre veszem, hogy milyen előkelő családból származhat hiszen az öltözéke tiszta rendezett, és egyedi. Hozzá is oda megyek, hisz még mindig nem sikerült senkit sem megismernem. De remélem azért, hogy a nyitottsagommal azért bevonzok valakit és nem kell majd 7 évet teljesen egyedül itt töltenem. Bár az szerintem az se lenne rossz. Eddig is megvoltam barátok nélkül de azért na örülnék, ha valaki. Méltónak találna a barátságra. 
-szia -köszönök a fiunak
Mesélő
lelkes fórumozó
lelkes fórumozó
Mesélő

Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 30.
Kor : 99
Hozzászólások száma : 143

30. Pálcavásárlás Empty
TémanyitásTárgy: Re: 30. Pálcavásárlás   30. Pálcavásárlás Icon_minitime2021-05-28, 10:07

Amint a diákok belépnek a boltba észre sem veszik az alacsony, mogorván néző Mr. Fedric-et, a pálcabolt eladóját, a magas pult mögött. 

A férfi végignéz a diákokon, azonban figyelmét hamar leköti a mögüle, felette és minden oldaláról érkező izgatott mocogás, amit végül a diákok is észrevesznek. 

- Hát kezdődik! - morogja, de hangjából érezhető a pálcák iránti szeretet, ahogy végignéz féltett kincsei között. 
- Mr. Gregorovics! Jöjjön Uram! Ezt látnia kell! - kiált hátra, a gyerekekkel mit sem törődve, majd eltűnik egy keskeny függöny mögött, ahonnan kisvártatva, széles mosollyal egy idős varázsló lép elő. 
- Nocsak! - jegyzi meg fennhangon, majd a diákokhoz fordul.

- Szép jó napot kívánok mindenkinek! Jorg professzor, látom idén Ön húzta a rövidebbet! -mosolyodik el. Remélem idén nem törnek össze semmit a diákjai! - utal a tavaly történtekre. 

- De kérem! Miféle szép kis társaság gyűlt itt ma össze. Érdekes, felettébb érdekes! - hümmög az öregúr, ahogy összehúzott szemmel végigméri a társaságot, majd a már szinte féktelenül urgándózó, ficergő, mocorgó dobozokra néz, és szeretetteli hangon utasítja rendre őket. 
- Nyughassatok, hékás! Én is érzem! - int feléjük saját pálcájával, mire a mocorgás láthatóan mérséklődik, bár nem szűnik meg teljesen. 

- Kérek mindenkit - szól az idős varázsló a diákokhoz - hogy húnyják be a szemüket, és próbáljanak ellazulni. Ne feledjék, a pálca választja a varázslót!  A pálcájuk már a felvételkor már érezte a mágiájuk rezgését, és azóta várja, hogy eljöjjenek érte. Bizony mondom, ma igazán ritka pálcák találnak gazdára, amelyek már évek, sőt, évtizedek óta várnak magukra.

- Nos! Jöjjön kisasszony! - mutat Maja felé az öreg. - Álljon ide! - , mutat egy régi kopott, kiemelkedő kőlapra a pult mellett. 
- Húnyja be a szemét, és figyeljen! - Egy vékony doboz a bal oldalról ficánkolni kezd, majd a pálcakészítő intésére kiemelkedik belőle egy szépen faragott pálca, és Maja kezébe repül. 

-Ez lesz az! - kiált fel az öreg:  - Tisztafa 9 hüvelyk, kellemesen rugalmas, magját egy ritka állat szőre adja. Az egyszarvúé. Méghozzá, egy színarany példányé. Gratulálok kisasszony! 

- Kérem a többiek is szépen sorakozzanak fel egyesével, hogy  pálcájuk minden kétséget kizáróan megtalálja őket. 

Az összes diák szép sorjában megtalálja a pálcáját, és minden egyes pálcához hozzáfűz valamit az öreg pálcakészítő. 

Sarah: „Hm, különleges hajhoz, különleges pálca is dukál. Ében fából készült, 11 hüvelykes, közepesen rugalmas pálca, egy éjfekete hajú sellő adta hozzá a hajszálát magnak. Csupán egyetlen pálca készült belőle, még 20 esztendővel ezelőtt. Jó barátom volt a sellő, viselje gondját rendesen ha kérhetem”

Jonathan: „Ébenfa-sárkányszív-izomhúr 11 és félhüvelyk” – adja át mosolyogva az öreg a pálcát az ifjúnak. - Egy hihetetlenül erős sárkány adta ezt a húrt nekem fiatalember. Kevély volt, és rendkívül büszke példány, fajtájának legtisztább vérével.

Ashnat: „ És íme egy rendkívüli pálca, melyet ugyan nem én készítettem, de büszke vagyok rá, hogy rám bízta a mestere, Ollivander. Jól emlékszem még mit mondott nekem, amikor nekem adta. „ Figyelj erre a pálcára Greg, elég szeszélyes, de kitartó, mint a leghűségesebb szerető.” Diófa, egyszarvúszőr, ritka szépen kidolgozott.

Torzomborz: Pálcájára várni kell egy kis ideig, mígnem kisvártatva, a belső helységből érkezik egy vastagon poros dobozban. „ Fiatalember, Ön szintén egy nagyon különleges pálca tulajdonosává vált. Egy már régen kihalt Roonespoore faj adta a magját, melynek 7 feje a legendák szerint mindent látott. Csak egy rendkívüli tudásszomjjal rendelkező ifjúé lehet e pálca, de jól vigyázzon rá! Hajlamos a maga 7 feje után menni! – adja át a szép kígyópikkelyes faragású pálcát a fiúnak.

Az öreg körbenéz a helységben, ahol még néhány pálca vergődik kétségbeesetten. Maga elé hívja őket egy intéssel a varázsló, majd kivéve őket a dobozukból, Jorg felé adja őket markolatukkal.

- Adja át professzor a távolmaradó diákjainak ezeket a pálcákat. A 6 hüvelykes szilfa pálca sok mindent megélt már a készítése során. Fájába egy villám csapott, az hasította ki a darabot belőle, melyből a pálca készül. – simít végig rajta szeretően.
- 11,5 hüvelyk, magyal, főnixtoll – mutat a másik pálcára. Ugyanaznap végeztem a kidolgozásával, mint amazzal a tiszafával. – mutat Maja pálcája felé – így amaz testvére is lehetne.
- És végül: Ez a Galagonya, Unikornis szőr maggal, 12 hüvelyk-es pálca egy másik pálcának rokona, melyet Ollivander készített egy híres aranyvérű családnak.

Azzal a pálcákat átadva még egyszer végignéz a társaságon.

-Ahogy az előző évfolyam diákjai, úgy Önök is mindannyian különleges varázslók lehetnek, ha felnőnek. A pálcájuk mindig a leghűségesebb társuk lesz, ezt sose feledjék, de jól gondolják meg mindig mire használják őket.

Most pedig ha nem haragszanak, elfáradtam. Ledőlök egy kicsit. Viszont látásra! – köszön el, és eltűnik a függöny mögött. 
Jonathan Flyck
Újonc
Jonathan Flyck

Csatlakozás dátuma : 2021. May. 26.
Hozzászólások száma : 5

Karakterlap
Lexikális tudás:
Bájital:
Varázslat:

30. Pálcavásárlás Empty
TémanyitásTárgy: Re: 30. Pálcavásárlás   30. Pálcavásárlás Icon_minitime2021-05-28, 16:12

Kicsit hátrébb húzódok és nekidőlök a falnak, hogy annak a társaságában figyeljem az eseményeket. A kezemet összekulcsolom magam előtt és próbálom vinnél jobban visszafogni a szenvedésemet, hogy ne legyen feltűnő mert olyannyira nincs kedvem ehhez, hogy már egyenesen fáj. Ahogy végig nézek ezen a díszes társaságon belül már legszívesebben egy kardot döfnék a szívembe, hogy egy ilyen helyre kerültem. Az egyiknek még az öltözködése is furcsa akkor milyen lehet a személyisége? Ha olyan, mint a ruhája akkor nem sok szép évet jósolok neki az iskola falain belül.
Balszerencsémre nem tudok eltűnni eléggé és be is támad az egyik leányzó. Mosoly nem látható az arcomon, semmiféle érzelem nem ül ki rá. Csak egy jeges pillantás kíséretében nyújtom előre a jobb kezem, hogy bemutatkozzak. Még így, hogy nem tudok senkiről se semmit csak amit a környezete sugároz addig legalább az alapvető illemszabályoknak eleget teszek.
- Jonathan Flyck. A hanglejtésemből továbbra is kivehető, hogy legszívesebben most a bolygó másik féltekén lennék. Az övét nem kérdezem meg, majd elmondja ha akarja. Túlzottan nem pörget az, hogy megtudjam ki is ez a leányzó. Ha fontos személy lesz vagy ha érdekem származik anélkül is megtudnám, hogy elmondaná.
Szerencsémre el is kezdődik az amiért igazából jöttünk, legalább nem kell egetrengető témákba belemenni ha ne adja Merlin kérdez valamit, így legalább ki tudom backelni a válaszadást.
A dobozokra esik a pillantásom amik fékeveszetten mozognak ide-oda, nem kell ahhoz detektívnek lenni, hogy kitaláljuk azt, hogy mi van benne.
Érdeklődve nézem viszont a kiválasztás procedúráját. De aztán el is vesztette ez az egész a varázsát, hogy nem történik semmi. Azt hittem, hogy valami nagyobb durranással lesz a kiválasztás nem csak simán úgy, hogy a kezedbe repül. Ejj, ejj.
Szépen nyugodtan várom meg mire sorra kerülök. Én érkeztem meg utolsónak így nem fogok előre tolakodni, addig ameddig nem én következem maradok a faltámasznál s csak csendben nézelődök a boltban, aztán amint engem szólítanak lépek oda a kőlapra. Becsukom a szemem és egy picit kinyújtom a kezem s már érzem is a pálcám anyagát az ujjaim között. Egy kisebb mosoly varázsolódik az arcomra, mert én is érzem azt, hogy tökéletes párost fogunk alkotni. A pálcakészítő hozzáfűzésén pedig már-már mondható az, hogy elvigyorodok.
- Köszönöm! Nézek az öregúrra, aztán pedig visszalépek a fal árnyékába addig ameddig azt nem mondják, hogy mehetünk az utunkra.
MajaDex
Újonc
MajaDex

Karakterlap
Lexikális tudás:
Bájital:
Varázslat:

30. Pálcavásárlás Empty
TémanyitásTárgy: Re: 30. Pálcavásárlás   30. Pálcavásárlás Icon_minitime2021-05-29, 08:14

Jonathan, még mindig hideg tekintettel néz rám, amit nem tudok mire vélni. Bár túlságosan nem is sértődik meg rajta. Remélem majd azért a napok során összerázódik az évfolyamunk. Közben a pult mögül előjön egy kis termetű úr aki hátra megy, majd kijön Gregorovics. A pulton lévő dobozokban a palack nem bírnak magukkal, így elhallgatja őket egy kicsit majd szól nekem. Előre megyek a podiumhoz, majd lehunyom a szememet és kinyújtott a kezemet, amibe egy szép fa pálca repül. Nagyon megörül neki, így ugrálva megy vissza a hejemrenés várom ki, hogy a többiek is megkapják a saját palcájukat.
Torzomborz
Újonc
Torzomborz

Csatlakozás dátuma : 2021. May. 18.
Hozzászólások száma : 9

Karakterlap
Lexikális tudás:
Bájital:
Varázslat:

30. Pálcavásárlás Empty
TémanyitásTárgy: Re: 30. Pálcavásárlás   30. Pálcavásárlás Icon_minitime2021-05-29, 08:45

Kicsit meglepett varázspálcám ereje, hirtelen nem tudtam, hogy én tartom-e kezemben, vagy ő kerített birtokába. Azt a fütyülős rézangyalodat már, te pálca, nehogy már te irányítsál engem, gondoltam, megemberelve magamat, erősen megszorítva a hétfejű kígyó nyakát, hogy majd kiugrott mind a tizennégy szeme. Jó kis pálca vagy te, mondtam neki, amikor már kezdte érteni, hogy ura vagyok és nem táncolhat az orromon.

- Hálás köszönet, Gregorovics Tanár Úr! - fordulok e kincs átadója felé. - Vigyázni fogok rá!
Ríviai Jorg
Admin
Admin
Ríviai Jorg

30. Pálcavásárlás Empty
TémanyitásTárgy: Re: 30. Pálcavásárlás   30. Pálcavásárlás Icon_minitime2021-05-29, 16:48

Még utánam megérkezik 2 diák is. Késni késtek de le nem maradtak a dolgokról. nem úgy mint mások, kik nem jelentek meg.
Ahogy ők köszönnek n is köszönök nekik. Majd tekintettem a dobozok  mozgására szegeződik. Én is tudom ez mint jelent. De kinek újdonság ez az semmit nem érthet belőle. Így kissé elmosolyodok ahogy Gregorovich előjön és elkezdi a "ceremóniát" melyet már jó párszor megéltem életem során. Nem elsőnek kísérek diákokat ilyen céllal. Bár itt ez volt az első.
A diákokat figyelem miközben megkapják hű társukat.  Elképzelni se tudom mí tetteket visznek majd végig velük. 
Egyik pálca szebb mint a másik. Aminek a gondolatára az én pálcám kissé mocorgásba kezd. Kezem rátéve csitítom le, hogy ne idegeskedjen hiszen mi is már elég sok neves tettet végre hajtottunk. Még ha ezek a fiatalok semmit sem tudnak róluk. Vagy éppen senki sem.
A kis diákomon látszik, hogy eléggé magának való, majdnem hogy fent hordja az orrát aranyvérű származása gyanánt.
De nem bírom az ilyet. De eldöntöttem, hogy nem kivételezek vele, de megpróbálom majd leszoktatni ezen furcsa gondolkozásból a nemességet illetően.

Gondolkozásomból, felém nyújtott pálcák mozgása ránt vissza a valóságba. Tudom miért kapom a pálcákat így mielőtt bármit is mondhatna a Gregorovich elveszem és megköszönöm őket.
- Átadom majd őket a társaiknak. Amint érdemesnek bizonyulnak reá. Köszönöm! - felelem végül.

Mivel a pálcák megvannak, így intek a diákoknak, hogy mehetünk. Az ajtót kinyitva kiengedem őket magam előtt.
De az utcán a bolt előtt még szólok hozzájuk.
- A pálcák a varázslók egyik legfontosabb társa. Olyan akár a karotok. Vigyázzatok nagyon rá! - kezdek bele a már unott szövegelésbe.
- Amit nem tudtok, de azonnal észre vesznek azok akik otthon tanultak egy kis varázslatot, hogy itt nem tudtok semmilyen mágiát használni pálcával. A varázslatok le vannak védve s csak mi tanárok tudjuk számotokra feloldani. A tanórán megtanult varázslatokat azután bármikor máskor tudjátok majd alkalmazni. Ezt jó ha észben tartjátok. - adom tudtukra a szabályt amit tavaly hoztunk meg.
- Mivel még van a vasárnap délutánból szabad időtök, nyugodtan használjátok ki. Hétfőn találkozunk majd. - köszönök el tőlük és egy mozdulattal el hopponálok fehér füstöt hagyva magam után.
Ya-Neck
Újonc
Ya-Neck

Csatlakozás dátuma : 2021. May. 08.
Kor : 32
Hozzászólások száma : 7

Karakterlap
Lexikális tudás:
Bájital:
Varázslat:

30. Pálcavásárlás Empty
TémanyitásTárgy: Re: 30. Pálcavásárlás   30. Pálcavásárlás Icon_minitime2021-05-31, 17:23

Varázspálca 

A szomszéd kakas kukorékolására ébredek fel 
Mély levegőt be.. szippantástól a tüdőm tele 
Végre jól vagyok betegség ééég veeleed. Bleee!
Még szerencse hogy szamithattam a finom ételekre! 

Sztatoszfera tavaszi játéka padlóra küldött  
Hapci és köhögés gyötörtek a láz meg viccet űzött 
Egyik nap ernyő nélkül bőrig aztam meg is fáztam
folyt az orrom ezért a zsebkendőmmel sokat vitorláztam

ez már a múlté, a táskába el tettem tanulságnak
H ne essek áldozatául újra a butaságnak
Lassan kiszállok az ágyból hat óra ideje reggelizni
Sült hagymás vér kell ide nem tej meg müzli

van valami a levegőben... valami igen bűzlik
Ha a szimatom nem csal én vagyok, a forrása úgy tűnik 
Megyek.. csak eszek...forró zuhany alatt meg szűnik 
a teendők listája csak gyűlik úgy hogy neki lehet feszülni 

....... 

Szinte ragyog a ház és még az időm is engedi 
Vidáman Teszek egy sétát a virágos kertemig 
Ami tegnap bimbót viselt most szirmot bontott 
Finom illatával be terít minden dimbet dombot 

A Gyönyörködtető látványa megihletet 
Minden osztály társnőmnek egy csokornyit szedek 
De még így is marad bőven a bogaraknak 
A fürdőzéshez a nektárban vagy ehetnek ihatnak 

Kicsit el időztem, majd irányt váltva...lendülök 
Nagy léptekkel a pálcabolthoz Már szinte repülők
Messziről látom h leszünk páran tömeg kint 
Tömeg bent, az órára késve érkezek megint 

De talán fel sem tűnik senkinek körülöttem 
Hiszen sokáig nem mozogtam semmilyen körökben 
Nagy a csend tisztán hallom a szónoklatot 
Közben dudolgatom a kedvenc gyerek dalom! 

Oh mond te kit választanál? 

.....

Mivel késtem és nem vettek tudomást rólam odaben
le maradtam az átadásáról így a jó kedvem oda lett
Látom mindenki szeme szája tátva a csodát várja
De rám még várnod kell Oh te csodás varázs pálca

Jorg professzor sebesen el tűnt neki hiába is
De a többieknek köszöntem amint ki takartak a viragaim
Szép napot!! Gratuláciom mellé jár egy csokor
Fiúknak csak kéz rázás ha nem veszik zokon 

Szép napot mindenkinek sziasztok

Tiara Prince likes this post

Ríviai Jorg
Admin
Admin
Ríviai Jorg

30. Pálcavásárlás Empty
TémanyitásTárgy: Re: 30. Pálcavásárlás   30. Pálcavásárlás Icon_minitime2021-06-01, 17:56

Még pont dehopponálás előtti pillanatban érkezik oda hozzánk Ya-Neck.
Igaz tudom, hogy elkéstem. Vissza már nem megyek. De a kesztyűmet ott hagytam magam után.
Kicsit furán mutat a levegőben mozgó kesztyű ami egy pálcát tart "ujjai" közt.
A kesztyű Ya-Neck irányába tartja a pálcát "nyéllel megfelelően, hogy megtudja fogni biztonságosan.

A kesztyű addig vár, míg a pálcát ki nem veszi belőle a tulajdonosa!
Asnat Drozah
Újonc
Asnat Drozah

Csatlakozás dátuma : 2021. May. 19.
Hozzászólások száma : 2

Karakterlap
Lexikális tudás:
Bájital:
Varázslat:

30. Pálcavásárlás Empty
TémanyitásTárgy: Re: 30. Pálcavásárlás   30. Pálcavásárlás Icon_minitime2021-06-01, 21:23

[You must be registered and logged in to see this link.]

Végre magamnál tudhatom a pálcám,nagyon fura érzés..hirtelen elönt az aggodalom ahogy belegondolok mennyi felelősséggel is jár ha pálcád van..háttal állok a bent lévő embereknek,hallom ahogy nevetgélnek,beszélgetnek,s találok a polcon gyönyörű maroknyi méretű bagoly szobrokat..imádom a baglyokat, mindegyiket egyesével jól szemügyre vettem majd amikor éreztem a tekinteteket magamon,inkább megköszöntem a pálcát és sietve kitávoztam a boltból.
Ajánlott tartalom

30. Pálcavásárlás Empty
TémanyitásTárgy: Re: 30. Pálcavásárlás   30. Pálcavásárlás Icon_minitime

30. Pálcavásárlás
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal