Magnetarion Varázsakadémia
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Magnetarion Varázsakadémia....Ahol a varázslat újjászületik....

HomeHome  Diákjaink  RegisztrációRegisztráció  BelépésBelépés  
Órarend

1. évfolyam 2. évfolyam
H Legendás lények Bájitalok és alapanyagok
K Bájitalok és alapanyagok Legendás lények
Sz - Mágiaelmélet
Cs Mágiaelmélet Repüléstan
P Etika Etika
Sz
W&D

Az időpontok a tanórák sorrendjére utalnak csupán, azok nem heti rendszerességgel lesznek megtartva.

Házpontok
házpontok

Khimeras
78
Auctoritas
83

Favoritus
91

Top posters
Tiara Prince (648)
15. Mágiaelmélet óra utáni délután Vote_lcap15. Mágiaelmélet óra utáni délután Voting_bar15. Mágiaelmélet óra utáni délután Vote_rcap 
Helen Green (642)
15. Mágiaelmélet óra utáni délután Vote_lcap15. Mágiaelmélet óra utáni délután Voting_bar15. Mágiaelmélet óra utáni délután Vote_rcap 
Dragneel Darman (543)
Ríviai Jorg (428)
Norina Filtro (346)
Admin (220)
Rosie McGalagony (166)
Jason Mullett (163)
Mesélő (143)
Damien (69)

15. Mágiaelmélet óra utáni délután

Go down 
SzerzőÜzenet
Mesélő
lelkes fórumozó
lelkes fórumozó
Mesélő

Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 30.
Kor : 99
Hozzászólások száma : 143

15. Mágiaelmélet óra utáni délután Empty
TémanyitásTárgy: 15. Mágiaelmélet óra utáni délután   15. Mágiaelmélet óra utáni délután Icon_minitime2020-10-09, 18:41

A diákok a Temető kapujában állnak. Sok pletyka kering arról, hogy nem ajánlatos téblábolnia akárkinek is a késő délutáni és esti órákban, mert különféle lényeket, morgásokat, vonyításokat, hangos csattanásokat hallanak ki. A kapunál állva egy kisebb papírcetli lóg, amit megfújva a szél, széjjel nyitja, felfedve a rajta álló szöveget: 

"Amit elfelejtettem mondani Önöknek, hogy amit keresnek, az nem az, aminek látják. Ennél többet sajnos én se tudok mondani."

Majd a sorok elolvasása után a cetli átalakul egy régi, rozoga fatáblává, egy teljesen más írással. 

"Sötétedés után CSAK saját felelősségre lépjenek be!"

MEGJEGYZÉS:

Csak azokat  varázslatokat használhatják, amiket az órákon megtanultak, vagyis az alábbiakat: 
1. Alohomora
2. Tájolj
3. Lumos
4. Nox
5. Flipendo
6. Finite
7. Piroinito
8. Ignis Nox

A hozzászólást Mesélő összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb 2020-10-10, 17:44-kor.
Vissza az elejére Go down
Dragneel Darman
Fórum lakó
Fórum lakó
Dragneel Darman

Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 29.
Kor : 28
Hozzászólások száma : 543

Karakterlap
Lexikális tudás:
15. Mágiaelmélet óra utáni délután Left_bar_bleue160/35015. Mágiaelmélet óra utáni délután Empty_bar_bleue  (160/350)
Bájital:
15. Mágiaelmélet óra utáni délután Left_bar_bleue12/2415. Mágiaelmélet óra utáni délután Empty_bar_bleue  (12/24)
Varázslat:
15. Mágiaelmélet óra utáni délután Left_bar_bleue19/3915. Mágiaelmélet óra utáni délután Empty_bar_bleue  (19/39)

TémanyitásTárgy: Re: 15. Mágiaelmélet óra utáni délután   15. Mágiaelmélet óra utáni délután Icon_minitime2020-10-10, 17:13

Kissé fejfájósan érkezem meg a temetőhöz. Körülnézve konstatálom, hogy én vagyok az első ki ide ért.
Kis körülnézés után észre veszem a cetlit amit a tanárnő hagyott itt nekünk. Miután sikerül ki olvasnom azt az irkafirkát a cetli át alakul a táblává ami eredetileg is volt.
* A felnőttek miért írnak olyan kiolvashatatlanul csúnyán sose fogom megérteni. * - gondolom magamba miután memorizáltam a szöveget.
Mivel csoportosan kellene megcsinálni a feladatott és hülye fejjel nem hoztam el a kirakott térképet úgy döntök megvárom a többieket inkább.
Miközben várok egyre sötétedik. Lehet a temető okozza de mintha a levegő hidegebb lenne és furcsa hangokat hoz a szél a hullák irányából.
Helen Green
Fórum lakó
Fórum lakó
Helen Green

Csatlakozás dátuma : 2019. Jun. 24.
Kor : 26
Hozzászólások száma : 642

Karakterlap
Lexikális tudás:
15. Mágiaelmélet óra utáni délután Left_bar_bleue160/35015. Mágiaelmélet óra utáni délután Empty_bar_bleue  (160/350)
Bájital:
15. Mágiaelmélet óra utáni délután Left_bar_bleue12/2415. Mágiaelmélet óra utáni délután Empty_bar_bleue  (12/24)
Varázslat:
15. Mágiaelmélet óra utáni délután Left_bar_bleue19/3915. Mágiaelmélet óra utáni délután Empty_bar_bleue  (19/39)

TémanyitásTárgy: Re: 15. Mágiaelmélet óra utáni délután   15. Mágiaelmélet óra utáni délután Icon_minitime2020-10-10, 18:13

Roppant nagy örömmel mentem le a temető irányában, zsebemben a térképpel, amit a professzor adott a csapatnak. Mivel egyre jobban sötétedik, és a temető pont olyan helyen van, ahol nincs kifejezetten kivilágítva, elsuttogok egy Noxot, így valamivel megnyugtatom magamat. Lassacskán odaérek a temetőhöz, érzem, a hátamon feláll a szőr, és egyre idegesebb vagyok, egészen addig, ameddig valakit meg nem látok a kapuban, így közeleb lépve, Darmant vélem felfedezni.
- Szia Darman, csak így egyedül? Mióta vársz?
Dragneel Darman
Fórum lakó
Fórum lakó
Dragneel Darman

Karakterlap
Lexikális tudás:
Bájital:
Varázslat:

TémanyitásTárgy: Re: 15. Mágiaelmélet óra utáni délután   15. Mágiaelmélet óra utáni délután Icon_minitime2020-10-13, 17:03

- Szia Helen, örülök, hogy itt látlak. - köszöntöm háztársam.
- Már egy jó ideje várakozok. Ilyen 45-60 perce körülbelül. - válaszolom a kérdésre kis töprengés után.
- Elég hátborzongató egy hely ez. Meg mernék esküdni, hogy sokkal hidegebb lett és hangokat hallok a temető felől. - Mondom, miközben Helen egyre közelebb jön hozzám.
- Várjunk vagy bemenjünk? - kérdezem érdeklődve, majd hozzá teszem. - Apropó nem hoztad el a térképet amit a tanárnő kitett az asztalra? Nekem eszembe se volt. Örülök neki, hogy jobban vagyok az órán történtek miatt.
Tiara Prince
Moderator
Moderator
Tiara Prince

Csatlakozás dátuma : 2019. May. 20.
Kor : 15
Hozzászólások száma : 648

Karakterlap
Lexikális tudás:
Bájital:
Varázslat:

TémanyitásTárgy: Re: 15. Mágiaelmélet óra utáni délután   15. Mágiaelmélet óra utáni délután Icon_minitime2020-10-14, 12:09

Lassan sétálok a temető irányába. Ahogy kezd sötétedni egyre inkább felélénkülök és az érzékeim is egyre erősebbek lesznek. A sötét nem zavar. Így is látok annyit amennyit kell. A temető bejáratánál elfog egy borzongató érzés, majd ahogy azt vártam egy megnyugtató valami terjed szét bennem. *Ne aggódj, itthon vagy* Na persze. - válaszolok gúnyosan a hangnak. -Te lehet. A hang bennem hangosan felkacag.-  Hát még mindig nem érted? Én te vagyok. 
Majd osztálytársaim felé indulok, akik beszélgetését innen is jól hallom és megrázva magam feléjük indulok. 
-Hali, sziasztok! Tudjátok mi a fenét keresünk mi itt? - kérdezem tőlük, aztán a hangok irányában fordulok. 
- Azok miatt ne aggódjatok. Nem bántanak, amíg nem háborgatjuk őket. Csak háborgó lelkek, akik nem leltek megnyugvásra. Talán van valami megoldatlan feladatuk még az élők között. - válaszolok Helen kérdésére, melyet még érkezésem előtt tett fel, s jókedvűen figyelem meglepődöttségét.
Dragneel Darman
Fórum lakó
Fórum lakó
Dragneel Darman

Karakterlap
Lexikális tudás:
Bájital:
Varázslat:

TémanyitásTárgy: Re: 15. Mágiaelmélet óra utáni délután   15. Mágiaelmélet óra utáni délután Icon_minitime2020-10-17, 11:06

- Szia Tia! - köszöntöm őt is Helen után.
- Néha úgy érzem te elemedbe vagy a sötétben, úgy tudsz előjönni mindig, hogy nem is hallunk téged. - viccelődök a lánnyal.
- Fogalmam sincs mit keresünk, pontosan. De valami könyvet említett a tanárnő. Ha jól emlékszem. - felelem a kérdésre
- Háborgó lelkek? Akkor udvarias leszek és előre engedlek. - közlöm fülig érő mosollyal és közben meghajolok és mutatom, hogy nyugodtan menj előttem.
- Szerintem menjünk be, valószínűleg nem leszünk már többen.
Helen Green
Fórum lakó
Fórum lakó
Helen Green

Karakterlap
Lexikális tudás:
Bájital:
Varázslat:

TémanyitásTárgy: Re: 15. Mágiaelmélet óra utáni délután   15. Mágiaelmélet óra utáni délután Icon_minitime2020-10-17, 16:02

- Persze, elhoztam a térképet. Bátorkodtam felvenni, és elhozni, mielőtt ott marad - mondom vigyorogva Darmannak, de belülről reszketek, de igyekszem nem kimutatni felé, nehogy gyáva nyuszinak tekintsen. - Szerintem teljesen normállis az, hogy hangokat hallasz a temetőből, mert itt még egy egér által okozott hanghatás is olyan, mintha egy ember lépett volna. 
Ekkor Darman kezd el mögém szólva, hátrafordulva Tia is megjött. 
- Szia Tia. Igaza van Darmannak, túl csöndes vagy, kivéve a professzor óráján. A kérdésedre válaszolva, Tia, valahogy nekem az az érzésem, mintha büntetőmunkán lennénk itt. Na mindegy, szerintem essünk neki, mert sose végzük el itt, és nincs kedvem egész éjszaka itt lenni. - mondom nekik, és benyitok a temetőbe.
Dragneel Darman
Fórum lakó
Fórum lakó
Dragneel Darman

Karakterlap
Lexikális tudás:
Bájital:
Varázslat:

TémanyitásTárgy: Re: 15. Mágiaelmélet óra utáni délután   15. Mágiaelmélet óra utáni délután Icon_minitime2020-10-21, 18:08

- Örülök neki, hogy elhoztad, bölcs döntés volt. - mosolygok a lányra amiért előregondolkozott.
- Akkor szerintem induljunk meg, én azt mondom. - s már fordulok is a temető kapujának az irányába.
Miközben nyitom az ajtót válaszolok Helen gondolatára.
- Igen, én is úgy érzem, hogy ez büntetés. De valamelyest igazságtalan. De ez van, tudjuk le gyorsan azt húzzunk el innen.
A temető ajtaja nyikorogva nyílik ki. A csendet átszakító nyikorgás pont a legrosszabb, szinte úgy érzem azt is felkeltette aki fel sem akart kelni a holtak közül.
- Az is*enit. - szitkozódom a hangra.
- Ezek szerint már mindenki tudja, hogy jön valaki vagy valakik. - jelentem ki kissé szomorkás fejjel, fejemet csóválva.
Belépve a temetőbe, egy rendezett környezettet látok magam előtt.
- Valahogy horrorisztikusabbra számítottam. - jelentem ki miután kissé beljebb mentem.
- Helen a térkép mit mutat? - kérdezem a lánytól hátrafordulva.

Daniel Cards likes this post

Tiara Prince
Moderator
Moderator
Tiara Prince

Karakterlap
Lexikális tudás:
Bájital:
Varázslat:

TémanyitásTárgy: Re: 15. Mágiaelmélet óra utáni délután   15. Mágiaelmélet óra utáni délután Icon_minitime2020-10-24, 19:46

- Hát ha ez büntetés, akkor nekem nem valami találó. -mosolyodok el. A hatalmas nyikorgásra kissé összerándulok, a fülemnek ez nem igazán esett jól, aztán lassan, szinte gyönyörködve sétálok be a temetőbe. Útközben néha meg megállok egy egy sírnál, ahol mintha ismerősen csengő nevet olvasnék, néha végigsimítok a síremléken. Nem érzem magam sem ijedtnek, sem nyugtalannak. Sőt. Valahogy magabiztosan indulok el egy messzibb kiemelkedő kripta irányába. A kripta tetején egy kis sárkányalak néz az égre, szárnyait kitárva. Szája kitátva, de cseppet sem félelmetesen, hiszen fogai alig bújtak még elő. Egy bébisárkányt formáz. 
- Szerintem ezt keressük! mit gondoltok? Erre mutat a térkép is?

Daniel Cards likes this post

Daniel Cards
zöldfülü
zöldfülü
Daniel Cards

Csatlakozás dátuma : 2020. Nov. 14.
Hozzászólások száma : 50

Karakterlap
Lexikális tudás:
Bájital:
Varázslat:

TémanyitásTárgy: Re: 15. Mágiaelmélet óra utáni délután   15. Mágiaelmélet óra utáni délután Icon_minitime2020-11-15, 15:42

Nyugodtan sétálok fel a temető kapujához,nincs mitől félnem.
*Békés ez a hely,mégis olyan minthogyha egy háború dúlna benne.*

Meg gyújtom a pálcám hegyét egy lumos varázsigével,gyorsítok a tempómon, közben körülnézek a temetőben,sok szobrot látok és egy jó pár síron virágot is,kezdem hallani a többiek lépteit.

*Remélem nem támadnak meg,hiszen még sosem találkoztunk, nem is csoda hiszen csak nemrég jöttem a suliba,ez a temető viszont eléggé érdekes,nyugott,mégis hallom a lelkeket ahogy sírnak és ordítanak,szomorú és szerencsétlen végük lehetett,remélhetőleg majd megnyugodnak és tovább lépnek a túlvilágra...már látom a tobbiek sziluetjét.* 

Elkezdek futni,valószínüleg meghallották, vagy legalábbis remélem,már teljesen látom őket,oda ordítok nekik.

-Várjatok kérlek!
Iyve iu Lita
Újonc
Iyve iu Lita

Csatlakozás dátuma : 2020. May. 20.
Hozzászólások száma : 26

Karakterlap
Lexikális tudás:
15. Mágiaelmélet óra utáni délután Left_bar_bleue150/35015. Mágiaelmélet óra utáni délután Empty_bar_bleue  (150/350)
Bájital:
Varázslat:

TémanyitásTárgy: Re: 15. Mágiaelmélet óra utáni délután   15. Mágiaelmélet óra utáni délután Icon_minitime2020-11-18, 21:28

*Ez a mágiaelméleti óra még jóindulattal sem volt nevezhető békésnek. Utolsó emlékem az volt, hogy a tanár nagyon mérges lett rám, s hogy miattam Tiat akarta büntetni. Már napok óta küzdöttem a Korccsal, s ez már elég volt ahhoz, hogy át vegye felettem az írányítást. Következőre, amikor ismét én uraltam a testemet, akkora már a diákok szemében rémület volt, jó pár bútor össztört, de szerencsére még mindenki mozog. Büntetést is kapok, elvégre a tanárnőt nem érdekli, hogy a Korcs tette. De nem is akarom elmagyarázni neki. Inkább némán tűröm a megalázást, és a büntetést. A feladatott is próbálom megjegyezni. Éjszaka a temetőben, valami könyv, ami elveszett. A legrémisztőbb az egészben, hogy csapatosan kell. Nagyon nincs kedvem hozzá, mert ha ott valami baj történi, akkor nem biztos, hogy nem sérül meg senki. Vacsora után a temető felé veszem én is az irányt. De előtte átöltözöm. A taláromat az ágyamon hagyom, így csak a két fél bakancsom van a lábamon. Egy barna rövidszárú, és egy fekete magasszárú, ami lyukas a lábujjamnál. A nadrágom egy hétköznapi farmar nadrág, ami itt - ott szakadt ugyan, de még egyben van. Hozzá egy valaha fehér polót viselek, s az éjszakára való tekintettel egy újattlan bőrdzsekit veszek fel, aminek már év elején letéptem az ujjait. A pálcámat a dzseki belső zsebébe rejtem. 
Mire a temetőhöz érek addigra a többiek, már szinte mind ott vannak, s már megint valaki pálcája világot. Hogy mennyire utálja a fényt a Korcs... Nem lopakodok, hiszen ha akarnék se tudnék. Hiszen úgy csörtetek, mint egy falka vaddisznó. Nem telik nehezemre utol érni őket, bár szívem szerint inkább külön mennék tőlük. De az utasítás az utasítás. *
-Sziasztok. - dörmögöm halkan a bajszom alatt, miközben a földet nézem, mint sem rájuk emeljem a szememet. Szégyellem amit velük tettem, vagyis, amit Az tett velük. Egy lopott pillanatban Tia-ra emelem a tekintetem, s próbálnék bocsánatot kérni, de nem jönnek azok a szavak az ajkamra.
Daniel Cards
zöldfülü
zöldfülü
Daniel Cards

Karakterlap
Lexikális tudás:
Bájital:
Varázslat:

TémanyitásTárgy: Re: 15. Mágiaelmélet óra utáni délután   15. Mágiaelmélet óra utáni délután Icon_minitime2020-11-18, 23:10

Korán meghallottam a lépteket,hogyne hallottam volna? Talán a fél troll diák?Vagy valami a temtőből?....Nem ez a diák lessz vagy valami más, de az biztos,hogy nem a temtőből való,de valami nincs rendben vele,...valami sötét van benne,nem a lelke,az nem fekete,a mágiája sem,habár arról sokal többet nem tudok mondani minthogy ott van és nem korrupt,nem hibátlan vagy túl fényes eggyik sem,de ez megérthető,bizonyosan elnyomták amiatt ami,talán valami mást is csináltak vele,de mégis tiszta,amennyire megtudom állapítani,ez azt jelenti,hogy még nem tört meg,szeretem és utálom is ,hogy megtanítottak ezt nekem....Koncentrálok hátha érzek még valamit. 

*még mindig nyugodt de mégis nyugtalan a temető,kezdem látni a diák sziluetjét,egyre közelebb van,gondolkozhat,hallottam,hogy mi történt az órán,méghogyha nem is voltam ott.Ez a hely egyre érdekesebb,nemtudom,hogy a többiek megáltak-e egyáltalán a kiáltásomra,na de mindegy,már nincs túl messze,egy pár perc és ide ér, igen ez a diák mint ahogy már gondoltam,nem lopakodik,nem mintha tudna sajna.* 

A pálcámra koncántrálok egy kicsit és az mostmár jobban világít,szerencsére ezt az alap trükköt is megtanították a szüleim,valamennyivel feljebb emelem,hogy lássa a fényt.Amikor ideér akkor lejjebb veszem a pálcám fényét,hallom ahogyan egy Sziasztokot dörmög,erre nyugott és hangon válaszolok 

Szia,Iyve nemde?Én Daniel vagyok,Daniel Cards,örülök,hogy találkoztunk,nemrég jöttem a suliba.

Valahogy 5 centivel magasabb vagyok mint ő,ez azonban nem jelent semmit,csak érdekes.
Tiara Prince
Moderator
Moderator
Tiara Prince

Karakterlap
Lexikális tudás:
Bájital:
Varázslat:

TémanyitásTárgy: Re: 15. Mágiaelmélet óra utáni délután   15. Mágiaelmélet óra utáni délután Icon_minitime2020-11-19, 05:36

Mielőtt odaérnék a szoborhoz, hallom hogy jön valaki, majd egy pillanattal később egy eldörmögött "Lumos" után meglátom a szememnek kissé zavaró fényt pontot. Majd hallom a visszatartó kiáltást. 
- Várjatok kicsit. Jön valaki. Vagyis valakik, - javítom ki magam, amint meghallom Iyve félreérthetetlen csörtetését. 
Nemsokára ide is ér a két diák. Mindkettő az én házamhoz tartozik, hiszen az új fiún az enyémmel megegyező talár van. 
Iyve félve rámnéz és én rámosolygok, jelezve hogy minden oké. Sok emléke nem lehet az óráról, hiszen elég hamar kiütötték, illetve nem tudom, amikor ez a valami kitör belőle, mennyire veszi át a tudata feletti irányítást. Ezzel én is küzdöttem sokáig. De manapság már mintha kissé megváltozott volna a kapcsolatunk. Meguntam hogy nem tudom néven nevezni őt, aki állítja hogy magam lennék, és valahol belül tudom igaza van, mégis az igazi egyesülés valahogy meg várat magára. Valami hiányzik, nem tudom mi az, csak érzem a feszültséget. A másik fél türelmetlenség ég, hogy miért nem fogadom el azt aki vagyok, és a bennem lévő tartózkodást, talán félelmet az ismeretlentől.
Hirtelen ébredek fel a gondolataim mélységéből, és az új fiúra nézek. 
-Szia Daniel! Hallottam ahogy bemutatkoztál Iyve-nak- mosolygok rá. Üdv a Favoritusnak. Tia vagyok, és ha szépen megkérlek, lehalkítanád a fényt a pálcádon? Csak egy kicsit. - kérem őt. - Valahogy jobban szeretem itt a sötétet. - magyarázom. - Jobban kiélesednek az érzékeim. Amúgy arrafelé tartunk - mutatok a szobor felé. A tanárnő valami sárkányos könyvet emlegetett, így ez tűnt logikusnak, hogy ott keressük először  - rántom meg a vállam.
Helen Green
Fórum lakó
Fórum lakó
Helen Green

Karakterlap
Lexikális tudás:
Bájital:
Varázslat:

TémanyitásTárgy: Re: 15. Mágiaelmélet óra utáni délután   15. Mágiaelmélet óra utáni délután Icon_minitime2020-11-19, 16:53

- Nem tudom, Tia. - mondom a lánynak, miközben azt a kriptát figyelem, így abszolút nem zavart a környezet. Mi a fene? Elkezd izzani a sárkány a tetején, így kicsit sápadt arccal Darman felé fordítom a fejemet, és eltátogom neki, hogy "Izzik a sárkány", majd a lány felé fordulok, és valami fényes dolog közeledik, így előhúzom a pálcámat. "Na, asszem most fogunk a helyi gondnoktól kikapni, hogy mit keresünk mi itt" Gondolom, ám a gondolatmenetemet Iyve és egy másik srác érkezik meg. 
- Szia Iyve, szia új srác. Helen vagyok
Daniel Cards
zöldfülü
zöldfülü
Daniel Cards

Karakterlap
Lexikális tudás:
Bájital:
Varázslat:

TémanyitásTárgy: Re: 15. Mágiaelmélet óra utáni délután   15. Mágiaelmélet óra utáni délután Icon_minitime2020-11-19, 18:31

Sziasztok,én Daniel vagyok,Daniel Cards,szóval egy sárkányos könyvet kersünk?Mert akkor tényleg ott kellene keresni.

Mondom és rámutatók arra a kriptára amin a szobor áll. 

Eléggé fura lenne ha nem ott lenne,de sajna elég okos is,nekem személyesen nincs más ötletem jelenleg,hacsak nem akarjátok atkutatni az egész temetőt. 

Majd egy részt motyogva mondok,inkább magamnak mint a többieknek.

Plussz onnan valami érdekes aura jön.Olyan mint a temető maga,békés de mégis olyan minthogyha egy háború dúlna benne. 

Miután ezt elmotyogtam folytatom az előző mondani valómat.

Na de most megyek megnézem,hogy lehet-e valami fényt gyújtani a pálcáinkon kívül.

Emlékezve Tiara kérésére lejjebb veszem a pálcámon a fényt egy normálisra,a világosabb helyett amit arra használtam,hogy Iyve meglásson. és körbe sétálom a kriptát( kb 2 négyzet méter) és találok egy pár fali fáklyát,mindet meg gyújtom elsuttogott
piroinitio varázslatokal,és amikor visszaérek a többiekhez elsuttogok egy nox ot és ismét elkezdek beszélni a szokásosan nyugott hangomon hozzájuk. 

Így azért csak jobb,hogy látunk is valamit,nem?Nem hiszem,hogy van itt egy gondnok,és nemszoktak ide jönni ilyen későn,na de akkor mi a terv?
Mesélő
lelkes fórumozó
lelkes fórumozó
Mesélő

TémanyitásTárgy: Re: 15. Mágiaelmélet óra utáni délután   15. Mágiaelmélet óra utáni délután Icon_minitime2020-11-30, 16:49

Ameddig a többiek állnak a kriptánál, ami egy 2 négyzetméternyi, egyszerűnek kinéző,  4 hatalmas Korinthoszi oszlopok tartják meg az egész kriptát, a tetején egy sárkány dísszel, Daniel kis sétájakor - hogy meggyújtsa az ajtó mellett ágaskodó két fáklyát -, valami különleges dolgot érez a kripta belsejéből, mint ahogy Tia is. Ám ekkor hatalmas szélvihar támad, port fújva a diákok szemébe, amit kitörölve a csapat ketté osztódik egy –egy kripta belsejébe. A csapatok felállása a következő: Iyve, Daniel és Tia; valamit Darman és Helen, vagyis házak szerint osztódott szét a társaság. Mind a két kripta, ahova kerültek, az alábbi kinézettel rendelkezik: 6 négyzetméternyi a belseje, két oldalon 4 – 4 sír fekszik – alul és felül 2-2 -, kissé homályos és nyomasztó a légkör, mellé társul egy egy plafon darabka lepotyogása, és a rések közötti levegő mozgásának a hangja.
Dragneel Darman
Fórum lakó
Fórum lakó
Dragneel Darman

Karakterlap
Lexikális tudás:
Bájital:
Varázslat:

TémanyitásTárgy: Re: 15. Mágiaelmélet óra utáni délután   15. Mágiaelmélet óra utáni délután Icon_minitime2020-12-01, 18:44

Már éppen köszönteném a 2 évfolyamtársamat amikor a szél port ver az arcomba aminek hála elvakulok.
Mire sikerül kipislognom a port olyan szinten, hogy lássak is valamit, meglepetésemre egy külön helyre kerültem Helennel kettesben.
- Ez mi volt? - kérdezem háztársamat miközben körbenézek.
Mivel a fény nem túl sok az én szememnek így pálcám felemelem és a már begyakorolt mozdulattal Lumost varázsolok. Elsőnek semmi nem történik, meg kell ismételnem, hogy a varázslat sikeres legyen.
- Úgy érzem ezt még gyakorolnom kell. - jelentem ki, majd teszem hozzá magamba, hogy *A francba miét bénázok hiszen mennyit gyakoroltam*
Most már fénnyel többet látva körülnézek és konstatálom, oldalt 2-2 sír van és egy kriptába vagyunk.
Ajtót első körbenézésre nem találok. Így a bal oldali sírokat közelítem meg s kezdem el jobban szemügyre venni.
Tiara Prince
Moderator
Moderator
Tiara Prince

Karakterlap
Lexikális tudás:
Bájital:
Varázslat:

TémanyitásTárgy: Re: 15. Mágiaelmélet óra utáni délután   15. Mágiaelmélet óra utáni délután Icon_minitime2020-12-01, 20:04

Hatalmas porfelhő kerekedik a semmiből és amikor végre elmúlik 2 háztársammal találom magam egy kripta belsejében. Szemügyre veszem a területet. Kijáratot nem látok ugyan, de legalább a réseken itt ott friss levegő áramlik be, így attól nem kell tartanunk hogy nem lesz levegőnk. Néha itt-ott potyogni kezd a plafon, ami arra enged következtetni, hogy nem túl stabil már az építmény. 
- Na, szép! Azt javaslom nézzünk körül! - indulok el a bal oldali sírok felé. Valami fura dolgot érzékelek, de nem vagyok benne biztos mi is az. Hirtelen a szőr is feláll a hátamon, mert mintha mozogni látnék valamit a felső síron, és reszelős légzést is hallok. Bízom benne, hogy valamelyik társam lélegzetét hallom...
Daniel Cards
zöldfülü
zöldfülü
Daniel Cards

Karakterlap
Lexikális tudás:
Bájital:
Varázslat:

TémanyitásTárgy: Re: 15. Mágiaelmélet óra utáni délután   15. Mágiaelmélet óra utáni délután Icon_minitime2020-12-02, 21:33

Amint elmondtam a mondandómat por repül a szemembe és a hangok alapján ítélve a többiekébe is.Mikor sikerül ujra látni akkor sem azt a helyet látom ahol elvakított a por,hanem egy kriptát ami úgynéz ki minthogyha már egy párszáz éve itt álna és várna.Még érzem mindenkinek az auráját,habár Darmanét és Helenét távolabbról,nem tudom megmondani,hogy hol de annyit még igen,hogy a temetőben.A háztársaim aurájit pedig mellettem érzem,szóval akkor ház szerint oszthattak fel?Valószínű hiszen Helen és Darman aurája közel van egymáshoz,legalábbis amennyire megmondhatom.Viszont most kijövök a gondolataimból és miután felvilágítottam a pálcám annyira,hogy bevilágítsa a kriptát de a szemünket azért ne süsse ki.Hallom amit Tia mond és miután végzett én is elkezdek beszélni.                                                                                                                                                          A fene abba a szellemek mevetette könyvbe! Csak azt tudnám,hogy mi van benne,hogy ilyen csapdákkal és varázslatokkal védik.Na de végeztem a zsörtölődésemel.Elsősorban mindenki jól van?És igen az lenne a legjobb ötlet,hogy nézzünk körül,habár a sírokat én nem nyitnám fel csak ha muszály.A szellemek nem nagyon szeretik ha bojgatják örök nyugtukat a formátlan földön(túlvilág,csak én így is hívni fogom).De jobb lessz mindent le finétézni nehogy illúzió vagy csapda legyen valami,mivel akkor számunkra teljesen haszontalan.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    Amint befejeztem a beszédet már indulok is körülnézni,a sírokról a port pedig leseprem gyengéden,nehogy támadásnak vagy hasonlónak vegyék a holtak.Miután ezzel végeztem már folytatom is a körülnézést,remélve,hogy találok valami használhatót.
Mesélő
lelkes fórumozó
lelkes fórumozó
Mesélő

TémanyitásTárgy: Re: 15. Mágiaelmélet óra utáni délután   15. Mágiaelmélet óra utáni délután Icon_minitime2020-12-05, 17:55

A kedély lecsillapodása után a helyiség továbbra is nyomasztó marad, de a társaság elkezdi mégis feltalálni magát a kriptában. Tia ahogy halad a bal oldali sírok felé, mintha valami kaparászást, vagy rágást hallana a belsejéből. Közelebb lépve a tarkóján hideg lehelletet érez, majd egy suttogást hall:
- Nem menekülhetsz saját magad elől, probálj meg megbékélni a belső önmagaddal. - mondja neki, amit csak Tia hall. A vele lévő ház társai ebből az egész suttogásból nem vesznek észre semmit. 
Daniel megérzései alapján Helen és Darman tőlük köjrülbelül 200 méterre lévő kriptában vannak, azonban távolodnak egymástól, vagyis valamelyikük elindult az egyik irányba.
Azonban Darman is és Tia is ahogy közelebb ért, hirtelen felvilágosodik a kripta, ami első pillanatra kissé ijesztő, de mégis úgy néz ki, mintha frissen építették volna, szépen faragott szobrok, és koporsó díszek ékesítik - amik elégé részletesen vannak kidolgozva - a helyiséget.A koporsók fedelén hol egy idősebb, hol egy fiatalabb férfi és nő van kifaragva, Darmanék kriptájában egy kislányt jelenítettek meg, Tia előtt peidg egy elég idős férfit. A szobrok "öltözékét" tekintve, egyjóval régebbi, más területen élt rokon lehetett, aki így őrizhette itt a szeretteit. A két diák eláőtti sír teteján egy fehár pergamen fekszik, amin egy szöveg álll:
"Ne keseredjetek, s ne féljetek a látottakon, ŐK már jó helyen pihennek, békében, nyugalomban, de TI ki tudtok innen jutni. Keresseétek meg a kulcsot,ami alapján az ajtót ki tudjátok nyitni, és tudjátok a dolgotokat végezni. Jól figyeljetek, a szem mindent lát."
Dragneel Darman
Fórum lakó
Fórum lakó
Dragneel Darman

Karakterlap
Lexikális tudás:
Bájital:
Varázslat:

TémanyitásTárgy: Re: 15. Mágiaelmélet óra utáni délután   15. Mágiaelmélet óra utáni délután Icon_minitime2020-12-10, 18:33

Ahogy megközelítem a sírt a helyiség egyszerre csak kivilágosodik és megváltozik.
A romos helyiség teljesen felújul s körbe pillantva úgy néz ki az egész mintha csak tegnap adták volna át a munkások az építtetőnek.
Ámulok a változáson. Majd szemem megakad egy szellemen ami a semmiből került elém.
Hátra ugrok egyet majd még egyet, ezzel meglököm Helent.
- Bocsi, bocsi - szabadkozok.
- Szellemet láttam. - fejtem ki mielőtt bármit is mondhat.
Mire vissza fordulok a szellem irányába, az eltűnik. De a sírbolton amit néztem azon megjelent egy pergament.
A sírhoz lépve leemelem a papírt, de fel vagyok készülve arra, hogy történik majd valami. 
Meglepetésemre semmi sem történt így elolvasom magamban a levelet, majd átnyújtom azt háztársamnak.
*A szem mindent lát....* - tűnődöm az utolsó sorokon.
Vagyis a kislány figyel minket vagy egy szemet kell keresnem amiben a kulcs vagy kapcsoló lehet és az fog majd kijuttatni ebből a sírboltból minket.
Mivel jobb gondolatom nincs célba veszem a kriptát díszítő szobrokat. Elég jól ki vannak dolgozva.
*Na melyik szem lehet a titok nyitja.* - gondolom magamban miközben sorba nézem a szépen kidolgozott arcokat és szemeket.
- Mivel azt mondják, hogy a nők mindent látnak én azt gondolom, hogy próbáljuk meg a női szobor szemét megyomni. mit gondolsz? - kérdezem Helent
Tiara Prince
Moderator
Moderator
Tiara Prince

Karakterlap
Lexikális tudás:
Bájital:
Varázslat:

TémanyitásTárgy: Re: 15. Mágiaelmélet óra utáni délután   15. Mágiaelmélet óra utáni délután Icon_minitime2020-12-12, 15:49

Ahogy tovább nézegelődök, egyszercsak egy hangot hallok, honnan jön, talán csak a fejemből. Arra bíztat békéljek meg magammal. Aztán világosság gyúl körülöttem, a sírbolt már nem áraszt magából olyan dohos szagot, mint eddig, egészen megújul. Jól láthatóvá válik egy idős férfi kőből faragott koporsója, ahonnan, néhány pillanattal készőbb előlép maga a néhai úr szelleme. Vagyis nem is lép, repül, mintha a falon át közlekedett volna. Hirtelen önt el a hideg érzést, aztán előtör belőlem a nevelés, és mélyen meghajton magam a szellemlény előtt. Az megáll és rám mosolyog, bár nem szól egy szót sem, tudom, érzi, hogy mi ketten valamilyen módon hasonlítunk egymáshoz, és ez rokonszenvet vált ki belőle. Visszamosolygok rá, aztán alig hallhatóan egyetlen szót suttogok felé. - Sárkány. 
Az idős úr bólint egyet, majd egy papírlap felé int szemével. Abban rejlik a megoldás. 
Elolvasom a kis cetlit, közben a szellem eltűnik, mintha ott sem lett volna. Átadom a papírt Danielnek mellettem. Na a kijutástól pont nem tartottam, nem rossz itt, viszont a könyvet már jó lenne megtalálni, még lett ovlna dolgom este. 
- Szem, ami mindent lát. -  Valami bevillan a gondolataimba, amit régen olvastam a családi könyvtárban. 

- "Hórusz szeme" - kiáltok fel, majd a díszített falakon keresni kezdem a szimbólumot, remélve, hogy ott lesz amit keresünk.
Helen Green
Fórum lakó
Fórum lakó
Helen Green

Karakterlap
Lexikális tudás:
Bájital:
Varázslat:

TémanyitásTárgy: Re: 15. Mágiaelmélet óra utáni délután   15. Mágiaelmélet óra utáni délután Icon_minitime2020-12-16, 15:23

Kissé meglepődtem azon, hogy a semmiből egy hatalmas porvihar tört elő, és elszakított a többiektől, kivéve a háztársamtól, így megkönnyebbülve elmosolyodtam. Körbenézek a kriptában, nem kifejezetten érzem jól magamat.
- Valahogy nem érzem itt jól magamat. - magyarázkodok neki, amikor kissé megrémülve néz felém. - Mi? Hol láttad te azt a szellemet? 
Dohosnak érzem ezt az egész helyet, és köhögök egyet. Folyamatosan mintha kotorászálst hallanék mindenhonnan, mintha süvítene a szél, amitől kiráz a hideg. Odalépek a sírokhoz, és mindegyiken végignézek: szépen kidolgozott sírok, az bizto, de ekkor Dama kizökkent a gondolatmenetemből:
- Hogy mi? Ja, persze, nézzük meg. Mind a két szemét nyomjuk meg, vagy csak az egyiket? Vagy, mit szólnál ahhoz az ötlethez, hogy a harmadik szeménél nyomnénk meg? - mutatok a homlokára.
Vendég
Vendég

TémanyitásTárgy: Re: 15. Mágiaelmélet óra utáni délután   15. Mágiaelmélet óra utáni délután Icon_minitime2020-12-16, 19:16

Elindulván a temetőbe, keresni kezdem a többieket. -fiúk, lányok! Merre vagytok?!!? Tettem fel hangosan a  kérdésem mialatt körbe tekintve a szemeim megakadnak egy kriptán. Pálcám elővéve elinsulok a kripta felé, kezeim remegnek, majd egy hírtelen mozdulattal bent találom magam a kriptában. -hahó! Van itt valaki??   Teszem fel kérdésem, eközben elindulok keresni legalább egy velem egykorút. Ezt követve Helenbe ütközve felé mutatok a pálcámmal. - óh hála égnek csak tevagy. Megkönnyebbült hanggal mondom ezt a kis mondatot ki, miután elteszem pálcám. Szememből a félelem elszáll.
Mesélő
lelkes fórumozó
lelkes fórumozó
Mesélő

TémanyitásTárgy: Re: 15. Mágiaelmélet óra utáni délután   15. Mágiaelmélet óra utáni délután Icon_minitime2020-12-16, 19:57

Arisato Helenék kriptáljához érve, ahogy belép, hirtelen bevágódik mögötte a kripta ajtó, elszalasztva azt az esélyt, hogy kiszabaduljanak belőle. Ekkor ARrisato fülébe egy kislány hangja szólal meg: 
- Most szalasztottad el a kijutásozokat, Ajánlom, hogy segíts magatokon, figyelemmel kísérem hármótok munkálkodását. 
Tia Hórusz szemét kereve koporsóról koporsóra járva keresi, amikor az utolsónál megállva valami furcsa dolgot vesz észre. Ez miatt Tiától szeretnék kérni egy ÉRZÉKELÉS dovást 6 oldalú dobókockával.
Vendég
Vendég

TémanyitásTárgy: Re: 15. Mágiaelmélet óra utáni délután   15. Mágiaelmélet óra utáni délután Icon_minitime2020-12-16, 20:30

-KI VOLT AZ?! Idegesen tettem fel a kérdésem hadonászva a pálcámmal, végül egy mély levegővétel után Helenre tartom a tekintetem.- kikell találnunk minél hamarabb. Uhm kérlek kövess engem. Mondván a kérésem legyintek a pálcámmal. -lumos! Kimondván a szót pálcám fényleni kezd, és elindulok egyenesen.
Tiara Prince
Moderator
Moderator
Tiara Prince

Karakterlap
Lexikális tudás:
Bájital:
Varázslat:

TémanyitásTárgy: Re: 15. Mágiaelmélet óra utáni délután   15. Mágiaelmélet óra utáni délután Icon_minitime2020-12-16, 20:31

A mesélő kérésére dobtam.
Mesélő
lelkes fórumozó
lelkes fórumozó
Mesélő

TémanyitásTárgy: Re: 15. Mágiaelmélet óra utáni délután   15. Mágiaelmélet óra utáni délután Icon_minitime2020-12-16, 20:31

The member 'Tiara Prince' has done the following action : Dobókocka

'6 oldalú kocka' :
15. Mágiaelmélet óra utáni délután 410
Helen Green
Fórum lakó
Fórum lakó
Helen Green

Karakterlap
Lexikális tudás:
Bájital:
Varázslat:

TémanyitásTárgy: Re: 15. Mágiaelmélet óra utáni délután   15. Mágiaelmélet óra utáni délután Icon_minitime2020-12-16, 20:35

- Mégis hová akarsz menni? A zárt kriptából nem fogsz tudni kijutni egészen addig, ameddig meg nem találjuk a kiutat. - mondom a srácnak. - Másrészt nem kellene kiabálod, mint akit ölnek, hékás, ezzel nem segítesz. Próbálj valami kiutat keresni, az ajtót, ha jól hallottam,mintha bezálrták volna, kizárt dolog, hogy csak úgy kimennél. A papír, amit találtunk, az is azt mondja, hogy csak a Szemen keresztül láthatjuk meg a kijutat. - válaszolok a fiúnak, és mutatok az egyik koporsó felé, ahová megkérem, nézzen ott szét körbe, én meg ránézek Darmanra, majd Arisatora. - Azért vegyétek elő a pálcátokat, és ha bármi furcsa hangot hallotok, akkor támadunk a saját tudásunk szerint. 
Bólintok a két fiú felé, és megnyomom a szobor homlokát, és várom a csodát.
Mesélő
lelkes fórumozó
lelkes fórumozó
Mesélő

TémanyitásTárgy: Re: 15. Mágiaelmélet óra utáni délután   15. Mágiaelmélet óra utáni délután Icon_minitime2020-12-16, 21:04

Tia az éles szemének köszönhetően az utolsó koporsóhoz érve kiszúr valamit: a koporsó lényegében egy idős harcosnak a sírja, akinek az egyik kezében egy dárda, a másik kezében egy pajzs mintája ékeskedett. A pajzs alakja a szokásos, háromszög alakú, középen keresztben vízszintesen is és függőlesen elhelyezett csík, ami körül egy vár helyezkedik el. A lány szeme megakad az egyik torony csúcsán, amiben egy oda nem illő valami helyezkedik el: közelebb hajolva megtalálja azt, amit keresett, Hórusz szemét. Mit teszel vele, Tia?
Vendég
Vendég

TémanyitásTárgy: Re: 15. Mágiaelmélet óra utáni délután   15. Mágiaelmélet óra utáni délután Icon_minitime2020-12-17, 14:55

Pálcám elővéve figyelek köbe, hogy nehogy valami baj történjen. -hát akkor.. készülj fel, Helen. Mondtam határozottan, mialatt tekintetem jobbra-balra cikázott. A fiúra néztem, és végig vizslattam rajta tekintetem. Gondolkozva, hogy mik várhatnak minket felkészülten a fogadtatásra közel megyek a lányhoz.
Tiara Prince
Moderator
Moderator
Tiara Prince

Karakterlap
Lexikális tudás:
Bájital:
Varázslat:

TémanyitásTárgy: Re: 15. Mágiaelmélet óra utáni délután   15. Mágiaelmélet óra utáni délután Icon_minitime2020-12-17, 19:30

Nekiállok szépen megfontoltan körbenézni a kriptában. Valamiért érzem hogy jól gondolom, és a megoldás Borús szeme lesz. A falakon azonban semmi ilyesfélét nem látok. Így inkább a koporsók felé sandítok. Átmegyek a másik oldalra, ahol egy érdekes szarkofág szerű követ rakok. Valami harcosé lehetett a középkorból, legalábbis ezt sejteti a dárda és a pajzs. Valamiért a szemem megakad a pajzson. Valami furcsa benne. Percekig nézem, de nem találom mi olyan furcsa. De valahogy minden zsigeremben érzem hogy ebben van a kulcs. Megfogom hát és elveszem a sírból. A dárda ugyanekkor hatalmas ricsajjal zuhan a földre. Megrezzenek kissé, mert a táj bántja érzékeny hallásomat, és egy halk "bocsi"-t eresztek meg társam felé, aki biztosan jól megijedt. Aztán közelebb teszem szememhez a pajzsot és úgy vizsgákon meg. Meg is találom azt a mit keresek. Aprócska mégis szembekiáltó egy középkori pajzson a mégis jól láthatóan belevésett szem.
"Nézz szembe azzal aki vagy!" Nem menekülhetsz önmagad elől! -sejlenek fel a szavak a fejemben. És azt hiszem innen kell elindulnom.
Lássuk csak. A középkorban sok tévhit volt a vámpírokkal szemben. A kereszt, mint a középkori egyház legnagyobb jelképe természetesen elriasztotta a gonoszt. Csakúgy mint a fokhagyma. De ezzel itt nem sokra megyek. Mi a kapocs?
Szem-vámpír-koporsó. -lázasan jár az agyam. Aztán majdnem felkacagok olyan abszurd ötlet jut az eszembe. 
Hiszen a vámpírok koporsóban alszanak, nem? És a szem, azt mutatja, melyik is a koporsó.
-Oké! Van egy ötletem. Kissé bizarr, ezért figyelj Daniel hogy ha valami történik lásd, vagy tudj segíteni. 
Azzal felnyitom a koporsó tetejét, és meglepetesemre üres, sőt tisztának is tűnik.
Lassan belemászom és egy utolsó Merlin segíts gondolattal magamra csukom a tetejét. Őszintén remélem hogy igazam volt és a koporsó egyfajta zsupszkulcs, vagy felvonó, ami kivisz innen engem, és a többieket is.
Dragneel Darman
Fórum lakó
Fórum lakó
Dragneel Darman

Karakterlap
Lexikális tudás:
Bájital:
Varázslat:

TémanyitásTárgy: Re: 15. Mágiaelmélet óra utáni délután   15. Mágiaelmélet óra utáni délután Icon_minitime2020-12-19, 12:09

Miközben azon gondolkozok, hogy Helen mit érthetett harmadik szemen egy háztársam csatlakozik hozzánk.
Nem kissé lepődök  meg rajta de ennek jelét nem mutatom főleg hogy háttal állok Helennek és a srácnak.
- Hello Daiko - üdvözlöm felé fordulva. 
- Nem találkoztunk még igazán, de hallottam már a nevedet. Darman vagyok egyébként. - adok magyarázatot a srácnak hogy mégis honnan tudom a nevét.
- Nem vagyok jó a talányokban és utálom is őket. - jelentem ki miközben egyszerre megnyomom a női szobor két szemét.
Elsőnek semmi sem történik, majd egy pillanattal később enged ujjam nyomásának és a kőszem beszalad a fejbe vele együtt az ujjam is.
A bejárat felől ahonnan Daiko érkezett valami kattanást hallok és semmi többet.
- Nézzétek meg a többi szobrot és nyomjátok meg a szemüket. Reméljük ez működtett valami kapcsolót és kinyílik a bejárat ezáltal. - szólok oda a többieknek és reménykedek benne, hogy igazam van.
Daniel Cards
zöldfülü
zöldfülü
Daniel Cards

Karakterlap
Lexikális tudás:
Bájital:
Varázslat:

TémanyitásTárgy: Re: 15. Mágiaelmélet óra utáni délután   15. Mágiaelmélet óra utáni délután Icon_minitime2020-12-25, 14:31

A cetlit én is elolvasom és több gondolat fut végig a felyemen.  - Egy mindentlátó szem? A keresztény vallásban az isten szeme ilyen,mi lehet még?....hmmm hórusz szeme talán?- Úgylátszik Tia már meg is oldotta úgyhogy másra koncentrálok.Nemsokára Tia arra kér,hogy álljak készen akármire mivel a koporsóba fog feküdni.Számomra ez nem bizar,hiszen már sejtettem,hogy micsoda is Tia ezért válaszolok még neki mielőtt a koporsót becsukja,lehet,hogy nem igazán ismerjük egymást,de most minden segítség segíthet neki.Ezért megpróbálok valami olyat mondani.                                                                                                                                                                                                                                                      -Légy erős.Sajna ennél nagyobb segítséget nem nyújthatok neked.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  Mostmár csak várom,hogy mi fog történni,remélve,hogy végre előrébb jutunk.                           
Mesélő
lelkes fórumozó
lelkes fórumozó
Mesélő

TémanyitásTárgy: Re: 15. Mágiaelmélet óra utáni délután   15. Mágiaelmélet óra utáni délután Icon_minitime2020-12-25, 16:15

Helen középső szem megnyomását követően a szobor remegésbe kezd, majd a lány egy hangos pukkanással eltűnik, ugyanúgy, mint a koporsóban fekvő Tia, akik egy 3. kriptába kerülnek, amik ugyanúgy néznek ki, mint azok, ahol voltak, csak azzal a különbséggel, hogy egy sárkány - ami körülbelül egy 1,5 méter magas - ücsörög középen. Ha a többiek is ugyanezt a példát követik, hasonló élménnyel érkeznek meg a két lányhoz. Ám a többiek megérkezése előtt a lányoknak megakad a szeme egy vörös hajú srácon, akiről nem tudják valójában, hogy kicsoda, és hogyan került oda, ártó szándékú-e vagy sem, de a lányoknál mindenképp magasabb, és izmosabb.
James Gordon
Újonc
James Gordon

Csatlakozás dátuma : 2020. Dec. 05.
Hozzászólások száma : 27

Karakterlap
Lexikális tudás:
Bájital:
Varázslat:

TémanyitásTárgy: Re: 15. Mágiaelmélet óra utáni délután   15. Mágiaelmélet óra utáni délután Icon_minitime2020-12-25, 17:04

*Érdekes. Egyedül ebben a kriptában, segítséget nyújtani a többi diáknak, de hogy nem hozzájuk repített volna, akik egyáltalán valami tájékoztatást adtak volna* Gondolom magamba, miközben egy cetlit szorongatok a bal kezemben, a jobban pedig a pálcámat, amit reflexből teszek. A papíron nem állt más, csak annyi, hogy: 
"Mr. Gordon, menjen, segítsen a társainak megkeresni minél hamarabb a könyvet, mert szükségem van rá. McGalagony"
A sárkány szobrot jobban szemügyre veszem: szépen kidolgozott márványból van kivésve, még a legapróbb részletek is tökéletesek rajta - gondolok én itt a fogakra -, nem lehetett kis idő ahhoz, hogy eme alkotást elkapkodják. A papírt elteszem a talárom belsejébe, majd beletúrok a hajamba, amikor pukkanást hallok magam mögül, hirtelenséggel megpördülök, és az érkezők felé mutatom, támadásképpen, ám ekkor látom, hogy velem egy korúak lehetnek.
Tiara Prince
Moderator
Moderator
Tiara Prince

Karakterlap
Lexikális tudás:
Bájital:
Varázslat:

TémanyitásTárgy: Re: 15. Mágiaelmélet óra utáni délután   15. Mágiaelmélet óra utáni délután Icon_minitime2020-12-26, 13:20

Ahogy lecsukom magamra a koporsó fedelét, hirtelen ismerős zuhanást érzek, majd egy másik kriptába jutok. Ami legelőször szembe tűnik az egy hatalmas faragott sárkány középen, majd egy pálca, ami pontosan rám irányul. 
Elég rosszul tűröm, ha pálcát fognak rám, így győz a reflex, és egy villanással az égővörös hajú srác mögé kerülök a saját pálcámat a nyakához szorítva. 
- Ki vagy és mit akarsz itt? - Szia Helen! - köszöntöm az érkező lányt, majd miután rájövök, hogy a srác nem igazán jelent fenyegetést leeresztem a pálcámat!
- Bocsáss meg kérlek! Tia vagyok. Sajnos nehezen viselem, ha pálcát fognak rám, régi berögződés, még egyszer bocsi. - sütöm le a szemem, majd kisé zavartan a sárkányt kezdem tanulmányozni.
Dragneel Darman
Fórum lakó
Fórum lakó
Dragneel Darman

Karakterlap
Lexikális tudás:
Bájital:
Varázslat:

TémanyitásTárgy: Re: 15. Mágiaelmélet óra utáni délután   15. Mágiaelmélet óra utáni délután Icon_minitime2020-12-28, 12:58

Mire éppen kimondom, hogy nyomják meg a többiek is a kő szemeket. Amikor is hirtelen Helen eltűnik. Kámforrá válik a szemem előtt.
Ebből azonnal rájövök, hogy nem az ajtót nyitja hanem a bent lévők közül egyszerűen át hopponál egy véletlen szerű személyt e gy másik helyre.
Ebből kiindulva ezt a gondolatom elmondom Daikonak is. Majd újfent benyomom a szobor szemét.
S reménykedek benne, hogy én is oda kerülök ahova Helen majd követ minket Daiko és a máshol lévő többiek is...
Mesélő
lelkes fórumozó
lelkes fórumozó
Mesélő

TémanyitásTárgy: Re: 15. Mágiaelmélet óra utáni délután   15. Mágiaelmélet óra utáni délután Icon_minitime2020-12-28, 14:36

Darman - és a többiek is - Helen és Tia pédáját követve, elhoppanál arra a helyre, ahol a két lány van, ahol a többiek is megpillantják Jamest. Ahogy a diákok egy helyen vannak végre, és Tia a sárkányt figyeli, hirtelen a szobor elkezd izzani, majd egy könyv helyezkedik el előtte, a tetején egy pergamennel, majd a hirtelen izzást követően a kriptában lévő összes fáklya meggyullad, fényességet csinálva. A pergamenen semmi különösebb nem áll, mint az, hogy: Tessék, itt a könyv, amit kerestetek, olvassatok bele, hogy meggyőződjetek róla! Az elolvasás után a pergamen egyszerűen hamuvá ég, ráhullva a könyvre, amit leporolva a borítóján nem áll más: A sárkányokról, és életükről!
Damien
zöldfülü
zöldfülü
Damien

Csatlakozás dátuma : 2020. Dec. 03.
Hozzászólások száma : 69

Karakterlap
Lexikális tudás:
Bájital:
15. Mágiaelmélet óra utáni délután Left_bar_bleue13/2415. Mágiaelmélet óra utáni délután Empty_bar_bleue  (13/24)
Varázslat:
15. Mágiaelmélet óra utáni délután Left_bar_bleue20/3915. Mágiaelmélet óra utáni délután Empty_bar_bleue  (20/39)

TémanyitásTárgy: Re: 15. Mágiaelmélet óra utáni délután   15. Mágiaelmélet óra utáni délután Icon_minitime2020-12-28, 19:05

Az este nyugodt volt, a levegő hideg, a lenyugvó nap fényei épphogy csak elegek voltak arra, hogy lássam a kezemben lévő könyv betűit. Ma délután érkeztem csak ide, Magnetória…. Favoritus…. Mágia…. pár hónapja még fogalmam se volt ezekről, holnap meg már az első órámra fogok menni. Ránézek a karórámra, késő délután van az ablakból remek kilátás nyílik a birtokra, látom a tavat, amin megcsillannak a legnyugvó nap sugarai, a fákat ahogy a szél borzolja az ágaikat *minden olyan csendes… nyugodt, ilyen sose volt a városban*
Pillantásom a temetőre siklik, a temetőre, ami hírhedten veszélyes éjszaka, ami már-már horrorfilmbe illő a dús növényzet miatt, és ami elött most fél tucat diák gyülekezik. Pislogok egyet, de nem, valóban ottvannak…. *Miféle iskola ez?* gondolom magamban *éjszakai séta a temetőben, mi a következő? az egyik tanárról kiderül hogy vámpír?!* halkan felkacagok *megnézem mit csinálnak, ezért jöttem ide nem igaz? hogy végre legyek valaki*
Elrakom a könyveimet majd elindulok kifelé, az utolsó pillanatban a szemem megakad az ezüstkésen, amit bájitaltanra vettem, eszembe jutnak a mugli legendák, vérfarkasok, vámpírok… elvileg az ezüst fegyverek hatásosak ellenük *kérdés mennyi igaz a legendákból* Végül zsebre vágom, jobb biztosra menni.
Ahogy megyek a temető felé látom, hogy a csoport már nincs ott viszont az egyik kriptán égnek a fáklyák. Látom, hogy előttem egy fiú megy felsétál a kriptához majd egyszerűen csak eltűnik. Ahogy közelebb érek egyre sötétedik és a két fáklya mintha két vörös szempár lenne a sötétségben, a sárkány a kripta tetején pedig szinte mintha életre kelne a lángok fényében.
Mikor oda érek a kripta elé érzem, hogy erősödik a szél majd amikor a kripta elé érek port fúj a szemembe. Ahogy pislogva újra kinyitom a szemem látom, hogy egy kriptában vagyok tőlem pár lépésre pedig valamilyen alakot látok a sötétben amint hozzáér a falhoz majd egy halk pukkanással eltűnik. A szobában teljes sötétség honol *még jó, hogy nem akartam lemaradni bűbájtanban, csuklómozdulat, ellentétes irányú félkör* -LUMOS- mondom és a pálcám végén apró fény gyúl ki. Oda megyek a falhoz az egész réginek tűnik azonmban az egyik szimbólumon mintha valaki megzavarta volna az idős koszréteget -Hórusz szeme- suttogom -próba szerencse- és megpróbálom benyomni a szimbólumot, ami enged a nyomás alatt.
Egy olyan érzés következik, amit soha többé nem akarok újra megélni. A teremben meglátom a diákok csipet-csapatát ahogy egy öngyulladó fáklyákkal és izzó sárkányszoborral ellátott teremben álnak. *?* -?- *a varázslók furák* -nox- suttogom majd a többiek válla fölött elolvasom a pergament, ami pár másodper múlva hamuvá ég…..
Ritka alkalmak egyikeként az arcomra a teljes zavarodottság képe ül ki… -Mi a f#sz?- *?*
Mesélő
lelkes fórumozó
lelkes fórumozó
Mesélő

TémanyitásTárgy: Re: 15. Mágiaelmélet óra utáni délután   15. Mágiaelmélet óra utáni délután Icon_minitime2020-12-28, 21:08

Az eddigi teljesímények alapján pontokkal jutalmazom a bandát:

Damien: 3
Tia: 4
Darman: 4 
Helen: 3
James: 2
Daniel: 4
Arisato: 2

Csak így tovább.
Daniel Cards
zöldfülü
zöldfülü
Daniel Cards

Karakterlap
Lexikális tudás:
Bájital:
Varázslat:

TémanyitásTárgy: Re: 15. Mágiaelmélet óra utáni délután   15. Mágiaelmélet óra utáni délután Icon_minitime2020-12-28, 21:37

Amikor végre egy másik kriptába kerültem egyből izzani kezdett a szobor amiről csak most fogtam fel,hogy ott van, utánna pedig puff egy pergamen és amint elolvastuk újra PUFF már ott sincs.Most viszont gyorsan összekaptam a gondolataim és lenyugodtam,amennyire tudtam.Oda lépek a könyvhöz és leporolom,meglátom a címet ami díszíti:    
A sárkányokról,és életükről! Ki is nyitom a könyvet mint ahogyan azt a porrá égett pergamen is javasolta,elkezdem hangosan olvasni.Gyorsan elolvastam egy bekezdést és az szerintem elég,hogy mindenki megelégedjen vele, ha meg nem akkor most ez van, nincs kedvem mesét olvasni a halottaknak. ezután becsukom a könyvet és felveszem a szobor alól,a többiekhez fordulok és beszélni kezdek.                                        
-Noss,a könyv meglenne de most az a jó kérdés,hogy csak úgy távozhatunk innen mintha semmi sem történt volna  vagy még több próba vár ránk? Én már a fáklyákban sem bízok itt azután a sok talány után.Meg szerintem az egy kicsit fura lenne ha csak úgy kibugiznánk innen mint aki jól végezte dolgát.
Tiara Prince
Moderator
Moderator
Tiara Prince

Karakterlap
Lexikális tudás:
Bájital:
Varázslat:

TémanyitásTárgy: Re: 15. Mágiaelmélet óra utáni délután   15. Mágiaelmélet óra utáni délután Icon_minitime2021-01-01, 18:14

Amíg szemlélem a sárkányt, a szobor izzani kezd, és egy kis pergamen jelenik meg előtünk. Közelebb lépek, és elolvasom mi áll rajta, de már lángra is kap és eltűnik az üzenet. 
Látom ahogy Daniel kinyitja a könyvet és, elkezdi felolvasni. 
- Daniel! - kiáltok rá. Azonnal csukd be! Egy varázskönyvből hangosan felolvasni valamit nem életbiztosítás!
De Daniel már csukja is be a könyvet, és remélem semmi nem történik. Kikapom a kezéből a könyvet.
- Na tűnjünk el innen! - mondom, majd megpördülök, és hirtelen egy sráccal találom szemben magam, aki fogalmam sincs hogy került ide. 
- Hö! - nyögöm ki hihetetlen értelmi képességekre utalva. Aztán elvigyorodok és köszöntöm. 
- Üdv Vándor szerény hajlékunkban. Tia lennék és őszintén érdekelne hogy jutottál be ide, mert mi éppen kifelé szeretnénk jutni.
Damien
zöldfülü
zöldfülü
Damien

Csatlakozás dátuma : 2020. Dec. 03.
Hozzászólások száma : 69

Karakterlap
Lexikális tudás:
Bájital:
15. Mágiaelmélet óra utáni délután Left_bar_bleue13/2415. Mágiaelmélet óra utáni délután Empty_bar_bleue  (13/24)
Varázslat:
15. Mágiaelmélet óra utáni délután Left_bar_bleue20/3915. Mágiaelmélet óra utáni délután Empty_bar_bleue  (20/39)

TémanyitásTárgy: Re: 15. Mágiaelmélet óra utáni délután   15. Mágiaelmélet óra utáni délután Icon_minitime2021-01-02, 00:51

Ahogy ott a könyv körül állunk észreveszem, hogy elég zsúfoltan vagyunk. Ezt a kriptát valószínűleg nem sok emberre tervezték, legalábbis, nem sok élő emberre. Ekkor hallom meg ahogy az egyik diák elkezdi olvasni a könyvet.... *az éjszaka közepén... a temetőben... egy kriptában... egy, izzó sárkányszobor elött...*
*Van okom azt gondolni hogy itt valami rituálét fognak véghez vinni?.... Van okom azt gondolni hogy itt valami rituálét fognak véghezvinni.* "Na tűnjünk el innen" *Tehát nem csak nekem kényelmetlen ez a helyzet.*
Ekkor az egyik hátrafordul és megpillant, az ő talárján is Favoritus címer van, és arcára ugyan az a zavarodottság ül ki, ami az enyémet is dísziti. *szerény hajlék* halkan felhorkantok és enyhén elmosolyodok *ahhoz képest, amit ma este láttam ez még nem is lenne annyira fura* Az újonnan megismert Tia szemében humort látok megcsillanni, de az árvaházi gorillákkal ellentétben nála ezt nem kiséri roszindulat.
*Ha már az egész estém ilyen furára sikeredett akkor nem árthat, ha rá teszek még egy lapáttal* Színpadiasan meghajolok ügyelve arra hogy a Favoritus címer a taláromon jól látható legyen, és egy túljátszott arisztokratikus akcentussal megszólalok -Szép estét ifjú hajadon, én csupán követtem utatok nyilvánvaló jeleit, egy spontán homokvihar és egy benyomódott falrész eléggé árulkodó. Habár furcsállom mit keres egy csapat ifjú éjnek éjjelén egy kriptában.- halkan kuncogok *szerintem nem számított arra hogy ennyire tovább vigyem a viccet*. Aztán meglátom, hogy mindenki más engem figyel és egy kicsit összerezzenek, az árvaházban a figyelmet sosem követte jó dolog.
Mesélő
lelkes fórumozó
lelkes fórumozó
Mesélő

TémanyitásTárgy: Re: 15. Mágiaelmélet óra utáni délután   15. Mágiaelmélet óra utáni délután Icon_minitime2021-01-02, 15:36

Ahogy Daniel elkezdi olvasni a könyv egy részét, és becsukja, megremeg a kripta, egy fényes gömb jelenik meg a könyvből, mély, morajló hangon szólal meg mindenki fejében. 
- Igaza van Tiara Princenek. Tanulják meg, hogy a mágikus könyvekből TILOS hangosan felolvasni, hisz akár a világ pusztulását is okozhatja, ezért még véletlenül se olvasd fel, Daniel Cards! De most, kérlek nézzétek meg azt, amit tartogattam nektek ebben a könyvben! És kedves Damien, nem mész sehova sem, ameddig meg nem hallgattál! - mondja a hang, az ajtón egy hatalmas zár csattan a kripta ajtajában, majd mindegyikőtök fejében ugyanaz játszódik le képek formájában: a négy sárkánykirályt mutatja, hogy az erdélyi hegyekben és területeken élnek, "irányítva" őket; az életmódjukat, hogy hogyan éltek: az embereket támadták jókedvükből, településeket pusztítottak el, rettegtek tőlük, dühük nem akart csillapodni. 
Ám ekkor a hang elhalkul, eltűnik, s ezzel egyidőben a könyv lángra lobban, porrá ég a diákok előtt, megdőbbentve őket, hogy a semmiért küldték őket ide. A sárkány megint felizzik, és életre kel, majd ugyanazzal a mély hanggal szólal meg a kriptában lévő diákoknak, hatalmas szelet csapva a szárnyaival, mintha csak kinyújtóztatná magát az elgémberedéstől.
- Amiket az előbb láttatok képek, azok csak mind hazugság, amit egy olyan varázsló írt meg, aki hírnevet akart magának szerezni. DE ne csüggedjetek, amiket most fogok megosztani veletek, az lesz az igazság. A könyvet, amiből idézni fogok nektek, már felküldtem Rosie McGalagony professzornak, így már egybiztonságos helyen van a Magnetarion Varázsakadémián. Nem is szaporítom tovább nektek a szót, figyeljetek rám egy kicsit. - mondja nekik, majd a mindegyikőtök a SAJÁT FEJÉBEN fogja hallani a sárkány szavait. Mindenki más és más információt oszt meg a sárkány a követezőképpen: 

Darman, Damien:
Waldter: 
Magyarországon a Balaton alatt élt a hatalmas barlangjában. Mikor elhagyta a fészkét maga után beomlasztotta. Így ezért nem találtak rá az emberek és valószínűleg sohasem fognak. Testét kék pikkelyek fekték. A kék minden árnyalatában pompázott. De többnyire a közelében lévő víz színét vette fel mindig. A vízhez kötődött a legjobban. Halak és vízinövényeket védte.  Az emberek, mint a vizek istenét tisztelték. Imákkal, ajándékokkal próbálták kegyét elnyerni a bőséges fogás reményében. 

Daniel, Arisato:
Earessztrassza: 
Valahol a mai Szavanna területén volt a barlangja. Erejének köszönhetően a homok nem temette be míg ott élt. De, amikor elhagyta azt, távozott az erő így a homok az évek alatt szinte teljesen betemette. Így megtalálni szinte lehetetlen. Pikkelyeinek homok színe volt.   
Az utazók, kik a homokdűnén akartak átkelni, sokszor imát és áldozatott mutattak be a sárkénykirály előtt, hogy vezesse őket át a területen mindennemű bonyodalom nélkül. 

Iyve, James:
Fireblaze: 
Nem volt külön saját barlangja. Egyik aktív vulkántól repült a másikig és költözött oda míg a vulkán vissza nem aludt. Ha az egyik ilyen vulkanikus terület jobban megtetszett a számára akkor tudta befolyásolni annak működését, de csak hetekig, hónapokig. Pikkelyeinek színe a vörös különböző árnyalataiban tündökölt. De megtalálható volt benne a megkövült láva színe is. 
Emberek félték őt és imádkoztak hozzá, hogyha egy vulkán kitört hagyja el a helyet minél hamarabb.  

Helen, Tia:
Windtress: 
Ő volt az, aki a legközelebb állt a szélhez, mint természetielemhez.  Neki nem egy barlangja volt, hanem sok. Kedvelte a magas hegyeket, ahol a szél erősebb volt a levegő ritkább és tisztább. Szinte minden földrészen volt “fészke”.  Pikkelyei a felhők tisztaságát tükrözték.   
Az akkori emberek, ők kedveltél a legjobban a hűs szellők miatt, amit a jó kedvéhez kötöttek.  De, amikor a szél szellőből tombolni kezdett félni kezdték és bármit megettek, hogy ki engeszteljék őt és a vihar vagy tornádó, ami megjelent tovább menjen.

Az információkat követőnen a sárkány hangja elhalkul, ránéz Helenre, és a lánnyal további információkat közöl. FIGYELEM!!!! A Következő sorokat KIZÁRÓLAG Helen fogja hallani, és SENKI MÁS, ezért kéretik figyelembe venni az elolvasáskor és a reagáláskor!!!!!
*Helen, figyelj rám, van benned valami plusz, ami a többiekben nincs. A benned rejtőzködő plusz mágia erősebb, de nem annyira, mint Windtressben, de mégis megegyezik.*

A mondandók közepette amíg nektek mesélt a Sárkány királyokról, maga elé egy sárkánytojásra hasonlító tárgyat tett, majd közli veletek, hogy ez nem igazi tojáls, hanem egy zsupszkulcs, ami visszarepít titeket a biztonságos éjszakába. 

HA akarjátok, még lereagálhatjátok, azonban 2021. 01. 03-án délután 17:00-kor lezárom a topikot, és nem tudtok reagálni rá. És ne haragudjatok, hogy ennyi ideig elhúztam a dolgot, de amilyen ügyesek vagytok, kénytelen voltam elhúzni. 
Ajánlott tartalom

TémanyitásTárgy: Re: 15. Mágiaelmélet óra utáni délután   15. Mágiaelmélet óra utáni délután Icon_minitime

15. Mágiaelmélet óra utáni délután
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal